Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 116

Thread: Ljubav i religija

  1. #76
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Ja bih prije reka da je mala prva godina medicine.
    ahahahahahahahaiahahaiahahah da bih ti milion reputacija za ovo!

  2. #77
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Obicno zatucani vjernici ga tako zamisljaju, veliki sijedi bradati ciko (nesto ka' Amfilohije samo premazan jupolom) na oblacima sa palicom ( magicni stapic u obliku bejzbolke; prim prev ) u ruci.

    Ti najbolje znas kako i sto dalje da prelomis u vezi. Da li da ostanes i boris se za istu, da pokusas da je urazumis da prihvata razlicitosti? Mozda vrijedi pokusat', ali sebe da izgubis ne smijes.
    E vala i ja bih ti dala repku za ovo "nešto ka Amfilohije, samo premazan jupolom" !? hahahahahahaha

    Ne, zbilja, odavno ne vidjeh jasnije situacije...dakle djevojka kojoj je toliko stalo do vjere da nije za dva mjeseca primijetila da momak sa kojim se zabavlja ne dijeli njena interesovanja...valjda, ako joj je važno, posti srijedom i petkom, ide često u crkvu, pa je bilo logično da te pita baviš li se tim aktivnostima...
    ne bih da te savjetujem da je ostavljaš dok si na vrijeme, jer je to smiješno, ti treba i moraš da odlučiš sam šta ćeš sa svojim životom, ali ću ti samo reći, da od svih različitosti, vjerska različitost, koja smeta partnerima, izazove najviše problema u braku i pretvara ljubav sasvim sigurno u prezir...i to vrlo brzo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    od svih različitosti, vjerska različitost, koja smeta partnerima, izazove najviše problema u braku i pretvara ljubav sasvim sigurno u prezir...i to vrlo brzo
    Vala ga ti brzo ozeni a ne zamisljas tu njegovu muku kad dodje kod taste, pa ona umjesto da nacne kacu skorupa, zakolje kokota, napravi cicvaru.. kaze mu "mi zete postimo, evo ti casa ladne vode". On primakne ruku prema dolje nevljesti, a ona "jok, jok, veliki je post strpi se cetrdes dana..."
    Cojek bi se tacno bacio na alkoholizam, zato nema druge druge nego najuriti djavola, pa neka ona napravi anketu za sljedećeg sa onim pitanjima: postis li srijedu i petak, imas li bakalar na slavu...

  4. #79
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da postavljanje ovog ultimatuma ne mora da ima veze sa postavljanjem ultimatuma oko drugih stvari od date osobe. pitanje vjere je za vjernika nesto sto u potpunosti definise njegov, tj. njen zivot. vjerniku je tesko biti sa ateistom, znajuci, tj. vjerujuci da je njegov partner osudjen na samo ovaj smrtni zivot

  5. #80
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vala ga ti brzo ozeni a ne zamisljas tu njegovu muku kad dodje kod taste, pa ona umjesto da nacne kacu skorupa, zakolje kokota, napravi cicvaru.. kaze mu "mi zete postimo, evo ti casa ladne vode". On primakne ruku prema dolje nevljesti, a ona "jok, jok, veliki je post strpi se cetrdes dana..."
    Cojek bi se tacno bacio na alkoholizam, zato nema druge druge nego najuriti djavola, pa neka ona napravi anketu za sljedećeg sa onim pitanjima: postis li srijedu i petak, imas li bakalar na slavu...
    ja da mu predočim, a on kako oće
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #81
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    mislim da postavljanje ovog ultimatuma ne mora da ima veze sa postavljanjem ultimatuma oko drugih stvari od date osobe. pitanje vjere je za vjernika nesto sto u potpunosti definise njegov, tj. njen zivot. vjerniku je tesko biti sa ateistom, znajuci, tj. vjerujuci da je njegov partner osudjen na samo ovaj smrtni zivot
    U konkretnom slučaju se radi o čistoj sebičnosti. Misli kako NJOJ ne odgovara što je on ateista, kako NJENOJ familiji to nije prihvatljivo (ako kad dođe do toga da se familiji priča o njemu). Siguran sam da tu ni najmanje pomisli nema kako je NJEMU gore zato što neće vječno da živi. Ako misli na njega, kako ne pomisli a kuku njemu đe će on ateista sa MNOM ovako religioznom.

    Kao što rekoh, jedna je stvar kad je neko vjernik, a druga kad je sve podređeno tome što je vjernik.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #82
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U konkretnom slučaju se radi o čistoj sebičnosti. Misli kako NJOJ ne odgovara što je on ateista, kako NJENOJ familiji to nije prihvatljivo (ako kad dođe do toga da se familiji priča o njemu). Siguran sam da tu ni najmanje pomisli nema kako je NJEMU gore zato što neće vječno da živi. Ako misli na njega, kako ne pomisli a kuku njemu đe će on ateista sa MNOM ovako religioznom.

    Kao što rekoh, jedna je stvar kad je neko vjernik, a druga kad je sve podređeno tome što je vjernik.

    Samo da se nadovezem, nista grdje nema nego kad se familija petlja u ljubavne odnose :mad: treba da prozivim s nekim zivot samo ako se svidja mojima or what?
    I u pravu si da je u pitanju sebicnost, a ako nije to onda se mala igra i koristi glupav izgovor samo da ga ostavi... e ne bi se iz principa mijenjala po tom pitanju pa da je zadnji na svijet

    mozda ja to ne razumijem jer nisam narocito vjerujuca ali u ovakvoj situaciji ne bi mislila ni 2 minuta...
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  8. #83
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Tamo gdje je on
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flame_S View Post
    Samo da se nadovezem, nista grdje nema nego kad se familija petlja u ljubavne odnose :mad: treba da prozivim s nekim zivot samo ako se svidja mojima or what?
    I u pravu si da je u pitanju sebicnost, a ako nije to onda se mala igra i koristi glupav izgovor samo da ga ostavi... e ne bi se iz principa mijenjala po tom pitanju pa da je zadnji na svijet

    mozda ja to ne razumijem jer nisam narocito vjerujuca ali u ovakvoj situaciji ne bi mislila ni 2 minuta...
    Toga ima koliko hoćeš, zbilja bi trebao ovaj narod o trošku države malo da putuje po svijetu i da malo proširi vidike

  9. #84
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Madam_M View Post
    Toga ima koliko hoćeš, zbilja bi trebao ovaj narod o trošku države malo da putuje po svijetu i da malo proširi vidike
    Roditeljski savjeti su uvijek dobrodosli, ali odluka mora biti moja...
    Ipak cu ja da zivim s njim ostatak zivota pa mi nije presudno ako im se ne svidja, mada uvijek je bolje kad je sve ok
    Vidi napravi kakve ugovore masovnog prosvetljenja po svijetu pa da vidimo bijelog dana


    edit: izvinjavam se nadleznim organima na totalnom off-u
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  10. #85
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Tamo gdje je on
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flame_S View Post
    Roditeljski savjeti su uvijek dobrodosli, ali odluka mora biti moja...
    Ipak cu ja da zivim s njim ostatak zivota pa mi nije presudno ako im se ne svidja, mada uvijek je bolje kad je sve ok
    Vidi napravi kakve ugovore masovnog prosvetljenja po svijetu pa da vidimo bijelog dana


    edit: izvinjavam se nadleznim organima na totalnom off-u
    Eto, ja sam sticajem okolnosti jedno vrijeme boravila u Londonu. Zaista, ali zaista sam se nagledala svakakvih parova, mješavina kultura, nacionalnosti.
    I svi uživaju, srećni i zadovoljni i nikog nije briga da li se npr Arap ljubi sa Engleskinjom u "tube", niko ne komentariše. Tamo vrijediš koliko znaš i imaš.
    Samo je našem narodu bitno to ko je ko i okle je, što je, ko mu je đed bio a ko prađed.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostavi je, istog trena.
    I nemoj da ti ni malo bude žao zbog te odluke.
    Još je možeš, onako usput, pitati: gdje joj je vjerska tolerancija i ljubav prema bližnjem svome? (to obično ja radim netolerantnim vjerskim tupanima).

    Inače, ovo ti je iz pozicije čovjeka koji je, kao agnostik, već 3 i pol godine u vezi sa vjernicom. I nikad nikakvih problema sa bilo čije strane. Sve je stvar tolerancije i međusobnog poštovanja i uvažavanja.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  12. #87
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    mislim da postavljanje ovog ultimatuma ne mora da ima veze sa postavljanjem ultimatuma oko drugih stvari od date osobe. pitanje vjere je za vjernika nesto sto u potpunosti definise njegov, tj. njen zivot. vjerniku je tesko biti sa ateistom, znajuci, tj. vjerujuci da je njegov partner osudjen na samo ovaj smrtni zivot
    Helou ona je 2 mjeseca imala to da ga pita, tj. da joj je isto i bilo bitno pitala bi ga prije nego sto su "krenuli"..mala izmislja i trazi neke razloge zbog ko zna cega
    She is only here to annoy herself!

  13. #88
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam, ne nogom no sakom u glavu.
    Kako moze da ti se svidja netoleranta osoba?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #89
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Helou ona je 2 mjeseca imala to da ga pita, tj. da joj je isto i bilo bitno pitala bi ga prije nego sto su "krenuli"..mala izmislja i trazi neke razloge zbog ko zna cega
    2 mjeseca ---- > Testiranje ? O daaaa ....
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    P o d g o r i c a
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Madam_M View Post
    Eto, ja sam sticajem okolnosti jedno vrijeme boravila u Londonu. Zaista, ali zaista sam se nagledala svakakvih parova, mješavina kultura, nacionalnosti.
    I svi uživaju, srećni i zadovoljni i nikog nije briga da li se npr Arap ljubi sa Engleskinjom u "tube", niko ne komentariše. Tamo vrijediš koliko znaš i imaš.
    Samo je našem narodu bitno to ko je ko i okle je, što je, ko mu je đed bio a ko prađed.

    Nije bas sve tako bajno, no aj sad druga je to tema !

    A sto bi ti ja savjetova, je da je povedes fino do bd ... jedno 10 dana i meracis se ka coek i posle je ostavis dolje i vratis se sam ! I kazes ako ima boga vraticu se po tebe

  16. #91
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Malo sam vas zaeba sa ovim ultimatumom.. ne namjerno Nije mi rekla bas ILI ILI nego sam ja to tako shvatio, jer mi je rekla da "ne moze da bude sa nekim kao sto sam ja"
    a ako se "vratim vjeri" mozemo nastavit
    Last edited by Lommy; 27-06-10 at 21:11.


  17. #92
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Malo sam vas zaeba sa ovim ultimatumom.. ne namjerno Nije mi rekla bas ILI ILI nego sam ja to tako shvatio, jer mi je rekla da "ne moze da bude sa nekim kao sto sam ja"
    a ako se "vratim vjeri" mozemo nastavit
    Zašto imam utisak da ti prodaje one fore klasične? :x

  18. #93
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije sija nego vrat. Rekla je ona tebi druze upravo ono sto si ti pomislio, ali ocigledno da ti nisi jos zreo da donosis neke vazne odluke. Kao sto rekoh ranije, kupi sebi jedno sedlo, trebace ti itekako.

  19. #94
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Mozda zato sto mi je to prva veza


  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro je da je prva da odma znas sta te ceka i da ostris karakter

  21. #96
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    da se ne opušĆam


  22. #97
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Danas za malo da raskinem sa mojom malom pravoslavnom Srpkinjom
    Reka sam joj da sam ateista i šokirah je tim.. Poče da plače Kaže gleda me drugačije ne može da mi vjeruje i čuda..

    Za malo mi ispeče djao pogaču

    Sad mi je otprilike ultimatum postavljen ili da se vratim vjeri ili razlaz.. :hammer:

    Kakva su mišljenja i evenualni savjeti?

    Nema uslovljavanja u vezi, da se odma razumijemo.Ili gledate u istom pravcu ili "cao".
    EDIT: Treba' si joj rec "Ostroga ti"? :yipiiii:
    Last edited by Zodiac; 27-06-10 at 22:47.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Promijenice se ona kad joj skine mrk (religiozni)

  24. #99
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Malo sam vas zaeba sa ovim ultimatumom.. ne namjerno Nije mi rekla bas ILI ILI nego sam ja to tako shvatio, jer mi je rekla da "ne moze da bude sa nekim kao sto sam ja"
    a ako se "vratim vjeri" mozemo nastavit
    Probaj ono izmedju crvenog i zelenog na semafore.

  25. #100
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti njoj reci da su se stvari promijenile i da si sada ti taj koji sa njom nece da bude ukoliko ne prihvati tvoja razmisljanja i (ne)vjerovanja kao svoja.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šta je to religija?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 124
    Last Post: 16-06-09, 13:56
  2. koja je religija za vas
    By big giant head in forum Religija i filozofija
    Replies: 44
    Last Post: 22-10-06, 13:47
  3. Religija-sustina
    By daca in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 27-07-05, 14:00
  4. Komunizam kao religija
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 4
    Last Post: 05-03-05, 13:31
  5. Religija
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-04, 09:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •