Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast
Results 326 to 350 of 404

Thread: Vjernici, vas stav o homoseksualcima...?

  1. #326
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa ipak se na neki način pravdaš. Kapiram te, ima ovjde dušebrižnika na svaki ćošak

  2. #327
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ne kapiram izreku, ali zaista
    Fora Gorana iz TBOK, kad je toboz kao politicar bio na pregovore sa Rusima, i pita ga kao novinar:"jesu li Rusi probali da vas prepanu", a on odgovara "sto se licno licno mene tice, ja se ne bojim dva oka u glavu" ))

    2:02

    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  3. #328
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ne kapiram izreku, ali zaista
    misli se na to da nema choeka koji ga moze prepanut.

    e takav ti je kvarni:joint:
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  4. #329
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Meni je tuzno da te citam kako pises, izgleda da si ti jedan jako nesrecan covek.
    Ne prija covjeku kad ga drugi dozivljavaju kao tuznu ili nesrecnu osobu, ali saosjecanje je lijep osjecaj. Hvala na tome. Ne bih rekao da sam nesrecna osoba. Zivotno iskustvo mi je bilo neobicno, ali mislim da me i prekalilo za mnoge stvari. Sada imam lijep zivot i realizovao sam mnoge zivotne sanse. Tuzan vjerovatno jesam povremeno, 'bez razloga', vrlo sam nesiguran u sebe, i stalno, i u svakoj situaciji mislim kako nekome smetam, i kako treba da se sklonim drugima sa puta, sto znaci da imam nedostatak samo-postovanja, i zelju da budem neprimjetan. U Americi sam pricao sa puno ljudi i upoznao se sa jednim poznatim psihologom koji je pisao o gay ljudima, i tada sam shvatio da je moj nacin ponasanja prilicno uobicajen medju homoseksualcima odredjene vrste licnosti - dakle onim introvertnima, kakav sam i ja. Kad covjek shvati da je homoseksualan, i da ne moze nista protiv toga, a kada istovremeno zna kako se na to u drustvu gleda(lo), onda podsvjesno bira strategiju da bude neprimjetan, ili kako se to kaze 'to keep a low profile', iz jednog jedinog razloga - bolje da sam neprimjetan, nego da me drugi primijete, jer cim me primijete shvatice da sam gay, a to je bolest i sramota, i kako cu onda da zivim s ljudima? Dakle, neka stara potistenost usljed takvog odrastanja me nije napustila, iako sada za nju nema vise mjesta.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da li si ikada pokusao da se lecis? Ne znam koliko godina imas, ali definicija uzroka homoseksualizma se zadnjih decenija stalno menjala. Te uzrok je ovo, te ono, ali da li si ti ikada posumnjao da je to sto imas, u stvari bolest, devijacija hormona koja mozda moze da se ispravi?
    Godina imam dosta. Srednje tridesete.

    Moja prva reakcija kada sam sa 12 godina shvatio da sam gay bio je shock. U glavi mi je samo bila prisutna jedna prisila - da to potisnem! Tokom narednih 12-13 godina sam svom snagom potiskivao svoju homoseksualnost. Glumio sam kako mi se svidjaju djevojke, prisiljavao se da sa drugovima pricam 'muske' price o seksu (a ponekad se zaljubljivao u njih), imao cak i par veza sa djevojkama, a onda poslije svega dolazio kuci umoran od napora, od glume, i polako klizio u despresiju. U dvadeset i petoj sam nabavio internet. Tada spontano pocinjem da se upoznajem sa gay svijetom. Isprva sam se svakog dana zaklinjao kako vise necu da idem na te sajtove, ali nisam mogao da se oduprem. Onda mi se ukazao put u Ameriku, i kad sam tamo dosao vidio sam kako se muski parovi drze za ruke dok idu ulicama, kako je gay pride parada u San Francisku dogadjaj godine za cio grad, kako postoje gay kafici u koje dolaze zgodne ribe da plesu i zabavljaju se, i htio sam da ostanem tamo. Na kraju mi je i uspjelo da dobijem papire.

    A sto se tice bolesti, hormona i ostaloga - ja nisam ni ljekar ni psihijatar da bih mogao o tome da govorim, ali znam da se americka ljekarska i psiholoska komora slaze da homoseksualnost nije bolest. Ne postoji nacin da se lijeci. Ne postoji razlog zbog kog je neko homoseksualac. Pedofil ima poremecenu psihu, i kroz terapiju i razgovore moze da se dodje do korijena koji prouzrokuje njegovu seksualnu devijantnost. Kod homoseksualnosti to ne postoji. To je stav strucnjaka. Ja sam sklon da se slazem s njim, ali kao laik ne mogu nista da tvrdim. Konacno, u licnom mi je interesu da ga prihvatim.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ovo te ozbiljno pitam, jer sam retko videla ovako jedno ranjeno stvorenje koje u sustini niko ne razume. Ti si jedini ovde ostao ljubazan prema svima i vidim da si nekako ubijen u pojam.
    Uspio sam godinama iz sebe da izbacim mnogo otrova, upoznao sam mnogo ljudi i naucio da svak ima svoju pricu i svoje pokretace, i da smo u korijenu svi negdje i ranjivi i ranjeni, i da ljudi koji vole da povredjuju druge to ne rade iz zlobe, nego iz neke silne unutrasnje povrijedjenosti, pa im malo bude lakse ako dio toga prebace na nekog drugog.

    Samo jos moram reci da razumijevanje na ovom forumu ne trazim za sebe, jer meni vise nije mnogo vazno da li cu ga dobiti ili ne. Volio bih da barem jednu osobu navedem da malo otvorenije porazmisli o svemu tome, jer ima dosta djece koja odrastaju u Crnoj Gori u izuzetno homofobnoj atmosferi, i prolaze kroz velike traume, cesto bjeze i u drogu ili samoubistvo, pa bi bilo lijepo kad bi ljudi bliski njima bar malo vise naucili o tome i malo ih bolje razumjeli, jer podrska im je veoma potrebna. Prema nekim statistikama, u svakom prosjecnom odjeljenju ima 1-2 gay djecaka, i 1 gay djevojcica na dva odjeljenja. Mnogo je to djece koja imaju tezak zivot, a u nekim drugim zemljama, Svedskoj ili Spaniji ili Engleskoj, mnogo naroda prihvata homoseksualnost kao seksualnu varijantu i nikakva frka se ne dize oko toga, pa ta djeca i kasnije mladi ljudi mogu da zive veselije i zdravije.

    Zao mi je sto sam oduzio s odgovorom, imao bih mnogo sta da kazem, ne znam koliko sam bio jasan i koliko sam odgovorio na tvoja pitanja, ali drago mi je sto si ih postavila, jer najcesce ljudi koji imaju negativan stav prema homoseksualnosti nista ne pitaju, samo sipaju uvrede.

  5. #330
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Moja prva reakcija kada sam sa 12 godina shvatio da sam gay bio je shock.
    Samo ako može par pitanja. Da li si doživljavao neke vrste stresa u 11-12 godini? Da li ti je neko umro, ili, da li si imao problema sa ocem i majkom? Isključivo me zanima da li si doživio jedan ili više jačih stresova?
    Ako nisi, da li si možda pio alkohol ili konzumirao narkotike u tom vremenskom periodu?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  6. #331
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Samo ako može par pitanja. Da li si doživljavao neke vrste stresa u 11-12 godini? Da li ti je neko umro, ili, da li si imao problema sa ocem i majkom? Isključivo me zanima da li si doživio jedan ili više jačih stresova?
    Ako nisi, da li si možda pio alkohol ili konzumirao narkotike u tom vremenskom periodu?
    Moji roditelji su i dalje zivi, nikada nisam uzimao narkotike ni pio alkohol u zivotu, a pogotovo ne tada. Ne mogu reci da sam imao traume takve vrste u tom periodu.

  7. #332
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Ne prija covjeku kad ga drugi dozivljavaju kao tuznu ili nesrecnu osobu, ali saosjecanje je lijep osjecaj. Hvala na tome. Ne bih rekao da sam nesrecna osoba. Zivotno iskustvo mi je bilo neobicno, ali mislim da me i prekalilo za mnoge stvari. Sada imam lijep zivot i realizovao sam mnoge zivotne sanse. Tuzan vjerovatno jesam povremeno, 'bez razloga', vrlo sam nesiguran u sebe, i stalno, i u svakoj situaciji mislim kako nekome smetam, i kako treba da se sklonim drugima sa puta, sto znaci da imam nedostatak samo-postovanja, i zelju da budem neprimjetan. U Americi sam pricao sa puno ljudi i upoznao se sa jednim poznatim psihologom koji je pisao o gay ljudima, i tada sam shvatio da je moj nacin ponasanja prilicno uobicajen medju homoseksualcima odredjene vrste licnosti - dakle onim introvertnima, kakav sam i ja. Kad covjek shvati da je homoseksualan, i da ne moze nista protiv toga, a kada istovremeno zna kako se na to u drustvu gleda(lo), onda podsvjesno bira strategiju da bude neprimjetan, ili kako se to kaze 'to keep a low profile', iz jednog jedinog razloga - bolje da sam neprimjetan, nego da me drugi primijete, jer cim me primijete shvatice da sam gay, a to je bolest i sramota, i kako cu onda da zivim s ljudima? Dakle, neka stara potistenost usljed takvog odrastanja me nije napustila, iako sada za nju nema vise mjesta.



    Godina imam dosta. Srednje tridesete.

    Moja prva reakcija kada sam sa 12 godina shvatio da sam gay bio je shock. U glavi mi je samo bila prisutna jedna prisila - da to potisnem! Tokom narednih 12-13 godina sam svom snagom potiskivao svoju homoseksualnost. Glumio sam kako mi se svidjaju djevojke, prisiljavao se da sa drugovima pricam 'muske' price o seksu (a ponekad se zaljubljivao u njih), imao cak i par veza sa djevojkama, a onda poslije svega dolazio kuci umoran od napora, od glume, i polako klizio u despresiju. U dvadeset i petoj sam nabavio internet. Tada spontano pocinjem da se upoznajem sa gay svijetom. Isprva sam se svakog dana zaklinjao kako vise necu da idem na te sajtove, ali nisam mogao da se oduprem. Onda mi se ukazao put u Ameriku, i kad sam tamo dosao vidio sam kako se muski parovi drze za ruke dok idu ulicama, kako je gay pride parada u San Francisku dogadjaj godine za cio grad, kako postoje gay kafici u koje dolaze zgodne ribe da plesu i zabavljaju se, i htio sam da ostanem tamo. Na kraju mi je i uspjelo da dobijem papire.

    A sto se tice bolesti, hormona i ostaloga - ja nisam ni ljekar ni psihijatar da bih mogao o tome da govorim, ali znam da se americka ljekarska i psiholoska komora slaze da homoseksualnost nije bolest. Ne postoji nacin da se lijeci. Ne postoji razlog zbog kog je neko homoseksualac. Pedofil ima poremecenu psihu, i kroz terapiju i razgovore moze da se dodje do korijena koji prouzrokuje njegovu seksualnu devijantnost. Kod homoseksualnosti to ne postoji. To je stav strucnjaka. Ja sam sklon da se slazem s njim, ali kao laik ne mogu nista da tvrdim. Konacno, u licnom mi je interesu da ga prihvatim.



    Uspio sam godinama iz sebe da izbacim mnogo otrova, upoznao sam mnogo ljudi i naucio da svak ima svoju pricu i svoje pokretace, i da smo u korijenu svi negdje i ranjivi i ranjeni, i da ljudi koji vole da povredjuju druge to ne rade iz zlobe, nego iz neke silne unutrasnje povrijedjenosti, pa im malo bude lakse ako dio toga prebace na nekog drugog.

    Samo jos moram reci da razumijevanje na ovom forumu ne trazim za sebe, jer meni vise nije mnogo vazno da li cu ga dobiti ili ne. Volio bih da barem jednu osobu navedem da malo otvorenije porazmisli o svemu tome, jer ima dosta djece koja odrastaju u Crnoj Gori u izuzetno homofobnoj atmosferi, i prolaze kroz velike traume, cesto bjeze i u drogu ili samoubistvo, pa bi bilo lijepo kad bi ljudi bliski njima bar malo vise naucili o tome i malo ih bolje razumjeli, jer podrska im je veoma potrebna. Prema nekim statistikama, u svakom prosjecnom odjeljenju ima 1-2 gay djecaka, i 1 gay djevojcica na dva odjeljenja. Mnogo je to djece koja imaju tezak zivot, a u nekim drugim zemljama, Svedskoj ili Spaniji ili Engleskoj, mnogo naroda prihvata homoseksualnost kao seksualnu varijantu i nikakva frka se ne dize oko toga, pa ta djeca i kasnije mladi ljudi mogu da zive veselije i zdravije.

    Zao mi je sto sam oduzio s odgovorom, imao bih mnogo sta da kazem, ne znam koliko sam bio jasan i koliko sam odgovorio na tvoja pitanja, ali drago mi je sto si ih postavila, jer najcesce ljudi koji imaju negativan stav prema homoseksualnosti nista ne pitaju, samo sipaju uvrede.
    Hvala ti na odgovoru. Da, primetila sam tu tvoju zelju da budes neprimetan, i tvoje reci i sada na mene deluju veoma tuzno. Pa opet, ti se sâm deklarises kao to sto si, sto znaci da si prihvatio sebe, ali nisi svoju okolinu koja te odbija.

    Iskreno receno sa 12 godina nisi mogao da shvatis da si gay, jer su deca u tim godinama isuvise seksualno nedefinisana da bi to sa sigurnoscu mogla da tvrde. Mozda si bio samo radoznao, pa si to pogresno protumacio i nastavio da ubedjujes sam sebe. Iz tog kruga u tim godinama nema izlaza, ako si sam i razumem da si mislio da glumis ne shvatajuci da si u stvari bio seksualno nezreo.

    Ni ja ne verujem da homoseksualnost moze posle prolaska puberteta da se leci, ali ranije… nisam sigurna da ne moze… Mislim da je velika greska lekara sto se i ne trude da homoseksualnost gledaju kao na nesto izlecivo, bar kada su deca u tim osetljivim godinama u pitanju.

    Ne bih poredila pedofile i homoseksualce, jer ne verujem da homoseksualci siluju maloletne decake, to je kriminalno delo svuda. Sigurno da i medju homoseksualcima ima pedofilije, kao i medju heteroseksualcima, ali to je nesto drugo.

    Da li je tebi zena, kao seksualni partner odvratna ili su ti samo muskarci privlacni? Da li si razmisljao zasto je to tako kod tebe? Posto vise nisi dete, sigurno si puno razmisljao o tome i zanima me do kakvog zakljucka si dosao? Ne verujem da si se zadovoljio samo time da si takav kakav si. To bi bilo previse povrsno.

    Tesko je razumeti homoseksualce, ja to nikako ne mogu, jer je puno toga negativnog vezano uz takve ljude. Pogledaj samo statistiku i onu tabelu gore, to je zaista alarmantno i pokazatelj da se radi o necemu neprirodnom i devijantnom. Sramota je da se psihijatri ogradjuju od toga, jer je svako zivo bice zasluzilo da zivi jedan normalan i srecan zivot, a ne na ivici drustva, odbacen i prezren. Razumem da ti je veoma tesko da zivis u takvom drustvu, ali kao sto si i sam rekao, postoje zemlje gde je tvoje opredeljenje mnogo bolje prihvaceno. Da li si ti sada u nekoj od tih zemalja ili si u Crnoj Gori?

  8. #333
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da li je tebi zena, kao seksualni partner odvratna ili su ti samo muskarci privlacni?
    Gay muskarci mnogo vole zene. Bolje se razumiju s njima nego sa heteroseksualnim muskarcima. Sto se erotske privlacnosti tice, doktor Kinsey je jos sezdesetih godina napravio skalu prema kojoj je pokusao utvrditi koliko gay muskarce privlace zene. Mislim da je skala od 1 do 10, gdje 1 znaci da ih zene uopste ne prilace, a 10 da ih veoma privlace. Dakle, neke gay muskarce uopste ne moze da uzbudi zena. Mogu da spavaju pored nje kao pored sestre. Neobicno je to sto se cesto radi o veoma muzevnim, macho muskarcima. Ja sam imao tri ili cetiri veze s djevojkama prije svoje 25. godine i partnerke mi nisu bile odvratne, s tim sto su te veze bile vise emotivne i prijateljske nego seksualne. Iako sam zelio da funkcionisu i na tom nivou, cesto bi ispadalo vrlo traljavo, i za oboje predstavljalo veliki izvor frustracije. Pokusaj zamisliti (ukoliko si heteroseksualna) da ti imas intimno iskustvo sa zenom s kojom si emotivno bliska. Mislim da ti mozda ne bi bilo 'odvratno', mozda bi cak osjetila i uzbudjenje (pod nekim veoma romanticnim okolnostima, i uz veoma otvoren um), mada bi sasvim sigurno izostala istinska strast, sve bi se to odigralo negdje na povrsini, duboko u sebi bi osjetila da to seksualno iskustvo nije dodirnulo tvoje prave potrebe, koje bi bile zadovoljene tek u odnosu s nekim muskarcem. Ne shvati ovo licno, samo pokusavam da ti objasnim kako je to otprilike bilo kod mene kad sam bio sa zenama.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Pogledaj samo statistiku i onu tabelu gore, to je zaista alarmantno i pokazatelj da se radi o necemu neprirodnom i devijantnom.
    Ukoliko nisi detaljnije upoznata sa nacinom na koji statistika funkcionise, onda je vrlo lako da covjek stekne pogresne zakljucke. Prvo, gornje statistike su veoma tendenciozne. Nije ih radio neko s neutralnim naucnickim stavom, vec neko pristrasan ko zelio da potkrijepi svoje predrasude. To je greska broj 1 u naucnim istazivanjima. Drugo, zamisli da je neko ko ima odbojnost prema seksu uopste napravio slicne podatke za heteroseksualni seks. Imao bi mnogo prostora za manipulaciju, zar ne? Postoji u knjigama jedan klasicni primjer kako statistika moze da zavara, ukoliko nema objektivno tumacenje. Kako se osjeca covjek kome je jedna noga potopljena u vrelu, a druga u ledenu vodu? Po statistici, on se osjeca prijatno, jer kad se plus temperatura jedne noge doda minus temperaturi druge, dolazimo do nule. Takve statistike ne uzimaju u obzir bitne faktore, povrsne su, a ako su tendenciozne pruzaju mnogo prostora za manipulaciju, i ljudi vrlo brzo 'nasjednu' na njih.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da li si ti sada u nekoj od tih zemalja ili si u Crnoj Gori?
    Trenutno sam u CG u posjeti roditeljima.

  9. #334
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukoliko nisi detaljnije upoznata sa nacinom na koji statistika funkcionise, onda je vrlo lako da covjek stekne pogresne zakljucke. Prvo, gornje statistike su veoma tendenciozne. Nije ih radio neko s neutralnim naucnickim stavom, vec neko pristrasan ko zelio da potkrijepi svoje predrasude. To je greska broj 1 u naucnim istazivanjima. Drugo, zamisli da je neko ko ima odbojnost prema seksu uopste napravio slicne podatke za heteroseksualni seks. Imao bi mnogo prostora za manipulaciju, zar ne? Postoji u knjigama jedan klasicni primjer kako statistika moze da zavara, ukoliko nema objektivno tumacenje. Kako se osjeca covjek kome je jedna noga potopljena u vrelu, a druga u ledenu vodu? Po statistici, on se osjeca prijatno, jer kad se plus temperatura jedne noge doda minus temperaturi druge, dolazimo do nule. Takve statistike ne uzimaju u obzir bitne faktore, povrsne su, a ako su tendenciozne pruzaju mnogo prostora za manipulaciju, i ljudi vrlo brzo 'nasjednu' na njih.
    Nemoj tako aiden. Ti vrlo dobro znaš kakve devijacije radite međusobno. Prema tome, nemoj nas ovde folirati, nismo mi vesla sisali. I još jedno pitanje, ali ako možeš iskreno odgovoriti.
    Da li u dubini svoje duše osjećaš da činiš grijeh? Ili, ako ne osjećaš u zadnjih godinu dvije, da li si osjećao nekada u dubini svoje duše da činiš veliki grijeh?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  10. #335
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Aiden,

    pusti pricu i pravdanje, zivi svoj zivot, samo nemoj ic na paradeponosa, i ja te podrzavam, idi na posao,imaj svoj zivot, ja ne znam sto ce ti ova muka sa pravdanjem i objasnjavanjem nekome ko ne razumije neke osnovne stvari u zivotu, poslusaj me

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Nemoj tako aiden. Ti vrlo dobro znaš kakve devijacije radite međusobno. Prema tome, nemoj nas ovde folirati, nismo mi vesla sisali. I još jedno pitanje, ali ako možeš iskreno odgovoriti.
    Da li u dubini svoje duše osjećaš da činiš grijeh? Ili, ako ne osjećaš u zadnjih godinu dvije, da li si osjećao nekada u dubini svoje duše da činiš veliki grijeh?
    O kakvom grijehu ti pricas, aidenovom? Gresan je bog, sto mu je dao ovakav izbor, da bi vi vjernici mogli da ga napadate. Homosexulanost je ocigledno od boga data, posto vi zastupate da je dao slobodnu volju svima, pa sto se ne okrenete bogu da ga pitate zasto je dozvolio to, nego napadate coeka, koji koristi od boga dato pravo da bude gay. Stvarno ste dvolicni...
    Last edited by kvarni; 25-07-10 at 09:01.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  11. #336
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    pusti pricu i pravdanje
    Koga ne zanima prica ne mora da je cita. Znam da si mi dao prijateljski savjet, ali ja imam razloge i motive da ovdje pricam. Posledice cu dobrovboljno da snosim

    Osim toga, nemam osjecaj da se pravdam. Samo govorim neke generalne stvari o svom zivotu koje mogu da se primijene na mnogo gay ljudi. Ukoliko nekoga iskreno zanima kakva je moja perspektiva, ja nemam problema da je podijelim, jer mnogi nemaju informaciju kako svijet izgleda iz gay ugla, a da bi ljudi nesto razumjeli prvo moraju to da upoznaju.

  12. #337
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Koga ne zanima prica ne mora da je cita. Znam da si mi dao prijateljski savjet, ali ja imam razloge i motive da ovdje pricam. Posledice cu dobrovboljno da snosim

    Osim toga, nemam osjecaj da se pravdam. Samo govorim neke generalne stvari o svom zivotu koje mogu da se primijene na mnogo gay ljudi. Ukoliko nekoga iskreno zanima kakva je moja perspektiva, ja nemam problema da je podijelim, jer mnogi nemaju informaciju kako svijet izgleda iz gay ugla, a da bi ljudi nesto razumjeli prvo moraju to da upoznaju.
    U tome je poenta, sto nisu upoznati, samo znaju da prate citate iz knjiga,i po njima se rukovode i postavljaju ti pitanja, siguran sam da gy osobu nisu vidjeli bez na televizor, a kamoli upoznali ili pili kafu.

    I siguran sam da ne traze objasnjenje zasto si takav, nego hrane sebi ego sto oni nisu tako gresni kao ti. Za mene nisi gresan, samo nemoj ic na parade ponosa i sto se mene tice, ja nemam problema sa tobom takvim

    I jeste bio je prijateljski savjet
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. #338
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    U tome je poenta, sto nisu upoznati, samo znaju da prate citate iz knjiga,i po njima se rukovode i postavljaju ti pitanja, siguran sam da gy osobu nisu vidjeli bez na televizor, a kamoli upoznali ili pili kafu.

    I siguran sam da ne traze objasnjenje zasto si takav, nego hrane sebi ego sto oni nisu tako gresni kao ti. Za mene nisi gresan, samo nemoj ic na parade ponosa i sto se mene tice, ja nemam problema sa tobom takvim

    I jeste bio je prijateljski savjet
    Apsolutno Hvala ti

  14. #339
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    O kakvom grijehu ti pricas, aidenovom? Gresan je bog, sto mu je dao ovakav izbor, da bi vi vjernici mogli da ga napadate. Homosexulanost je ocigledno od boga data, posto vi zastupate da je dao slobodnu volju svima, pa sto se ne okrenete bogu da ga pitate zasto je dozvolio to, nego napadate coeka, koji koristi od boga dato pravo da bude gay. Stvarno ste dvolicni...
    Bog je stvorio zlo, ali i uputu kako se od toga zla sačuvati. Na žalost, Aiden nije stigao doći do nje u prošlom vremenu, međutim, bez obzira na to lijek za njega i sada postoji.
    Aiden, ako možeš da mi odgovoriš iskreno na pitanja koja sam postavio, bio bih zahvalan.
    U stvari ti si u prošlim postovima i odgovorio na moja postavljena pitanja, jer si i sam rekao da si osjećao da put kojim ideš nije ispravan. Moj komentar na to je da je Bog s.w.t. dao ljudima mogućnost i bez upute da im duša prepoznaje šta je ispravno a šta ne. Dao im je instikt da razumiju šta je ispravno a šta ne, isto kao npr. kako je dao instikt nekim životinjama da odmah nakon rođenja idu prema najbližoj vodi, makar ona bila udaljena i nekoliko stotina metara.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #340
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Bog je stvorio zlo, ali i uputu kako se od toga zla sačuvati. Na žalost, Aiden nije stigao doći do nje u prošlom vremenu, međutim, bez obzira na to lijek za njega i sada postoji.
    Aiden, ako možeš da mi odgovoriš iskreno na pitanja koja sam postavio, bio bih zahvalan.
    U stvari ti si u prošlim postovima i odgovorio na moja postavljena pitanja, jer si i sam rekao da si osjećao da put kojim ideš nije ispravan. Moj komentar na to je da je Bog s.w.t. dao ljudima mogućnost i bez upute da im duša prepoznaje šta je ispravno a šta ne. Dao im je instikt da razumiju šta je ispravno a šta ne, isto kao npr. kako je dao instikt nekim životinjama da odmah nakon rođenja idu prema najbližoj vodi, makar ona bila udaljena i nekoliko stotina metara.
    Mozda on jeste osjecao da to sto radi nije ispravno, ali mu to sigurno to nisu bile upute od boga, kako ti kazes, nego samo drustvo u kojem je rastao, i arsini toga drustva, su mu nabijali kompleks...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  16. #341
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    ako možeš da mi odgovoriš iskreno na pitanja koja sam postavio, bio bih zahvalan.
    'Kvarni' je odgovorio na to pitanje.

    Moj savjet za tebe - ukoliko zelis da se ozbiljno bavis pitanjima kao sto su sociologija, psihologija, religija, etika - citaj malo vise, jer si sklon da donosis veoma pojednostavljene stavove koji zvuce prilicno neuko. Instinktivisticka teorija ljudskih motiva se pojavila krajem 19. vijeka i vrlo brzo je odbacena kao nedovoljna. Osim toga, kaze se 'instiNkt', sto takodje govori da mozda ne citas koliko bi trebalo. Religiozno vidjenje svijeta je odlicno, ali se cuvaj dogme i primitivizma.
    Last edited by aiden; 25-07-10 at 12:13.

  17. #342
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...stav o homoseksualcima...?

    sve dok se mene ne dotice, sve dok ne traze da usvajaju djecu, i sve dok tu svoju sexualnost ne pokazuju na ulici, nemam nista protiv njih, neka rade i zive normalno.
    jes mi malo gadno ali njihov izbor, njihov zivot... nek im je sa srecom

    EDIT: nisam vjernik
    Last edited by clapton; 25-07-10 at 11:34.

  18. #343
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dupli post
    Last edited by Djevojka; 25-07-10 at 11:59.

  19. #344
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Gay muskarci mnogo vole zene. Bolje se razumiju s njima nego sa heteroseksualnim muskarcima. Sto se erotske privlacnosti tice, doktor Kinsey je jos sezdesetih godina napravio skalu prema kojoj je pokusao utvrditi koliko gay muskarce privlace zene. Mislim da je skala od 1 do 10, gdje 1 znaci da ih zene uopste ne prilace, a 10 da ih veoma privlace. Dakle, neke gay muskarce uopste ne moze da uzbudi zena. Mogu da spavaju pored nje kao pored sestre. Neobicno je to sto se cesto radi o veoma muzevnim, macho muskarcima. Ja sam imao tri ili cetiri veze s djevojkama prije svoje 25. godine i partnerke mi nisu bile odvratne, s tim sto su te veze bile vise emotivne i prijateljske nego seksualne. Iako sam zelio da funkcionisu i na tom nivou, cesto bi ispadalo vrlo traljavo, i za oboje predstavljalo veliki izvor frustracije. Pokusaj zamisliti (ukoliko si heteroseksualna) da ti imas intimno iskustvo sa zenom s kojom si emotivno bliska. Mislim da ti mozda ne bi bilo 'odvratno', mozda bi cak osjetila i uzbudjenje (pod nekim veoma romanticnim okolnostima, i uz veoma otvoren um), mada bi sasvim sigurno izostala istinska strast, sve bi se to odigralo negdje na povrsini, duboko u sebi bi osjetila da to seksualno iskustvo nije dodirnulo tvoje prave potrebe, koje bi bile zadovoljene tek u odnosu s nekim muskarcem. Ne shvati ovo licno, samo pokusavam da ti objasnim kako je to otprilike bilo kod mene kad sam bio sa zenama.



    Ukoliko nisi detaljnije upoznata sa nacinom na koji statistika funkcionise, onda je vrlo lako da covjek stekne pogresne zakljucke. Prvo, gornje statistike su veoma tendenciozne. Nije ih radio neko s neutralnim naucnickim stavom, vec neko pristrasan ko zelio da potkrijepi svoje predrasude. To je greska broj 1 u naucnim istazivanjima. Drugo, zamisli da je neko ko ima odbojnost prema seksu uopste napravio slicne podatke za heteroseksualni seks. Imao bi mnogo prostora za manipulaciju, zar ne? Postoji u knjigama jedan klasicni primjer kako statistika moze da zavara, ukoliko nema objektivno tumacenje. Kako se osjeca covjek kome je jedna noga potopljena u vrelu, a druga u ledenu vodu? Po statistici, on se osjeca prijatno, jer kad se plus temperatura jedne noge doda minus temperaturi druge, dolazimo do nule. Takve statistike ne uzimaju u obzir bitne faktore, povrsne su, a ako su tendenciozne pruzaju mnogo prostora za manipulaciju, i ljudi vrlo brzo 'nasjednu' na njih.

    Trenutno sam u CG u posjeti roditeljima.
    Znaci, pretpostavljam da ti zivis u sredini koja prihvata homoseksualce. Zasto si onda toliko povredjen stavom ljudi koji ne razumeju takve kao sto si ti, ako vec imas zivot kakav ti odgovara?

    Sto se tice privlacnosti i Kinsijeve studije, ja zvizdim na njju. Ja sam sama spavala pored muskarca koji me ni malo nije privlacio, jer su uslovi na letovanju bili takvi i meni nije padalo na pamet da skocim na njega, jer nismo zivotinje. Tako da njegovo istrazivanje o lezanju jedan pored drugoga mozes da zaboravis. Ne mogu zaista da zamislim bilo kakav odnos sa svojom drugaricom. Na protiv, vec sam pokusaj zamisljanja mi predstavlja mucninu. Ja sam imala srecu da budem rodjena za muskarca, zato mi je i tesko da tebe razumem da se osecas privucen istom polu. Ne mogu ni da razumem da mi oboje osecamo istu strast i seksualnu privlacnost, potrebu i zelju za muskim telom. Sigurna sam da se nasa osecanja po tom pitanju razlikuju, ne uzimajuci sada u obzir seksualni cin.

    Nisam mislila na statistiku kao nauku, jer ona ima jasnih propusta, nego na gornju tabelu. Ako je i statistika u tom slucaju pogresna, ali vidi ti te procente! Ako je greska i u 10 i u 20 procenata, sto kod statistike gotovo nikad nije slucaj, jednostavno je i to previse procenata protiv vas. Ti se ponasas kao covek koji pusi i gleda slike katranizovanih pluca. Ti imas jako dobar materijal kao osoba i steta je za tebe sto vrsis samoubistvo i rusis svoj kvalitet zivota. Mozda zbog trenutka koji traje par godina. Kada pocne placanje svega ovoga, a vidis i sam da mladi ljudi pocnu da placaju, onda ce biti kasno. Ti imas dovoljno zrelosti da znas da je to sto radis greh po Bozijim merilima. Da li si nekada razmisljao da "razgovaras" o tome sa Bogom? Mozda da zajednicki nadjete neko resenje, jer Bog ne stvara ljude da bi ziveli u grehu, on ih stvara da bi, ako zele, odabrali zivot bez greha. On je to uradio zato sto mu idioti nisu potrebni, to jest ljudi kojima bi on nametnuo svoju volju, nego zato sto su mu potrebni ljudi koji se svojom voljom odlucuju za zivot kakav Bog zeli da oni imaju. Zato i ti jos uvek imas slobodnu volju, iako si se opredelio za homoseksualizam, ali ti i dalje mozes da biras da li ces da nastavis tim putem ili ne. Ocito je da nisi ni sasvim srecan, ni sasvim ubedjen u ispravnost svoje odluke. Alim, ti si dobar covek i zasto da sve ono sto je pozitivno u tebi bude uzalud, zato sto si se odlucio na zivot u grehu? Ne zelim da te obratim, iako ti mozda zvucim misionarski, tvoja je odluka kako ces da zivis tvoj zivot i sta ce da bude sa tobom, zelim samo da pogledas i drugu stranu, koja mozda nije neka iskrivljena religija, nego ona prava religija koja je jos uvek u tebi, koja nije zgazena od tebe, jer bi inace drugacije govorio/pisao.
    Last edited by Djevojka; 25-07-10 at 12:06.

  20. #345
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    'osim toga, kaze se 'intinkt',

    ???
    .......................

  21. #346
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Znaci....
    Posto sam po prirodi tvrdoglav i ne odustajem od stvari dok se sam ne uvjerim u njih, nisam uvazio par prijateljskih 'opomena' da skratim pricu and just chill out.

    Kvarni i ostali - hvala na savjetu. Prihvatam ga s malim zakasnjenjem.

    Djevojko i ostali - ozbiljno cu nastaviti da razgovaram s vama kad naucite da citate.

  22. #347
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Nisam mislila na statistiku kao nauku, jer ona ima jasnih propusta.
    Kakvih propusta?


    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Bog je stvorio zlo, ali i uputu kako se od toga zla sačuvati.
    Đe možemo naći tu uputu?


    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    ..jer Bog ne stvara ljude da bi ziveli u grehu.
    Na osnovu čega tvrdiš da je homoseksualnost grijeh?

  23. #348
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Posto sam po prirodi tvrdoglav i ne odustajem od stvari dok se sam ne uvjerim u njih, nisam uvazio par prijateljskih 'opomena' da skratim pricu and just chill out.

    Kvarni i ostali - hvala na savjetu. Prihvatam ga s malim zakasnjenjem.

    Djevojko i ostali - ozbiljno cu nastaviti da razgovaram s vama kad naucite da citate.

    Daj, ne obaziri se na gluposti koje dobijas preko PM-a, pa to je samo zabava i pokazatelj nemoci, nemoj da si toliko osetljiv.

    Sto se tice tvog prekidanja diskusije, postujem tvoju odluku, ako ne zelis da nastavis i pozdravljam te.

  24. #349
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kakvih propusta?
    Imas li ti pojma o statistici i tome kako se one rade? Daj, nemoj da te sada jos i o tome ucim, stvarno....


    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Na osnovu čega tvrdiš da je homoseksualnost grijeh?
    Na osnovu toga sto je Bog stvorio muskarca i zenu, a ne muskarca i muskarca.

  25. #350
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Na osnovu toga sto je Bog stvorio muskarca i zenu, a ne muskarca i muskarca.
    Pa zasto onda stvori hermafrodite???
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CG zauzela stav o Kosovu
    By getaway blues in forum Politika generalno
    Replies: 71
    Last Post: 12-04-07, 01:28
  2. vjernici????
    By webber in forum Religija i filozofija
    Replies: 302
    Last Post: 10-03-07, 00:20
  3. ZvaniČan Stav Evrope ! Laku NoĆ Solana !
    By Brzi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 07-09-05, 23:21
  4. GZP mijenja stav: Referendum pa prelazna Vlada
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-05, 15:16
  5. GZP mijenja stav (po mome sasvim ispravno)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 29-04-05, 14:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •