Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 93 of 93

Thread: Izmedju dvije vatre...

  1. #76
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heh, po ovome, ja sam zreo za brak... a mene je bolje vratiti u srednju, nego me zeniti...
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  2. #77
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ sparco - ako ti je savrseno dobro u vezi, probaj, ne boj se

    @ lux aeterna - kojom je to statistikom utvrdjeno da se vise razvode oni koji su imali krace veze?

    @ RoNN|3 - Vjerovatno nemamo isto poimanje braka. Po mom misljenju odugovlacenje sa tim "ozbiljnim" vezama moze da znaci ili da nesto ne stima (nedovoljno ljubavi, strasti i sl.) ili da je muskarac kukavica koja odugovlaci cekajuci neke druge varijante...

    Stvarno mi idu na zivce te veze od xxx godina. Sta se tu toliko ispituje sto se ne moze ispitati za 5-6 mjeseci? U taj maraton lako upada pomenuta guskica iz topica i baca momka u dilemu sto ce kukavac da radi. Egoizam kljuca, samo se razmislja sto ce sad on - s ovom novom mu je "vrh" puna je kondicije a od ove stare "greota" koliko je samo istrcala jadnica i prepreka ispreskakala. E kad dodje do toga da je momak iz sazaljena sa curom - to je propast prvo njena pa i njegova.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _Ingrid_ View Post

    Stvarno mi idu na zivce te veze od xxx godina. Sta se tu toliko ispituje sto se ne moze ispitati za 5-6 mjeseci? U taj maraton lako upada pomenuta guskica iz topica i baca momka u dilemu sto ce kukavac da radi. Egoizam kljuca, samo se razmislja sto ce sad on - s ovom novom mu je "vrh" puna je kondicije a od ove stare "greota" koliko je samo istrcala jadnica i prepreka ispreskakala. E kad dodje do toga da je momak iz sazaljena sa curom - to je propast prvo njena pa i njegova.
    Ne zezaj Ingrid, gdje ti je nestala logika... :-o
    Sa rodjenim bratom zivim cijeli svoj zivot pa me svaki dan iznenadi neki njegov postupak, a ne da upoznas nepoznatu osobu za 5-6 mjeseci dovoljno da bi mogli da dijelite ostatak zivota. Vazda sam bila za logiku bolje propala veza nego propali brak.

    A ako mislis da ce ga BRAK posle kratke veze SPRIJECITI da juri za drugim zenama, bogami mislim da si se zaEbala u procjeni...a evo naci ce se neki momak da potvrdi tvoju ili moju logiku...
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Potvrdjujem ovo sto je flameS rekla Znam XYZ likova koji su oženjeni pa švrljaju sa strane
    ako je "loš" bio prije... 95% je da ce "loš" bit i poslije

  5. #80
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, sta je s vama?! Ja nisam pominjala udaju za nekog ko je LOS, vec za nekog s kim sve super funkcionise!
    I zasto bi birali izmedju dvije PROPALE solucije (brak i veza)? Ako je nesto PROPALO idemo dalje! O tome ti pricam Flame_S

  6. #81
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam shvatila da ti pricas o tome da ljudi treba da se vjencavaju posle 5,6 mjeseci ako sve stima u vezi i da su duge veze glupe... da se ne bi pojavila neka zbog koje ce se momak predomisliti ako je sa stalnom djevojkom (kako si je ti nazvala jadnicom) vec dugo.

    Koliko covjek u prosjeku od recimo 30 godina ima veza po 5,6 mjeseci pa zenio bi se deset puta minimum...

    Nonsense.

    Ne kazem da je nemoguce tako nesto ali mislim da je bolje upoznati nekoga maksimalno moguce pa cak i probati zajednicki zivot prije braka da se ne bi parnicili po sudu svakih par godina....
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    G-kvart
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flame_S View Post
    Ja sam shvatila da ti pricas o tome da ljudi treba da se vjencavaju posle 5,6 mjeseci ako sve stima u vezi i da su duge veze glupe... da se ne bi pojavila neka zbog koje ce se momak predomisliti ako je sa stalnom djevojkom (kako si je ti nazvala jadnicom) vec dugo.

    Koliko covjek u prosjeku od recimo 30 godina ima veza po 5,6 mjeseci pa zenio bi se deset puta minimum...

    Nonsense.

    Ne kazem da je nemoguce tako nesto ali mislim da je bolje upoznati nekoga maksimalno moguce pa cak i probati zajednicki zivot prije braka da se ne bi parnicili po sudu svakih par godina....
    ovo za zajednicki zivot prije braka u potpunosti podrazavam!(jes' da su nasi roditelji po malo staromodni za takve stvari) ali je odlicna solucija za upoznavanja potencijalnog bracnog partnera...

  8. #83
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tandarela View Post
    ovo za zajednicki zivot prije braka u potpunosti podrazavam!(jes' da su nasi roditelji po malo staromodni za takve stvari) ali je odlicna solucija za upoznavanja potencijalnog bracnog partnera...

    E zaEbi sto cu ja obicaje starinske postovati. U pitanju je MOJA BUDUCNOST i radicu ono sto mislim da je najbolje za mene

    Kazu da nikoga ne mozes tako dobro upoznati dok ne pocnes da dijelis hleb s njim...
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _Ingrid_ View Post
    Stvarno mi idu na zivce te veze od xxx godina. Sta se tu toliko ispituje sto se ne moze ispitati za 5-6 mjeseci? U taj maraton lako upada pomenuta guskica iz topica i baca momka u dilemu sto ce kukavac da radi. Egoizam kljuca, samo se razmislja sto ce sad on - s ovom novom mu je "vrh" puna je kondicije a od ove stare "greota" koliko je samo istrcala jadnica i prepreka ispreskakala. E kad dodje do toga da je momak iz sazaljena sa curom - to je propast prvo njena pa i njegova.
    Većina ovdje je imala vezu mnogo dužu od 5-6 mjeseci pa nije rezultiralo brakom ili nastavkom veze. Upoznat nikad nikog ne možeš do te mjere da možeš reći 'dovoljno se znamo, aj sad da se uzmemo'. Mouseshit.
    Ne postoje nikakva pravila za to kad se treba uzeti, postoje brakovi kojisu nastali upravo poslije pola godine veze i banja im je i dan danas, dok postoje oni koji su izlazili par godina i poslije brzo pukli nakon što su se uzeli.
    Meni je lično bliža druga opcija o izlaženju par godina s nekim, nego da odmah ulijećem u te bračno vode.
    Just for the record, ne podržavam brak, više preferiram vanbračne zajednice kao na zapadu

  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    G-kvart
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flame_S View Post
    E zaEbi sto cu ja obicaje starinske postovati. U pitanju je MOJA BUDUCNOST i radicu ono sto mislim da je najbolje za mene

    Kazu da nikoga ne mozes tako dobro upoznati dok ne pocnes da dijelis hleb s njim...
    naravno...pa ako ide-super...ako ne-cao pa-pa

  11. #86
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tandarela View Post
    Mojsije,mi nismo zapad!!!
    To ti sama biraš

  12. #87
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prilicno iskrena osoba prema sebi ce skupiti hrabrosti i otici ako vise stara veza ne moze da ispuni njegova ocekivanja i rizikovati. Mozda je najvise fer prema osobi sa kojom ste jer vase lose osecaje ne biste morali da krijete. Potruditi se, pokusati i otici ako nema rezultata.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    G-kvart
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To ti sama biraš
    ne znam kako obrisah post,ne vidjeh'...izvinjavam se u svakom slucaju!
    ti mislis da bi cura sa nasih prostora pristala da zivi u vanbracnoj zajednici???(ne kazem da ih nema,ali je mali broj njih,bas mali).i mislis da bi njeni roditelji to dopustili???
    ja bih,kao sto sam rekla,prije braka samo....eto cisto da vidim dal' ide ili ne...(mada ni to vise danas ne mora da znaci,cudan smo mi narod)

  14. #89
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Recimo da ja Ingrid na neki nacin razumijem...

    Meni je sasvim dovoljno pola godine da znam da li bih s nekim mogla da provedem cio zivot,ali muskarcu je potrebno vise vremena rekla bih...Nisam nikad voljela duge veze,a imala sam jednu koja je trajala i trajala i vjerovatno je toliko trajala jer je to bio jedini neko s kim sam mogla tad da zamislim zivot u dvoje.I kao i vecinom sve takve veze koje oduze u kojoj je jedna strana ipak nesigurna za taj veliki korak neslavno se zavrsila...
    Braka se plasimo nebitno posle pola godine ili posle 5 godina ako nismo sasvim sigurni da je to ono sto zelimo,u onom gorem slucaju da nismo materijalno obezbijedjeni pa se to oduzi a cesto je to samo izgovor...Ovo je bilo malo off ali neko moje misljenje zbog price oko Ingridinog posta...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #90
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazu psiholozi da je svaka veza duza od dve godine....patoloska veza. Ne znam da li je to tako, samo znam da je bolje probati zajednicki zivot pre samog potpisivanja, je je to najbolji nacin da se utvrdi gradivo
    Garancije nikad nema, duga veza, kratka veza...
    Slazem se da se danas ljudi mnogo lakse razvode i da brak/porodica kao institucija sve vise bledi. Da li je to usko vezano za samu duzinu veze, sumnjam bas
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  16. #91
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mlim e tu nema pra vila, ama bas nikakvih, dokle god prije svega nema potpune otvorenosti izmedju dva partnera, i postovanja zivota druge strane, nema ni braka ni veze ni nicegam, nego sve cesce svi mi idemo putem manjeg konflikta, da se sve samo sto lakse zavrsi, i onda dobijamo ili veze od sto godina, koje na kraju puknu, jer se dosta trpi i ne prica, i kad se sve sagleda nista se ne isprica za sve te godine i ljudi skapiraju da su stranci, ili pod pritiskom sredine i slicnih razmsiljanja uletimo0 u brak, i onda i on pukne ili se nekako vjestacki odrzava i lici na sve sem zajednicu dvoje koju treba stalno graditi, dosta cesto i odustanemo, mada nam je to genetski dato, nama kao crnogorcimo, postavi cilj, dodji do njega i batali sve, zasto to cuvati
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #92
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    mlim e tu nema pra vila, ama bas nikakvih, dokle god prije svega nema potpune otvorenosti izmedju dva partnera, i postovanja zivota druge strane, nema ni braka ni veze ni nicegam, nego sve cesce svi mi idemo putem manjeg konflikta, da se sve samo sto lakse zavrsi, i onda dobijamo ili veze od sto godina, koje na kraju puknu, jer se dosta trpi i ne prica, i kad se sve sagleda nista se ne isprica za sve te godine i ljudi skapiraju da su stranci, ili pod pritiskom sredine i slicnih razmsiljanja uletimo0 u brak, i onda i on pukne ili se nekako vjestacki odrzava i lici na sve sem zajednicu dvoje koju treba stalno graditi, dosta cesto i odustanemo, mada nam je to genetski dato, nama kao crnogorcimo, postavi cilj, dodji do njega i batali sve, zasto to cuvati

    ovo potkrepljuje dugu, kao i kratku varijantu.. no svaka cast izuzecima, neki ipak prezive
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  18. #93
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tandarela View Post
    ti mislis da bi cura sa nasih prostora pristala da zivi u vanbracnoj zajednici???(ne kazem da ih nema,ali je mali broj njih,bas mali).i mislis da bi njeni roditelji to dopustili???
    ja bih,kao sto sam rekla,prije braka samo....eto cisto da vidim dal' ide ili ne...(mada ni to vise danas ne mora da znaci,cudan smo mi narod)
    mislim da to danas nije cudno, ako je probe radi na kraci period, a ne dugogosnja kvazibrak situacija...od ovih drugih se jezim
    I don't necessarily agree with everything I say.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Dvije nove elektricne pecnice sa dvije ringle
    By Animator in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-09, 08:46
  2. Replies: 0
    Last Post: 31-07-08, 11:07
  3. Razlika izmedju TFT/TN TFT/LCD?
    By njonjo in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 29-09-06, 05:12
  4. lAJCAK IZMEDJU DVA STOLA.
    By Brzi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 13-01-06, 11:22
  5. MMS izmedju [069 i 067] I [064 i 063]
    By Koma[MFHN] in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-05, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •