Results 1 to 6 of 6

Thread: Podijelimo, jer zajedno možemo više

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Exclamation Podijelimo, jer zajedno možemo više

    Udruženje Roditelji i Prvi roditeljski portal organizovaće 25. i 26. februara humanitarnu akciju pod nazivom »Podijelimo, jer zajedno možemo više«, u šoping centru Mall of Montenegro. Pozivamo sve roditelje i staratelje u Crnoj Gori koji imaju očuvanu garderobu i igračke svoje djece, koje im više nijesu potrebni jer su ih prerasli, bez obzira na uzrast i veličinu, da ih donesu do štanda udruženja, od 9 do 17 sati. Garderoba i igračke, namijenjeni su porodicama u Crnoj Gori koje žive ispod granice siromaštva i imaju više od dvoje djece. Prikupljenu garderobu i igračke udruženje će dostaviti Centrima za socijalni rad, kako bi ih oni raspodijelili onima kojima su najpotrebniji. Cilj akcije je, kako i njen naziv kaže, da roditelji među sobom podijele oni što mogu i imaju, kada već za to imaju priliku, jer su podrška i pomoć svima nama potrebni nekad u životu. Ovoga puta to želimo da uradimo sa garderobom i igračkama.
    Štand će dva dana vikenda biti na samom ulazi u Mall of Montenegro, u blizini lifta, i biće vidno označen. Udruženje Roditelji i Roditeljski portal ubuduće će konstantno organizvati slične akcije. Svi zainteresovani će imati mogućnost da donesu ono što žele da podijele u prostorije udruženja.
    Osnovni i jedini cilj udruženja Roditelji osnovanog 22. jula 2011. godine, je promocija i poboljšanje prava roditelja i njihove djece u Crnoj Gori.
    Roditeljska zajednica u Crnoj Gori gotovo da ni ne postoji, nije organizovana, ne djeluje i ne bori se protiv mnogobrojnih problema sa kojima se suočava, zbog čega je udruženje Roditelji zajedno sa prvim roditeljskim portalom odlučilo da radi na promjeni takve situacije.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je jako lijepo ali vjerujem da ce odaziv biti nikakav...kao i uvijek,jer ljudi su sebichni...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne slažem se sa tobom da je tako! Ljudi se odazovu, ako mogu, uvijek...treba znati i to da je jako malo ljudi kojima danas pomoć nije potrebna, tako da se sjajno odazivamo kako možemo. Recimo, za ovakvu akciju je potrebno da imaš zdravu garderobu u pristojnom stanju, a ne krpe pocijepane. Koliko ljudi u CG ima da da nešto potpuno očuvano skoro novo pri tome računaj da mnogi pomažu već time što svoju garderobu - koja im više ne treba- proslijeđuju onima koji malo ili nimalo imaju i bez ovakvih akcija
    Prošle godine sam zvala crveni krst da im proslijedim nošenu ali očuvanu, i čistu, opranu i opeglanu garderobu, aktivistkinja mi je preko telefona rekla da treba na hemijsko čišćenje da je ponesem...e pa izvini, bolje bi bilo da to novca dam nekome no da dajem za hemijsko koje je btw za tu količinu garderobe iznosilo nekoliko stotina eura! I naravno da mi nije palo na pamet to da radim, a garderobu sam imala kome da dam jer su svuda oko nas ljudi kojima treba.
    Pozdravljam svaku akciju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam nedavno pokusala da organizujem akciju prikupljanja hrane i starih stvari(za grijanje)kuchica u Bar...Znas koliko mi se ljudi javilo-8,od kojih je chak 5 bilo moji najblizi...tako da ne vjerujem da su ljudi toliko "humani"...nisam nikom trazila da mi pegla robu,niti nosi na hemijsko-trazila sam stare krpe...ljudi ni to nisu htjeli da daju.
    Ali sto se mene tice,ja kad mogu pomogla bih i chovjeku kao i zhivotinji-ALI da ja svoju chistu robu nosim na hemijsko da bih je dala na poklon-NE PADA MI NA PAMET!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Prošle godine sam zvala crveni krst da im proslijedim nošenu ali očuvanu, i čistu, opranu i opeglanu garderobu, aktivistkinja mi je preko telefona rekla da treba na hemijsko čišćenje da je ponesem...e pa izvini, bolje bi bilo da to novca dam nekome no da dajem za hemijsko koje je btw za tu količinu garderobe iznosilo nekoliko stotina eura! I naravno da mi nije palo na pamet to da radim, a garderobu sam imala kome da dam jer su svuda oko nas ljudi kojima treba.
    Pozdravljam svaku akciju
    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    Ali sto se mene tice,ja kad mogu pomogla bih i chovjeku kao i zhivotinji-ALI da ja svoju chistu robu nosim na hemijsko da bih je dala na poklon-NE PADA MI NA PAMET!
    Moram da reagujem povodom ovoga
    U Crvenom krstu Glavnog grada Podgorice ( http://www.ckpg.me/ ) ne traže da roba bude hemijski očišćena. To znam iz prve ruke.
    Zvončici sam na pm objasnio šta i kako, i na koji način najvjerovatnije dolazi do zabune, da ne mislite da ona izmišlja...
    Bilo ko moze da donesu robu, igracke i sl. bez ikakvog uslova. Spakuje šta hoće, kako hoće, u šta god hoće, donese tamo ili se prethodno informise telefonom. Brojevi su na sajtu koji sam ostavio.
    Ljudi svakodnevno donose polovnu garderobu, pa makar i po jednu kesu ili jedan par obuće.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 51
    Last Post: 31-03-10, 13:06
  2. Konačno svi zajedno!!
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 106
    Last Post: 16-02-10, 17:50
  3. P: 2 igre za PS3 (zajedno 30e)
    By chomi in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-09, 17:16
  4. DC i LP zajedno?
    By Fanaticooo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 319
    Last Post: 30-03-09, 08:46
  5. P: prodajem zajedno mb cpu ram
    By kefaja in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-09, 21:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •