Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 362

Thread: Chemtrails

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,070
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Pa normačno je da ima, ljudi svašta prate, eto Google earth, ljudi ostaju po par sati uz njega.
    Ljudi prate ribe, istražuju pustinje, spuštaju se ko zna đe. Za nekoga je to dosadno, za nekog je to opsesija. Eto takvi su ovi za avione...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #102
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Pogledaj sajt:
    http://forum.flightradar24.com/index.php
    A na adresi:
    http://www.flightradar24.com/
    imaš Evropu i cijeli svijet sa svim avionima trenutno u vazduhu. Naravno iznad zapadnog Balkana je crna rupa. Radi se o tome da se grupa entuzijasta u svijetu povezala.Nabavili su neki uređaj (150-250 eura) koji dekodira signale s aviona i sve te podatke smiještaju na zajedničku kartu. Možete pratiti bilo koji avion i đe se kreće po svijetu. Izgleda da ima nešto u tome što onu prate.
    Odlicni sajtovi, mada ovi o kojima govorim nisu upisani u komercijalne letove. Uvjek lete na istoj visini i nijesu oznaceni. Prijatelj i Praga mi je pricao, posto zivi blizu aerodroma, da su svi bijele boje i bez oznaka. Bilo je pitanje na radio u Pragu, da li kontrola leta ima info o tim prelijetanjima. Uzivo su zvali aerodrom i rekli da nemaju nikakvih informacija. Onda su opet pitali kako to da ne znaju za 15 aviona koji im prelijecu grad, oni su ogovorili da imaju dopustenih i registrovanih 5 preleta do tad do kad je trajao kontakt.
    Da se ne radi o budalastini i teoriji zavjere govori podatak da se o tome raspravljalo u Njemackom parlamentu. Radi se o nato avionima, i uspjeli su da izdejstvuju neko prelijetanje u manjem obimu. Sad, sto se sve krije u hemikalijama koje ispustaju neka se drugi trude da otkriju sta je, i ovo do sad sto je izneseno za neke je previse.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,707
    Thanks Thanks Given 
    782
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Upravo to, na ovim mapama se ne vide ti avioni. Juce je na sjeveru bilo nekoliko tragova koji su trajali mnogo vise nego oni iza 'obicnih' - mlaznih aviona.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,707
    Thanks Thanks Given 
    782
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default


  5. #105
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,116
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    prije par dana ...
    niujedne mi gace lastike nema

  6. #106
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    već postoji tema sa dosta materijala i zanimljivim komentarima
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=60555


    The more things change, the more they stay the same.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    već postoji tema sa dosta materijala i zanimljivim komentarima
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=60555


    Postoji tema, ali htio sam samo o slucajevima u Crnog Gori, da vidimo regionalno kako je zastupljeno "zaprasivanje".

  8. #108
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve za 4 sata od vedrog neba do bolesnih oblaka.
    Slike kako je sve proteklo:

  9. #109
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a shto je to uopshte, fake oblaci ?
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  10. #110
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    a shto je to uopshte, fake oblaci ?
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=1832814&postcount=9

  11. #111
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  12. #112
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  13. #113
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako izgledaju avioni:

  14. #114
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ove zadnje dvije slike su sa testiranja avona, pred dobijanje airworthiness sertifikata, to su balasti sa vodom koji se prazne i pune po potrebi da bi se testiralo ponashanje aviona sa izmjestenim centrom gravitacije, i u raznim scenarijima popunjenosti kabine, predzadnja je sa testa Airbusa A380. Veze nema sa chemtrailsima
    jbga....progres

  15. #115
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lažeš, ti si NATO-ov kontraobavještajac koji dolazi na forum da bi srušio snažan antiglobalistički lobi.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  16. #116
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moze biti moze biti



    mozda su ovo chemtrails isto
    jbga....progres

  17. #117
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sigurno i jesu.
    Utiču na bakterije na uzletnoj pisti. Ko zna što im je svrha.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  18. #118
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danasnja slika.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde da uzmem u obzir da grijesim.
    Molio bih, da onaj ko se ne slaze sa mnom, da mi objasni ovaj snimak:





    Ako je moguce bez budalastina.

  20. #120
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odgovor avio-mehanicara iz JAT Tehnike kad je odgledao ovaj snimak

    "Avio-tanker dampuje chorbu, ili velika vlaga u vazduhu pa fairing od ballscrew actuatora za flaps ostavljaju tragove!"

    Sto je isti slucaj kao i onoj predhodnoj slici, jednostavno velika koncetracija vlage u vazduhu
    jbga....progres

  21. #121
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jeste, i ovaj na YT prska vlagu. To je to nema sto drugo biti.
    Klikni na moj Signature zivotati.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve pretpostavke koje su ovdje iznešene iznešene su od strane ljudi koji ne znaju ništa o problematici - nisu u toj struci (nisu aviomehaničari, nisu piloti, nisu političari, nisu kontrolori leta, nisu aviodizajneri (ili što već), nisu meteorolozi). Ovo u najboljem slučaju znači da nagađaju kad govore o kojekakvom zaprašivanju.
    Svaka izgovorena riječ, svaki okačen snimak, uređen je tako da predstavlja nešto, a ne da utvrdi objektivnu realnost. Svaki 'dokaz' govori o motivaciji i karakternim kvalitetima nekih učesnika događaja - za događaj koji faktički nije utvrđen.
    A priori se prihvata za istinitu pretpostavka da neko truje i/ili zaprašuje radno sposobno stanovništvo zbog ko zna čega.

    I nakon svega - nakon miliona kusih pretpostavki i dilajla - priča - dotični kaže sljedeće :
    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ako je moguce bez budalastina.
    :monkey:
    Fantastičnije od gore navedenog je možda upravo to da poredi svoju rasu sa ovcama u toru. Pritom, on bi trebao da predstavlja postojan izuzetak koji uviđa logičku falinku, Kognitivnu Ovcu, Veoma Pronicljivo Živinče ili ti Ovies Ares Sapiensis.


    Evo malo Okama :
    The principle is popularly interpreted as "the simplest explanation is usually the correct one". When competing hypotheses are equal in other respects, the principle recommends selection of the hypothesis that introduces the fewest assumptions and postulates the fewest entities while still sufficiently answering the question. It is in this sense that Occam's razor is usually understood. Simplest is not defined by the time or number of words it takes to express the theory; "[simplest] is really referring to the theory with the fewest new assumptions."
    Nego, čekamo da dođe veliki mag iz susjedne zemlje, da nas natjera da razmislimo o tome zašto smo jedina vrsta koja termički obrađuje hranu.
    Last edited by Čika Džo; 24-09-10 at 19:41.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  23. #123
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja kliknuo, dvaput
    jbga....progres

  24. #124
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma contrails su postajali i prije 1990, kada se neko sjetio da baci ovu pricu, i pravili su ih u drugom svjetskom ratu avioni sa propelerima, a ne samo moderni turbofan motori, a sto se tice trajanja contraila, tacno se zna koliko ce trajati contrailovi u odnosu na temperaturu, dew point, i ostale meteo uslove na tom Flight level-u, a eto ako neko sumnja da to nastaje, moze da ode jedan krug do BG i nazad, i da trazi mjesto pored prozora gdje se vide flapsovi, velika vjerovatnoca da ce i sam vidjeti kako se formira trag na napadnoj ivici flapsa pri slijetanju.
    jbga....progres

  25. #125
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Sve pretpostavke koje su ovdje iznešene iznešene su od strane ljudi koji ne znaju ništa o problematici - nisu u toj struci (nisu aviomehaničari, nisu piloti, nisu političari, nisu kontrolori leta, nisu aviodizajneri (ili što već), nisu meteorolozi). Ovo u najboljem slučaju znači da nagađaju kad govore o kojekakvom zaprašivanju.
    Svaka izgovorena riječ, svaki okačen snimak, uređen je tako da predstavlja nešto, a ne da utvrdi objektivnu realnost. Svaki 'dokaz' govori o motivaciji i karakternim kvalitetima nekih učesnika događaja - za događaj koji faktički nije utvrđen.
    A priori se prihvata za istinitu pretpostavka da neko truje i/ili zaprašuje radno sposobno stanovništvo zbog ko zna čega.

    I nakon svega - nakon miliona kusih pretpostavki i dilajla - priča - dotični kaže sljedeće :


    :monkey:
    Fantastičnije od gore navedenog je možda upravo to da poredi svoju rasu sa ovcama u toru. Pritom, on bi trebao da predstavlja postojan izuzetak koji uviđa logičku falinku, Kognitivnu Ovcu, Veoma Pronicljivo Živinče ili ti Ovies Ares Sapiensis.


    Evo malo Okama :
    Nego, čekamo da dođe veliki mag iz susjedne zemlje, da nas natjera da razmislimo o tome zašto smo jedina vrsta koja termički obrađuje hranu.
    Zanimljiv odgovor, ali je promasena tema. Ja sam pitao jednostavno pitanje: sta predstavlja snimak? Moguce da ja grijesim, Ne drzim se nicega 100%, uvjek ima recimo 1% koji moze sve okrenuti naopako.
    Evo nesto sto se svaki dan moze vidjeti. Avion iz TV ili za TV kao i avioni za PG ili idu iz PG-a mogu se pratiti vizuelno kada su na svojoj pravoj visini. Sad, od prilike koliko se moze procijeniti sa zemlje vidi se avion koji je uzletio prije 5-6 minuta i vec je na visini da se jedva moze vidjeti,. na drugom dijelu neba je drugi avion koji prolazi ko zna okle i ko zna gdje i ostavlja trag koji stoji po 2-3 sata a ovaj nista. Ovo se moze svakodnevno vidjeti ako se obrati paznja. Blizu mi je Tivat i to se moze bez problema uociti. Takodje, mnoge informacije sam dobio od osobe koja radi u kontroli leta. Da nije nista, sigurno ne bi postojali milioni snimaka na YT, kao i mnogi sajtovi koji imaju razne teorije o chemtrail-sima. Sigurno postoji nesto sto nije receno, i sigurno ima nesto u tim snimcima. Jer da nije tako ne bi ova tema u opste postojala sirom planete. Jedno je sigurno, da nema cobana ne bi bilo ni ovaca, a svako ko ne pripada toj relaciji je izopsten i sikaniran. Iako je najsigurnije i najljepse biti u grupi i blejati zajednicke stavove i ukazivati istomisljenicima kako nekom koji se izdvojio od njih ne pripada pravo nikakvog tumacenja bilo cega, jer boze moj, on je u zabludi jer je "sam".

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •