Page 62 of 137 FirstFirst ... 125258596061626364656672112 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 3411

Thread: Novske Ćakule

  1. #1526
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Glede cakula, jedino kad se bude servirala kava ili pivo na internet pa da se prozbori koja

    Glede parkinga, mislim da cu 30-og aprila skontat gdje su ti popodni grace parking platzevi u gradu. Ne bi me cudilo da je to povise kanli kule i vodovoda... hehehe
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #1527
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Snijeg na Zvinjama. I Obosniku.

    Dosla zima.

  3. #1528
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    in the ring
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta bi sa sport cafeom na skveru? Dal se otvara? Sto su ga i zatvarali?
    "Nije bitna velicina psa u borbi - bitna je velicina borbe u psu"

  4. #1529
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by boyka View Post
    Sta bi sa sport cafeom na skveru? Dal se otvara? Sto su ga i zatvarali?
    Rade nesto na terasi od lokala,a ko zna kad ce se otvorit.

  5. #1530
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema vise sport kafea, to je sad Jadran, a nije im rentabilno zimi izgleda, pa nasli izgovor. Mislim da oko marta/aprila treba da se otvori.

    Ah taj skver, nikako da se zavrsi cjelina, evo vec koliko godina.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  6. #1531
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    in the ring
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da sada je Jadran. A cuo sam da im je posao opao katastrofalno, cak i ljeti. Ko zna ko je krivac. Bas steta za onako nesto.
    "Nije bitna velicina psa u borbi - bitna je velicina borbe u psu"

  7. #1532
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zadnjih sezona terasa mi se cini poluprazna. Ranije si cekao da sjednes za sto.
    Nada poda me separar da amor de deux

  8. #1533
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Pogresni ljudi vode taj lokal,zato i jes poluprazan.Steta za takav lokal,pogotov zato sto se nalazi na Skveru koji je po meni najljepsi dio Hercegnovske obale.

  9. #1534
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A sto muka tjera ljude da idu po strankama, pa onda u OIK da davaju potpise za predsjednicke kandidate ... Tga za jug, def...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #1535
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Rade nesto na terasi od lokala,a ko zna kad ce se otvorit.
    Aneka su onaj bazen besmisleni napravili... da ima dje kisa da se mjesa sa morem.

  11. #1536
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Napravit nesto sto se moze koristit samo 3 mjeseca pa to moze samo kod nas.Po meni nevidjeni promasaj.

  12. #1537
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    i to sto ce se koristit tri mjeseca, pravi se neke tri godine, i ja ne mogu reci da je cjeli objekat gotov...
    bilo leda na putu jutros podosta.. Krsilo se dje ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #1538
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    „SOCAR“ USKORO I ZVANIČNO „USELJAVA“ U KUMBOR

    Vlada Crne Gore je na jučerašnjoj sjednici predstavila predlog Memoranduma o ispunjenju prethodnih uslova za stupanje na snagu Ugovora o dugoročnom zakupu lokaliteta kasarne „Orjenski bataljon", Kumbor, Herceg-Novi, s predlogom ugovora.Memorandum o ispunjenju ugovora o zakupu između državne naftne kompanije Republike Azerbejdžana te DOO Azmont Invesmnt, osnovano u Podgorici, kao zakupaca i Vlade sadrži sa svim Aneksima između ostalog i investicioni plan koji je definisan, ekološki izvještaj, kao i činidbenu garanciju.Tako je Erste banka iz Podgorice izdala takvu garanciju na 3,6 milona eura u korist Vlade, čiji će rok važenja biti produžen do isteka jedne godine nakon procjene datuma završetka radova predviđenih investicionim planom, najkasnije 30 dana prije isteka važenja postojeće garancije. Azerbejdžanska kompanija SOCAR ima sada i Državne studije lokacije, ali i ugovor o korišćenju morskog dobra kojim će se regulisati buduće obaveze DOO Azmont (društvo kome je SOCAR ustupio Ugovor o zakupu) i Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom. Njime se, tom društvu daje saglasnost za korišćenje zemljišta i vode za izgradnju i korišćenje plaža i marine.Ovim ugovorom o korišćenju morskog dobra, zakupac se obavezuje da će plaćati godišnju naknadu, mimo zakupnine utvrđene Ugovorom o dugoročnom zakupu.Naknada se neće naplaćivati prve 4 godine, a od pete godine zakupa ona će za korišćenje morskog dobra iznositi 0,40eura po metru kvdratnom akva prostora projektovane marine (66,65m2) i iznos od 26,624.00 eura.Za svaku slijedeću godinu u narednih 85, godišnja naknada se uvećava na nivou inflacije u Eurozoni, ali ne više od 3% godišnje.Ugovor će se uskoro naći pred predstavnicima Vlade, koja jedina može dati saglasnost za njegovo zaključenje.I Vlada i SOCAR su nakon pregledanih i prihvaćenih dokumenata izrazili spremnost da pristupe izvršenju obaveza iz Ugovora o zakupu.Azmont je dostavio Vladi i kopiju elektronske doznake kojom je ovo društvo dalo nalog za plaćanje unaprijed fiksne zakupnine u iznosu od 10.868.490 eura što je u skladu sa Ugovorom o zakupu.Takođe se Vojska Crne Gore obavezuje da do 15.2.2013 godine izmjesti opremu koja joj pripada, kao i da ukloni nasukani brod DSM514.Takođe Uprava policije se obavezuje da će do 28.2.2013 osloboditi vez „Nirvana".Od dana potpisivanja ovog Memoranduma Azmont i SOCAR preuzimaju Lokaciju kasarne „Orjenski bataljon" u Kumboru u svoj posjed, a nakon što od Vlade dobiju i original dokumenta Azmont će moći da izvrši upis prava na dugorični zakup u Katastar nepokretnosti. Dogovoreno je da će čišćenje zagađenja koje je utvrđeno na lokaciji kroz Izvještaj o zaštiti životne sredine, biti dogovoreno naknadno.U vojnu imovinu koju će se ukloniti osim ostatka broda DSM514 koji je već u fazi rezanja, tu su između ostalog i čelični hangari i nadtrešnice, 11 rezervoara i pumpe za pretakanje pogonskih sredstava, kao i 5 komada mostnih dizalica.Prema saznanjima koje ima Radio Jadran od naredne sedmice počeće iseljavanje ove imovine.
    Last edited by Randy Orton; 11-02-13 at 19:48.

  14. #1539
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Napravit nesto sto se moze koristit samo 3 mjeseca pa to moze samo kod nas.Po meni nevidjeni promasaj.
    Komedija. Umjesto da uloze u hercegnovsku zimu, otvore nam kuglanu npr, da grejemo prste.

    Jos nesto mi je izvrijedjalo um... u Igalo dolje, na setaliste, ispred onog malog parka... dzelati posjekli ono rastinje sto je zaklanjalo ruzno Njivicko lice... Vjerovatno imaju u planu jos par tezgi na tom mjestu.

  15. #1540
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black_Pirate View Post
    sto je zaklanjalo ruzno Njivicko lice...
    E moj ti piratu! Zar mene da vrijedjas....

    Usput, FYI, imas kuglanu. U Institutu. Otvorena.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #1541
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black_Pirate View Post
    Komedija. Umjesto da uloze u hercegnovsku zimu, otvore nam kuglanu npr, da grejemo prste.

    Jos nesto mi je izvrijedjalo um... u Igalo dolje, na setaliste, ispred onog malog parka... dzelati posjekli ono rastinje sto je zaklanjalo ruzno Njivicko lice... Vjerovatno imaju u planu jos par tezgi na tom mjestu.
    Ni meni nije jasno zasto su ono posjekli...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  17. #1542
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Jeste li vidjeli da su stavili zabranu na drvo u park kod titove vile,pise da je zabranjeno stajanje(zadrzavanje) ispod drveta(zaboravih koje je drvo,cini mi se da je eucalyptus )
    Last edited by Randy Orton; 13-02-13 at 17:22.

  18. #1543
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa dje ces na ovaj vjetar da stojis ispod ?

    Mislim da ta zabrana stoji bar od jeseni, tad sam je snimio ali nisam mogao da se sjetim je li stajala ranije tamo.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #1544
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Jeste li vidjeli da su stavili zabranu na drvo u park kod titove vile,pise da je zabranjeno stajanje(zadrzavanje) ispod drveta(zaboravih koje je drvo,cini mi se da je eucalyptus )


    Ni ja nisam mogao vijerovati... Na kraju sam saznao da ta tabla postoji vec godinu+ dana. Super je to sto su prikovali tablu n a samo drvo, a ne pored njega na neki stubic.
    \\
    OFL•GIC

  20. #1545
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad vidim taku tablu, sve ocekujem nekog ciku s puskom odnekle iz zbuna da izviri.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #1546
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Zasto je zabranjeno zadrzavanje ispod drveta,oli ce sto bit drvetu?

  22. #1547
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako mi ovako u pola noci znate dignut nerv to je zalosno. Pa kako ga crno nece zastiti, pitaj boga koliko je to drvo staro, sta treba, u avgust kad dodju oni bosanci iz Trebinja da se poslazu ispod njega, kao sto i imaju obicaj i da ga devastiraju kako samo turisti znaju. Sigurno je postojao razlog sto su tu tablu tu stavili. Ne vjerujem da im je bio cef da je kace bez potrebe.
    To je isto kao da pitate, sto su postavili one kamene stubice oko najstarije masline u Bar, postojao je razlog, primjetili su da se djeca koja dolaze sa eksurzijama penju po njemu, da ga unistavaju i tako bar pokusali da je koliko koliko toliko obezbjede.
    Tako su vjerovatno i ovaj eukaliptus, Mozda je moglo drugacije da se odradi, sa nekom tablom stavljenom na stub ili nesto slicno, ali to je stvar komunalnog i njihovih mogucnosti, kako god bolje ista nego nista.

    Samo filozofirate, kukate i sve vam smeta, aman, ako vam toliko sve smeta, i znate i mozete bolje, angazujte se, hvala bogu sada ima ovih nevladinih organizacija koliko vam srcu milo, ne prosipajte pamet odje.

  23. #1548
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    O Brajanove zitije, nije problem ne prici drvetu, no nismo vidjeli ranije tablu.
    Da treba zastit, treba.
    No kad si vec u Bg, znas sta je jedna od prvih stvari koje sam gore cuo ? "I na tarabi svasta pise...."
    Kad su vec napisali u cilju zastite drveta i ljudskih zivota, zar nije logicno :
    1) ograditi prostor oko stabla - kao sto gospodja Vujanovic sebi ogradila plazu u Njivice kad dodje u vilu ? Nije to skupo, zar ne ?
    2) napisati neke informacije na toj ogradi oko stabla i upozoriti zasto je vazno ne prilaziti drvu, na nekoliko jezika - eng, germ, russ, it, nas latinicni i nas cirilicni natpis

    Ovako, zabost tablu u drvo i napisat privatno - tragikomicno...

    Opet ce se ruski par romea i julije slikat ispod te table ?

    I da, polazimo od toga da se NVO informise ovdje i na radio jadran
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #1549
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sreco, pa hajde, podji sad u komunalno, predlozi im to sto si odje napisao i objasni im kako bi po tebi to trebalo da se uradi. Lako je odje kurcu svirat da izvines na izrazu.
    Genijalno mi je to kako se krijemo iza ovih nickova i tad imamo hrabrosti i mozga da napisemo i kazemo, sve sto nam je na pamet, a kad treba da se nesto konretno preduzme, nidje nikoga nema. Svi u neke poslove, nikoga nista ne zanima, svi svoju brgu vode, a odje udri mili od danas do sjutra po tastaturi. Odje nije ni mjesto ni pravi nacin da iskazujete svoje kritike, uclanite se u ove nase silne lokalne stranke i organizacije pa sa njima pisite peticije, molbe, zalbe, zovite narod na bunt preko facebooka, kitite jelke po trgovima.

    Vidim da me vec par puta prozivas za taj Beograd, ljubim te, daj mi broj da se cujemo, pa kad budes dolazio da te vodim na Kalemegdan da se slikamo za profilnu.

  25. #1550
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Izgleda da se na ovom forumu ne smije nista pisati niti komentarisati. Mozda da zatvorimo podforum Herceg Novi? Da je u pitanju komunalno, mozda bi i vrijedilo napisati im nesto, al ovo je postavio privatnik koji je vlasnik zemlje.

    Send from Tapatalk
    \\
    OFL•GIC

Page 62 of 137 FirstFirst ... 125258596061626364656672112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •