Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 76 to 100 of 197

Thread: Je li uzivate u nezavisnosti?

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Uzmite u obzir da je Crna Gora krenula, ne od nule, nego iz "minusa".

    Ovo je najveća neistina koja se protura naokolo. Crna Gora je imala itekakve koristi od Jugoslavija. Samo što nije imala i još nema Crnogorce koji bi radili na svojoj zemlji.
    U stvari CG ima crnogorce koji bi radili i one koji bi na svojoj zemlji. Problem je što ne žive u istim državama.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  2. #77
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Pa valjda je 45 godina dovoljno dug period da se skupi novac za izgradnju fakulteta, bolnica, sportskih igrališta, mostova, puteva, tržnih centara itd. Nije nam kralj potreban da bismo poboljšali svoj životni standard i ustali na svoje noge. Iz priča svojih roditelja zaključujem da smo mi Crnogorci živjeli bezbrižno zadovoljavajući se tim da imamo pojesti, popiti i putovati i uživali u blagodetima Juge, misleći kako se ova nikad neće raspasti i kako će nam Beograd i Zagreb uvijek biti na dohvatu ruke ako budemo imali koji problem, te kako nam nije potrebno da razbijamo glavu oko "manje bitnih" stvari. Napravili smo katastrofalnu grešku misleći da taj "raj na zemlji" neće nikad prestati postojati i kako se možemo osloniti na druge umjesto na sebe.
    Ma tadašnja komunistička vlast je sebe održavala i držala narod srećnim, investirajući u kratkoročna zadovoljenja. Tj davala visoke plate, stanove, itd itd...A u infrastrukturu, ekonomiju, čak ni u turizam, u ništa se nije ulagalo nit se izgrađivalo. Vjerovatno sa dubljim planom, da bi mi uvijek ostali zavisni od nekog, i da se ne bi odvajali. Sami ništa nismo mogli kad je Tito bio na vlasti. A narod ka narod, banja mu bila, pa se nije žalio...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  3. #78
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinite sto ulazim u vasu diskusiju, ali mislim da start topic ima pogresan uvod: "Sada vidim da vas braca Rusi kupuju".
    Mmm... ovo "sada" malo se zakasnilo i vise nije aktuelno. Zar ne?
    S postovanjem.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Ma tadašnja komunistička vlast je sebe održavala i držala narod srećnim, investirajući u kratkoročna zadovoljenja. Tj davala visoke plate, stanove, itd itd...A u infrastrukturu, ekonomiju, čak ni u turizam, u ništa se nije ulagalo nit se izgrađivalo. Vjerovatno sa dubljim planom, da bi mi uvijek ostali zavisni od nekog, i da se ne bi odvajali. Sami ništa nismo mogli kad je Tito bio na vlasti. A narod ka narod, banja mu bila, pa se nije žalio...

    Vise su oni ulozili u infrastrukturu i turizam nego sve ostale vlasti zajedno.

  5. #80
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Vise su oni ulozili u infrastrukturu i turizam nego sve ostale vlasti zajedno.

    podrzavam

    budva je imala tada vise lezajeva u hotelilma visoke kategorije nego sada

    nabrojite mi koji je veci hotel napravljen u bd.

    avala ? mogren? sveti stefan? splendid? montenegro? mediteran ? as? i dalje i dalje

    svi su ti hoteli napravljeni u sfrj , neki su malo sredjeni , neki zvrje polusruseni kao as , sem malih privatnih aparman hotelcica nista nije novo

    vozimo se putem iz sfrj , prugom isto , a i avioni slecu na pist iz doba sfrj

  6. #81
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Vise su oni ulozili u infrastrukturu i turizam nego sve ostale vlasti zajedno.
    ne zezaj...koliko mostova se napravilo, koliko je lakši saobracaj...koliko se saobraćajnica proširilo...
    a za turizam, osim raspalih državnih hotela, ne znam gdje su ulagali...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  7. #82
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzivam kao pravi crnogorski tigar.Ne $ekiram ti se mnogo oko politike i para

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    ne zezaj...koliko mostova se napravilo, koliko je lakši saobracaj...koliko se saobraćajnica proširilo...
    a za turizam, osim raspalih državnih hotela, ne znam gdje su ulagali...

    Ne bih se slozio sa tobom da su ti hoteli raspali.Za to vrijeme to su bili hoteli visoke kategorije.Sad,sto 10+ godina,ne da nisu modernizovani,nego u dosta njih nisu ni osnovna ulagananja vrsena nije kriva prethodna vlast.
    Sto se tice infrastrukture-brodomaketar ti je vec napisao-manje vise svi putevi koje danas koristimo,aerodromi,pruga...su izgradjeni za vrijeme komunizma.Istina je da je to moglo bit bolje odradjeno i da su neki od koridora kojim ti putevi prolaze prilicno cudni,ali svejedno.

  9. #84
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako je gradit kad je sve porušeno, i pravit puteve i željeznicu, kad ih nije ni bilo...
    Ja samo da se ne poništava ovo što je urađeno, jer su mnogi gradovi, i putne dionice, potpuno promijenile svoj izgled.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  10. #85
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Ovo je najveća neistina koja se protura naokolo. Crna Gora je imala itekakve koristi od Jugoslavija. Samo što nije imala i još nema Crnogorce koji bi radili na svojoj zemlji.
    U stvari CG ima crnogorce koji bi radili i one koji bi na svojoj zemlji. Problem je što ne žive u istim državama.
    Kako laž? Prvo je trebalo otrijezniti narod drogiran srpstvom i probuditi nacionalnu svijest. A onda da krenemo od toga da je morao ustav da se donosi, kao i kompletna pravna regulativa (zakoni itd), dakle, sve iznova; zatim, cijela ekonomija je u rasulu bila, turizam je doživio veliki procvat itd, da ne nabrajam dalje. Ne znam odakle si, ali dovoljno ti je da pogledaš Podgoricu, kakav je bum doživjela. Ne tako davno iza tehničkih fakulteta nije bilo ničeg, samo poljana i koze, krave, divlja paščad i sl, Stari Aerodrom je bio sprdnja itd. Kakve je koristi od Jugoslavije imala? Mnogo veće gubitke, nego koristi, da ti odmah kažem. Takođe na saobraćajnoj infrastrukturi je urađeno mnogo, to stvarno niko ne može poreći.

    Zaključak: Urađeno je puno za ovaj period, promjena se osjeća, bilo bi još bolje da su neke stvari odrađene "ljudski" (privatizacija npr), potencijala ima mnogo. Naravno ima loših strana koje se moraju popravljati, ali generalno napredak je veliki i vidljiv.

  11. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kako laž?

    1) Prvo je trebalo otrijezniti narod drogiran srpstvom i probuditi nacionalnu svijest.

    2)A onda da krenemo od toga da je morao ustav da se donosi, kao i kompletna pravna regulativa (zakoni itd), dakle, sve iznova;

    3) zatim, cijela ekonomija je u rasulu bila,

    4)turizam je doživio veliki procvat itd, da ne nabrajam dalje.

    5)Ne znam odakle si, ali dovoljno ti je da pogledaš Podgoricu, kakav je bum doživjela. Ne tako davno iza tehničkih fakulteta nije bilo ničeg, samo poljana i koze, krave, divlja paščad i sl, Stari Aerodrom je bio sprdnja itd. 6)Kakve je koristi od Jugoslavije imala? Mnogo veće gubitke, nego koristi, da ti odmah kažem.

    7)Takođe na saobraćajnoj infrastrukturi je urađeno mnogo, to stvarno niko ne može poreći.

    Zaključak: Urađeno je puno za ovaj period, promjena se osjeća, bilo bi još bolje da su neke stvari odrađene "ljudski" (privatizacija npr), potencijala ima mnogo. Naravno ima loših strana koje se moraju popravljati, ali generalno napredak je veliki i vidljiv.
    1) Cijenim da nije došlo do trežnjenja, nego do terapije bensedinom. Srpska misao će u Crnoj Gori uvijek biti jaka, jer nije uvezena. milionima puta smo napisali da je ključ uspjeha Crne Gore u pomirenju Srba i etničkih Crnogoraca, a ne u lažnom multietničkom skladu koji isključuje Srbe

    2) Zakona je bilo i prije nezavisnosti i oni u većini nisu prestali da važe samim činom nezavisnosti. Ovoliki broj usvojenih zakona je rezultat usklađivanja sa EU, za koji bi dizali ruke i Tito i Pavle Đurišić da su danas živi. Ustav su ovi isti napisali za 15 dana kad su pravili SRJ. Bolje bi bilo da smo preuzeli Dušanov zakonik, ali da se poštuje. Sada imamo hiljade propisa, za koje ni pravosuđe ne zna da postoje.

    3) Sad je svakako mnogo sređenija. Puna zaposlenost, pšuše se dimnjaci, efikasna ali mala administracija... Ekonomija nam ne valja i to vrijedi od 80ih prošlog vijeka i za to smo sami krivi. Najmanje su krivi oni koji su pomagali CG iz fondova za nerazvijena područja.

    4) Jeste, sad imamo više stranih turista, jer je nas manje

    5) Nisam iz Podgorice, ali dovoljno je da pogledaš van nje pa da vidiš da praktično ništa nije urađeno van nje. I nije tu kriva Srbija ni Slovenija, nego mentalitet koji je terazijske Crnogorce vrlo brzo transformisao u Mašine Crnogorce.

    6) Jugoslavija je izgradila Crnu Goru. I to ona velika, da se razumijemo. Bez Jugoslavije bismo i danas bili orlovsko gnijezdo, junačka postojbina. I niša više od toga. Cg je dobijala odličan dio kolača iz fondova za nerazvijene. Da ne govorim o solidarno izdvajanju za saniranje štete od zemljotresa, koji je se odbijao od plata od 1979 pa do skoro ( ne znam tačno). Imala je i koristi zbog velikog tržišta, pristupa dobrim obrazovnim i medicinskim ustanovama. Imala je koristi od slanja svog siromašnog naroda u druge republike. Imao je taj crnogorski narod koristi od kolonizacije Vojvodine itd, itd.

    7) Ista stvar, većinu puteva crnogorskih nije napravila Crna Gora, nego Jugoslavija. Najbolji promjer CG građevinarstva je put Žabljak - Risan koji se radi već 20 godina. Nema izbora, da nije otvoren jedan tunel na ovoj trasi.


    Da i ja zaključim. Ne uživam u ovakvoj nezavisnosti, jer me prilično sputava ova mala država. Dako mi đeca dočekaju tu EU, pa da ih pošaljem u CG koloniju u Brisel, pošto ćemo im opuvat fotelje. Drago mi je što je CG nezavisna, jer je napokon ogoljena i jer ćemo napokon shvatiti da se moramo mijenjati ako hoćem mijenjati CG na bolje. A to ne vidim da možemo sa ovim slavljenicima.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  12. #87
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nezavisnost CG je izuzetno pozitivna stvar za koju sam glasao,i donijela je Crnoj Gori realne koristi.

    Ipak,to nije neshto u chemu se "uzhiva".Nezavisnost ne reshava nashe probleme,ona poboljshava startnu poziciju za njihovo reshavanje.

    Nazhalost,josh uvijek nismo daleko od te startne pozicije,shtavishe,projekat nezavisnosti je od raznih politicko-biznis struktura zloupotrijebljen za samoreklamerstvo i prikrivanje pravih problema sa kojima se CG danas suocava.
    bravo.....
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  13. #88
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Pa valjda je 45 godina dovoljno dug period da se skupi novac za izgradnju fakulteta, bolnica, sportskih igrališta, mostova, puteva, tržnih centara itd. Nije nam kralj potreban da bismo poboljšali svoj životni standard i ustali na svoje noge. Iz priča svojih roditelja zaključujem da smo mi Crnogorci živjeli bezbrižno zadovoljavajući se tim da imamo pojesti, popiti i putovati i uživali u blagodetima Juge, misleći kako se ova nikad neće raspasti i kako će nam Beograd i Zagreb uvijek biti na dohvatu ruke ako budemo imali koji problem, te kako nam nije potrebno da razbijamo glavu oko "manje bitnih" stvari. Napravili smo katastrofalnu grešku misleći da taj "raj na zemlji" neće nikad prestati postojati i kako se možemo osloniti na druge umjesto na sebe.

    Sta naprica? Univerzitet postoji odavno u CG. Sad ih 3, 1 drzavni i 2 privatna. Sve to imas u CG, ja ne znam jesmo li mi iz iste drzave. Pa nijesmo Zimbabve. Srbija i Hrvatska, pardon, Beograd i Zagreb su imali to jer su bili 2 najveca grada, i bili uvijek centri obrazovanja u Jugoslaviji sto se bas danas ne mogu pohvaliti kao tada. A kad vec govoris da je Hrvatska izgradila puteve pripremajuci se za nezavisnost (??). Jugoslavija je posotjala do 1990/1991 tako da ne vidim kako su bas samo oni to radili, a i ovaj dug od 40 milijardi je sigurno jer su sve pripremili na vrijeme?


    Jedino sto se slazem da su nam stadioni katastrofa.
    Last edited by Rave92; 04-05-10 at 14:40.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  14. #89
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Ovo je najveća neistina koja se protura naokolo. Crna Gora je imala itekakve koristi od Jugoslavija. Samo što nije imala i još nema Crnogorce koji bi radili na svojoj zemlji.
    U stvari CG ima crnogorce koji bi radili i one koji bi na svojoj zemlji. Problem je što ne žive u istim državama.
    ?? Sta kazes? Mi ovdje govorimo o SR Jugoslaviji od 1992 do 2003 ili ako hoces do 2006. Sve sto je uradjeno u toj Jugoslaviji na koju ti mislis je doslovno receno poruseno sankcijama. Mi koristi od SRJ smo imali samo da nam je unazadila ekonomiju 30 godina, nista vise.

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Uzivam kao pravi crnogorski tigar.Ne $ekiram ti se mnogo oko politike i para
    Krealj .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    ?? Sta kazes? Mi ovdje govorimo o SR Jugoslaviji od 1992 do 2003 ili ako hoces do 2006. Sve sto je uradjeno u toj Jugoslaviji na koju ti mislis je doslovno receno poruseno sankcijama. Mi koristi od SRJ smo imali samo da nam je unazadila ekonomiju 30 godina, nista vise.
    Babe i žabe.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Bruno Bušić je po nekima ustaški ekstremista, po drugima domoljub. Ubijen je krajem 70-ih u Parizu. Govoreći o neminovnoj uspostavi nezavisne Hrvatske napisao je nešto što važi i za nezavisnu Crnu Goru
    ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?

  17. #92
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ću samo odgovorit na pitanje iz topika - DA! UŽIVAM! SVAKOGA DANA SVE VIŠE I VIŠE!

  18. #93
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamislimo da nijesmo imali period 1991-1995. Da nijesmo imali Dubrovnik, deportacije... zatim sankcije, koje su donijele sverc, koji je tranzicionoj eliti donio brdo para pomocu cega ona i dalje drzi sve nas za vrat... eh, da je samo narod htio nezavisnost tada!

  19. #94
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sta mislim...? U kontinuitetu, otprilike...

    Just to slip the skin...

  20. #95
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj odgovor je da mi jos uvjek tu nezavisnost nemamo. i daleko smo od nje ,dalje nego kad smo bili u zajednici.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pitanje je "je li uzivate u nezavisnosti?" Po meni je glupo postavljeno. Isto tako moze da stoji: je li uzivate u zavisnosti?
    To nije stvar uzivanja ili ne uzivanja, to je stvar prirodne potrebe. Crna Gora je obnovila svoju drzavnost nedavno a to je mali period u ljudskom vijeku a kamo li za drzavu. Druga je stvar sto imamo gradjane koji nemaju svijest o tome da im je drzava primorska zemlja (to je posebana prica) i gradjana koji Crnu Goru ne dozivljavaju kao svoju domovinu iako su im svi rodjeni tu.
    Meni je naglasak ovog pitanja uperen na one koji su bili za zajednicu, i data im je prilika da izbace to nezadovoljstvo iz sebe zbog propale ideje kroz ovo pitanje.

    p.s.
    Pravilnije je napisati: Da li uzivate u nezavisnosti? A ne: Je li uziv....

  22. #97
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaludjerovic View Post
    da se razumemo ovde CRNA GORA JE CRNOGORACA GOSPODO SRBI I GOSPODO ********!

    Nova pojava, Paracrnogorci koji i dalje ne priznaju da žene imaju pravo glasa
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  23. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    Zamislimo da nijesmo imali period 1991-1995. Da nijesmo imali Dubrovnik, deportacije... zatim sankcije, koje su donijele sverc, koji je tranzicionoj eliti donio brdo para pomocu cega ona i dalje drzi sve nas za vrat... eh, da je samo narod htio nezavisnost tada!

    Ko kaže da nije htio tada?


    Upravo srpski nacionalizam se prelio na neki vid Jugoslavenizma i antifašističku borbu. Kupili su ovuda momke i slali ih na taj Dubrovnik da se brani Jugoslavija. Išli su sa petokrakama i kao anti fašisti, a vraćali se kao srpski nacionalisti. Nemoj da zaboraviš da je najveći dio crnogorskih rezervista odbio da sudjeluje u toj besmislenoj i zločinačkoj kampanji kada je shvatio o čemu se zaista radi (možda kasno jer dosta je zla učinjeno). Sa druge strane onaj čuveni 5 bataljon koji je harao kroz Crnu Goru je upravo služio da se ugnjetava i ubija ta ideja nezavisnosti.
    Kao i mnogo puta kroz modernu istoriju Crnogorci mogu da zahvale svojim nesposobnim i nepsimenim političarima...

    Htio je narod i tada...neko nije znao, a neko nije smio, a neko je bio proganjan zbog toga što je to htio.

    Plus što smo baksuzi jer nam je komšiluk ovakav kakav jeste...
    Last edited by gaul; 06-05-10 at 09:07.

  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni se vise svidjala zajednica .....
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  25. #100
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaludjerovic View Post
    da se razumemo ovde CRNA GORA JE CRNOGORACA GOSPODO SRBI I GOSPODO ********!
    sorry za offtop, onda bi trebalo "odje"?
    Pitam za to sto sam stranac, zbog jezika

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. uzivate li u klasici???
    By mamadvadjecaka in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-07, 21:07
  2. Dan nezavisnosti 21. maj
    By clandestine in forum CG dijaspora
    Replies: 15
    Last Post: 17-05-07, 17:10
  3. Proglasenje nezavisnosti - zna li se kad
    By Milijana in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 04-06-06, 13:17
  4. Precicom do nezavisnosti
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 59
    Last Post: 23-02-05, 14:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •