Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 60 of 60

Thread: GTA San Andreas

  1. #51
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u GameHouse mi rekose da GTA San Andreas za komp. izlazi najranije u maju.a nije tima trka vidim ja :?

  2. #52
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    629
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ne,dovoljno su para zgrnuli za PS2,sad pooolako za PC.Ipak prave "drugu" igru.Jer ne mogu sve prekopirato sa PS2 na PC,to nebi radilo (:
    ~N_L~

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B_M_W
    Nije bas da se nisam druzio sa konzolama (mada i ne pretjerano mnogo ), i sve je to ok, ali mouse je zakon ...

    Quote Originally Posted by chatnick
    Emotion engine je skup hardverskoh procedura napravljenih da zamijene pixel shadere. Shader za asfalt, shader za blur, shader za eksplozije, shader za ovo shader za ono... Jebes ti to, shader je shader- Mada mi je asfalt na PS2 vazda izgledao bolje nego na drugim platformama
    Pazi, samo DIO emotion engine-a mijenja shader (i vertex shader, ne samo pixel). EE obradjuje input igraca, AI likova, fiziku i sve sto je u sastavu gameplay-a igre, tek na kraju ('frame-a') kad se sve to 'iscrtava', e tu ide taj dio koji predstavlja shader.
    btw, shader brine samo o 'renderovanju'.
    Druga stvar je da ne koristi svaka igra shadere ...
    :idea:
    Graficki, emotion engine je skup trikova koji se stavlja na raspolaganje programerima. Uglavnom zamjena za shadere. Mislim da je bilo jasno sto sam htio da kazem.

    Quote Originally Posted by M.MaNsOn
    Quote Originally Posted by chatnick
    1) licno mislim da ce ps3-xb2 da bude ravnopravna borba, kad cijena konzola padne na po 300 evra sa chipom kupicu obje
    Chipa za PS3 nece biti.Zavladace blyray tehnologija i vec ui startu se prednost daje PS3(4 cell procesora) PS3 po snazi bice 1100 puta jaci od PS2 i bice jaci duplo nego najaca serverska pc masina danas
    Koje veze ima bluray sa chipom zivota ti? Bluray diskovi, bluray snimaci, chip za PS3. Nema tu filozofije. Soni ima interes da napravi PS3 da bude "chipabilan" jer zaradjuje od te konzole

  4. #54
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Graficki, emotion engine je skup trikova koji se stavlja na raspolaganje programerima. Uglavnom zamjena za shadere. Mislim da je bilo jasno sto sam htio da kazem.
    Tako vec moze

  5. #55
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li GTA san andreas kod nas da se uzme za PC
    totalno nisam u toku ne zivim tamo
    A ako je u opste ima za PC

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,969
    Thanks Thanks Given 
    4,812
    Thanks Thanks Received 
    9,858
    Thanked in
    3,742 Posts

    Default

    [quote="chatnick"]
    Quote Originally Posted by M.MaNsOn
    Quote Originally Posted by chatnick
    1) licno mislim da ce ps3-xb2 da bude ravnopravna borba, kad cijena konzola padne na po 300 evra sa chipom kupicu obje
    Koje veze ima bluray sa chipom zivota ti? Bluray diskovi, bluray snimaci, chip za PS3. Nema tu filozofije. Soni ima interes da napravi PS3 da bude "chipabilan" jer zaradjuje od te konzole
    ko je rekao da BR ima veze s chipom??Pazi ako Sony hoce da je PS3 chipabilan zasto nova verzija PS2 (PS-two) nije chipabilna??Zasto GT4 nece biti pirata???Pojavom novijih konzola sve je manje mjesta chipu,kao i sve je manje mjesta piratskom softweru.Jednostavno chip je savrseno radio jedino na PS1(tj nije mu skracivao radni vijek)Pojavom PS2 takodje su se pojavili chipovi koji su radili ali ipak skracuju vijek konzoli.Vec kod PS-two chip ne postoji.Ustvari postoji jedan koji dovodi do crkavanja lasera posle 15 dana.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    629
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li GTA san andreas kod nas da se uzme za PC
    totalno nisam u toku ne zivim tamo
    A ako je u opste ima za PC
    NE!
    ~N_L~

  8. #58
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    629
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e Dejo Dejo postajes previse hvalisav
    ~N_L~

  9. #59
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="M.MaNsOn"]
    Quote Originally Posted by chatnick
    Quote Originally Posted by M.MaNsOn
    Quote Originally Posted by chatnick
    1) licno mislim da ce ps3-xb2 da bude ravnopravna borba, kad cijena konzola padne na po 300 evra sa chipom kupicu obje
    Koje veze ima bluray sa chipom zivota ti? Bluray diskovi, bluray snimaci, chip za PS3. Nema tu filozofije. Soni ima interes da napravi PS3 da bude "chipabilan" jer zaradjuje od te konzole
    ko je rekao da BR ima veze s chipom??Pazi ako Sony hoce da je PS3 chipabilan zasto nova verzija PS2 (PS-two) nije chipabilna??Zasto GT4 nece biti pirata???Pojavom novijih konzola sve je manje mjesta chipu,kao i sve je manje mjesta piratskom softweru.Jednostavno chip je savrseno radio jedino na PS1(tj nije mu skracivao radni vijek)Pojavom PS2 takodje su se pojavili chipovi koji su radili ali ipak skracuju vijek konzoli.Vec kod PS-two chip ne postoji.Ustvari postoji jedan koji dovodi do crkavanja lasera posle 15 dana.
    o kakvom chipu pricate? :roll:

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uopste mi nije jasno o cemu pricas? "Razvojem novih konzola sve je manje chipova". Pogledaj sto se cini od chipova za Xbox! A Ps3 ce biti prisilno otvoreniji od PS2, zbog cella. Pojavice se chipovi i za Pstwo, samo da prodje par mjeseci, nije ih odmah bilo ni za ps2 i xbox. Stvar radi jednostavno- ti napravi konzolu, neko ce da napravi chip. Chipovi su danas u toj mjeri uznapredovali iz jednog jednostavnog proizvoda koji se ugradjivao u ps1 do xecutera i xenium ice-a koji chine da se konzola vise ne pita sa samom sobom. Svu zastitu koju imas ti moras ugraditi u bios. Najtezi slucaj bio bi da napravis konzolu (xbox 1.5 i 1.6) koja se mora chipovati cipovima koji u sebi imaju modovani bios. Uporedi jedan xenium ice i jedan mars (napredni chipovi za xbox i PS2) i vidjeces o cemu pricam. Mars je u sustini jedno prosto tehnicko resenje zato sto je kao takav sasvim dovoljan za ps2. Xenium je kompleksna naprava koja od konzole pravi ono sto konzola nije. 4 biosa, sopstveni dashboard, podrska za svakakve HD-ove, eject trick, zaobilazenje zastite iz samih igara (pandora tomorrow, larry). Firma koja je u stanju da napravi takav chip u stanju je da napravi i chip za bilo koju konzolu, najkasnije godinu dana od njenog pojavljivanja. Zivi bili, pa vidjeli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •