View Poll Results: Da li biste željeli da vidite jedan takav spektakl?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Da

    28 63.64%
  • Ne

    16 36.36%
Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 139

Thread: Bijelo Dugme - TURNEJA???

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Bijelo Dugme - TURNEJA???

    Quote Originally Posted by [img
    http://www.dan.cg.yu/images_bb/glava1.gif[/img]]Kultna jugoslovenska grupa svih vremena, "Bijelo Dugme", najvjerovatnije će na proljeće 2005. godine održati turneju po svim glavnim gradovima bivših jugoslovenskih republika, otkrio je menadžer Raka Marić na proslavi upriličenoj povodom 30. rođendana najpopularnije domaće grupe svih vremena, održane u beogradskom Medija pres centru.
    Prvi put poslije raspada "Bijelog dugmeta" na jednom mjestu okupili su se bivši članovi Mladen Vojčić - Tifa, Zoran Redžić, Milić Vukašinović i Laza Ristovski, koji su zajedno sa svojim menadžerom Marićem proslavili 3 decenije od izlaska prvog albuma koji je nosio naziv "Kad bih bio bijelo dugme". Ujedno, ovo okupljanje iskoristili su da najave kompilaciju najvećih hitova, koja će se krajem sedmice pojaviti u prodaji.
    Iako se očekivalo da će na proslavu jubileja doći svi nekadašnji članovi ove kultne rok grupe, mnogi od njih bili su spriječeni da dođu u Beograd. Alen Islamović je izostao jer sa svojim novim bendom "Četiri asa" učestvuje u predsjedničkoj kampanji u Hrvatskoj, ali je pozdravio staro, dobro društvo i poručio im da će, ako dođe do ponovnog okupljanja grupe, moći da računaju na njega.
    Željko Bebek je takođe opravdano izostao, jer je baš u vrijeme rođendanskog okupljanja "dugmića" dobio kćerku Kristinu. Frontmen grupe Goran Bregović nije prisustvovao proslavi jubileja, jer sjutra u Milanu ima premijeru opere "Karmen sa srećnim krajem". Legendarni Brega se telefonski uključio u rođendansko slavlje i priznao da punih 15 godina nije slušao pjesme "Bijelog dugmeta".
    - Ipak, poslije toliko godina, za vrijeme remasterovanja ovih albuma osjetio sam neku čudnu emociju, počele su da mi se vraćaju stare slike. Zaključio sam da te pjesme uopšte nijesu loše. Naprotiv, ima sjajnih momenata - rekao je Brega u telefonskom uključenju, a na pitanje da li će "Bijelo dugme" održati koncert posle dugogodišnje pauze, Brega je diplomatski odgovorio:
    - Uželeo sam se da sviram sa "Dugmetom" i da pravim buku sa ovim odličnim sviračima. Ali, ne znam da li stvari uopšte mogu da idu u tom pravcu. Vidjećemo...
    Menadžer ovog kultnog rok sastava bio je malo konkretniji i priznao da postoji ideja da "Dugmići" naprave turneju:
    - Brega je meni sve prepustio i rekao da će on na koncertima biti samo gitarista. Pričao sam sa svim muzičarima, sa sva tri pjevača i svi su veoma raspoloženi za ponovnu svirku. Zato smo se dogovorili da turneje bude, ali pod uslovom da ona bude isplativa.
    Marić je podsjetio da je "Bijelom dugmetu" dva puta organizovao kocerte na "Marakani" i priznao da je oba puta bio u minusu. Uz napomenu da tako nešto sebi ubuduće neće dozvoliti, Marić je dodao da će koncerta "Bijelog dugmeta" sugurno biti pod uslovom da se nađu dovoljno jaki spoznori da pokriju troškove.
    - Ne pada nam na pamet da radimo za slavu, jer slavu već imamo - bio je kategoričan Raka Maric.
    [size=6]Ljudi, da će ulaznica 50 eura bit', ne žalim![/size]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Ni ja vala i 100 e da je :!:
    Iako Tifu, tj. 'Dugme' dok je Tifa pjevao najvishe volim, uzhivacu u svim pjesmama podjednako ...Samo, sudeci po nekim ranijim Breginim izjavama..meni se chini da je to ipak miljama daleko, da ne kazhem neostvarljivo... 8)..Kad god bi mu se postavilo pitanje tipa mogucnosti ponovnog okupljanja, uvijek je djelovao nekako totalno nezainteresovano za tako neshto...
    U svako sluchaju, ja navijam za to svim srcem :!:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dan

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    ma i ako bude ima da vi lelecu neke narodnjake posto su skoro svi i presli na taj stil turbo folk rock.tako nesto ima samo kod nas

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nesto je i Alen pljuvao po Dugmetu ovih dana (Pink), al ajd...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking ```WoW... :)

    I eto,obistinilo se!
    /me ideeeeeeeeeeeeeeee....normalno!
    :yipiiii:
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam informaciju da je organizovan prevoz iz H-Novog na koncert u Sarajevo!! Vjerovatno je zabranjena reklama na forumu pa ako vam treba josh informacija javite se na pm..

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    U Beogradu su karte (bile) 1000 dinara, shto vam dodje nekih 13 eura, ali su rasprodate...



    Mademoiselle.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da, da, da, /moja_malenkost ce se pojaviti na tom happeningu, i da, /moja_malenkost ce taj dan proglasiti za svoj drugi rodjendan... Bozhe Gospode, hvala ti, ispunio si mi zhelju...
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    U Beogradu su karte (bile) 1000 dinara, shto vam dodje nekih 13 eura, ali su rasprodate...

    Karata ima i dalje, mogu se naci u Bilet servisu :wink:

    Ko ide jos ide ljudi, i zna li se za kakav organizovani prevoz iz Crne Gore za Beograd???
    Samsung Galaxy S7

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima iz Crne Gore za Sarajevo, i to su obezbijedjene karte za mjesta tik ispred stage-a!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Senorita...

    Ja nisam josh 100% sigurna shto se tiche karata,ali 90% je sigurno da cu ih nabavit'...Nisam nishta chula o prevozu iz Crne Gore,ali stvarno bi trebalo da se neka agencija angazhuje jer bi i pored svega,mogla dobar posao da napravi.:wink:
    Ja cu ionako[zavisi od karata] ici aviJonom!
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvao sam danas ovu agenciju iz Novog, oni organizuju za Sarajevo, 15. juna, sve zajedno, znachi ulaznice pluis povratna karta koshta 50 ojra.
    ako im je za vjerovat interesovanje je veliko, shto je meni i logichno, jel?

    btw za vishe informacija, mail agencije je [email protected]

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam kupio kartu za hipodrom jos prije nedjelju-dvije. U IPS-u, najjacem distributeru ulaznica za SVE manifestacije i spektakle u ovoj zemlji.
    Dvoumio sam se izmedju Sarajeva i Beograda. Sarajevo je njihov grad i tu se od njih moze ocekivati neka posebna emocija, ali Beograd... Uf, tu se planira oko 200 000 ljudi!!! Nisam mogao da odolim...
    Sto se samog nastupa tice, mislim da ce mnogi od onih pravih fanova biti razocarani. Nisu to oni isti likovi, nisu to oni isti vokali... Bebek je uzasno star i treba mu neka ljuta droga za glas i kondiciju. Tifa je totalno promijenio stil pjevanja. Steskilo mi se kad sam cuo ovu novu verziju "Lazes". A Alen... On, cini mi se, jos uvijek istu boju, istu visinu drzi i nece mu biti tesko da odradi sve to, ali... Sta cu kad mi je taj period Dugmeta najnezanimljiviji...
    Sve u svemu, mi koji se spremamo za Vidovdan imamo puna dva koncerta da odgledamo i izanaliziramo prije nego krenemo, tako da razocarenja tesko da ce biti.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    U Beogradu su karte (bile) 1000 dinara, shto vam dodje nekih 13 eura, ali su rasprodate...

    Eeeeh onda cu morat da izmlatim nekog tapkarosa da mi da po "nabavnoj" cijeni

    Ima li neki fini parking pored hipodroma da se moze ostavit auto/motor, nisam bio 10 god. na hipodromu pa sam zaboraviJooo
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Senorita...

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Ja sam kupio kartu za hipodrom jos prije nedjelju-dvije. U IPS-u, najjacem distributeru ulaznica za SVE manifestacije i spektakle u ovoj zemlji.
    Dvoumio sam se izmedju Sarajeva i Beograda. Sarajevo je njihov grad i tu se od njih moze ocekivati neka posebna emocija, ali Beograd... Uf, tu se planira oko 200 000 ljudi!!! Nisam mogao da odolim...
    Sto se samog nastupa tice, mislim da ce mnogi od onih pravih fanova biti razocarani. Nisu to oni isti likovi, nisu to oni isti vokali... Bebek je uzasno star i treba mu neka ljuta droga za glas i kondiciju. Tifa je totalno promijenio stil pjevanja. Steskilo mi se kad sam cuo ovu novu verziju "Lazes". A Alen... On, cini mi se, jos uvijek istu boju, istu visinu drzi i nece mu biti tesko da odradi sve to, ali... Sta cu kad mi je taj period Dugmeta najnezanimljiviji...
    Sve u svemu, mi koji se spremamo za Vidovdan imamo puna dva koncerta da odgledamo i izanaliziramo prije nego krenemo, tako da razocarenja tesko da ce biti.
    Eto,nabavih i karte... Vidimo se na Hipodromu 28.-og! :yipiiii:
    Slazhem se sa tobom da je period dok je pjevao Alen Islamovic bio najnezanimljiviji,ali mogu se izdvojit' nekoliko dobrih pjesama[Djurdjevdan,Evo zaklecu se,itd].Ja,lichno,preferiram 'period Bebeka',jer su pjesme bile stvarno mocne i on je znao kako da ih otpjeva.Mislim da ce koncert biti neprevazidjen spektakl,i da to ne trebaju propustiti njihovi fanovi[mi].Jedva chekam...
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Evo da vi se pridruzim i da vi recem da sam i ja uzeo kartu za taj neponovljivi dogadjaj !!!

    See you !
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Karata ima i dalje, mogu se naci u Bilet servisu :wink:

    Ko ide jos ide ljudi, i zna li se za kakav organizovani prevoz iz Crne Gore za Beograd???
    Ne brinem se Ja, samo Vam prenosim vijesti sa B92.



    Mademoiselle.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam chula za kocert bila sam sigurna da cu otici ali kad sam chula Bregovica kako je to "poklon fanovima" a karta 1000 dinara bilo mi je muka.
    Prvo se pljuju izmedju sebe a onda im prifali para pa kao da se nishta nije desilo...
    Mrzim folirante!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahaha
    Pričao sam sa svim muzičarima, sa sva tri pjevača i svi su veoma raspoloženi za ponovnu svirku. Zato smo se dogovorili da turneje bude, ali pod uslovom da ona bude isplativa.
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Ja sam u startu znala da je u pitanju neka basnoslovna cifra chim je Bregovicj nakon svega shto je izjavljivao pristao na koncert!
    Ali shto me interesuje pljuju li se oni izmedju sebe ili ne, Ja idem da meni bude dobro, i kraj.



    Mademoiselle.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    1,055
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Belgrade, Hippodrome, here I come..
    be the change you want to see in the world.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Senorita...

    /me LuV BiJeLo DuGmE! :yipiiii:
    Last edited by _senorita_; 09-06-05 at 13:28.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    CG
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nekome treba karta neka se javi na private.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Alo,ljudi...

    Da li postoji zvanična prezentacija ove domaće grupe??????

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •