Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: zamalo pa mi.......

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default zamalo pa mi.......

    mercedes dodje glave
    uvijek sam znao da je ***** od auta ali ovo jutros mi je bio samo slag na mercedesovoj "torti sranja"

    naime jutros rano izjutra oko 3 sata krenuo sam za cacak da zavrsim nesto ocu i da se vratim isti cas (nesto je trebalo oko kola)
    u pitanju je MB 124 coupe 300 ce24
    ovakvo *****



    automatik sa full opremom i ostalim sranjima................
    ja pitam fino tatu ,tata oce li moc ovo da ide ako me bude snijeg dovatio dje,on veli nisam ga vozio po snijegu al bi trebalo da moze ima nove gume (jes da su debica al su tringo nove)
    i ja krenem fino sa bratom od strica kroz platije laganice do manastira oko 90-100 km/h sve idem ,ne lezi nesto extra al nije ni lose i vozim se tako sve do mioske ni brzo ni polako kad od mioske pocelo da provejava i led po putu ,ja usporih na 30km/h ali bukvalno i vozim se tako skoro do crkvina dje je sve vise i vise leda bilo
    kad u jednu desnu krivinu pred same crkvine (tu ima neka kucica onih putara i nesto privremena radi se neso valjda)
    auto odjednom klizne cijeli zadnji kraj ja isti cas kontru zamotam punu ali ***** ide auto na branik ,ja opet vratih volan opet kontru i na sred puta ostadoh sa onom barakom od 5 metara poprijecen i to sve na 30-40 km/h!!!
    ja nemogu da vjerujem da se to desava ,brat isto ne moze veli ovo je nemoguce zamota si kontru isti cas ali dzabe to je bilo bez ikakve najave bez icega
    aj dobro okrenuh se nekako i lagano opet put gore ,kad dodjoh na crkvine kad poce zadnje kraj da seta ,motam kontre ka lud ,cas tamo,cas ovamo jedva ga u traku drzim i opet sve na malu brzinu
    odatle ja klackam aj rekoh mozda je to bio sve goli led tu mozda je gore bolje
    prodjem kolasin idem put mojkovca nidje ne prelazeci 50km/h
    opet na par mjesta se zanosi ali vratim ga lagano
    i onda dolazim do uzbrdice kod kujovic servisa (malo prije roskped pumpe)
    kad ode cijelo auto na desno ja kontru lijevu on je prihvati plus mi upali ono ***** od sistema koje mi oduze gas i nemogu da ga dajem za kratko i stanem a onda matrak nema krecanja vise nego rikverc nazad
    ja probam jos par puta trika nema (btw na isto mjesto nije mogao da prodje kralj sa 123-kom kaRAVAN i cojek sa okasem ,bruka samo mercedesi tu cekaju!!!)
    ja sto cu s bratom bubulja po 30-40 kila 7-8 u gepek aj rekoh i to da probam to je palilo na druga kola
    ja ih stavi i jos recem bratu da sedne u gepek opet isti *****,nece ***** da mrdne
    ajde ne predajem se ja ja fino vrnem se dobro na rikverc zaletim ga i iskocim nekako
    onda sam opet klacka do mojkovca razmisljajuci kako cu proc onu pedencu posle pumpe u mojkovac
    dodjem ja i tamo i zaletim ga aj rekoh izacu da jebe majku majcinu
    i krenem fino cijelo vrijeme mi kliza al drzim ga pod kontru svo vrijeme
    cojek me gleda odozgo sa sleperom vata se za glavu i maka se sa puta da prodjem
    prolazim kroz mostic skroz poprecke nema mjesta macka da prodje dje
    i picim skoro do kraja aj rekoh dako izvuce jos to malo kad radi iz cista mira na jednu stranu ode skroz ,odjednom se nasa kao ovaj znak - na sred puta iako sam drza kontru vec poodavno stanem ispravim ga nekako al nema krecanja gore vise
    u samoga sebe rekoh necu glavu u torbu jutros nosit vise da se slomim zbog *****vih kola ja fino nazad okreni klaj-klaj sve polako nazad do kolasina ,crkvina (sve pod ledom i snijegom)
    e kad sam dosa na suvo posle mioske izgorio sam ga jeba sam mu majku po 160-70 onim pravcima sam isa kolko sam izdimio ,kocnice sam uzario,gume skripe ,klizi auto cijelo

    fino povedem brata doma i parkiram se zovnem tatu i recem mu fino da ima auto voz i da je to jedina kombinacija kako ce dovest po ovakvom vremenu to auto gore

    nikakve kontrole,nikakve najave ,nista ,to auto samo klizne bez vracanja
    zamalo da se slomim zbog njega na fuckin 30 km/h da sletim s puta,da udarim u nekoga........daleko bilo P P P

    veli mi komsija jutros kad sam mu isprica to ti je veli zbog zadnje vuche
    a ja sam prosle godine u ovo doba sa bmw-om 5icom isao na zlatibor po mnogo gorem vremenu da mi taj auto sem kad sam to namjerno htio nije 2 put pobjega a i kad je pobjega blaga kontra doza gasa i kao od sale si nazad

    jos me glava boli od jutrosnje "avanture" vise sam isao poprecke nego pravo
    namotao sam volan vise puta no do beograda da sam otisa normalno

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Hahaha isao sam ja prije jedno 7-8 dana gore i nisam vidjeo nijedan auto sa zadnjom vucom osim Mercedesa 124ke koji je isao 30 uz Zlatibor a ja sam prosao sa nekih 60-70 a gume su mi bile ZR nizak profil strogo ljetnje, ali to je prednja vuca
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte mi sto zamjeriti, ali po ledu je i 30kmh prebrzo. Razumijem da je zadnju vucu teze voziti po snijegu, ali licno vama je vise nedostajalo iskustvo. Znam da cu sad biti razapet, ali moram ovo reci

    Po ledu nema nikakvog kocenja i motanja, jedino sto te moze izvuci je umjereni gas i lagana prednja vuca (no nju nisi imao). Nevezano za prednju vucu, nekad asam imao situacije kad se spustam niz brdo, i svako 10-15 metara prislanjam prednji branik blago uz snijeg da ukocim auto. Bilo je ili to ili da cekam buldozere da me pokupe... Zima je cudo.

    U smevu tome najvaznije je da ste vi zivi i zdravi stigli nazad!
    Together we can defeat capitalism ...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sma vozio nekoliko 124 i mogu da kažem da je ***** što se tiče stabilnost. Ne znam, pozadi je kao pero, motori su preteški. Raspored težine je katastrofalan pa ako nije spušten onda....Za sigurnu vožnju najbolji je 200D. On bar nema snage.

    Moja E klasa je bila OK, novi Merceri nemaju taj jebeni problem.
    Novi Merceri imaju preoblema sa elektronikom.
    TAKUMI

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    Nemojte mi sto zamjeriti, ali po ledu je i 30kmh prebrzo. Razumijem da je zadnju vucu teze voziti po snijegu, ali licno vama je vise nedostajalo iskustvo. Znam da cu sad biti razapet, ali moram ovo reci

    Po ledu nema nikakvog kocenja i motanja, jedino sto te moze izvuci je umjereni gas i lagana prednja vuca (no nju nisi imao). Nevezano za prednju vucu, nekad asam imao situacije kad se spustam niz brdo, i svako 10-15 metara prislanjam prednji branik blago uz snijeg da ukocim auto. Bilo je ili to ili da cekam buldozere da me pokupe... Zima je cudo.

    U smevu tome najvaznije je da ste vi zivi i zdravi stigli nazad!
    che ja se slazem s tobom u vecini ovoga
    ali ja sam vozio sve i svashta po snijegu i ledu (svake godine sam na zabljak zimi) i ovo ne lici ni na sto sam vozio,nizbrdo sam kao ti sto kazes isao jednim tockom malo pored puta da me onaj snijeg uspori al sam morao pod kontrom da ga drzim onda svo vrijeme
    ja kazem jos jednom isao sam bmw-om 520i e39 prosle godine na zlatibor pa na zabljak i nidje problema imao nisam nego sam se cak i zajebavao vozio ga poprecke kako zelim i mogao sam da idem 60-70 lagano da ne bude blizu da klizne (a napolje ka na onu reklamu za mercedesa (majku im njihovu kako ih sram nije ) ono kao hakinena vozi zena po ledu brzo kao pici ovo-ono
    i onda ono da izadju iz kola on se prospe kolko je klizavo)
    a ja sam dozirao gas na ledu i volan koliko je to moguce ali dzaba kad je auto shit
    da je neko drugi vozio ta kola zavrsio bi ili u kanjon ili pored puta nedje
    ili bi ga neki kamion pokupio

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Imao si zimske gume na BMWu, vjerovatno. Na Mercedesu su ti mozda bile ljetnje ili kombinovane. To puno znaci.
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Hahaha isao sam ja prije jedno 7-8 dana gore i nisam vidjeo nijedan auto sa zadnjom vucom osim Mercedesa 124ke koji je isao 30 uz Zlatibor a ja sam prosao sa nekih 60-70 a gume su mi bile ZR nizak profil strogo ljetnje, ali to je prednja vuca
    eh ja sa yugom pocetkom ove godine na zabljak kad sam isao preletio sam uzbrdo druga koji vozi c-klasu
    i to sve na 145/80/13 gume tigrove kojima su skoro na konce bile
    ali uska guma je cudo za snijeg
    ovaj mi drug nabije gas samo slajfuje i poprecuje se a ja kad nabijem gas i malko ga popustim dok ne uvate tockovi povucem kao lud

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Ja sma vozio nekoliko 124 i mogu da ka?em da je ***** ?to se ti?e stabilnost. Ne znam, pozadi je kao pero, motori su prete?ki. Raspored te?ine je katastrofalan pa ako nije spu?ten onda....Za sigurnu vo?nju najbolji je 200D. On bar nema snage.

    Moja E klasa je bila OK, novi Merceri nemaju taj jebeni problem.
    Novi Merceri imaju preoblema sa elektronikom.
    ovo si gore odlicno rekao
    ovaj 300ce ima snage pa kad pipnes malo gas odma slajfuje mozda da sam imao manual 200d izasao bih ubacim ga u 4-tu i lagano
    a sto se tice rasporeda tezine 1000000% si u pravu
    ja sam stavio u gepek preko 100 kila bubulja i brat mi je od 90 i kusur sjedio nazad i nista ne pomaze a auto panuo nazad do zemlje skoro

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Imao si zimske gume na BMWu, vjerovatno. Na Mercedesu su ti mozda bile ljetnje ili kombinovane. To puno znaci.
    ma kakvi cojeche bridgestonke ljetnje stare stoje jos na bmw-a
    ali vjesanje i sper-diferencijal su cudo

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E da ti kažem nešto, predprošle godine kod nas je pao snijega, oko 7 cm i niko nije mogao da se popne uzbrdo sem ja sa Fabijom i neki Golf TDI 4 Motion. Imao sam nove zimske gume Good Year Ultra Grip 5.

    Vidio sam komšije kako stanu i montiraju lance, jedan pd njih je bio i BMW 525 TDS koji ima i ASC.


    Snijeg traži i znanje. Vozio sam u USA po snijegu i ledu ali nisam imao problema, quattro rules.
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Da sam ja sad otvorio temu "nije radio lift jedva se popeh na 10. sprat" ti bi dosa sa pricom "ja i moja Fabia jedne godine ruku pod ruku na 12."...
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    taman sam ocekivao da ces rec da nisi prosao mojkovac i tako bi.Ono brdo (krstac)je smrt zimi a to najbolje kamiondzije znaju.nema toga ko tu moze izac.
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima ima, NIVA!
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    niva nema blage veze sa problematikom leda
    tj ima vrlo malo
    Together we can defeat capitalism ...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A rekli ste da može svugdje, da ne poznaje takve probleme :lolblue:

    Po ledu ne postiji automobil koji može da se vozi bez problema, samo ako ima lanac, i sa lancem je teško ali...
    TAKUMI

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lanac nema blage veze sa ledom.
    jedino sto ima i sto pomaze zaista efikasno je tzv guma ekserica, danas ih koriste vjerovatno samo sporstki vozaca, a moj stric ima jedan set ih guma i dan danas. pichi lada sa njima kao luda :P
    Together we can defeat capitalism ...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako lanac nema blage veze sa ledom? Može li on da lomi led i da ulazi malo ispod površine leda i da tako guma dobije trakciju?
    TAKUMI

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogami kao da pricamo o sloju leda debelom 5-10 centimetara pa da ga lomi
    Together we can defeat capitalism ...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A pomaže i na 5 milimetara.
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Za snijeg ti pored svega nabrojanog treba sreca
    Dobro je da si ti ziv i zdrav doma dosao za ostalo je mali posa
    Zivio
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    lanac nema blage veze sa ledom.
    jedino sto ima i sto pomaze zaista efikasno je tzv guma ekserica, danas ih koriste vjerovatno samo sporstki vozaca, a moj stric ima jedan set ih guma i dan danas. pichi lada sa njima kao luda :P
    tachno tako
    lanci su prevashodno za snijeg
    a na led ne pomazu nista

    e sad ja sam gledao ima da se kupi neka traka koja se oblijepi oko gume a na nju su eksercici ,sad koliko je to efikasno to je veliki :?:

    mada ja imam u garazu gume "eksernjace" s kojima mi je stric vozio winter cup trke
    mada ko bi to montirao na auto bez na sjever???

    Quote Originally Posted by hercules
    Za snijeg ti pored svega nabrojanog treba sreca
    Dobro je da si ti ziv i zdrav doma dosao za ostalo je mali posa
    Zivio
    pazi ovo nije problem to bio ja sam odreagovao dosta da se ne suturam nedje ali me nervira kako se to auto ponasa i kako nemozes kontrolu nad njim nikakvu da uspostavis
    ja sam vozio na snijeg zilion puta razna auta (i to na zabljak dje snijega i leda ima u izobilju a cistaca i dobrog puta rijetko dje)
    i nikad mi se nisu desile ovakve situacije
    jesu nekad kad sam se zajebavao na 100+ km/h pa zakacim prtinu il neshto al nista ozbiljno

    p.s.zdrao bio

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a i te gume sa exerima su zabranjene.za led je zakon samo dobra zimska guma,i da je sto meksa.
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Nisam nesto preiskusan sa voznjom po snijegu i ledu, ali znam da ima trenutaka kad ti nikakve kontre i nikakvi sistemi i cuda nece pomoci nego cisto ti treba sreca nista vise
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi se trebao natezat s govnetom, nego kad si vidio da ne moze, odma doma. Da se ne desi ovo ka meni:

    @60 mokar put + celave gume...

    Mjenjajte gume, i VEZITE SE DOK VOZITE!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jack_The_Ripper
    Nisi se trebao natezat s govnetom, nego kad si vidio da ne moze, odma doma. Da se ne desi ovo ka meni:

    @60 mokar put + celave gume...

    Mjenjajte gume, i VEZITE SE DOK VOZITE!
    ovo je lada kolko ja vidim
    da je mene lada bila prosa bih kao nista
    lada pici kroz snijeg i led ka luda,znaju rusi kola da naprave za to ,ladna je to zemlja na svasta su navikli 8)

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Pojas je kod mene obavezan ne znam kod vas
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •