Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 101

Thread: Bolnica na Banjici!

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ali veterinari se ponasaju kako treba, ovi ne.
    TAKUMI

  2. #52
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Moja iskustva sa KBC CG............
    izčitah sve...sad story, ali one of many....

    aj to da središ kako treba, i još jednom sve naj...Drži se mure!
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  3. #53
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    VMA jeste institucija takoreci za sve, no Banjica je uskospecijalizovana za ortopediju!!! moja preporuka je Banjica, jer u i Beogradu te salju iz svih bolnica i domova zdravlja put Banjice..!
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jbt, gledam non updated topic, i razmisljam, u koji sam qrc bio kad sam napisao prvi post.
    Sad cu napisat sve i kako je bilo.
    Dosao sam u BG prije nekih 15 dana, kod direktora bolnice Banjica, dr. Poleksica koji me docekao kao da sam bio Tadic. Pricao sam malo sa njim i posli smo direktno kod nacelnika, kod dr. Dragana Matica. Da bih usao u njegovu ambulantu cekao sam mozda 20 sekundi.

    Upoznao se sa mnom i htio je sto prije da vidi o cemu se radi. "Dao" mi je sestricu da idemo zajedno da uplatimo 105 eura, da me registruje, da me snimaju na RTG i da dodjemo opet kod njega. Sve ovo je trajalo 15-20 min.

    Kad su zavrseni snimci, dosli smo i cekali iza vrata, kad je usla sestrica on je rekao neka udje unutra, pored njega je bila jedna baba kojoj je rekao da ide pored drugog doktora. Vidio je moje snimke i poceo je da prica kako je ovo dosta ozbiljno, noga moze da ti bude kraca za 1-3 cm (u najgorem slucaju), pricao mi je sve negativne strane ove operacije. Rekao mi je da ce karlica ostati kriva. Znaci nista pozitivno. I ja sam se razocarao! Rekao sam mu da moram da lezim, doslo mi je da povracam, bio sam bas lose.

    I onda, vidio je o cemu se radi. Rekao mi je da idem kod dr. Poleksica, da pricam i sa njim, u vezi operacije. E da, dok sam bio dolje, Poleksic je zvao Matica 2 puta, da pita kako sam.

    Posao sam kod njega i rekao mi je da je to Maticeva strategija, sa svakim prica tako ali nemoj da brines, sve ce biti OK.

    Pricali smo jos malo i dali su mi predracun, 630 500 dinara. Ako bude koji dinar viska, naravno da sve ide u moj dzep. Isto, onaj dan kad sam platio 105 eura, vratili su mi oko 20.

    Cifra nije bila niska, ali opet, ni velika. Zdravlje je to.

    No dobro, napustio sam BG i dosao do PG. Konsultovao sam se da dosta ljudi, neki su mi preporucili VMA, neki Banjicu, neki KBC CG, neki Risan, neki nista od toga.

    E da, cifra. Ajde da probamo da dobijemo uput koji ce biti placen od strane fonda za zdravstvo. Jedan od ambasadora CG koji je dobar sa vt. Dasicem mi je rekao da idem kod njega jer kao oni su pricali i ovaj mu je rekao da idem. Isao sam kod njega, uzeo snimke, kaze, ovo je pickin dim, ja ovo radim ovdje za pola sata, nema nikakvih problema, stavicemo ti plasticni kuk kojeg placa zavod za zdrastvo, opet ga mijenjas posle 5-6 godina, znaci traje 5-6 godina pod uslovom da ne hodas preko 150m dnevno i da ne tezis preko 90 kg.

    "Doktore", mozes li ti meni da das uput kako si obecao? Ne ne ne, kaze, uput ti niko nece dat. Reko, ti nisi znao da otkrijes jebenu borreliju prije 8 godina a sad ces ovo znat? Frajer iz Banjice kaze da je ovo komplikovano. Kaze, ma sta oni znaju?
    Ne reko nego znas ti. Onda me izbacio iz ambulante.

    Sad, idemo u Igalo. Dodjemo tamo, cekamo 3 sata, primio me neki srcani bolesnik koji ne samo da nije imao pojma, rekao mi je da treba da cekam 1 god da dodjem na red. Reko, sve OK.

    Zvao ovamo, zakazao i sve OK. Dosao u petak, zavrsio sve analize i snimanja, dali su mi sobu sa klimom u koju sam sam, u subotu u 8 ujutro su dosli po mene, u 9 radili operaciju. Sve uspjesno.

    Niko ne moze da vjeruje da posle 2 dana nemam bolove, da mogu da ustanem, da imam snage i sve.

    Medicinske sestre su toliko ozbiljne, mirne i proste da je nevjerovatno.

    Grupa ljekara na celu sa Maticem su toliko ljubazni, precizni, prosti....da je to nevjerovatno.

    Zamisli, u toku operacije anesteziolog (koji je porijeklom cgorac, Stankovic, sa kojim se salim kao da ga znam 100 godina) je sjedio pored mene i pratio me ful time. Pokusao je da mi da spavam sto manje. Probudio sam se u toku operacije i cujem doktora kako lupa cekicem, vidim Stankovica, reko: doktore, jel ovaj doktor normalan?...a sad cu te ja uspavat opet bitango jedna...

    Probudio sam se prije nego sto su me izbacili iz operativne.

    E sad, pazi ovu stvar, Matic ide na odmor, sjutra. Prvi dan mi je rekao da prvog ide na odmor i da nije ozbiljno da ne budem tu da te pazim, ali ako ti oces tako onda pored mene u operacionu salu cu uzeti jos dva hirurga kojima cu objasnit sta i kako i oni ce te pazit.

    Danas je dosao da se pozdravi sa mnom, uradio je previjanje, sa njim su dosli ovi doktori koji ce me pazit u toku rehabilitacije. Kakvi ljudi, pa ovo je strasno.

    Prije operacije, dosli su Matic i Stankovic i konsultovali smo se za svaku sitnicu, za svaki detalj. Cak frajer mi je donio da vidim kuk koji ce da ide unutra. Mogao sam da izaberem dvije marke, mogao sam da izaberem 4 materijala. Rekao sam mu da razmisljam da stavim Zimmer titanium koji ide sportasima, na to je rekao da je to najbolji i najizdrzljivi.

    Ovdje imam TV, koji nema antenu. Doktor mi je donio iz kuce malu antenicu sto ide na TV, da bih gledao NAJVECEG, a sto je najjace, i on navija za NJEGA!
    Ali dzabe jer TV-u ne radi ekran

    E da, rekao je da nikad u zivotu nije vidio losiji kuk od onog mojeg koji je sad u smece.



    Zelim da se zahvalim svima vama/onima koji su mi dali savjete, koji su mi pomogli rijecima...

    Thank You!
    TAKUMI

  5. #55
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate, svaka cast, samo hrabro...
    :)

  6. #56
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    ___________________________

    slikam slike povoljno

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kuk i pozicija karlice prije operacije:








    Jos nemam snimak posle operacije ali imacu da, a on bi trebalo da izgleda ovako:





    TAKUMI

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahaah cus dasica hahahahah o majko mila

    da se sto prije oporavis i da se naviknes na neke stvari a nekih da se odreknes
    http://youngandhip.blogspot.com/2009...l-healing.html
    :mrgreen:
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  9. #59
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogu hvala da je to dobro proslo.

    Koliko moras bit gore u bolnicu?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jos 14-15 dana.
    TAKUMI

  11. #61
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Tamo gdje je on
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabia šaljem ti veliki pozdrav i poljubac, da nam se što prije oporaviš :*********************.

  12. #62
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa srecom!

    Ali kuk ti je brutala, lagano ga na izlozbu mozes povest.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  13. #63
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako se vama salit....sto je cojek prezivio, pola nas ne bi izdrzalo 15 dana...
    no odavno ne procitah pozitivnije nesto i hrabrije, svaka mu cast!
    :)

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Srećno momcino i zapamti nista stipkanje sestrica dok rana ne zaraste

  15. #65
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #66
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brz oporavak Fabiano
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nek je sa srecom oporavak,a sad procitah ovaj tretman koji si imao u KBC i samo mogu da kazem da bi im krv pio da me zapadne,toj STOCI korumpiranoj i nestrucnoj sto se sa drzavom zajebava.Zlatni su mi i Sarici i pored Sarica,ovo je dno dna sto postoji.Ako im je mala plata,onda ni nek ne rade tamo,niko ih ne cera,barem da znamo da nemamo nikog,nego ovo sto cine.Da je tvoj slucaj jedini,nego izgleda da su ti sto su prosli kao ti u vecini.Ajde policija,carinike ste malo protresli,dajte jednu akciju protiv ovih ljiga,sve vam lako bilo!

  18. #68
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Svaka cast momce.
    Srecno.
    Evo i on cesita


  19. #69
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Svaka cast momce.
    Srecno.
    Evo i on cesita

    Hoćemo li zvat' sve za ljubav da ga dovedu da mu donese jedan tetrapak moć prirode i kilo jabuka?
    Are you suggesting coconuts migrate?

  20. #70
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Jos 14-15 dana.
    Ma odlicno, mislio sam bar mjesec...

    Sad kad je sve dobro proslo,







    Oli pistat na detektore metala?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    zbilja, nevidjena bruka je što se radi u KBC...eto sticajem okolnosti, Fabija je imao ova iskustva sa ortopedom, sjećamo se afere unazad nekoliko mjeseci na istom odjeljenju (čovjek kojem je traženo da kupi specijalne krevete i dušeke kojima je posle dr "uredio" svoju privatnu ambulantu), a ja sam svjedok i slučaja da je DIJETE imalo 4 operacije, prognoza dr Dašića i ostalih stručnjaka je bila da je ruka ostala neupotrebljiva, živac prikliješten i NIKAD se neće vratiti, a ruka ostala da stoji u neprirodnom položaju...sreća da se majka nije pomirila sa tim pa je odvela dijete na VMA i danas ima NORMALNU RUKU, osjeća sve prste (tri su mu bila nepokretna) i polako je vraća u normalu...ovako se više ne može...ne znam kako stati na kraj javašluku u KBC-u?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #72
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja samo čekam da nekoga toliko nagrde da im neku žešću sprdnju napravi. tipa bomba ili makar tom doktoru bombu bačit'.
    ne mislim sad ozbiljno ovako, ali da meni dijete nagrde ovako baš ne znam što bih radila...
    Are you suggesting coconuts migrate?

  23. #73
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TroonChica View Post
    Ja samo čekam da nekoga toliko nagrde da im neku žešću sprdnju napravi. tipa bomba ili makar tom doktoru bombu bačit'.
    ne mislim sad ozbiljno ovako, ali da meni dijete nagrde ovako baš ne znam što bih radila...

    Nalecet ce na nekoga s malo kracim zivcima, pa ce ili radit kako treba ili ce radit na onaj svijet.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  24. #74
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Nalecet ce na nekoga s malo kracim zivcima, pa ce ili radit kako treba ili ce radit na onaj svijet.
    Pa to. Moj otac je zbog doktorice Poček zamalo vid izgubio. Meni je žao ljudi koji ne mogu da odu neđe drugo da se liječe, n'o i jedva skupe pare za pregled kod ovih naših privatnih..
    Are you suggesting coconuts migrate?

  25. #75
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    zbilja, nevidjena bruka je što se radi u KBC...eto sticajem okolnosti, Fabija je imao ova iskustva sa ortopedom, sjećamo se afere unazad nekoliko mjeseci na istom odjeljenju (čovjek kojem je traženo da kupi specijalne krevete i dušeke kojima je posle dr "uredio" svoju privatnu ambulantu), a ja sam svjedok i slučaja da je DIJETE imalo 4 operacije, prognoza dr Dašića i ostalih stručnjaka je bila da je ruka ostala neupotrebljiva, živac prikliješten i NIKAD se neće vratiti, a ruka ostala da stoji u neprirodnom položaju...sreća da se majka nije pomirila sa tim pa je odvela dijete na VMA i danas ima NORMALNU RUKU, osjeća sve prste (tri su mu bila nepokretna) i polako je vraća u normalu...ovako se više ne može...ne znam kako stati na kraj javašluku u KBC-u?!


    Ni sama nisi svjesna kako lako,samo malo volje ako se ima.Za 2-3 mjeseca bi se red samo takav uveo.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bolnica Vicevi!
    By Fabia_Elegance! in forum #montecafe
    Replies: 5
    Last Post: 03-01-14, 00:07
  2. J.D. Bolnica!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 44
    Last Post: 30-04-05, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •