Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 101

Thread: Ko nas sve pljačka

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ko nas sve pljačka

    Inspirisan temom na forum.hr-u, postavljam ovu svojevrsnu anketu. Nije isključeno da komentari, ako budu zanimljivi, budu iskoriščeni i za novinski tekst:

    Dakle,
    Da li ste se ikad zapitali koji sve paraziti mjesečno pljačkaju vaš kućni budžet?

    - banke - institucije koje naplaćuju i udisanje vazduha svojih klijenata; izvode računa, vođenje računa, žustro obračunavaju bezobrazno visoku kamatu čim jedan euro uđete u minus; da i ne spominjemo one nesretnike koji su podizanjem kredita postali vječni robovi ovih grabežljivih institucija

    - mobilni operateri - vješto se hrane potrebom prosječnog malograđanina da bude uvijek dostupan, ubjeđuju vas da to koliko ste društveni zavisi od toga koliko puta zovete i budete zvati na mobilni, a zauzvrat pod krinkom "super povoljnih tarifa" svaki mjesec brutalno prazne vaš novčanik i uz to vas preko SMS-a zasipaju neprekidno sa novim "super ponudama" nastojeći na taj način još više iz vas izmusti love

    - raznorazni biro- stanovi i slična udruženja koja se navodno bave održavanjem stambenih objekata u kojima živite, iako u zadnjih tridesetak godina diljem države vjerovatno nisu niti u jednoj zgradi promjenili ni sijalicu

    - Radiotelevizija Crne Gore, takozvani javni servis - koji svojom bezobraznom pretplatom koju plaćate, bez obzira gledate li ili ne program državne ispiraonice mozgova, omogućava bahate naknade svojim direktorima i odabranim, poslušnim novinarima koji su "masno podmazani"

    - razna morbidna udruženja tipa "posmrtna pripomoć" koja vam ne dopuštaju niti da vas zakopaju ako za života nijeste njima punili džep

    - osiguravajuća društva, "Bube špare" i slični koji svoju moć i snagu temelje na usađivanju straha prosječnom malograđaninu od oboljenja, smrti, paleži kuće ili od toga da će mu potomak biti prisiljen uzdržavati se vlastitim radom

    Nastavite niz...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your future. Choose life . . .

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Svi nas kradu, eto tako...
    rm -rf /

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Najviše nas pljačka zdravstveni sistem, pošto od plate odvajamo za zdravstveno osiguranje, a ništa bitno ne možemo da završimo u državne bolnice pošto su liste čekanja po nekoliko mjeseci pa moramo ić kod privatnika. Dupli trošak se pravi.

    Pljačkaju nas na računima za struju. To je već toliko očigledno, ali niko ne reaguje.

    Toliko za sad.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Najviše nas pljačka zdravstveni sistem, pošto od plate odvajamo za zdravstveno osiguranje, a ništa bitno ne možemo da završimo u državne bolnice pošto su liste čekanja po nekoliko mjeseci pa moramo ić kod privatnika. Dupli trošak se pravi.

    Pljačkaju nas na računima za struju. To je već toliko očigledno, ali niko ne reaguje.

    Toliko za sad.
    ovo za zdravstvo je malo preterano.pogledaj sto se cini sa privatizovanim zdravstvom u svijet.coek je pas tamo
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DaySleeper View Post
    ovo za zdravstvo je malo preterano.pogledaj sto se cini sa privatizovanim zdravstvom u svijet.coek je pas tamo
    Pusti ti svijet, no pogledaj ovo naše. Čo'ek slomi nogu i ne može kod ortopeda poći jer je sve popunjeno za narednih 6 mjeseci. Čovjeku trebba operacija uklanjanja karcinoma iz abdomena, a ne može da dodje na red bez tek za 3 mjeseca, a može umrijet do tad. Treba da zakažeš kod oftamologa, i meni kaže dodji za 4 mjeseca. Ono prethodno je samo dio slučajeva za koje sam čuo, da ne nabrajam sve.
    A ovi privatni kolju što se cijena tiče. Kod državnih jedino možeš završiti kod ljekara opšte prakse, a kad te upute kod ljekara specijaliste utulio si ga s čekanjem. Čisto bacanje para, bolje da se osnuje neki privatni zdravstveni fond i tu da se osiguravamo za privatnike, da nas ne bi država krala.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pusti ti svijet, no pogledaj ovo naše. Čo'ek slomi nogu i ne može kod ortopeda poći jer je sve popunjeno za narednih 6 mjeseci. Čovjeku trebba operacija uklanjanja karcinoma iz abdomena, a ne može da dodje na red bez tek za 3 mjeseca, a može umrijet do tad. Treba da zakažeš kod oftamologa, i meni kaže dodji za 4 mjeseca. Ono prethodno je samo dio slučajeva za koje sam čuo, da ne nabrajam sve.
    A ovi privatni kolju što se cijena tiče. Kod državnih jedino možeš završiti kod ljekara opšte prakse, a kad te upute kod ljekara specijaliste utulio si ga s čekanjem. Čisto bacanje para, bolje da se osnuje neki privatni zdravstveni fond i tu da se osiguravamo za privatnike, da nas ne bi država krala.
    precerujes.
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ja ti samo iznosim činjenice, pa ti to nazovi kako god tebi odgovara. Veze se vuku da bi se ranije došlo do doktora, a onda mu se nose boče čivasa od po 100 eura.
    Ovo, po meni, je bolest sistema, a ti to nazovi kako god hoćeš, ako ti je tako lakše da zaspeš.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja ti samo iznosim činjenice, pa ti to nazovi kako god tebi odgovara. Veze se vuku da bi se ranije došlo do doktora, a onda mu se nose boče čivasa od po 100 eura.
    Ovo, po meni, je bolest sistema, a ti to nazovi kako god hoćeš, ako ti je tako lakše da zaspeš.
    ima korumpiranih ljudi svudje pa i zdravstvu,ta prica o podmicivanju doktora je naduvana.Dvije tri sestre su mi se porodile u familiju skoro pa nikome nisu trazili pare.
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DaySleeper View Post
    ovo za zdravstvo je malo preterano.pogledaj sto se cini sa privatizovanim zdravstvom u svijet.coek je pas tamo
    Netačno.

    Švajcarska je prva zemlja u Evropi koja je uvela potpuno PRIVATNO i OBAVEZNO zdravstveno osiguranje. Premijumi se obračunavaju na osnovu grupe rizike kojoj pojedinac pripada, u zavisnosti od pola, godina, mjestu življenja itd. S obzirom da su osiguravajuće kuće privatne, odmah je na snazi konkurencija, što stvara pritisak da cijene idu dolje. Vlada (ili uprave kantona) propisuju samo obaveznu listu usluga koje kuća mora da nudi i pokrije, ostalo je preuzeto tržištu.

    Ako ti kažem da ovdje ne postoje redovi za čekanje na operaciju, da li bi ti to značilo nešto?

  11. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nama dobro idu privatizacije,bili bismo ka Svajcarska.
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    To što nam ne ide privatizacija, ne znači da treba da dozvolimo da nas država pljačka. Ja sam do prije koju godinu mogao da podjem kod oftamologa u bolnici bez čekanja, a onda mi je prije negdje rekla da dodjem za nekoliko mjeseci jer je ogromna lista čekanja. Od tada odlazim kod privatnika i keširam 20 eura, uprkos tome što redovno država uzima danak u vidu doprinosa za zdravstvo. Moji ukućani, rodbina i poznanici isto tako često idu kod privatnika jer ne mogu da čekaju da im noga zaraste nepravilno kad slome nogu, no se mora automatski namjestiti kost kod specijaliste i staviti gips.
    Ovo sve nije u 100% slučajeva, ali u neprimjereno velikom procentu jeste.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dukljanin View Post
    - banke - institucije koje naplaćuju i udisanje vazduha svojih klijenata; izvode računa, vođenje računa, žustro obračunavaju bezobrazno visoku kamatu čim jedan euro uđete u minus; da i ne spominjemo one nesretnike koji su podizanjem kredita postali vječni robovi ovih grabežljivih institucija
    Uvijek mi je bilo čudno razmišljanje ljudi koji kažu da ga je banka "pokrala". Naravno, ukoliko se ne radi o dobro poznatim slučajevima devizne štednje, Dafine i gazda Jezde. Čovjeka niko ne tjera da uđe u banku i uzme kredit. Niti da oroči štednju. Niti da izvadi karticu. A prije nego što uradi bilo što od toga, ima na raspolaganju sve moguće informacije o svim mogućim slučajevima. Ako čovjek odluči da uzme kredit i zakasni da vrati ratu, potpuno je logično da će mu se to obračunati. Samo zamisli na što bi to ličilo da ti je odobren kredit, a ti ga vraćaš kad ti se ćefne. U kojoj banci se to plaća izvod računa? Iz ličnog iskustva znam da se ne plaća, barem ne u onoj u kojoj sam radio. A sve i da se plaća, ne bi bio smak svijeta, jer u kapitalizmu ne možeš ništa da dobiješ besplatno. Ni ti ne bi nekome radio za dž, pa zašto bi tebi neko vadio stanje računa za dž?
    Slična situacija je i sa mobilnim operaterima. Niko od njih ti nije rekao da si duduk ako nemaš mobilni. To ti je možda rekao komšija ili drugarica iz srednje, a potpuno je druga priča razlog zašto ljudi padaju pod taj uticaj.
    Dakle, nema tu krađe: sve se zna prije nego što se kupi. Pitanje je samo koliko je čovjek zainteresovan pri kupovini da razmotri sve detalje. Najčešće je bitno samo da se kupi, pa će se poslije gledat što i kako. A onda su svi lopovi kad se mora ispoštovat ugovor. E jbg, klasični balkanski sindrom

  14. #14
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ko nas sve pljachka? Idem od vecih pljachkasha ka manjim, pljachka nas:
    - Nasha rodjena drzava
    - Bankari
    - Elektroprivdreda
    - Zdravstvo
    - Telekomunikacione mreze
    - Vodovod i kanalizacija
    - Fond pio
    - Nevladine organizacije
    - Mobil centar pavicevic
    i josh mnogi drugi..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pljackamo sami sebe, tako sto cesto letimo mimo svih nasih mogucnosti, da bi imali jelte sve najmodernije i ne bi bili nazovi seljaci , mozel bit ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Je li moguce da jos niko ne pomenu da nas pljackaju cijenama goriva?

  17. #17
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam sto ste toliko navalili na bankare, naravno, nije u redu kad nekome kome je bio prijeko potreban kredit ode kuca ili stan zbog hipoteke, ali zamislite koliko ima onih koji su uzeli kredit samo da bi trosili pare?

    ova prica - bankari su po pravilu derizkozhe, mi lici na neki moderni anarho-socijalizam dje su svi koji imaju imalo vise para od prosjeka krivi - zato sto ih imaju. a nemojte me zajebavat.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Uvijek mi je bilo čudno razmišljanje ljudi koji kažu da ga je banka "pokrala". Naravno, ukoliko se ne radi o dobro poznatim slučajevima devizne štednje, Dafine i gazda Jezde. Čovjeka niko ne tjera da uđe u banku i uzme kredit. Niti da oroči štednju. Niti da izvadi karticu. A prije nego što uradi bilo što od toga, ima na raspolaganju sve moguće informacije o svim mogućim slučajevima. Ako čovjek odluči da uzme kredit i zakasni da vrati ratu, potpuno je logično da će mu se to obračunati. Samo zamisli na što bi to ličilo da ti je odobren kredit, a ti ga vraćaš kad ti se ćefne. U kojoj banci se to plaća izvod računa? Iz ličnog iskustva znam da se ne plaća, barem ne u onoj u kojoj sam radio. A sve i da se plaća, ne bi bio smak svijeta, jer u kapitalizmu ne možeš ništa da dobiješ besplatno. Ni ti ne bi nekome radio za dž, pa zašto bi tebi neko vadio stanje računa za dž?
    Slična situacija je i sa mobilnim operaterima. Niko od njih ti nije rekao da si duduk ako nemaš mobilni. To ti je možda rekao komšija ili drugarica iz srednje, a potpuno je druga priča razlog zašto ljudi padaju pod taj uticaj.
    Dakle, nema tu krađe: sve se zna prije nego što se kupi. Pitanje je samo koliko je čovjek zainteresovan pri kupovini da razmotri sve detalje. Najčešće je bitno samo da se kupi, pa će se poslije gledat što i kako. A onda su svi lopovi kad se mora ispoštovat ugovor. E jbg, klasični balkanski sindrom
    uf ajde zivota ti, ti znas. vesko barovic je kriv, to znaju svi
    this is pointless

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dukljanin View Post
    - banke - institucije koje naplaćuju i udisanje vazduha svojih klijenata; izvode računa, vođenje računa, žustro obračunavaju bezobrazno visoku kamatu čim jedan euro uđete u minus; da i ne spominjemo one nesretnike koji su podizanjem kredita postali vječni robovi ovih grabežljivih institucija

    - Radiotelevizija Crne Gore, takozvani javni servis - koji svojom bezobraznom pretplatom koju plaćate, bez obzira gledate li ili ne program državne ispiraonice mozgova, omogućava bahate naknade svojim direktorima i odabranim, poslušnim novinarima koji su "masno podmazani"
    Kako to banke pljačkaju narod? Izvode ne naplaćuje većina banaka, možda Prva, kod većine je besplatna. Ako kasniš u otplati kredita,normalno da će ti to bit naplačeno, jer eto i banka ima obaveze da plaća neke kamata na depozite koje su ljudi položili kod nje, i neke ref linije da plaća koje je povukla.
    Je li ko nesretnike tjerao da uzmu kredit?

    RTCG se finansira iz budžeta, ne plaća se više pretplata tako da to optada.

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Uvijek mi je bilo čudno razmišljanje ljudi koji kažu da ga je banka "pokrala". Naravno, ukoliko se ne radi o dobro poznatim slučajevima devizne štednje, Dafine i gazda Jezde. Čovjeka niko ne tjera da uđe u banku i uzme kredit. Niti da oroči štednju. Niti da izvadi karticu. A prije nego što uradi bilo što od toga, ima na raspolaganju sve moguće informacije o svim mogućim slučajevima. Ako čovjek odluči da uzme kredit i zakasni da vrati ratu, potpuno je logično da će mu se to obračunati. Samo zamisli na što bi to ličilo da ti je odobren kredit, a ti ga vraćaš kad ti se ćefne. U kojoj banci se to plaća izvod računa? Iz ličnog iskustva znam da se ne plaća, barem ne u onoj u kojoj sam radio. A sve i da se plaća, ne bi bio smak svijeta, jer u kapitalizmu ne možeš ništa da dobiješ besplatno. Ni ti ne bi nekome radio za dž, pa zašto bi tebi neko vadio stanje računa za dž?
    Slična situacija je i sa mobilnim operaterima. Niko od njih ti nije rekao da si duduk ako nemaš mobilni. To ti je možda rekao komšija ili drugarica iz srednje, a potpuno je druga priča razlog zašto ljudi padaju pod taj uticaj.
    Dakle, nema tu krađe: sve se zna prije nego što se kupi. Pitanje je samo koliko je čovjek zainteresovan pri kupovini da razmotri sve detalje. Najčešće je bitno samo da se kupi, pa će se poslije gledat što i kako. A onda su svi lopovi kad se mora ispoštovat ugovor. E jbg, klasični balkanski sindrom
    Eeeee moj kolega sapatniče, važno je da su banke za sve krive, i što nema kredita, i što neće da povlače pare od EIB-a i da finansiraju "profitabilne projekte". I onda kažu da su kamate visoke. Dokle god ima ljudi koji hoće da uzmu kredit nijesu skupe naravno
    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Ko nas sve pljachka? Idem od vecih pljachkasha ka manjim, pljachka nas:
    - Nasha rodjena drzava
    - Bankari
    - Elektroprivdreda
    - Zdravstvo
    - Telekomunikacione mreze
    - Vodovod i kanalizacija
    - Fond pio
    - Nevladine organizacije
    - Mobil centar pavicevic
    i josh mnogi drugi..
    Zašto banke pljačkaju?
    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    ne znam sto ste toliko navalili na bankare, naravno, nije u redu kad nekome kome je bio prijeko potreban kredit ode kuca ili stan zbog hipoteke, ali zamislite koliko ima onih koji su uzeli kredit samo da bi trosili pare?

    ova prica - bankari su po pravilu derizkozhe, mi lici na neki moderni anarho-socijalizam dje su svi koji imaju imalo vise para od prosjeka krivi - zato sto ih imaju. a nemojte me zajebavat.
    I ja bih volio da mi se to objasni ako nije problem. Kako to banke deru narod?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ima li ko da nas ne pljacka?

    Sad kad bi nabrajali bila bi lista ogromna.

    Jednostavno ima li ko da nas ne pljacka?

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    samo sami sebe shvatite to ,................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    pljačkaju nas državne institucije, koje naplaćuju svaki papir koji se može naplatiti i to enormno, dok na zapadu to preko interneta sve završavaš.
    Pljačka nas monopolistički sistem države u energetici i avioprevozu, sa sramno visokim cijenama i nekvalitetnom uslugom.

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    samo sami sebe shvatite to ,................
    To što je većina naroda takva, ne daje opravdanje da se i mi utopimo u to i prihvatimo bez pogovora.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Žene...sve nam uzeše

  25. #25
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    evo neshto slichno shto se desilo nama sa prvom bankom, pa koga nije crnjak da chita...

    http://www.balkanmagazin.net/kolumna...ni_novac.xhtml
    Last edited by Glenn_Q; 11-06-10 at 14:17.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva banka opet na meti pljačkaša
    By Enjoy_The_Silence in forum Sve i svašta
    Replies: 51
    Last Post: 17-05-10, 20:14
  2. Velika PljaČka Telekoma !!!!
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 174
    Last Post: 18-01-06, 15:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •