View Poll Results: Da li biste željeli da vidite jedan takav spektakl?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Da

    28 63.64%
  • Ne

    16 36.36%
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 139

Thread: Bijelo Dugme - TURNEJA???

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau
    drugo
    ____________________
    e pa grijesis...i pogreshno si shvatio

  2. #102
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li mi neko poslati video klipove ako su ih pravili kamerom?

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar/Podgorica
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=The_Pretender]
    Quote Originally Posted by Danijela
    Nisam bila na koncertu, ali jutros naleceh na ovaj komentar ??:
    Bas me zanima kakvi ce biti komentari ljudi sa foruma koji su bili tamo...


    Brega je Brega...ali ti si sefinitivno izmishljash...
    blablablablablablablablablablablablablablablablabl ablablablablablablablablablablablablablablablablab lablablablablablablablablablablablablablablablabla blablablablablablablablablablablablablablablablabl ablablablablablablablablablablablablablablablablab lablablablablablablablablablablablablablablablabla blablablablablablablablablablablablablablablablabl ablablablablablablablablablablablablablablablablab lablablablablablablablablablablablablablablablabla blablablablablablablablablablablablablablablablabl ablablablablablablablablablablablablablablablablab lablablablablablablablablablablablablablablablabla blablablablablablablablablablablablablablablablabl ablablabla

    QUOTE]
    zar nisam napisala da sam na taj komentar nalecela na netu (na jednom forumu)...nisam ja bila na koncertu i zato sam htjela da vidim kakvi su vasi komentari
    Smile! Everyone will wonder what you're up to.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Senorita...

    Quote Originally Posted by TrOuBlEsOmE
    E pa isekam se ja na tu vasu pricu da koncert nije bio QL... A tebi ako se chuchi mogla si da citavu noc u klozet ostanes...
    Ljudi koncert je bio bol,ja sam bio na 200 metara od bine i nikada nesto tako nisam vidio u zivotu... Okrenes se i ne vidis kraja masi,svi skacu,svi totalno QL,ruke,skakanje... Ali samo da ste vi zdravo...
    Jedina zamjerka od mene je sto je koncert zavrsen ogavnom pjesmom HAJDEMO U PLANINE,ali posle svega od sinoc mogu samo reci jednu stvar Bregi i Raki i Tifi i Alenu I Zelju...

    HVALA....

    Ja sam vjerovatno bila na dobroj poziciji tako da sam sve chula.
    I meni smeta shto nisu ispjevali neke jako dobre pjesme,a za kraj ostavili 'Hajdemo u planine'.
    Ja ne znam shto je ovima drugima kojima je bilo 'katastrofa'.Nisu,vala morali ni dolazit'.I sad vade neke textove,oWo,OnO...
    Umjesto da smo SRECNI,shto se Bijelo Dugme ponovo okupilo nakon toliko godina,mi\vi...Stvarno...Ali,takav smo narod,ne mogu nam zamjerit'.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pelennor Fields
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto "Senorita" o tome ja pricam... Mada nema vajde raspravljati se...

    I naravno jos 1 detalj-ko je bio znace-
    Pocinje Alen-Ruzicu i krece lagano refren ...S vremena na vrijeme...
    i onda lagano stane a 200 000 ljudi(ili 199990-ako izuzmes gospodu koja je strajkovala:P)nastavlja do kraja... To je bol,mada jos nevjerovatnija je scena da je publika 3 puta sama pjevala "pljuni i zapjevaj" i to je prvi put da sam ja u svom zivotu vidio da se ovaj narod oko necega slozio...
    E...tek da nam je barem jos neka ovakva stvar...
    ...djewojka iz piwe... i can't believe it...

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Ccc... Ja sam gledala prenos na PINK-u i jezhila sam se u nekim trenutcima, a mogu samo da zamislim kakav su osjecjaj imali oni koju si bili na hipodromu, nebitno na kojoj razdaljini od bine!
    200 000 ljudi pjeva zajedno, cijeli hipodrom se trese, a vama se nije svidjela plazma koja je bila mala... :shock:
    Prichate tu o nekakvoj vodi koju ste kupovali, ljudima koji su vas gurali i gazili i koji su bili znojavi, ulasku i izlasku sa koncerta, udaljenosti od bine... :shock: O chemu vi to, zapravo? Shto ste ochekivali od hipodroma? Da cjete svi da budete blizu bine, na 50 metara maximum? Da cjete imati prostora po 5 metara oko sebe za skakanje? I shto vas uopshte briga shto ko iz grupe pricha o kome? Jeste li bili tamo da bi ih slushali i da bi vam bilo lijepo, ili da bi sudili o chlanovima? Mislim da bi se grupa kao shto je Bijelo Dugme stidjela kad bi prochitala pojedine komentare i vidjela ko im je sve bio na koncertu.
    Eh, i oni su ostarali i glasovi su im se promijenili, tako da je i bilo za ochekivati da pjesme necje biti izvedene kao nekada, ali to nije ni za kakvo osudjivanje. Vjerovatno cjete vi za 20-30 godina izgledati kao shto izgledate sad.



    Mademoiselle.

  7. #107
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    /me gledala prenos. Svaka im cast! Bas sam uzivala u vecem dijelu koncerta! Alen me odusevio! A Tifa.. samo neka je zdravo.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vi koji ste gledali prenos ste uzivali jer ste ih super chuli...
    shta da rade oni ljudi koji su bili na koncertu a nishta nijesu chuli ?
    I'm coming out of my cage...

  9. #109
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta se ti zalis kad si sve cuo :bart:
    slazem se sa kikicom u vecem dijelu s tim sto smtaram da je organizacija mogla biti zaista bolja jer smo ulazili i izlazili po 2 sata! i da ozvucenje jeste bilo lose...
    ali ipak, atmosfera je bila sjajna i nije bilo nikakvih problema niti negativnog naboja medju publikom i super su pjesme otpjevane i publika ih je sve znala i to sto je tifi pukao glas nema veze, jer je opet bilo bajno... i meni je bas drago da taj koncert nijesam propustila!
    Kako Vaša bolest ?

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja sam bio tacno kod miksete.
    Sve sam čuo,što ne mogu reći za sve one koji su bili na polovini hipodroma,a da za kraj ne pričamo.

    Alen ih je izvuko,iako je moj favorit bebek!


    i,ladno sam u novinama izašao,ne mogu da vjerujem

    bilo mi je xtra!

  11. #111
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za one koji se jos jednom zele podsjetiti koncerata Bijelog dugmeta u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu, pravo mjesto sa video klipovima (vise od 20 video klipova sa tri koncerta) je:

    http://probnofluidni.blogger.ba

  12. #112
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Ccc... Ja sam gledala prenos na PINK-u i jezhila sam se u nekim trenutcima, a mogu samo da zamislim kakav su osjecjaj imali oni koju si bili na hipodromu, nebitno na kojoj razdaljini od bine!
    200 000 ljudi pjeva zajedno, cijeli hipodrom se trese, a vama se nije svidjela plazma koja je bila mala... :shock:
    Prichate tu o nekakvoj vodi koju ste kupovali, ljudima koji su vas gurali i gazili i koji su bili znojavi, ulasku i izlasku sa koncerta, udaljenosti od bine... :shock: O chemu vi to, zapravo? Shto ste ochekivali od hipodroma? Da cjete svi da budete blizu bine, na 50 metara maximum? Da cjete imati prostora po 5 metara oko sebe za skakanje? I shto vas uopshte briga shto ko iz grupe pricha o kome? Jeste li bili tamo da bi ih slushali i da bi vam bilo lijepo, ili da bi sudili o chlanovima? Mislim da bi se grupa kao shto je Bijelo Dugme stidjela kad bi prochitala pojedine komentare i vidjela ko im je sve bio na koncertu.
    Eh, i oni su ostarali i glasovi su im se promijenili, tako da je i bilo za ochekivati da pjesme necje biti izvedene kao nekada, ali to nije ni za kakvo osudjivanje. Vjerovatno cjete vi za 20-30 godina izgledati kao shto izgledate sad.

    Tako je,Kikica!
    Ja vam ne mogu opisat' toplinu u mome srcu kad sam chula 'Sve ce to,o mila moja,prekriti ruzmarin,snjegovi i shash'...Jeza je pochela da me hvata.
    I shto je sad vama,ostalima?Bunite se zato shto je trava bila do koljena i zashto su vas gurali?Pa to je rock koncert niste doshli operu da slushate.
    Koncert je bio EXTRA,i ostajem pri tome...Chula sam negdje ove stihove,mislim da je neki narodnjak,ali dobro opisuje:'Mogu samo da ih mrze oni shto ih ne vole'.
    Toliko od mene...
    BIJELO DUGME FOREVER!
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  13. #113
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,394
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Default

    Evo i mene ljudi ! Ako cete vjerovat sad am stigao vozom iz BG-a ... Malo sam se vsie zadrzao jer sam htio da iskoristim sto sam tamo pa sam obavio jos par stvari usput... Ali da se vratim na temu samo mogu da kazem da sam RAZOCARAN !!! Pocevsi od samog dolaska pa sve do bacanja emen mrtvog u sobi hotela... Kao sto mozete da zamislite i nadam se dacete me shvatit i sad sam mrtav umoran od puta i od svega ali vam obecavam da cete sutra dobiti jedan moj kratki izvjestaj kako sam ja sve to dozivio (ako vas interesuje) ... Sad odoh da drijemam jer sam mrtav umoran !
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    s tim sto smtaram da je organizacija mogla biti zaista bolja jer smo ulazili i izlazili po 2 sata!
    Pa ipak je tamo bilo 200 000 ljudi, a ne 2000 da bi svi mogli da izadju u roku odmah.



    Mademoiselle.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    jedan je od rijetkih koje stvari nazove pravim imenom

    kao herceg-novi, recimo? i kusturicu? obashka shto taj novinarchic tako lepo ceni da je rat pocheo uz "delije" i petokraku, a ne i na maksimiru, sa BBB i shahovnicama (ili i na bijelom brijegu, uz polumesec. mogucnosti su na balkanu, avaj, bezbrojne). hvala visprenom AN-u na rasvetljavanju ove nevesele istorijske zavrzlame. no, da je ovo drzava u kojoj propagiranje govora mrznje nije pozeljna drushtveno-politichka osobina, nego zakonom kaznjivo nedelo, dotichno piskaralo bi imalo proper dijagnozu i jedino shkribenije koje bi obavljao bilo bi ono noktima po gumenim zidovima.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    istina boli...

  17. #117
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Pa ipak je tamo bilo 200 000 ljudi, a ne 2000 da bi svi mogli da izadju u roku odmah.
    to da, ali su mogli napraviti makar red koja strana prva izlazi koja sledeca a onako su otvorili sve prolaze i onda smo mogli u roku od 15 minuta napredovati 2 cm.
    jasno je meni da je bilo 200 000 hiljada ali ipak postoji rjesenje
    Kako Vaša bolest ?

  18. #118
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,394
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,705
    Thanked in
    2,476 Posts

    Arrow

    Evo posto je obecano duznost sada cu reci kako sam ja sve dozivio ... Vidim da se ovdje cak kopitalo par vijeti iz nekih novina sto cu ja preskakti da nebih pisao ono sto drugi kazu jer zelim da iznesem moje misljenje , mozda cu samo reci o cemu su pisali u nekim novinama koje sam ja citao dok sam bio u BG-u...

    E ovako pocevsi od pocetka : znaci negdje oko 17-18 casova sam poceo da se "spremam" za koncert i kroz prozor sam vec mogao vidjeti masu naoroda kako ide prema hipodromu i vec su se mogle vidjeti guzve koje su nastale . Inace je (kao sto znate) to bio 28.jun (Vidovdan ali i dan kada su predali Sloba Milosevica) tako da je par hiljada ljudi islo po ulicama sa transparentima i raznim natpisima kao i Slobovim slikama sto je napravilo jos vecu guzvu ... Ja sam sa drustvom krenuo negdje malo prije 19 casova... Svi tranvaju su se jedva kretali od guzve a isto tako je bilo i sa svim ostalim gradskim saobracajem . Pokusali smo da nadjemo taxi kao i mnogi drugi ali nam to nije poslo za rukom jer su svi bili puni (vjerujte mi da su oni najbolje prosli od ovog kocerta ). Isli smo pjeske do stanice gdje je masa naroda cekala da dodje tramvaj koji bi ih malo priblizio hipodromu . Cekali smo na stanici nekih 5-6 minuta dok je u medjuvremenu pristizalo jos ljudi . Usli smo u tramvaj gdje je inace skoro sve bilo puno tako da nisu cak ni svi sa stanice mogli da udju ali smo mi ipak usli tako da smo dobro prosli ... Tramvaj je stajao cesto zbog mase ljudi , guzve i slicno ali smo napokon stigli blizu sajma odakle smo pjeske nastavili prema hipodormu . Atmosfera se vec mogla osjetiti i mogla se vidjeti rijeka ljudi koja sa rdoscu na licu krece prema hipodromu . Iz njihovih razgovora se moglo primjetiti da je bilo Srba , Crnogoraca , Bosanaca , Makedonaca , Hrvata i mnogih drugih nacionalnosti ... Sve u svemu bilo je najvise JUGOSLOVENA ! Sad neci prelaziti na temu da se na ovom koncertu moglo vidjeti da narod i dalje zeli biti zajedno jer je najbolje bilo kada je bila velika SFRJ ... Sad da predjem dalje do guzve u kojoj smo dosli kada smo se priblizili voznim sinama nedaleko od restorana "Topciderska noc" . Tu je bila nevjerovatna masa naroda i vec je pocelo ono guranje i slicno ali vjerujte mi da je to vise nego normalno za ovakve situacije (iz iskustva ! ). Nekako smo se "dogurali" skoro do ulaza gdje je bilo prodavaca raznih majci , bedzeva i slicnih dzidza-midza vezanih za ovaj koncert . Kada smo dosli do jednog ulaza (bilo ih je masu) nastala je jos jedna guzva ali ipak i manja nego sto sam ja ocekivao na ulazu , vjerovatno zato sto su brzo pustali upravo zbog toga da se nebi ljudi mnogo zadrzavali na ulazu . Sada je doslo moje prvo razocarenje i nerviranje dje za malo nisam "popio" pendrek od murije Naime , mi smo imaliu rukama piva , vode i jos nekih sitnica koje smo morali ostaviti na ulazu ! Ja inace nijednog "pajkana" organski ne podnosim tako da sam poceo da se svadjam sa njim pitajuci ga zato ne mogu da ponesem pivo (stvarajuci vecu guzvu na tom prolazu) . On mi je rekao da je zabranjeno unosenje alkohola tako da sam duzan da ostavim to i da ne pravim probleme jer ce biti prinudjen da "uradi ono sto ne zeli" . Nisam htio da pravim probleme bas kad am stigao gdje sam tako da sam ostavio pivo na ulazu i taman krenuo kada mi je rekao da moram da ostavim i vodu ! Tu mi je pukao film jer sam ga upitao zasto moram da ostavim vodu ??? Rekao mi je da je zabranjeno bilo kakvo unosenje boca i slicnih stvari na hipodrom (prethodno su nas pretresli) . Ja sam ga pitao sto ce biti ako nekome bude muka i potrebno malo vodje da se osvjezi ili umije ... Ucutao je za trenutak neznajuci sta da mi odgovori a onda je dao ocekivan (glup) odgovor koji je glasio da unutra ima da se kupi voda ... Vidio sam da je svrha sevga toga da unutra ostave sto vecu prodaju alkoholnih i bezalkoholnih pica a posto je on vidio da se zajeboa i dao glup odgovor ipak nije imao drugo izbora nego da me pusti da dujem sa vodom i tako sam "izboraio" nasu vodu ! Vec smo bili na hipodormu ... Ljudiiiiiiiiiiii , kolika masa naroda ispred nas , sa svih strana : lijevo , desno , naprijed, iza ... Svakome su iz usta izlijecale sledece rijeci : "Jebote" , "Koliko naroda" , "Ne mogu da vjerujem" . Polako smo se priblizavali bini iako smo se tesko probijali groz (do tada ne preveliku) guzvu . Hodali smo po travi a onda presli na pijesak . Mislio sam da li je bolje ostati da travi zbog prasine ali smo ipak bili dosta daleko od bine a ja kao da sam imao neki predosjecaj da ozvucanje nece biti bas najbolje produzili smo dalje gdje smo smjestili negdje izmedju sredine hipodroma i bine , nedalako od jednog stuba za ozvucenje ... Polako je poceo da se suzava slobodni prostor i za par minuta smo vec bili u "sendvicu". Naredni incident je takodje ostavio los utisak na mene. Naime dok su svi ocekivali da se pojave "dugmici" (jer je vec bilo 21 cas) na samo par metara od mene nastala je neka guzva . U trenutku mi se ucnjela da je neka grupna tuca pa sam se malo izmakao ali samo nda vidio da su ustvari njih 5-6 izmlatili jednog jadnika koji je sav krvav lezao na pjesku hipodroma slijepljuci mu se sva prasina na raskrvavljena mjesta .To je zaista bio uzasan prizor za sve one koji su bili u blizini i vidjeli to . Taj momak se nakon par trenutaka jedva digao i jednistavno nestao dok su "nepoznati napdaci" odmah nakon "obavljene akcije" pobijeglu negdje u guzvu . Negdje oko 21:15 su se napokon na sceni pojavili najvoljeniji momci bivse SFRJ . Nastali su aplauzi , odusevljenja , nevjerovatna atmosfera koja e osjecala i vidjela na svima . Zapoceo je Tifa sa svojim repertorem da sada ne nabrajam pjesme a zatim Alen . Pravo da vam kazem nisam bio bas zadovoljan otpjesvanim pjesmama jer su pola bile neke za koje sam samo cuo. Bilo bi mi krivo kada samo ja nebi znao te pjesme ali je samo nekih 5-10% hipodroma pjevao te pjesme koje su inace njih dovjica pjesvali tako razvuceno i lagano (+ lose ozvucenje) kao da su na groblju pa nekoga salju na "oanj svijet" . Sa Bebekom je bilo malo bolje iako je ozvucenje bilo jako lose iako smo bili nedaleko od jednog od zvucnih stubova . Rekao sam da necu da kopitam nikakve novine vec cu samo pomenuti da sam procitao da je nak firma ponudila Raki da ce za 150 000 evra napraviti oldicno ozvucenje sto je Raka odbio da bi sto vise para ustedio . Zato je on "iskrpio" ozvucenje koje je bilo isto kao na Metalici u BG-u gdje je bilo samo 20 000 ljudi !!!??? To je jedna velika greska jer bi mnogo znacilo da je ozvucenje bilo bolje . Ipak sa tako losim ozvucenjem nastavili su da pjevaju . Neke pjesmu se se pjevale vise , neke manje ali je pravi DELIRIJUM nastao kad su pocele da se cuju trube "Djurdjevdana" ... Ljudi m kakva atmosfera , svi ljudi skacu , pjesvaju iz sveg glasa ... E to je bilo za pamcenje ! Medjutim publika je u par navrata (signurno preko 10 puta) otpjevala pjesmu "Pljuni i zapjevaj" nadajuci se da ce je "dugmici" ipak otpjevati ali su na svacije razocarenje ipak izostavili i pozdravili se bez te pjesme . Eto je tako dosao i kraj kocerta kada se ista ona masa polako slivala ka izlazu ... Nastalo je pravi HAOS ! Sva ta masa od skoro 200 000 ljudi se jednostavno "zablokirala" i nije se moglo nikad poci ! E sad , citao sam neki od vasih komentara ali vam mogu reci iziskustva da sva ta guzva i blokada nije nimalo cudna za takve slucajeve i situacije ! Ja kad sam bio u Rimu ista stvar je bila sa samo 50 000 ljudi i jos gore . Isto se nije moglo nikud proc , milicija nije znala sto da radi a ambulante su non-stop jurile noseci prema urgentnom centru sve one koji nisu izdrzali toliki pritisak i guzvu . Isto je tako bilo i na izlazu sa hipodroma samo sto je bilo prostora (u sijenu za konje) da sjednes smirom i sacekas sa prodje guzva ! Znaci nista nije bilo toliko strasno da si imalo mucnuo glavom da ako budes usao u guzvu neces se lako izvuci ! Mi smo sjeli u sijenu i caskali ostavljajuci utiske sa kocerta i vec razmisljajuci o planovima za sutradan bivajuci totalno oputeni ! Nakon nekih pola sata dosli su specijalci koji su nas digli sa sijena i rekli da ne smijemo tu da sjedimo !!?? Tu je nastao drugi konflikt : "Fidel VS Murija" gdje sam se se pekrstio i pitao jesu li oni normalni da moram da sjedim a stajao sam 3 sata ispred hipodoma . Spasili su svoje zivote kada su mi rekli da je otvoren prolaz na drugoj strani Tako smo se ustali i krenuli prema drugom izlazu . I stvarno se moglo proci tako da su ljudi polako odlazili sa tog mjesta na kojem se mnogo id njih nisu zeljeni naci vise nikad u zivotu ... Guzve su bile po cijelom gradu ! Mi smo pokusavali da nadjemo TAXI ali nam nije poalzilo za rukom jer je svaki bio PUN ! Polako smo hodali prema nasim domovima dok smo usput pokusavali danadjemo bilo kakvo prevozno sredstvo . Nismo osjecali noge , kicma nas je boljela (ovo sam sve ja osjecao ali kad sam pitao i oni su rekli da je ista stvar sa njima) . Neznam kako ali smo nakon par sati pjesacenja i stajanja uz mali odmor da popijemo ili pojedemo nesto stigli do samog centra . Tu smo se rastali i pozdravili i svako je krenuo svojoj kuci a ja hotelu kojije bio na 10-minuta odatle . Tih 10 minuta su mi bili tezi neko pjesacenje satima sa drustvom u nekom caskanju . Mrtav umoran i citav raspao sam se dovukao do hotela gdje sam se odma bacio u kadu da me vrati u zivot i da isprem koligrame prasine i pjeska koje sam prikupio na hipodromu . Poslije toga pak nisam povratio nikave snage niti me je to vratilo u zivot tako da sam se odmah bacio u krevet i u rekordnom roku zaspao !

    Eto tako je bilo moje iskustvo te noci ... Neznam koliko vam je bilo naporno da citate ali vjerujte mi da ni ja nebih vjerovao da cu ovoliko da napisem ...

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    dotichno piskaralo bi imalo proper dijagnozu
    poremecaj lichnosti, indeed.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  20. #120
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    istina boli...
    bash ti je drag nikolaidis chim ga na svim moguciom topicima branish?

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    maa, nikolaidis je guru.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  22. #122
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Senorita...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Guzve su bile po cijelom gradu ! Mi smo pokusavali da nadjemo TAXI ali nam nije poalzilo za rukom jer je svaki bio PUN ! Polako smo hodali prema nasim domovima dok smo usput pokusavali danadjemo bilo kakvo prevozno sredstvo . Nismo osjecali noge , kicma nas je boljela (ovo sam sve ja osjecao ali kad sam pitao i oni su rekli da je ista stvar sa njima) . Neznam kako ali smo nakon par sati pjesacenja i stajanja uz mali odmor da popijemo ili pojedemo nesto stigli do samog centra . Tu smo se rastali i pozdravili i svako je krenuo svojoj kuci a ja hotelu kojije bio na 10-minuta odatle . Tih 10 minuta su mi bili tezi neko pjesacenje satima sa drustvom u nekom caskanju . Mrtav umoran i citav raspao sam se dovukao do hotela gdje sam se odma bacio u kadu da me vrati u zivot i da isprem koligrame prasine i pjeska koje sam prikupio na hipodromu . Poslije toga pak nisam povratio nikave snage niti me je to vratilo u zivot tako da sam se odmah bacio u krevet i u rekordnom roku zaspao !
    Ista situacija.Veci bol u nogama u zhivotu imala nisam!
    A shto se tiche pjesama...Svaku sam znala,ali sam se zachudila shto nisu ispjevali 'Shta bi dao da si na mom mjestu','Bitanga i princeza','Pljuni i zapjevaj,moja Jugoslavijo'...Ne mogu prezhalit' shto nisu ispjevali meni veoma dragu pjesmu 'Grad Nish[Pjesma mom mladjem bratu]'...Ali,dobro...
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  23. #123
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prestanite vise da se bunite oko pjesme @pljuni i zapjevaj@ ! nijesu mogli pjevati jer je politicki nekorektna u ovoj situaciji! treba li da vas podsjetim da je OLUJA inace vojna operacija etnickog ciscenja ???????? ne bi im bilo oprosteno da su je otpjevali!
    sto se tice ostalih pjesama, nijeste mogli ocekivati da vam ispune sve zelje jer jednostavno postoji vremenski limit i ogroman broj njihovih pjesama...
    Kako Vaša bolest ?

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    prestanite vise da se bunite oko pjesme @pljuni i zapjevaj@ ! ..
    Zasto bi bila politicki nekorektna, kad i svo ovo okupljanje, koncerti.... je smisljeno da se malo igra na osjecanja neke yugonostalgije.

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pelennor Fields
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_
    Ista situacija.Veci bol u nogama u zhivotu imala nisam!
    A shto se tiche pjesama...Svaku sam znala,ali sam se zachudila shto nisu ispjevali 'Shta bi dao da si na mom mjestu','Bitanga i princeza','Pljuni i zapjevaj,moja Jugoslavijo'...Ne mogu prezhalit' shto nisu ispjevali meni veoma dragu pjesmu 'Grad Nish[Pjesma mom mladjem bratu]'...Ali,dobro...
    Sto se tiche bolova i ostalih chuda ja sam takodje osjecao neki cudan pritisak u nogama i ledjima,ali za razliku od ostatka drustva citave noci sam bio veseo... Ljudi pa samo kruze price kao-nisu pjevali da valja,nije bilo Ql ozvuchenje,guzva...
    1-Da mi je neko prije 5 godina rekao da cu prisustvovati jednom ovako velikom dogadjaju ... ne znam
    2- Svi kazu kako je bilo lose ozvucenje i guzva. E pa brate ja sam dosao oko 4-4.30 na hipodrom i mogao sam fino da klepam po njemu i da stanem dje god sam htio,imali smo vremena i da pijemo,i da kupimo razne rekvizite,a naravno i da nadjemo EXTRA mjesto negdje 150-200 metara od bine...
    3-Sto se tiche pjevanja-Tifi niko "A" ne moze da kaze,jer ko je bio na hipodromu i chuo kako je braT otpjevo DA TE BOGDO NE VOLIM,ili kad su pjevali Loshe vino dobio je ubjedljivo najveci aplauz... Sto se Bebeka tiche on je bio totalno QL,mada ostale su neke pjesme neotpjevane,al ajde...
    E sad - ALEN... ON je moj favorit i sigurno da je to opravdao 28. jer je nevjerovatno kako covjek sigurno pjeva(a inache mislim da su njegove pjesme najbolje da nema HAJDEMO U PLANINE i NAPILE SE ULICE)... Pa covjek je nevidjen lik-pjeva Napile se ulice i svi krenuli da pjevaju a on skace i pokazuje prstom da grijese i da jos ne pochinje... A sto se tiche Ruzice,Evo zaklecu se,Te noci itd pa nadjite mu jednu gresku...
    Sto se tiche svirke-pa ja ne znam imaju li ljudi koji prichaju da nisu dobro svirali ushi... Brega je izvukao maximum,mada ni Milic ludi nije bio losh!!!
    Ostace zal sto nisu otpjevane kultne pjesme kao sto su:Bitanga i princeza,Sta bi dao da si na mom mjestu,Pljuni i zapjevaj(mada smo je mi otpjevali za njih),Pjesma mom mladjem bratu(kao sto reche Senorita),mada i Pjesma za malu pticu,Ne placi... Mnogo je tu pjesama ali ne krivim ih...
    Jedino sto me stvarno iznenadilo a sto sam shvatio tek sjutradan je da nisu pjevali NE GLEDAJ ME TAKO I NE LJUBI ME VISE... Smatram da je refren te pjesme najbolja stvar od Bijelog dugmeta i steta sto i to nismo chuli ali...
    Opet ponavljam da su ljudi priredili sprektakl kakav ce se ovdje tesko ponoviti i jedino sto mi ostaje je da cekam da izdaju DVD i da opet osjetim makar malo one atmosfere...

    GDJE... POKAZI MI...
    GDJE... KAD TUZNE SUDBA NE VOLI...
    ...djewojka iz piwe... i can't believe it...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •