Results 1 to 11 of 11

Thread: Postupak prevoda vlasnistva nad autom (objasnjeno)

  1. #1
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default Postupak prevoda vlasnistva nad autom (objasnjeno)

    Prije nego sam kupio auto i preveo ga jedva da sam mogao naci nekoga koji bi mi mogao sa sigurnoscu reci postupak prevoda auta, pa sam odlucio sad da napisem to ovdje kako bi eto koristilo nekom...

    1. Sa vlasnikom auta se potpise ugovor o kupoprodaji automobila (ugovor se moze potpisati u neku od kuca koje se bave registracijom auta, oni imaju ugovore), vlasnik dobija svoje primjere a kupac svoje ~15e ugovori

    2. Vlasnik ide u mup da odjavi auto (ukoliko je auto na tablice opstine u kojoj NE zivi novi vlasnik potrebno je i tablice odnijeti kako bi se odjavilo auto) i predaje svoj kupoprodajni ugovor, saobracajnu (mozda i jos koji papir koji mu smotaju ovi gdje je ugovor potpisao), tablice i uplatnicu na vrijednost ~5e (uplatnicu vam takodje daju i ispune ovi gdje ste ugovor potpisali ako ne, reci ce vam u mup sta i kako za nju)

    3. Odmah po odjavljivanju auta, vlasniku buse saobracajnu dozvolu i vracaju mu je (on je tada da vama to vam je dokaz da je auto odjavljeno) - Ovim ste zavrsili svoje odnose sa prethodnim vlasnikom i mozete ga pozdraviti

    4. Sa kupoprodajnim ugovorom ( i eventualnim papirima koje su vam dali prilikom potpisivanja ugovora), kopijom licne, kopijom saobracajne idete u poresku upravu (za pg je to ona na cvijetinom brijegu) radi placanja poreza za auto (5% vrijednosti auta) tamo na salter za motorna vozila vam daju papir u koji upisujete podatke o autu (marka,tip,god, br sasije/motora.....) kada popunite to predajete na isti salter da vam onaj covjek pregleda sve papire i uputi vas na salter preko puta (arhiva) da predate to tamo. - tada vam kazu za koliko da dodjete (nedelju dana)

    5. Posle nedelju dana idete u poresku upravu na salter za motorna vozila, dobicete papir na koji vam pise na koliko je procijenjen auto i koliko poreza treba da se plati na koji ziro racun.

    6. Sa tim papirom idete u postu i uplacujete odredjenu sumu na zadati ziro racun sa jos nekim podacima koje ispisujete na uplatnicu (ako nesto nije jasno gdje se pise pitate one u postu)

    7. Sa ovjerenom uplatnicom idete u poresko, salter isti, predate uplatnicu, oni nesto ispisu, udare pecat na kupoprodajni ugovor, predjete na salter gdje je arhiva, i oni udare pecat

    Koliko sam cuo ovaj sledeci korak se moze direktno u mup radit ali eto ja sam preko firme za registraciju auta radio pa cu to i napisat

    8. Sa papirima koje ste dobili idete u neku od kuca za registraciju auta s' tim sto uz dobijene papire treba da date i busenu saobracajnu i ukoliko je auto registrovano treba priloziti i polisu kako bi je oni iskopirali i daju vam je nazad ( Ovo se radi kako se auto nebi opet registrovalo jer registracija i dalje vazi bez obzira sto se prevodi auto ) , naprave vam racun ~40e (tablice+saobracajna+...) i kazu kada da odete da podignete saobracajnu na vase ima (i tablice ukoliko je auto bilo iz druge opstine) ~6 dana do preuzimanja

    9. Kada dodje taj dan, odete tamo gdje se podizu tablice (ne znam kako se zove ali ako ste u pg to je onamo gdje je poslovni centar krusevac, vektra) uzmete saobracajnu , tablice, i svoj ste covjek

    Eto, nadam se da nisam nesto propustio i nadam se da ce nekome koristiti...
    Njak Njak Njak

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Hvala na trudu... Ajmo sticky

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    kako te nije sramota da napises ko je sve s tobom isao svo to vrijeme kad si to radio? (posto se preporucuje da idete s drugarom, jer je crnjak, pa da se druzite)
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U USA:
    prodas auto
    potpises title
    i auto je automatski odjavljen
    kupac ide u SOS, i za 15 min dobije tablice, saobracajnu, osiguranje...sve na njegovo ime.

    E koliko zaostajemo...
    TAKUMI

  5. #5
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    kako te nije sramota da napises ko je sve s tobom isao svo to vrijeme kad si to radio? (posto se preporucuje da idete s drugarom, jer je crnjak, pa da se druzite)

    ides ti samnom da podignemo tablice :P +1 hamb
    Njak Njak Njak

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    U USA:
    prodas auto
    potpises title
    i auto je automatski odjavljen
    kupac ide u SOS, i za 15 min dobije tablice, saobracajnu, osiguranje...sve na njegovo ime.

    E koliko zaostajemo...
    Lako je to napravit, nego đe će se zaposlit bulmuneta zaovičića, zaslužnih aktivista i ostalih koji rade po raznim nepotrebnim šalterima i koji primaju plate od para koje nama uzimaju :hammer:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Kada auto placate onome od koga ga kupujete? Kako tu da se osigurate da neko ne bude izigran?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Kada auto placate onome od koga ga kupujete? Kako tu da se osigurate da neko ne bude izigran?
    Posle odjavljivanja ti je najsigurnije (jer se sve to zavrsi u pola sata) ali mozes i posle potpisivanja ugovora, moja je situacija bila da sam kupio auto od zene, koja je kupila od momka, koji je kupio od trenutne vlasnice na koju se auto vodi, pa sam eto formalnosti radi potpisao ugovor da bih preveo auto. Ali kad potpises ugovor i dobijes svoj primjer, moze se odmah odjavit auto a i ti imas taj papir kao dokaz kupoprodaje, ali kazem ti s' obzirom da se odjavljivanje odma zavrsi, mozete posle odjavljivanja jer tad vise nemas dodirnih tacaka sa vlasnikom
    Njak Njak Njak

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kuku, kad vidim kolika je procedura ne veselim se prevodjenju..
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A to ovako djeluje kad se napise jer sam ja dosta detalja pisao cisto da se nebi ko iznenadio kasnije u sustini to ti je potpisete ugovor, vlasnik odjavi, ti platis porez i prijavis, samo sto 2 nedelje nemas saobracajnu (jedna dok procijene auto, druga dok ti naprave tablice/saobracajnu)
    Njak Njak Njak

  11. #11
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A vala je ovo korisnije od Sajtovi za download car clipova (vrhunski) :P
    valjalo bi imat ovo u sticky
    Njak Njak Njak

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pomoć oko prevoda
    By JOLE in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 07-03-10, 11:57
  2. Putovanje autom u EU
    By zvoncica in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 25-12-09, 19:30
  3. prevod vlasnistva?
    By sir_Jode in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 25-09-06, 14:34
  4. Gasenje BK televizije-ANTIEVROPSKI POSTUPAK
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 08-05-06, 11:57
  5. Prenos vlasnistva
    By Njivice_Orano_Nepreorano in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-04, 13:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •