Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Žene i njihov položaj u društvu nakon prvog izvojevanog prava glasa

  1. #1
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default Žene i njihov položaj u društvu nakon prvog izvojevanog prava glasa

    Malo od ovih tema stilistike i tako to u onaj dio koliko je žena danas zapravo u istoj ravni sa muškarcem na svim poljima po geografskim širinama i dužinama može i to.

    Što je žena na Balkanu đe smo i mi sami.
    Na kraju krajeva,koliko pripadnica ženskog roda prolazi torturu samo zato što su pripadnice tog roda počevši od onog da je zdravo i da je muško po rođenu pa nadalje.

    Moglo bi se reći da me inspirasalo ono da mi se drugi pol propisao jer uđoh u neke teme na forum što istina smo muškarci pišu.

    Nebitno.

    Temu otvaram iz prostog razloga da se istorijski pa do dana današnjeg a i ubuduće vidi koliko je u stvari žena ta koja je trnovit put prošla da postane građanka prvog reda kao i muškarac a samo zato što je..žena.
    No pasaran!

  2. #2
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Dakle.

    „U politici, ako hoćeš da se nešto kaže, traži to od muškaraca. Ako hoćeš da se nešto uradi, traži to od žena", jedna je od čuvenijih izjava nekadašnje britanske premijerske Margaret Tačer.


    Ova izjava Tačer, kojoj su zbog načina vođenja politike i društva dali nadimak „Gvozdena Lejdi", gotovo da je potpuno preslikana sa reči na dela u Finskoj gde koalicionu vladu čine pet partija, a na njihovom čelu su sve žene.


    Upravo je ova zemlja, pre više od 100 godina, donela revolucionarni zakon da žene imaju pravo da biraju i da budu birane.


    U nekim zemljama i danas, u 21. veku, borba do ženske slobode i prava još uvek traje, a u mnogim društvima i dalje se bore da im status bude suštinski, a ne samo na papiru, izjednačen sa muškarcima.
    No pasaran!

  3. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    A sad nešto izvan politike.

    Neke žene nisu mogle da objave svoje kompozicije ako se nisu potpisivale pod muškim pseudonimom.

    Čuj žena kompozitor to je bilo rezervirano isključivo za muškarca pa ako misli išta da objavi bilo je ono da se potpiše ka muškarac.

    https://artsandculture.google.com/st...tgUBfDz_O3goIw

    Kakav osjećaj, samo zato što ipak je napravila neko remek djelo poput Mocarta ne može da se potpiše u rodu koji je istorijski baj d vej žestoko ispod rejtinga u takvim tvorevinama samo zato što je žena.
    No pasaran!

  5. #4
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Zatim.

    Na temu religije posebno akcenat.

    Monoteističke religije poput hrišćanstva i islama su usmjerene na gušenje prava žene kao podređenom biću muškarcu kao alfa i omegi nešto.
    Kad se prođe kroz sva ta pros*ravanja od spisa tačno se vidi da je iste pisao neki, i još neki do njega muškarac.
    Jedni su žene palili na lomači drugi su iste stavljali pod nekakve crne ponjave.

    U suštini religija kao takva je bila najviše protivna ne drugim narodima i to no upravo ženi.
    Jer po tim spisima muškarac je vodio nekakve ratove a žena samo da rađa i tako to i da ćuti i da bude zadovoljna što joj sina kolju i tako te nijanse.

    Galilejo je stradao zbog svoje ideje a žena je znala stradati od katoličke crkve samo zato što je žena.
    Galilejo nije stradao od crkvene zatucane inkvizije zato što je muškarac, no što je rekao ipak se okreće.

    Barem je ko muškarac imao mogućnost da bude naučnik a u to vrijeme žena nije mogla ni taj status da ima, ona samo nešto da zucne protiv tih crkvenih krugova njoj lomača ne gine.





    No pasaran!

  6. #5
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    A tek žene u nauci...
    Radila sam skoro nešto na tu temu...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  7. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    E pa zeznuta tema...da sad kažem da nema razloga da se o ovoj temi raspravlja jer su žene ravnopravne, isto bih pogriješila, a da kažem da su obespravljene ne mogu da kažem....govorim o društvenom uredjenju. Da li imamo sva prava? Imamo! Da li ima pojedinaca koji su sa mozgom u prošlom vijeku, pa su učeni da je žena niže biće (ne tako davno sam čula konstataciju jednog u tom trenutku relativno mladog muškarca "najgori muškarac je bolji od najbolje žene" ?!?!?!) -ima, ali tu se može kriviti i tradicija i vaspitanje, roditelji, nasljeđe, ruralna sredina, zatucanost i prije svega žena koja dozvoli odnosno, koja je navikla, da se o njoj sudi u porodici, okolini i gdje god kao o nekome manje vrijednom. Navikla i to je tako...a nerijetko i sama žena podstiče to svojim stavom.

    Znači, prvo žene same moraju da se osvijeste i da shvate da su sjajne i da uvijek traže i trude se da budu bolje jer mogu to!

    Sa druge strane, zašto kriviti muškarce ako se, recimo, od ponudjenih kandidata od kojih je samo jedna žena, izaberu ili glasaju i ta četiri muškarca.... pogotovo ako vidimo da je, recimo svaka žena u prostoriji glasala za ženu (sto se često dešava, ona tzv zenska solidarnost od koje ja ludim)...što bi njima bilo zabranjeno da glasaju za muškarce, ako mi tu neravnopravnost podstičemo upravo time što je ističemo i iznudjujemo da se za ženu glasa ne zato što je najsposobnija, nego samo zato što je žena!

    E meni se taj princip "ravnopravnosti" ne dopada....Veli mora u parlamentu da bude pola zena?! PA nije to ravnopravnost! Mozda zene ne zele da sjede u parlamentu docim ih nema na listama...sa druge strane ako se ja, domaćica, pojavim kao gradjanka na nekoj listi je li realno da me sa srednjom skolom ubace u parlament vodjeni procentima, samo zato sto sam zena....a van parlamenta ostane neko ko je mr dr i ostalih titula....meni je to suludo i uvijek mi smeta to isticanje rodne ravnopravnosti u tom smislu.

    U nekim zemljama i danas, u 21. veku, borba do ženske slobode i prava još uvek traje, a u mnogim društvima i dalje se bore da im status bude suštinski, a ne samo na papiru, izjednačen sa muškarcima.
    ova je recenica blue moon iz tvog posta i imam problem sa ovom rečenicom...treba se prvo raditi na svijesti zene...jeste, živimo u svijetu muškaraca, tako je bilo hiljadama godina i nije se to tako lako dalo dovesti do danasnjega nivoa, ali šta znači izjednačiti status žene sa muškim statusom? Da li je teško ženi, ako na fakultetu ima najbolje ocjene da postane asistent? Nije! Ako je najbolja, nije. U slučaju da je neki njen kolega SPOSOBNIJI od nje, u jednom segmentu, da li izjednačen status znači da ja kao neko ko odlučuje moram za ženu da se odlučim zato jer je žena? Meni to nije po volji. Licno ne bih voljela nikad da me neko za nesto izabere samo zato sto sam zena a ne na osnovu mojih sposobnosti...ja se ne bih dobro osjecala. Koliko znam, imamo dosta sjajnih zena ministarki, zena ljekarki, profesorki i umjetnica....siugurno ej vise muskaraca, ali to su samo ostaci nekih proslih vremena, danasnje zene se ne stide sebe i svojih znanja, pogotovo ih ne kriju da bi brat izgledao sposobniji (sto se nekada desavalo)
    Sa druge strane zasto je žena manje na funkcijama? Moje razmisljanje...Ono što je činjenica jeste to da imamo mnogo manje žena kandidata a samim tim i manje ih na kraju bude na nekim funkcijama....evo na skupstini, skoro nijedna žena se ne odlucuje da mnogo "talasa" ...niko osim Draginje i znamo kakvim epitetima je počaste kolege...ne samo kolege nego i narod...ne samo narod, nego i žene!
    Da li je to ključ problema? Ta mizoginija koju mnogi pokazuju ako vide sposobnu ženu (sad će desetina muskaraca i zena reci da Draginja nije sposobna no je ludaca) a i ranjivost žena ili bolje rečeno, po meni, žena je osjećajnije biće od muškarca (opet podjele ali sta da radim kad smo različiti) i lakše povredive pa muskarci gadjaju nisko kad je vrijedjaju....Draginji obično muškarci "doskoče" time što joj požele dobar.....za smirenje...interesantno da to ne "prepisuju" kolegama, njima obično fizičke nedostatke tovare kao balast.

    Zaključujem a već oduzih (ovo ce sad biti sigurno pod lupom)...zena je jako sposobno biće, po meni mnogo sposobnija i hrabrija od muškarca da se uhvati u koštac sa svim i da dovede do kraja, ali je istovremeno mnogo ranjivija i realno osjetljivija plus je majka, pa je neko ko je odgovoran za održanje porodice na okupu i spremnija da se i porodici nadje jednakom žestinom...koja u svemu tome nadje mjesta i za državu i karijeru, ta je definitivno superiornije ljudsko biće! Mada generalno mislim da jesmo superiornije, ali ovi primjerci što gore pomenuh su stvarno wonder woman- ćerka, sesta, žena, majka, kraljica!
    Last edited by zvoncica; 11-04-23 at 21:14.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #7
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Nije to samo moja rečenica no je to činjenica.

    I zabolje me za svijest onih "muškaraca" a posebno onih kojima se svijest sa glave prebaci na g*avić kad već još moram bit i vulgarna no počesto vulgarnost s muške strane više vidim u svim mogućim oblicima.
    Jes kao žene treba da se osvijeste što je ovo recimo država u kojoj ista ona je žrtva što fizičkog nasilja pa ono do smrti đe advokata ne može da nađe jer jbg sama si kriva.
    Ili ono nosila je minić pa je silovao i to.

    Kome tema smeta nek je zaobiđe uostalom.Ja znam da svakako ima smisla ista ne o tome kako žene treba da se osvijeste no upravo muškarci.
    Jer na kraju krajeva upravo je muškarac taj koji će se ako je pravi muškarac boriti za pravo žene,u suprotnom je obični bolid i slabić kojemu odgovara da s drugom stranom ima odnos na bazi roba a ne regularno ravnopravnog sagovornika.
    Last edited by Bluemoon; 11-04-23 at 21:56.
    No pasaran!

  9. #8
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Naravno nema šanse da uzmičem ni korak jedan kao greote žene su same krive što im se sve ovo dešava u Crnoj Gori,i tako te fore i što se opstati ne može od seksističkih fora nekakvih muškaraca ovdje koji misle da su time face.

    Što je statistički poražavajuće koliko muškarci u Crnoj Gori su nasilnici prema sopstvenim ženama.
    Što muškarac statistički većinski (fak ali tako je) ovdje ne umije ženu obično gledat ko subjekat no fakin objekat koji bi da kresne.
    Što joj ne dozvoljava da bude dio one teme koja je jbg samo za njegov krug testosteronskih drugara rezervisana.
    Može bit i da karikiram sve je moguće no to nešto baš zna uzeti takav fakin zamah utiska.

    I sad kao žena treba da se osvijesti da naspram sebe ima šta...?Statistički šta?
    E pa malo da se obrne igrica ko zapravo tu treba da malo se zapita ne žena no muškarac i kakav odnos ima prema pripadnicama suprotnog pola kad su u pitanju teme koje isti smatra ozbiljnim etc.

    Ili da se zapita što toliko je nasilja nad ženama gdje on kao muškarac u takvoj sredini savršeno i tiho prećutkuje isto.
    Last edited by Bluemoon; 11-04-23 at 22:28.
    No pasaran!

  10. #9
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Dakle.

    Skoro polovina muškaraca u Crnoj Gori smatra da ženama na poslu prija seksualna pažnja muških kolega, trećina muškaraca tvrdi da žene ponekad izmišljaju seksualno nasilje kako bi od poslodavca iznudile novac.
    To su rezultati istraživanja od 8. oktobra, koje je nevladina organizacija Sigurna ženska kuća ocijenila "alarmantnim".
    Više od četvrtine ispitanika/ca vjeruje da su žrtve silovanja zapravo žene koje su imale seksualni odnos, ali su se "predomislile" nakon njega.
    Četvrtina smatra da žene koje kažu da su doživjele seksualno nasilje izmišljaju ili pretjeruju sa tvrdnjama o zlostavljanju ili silovanju.
    Petina muškaraca smatra da žena i kada kažu "NE" zapravo misle "DA".

    RSE

    A sad ja mogu da se pretvaram da na ovom istom forumu nisam vidjela neke fore u stilu bacanja fora kako je sasvim okey koleginice malo ovo i ono,i kad kažu ne da misle da i to.
    I hajde da zaobiđem forum pa da ono gledamo realno,jel ovdje zapravo treba na ovakvo stanje da reaguju upravo oni koji su pripadnici istog pola na ove iste idiote ili kao žene treba nešto kao da mjenjaju?

    E pa malo za*eb ipak su muškarci ti koji su dio i to dobar dio ovog društva da se ovakvo stanje promjeni.
    No pasaran!

  11. #10
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mediji nas isto tretiraju, pravo i drustvo takodje, jedni druge kao sami sebe, ma isti smo, preslikani....
    I sto sad?
    Sto dalje tako jednaki da cinimo?
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  12. #11
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Ima dosta toga da se promjeni za početak ovaj procenat da je žrtva sama kriva što je silovana,a takođe i da je sama žrtva stigmatizovana.
    Ima posebno da se promjeni da nasilnici i siledžije treba da budu dobro kažnjeni,a trenutno su kazne blage.

    Neki podaci koji jesu poražavajući,da li su ispravni ne trebaju mi ni mediji znam u kakvoj sredini živim,vidim komentare primitivaca,čujem ih oko sebe,svako zna neku ženu koja je prošla kroz pakao itd.

    I naravno,o tome se ne priča sramota je to,pušti đaole tamo..itd.

    S druge strane, za žene seksualno nasilje je jedan od najvažnijih problema u Crnoj Gori. Veći broj žena (55.9%) u odnosu na muškarce (40.4%) smatraju da se seksualno nasilje javlja često. Svaka treća žena, starosti između 18 i 34 godine vjeruje da joj prijeti opasnost od seksualnog nasilja. Kao najčešći razlog navodi se da – živimo u nasilnom društvu.
    U pogledu seksualnog nasilja djevojke i žene se najmanje bezbjedno osjećaju u kafićima i barovima u koje izlaze – ukupno, nebezbjedno se osjeća svaka sedma ispitanica. Svaka deseta tvrdi da se ne osjeća bezbjedno u gradu u kojem živi, dok se 5.8% ispitanica ne osjeća bezbjedno na svom poslu.
    Dominantna većina ispitanika/ca je saglasna da su kazne za počinioce seksualnog nasilja u Crnoj Gori preblage (77.7%) i da su žrtve ove vrste nasilja unaprijed osuđene od strane društva (69.6%).
    Od 80 slučajeva seksualnog nasilja koje smo evidentirali u toku sprovodjenja istraživanja javnog mnjenja, slučaj je prijavljen samo u deset, procesuiran u dva, a počinilac pravno sankcionisan samo u jednom. Najčešči razlozi da ne prijave seksualno nasilje su strah i sramota od javnosti, nedostatak povjerenja u institucije, patrijarhalno vaspitanje i tradicija te sumnja da bi im iko povjerovao.Trećina ispitanika tvrdi da nije informisana o seksualnom nasilju, a kao glavni razlozi navode se nedostatak informacija u medijima o ovom pitanju te činjenica da su informacije površne i suviše opšte. (dio iz istraživanja sžk)




    No pasaran!

  13. #12
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Inače jedna korisna stranica koja uvodi u arhivu i sjećanje na žene koje su se kroz istoriju borile u Crnoj Gori između ostalog i za dostojanstvno i ravnopravnost.

    https://www.muzejzena.me/arhivgod.html

    Ostaviću link ovdje kome bude zanimljivo da pročita,ima sjajnih fotografija i dokumenata.
    No pasaran!

  14. #13
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Dakle, nije dovoljno sto smo jednaki, vec sto nismo jednakiji..

    Veciti recept za spin svakodnevnih frustracija polova, dje se licni zivot pokusa prisiti drustvenom.
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  15. #14
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Cus " pravo glasa" a onaj koji broji namjesta rezultate. Zalosno bi bilo da zenske nisu svjesne toga, tj. bile bi tupave jednako kao i muskarci da vjeruju u tu iluziju o pravu i bitnosti glasanja.
    Samosvjesnim zenama nije potreban zakon da ih cini bicem, kao ni izbor ljepote da ih majmuni ocjenjuju lijepim ovcama na strafti, ni kuvar da ih procjenjuje dobrim kuvaricama, ni pedagog da ih ocjenjuje dobrim majkama, ni idioti da ih procjenjuju pametnima, ni, ni, ni,ni,.. Vrijednost zene je to sto ih je Bog odabrao da budu Zene svojim poslom, izabranicima, porodici, drustvu.
    Nek se zahvale Bogu i roditeljima za to, i da iznesu najbolje sto mogu, a zene sve dobro mogu, i nek uzivaju u sebi, nek od muskaraca cine prave ljude, karaktere, i nek budu kao sto prilici - njihova luka, snaga, razonoda, zadovoljstvo zivljenja i zivotna krila.
    Nema prave zene bez pravog muskarca i svako nezadovoljstvo i histerije sa pozicijom zene u drustvu, poslu, porodici je samo ili nedostatak druge, jace polovine - muskarca, ili sebicnost prema istom, ili prema porodici, ili na kraju krajeva sebicnost i prema samoj sebi. Bez krila- nista, pa ni zadovoljstvo zene svojim darom- biti zena. A kome nezadovoljna zena treba? Ni njoj samoj, ni drustvu, ni porodici uopste. Zakeranje za svasta = Nista.
    Trazi- dobices, pruzi krila - dace i Bog.
    Last edited by LadyHawk; 13-04-23 at 00:25.

  16. #15
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Pretvaraću se da ništa nisam vidjela od ignorisanja nečega što se zove činjenica do nekakvih transkripata u postu Hawk što stvarno koliko god se trudila ne mogu da vidim što je uopšte poenta.
    vozimisko možda je tebi okey da u društvu sa ovakvim statističkim podacima se podižu ženska djeca no postoji razlika među ljudima pa da eto to stavimo i pod ono postoji i razlika u viđenjima,svako svoje iznese pa ko što ponese iznese,i što god.
    Naslov pdf-a je takav kakav je bitno da se piše u okviru istog.

    Kroz istoriju a i dan danas su se borili i muškarci koji nisu dozvoljavali da žive u društvu primitivaca i siledžija,koji odlučuju o pravcu kretanja cjelokupne zajednice.
    Kako je lijepo jednom rekao Edi Veder nije ovo samo muško ili žensko pitanje,to su ljudska prava.A i kad je to izgovorio dodao je da je ovo svijet u kojem dominiraju muškarci što jes fakat globalno,statistički kako god.Samo što neko tu činjenicu hoće da prizna,neko neće,a nekome sasvim odgovara jer je pećinska zaostavština mačo nešto primjerka.

    Tako da.

    Evo jedan primjer muškarca koji za razliku od kauboja i primitivaca drugačije razmišlja.

    Last edited by Bluemoon; 13-04-23 at 11:14.
    No pasaran!

  17. #16
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Uh, mastiljavi teoreticar zavjere - psyop. Paz mu pogled kao da je izasao iz agencijskog projekta Monarch.
    Dramos*er.
    Cus da imam kcerku i da dijete woke bolesno traumirram pricom nekih ludaka koji projektuju sliku statistickih podataka. Statistickim podacimac kao treba vjerovati jer su skupo placene od " relevantnih" zaposlenih lica da odrade zadati posao? Statistika postoji zbog kreiranja javnog mjenja i po dobrim cijenama za taj posao. Ko vise plati, ili ima interesa, za toliko se i zezne aplikacija za podatke.

    Podizanje djece uz statisticke podatke? hahahaha pa da se ne cudimo onom ludilu gdje majke govore djeci da im je pas brat, ili macka sestra dok ih snimaju za drustvene mreze.
    A sve namjesteno za izludjivanje labilnih da pomisle da je to normalno, hoh i moderno, a sve placeni glumci i kreirani likovi da budaletine povjeruju u to i da kopiraju ponasanje i za svoju djecu i zivotinje. Savjest im je mirna jer kazu, ko sisa budaletine od takvih roditelja jer su glupi i povjerovali u to, a sami su krivci jer su labilni i nedostojni da vaspitaju sopstvenu djecu.
    Razbijanje porodice i postovanja prema djeci, roditeljima, siroj porodici.
    Kao blize im je kuce ili mace nego djed, baba, tetka, ujak, pa da dijete treba modifikovati da seta cetvoronoske i spava sa pascadima dok se glumci koji to propagiraju smiju idiotima na sta padaju dok broje suske za uloge.
    Toliko o " podacima" koji se serviraju naivnima, pa se izuzeci dramatizuju da bi NVO koje broje novac za zaglupljivanje " ugrozenih" sjate na jedan ili 10 nakaradnih slucajeva / mnogi namjerno podignutih na medijski nivo kao opsta drustvena opasnost/ praveci dramu za sponzore i sto bolje grantove. Toliko o saosjecajnosti za statisticke podatke koji se kopiraju sa sajta na sajt, bezglavo, a da se kreator istih smeje kako mu je upalila fora dok broji novac za " mukotrpni" rad.

    Koja naiva, veze sa realnim zivotom.

  18. #17
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    vozimisko možda je tebi okey da u društvu sa ovakvim statističkim podacima se podižu ženska djeca no postoji razlika među ljudima pa da eto to stavimo i pod ono postoji i razlika u viđenjima,svako svoje iznese pa ko što ponese iznese,i što god.
    Prenatalni odabir pola je utemeljen na nasljedniku sinu. Ne abortiraju se zenska djeca jer ce im biti tesko u zivotu!
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  19. The Following User Says Thank You to vozimisko For This Useful Post:


  20. #18
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Mnogo glupa tema, zene ni po cemu nisu ugrozene. Bukvalno im je mnogo bolje nego muskarcima i zamislite taj mentalni sklop koji se kao bori za neku jednakost a cijelo vrijeme je u velikoj prednosti.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  22. #19
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    A što se ti oko toga ako ne spadaš u ove manijake što kad im se kaže "ne" i dalje misle da vide "da"?Ko gore što lijepo piše kakvih ima i što su u stanju i da siluju i gotovo do smrti pretuku ženu jer zbog takvijeh đe im se baš nešto ne sudi prvenstveno moja procjena je da ima smisla.
    Može bit da nekome neke teme više su smislene pa eto ljepota izbora.
    @vozimisko jasno je što je razlog abortusa na osnovu pola i jes poražavajuća statistika u slučaju Crne Gore, pretpostavljam da niko ne podržava da se na taj način odnosi prema onome što je najveće bogatstvo koje čovjek može da ima.

    Isto tako u porodičnim stablima nema ženske djece, pa recimo ako neko u familiji je imao samo žensku djecu na tom stablu izgleda kao da ih i nema.
    Last edited by Bluemoon; 14-04-23 at 14:46.
    No pasaran!

  23. #20
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    E da, zvuganzi još jedno.

    Nisu baš sve žene nešto da im je strano da se obračunaju sa manijacima pa ih postave na mjesto i tako tim kad već pomenu sklopovima a još i druge su iste u stanju da zaštite od takvijeh kad su već institucije počesto trule.I uvijek sam na strani žrtve.Uvijek.

    A kad budeš neku mnogo vrh inteligencije temu ono posjetio i ispisao ili otvorio podržavam.
    Od mačo nešto idiotluka,jajarskih fora i fazona,preko mnogo,mnogo zaj*banih primjera đe su neke žene prošle golgotu ti dođe u ženski kutak da veliš kako je tema glupa.Ako ćemo tako daleko su gluplje one teme aka žensko d*pe đe neki postavljaju nečije g*zice opčinjeni prizorom.Idiotizam.
    Evo sam se nešto mnogo ustuknula od takve mudrosti da ću momentalno da zamolim modove da je sklone i ostave leptirići,cvijeće,sreća,sreće radost i koji lak za nokte koristite i tako to.E'o trčim.

    Nego.

    https://balkaninsight.com/2011/11/08...-rape-victims/

    Dakle.

    Neki smatraju da se crnogorska politika kažnjavanja silovanja djelimično može objasniti činjenicom da je zemlja i dalje izrazito patrijarhalno društvo.
    Što će reći.
    Xa xa xi xi na ove poražavajuće činjenice od mačo balkanikusa i to, no ja da ti rečem meni takve se fore ne mogu podvaljivati zato i jesam otvorila temu.

    I imam dosta i dosta materijala na ovu temu pa kome smeta nek preskoči.
    Na kladionicu i tako to uvijek može da se prešalta who cares.
    Last edited by Bluemoon; 14-04-23 at 15:41.
    No pasaran!

  24. #21
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ti hoces da izuzeci sa patoloskim problemima i los pravni sistem budu natakareni na zdravu normalnost ljepote zene i snagu zdravih macho muskaraca?
    Prvo, kao zajednica svih imamo nacin i sredstva da stvorimo mogucnosti za takve izuzetke, institucije, i da budemo konkretniji sa zahtjevima prema pravnicima u institucijama Drzave.
    To stoji, i da se penalizuju takvi izuzeci u skladu sa odgovarajucim vaspitnim mjerama zajednice.
    Ali, servirati toliku mrznju prema macho muskarcima koji su stub zene, i zastitnici porodice, drustva, Drzave, ili vrijedjati ljepotu i privlacnost zena u muskim ocima, e zaista previse.
    Moze se tebi licno dopadati feminizirani, masnokosti i ljigavi oratirski pantomimicar, za kojeg smatras da mozes ispljuvati sadisticki iz cefa, poniziti ljigavo u drustvu i porodici, i da ti migulji dok sejes pamet, a da je patoloski manjak dok nije na tvojoj uzici. Takvi mogu potiskivati nagone psihe pa na najbolesniji nacin mogu biti i sadisti i manijaci " Psiho" film..
    Macho muskarci mogu dreknuti dosta, lupiti o sto, ali su dzentlmeni i najnjezniji u obzirima prema slabijim.
    Tako da kao zena u drustvu, mislim da su zene privilegovanije od muskaraca. Njima se ne prasta greska, ne prasta im se trenutna slabost, a zenama se prasta i drskost i nevaspitanje i grubost.
    Last edited by LadyHawk; 14-04-23 at 16:18.

  25. The Following 6 Users Say Thank You to LadyHawk For This Useful Post:


  26. #22
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Zna zvuganzi odlično na što sam mislila advokat mu ne treba.

    A ti ako ti tema nešto ne odgovara slobodno je preskoči ja volim što bi se reklo da manijake i tako te oblike života predstavim baš onakve kakvi jesu a imaju zamisli i svoje ime i prezime i tako to.
    Tako da zaobiđi me sa pravdanjem nasilnika i siledžija pod velom relativizacije kod mene tako što ne prolazi.

    Ovaj link što sam postavila tiče se činjenica i zakonskih okvira može bit da neko suze roni nad siledžijama ja nešto baš nemam ni trunke saosjećanja.
    Nema teme đe pokušavaš sve moguće što je realno da uviješ u velo relativizacije i nekakve teorije zavjere,pa ubuduće ću ovakve ispade ignorisati.
    Siledžije i nasilnici imaju svoje ime i prezime pa dalje - zločini imaju svoj naziv i na kraju - statistika se temelji na relevantnim činjenicama, a te tvoje relativizacije i magle to za kafanske neozbiljne priče i krugove teorietičara zavjere i ono nije sve kako izgleda.A ono jes,baš je onako kako izgleda.
    Last edited by Bluemoon; 14-04-23 at 19:41.
    No pasaran!

  27. #23
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Da se razumijemo, tema je samo za tvoje istomisljenike? Pa to ni Hitler nije radio tako.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  29. #24
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ocigledno je da ti imas siledzijski behaviour prema svima koji ne podrzavaju tvoju izopacenost koju prosipas prema zenskoj ljepoti i muskom macho svijetu.
    E pa u realnosti smo ipak mi vecina normalnih ljudi koji bolesnike vidimo kao bolesnike oko kojih se bave institucije a ne relativizujemo kao ti tvoje traume na lijepu figuru zene ili markantne muskarce.
    Zna se da tvoj izbor propagiranja metiljavih " muskaraca" nije sposoban da odbrani sebe od takvih nasilnicki fanatickih " zena", a kamoli dijete od pedofila, ili napadnutu zenu od psihomanijaka.
    Zenu moze zastititi samo macho muskarac jer mu je viteski kodeks upisan u genu i vaspitanju, kao sto ce zastititi i tudju zenu, i tudje dijete, i stare ljude i bilo koga ko je napadnut i slab.
    Ti tvoji koje zagovaras kao primjer, mozes da treniras i da iih dojis mentalno zenskim hormonima i dresurom, ali ne budali sa histericnim napadima na neistomisljenike " teoreticari zavjere", "treba im zabraniti slobodu ne samo govora nego i misljenja," sijanjem prijetnji po forumu ako napisu sta iskreno misle itd...
    Ugasila si svaku temu zapusavanjem leksikonskim iznosenjem tudjih stavova pod kojim milis od strahopostovanja akao " poznatim" autoritetima, da niko vise osim nas nekoliko nema volje da razmijeni koju misao o bilo cemu.
    Dok si spopadala Vanju po forumu nijr ti smetala njegova macho prica, ali kako te iscoolirao, a nije ponizio vec i podrzao, sad se isfrustrirana treses na svakoga na bilo kojoj temi.
    Nisam ti ja ni Vanja ni ovi ostali sto ti precute, jer nasilniku i nasilnici treba reci gdje ti je mjesto.
    Lupetas o nauci a najveci religijski podanik si autoritetima. Da si pod Hicom zlo bi sijala i terorisala ovaj opusteni normalni narod na forumu.Ti da tolerises. Ocigledno je da je TOLERANCIJA pojam koji ne mozes da shvatis.
    Suoci se sa realnom diskusijom.
    Last edited by LadyHawk; 14-04-23 at 20:01.

  30. The Following 4 Users Say Thank You to LadyHawk For This Useful Post:


  31. #25
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Mani se patetike.Jasno piše u članku na kakve muškarce se odnosi pa ako ti iste hoćeš da braniš samo nemoj prosipati fore oko Hitlera i to u odbrani nekih koji su jedva kaznu zatvorsku odslužili zbog nekog čina koji zaslužuje više.

    Ovdje i s tobom i sa hawk završavam po tom pitanju a pišite slobodno elaborate na temu valja sve na kraju za konklužn.
    Napred.Sve je welcome što bi rekli Enlgezi pa da vidimo na kraju što se može napraviti ko zaključak.
    Samo bez niskih udaraca.
    Last edited by Bluemoon; 14-04-23 at 19:59.
    No pasaran!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Položaj crnogorske nacionalne manjine u Republici Srbiji
    By Ljuban in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 17-07-15, 14:34
  2. Položaj Albanaca u Crnoj Gori
    By Stradivari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 81
    Last Post: 04-07-13, 17:36
  3. Crnogorske bolnice- slika stanja u društvu:
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 30-12-11, 22:30
  4. Vojska i njena uloga u društvu ?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 28
    Last Post: 21-06-09, 15:32
  5. Drzavljani Crne Gore u Srbiji ostaju bez prava glasa
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 01-07-05, 23:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •