Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 136

Thread: Crna i Bijela magija...

  1. #51
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Kako je ovo ograniceno. Razmisli jos jednom...
    Hm...

    Razmislio. I dalje su idioti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #52
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    U manifestacije koje navodno prouzrokuje crna magija i koje navodno liječi bijela vjerujem. Ali kad govorimo o uzrocima mislim da dok se ne istraže sve funkcije ljudskog uma ne možemo govoriti o opsjednutosti, demonima, magijama itd. Dokazano je da je ljudski um sposoban za telekinezu, telepatiju i da mnoge mračne stvari obitavaju u nama. Šta se desi kad se pojedine regije mozga aktiviraju usled spleta okolnosti može da bude zaista užasavajuće. U to vjerujem.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Dokazano je da je ljudski um sposoban za telekinezu, telepatiju i da mnoge mračne stvari obitavaju u nama
    Kad je ovo dokazano i na koji način života ti?

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Dokazano je da je ljudski um sposoban za telekinezu, telepatiju i da mnoge mračne stvari obitavaju u nama.
    Nikada ništa tako nije dokazano. Ni telekineza ni telepatija ni prekognicia ni vidovitost, iako je napravljena gomila istraživanja po tom pitanju. Gomila istraživanja zato što te četri navodne moći uma daju ogromnu prednost ekipi koja posjeduje odnosno razumije te funkcije (pod ekipa mislim na razne vojne i špijunske funkcije). Mnoge vlade su usipale milijarde dolara u takva istraživanja uvijek ponovno dokazujući da su takve funkcije nemoguće barem za mozak koji nije potpomognut naprednom tehnologijom.

    S druge strane, tek nedavno su otkrivene metode metode proestetičke amplifikacije funkcija mozga koje donekle imaju funkciju nalik telekinezi ili telepatiji i donekle vidovitost. Prekognicija je i dalje nemoguća s obzirom da sama definicija prekognicije zahtijeva da se misao kreće velikom razdaljinom brzinom koja je ista ili bliska brzini svijetlosti da bi se iskoristio efekat dilatacije vremena i samim tim dobio efekat prekognicije i to tek na individualnom nivou za samo jedan um (ne čak ni za tijelo u kojemu se taj um nalazi odnosno samo bi taj um imao osijećaj da putuje u budućnost i to samo u tom pravcu i nikad nazad). Putovanje u nazad je nemoguće na makronivou zbog kauzalne sprege tako da je prekognicija u svojoj potpunoj definiciji (predviđanja budućnosti) u potpunosti nemoguća (nategnuto je moguća samo polovična prekognicija odnosno efekat putovanja u budućnost bez povratne spege).

    Prvo da obijasnim što svaki od ovih termina znači pošto vidim da mnogi miješaju ove termine:

    1. Telepatija - Komunikacija među umovima direktno na nivou moždanih impulsa, bez upotrebe govora ili druge tijelesne signalizacije. Mogućnost sagledavanja sadržaja jednog uma upotrebom drugog uma.

    2. Telekineza - Mogućnost uticaja na materijalne obijekte bilo kinetički (pomijeranje obijekta u prostoru), šire mehanički (mijenjaje oblika i gustine obijekta) ili termodinamički (mijenjajne energetskog potencijala obijekta bilo podizanjem ili spuštanjem temperature, poznata takođe kao pirokineza) i to samo upotrebom uma odnosno moždanih impulsa.

    3. Vidovitost ili extrasens (ESP) - Moć percepcije izvan tijelesnih osijetila odnosno čitanje skrivenih poruka, percepcija skrivenog sadržaja (ili bolje poznata kao rašljanje), extratijelesno iskustvo ili astralna projekcija i spiritistička moć razgovora sa pokojnicima (tvz spiritistički medijum).

    4. Prekognicija - moć da se umno gleda (putuje) u budućnost i predviđaju ishodi u našem vremenu.

    Sada, naučno je nesumljivo dokazano da su svi ovi ESP efekti nemogući, nebrojeni broj puta u labaratorijskim uslovima. U mnogim slučajevima su postojali slučajevi tvz "false positive" koji su pobližom analizom dokazani kao posmatračke greške ili kao blatantne prevare. Nikada nije osmotren niti jedan gore pomenuti efekat u labaratorijskim uslovima tokom rigoroznog naučnog eksperimenta.

    Međutim!

    Važno je napomenuti da sama tehnologija napreduje u pravcu gdje neki gore pomenuti efekti mogu biti proestetički simulirani.

    Pseudotelekineza:

    Upravljanje obijektima upotrebom uma uz pomoć mašina i kompijutera (brain machine interface ili BMI):



    Pseuditelepatija:

    Intermoždana komunikacija direktnom vezom, čitanje misli upotrebom kompijutera:



    Transcranial magnetic stimulation





    Čitanje misli i potencijalno pisanje misli:







    Pseudoextrasens:

    Izazivanje ekstratijelesnog iskustva sensoralnom prevarom položaja uma.



    Last edited by funestis; 29-09-13 at 16:16.

  5. #55
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Funestis

    Dokazano i ja sam sam vidio. Prije rata u BiH dok sam bio kod đeda na nekoj proslavi u selu Rakovica nadomak Sarajeva dolazila je djevojčica koja je imala neke od gore opisanih sposobnosti. Bio sam tu kad je tanju bakarnu žicu savila samo pogledom. Žica je na mjestu savijanja bila vrela. Ovoj demonstraciji nisam samo ja prisustvovao već destina svjedoka. Ja ne znam šta se zbilo sa tom djevojčicom osim da je u toku rata otišla za Francusku. Takođe je mogla sa povezom da prelaskom ruke preko teksta (bez dodirivanja) isti da čita. Testirano na jednom nasumično odabranom primjerku Alana Forda. TAj događaj pamtim do detalja.

    Naravno da imam razumjevanja i za tvoju sumnjičavost koju ćeš sasvim sigurno iskazati ali stvari su malo komplikovanije nego što misliš pogotovu kad je ljudski um u pitanju.
    Last edited by Caesar; 30-09-13 at 13:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Funestis

    Dokazano i ja sam sam vidio. Prije rata u BiH dok sam bio kod đeda na nekoj proslavi u selu Rakovica nadomak Sarajeva dolazila je djevojčica koja je imala neke od gore opisanih sposobnosti. Bio sam tu kad je tanju bakarnu žicu savila samo pogledom. Žica je na mjestu savijanja bila vrela. Ovoj demonstraciji nisam samo ja prisustvovao već destina svjedoka. Ja ne znam šta se zbilo sa tom djevojčicom osim da je u toku rata otišla za Francusku. Takođe je mogla sa povezom da prelaskom ruke preko teksta (bez dodirivanja) isti da čita. Testirano na jednom nasumično odabranom primjerku Alana Forda. TAj događaj pamtim do detalja.

    Naravno da imam razumjevanja i za tvoju sumnjičavost koju ćeš sasvim sigurno iskazati ali stvari su malo komplikovanije nego što misliš pogotovu kad je ljudski um u pitanju.
    I ja sam vidio mnogo stvari međutim svaki puta kada sam ušao malo dublje u problematiku onoga što sam vidio ispalo je da se radi ili o zabludi (s moje strane) ili o pokušaju da me se prevari.

    Pazi, savijanje metalnih predmeta je stari trik kojeg i sam mogu da izvedem uključujući i zagrijevanje. Taj trik znam ima i 10ak godina, a koliko je lak za naučiti dijete od 10 godina ne bi imalo problema. Taj trik je svojevremeno koristio Uri Geler da maže neke lakovijerne naučnike (upotrebljavajući razne elemente ejscaga, poglavito žlice) dokle ga nije James (Amazing) Randi raskrinkao javno u jednoj emisiji. Znam takođe uticato "mentalno" na magnetsku iglu, upaliti plin iz čista mira "pirokineza" i okretati stranice knjige ili pomicati olovke bez da ih dotaknem prstima "telekineza".

    Sve te trikove je začuđujuće lako izvesti i svako ko razumije što znači lagati može ih i izvesti (ovo, "zna što znači lagati" sam napomenuo radi toga da se stavi neki limit na minimalnu starost osobe koja ih može naučiti što je otprilike 7 godina, odnosno kada ljudsko biće prosiječno postane svijeno toga što znači prevariti nekoga).

    Čitanje skrivenih poruka takođe nije problem, postoji na desetine načina pročitati skriveno i svi ti trikovi nisu previše komplikovani (i ovdije sam znam nekoliko prostijih načina).

    Stvar je u tome kada znaš kako nešto funkcioniše i kad znaš to isto ponoviti sa istim učinkom na posmatrače (a znaš da si napravio običan trik) postaje jako teško vijerovati da tu nešto ima više bez obzira na tvrdnje i "vijerodostojna" svijedočenja.

    Takođe i kad ne znam kako je neki trik izveden iz cijelokupnog ukupnog iskustva izvučenog iz onog što sam sam vidio, pogledao na klipovima ili predstavama renomiranih mađioničara i mentalista lako je zaključiti da je puno vijerovatnije da se radi o triku nego o nečem nadnaravnom.

    Ljudski um jeste komplikovan ali ne u smislu nadnaravnog već u svojoj moći da iznalazi gomilu metoda i tehnika koje su potrebne da se opstane, između ostalog i u iznalaženju metoda da se zadive i prevare drugi slični (i lakovijerni) umovi zbog nekog svog cilja.


    Evo kako sam naučio jednu od mnogih verzija trika sa magnetskom iglom (Uri Geler je ovaj trik izveo zastrašujuće šlampavo).


  7. #57
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Ovo je bilo 1986 godine i "trik" je izvela sedmogodisnja djevojcica. Znam da zvuci nestvarno i meni bi. Ali to mi je us kladu sa onim da smo stvoreni po bozijem liku. Jos samo to da postanemo. Mislim da smo mogli planine pomjerati ali odabrali smo ovaj materijalizam. DA nema ponecijala mislis da bi radili tolike studije i jos uvjek ih rade? Ali put do otkljucavanja tih tajni ne ide kroz laboratoreije vec kroz licno i time i evoluciono usavrsavanje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ovo je bilo 1986 godine i "trik" je izvela sedmogodisnja djevojcica. Znam da zvuci nestvarno i meni bi. Ali to mi je us kladu sa onim da smo stvoreni po bozijem liku. Jos samo to da postanemo. Mislim da smo mogli planine pomjerati ali odabrali smo ovaj materijalizam. DA nema ponecijala mislis da bi radili tolike studije i jos uvjek ih rade? Ali put do otkljucavanja tih tajni ne ide kroz laboratoreije vec kroz licno i time i evoluciono usavrsavanje.

    Stvar je u tome što meni ne zvuči nevijerovatno, ne bi bilo prvi put da neko odrasli koristi djevojčicu na taj način, nije čak nevijerovatno da je to ona sama radila, i takvih slučajeva je bilo, dosta još od doba dokazu postojanja vila kada su dvije dijevojčice navodno fotografisale vile još daleke 1917 (jedna je imala 9 a druga 16 godina). Te fotografije su spiritisti dugo koristili kao očiti dokaz da svijet duhova postoji iako je (mada puno kasnije) dokazano da su fotografije lažne i da se radi o vilama isječenim iz neke tadašnje knjige.

    Kod dijece to počinje sa igrom koja prevari odrasle i onda odrasli vide svakakva čuda. Imati 7 godina znači samo to da je ona najvijerovatnije slučajno prevarila tim trikom (bez zle namijere) nekog odraslog koji je to shvatio ozbiljno i poslje toga je to morala stalno izvoditi i usavršavati zbog straha od od odraslih i straha od kazne koja proizilazi iz toga da se u stvari radi o dijetinjem triku proisteklom iz igre. Možda nije htijela nikoga varati, međutim (kako to biva) stvar se omakla kontroli.

    Dovoljan je primjer su mnogi slučajevi viđenja djevice Marije od strane dijece, a koja kasnije pređu u institucionalizovane predstave vijere (poput Fatme ili Međugorja). Djeca su vijerovatno bila zanesena igrom (kako to uvijek biva, svi smo to prošli) i kao izgovor su morali izmisliti nešto kada su se vratili kući da bi izbijegli kaznu (kao što smo to i mi radili). Svako dijete odabere izgovor koji je u korelaciji sa sredinom u kojoj živi, ja sam recimo lagao da sam bio sa izviđačima (pošto sam bio član) ili slično, ova dijeca su živjela u duboko religioznom okruženju i nije bilo boljeg izgovora da se opravda zakašnjenje od religioznog izgovora. Međutim LOL djeca vidjela Mariju, čudo, pop viče na sav glas i stvar se otme kontroli, stvori se Međugorje i slično.

    Sve zavisi od konteksta i onoga što odrasli smatraju ozbiljnim stvarima. Djeci je sve jedno, ona nemaju iste vrijednosti kao odrasli i u interesu im je suštinski samo da izbijegnu galamu kući i svaki izgovor je dobar (bilo dijevica Marija, izviđači ili stranac obučen u crno, veliki kožoderac sa rogovima). Odrasli često vide važne stvari (koje suštinski ne postoje) u dječijim svijedočenjima pridavajući im pretjeranu važnost koja proističe iz pogrešnog tumačenja onoga što dijeca govore.

    Nesretna posljedica svega toga je što ta dijeca bivaju uhvaćena u opaki začarani krug svoje nevine laži jer su ih odrasli naivčine shvatili preozbiljno i u strahu od kazne sama počinju usavršavati svoju laž ne bi li se nekako održala na uzburkanoj površini lakovijerne pažnje odraslih.

    Ovo dovodi kasnije do teških posljedica pogotovu po to dijete koje više ne može uspostaviti razliku između laži i istine, u nemoći da prizna da se samo radilo o nevinoj igri sada već opijenim odraslim obožavateljima. Prevara prelazi iz ige u ozbiljnu stvar, izlazi iz kontole, postaje public knowledge, legenda, izvor, dokaz, i svašta nešto.

    U svemu tome jedino na kraju to dijete plaća najveću cijenu prisiljeno da laže druge oko sebe i ponekad sebe sve do duboko u svoju odraslost pa i starost ili dokle ih neko ne raskrinka na štetu i nesteću njih samih.

    To se desilo kada pogledaš i sa svim viđelicama Marije, to se desilo i sa ovim djevojčicama iz 1917 godine, sa mnogim dječijim medijumima, sumljam da se isto desilo i Uriju Geleru koji je postao žrtva svog svopstvenog trika (kojeg je vijerovatno pokazao nekome, a taj je to ozbiljno svatio) i postoji ogromna vijerovatnoća da je i ta dijevojčica u stvari samo žrtva lakovijernosti odraslih oko nje.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Da li postoji vjerovatnoca da je ipak to uradila kako je i izgledalo? Da li je uradila i drugi "trik" uz pomoc roditelja sibicara? Mozda je neko dijete prije citanja stripa nagovoreno od strane njenih roditelja da bas taj Alan Ford izvuce i otvori bas tu stranu? Mozda.

    Ne znam sta da ti kazem na gore izneseno misljenje. Postoji razlika izmedju tvrdnji i argumenata. Ne smatram gore izneseno vecom tvrdnjom od onog sto ja tvrdim jer dakako ni ja ni ti ocigledno nemamo argumenata za ono sto govorimo. Meni fali dokaz, a tebi... Pa recimo isto to ; ) Samo mi je zao sto nisi bio tu. "Trikovi" su zaista bili dobri.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #60
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default Vjerujete li u ovo?

    Vec neko vrijeme dobijam ovakve "poklone" kao na slici. Iskreno, nisam bas neki poklonik bilo kakve magije, uroka i slicno jer sam gnostickog ubjedjenja. Sa druge strane, od kada sam poceo da dobijam "poklone" ovakve vrste (npr prospe mi neko zito na otirac od vrata, ispisuju mi nekakve brojeve na vratima i zvoncu, ubacuju svakakve zavezane sa pticijim perijem i neznam sta jos), pocele su da mi se desavaju cudne stvari, pocev od narusenog zdravlja, do takvih kataklizmi na poslu (od najboljeg zaposlenog pa maltene do prijetnji sa otkazom), problemi sa kolima i jos dosta stvari a sve zakljucno sa gubitkom bebe moje supruge u 2.-om mjesecu trudnoce. I to bas je pocela da ima probleme sa trudnocom tog dana kada mi je neko ostavio ovo na auto. 2 dana nakon toga, morali su da joj prekinu trudnocu. Da ne spominjem i to da su svi nalazi (ultrazvuk, nalaz krvi i ostalo) do tog dana bili ok. Imate li sto da mi preporucite jer sam sa ovim poslednjem sto mi se desilo satjeran u cosak.
    ps. Da nebi bilo gatanja sta je na slici, u pitanju je crveno klupko, obmotano konopom koji je zavezan za musku majicu.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMG-20130917-00111.jpg 
Views:	199 
Size:	9.3 KB 
ID:	112401  
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  11. #61
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Vec neko vrijeme dobijam ovakve "poklone" kao na slici. Iskreno, nisam bas neki poklonik bilo kakve magije, uroka i slicno jer sam gnostickog ubjedjenja. Sa druge strane, od kada sam poceo da dobijam "poklone" ovakve vrste (npr prospe mi neko zito na otirac od vrata, ispisuju mi nekakve brojeve na vratima i zvoncu, ubacuju svakakve zavezane sa pticijim perijem i neznam sta jos), pocele su da mi se desavaju cudne stvari, pocev od narusenog zdravlja, do takvih kataklizmi na poslu (od najboljeg zaposlenog pa maltene do prijetnji sa otkazom), problemi sa kolima i jos dosta stvari a sve zakljucno sa gubitkom bebe moje supruge u 2.-om mjesecu trudnoce. I to bas je pocela da ima probleme sa trudnocom tog dana kada mi je neko ostavio ovo na auto. 2 dana nakon toga, morali su da joj prekinu trudnocu. Da ne spominjem i to da su svi nalazi (ultrazvuk, nalaz krvi i ostalo) do tog dana bili ok. Imate li sto da mi preporucite jer sam sa ovim poslednjem sto mi se desilo satjeran u cosak.
    ps. Da nebi bilo gatanja sta je na slici, u pitanju je crveno klupko, obmotano konopom koji je zavezan za musku majicu.

    Vjerujem, kod nas ti se u Islamu ovakve stvari zovu ,,sihri''

  12. #62
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kad si vec pomenuo islam, moj dobar drug koji je u islamu mi je rekao da mogu da podjem do nekog odze zbog ovoga(iako sam hriscanin) ali me nije umio uputiti kod koga i kako. Da ti mozda ne znas?
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Vec neko vrijeme dobijam ovakve "poklone" kao na slici. Iskreno, nisam bas neki poklonik bilo kakve magije, uroka i slicno jer sam gnostickog ubjedjenja. Sa druge strane, od kada sam poceo da dobijam "poklone" ovakve vrste (npr prospe mi neko zito na otirac od vrata, ispisuju mi nekakve brojeve na vratima i zvoncu, ubacuju svakakve zavezane sa pticijim perijem i neznam sta jos), pocele su da mi se desavaju cudne stvari, pocev od narusenog zdravlja, do takvih kataklizmi na poslu (od najboljeg zaposlenog pa maltene do prijetnji sa otkazom), problemi sa kolima i jos dosta stvari a sve zakljucno sa gubitkom bebe moje supruge u 2.-om mjesecu trudnoce. I to bas je pocela da ima probleme sa trudnocom tog dana kada mi je neko ostavio ovo na auto. 2 dana nakon toga, morali su da joj prekinu trudnocu. Da ne spominjem i to da su svi nalazi (ultrazvuk, nalaz krvi i ostalo) do tog dana bili ok. Imate li sto da mi preporucite jer sam sa ovim poslednjem sto mi se desilo satjeran u cosak.
    ps. Da nebi bilo gatanja sta je na slici, u pitanju je crveno klupko, obmotano konopom koji je zavezan za musku majicu.
    Ne vijerujem efektivnost magije (u smislu da dijeluje na način da se u stvarnosti ostvaruje) ali vijerujem u efektivnost namijere i psihološki uticaj ovakvih poklona.

    Dovoljno je samo znati da tamo neko postoji ko ti čini takve stvari već samo po sebi stvara skoro nepodnošljiv stres čije posljedice se manifestiraju svugdje u životu, na poslu u zdravlju i spajaju se sa čitavim nizom drugih događaja koji možda nisu u direktnoj korelaciji.

    Ne, ti totemi i kletve nemaju nikakav (magičan) uticaj osim ako sami nisu zatrovani nekim prizemnim otrovom poput mišomora ili beladone (što može biti slučaj i često se događa tako da bih ti savijetovao da kada to ponovo sretneš, ne uzimaš u ruke bez adekvatne zaštite i dostaviš ih negdje na analizu).

    Međutim svaki takav događaj stvara stres, osijećaj ugroženosti i sveukupan osjećaj bespomoćnosti što sve zajedno ima dovoljno negativan uticaj da stvori sve simptome koje pominješ od zdravstvenih tegoba pa do problema na poslu. Kvar na automobilu je tu samo kao ekstra koji se slučajno dogodio u međuvremenu, a kojeg cijeli ukupni doživljaj nelagode na kraju (ali neosnovano) stavlja u kontekst sa svim ostalim događajima. (U principu auto bi se pokvarilo i bez svega ostalog, to se mašinama često događa).

    Ja ti ne mogu dati nikakav stručan savijet jer nemam nikakvih kvalifikacija i sve što napišem uzmi sa zrncem soli, ali mogu ti dati nekoliko neutralnih savijeta s tačke racionalnog razuma.

    1. Kad pronađeš totem ili baju, ukloni ih rukavicama ili nekom drugom zaštitom i ako možeš odnesi ih na analizu da budeš siguran da nisu impregnirani nekom štetnom hemikalijom.

    2. Međutim prije nego li ukloniš "poklon", fotografiši mijesto gdje se nalazi i obrati pažnju na dodatne tragove poput otisaka ruku, nogu, masnoću prsta na recimo haubi automobila, neki drugi predmet koji tu ne pripada poput opuška cigarete (pogotovu marku istog) ili slično.

    3. Pogledaj dobro od čega se ti totemi sastoje i pokušaj locirati mijesta gdje se sastojci tih totema mogu nabaviti i ko sve ima pristup njima (ako možeš).

    4. Svaki slučaj zapiši.

    5. Ukoliko pronađeš štetnu hemikaliju obavezno slučaj prijavi policiji bez čekanja.

    6. Obrati pažnju na ponašanje poznanika, članova obitelji ili suradnika na poslu.

    7. S druge strane ista osoba koja ti stavlja te ludorije okolo takođe možda i aktivnije se miješa ogovarajući i praveći druge mnogo prizemnije probleme (možda čak i sam kvar na autu, dovoljno je prekinuti žicu ili nešto slično, a to je već vrsta fizičkog napada i potpada pod kivično dijelo).

    8. Najvažnije, pristupi svemu racionalno i udahni duboko. Magija ne dijeluje i ako je uzmeš u obzir samo će ti stvarati sve veći stres što je najštetnije dejstvo.

    9. S druge strane iako sama magija ne dijeluje sami totemi mogu biti otrovni kao što sam napisao gore i uklanjaj ih s oprezom i dokumentiraj ih (fotografijama, nalazima, vrstama materijala itd).

    10. Međutim na kraju čak i da se pokaže da su te baje otrovne (mada mala je vijerovatnoća za to) to je ipak tek prizemni problem koji se može kontrolisati i protiv kojeg postoji zakonski mehanizam pa s toga nema potrebe da doživljavaš stres, ti ili tvoji ukućani.

    11. Prvo i osnovno moraš razumijeti da su te stvari u principu bezopasne i da više govore o osobi koja ih postavlja (neko ko je neuk ili lakovijeran, priprost možda).

    I na kraju postoji i još jedna mogućnost, da se u stvari radi o tvz "bijeloj magiji" i ta to nisu negativni totemi već pozitivni. Žito na pragu se negdje tumači kao magija koja podstiče plodnost ukućana. U tom slučaju ta osoba je i dalje neko ko je neuk ili lakovijeran, možda priprost ali dobronamijeran.

    Međutim ovo ti trenutno ne možeš znati pa i dalje ove baje shvataš kao napade i one u stvari imaju veoma negativan realni stresni uticaj.

    U principu, prvo i osnovno, smani stres i zanemari nadnaravne sile, koncentriraj se na prizemne probleme porijekla tih totema. Osoba koja ih ostavlja je (bez obzira da li je dobronamijerna ili zlonamijerna) najvijerovatnije neuka i lakovijerna.
    Last edited by funestis; 30-09-13 at 19:32.

  14. #64
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Kad si vec pomenuo islam, moj dobar drug koji je u islamu mi je rekao da mogu da podjem do nekog odze zbog ovoga(iako sam hriscanin) ali me nije umio uputiti kod koga i kako. Da ti mozda ne znas?
    Ferid Orahovac vjerovatno.Bio je i na vijestima Ako se ne varam živi neđe u okolini Podgorice.
    Last edited by Israphel; 30-09-13 at 20:13.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E'o ga.


  16. #66
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I evo svjedocanstva ljudi


  17. #67
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Kad si vec pomenuo islam, moj dobar drug koji je u islamu mi je rekao da mogu da podjem do nekog odze zbog ovoga(iako sam hriscanin) ali me nije umio uputiti kod koga i kako. Da ti mozda ne znas?
    On ti zivi u selo Vladne pored Tuzi. Kad dodjes u Tuzi pitaj za Vladne i Ferida i uputice te svako.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Vec neko vrijeme dobijam ovakve "poklone" kao na slici. Iskreno, nisam bas neki poklonik bilo kakve magije, uroka i slicno jer sam gnostickog ubjedjenja. Sa druge strane, od kada sam poceo da dobijam "poklone" ovakve vrste (npr prospe mi neko zito na otirac od vrata, ispisuju mi nekakve brojeve na vratima i zvoncu, ubacuju svakakve zavezane sa pticijim perijem i neznam sta jos), pocele su da mi se desavaju cudne stvari, pocev od narusenog zdravlja, do takvih kataklizmi na poslu (od najboljeg zaposlenog pa maltene do prijetnji sa otkazom), problemi sa kolima i jos dosta stvari a sve zakljucno sa gubitkom bebe moje supruge u 2.-om mjesecu trudnoce. I to bas je pocela da ima probleme sa trudnocom tog dana kada mi je neko ostavio ovo na auto. 2 dana nakon toga, morali su da joj prekinu trudnocu. Da ne spominjem i to da su svi nalazi (ultrazvuk, nalaz krvi i ostalo) do tog dana bili ok. Imate li sto da mi preporucite jer sam sa ovim poslednjem sto mi se desilo satjeran u cosak.
    ps. Da nebi bilo gatanja sta je na slici, u pitanju je crveno klupko, obmotano konopom koji je zavezan za musku majicu.
    Prvo zelim ti da vjerujes u sebe u svoju suprugu i da vjerno i istrajno radis i sluzis svojoj porodici , prijatrljima i kolegama na poslu.

    Ja sam matematicar (zavrsio sam taj fakultet) .Takodje sam i vjernik mada nevjerujem u covjekolikog personalnog boga. Bog je za mene neka osnovna pocetna sila koja je stvorila i pokrece univerzum.

    Ne preporicujem ti da mijenjas svoja vjerovanja kao agnostik ( ne gnostik - gnostici su jedna ranija hriscanska frakcija)

    Sta zelim da ti pokazem? Nesto sto bi se moglo nazvati "lazna kauzalnost", lazna uzrocno posljedicna veza.

    Zamisli dva slucajna niza nula i jedinica.

    Prvi niz predstavlja tebe , tvoju familiju, prijatelje, posao ...
    100110111010001011...
    Jedinica predstavlja dan kad se desavaju manje vise dobre stvari a nula relativno losije stvari.

    Drugi niz slucajnih nula i jedinica predstavlja dane kada neko podmece ove predmete, bajalice koje dobijas.
    011001110110...
    Neka nula bude dan kad ne pometne nista a broj jedan predstavlja dan kad taj neko stavi neku od ovih gluposti nedje na vrata, auto, otirac za noge,...

    Ova dva niza su potpuno slucajna i nemaju nikakve veze jedan sa drugim.
    Kad neko stavi "posiljku" (broj jedan u drugom nizu) posle toga ce se prije ili kasnije desiti nesto lose (broj nula u prvom nizu) .To je sigurno (vjerovatnoca 100% )
    Ali ova veza nije uzrocno posljedicna. "Posiljka" nije uzrok loseg dogadjaja.

    Postoje zatucani, zavidni i zlonamjerni ljudi svuda ali postoje i drugi pozitivni , vrijedni, iskreni prijatelji ...
    Naravno ne treba idealizovati , crno-bijelo niko nije idealan ali postoje granice.

    Evo nekih predloga , mozda ti neki bude koristan :

    Ako te ovo "ostavljanje posiljki" i dalje uznemirava postavi neki prost jeftin video nadzor. Pitaj nekog prijatelja, poznanika koji se time bavi ili u to razumije da naprimjer postavis jednu kameru iznad ulaznih vrata i mozda da gleda na parking i DVR-snimac.

    Slobodno vjeruj i duboko se vrijedno i iskreno posveti svojoj porodici, prijateljima i obavezama na poslu.

    U mojoj porodoci , moja cerkica ima jedan ozbiljan zdravstveni problem. Ljekari ga u pocetku nijesu nasli ali smo pregledali kod drugog pa treceg pa cetvrtog ljekara i on nas je uputio u beogradsku bolnicu gdje je lijecenje pocelo. Trebamo opet ici i za pola godine trebalo bi biti potpuno izljecenje.

    Sve najbolje

  19. #69
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Vec neko vrijeme dobijam ovakve "poklone" kao na slici. Iskreno, nisam bas neki poklonik bilo kakve magije, uroka i slicno jer sam gnostickog ubjedjenja. Sa druge strane, od kada sam poceo da dobijam "poklone" ovakve vrste (npr prospe mi neko zito na otirac od vrata, ispisuju mi nekakve brojeve na vratima i zvoncu, ubacuju svakakve zavezane sa pticijim perijem i neznam sta jos), pocele su da mi se desavaju cudne stvari, pocev od narusenog zdravlja, do takvih kataklizmi na poslu (od najboljeg zaposlenog pa maltene do prijetnji sa otkazom), problemi sa kolima i jos dosta stvari a sve zakljucno sa gubitkom bebe moje supruge u 2.-om mjesecu trudnoce. I to bas je pocela da ima probleme sa trudnocom tog dana kada mi je neko ostavio ovo na auto. 2 dana nakon toga, morali su da joj prekinu trudnocu. Da ne spominjem i to da su svi nalazi (ultrazvuk, nalaz krvi i ostalo) do tog dana bili ok. Imate li sto da mi preporucite jer sam sa ovim poslednjem sto mi se desilo satjeran u cosak.
    ps. Da nebi bilo gatanja sta je na slici, u pitanju je crveno klupko, obmotano konopom koji je zavezan za musku majicu.
    Ljude koji ovo rade, vjerova neko u to da ima efekta ili ne, vjesa bi ih na sred trga...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  20. #70
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Hvala vam svima na odgovorima, informacijama i podrsci. Ipak moram da kazem da sam i ja u pocetku (mada se i sada toga drzim koliko mogu), svemu ovome pristupao prilicno racionalisticki i razloge trazio u ljudskoj ljubomori, sujeti i licemjernosti. Kada neke svakodnevne sitnice prerastu u pravi problem, onda ljudski razum dobija svoj novi oblik. Vjernik sam u smislu da vjerujem u vrhovno bice koje je stvorilo citav univerzum i koje je napravilo red iz haosa. ALI...ono sto sam ja vidio svojim ocima je prevazislo moja ocekivanja od okoline u kojoj zivim ili od ljudi koje poznajem. Ubijedjen sam da ovakve stvari moze raditi samo neko ko te zna. Nikome nepoznatom nije u interesu da se ti osjetis sa necim ugrezen. Sa druge strane, svakodnevno od najblizih dobijam savjete da podjem do odze ili nekog popa u blizini Kolasina ali moji stavovi o religiji i sveopstem bicu me po malo drze u neizvjesnosti od svega toga (mada znam da cu na kraju ipak otici kod nekog). Ne znam da li je iko od vas imao posla sa ovakvim stvarima i na koji nacin ih je rijesio. Moje stanje svijesti i duha mi ne dozvoljava da ovo utice na mene. Samo me strah za dijete i zenu jer tada covjek gubi svoj razum i vraca se instiktima, od cega me najvise i strah...

    PS. posebno se zahvaljujem kolegi funestis koji ima nevjerovatno dobar pristup svemu ovome, dobre savjete i stavove.
    Last edited by bann; 01-10-13 at 09:27.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  21. #71
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iako se tvoje vjerovanje kosi sa ovakvim nacinima resavanja problema, ako sam dobro shvatio i zakljucio da si tako rek'o, ipak podji do hodze ili do tog popa sto si naveo kod Kolasina. Samo moze da ti pomogne. Ima toliko slucajeva sirom nase zemlje dje se ljudi upravo obracaju tim ljudima i idu na takva mjesta, zbog muke naravno.

  22. #72
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Nista nije sporno. Samo mislim da se izrazi Vjestice, Vampiri, Bijeli i crni magovi ne koriste, već samo se dijele na one koje cine dobro ili lose.
    Bez uvrede ali ja znam da neke tetkice i mamice koje "bajaju" i to vrlo lose stvari.
    Okretanje svijece naopako u crkvu i razno razne smicalice..
    To kad svijeće okreću babetine manje je opasno, ali kad se, nedaj Bože, neki pop riješi da to radi (to je tkzv. "katamunać" )-onda je mnogo opasno...Inače strogo im je zabranjeno da to čine, ali....

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 01-10-13 at 14:51.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #73
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Е сад,вјерујем у окултизам и окултне појаве али у бајања свакодневна не. ;-)
    Te homoljske babe su legendarnih moći, koje potiču od veza sa pokojnicima koji nisu našli put prema daljoj transformaciji duše, već su ostali "pri zemlji".

    Mrzi me da pričam, a i odvratni su mi svi ti veštci i ta ekipa, ALI ONI POSTOJE I ZNAJU NJIHOV POSO, NEMOJTE SUMNJATI U TO.

    Ako budem raspoložen neke noći za prepričavanje LIČNIH ISKUSTAVA iz Indije, Katmandua, pa i iz ovih krajeva-a imao sam ih poprilično!-uvjerićete se da paralelni svijet postoji, da ime svoja pravila i da nije nikakva bajka. Ili vam ja ne govorim istinu već pričam da impresioniram forumaše?

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čitam sve ovo i pišem ali i dalje sve s nevijericom. Nije mi jasno.


    Ljudi, vi stvarno vijerujete u sve ovo?!

  25. #75
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nije sporno u sta neko vjeruje. Evo ja ti kazem na svom primjeru...Kad iscrpis sve realne mogucnosti i racionalna objasnjenja, sta ti drugo preostaje osim da vjerujes u ono sto ne vjerujes? Ponavljam, da znam da to meni osobno neko radi tj mome tijelu i duhu, nebih dao ni pet para! Ali iako spadam u mladju generaciju, porodican sam covjek i tada sav moj ratio prelazi u strah. Dzaba ja to uzimam sa zrnom soli, dzaba ja vjerujem u vrhovno bice koje je arhitekta svog univerzuma, kad neko mi stavlja do znanja da ima "moci" ovdje na zemlji da ti nesto uradi na stetu tebe i tvoje porodice...
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. crna magija
    By cpu in forum Operatori
    Replies: 17
    Last Post: 13-04-09, 10:12
  2. Magija
    By Ra's_Al_Ghul in forum Religija i filozofija
    Replies: 99
    Last Post: 12-04-09, 15:24
  3. Magija pošla na ostiku (u ovom slučaju tantrička)
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 21
    Last Post: 10-04-08, 15:34
  4. Ulicna Magija
    By W8020W in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 25-07-07, 07:02
  5. Magija!!!
    By Enigmus in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 07-07-04, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •