Page 12 of 17 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 404

Thread: Vjernici, vas stav o homoseksualcima...?

  1. #276
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #277
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #278
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  4. #279
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Kao što neko reče, slika govori 1000 riječi:
    A naročito slika koja sadrži hiljadu riječi.
    Bravo. Prvi put vidim ovo. Odlično je.

    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...&postcount=187

    :lolblue:
    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Sasvim sam razumio ovo. Svi imamo subjektivne uvide u sopstvenu moralnost i svi smo pred sobom 'cisti'. Hm. Valjda. Ipak mislim da, s druge strane, svi mi znamo kad uradimo ili radimo nesto lose. Nepriznavanje toga je druga stvar, racionalizacija takodje sve maskira kako treba, ali postoji neko dubinsko ishodiste u nama koje sadrzi informaciju da li je nas postupak (ili stav) dobar ili ne, i mislim da nase bice posjeduje komunikaciju s tim ishodistem. Ta komunikacija je emotivno uslovljena, dakle, zaboli kad shvatimo da nasi postupci nisu moralni, pa, kao sto to i inace cinimo, odmah se damo u akciju da eliminisemo uzrok bola i neprijatnosti, i onda lijepo zmurimo. Ne priznajemo da je nasa greska. Hriscanstvo, koje deklarativno njegujemo, skrece paznju na osvjescivanje o sopstvenim grijesima. Koliko mi to radimo? Mozda bih mogao neskromno dodati kako cesto imam los osjecaj (opravdan ili ne) nakon nekog djela, jer me kopka da li sam postupio moralno ili ne. Ne znam da li me to cini boljim covjekom, ali pokusavam da budem sto objektivniji, i da ne blokiram losa osjecanja zbog sopstvenih postupaka. Pokusavam da se senzitiviram. I, s jedne strane, moj emotivni i seksualni zivot mi vise uopste ne pruzaju osjecaj nemoralnosti (koji sam ranije posjedovao, ali uglavnom je bio socijalno uslovljen), pa sam pred sobom nekako miran, ali, s druge strane, to uopste ne znaci da zaista jesam objektivan, nego mozda tvrdoglavo subjektivan, jednako kao i vecina ljudskog roda. Uh, ne znam jesam li nepotrebno zakomplikovao ovaj odgovor.
    Ma, samo si dodao dosta ličnog u odgovor, nisi ga zakomplikovao.
    Vidiš, moral kako se danas većinski shvata i jeste skup socijalnih pravila - zbog toga nije nelogično to što ti je taj osjećaj neke moralne inferiornosti nametnulo društvo. U međuvremenu, pretpostavljam da se tvoja moralnost promijenila jer je u, recimo, našoj sredini ostala ista kao i uvijek. Pa dobro, ne baš kao i uvijek ali je ostala manje - više ista. Tek kad si otišao u postkonvencional kategoričkog imperativa neke su maske pale.
    Sve zavisi od toga koliko poznaješ sebe i koliko si spreman da se hvataš u koštac sa svojim odlukama, stavovima itd. Potpuno je normalno preispitivati se po svim pitanjima (čak i onim neugodnim). Stoga, ponekad je dobro i sumnjati u svoje izbore, sve dok iz te sumnje možemo da izađemo donekle jači. Nekim ljudima je za to potrebno opravdavanje, spoljašnje ili unutrašnje. Nekad, i bez razloga.
    Quote Originally Posted by aiden View Post
    U zivotu sam imao prilike da upoznam neke ljude koji zaista nikada nisu culi za Kolberga, neki su bili jedva i pismeni, ali njihov zivot je bio prakticna primjena koncepta postkonvencionalnog morala. Taj koncept nije Kolberg izmislio, on ga je samo opisao, a postoji vjerovatno otkako postoje i ljudi.
    Nisam ja rekao da je on to izmislio, samo da je izvrsno primijetio i zapisao. Otprilike ono što se očekuje od takvih pojedinaca.
    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Pretpostavljam da si upucen u Milgramove eksperimente o moralu, poslusnosti i autoritetu, koji su sokirali svijet sezdesetih godina. Oni su otkrili sta su sve 'moralni' ljudi u stanju da urade. Ali, takvi smo mi Srbi, zato nas i svrbi :P da, da, da peeeediiiiccuuuuuliiiiiissss, pediculis puuubis
    Ma, zbog njegovih eksperimenata ja ne bih bio šokiran. Vidiš, tu je u stvari promijenjena percepcija sopstvenih moralnih kvaliteta. Ponašanje drugih ljudi izazvalo je jednu vrstu socijalnog šoka.
    Sreća pa su to 'drugi' ljudi.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  5. #280
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Sreća pa su to 'drugi' ljudi.
    Lol - uvijek su to 'drugi' ljudi :P

    Počastvovan sam ćaskanjem s tobom, ali u mojoj glavi se vazda vrti neki crv koji preispituje - prija li mi naša priča zato što je komunikativni (terminološki, konotativni, asocijativni) nivo između tebe i mene ujednačen, ili zato što nemaš problem sa homoseksualnošću? Aj' molim te reci da mrzis *****e, bice mi lakse :P

    Ovo ti je dokaz kako stvari ostavljaju trag ... stvari iz davnine ... naocigled zaboravljene ... ali sumnja u sebe, sumnja u sopstvene vrijednosti, nesigurnost, preispitivanje, tesko da ikada napustaju covjeka, bez obzira sto se u nekim godinama preselio negdje gdje su kategoricni imperativi manje naglaseni.

    Mozda su ovakvi komentari suvise licni, bolje spadaju u pm, ali ko umije da cita bolje da procita, i da iz primjera drugih nauci ponesto sto moze pomoci buducim generacijama, mladim ljudima moje seksualne orijentacije koji odrastaju na Balkanu, da prihvate sebe kad je vrijeme za to, a ne da budu pod pritiscima za koje ljudi kod nas jos nemaju empatiju (ako cemo pravo, nemaju je za mnogo stosta).

    Ponovo kukumacem, a? Uh. Necu vise, obecavam.

    P.S. - Mnoge su stvari meni jasne, ne moras se truditi da mi objasnjavas (nekako naslucujem sta bi mozda mogao da prokomentarises), ali da bismo promijenili neke stvari koje su se uplele u strukturu licnosti tokom odrastanja, nije samo dovojno biti u stanju da ih racionalno identifikujemo.

  6. #281
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Ateisti - vaš stav o homoseksulacima ?

    Da se bude politički korektan...pošto postoji tema adresirana na vjernike, hajde da vidimo šta misle ateisti o homoseksualizmu.

    Dakle...hajde.

    Ima ih ovdje na forumu dosta (statistički gledano).
    Pa ako nije problem neka se indetifikuje, oglasi ... kako već... pa nek nam otkrije razloge zašto je postao gej i ljepotu homoseksualizma.

  7. #282
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Dok njihovo postojanje ne ugrozava mene nek cine sto oce. Isto vazi za sve ljude bez obzira na njihovu sexualnu orijentaciju. Jednostavno me ne zanima nesto sto nije moj problem.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #283
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nazivaš ga problemom.



    Sa druge strane, šta hoće to homoseksualci ?
    Prava na osnovu svoje seksualne orijetntacije?

    Zašto bi iko smatrao ispravnim da neko na osnovu soptvene seksualne orijetnacije bude pozitivno diksriminisan ili čak šta više da jurca po ulicama u paradi ponosa...

    Totalni non-sens...

  9. #284
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Underhill
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dok njihovo postojanje ne ugrozava mene nek cine sto oce. Isto vazi za sve ljude bez obzira na njihovu sexualnu orijentaciju. Jednostavno me ne zanima nesto sto nije moj problem.
    ............. objasnio coek
    The moon will illuminate my room and soon I'm consumed by my doom

  10. #285
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Sva prava kao i drugi i kraj price.
    rm -rf /

  11. #286
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Nazivaš ga problemom.



    Sa druge strane, šta hoće to homoseksualci ?
    Prava na osnovu svoje seksualne orijetntacije?

    Zašto bi iko smatrao ispravnim da neko na osnovu soptvene seksualne orijetnacije bude pozitivno diksriminisan ili čak šta više da jurca po ulicama u paradi ponosa...

    Totalni non-sens...
    Pricam generalno da me ne zanimaju tudji problemi. U slucaju homoseksualaca njihov problem je borba za prava. Meni je svejedno. Nek im daju sva prava ako oce, na mene to nece uticat ni malo. Zato me i ne zanima.
    A parada ponosa su druga prica. Parade su opravdane ako se neko bori za prava koja nema, ali ako su im prava data onda nema razloga za paradu. Nema razloga za blokiranje ulica i nepotrebno izivljavanje. Sta ako ocu da skoknem do grada da kupim sok jer je lokalna prodavnica zatvorena zbog neplacanja poreza? E tad parada postaje moj problem, a to nije dobro.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #287
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Sva prava kao i drugi i kraj price.
    Koja prava ?

    I na osnovu čega?

    Koja prava nemaju ?

    Šta čovjek kao hetero ima neka viša prava od nekoga ko je homo?

  13. #288
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sljedeća tema na forumu "Religija i filosofija": Šta misle ateisti o automatskim otvaračima konzervi?

  14. #289
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Sljedeća tema na forumu "Religija i filosofija": Šta misle ateisti o automatskim otvaračima konzervi?
    Dvoumim se da li da stvarno odgovorim na ovo iz fore
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #290
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dok njihovo postojanje ne ugrozava mene nek cine sto oce. Isto vazi za sve ljude bez obzira na njihovu sexualnu orijentaciju. Jednostavno me ne zanima nesto sto nije moj problem.
    Potpisujem.

    Ovo sam vec napisao na temi o stavu vjernika.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  16. #291
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Koja prava ?

    I na osnovu čega?

    Koja prava nemaju ?

    Šta čovjek kao hetero ima neka viša prava od nekoga ko je homo?
    Zajednica, brak, usvajanje, anti diskriminacija(veoma popularno i povezano s iducim), "priblizavanje" svega toga narodu, da se ne misli da je to bolest, zlo, whatever...
    Uglavnom diskriminacija i mrznja je najveci problem.
    rm -rf /

  17. #292
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Moram vam dati jednu ideju koja moze biti paralelna ovoj: sta mislite o politickim neistomisljenicima i na koji nacin se ophodite prema njima.

    Explanation: drugacije opredjeljenje u biti nosi, po meni, drugacije afinitete-volju-izbor. Na slican nacin (s tim sto je jedno cisto mentalni izbor a u drugom ima vjerovatno i fizickog zadovoljstva), ljudi budu opredijeljeni za razlicite stvari u sex-u tj politici ako je vac povucena paralela. Ja licno ne smatram da politicki neistomisljenici ugrozavaju moju egzistenciju i sa njima pricam relaksirano o bilo kojoj zivotnoj temi. Isto je i sa homoseksualcima, sta vise, na njih ne gledam ka na posebnu grupu ljudi nego kao sastavni dio grupe u kojoj se svi nalazimo tj grupa koja se zove: LJUDI!!!!

    Zao mi je sto moraju javno da kazu da su ugrozeni na nacin sto organizuju proteste i sl. okupljanja. Nadam se da ce biti samosvjesnih vise u buducnosti i da ih nece zanimati tudje opredjeljenje.

    Vise pizdim na umobolne dokone babetine(!), koje vise gledaju tudja posla u ovoj prici nego bilo sta drugo. Please make notice that "dokona babetina" can bee in eage of 7 to 107.

  18. #293
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne bih voljela da mi je dijete homoseksualac, ali ne bih voljela ni da bude fizički radnik...ko mene pita?
    Nemam ništa protiv šta neko radi u svom krevetu, ali imam protiv da mi to demonstrira ulicama, imala bih protiv da se homoseksualcima dozvoli da usvajaju djecu i sklapaju brakove, ali ako bi zakon to dozvolio ja sigurno ne bih pravila probleme.
    Tolerišem ih, i što se mene tiče to je maksimum koji im mogu pružiti, zasad.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #294
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Zajednica, brak, usvajanje, anti diskriminacija(veoma popularno i povezano s iducim), "priblizavanje" svega toga narodu, da se ne misli da je to bolest, zlo, whatever...
    Uglavnom diskriminacija i mrznja je najveci problem.
    Zar misliš da seksualna orijentacija treba da bude preduslov za usvajanje dijeteta ?

    Mislim da je ovdje stvar lobija, jednostavno homoseksualci imaju nevjerovatno jak lobi i sada se plasira se slika o nekoj vajnoj ugroženosti sa sve urbanom i modernom poleđinom. Počev od onih simpatičnih serija tipa Will & Grace...koji sistematski ispiraju mozak 'omladini' (ah taj hollywood).

    Sa druge strane, zašto bi se sve to 'približavalo' narodu ?
    Zašto je toliko bitno (PONAVLJAM) da nečija seksualna orijentacija bude u žiži nečije pažnje i da se vrši pritisak o nekom prihvatanju ili da ne kažem pozitivnom diskriminisanju.

    Zašto ljudi koji praktuju incest, ili animal seks,scat,piss, i tako u nedogled...ne dobijaju toliku pažnju.
    Njima ne treba prihvatanje i približavanje 'narodu' njihovih nagona?

  20. #295
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino pravo koje bih im ja uskratio je usvajanje djece.Razlozi su vise nego ocigledni.Sto se tice brakova,nemam nista protiv,ako ce neka se zene/udaju ionako to nikako ne utice na okolinu,samo sto bih ostavio mogucnost da maticar odbije poziv homoseksualaca
    a eo.

  21. #296
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Moram vam dati jednu ideju koja moze biti paralelna ovoj: sta mislite o politickim neistomisljenicima i na koji nacin se ophodite prema njima.

    Explanation: drugacije opredjeljenje u biti nosi, po meni, drugacije afinitete-volju-izbor. Na slican nacin (s tim sto je jedno cisto mentalni izbor a u drugom ima vjerovatno i fizickog zadovoljstva), ljudi budu opredijeljeni za razlicite stvari u sex-u tj politici ako je vac povucena paralela. Ja licno ne smatram da politicki neistomisljenici ugrozavaju moju egzistenciju i sa njima pricam relaksirano o bilo kojoj zivotnoj temi. Isto je i sa homoseksualcima, sta vise, na njih ne gledam ka na posebnu grupu ljudi nego kao sastavni dio grupe u kojoj se svi nalazimo tj grupa koja se zove: LJUDI!!!!

    Zao mi je sto moraju javno da kazu da su ugrozeni na nacin sto organizuju proteste i sl. okupljanja. Nadam se da ce biti samosvjesnih vise u buducnosti i da ih nece zanimati tudje opredjeljenje.

    Vise pizdim na umobolne dokone babetine(!), koje vise gledaju tudja posla u ovoj prici nego bilo sta drugo. Please make notice that "dokona babetina" can bee in eage of 7 to 107.
    Mislim da si udario ekstremno lošu paralelu.

    Politika je sastavni dio naših života i pojednako (nažalost) svima nama bitna u životu i ona određuje mnogo toga.
    Sukob sa neistomišljenicima je ponekad neophodan i poželjan. Ako zaista sjednem sa prijateljem i razgovoramo o politici, normalno da ću se sukobiti sa njime ako smatram da je njegovo mišljenje pogrešno. U tome ne vidim ništa loše.
    O onim situacijama gdje se ispoljava diskriminacija itd...o tome je već druga priča.

    Za homoseksualizam apsolutno ne vidim zašto je toliko bitan, isto koliko i kada ludi Milojko voli kada ga neko umaže izmetom kao 'poklonik' scata...treba li da mu povodom toga damo mjesto u parlamentu? Da počnem da se družim sa njime jer je to možda sada trenutno 'IN' ?

    Kad neko dođe da vrši proteste ulicama da traži svoja 'PRAVA' na osnovu statusa sopstvene bulje...totalno mi je NE SHVATLJIVO!


    Uzgred...statististički gledano ovdje je prisutno najmanje 5 gejeva...pa gdje su da se oglase ?

    Hajde da podijele iskustva sa nama... gdje je ta građanska i lična hrabrost...oni kao 'urbani' tipovi treba da znaju značaj toga.
    Last edited by gaul; 22-07-10 at 18:37.

  22. #297
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Zar misliš da seksualna orijentacija treba da bude preduslov za usvajanje dijeteta ?

    Mislim da je ovdje stvar lobija, jednostavno homoseksualci imaju nevjerovatno jak lobi i sada se plasira se slika o nekoj vajnoj ugroženosti sa sve urbanom i modernom poleđinom. Počev od onih simpatičnih serija tipa Will & Grace...koji sistematski ispiraju mozak 'omladini' (ah taj hollywood).

    Sa druge strane, zašto bi se sve to 'približavalo' narodu ?
    Zašto je toliko bitno (PONAVLJAM) da nečija seksualna orijentacija bude u žiži nečije pažnje i da se vrši pritisak o nekom prihvatanju ili da ne kažem pozitivnom diskriminisanju.

    Zašto ljudi koji praktuju incest, ili animal seks,scat,piss, i tako u nedogled...ne dobijaju toliku pažnju.
    Njima ne treba prihvatanje i približavanje 'narodu' njihovih nagona?
    Ja ne mislim, ali misle ljudi sto donose zakone.
    Naravno da postoji lobi, i postoji razlog za to. Ne ispiraju mozak nista vise nego pop svake nedelje u crkvu djeci. Stavise meni su neke serije tako bile zabavne
    Serije i parade i slicne stvari su tu da bi pokazali ponos na ono sto su, da ih nije stid i da pokazu da ih ima, da su sastavni dio zivota svih ljudi. Na zapadu je vise manje uglavnom svudje normalno biti gay, za razliku kod nas gdje veliki dio bi to odma na lomacu, pa iz tog razloga treba ovdje raditi na tome. A pride parade, tj pokazivanje tog ponosa nije da bi nam na nos nabili vec jer vjekovima vec teska diskriminacija je bila, a i danas pa se bore za neka osnovna ljudska prava. Kako li je tek na bliski istok gdje te ubiju ako si gay...

    Incest, zoofilija i sl su bolesti i zabranjene zakonom, ovo nije.
    Nikog oni ne pokusavaju preobratit, to je i nemoguce, samo hoce jednaka prava.
    Naravno ima nekih sto idu too far, al to je s obje strane. Svi smo ljudi anyway
    rm -rf /

  23. #298
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Počastvovan sam ćaskanjem s tobom, ali u mojoj glavi se vazda vrti neki crv koji preispituje - prija li mi naša priča zato što je komunikativni (terminološki, konotativni, asocijativni) nivo između tebe i mene ujednačen, ili zato što nemaš problem sa homoseksualnošću? Aj' molim te reci da mrzis *****e, bice mi lakse :P
    Mislim da je iz oba razloga. Trudim se da ne insistiram previše na nekim sitnicama na kojima bih profesionalno morao da insistiram. To radim u raspravi sa Ronnie-jem.
    Nisam homoseksualac ali nemam neki posebno negativan stav prema homoseksualizmu. Naročito prema ljudima koji su svog izbora i njegove dubine svjesni.
    Taman posla da iz nekog razloga mrzim neku subkulturu. Ko zna gdje bi mi bio kraj onda.
    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Ovo ti je dokaz kako stvari ostavljaju trag ... stvari iz davnine ... naocigled zaboravljene ... ali sumnja u sebe, sumnja u sopstvene vrijednosti, nesigurnost, preispitivanje, tesko da ikada napustaju covjeka, bez obzira sto se u nekim godinama preselio negdje gdje su kategoricni imperativi manje naglaseni.
    To nema veze sa tvojim izborom. I ja se stalno preispitujem - u vezi milion drugih stvari.
    Quote Originally Posted by aiden View Post
    Mozda su ovakvi komentari suvise licni, bolje spadaju u pm, ali ko umije da cita bolje da procita, i da iz primjera drugih nauci ponesto sto moze pomoci buducim generacijama, mladim ljudima moje seksualne orijentacije koji odrastaju na Balkanu, da prihvate sebe kad je vrijeme za to, a ne da budu pod pritiscima za koje ljudi kod nas jos nemaju empatiju (ako cemo pravo, nemaju je za mnogo stosta).

    Ponovo kukumacem, a? Uh. Necu vise, obecavam.
    Samo ti izduši.
    Quote Originally Posted by aiden View Post
    P.S. - Mnoge su stvari meni jasne, ne moras se truditi da mi objasnjavas (nekako naslucujem sta bi mozda mogao da prokomentarises), ali da bismo promijenili neke stvari koje su se uplele u strukturu licnosti tokom odrastanja, nije samo dovojno biti u stanju da ih racionalno identifikujemo.
    Da. Razlika između znanja i shvatanja.
    Do shvatanja dug je put.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  24. #299
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Pa, ne mora biti savršen; samo "funkcionalan" Isto kao što niko nije 100% zdrav (kaže prepeličar Stojan), ali se ta riječ svejedno koristi.
    Nisam znao da si u biznisu s' prepelicama.
    Zdravlje se samo poistovjećuje sa normalnošću. No, idemo u šipražje s' ovim ako nastavim sa pričom.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ne uzimamo ih u obzir jer nemaju nikakvog uticaja. Navedi jedan loš rezultat kojeg nema kod heteroseksualaca. Homoseksualci mogu biti i dobri roditelji, prijatelji itd ali i dobri slikari, filozofi, premijeri itd. Postoje primjeri. Dakle, logičke veze nema. A mislim da nema ni korelacije.
    Da, sasvim sigurno da nema ni logičke veze ni korelacije. Ali sam mislio na funkcionalnost seksualnog čina između 2 homoseksualna partnera u sljedećem smislu - nakon odnosa dvije heteroseksualne osobe (automatski ću pretpostaviti da se to desi) žena ostaje trudna.
    Pritom, tražio si da navedem jednu lošu posljedicu koje nema kod heteroseksualaca - ja je ne mogu navesti. Ali mogu da navedem različitu posljedicu, nije potrebno da obavezno bude gora.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Skroz lutam od teme ali priveli smo kraju ovaj dio:
    Zamisli da hoćeš da pričaš sa Kinezima i kažeš im da su u krivu kad ti kažeš "馬" a oni shvate "konj". Tebi i meni "馬" može značiti šta god hoćemo ali kad si u Kini, Kinezi odlučuju šta znači.
    Da, jasno mi je to. Već drugi put. No, onda nemamo što da pričamo dalje.
    I ja i ti pokušavamo gomili kineza da objasnimo da 'homoseksualac' nije isto što i '*****čina'.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ti ljudi su isto "nenormalni". Ako se za njih nikad nije koristio termin "bolestan" onda smo u pravu kad kažemo da "bolestan" nije isto što i "nenormalan"
    Pribjeći ću tvom 'triku'. Nije 100% isto. Ti ljudi su djelimično nenormalni, po sociološkoj definiciji iz 19. vijeka.
    U stvari, preformulisaću ono od prije.
    Normalan ≈ Zdrav
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    P.S. Hvala ti za ove ostale postove, nasmija me jutros.
    Nema frke.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  25. #300
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Na bliski istok te ubiju ako kupiš smoki...no to već nije dio rasprave. O reakcijama na homoseksualce ...nemam komentar. nego već govorimo o svom tom palamuđenju sa gejevima kao da je to zaista toliko neophodno i bitno u društvu, posebno našem, da nema mnogo vitalnijih problema i mnogo smislenijih.
    Opet ponavljam, totalno mi je apsurdno da na osnovu erogene zone koju forsira, u ovom slučaju buljni otvor, da ostvaruješ neki društveni status...no dobro....to je sada 'IN'...

Page 12 of 17 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CG zauzela stav o Kosovu
    By getaway blues in forum Politika generalno
    Replies: 71
    Last Post: 12-04-07, 01:28
  2. vjernici????
    By webber in forum Religija i filozofija
    Replies: 302
    Last Post: 10-03-07, 00:20
  3. ZvaniČan Stav Evrope ! Laku NoĆ Solana !
    By Brzi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 07-09-05, 23:21
  4. GZP mijenja stav: Referendum pa prelazna Vlada
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-05, 15:16
  5. GZP mijenja stav (po mome sasvim ispravno)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 29-04-05, 14:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •