Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 118

Thread: O cemu se radi!!!???

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default O cemu se radi!!!???

    Zadnjih 20 dana 4-tvoro ljudi me je zaustavljalo na ulicu da mi trazi pomoc, u smislu da ih prebacim nedje autom ili da im dam pare ili slicno.
    Prvo mi je, pored jedne prodavnice, vidno nadrogirani i izbezumljeni tinejdzer trazio da ga nedje prebacim autom jer se BOJAO da prodje pored groblja u mraku, samo sam ga pozdravio i obecao da ga nista nece spopat.

    Potom me nekoliko dana kasnije zaustavila zena iz daljeg komsiluka za koju sam mislio da je normalna, takodje da je prebacim do grada jer nema para. Nju sam prebacio iako kukavica nije znala dje ce, inace ne bih joj stajao da je ne poznajem ovako iz vidjenja. Kad ono ispade lujka do bola, izbezumio sam se sto mi je sve ispricala jer nisam do tad imao bilo kakav razgovor sa poremecenom osobom.

    U Niksicu, kad sam bio sa drustvom, zaustavio nas je lik sa Kosova koji je trazio 1,5e za taksi sto sam mu i dao, jer niko drugi nije ima sitno.

    I konacno danas, opet pored prodavnice, zaustavlja me zenska mladja, sva
    uplakana, pocinje pricu kako joj je umro otac i kako hitno mora da bolnice i trazi da je prebacim. Vec sam skeptican oko njenog zahtjeva i kazem joj da ne mogu da joj pomognem i kazem joj da zove taksi. I ona na to kaze meni, nemam para. A ja drzim novcanik u ruke.
    I dajem joj nekoliko eura da zove taksi, na sto ce ona, kaze: daj mi jos malo za cigare!!!???
    Naravno 'dimim' ali dajem joj.

    I sad kazite vi meni, jel ovaj narod tolko obespario, poludio,poceo da se drogira ili sto vec ne, da ja kao pojedinac imam ovakav prosjek kad je u pitanju srijetanja takvih osoba i ''trazenja pomoci na ulici''. Ili su na mene bacene nekakve madjije

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ko zna kakva je sve muka na te ljude, o cemu oni (ne)misle .... mada mi se stvaro nije desavalo nista slicno

  3. #3
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    U Niksicu, kad sam bio sa drustvom, zaustavio nas je lik sa Kosova koji je trazio 1,5e za taksi sto sam mu i dao, jer niko drugi nije ima sitno.
    xaxaxaxaxa, vjerovatno je to bilo nedje kod mexa onog na ulazu kod skvera....

    lik je tu evo skoro pola godine, slozi pricu neku kao izbjeglica pa da mu se da koji dinar, posle ode i popije u kafanu neku
    AJMO CRNA GORO !!!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi jedini biliv mi... Nazalost gotovo svakodnevno nailazim na takve SLUCAJEVE. Ne znam sta je u pitanju ali ima i normalnih ljudi normalno obucenih koji stoje samo i prose, traze uglavnom 2 eura. Mozda cu zvucati bezdusno ali najlakse je prositi, nesto teze je zategnuti guzicom.. I tako proseci po cijeli dan isprose dnevnicu sto se neko opucio od posla da zaradi.
    Greota mi je recimo ona stara baka koja sjedi u centar ima sto godina sva jadna prosi svaki dan, dusa me zaboli kad je vidim, ne znam sta je u pitanju ali cesto joj pruzim neki euro
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flame_S View Post
    Nisi jedini biliv mi... Nazalost gotovo svakodnevno nailazim na takve SLUCAJEVE. Ne znam sta je u pitanju ali ima i normalnih ljudi normalno obucenih koji stoje samo i prose, traze uglavnom 2 eura. Mozda cu zvucati bezdusno ali najlakse je prositi, nesto teze je zategnuti guzicom.. I tako proseci po cijeli dan isprose dnevnicu sto se neko opucio od posla da zaradi.
    Greota mi je recimo ona stara baka koja sjedi u centar ima sto godina sva jadna prosi svaki dan, dusa me zaboli kad je vidim, ne znam sta je u pitanju ali cesto joj pruzim neki euro
    Sasvim ispravno razmisljanje, tako smo jednom drugar i ja isli do grada, kad nam je prisla jedna mladja osoba i pocela da prosi. Na to joj moj drugar rece da krene s"nama kod nas kuci, da istu malo pospremi i pocisti, pa ce tek onda dobiti pare. Dok ce ona nama: A PA NECU JA DA RADIM!!!!
    Ima razlicitih "tuznih" zivotnih prica, al ima i onih krajnje besposlenih.....!!
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heroin.......

  7. #7
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima toga svudje, ali beograd def, prednjaci....po zadnjim statistikama, skoro svaka 3 osoba u beogradu je poremecena u neku ruku...sto zbog ratova, izbjeglica kriza itd...ali fakat je da je nevolja velika na ljude uopste!!!
    :)

  8. #8
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ili su na mene bacene nekakve madjije
    bice da je taj mali pored groblja bio zombi
    I don't necessarily agree with everything I say.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by madobrojeto View Post
    bice da je taj mali pored groblja bio zombi

    fotografija sve govori...:yipiiii:
    inace fotografija je Shone-ova
    :)

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ima toga svudje, ali beograd def, prednjaci....po zadnjim statistikama, skoro svaka 3 osoba u beogradu je poremecena u neku ruku...sto zbog ratova, izbjeglica kriza itd...ali fakat je da je nevolja velika na ljude uopste!!!
    ne bih se slozila da to vazi samo za Beograd i ne bih se slozila da je to svaka treca osoba, mislim da je taj broj malo promenljiv od mesta do mesta....a sto se statistika tice nije bas da verujem u svaku, i Holandjani vole statisticke racunice, pa cudno kako bas oni ispadose druga nacija u svetu po inteligenciji
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tink View Post
    ne bih se slozila da to vazi samo za Beograd i ne bih se slozila da je to svaka treca osoba, mislim da je taj broj malo promenljiv od mesta do mesta....a sto se statistika tice nije bas da verujem u svaku, i Holandjani vole statisticke racunice, pa cudno kako bas oni ispadose druga nacija u svetu po inteligenciji
    ja samo iznosim nesto sto sam cuo....a i imao sam lichno uvid u to da kada setas centrom beograda, zaustavi te u 1 sat bar 5-6 ljudi koji ne izgledaju kao skitnice, ili narkomani, vec obichni ljudi...i traze ti tako nesto...itd
    :)

  12. #12
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ja samo iznosim nesto sto sam cuo....a i imao sam lichno uvid u to da kada setas centrom beograda, zaustavi te u 1 sat bar 5-6 ljudi koji ne izgledaju kao skitnice, ili narkomani, vec obichni ljudi...i traze ti tako nesto...itd
    pa i nije obavezno da ti ljudi izgledaju kao propaliteti iz ovih ili onih razloga... mozda sto je veci grad, pa je veca koncentracija svega i svacega, a da ne pricamo (sto je vec gore navedeno) sjatila se raznolika raja u BG.....mozda cu zvucati pretenciozno, al Beogradjani sad dodju kao izbeglice...mislim na one cistokrvne
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takvi da cuju pjesmu: kuca poso, poso kuca...odmah bi uginuli...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  14. #14
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e cujes ludaka hahahahahahahahaha
    :)

  15. #15
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    tamo negde
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    Takvi da cuju pjesmu: kuca poso, poso kuca...odmah bi uginuli...
    da da pas do pasa, beton do betona :lolblue::lolblue::lolblue:
    Ne misli mnogo ni istrajno....

  16. #16
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Zadnjih 20 dana 4-tvoro ljudi me je zaustavljalo na ulicu da mi trazi pomoc, u smislu da ih prebacim nedje autom ili da im dam pare ili slicno.
    Prvo mi je, pored jedne prodavnice, vidno nadrogirani i izbezumljeni tinejdzer trazio da ga nedje prebacim autom jer se BOJAO da prodje pored groblja u mraku, samo sam ga pozdravio i obecao da ga nista nece spopat.

    Potom me nekoliko dana kasnije zaustavila zena iz daljeg komsiluka za koju sam mislio da je normalna, takodje da je prebacim do grada jer nema para. Nju sam prebacio iako kukavica nije znala dje ce, inace ne bih joj stajao da je ne poznajem ovako iz vidjenja. Kad ono ispade lujka do bola, izbezumio sam se sto mi je sve ispricala jer nisam do tad imao bilo kakav razgovor sa poremecenom osobom.

    U Niksicu, kad sam bio sa drustvom, zaustavio nas je lik sa Kosova koji je trazio 1,5e za taksi sto sam mu i dao, jer niko drugi nije ima sitno.

    I konacno danas, opet pored prodavnice, zaustavlja me zenska mladja, sva
    uplakana, pocinje pricu kako joj je umro otac i kako hitno mora da bolnice i trazi da je prebacim. Vec sam skeptican oko njenog zahtjeva i kazem joj da ne mogu da joj pomognem i kazem joj da zove taksi. I ona na to kaze meni, nemam para. A ja drzim novcanik u ruke.
    I dajem joj nekoliko eura da zove taksi, na sto ce ona, kaze: daj mi jos malo za cigare!!!???
    Naravno 'dimim' ali dajem joj.

    I sad kazite vi meni, jel ovaj narod tolko obespario, poludio,poceo da se drogira ili sto vec ne, da ja kao pojedinac imam ovakav prosjek kad je u pitanju srijetanja takvih osoba i ''trazenja pomoci na ulici''. Ili su na mene bacene nekakve madjije
    imao sam slucaj prije desetak dana...dolazi zena ovamo dje radim,trazi ulje i brasno,veli nije jos bila penzija,a daje licnu kartu kao garanciju:shock:
    zapitah se jel moguce da je ovaj narod spao na te grane,ili je neka zajebancija u pitanju,ali u svakom slucaju mi je zao sto ovoj zeni nisam mogao pomoci,bez obzira sto je prvi put vidim u zivotu,zalosno

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    meni se to desilo malo poslije nove godine na zabjelo i to u 3ipo ujutro :shock: na semafore sam stojao kad je starija zena prisla autu da me moli da je povedem dvije ulice nize kod rodbine jer joj se ne javljaju na telefon :shock: mislim se u sebe ko da ti se javi kad je 3sata ujutro...
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    prebacim nedje autom
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    trazio da ga nedje prebacim autom
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    takodje da je prebacim do grada
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    I sad kazite vi meni, jel ovaj narod tolko obespario, poludio,poceo da se drogira ili sto vec ne, da ja kao pojedinac imam ovakav prosjek kad je u pitanju srijetanja takvih osoba i ''trazenja pomoci na ulici''. Ili su na mene bacene nekakve madjije
    brate, ako budes dolazio na okupljanja, nemoj dovodit te ljude!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flame_S View Post
    Greota mi je recimo ona stara baka koja sjedi u centar ima sto godina sva jadna prosi svaki dan, dusa me zaboli kad je vidim, ne znam sta je u pitanju ali cesto joj pruzim neki euro
    A greote...Dusa me zaboli kad je vidim,jedva kukavica ide i mogu da zamislim samo takvu starost,bez ikog da ti pomogne...Mada ja nisam ni znala da prosi,samo sam je gledala po centru i pomenuh je negdje pa mi to neko reche...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Bez želje da umanjim jadnu situaciju i izgled one stare žene iz grada, bio sam svjedok sljedećem:

    Iz dva puta sam je gledao u prodavnici Mimoze (preko puta njenog radnog mjesta) kako ukrupnjava 100€. Ne znam stvarno koliko joj je trebalo za tu sumu, ali siguran sam da nije toliko dugo kao čistačici u mojoj firmi (recimo).

    Gledao sam je kako bukvalno šprinta do lika koji je u kolima i stoji ispred semafora i čeka svijetlo zeleno da mu se upali, a njoj rekao da požuri.

    Ponavljam, siguran sam da je jadna i žalosna, i ne bih se mijenjao sa njom, ali opet kažem, sigurno ima i onih koji svoj jad ne umiju tako da unovče.

    Dalje, ciganka neđe kod male pjace prije ko zna koliko godina, pružila ruku, a ispred nje tanjirić sa par novčića. Izlazi iz pjace neka gospođa napirlitana i daje joj 20€. Gledam je ja šta će da uradi, a ona uzme tih 20€ i samo ih ispod skuta neđe sakrije, novčići ostanu na udaru pogleda prolazničkih.

    Prije desetak godina sam radio u kladionici, i dolazi lik stariji, normalno obučen i kaže da mu treba 5 DM, izgubio je novčanik, a živi u Nikšić i trebaju mu pare za autobus. Ja mu ih dam, a on sljedeće nedelje opet isto. Tada mu ih nisam dao.

    Ne vozim, pa vam za traženje prevoza ne umijem reć da li se samo vama dešava. A ti što ti još ovi koji pare traže određuju koliko da im daš, uzeo bih im i ono što sam već dao.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #21
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko mogu da primijetim, u zadnje vrijeme sve je više takvih ljudi, a i oni koji su do juče spadali u "normalne" imaju raznoraznih problema. Sve manje normalnih osoba po ulicama. Valjda ova "kriza" koja opet najviše utiče na one koji ni prije nje nisu imali dovoljno para, a pored nje i ne-kulturna kriza koja traje već više decenija, identitetska, lične krize pa se sve skupilo valjda...

  22. #22
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Tim što prose bih šiju zavrnuo, sve su to prevaranti. Aj da se ogradim na nekih 1% od svih tih ljudi kojim nekad zatreba pomoć za nešto na ulici, da se ne ogriješim od njih.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Podsjeti me ova prica, prije neki dan, ja ispred zgrade radim nesto oko kola, i prilazi mi neki lik, "ooo dje si brate, kako si mi, sto mi radis" ja ono O_o, reko "evo brate, ti ?" Kaze kako mu je sestra imala udes sa ocem, pa skuplja pare da je lijece nedje u rusiju, na dijalizu, bla bla, pita me kad ce moji da budu kuci, kaze dolazio nekoliko puta, ja reko ne znam, nema ih nikad kuci, "aoo, ne znas kad ce doc i to ? " reko ne znam, sto je ? Vadi mi rokovnik, kaze evo vidji, skupljam za lijecenje, skoro svi stanari su pomogli, dali pare, evo vidji pun rokovnik, ovo ono, pa reko kad su ti svi dali, sto je muka, samo ti moji fale pa na lijecenje je li ? On se izgubi malo i otidje

  24. #24
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ima prevaranata koliko ocete, neznam dal je istina al sam cuo da je ovaj sto prosi po semafora sa onom nogom suvom (sto kad pridje kolima mlati ti po vratima njom kao da nije njegova) napravio kucu na konik koja je oblozena sva u "bunju" na tri sprata...
    a sto se ti ce starih i iznemoglih osoba e tu je vec mrka kapa. tu se treba pomoc pa makar i 10 centi.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ja samo iznosim nesto sto sam cuo....a i imao sam lichno uvid u to da kada setas centrom beograda, zaustavi te u 1 sat bar 5-6 ljudi koji ne izgledaju kao skitnice, ili narkomani, vec obichni ljudi...i traze ti tako nesto...itd
    sto bi rekao onda za atinu ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. O cemu se radi?
    By vikky in forum Sve i svašta
    Replies: 46
    Last Post: 05-05-09, 08:29
  2. U cemu je problem?
    By BlackVelvet in forum Hardware
    Replies: 8
    Last Post: 03-11-07, 21:43
  3. O cemu se radi?
    By no0bisa in forum CdM Arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-05, 12:30
  4. Zna li ko o cemu se radi ovdje
    By hercules in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-05, 12:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •