Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 136

Thread: Crna i Bijela magija...

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Mrtvo obezglavljeno tijelo ovog podforuma konačno je dotaklo prašnjavi daščani pod.

    Podforum 'Nauka' - > Pod-podforum 'Religija i Filosofija' - > Tema 'Crna i Bijela Magija'.
    Tema nema veze ni sa čim čemu bi trebalo da pripada.
    Čestitam učesnicima.
    Ova je tema ispred svoga vremena. Vidiš li da čovjek ima viziju, jednog dana će magija biti nauka prihvaćena od strane crkve. No, ti i tvoji istomišljenici ne možete to trenutno da prihvatite. Polako...

  2. #27
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Autosugestija ili ne, meni je lik makao bradavice 2 sa ruke, a prije toga sam ih palio 5 puta sa azotom, mazao sa 10 krema, i masti, i preparata...

    A kako je to uradio, je li prochitao neku molitvu, je li slivao olovo, da li ih je samo mrko pogledao?? kako se michu bradavice sa ruku? kako iskachu bradavice na ruke?
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  3. #28
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ludo je samo pricati o ovakvim stvarima. Magija ?!!!? zamislite.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jednom sam bio u štoj kod druga. I na livadi pored bile su neke krave. Udarila vrućina gotovo da sve prži. Jedna od tih krava je pala, doživjela neki udar pojma nemam, zapjenila na usta...stvarno užasna scena.
    Gazda se mota, hvata se za glavu. I valjda su u međuvremenu pozvali nekog ko se bavi sa tim magijaškim stvarima. Dolazi tip...tada sam već bio blizu sa parčetom lubenice, tip se sagnuo i nešto je kravi šapćao na uvo. Krava se malo uspravila, podigla glavu,tip i dalje joj šapuće. Sve je to trajalo nekoliko minuta. Zatim tip je ustao i lagano ustala je krava. Stvarno haos...oduševljenje!
    Zatim je gazda poveo kući da je skloni sa sunca.
    Pojma nemam šta joj je uradio...ali gledao sam ga i nisam vidio da je mazao niti masirao,niti joj dao neku injekciju, samo joj je šapćao na uvo.

    Osim ako mi lubenica nije udarila u glavu

    Čudesno u najmanju ruku...

  5. #30
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    E za to ne znam. Mozda ima likova koji nesto mogu tako da izlijeche. Ne bi se toliko pricalo o tome.
    Autosugestija ili ne, meni je lik makao bradavice 2 sa ruke, a prije toga sam ih palio 5 puta sa azotom, mazao sa 10 krema, i masti, i preparata... I taman batalio, po godine nista ne radih. Podjoh kod njega...nakon nedelju dana su pocele da nestaju.

    A cijelo vrijeme sam sumnjao u to, uposte nisam vjerovao, nit se nadao..Sad ne znam koliko ima tu autosugestije.

    Evo, licno iskustvo.
    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    A kako je to uradio, je li prochitao neku molitvu, je li slivao olovo, da li ih je samo mrko pogledao?? kako se michu bradavice sa ruku? kako iskachu bradavice na ruke?
    ma Loverclocker mu je dobro pripremio teren prije sa azotom i cudima,ovome ostalo samo da duvne da abrakadabrise i puf!...nestalo
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ma Loverclocker mu je dobro pripremio teren prije sa azotom i cudima,ovome ostalo samo da duvne da abrakadabrise i puf!...nestalo
    ili je mozda bash u tom periodu kad je on posha kod toga chudotvorca bradavica jednostavno sama poshla, vidjela da nema posla na ruku :hammer:
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  7. #32
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidim neko je spomenuo Vlasku magiju pa rekoh ajde da i ja pridodam jednim zanimljivim tekstom ..copy paste
    Vlaška magija uspešno skida čini koje nanose ciganske, muslimanske ili panamske i vudu bajalice. Najteže je boriti se protiv uroka koje bacaju same vlaške vračare
    Piše: Jasna Jojić

    Vlaška magija je, po mišljenju stručnjaka, najjača do danas preživela magija u svetu. Rituali, obredi, recepti za spravljanje napitaka i amajlija koje mogu da pomognu čoveku, iz ove magije prastari su i potiču još iz paganskih vremena. Ali, kako se ispostavlja, izlaskom na teren po naseljima u Timočkoj krajini i istočnoj Srbiji, tamošnje vračare ih još uvek uspešno koriste. Pomažu ljudima otkrivajući im tajne sa posebnim osvrtom na to koliko zavist, pohlepa i posesivnost mogu da utiču na tok njihovog života.

    - Svaki život predodređen je sudbinom - pričala nam je Desanka Perić, jedna od najpoznatijih vračara koja je živela u Boru. Uz pomoć negativnih osećanja, međutim, na tu sudbinu ponekad mogu uticati drugi. Sve se u životu iznenada okrene. Porodica se rasturi, deca se uzjogune, odlaze u neke sekte, drogiraju se, nailaze svađe i nevolje. Ali, to nije sve jer zlo vuče još veće zlo, pa onda iz kuće odlaze i pare, pa zdravlje i na kraju stradaju ljudi brzo.

    E, to su, kaže Desanke Perić, krajnji simptomi da se nešto mora preduzeti. Vlaške vračare, pozvane da pomognu u svim ovim nevoljama, za svaki slučaj pogledaju nisu li one date od Boga, da čovek mora da ih proprati, namuči i pokaje se. Ako zrna kukuruza ili pasulja, bosiljak ili karte, i još mnogo rekvizita koje poznaje ova prastara magija, pokazuju da je u pitanju urok, vlaške vračare daju se na posao da skinu čini i razvežu magiju.

    U zavisnosti od toga koliko su čini, uroci ili magijsko vezivanje jaki, određuje se i trajanje skidanja čini. Obično je u bezazlenijim situacijama potrebno samo dva do tri puta izvesti određeni ritual ili bajalicu. Čak i problem koji traje decenijama može, po kazivanju onih koji se nisu bojali da se za pomoć obrate vlaškoj magiji, da prođe za par dana. Mnogima je, međutim, od samih ljudi, ili zlih demona, naneseno veće zlo, pa je za njegovo poništavanje potrebno mnogo više vremena, truda vračare, ali i vere nesrećno omađijanog.

    Želeći da potčine druge, da im naškode ili da skrenu tok sudbine, mnogi naručuju cigansku, tursku, južnoameričku, vudu ili panamsku i dominikansku magiju. Sve one imaju jake rituale i mogu delovati i na daljinu.

    - Ljudi umru, a ne znaju da su bili žrtve negativnih sila - isticala je sada pokojna Desanka Perić. Kada su gladni, odu da potraže hranu, kad su bolesni, obrate se lekaru, ali kada su nesrećni, uglavnom ništa ne preduzimaju čekajući da to samo prođe. Zato je teranje čini i zla trnovit put. Dok se to radi s vremena na vreme, oseti se ponekad kao da se stvar još više pogoršava, a ima i jakih reakcija i njih preživljavaju i oni koji su iz zavisti, pohlepe ili posesivnosti naneli nevolje drugima, i oni koji su zatražili pomoć, ali i same vlaške vračare koje pomažu kod raščišćavanja. One rado prizivaju mrtve koji se nisu potpuno odvojili od ovog sveta, rano preminulu decu, vile i demone za koje se smatra da žive u istoj ravni sa ljudima, ali i jake demone koji gospodare prirodom, poput Vodenog duha Tartora, Velike majke Muma Paduri, Zmaja gospodara vatre Smeu, ali i demone bolesti Čumirol.

    Sa njima se sastaju na skrovitim i zapuštenim mestima, i od njih traže pomoć pri izvođenju svojih rituala. Njih prizivaju, međutim, i kada rade samo bajalice ili spremaju amajlije za bacanje, skidanje ili vraćanje uroka. A ponekad iz zovu tek zato da bi sa njima malo proćaskale i preporučile da oni kontaktiraju neke druge ljude za koje vlaške vračare misle da to zaslužuju.

    Zato vlaške vračare rado odaju tajnu kako svako može napraviti kontakt sa višom silom, probuditi u sebi uspavanu intuiciju koja bi im donela boljitak u životu. Posebnu pažnju tu imaju bića iz nekrštenih dana, koja se obično bude ritualima uz razne vrste sveća.

    Mit kaže da nekršteni dani padaju u vreme od Božića do Bogojavljenja. Tih 12 dana zemlja je posebno "otvorena" za duše mrtvih koji izlaze iz svojih podzemnih svetova i borave u ovome. Prodiru iz duboke tmine i obično se nastane na kućnom pragu ili dovratku živih, a ponekad i na samom krovu njihovih kuća ili u dvorišnim bunarima. Zato je i dobro, tvrdi narod, pre izlaska iz doma, polaska na putovanje, pa čak i pre umivanja ili pijenja vode, svako jutro u ovom periodu očitati molitvu ili nekom bajalicom odvratiti zle sile.

    U suprotnom, ljudi padaju pod uticaj raznih bića. Možda karakondžula koje umeju biti vrlo dosadne. One se pojavljuju uglavnom noću. Kod Srba to su muškarci, a kod Vlaha koji veruju da oni postoje, žene. Oba naroda ih međutim prepoznaju kao stvorenja sa svetlim buljavim očima i izduženim rukama. Dejstvuju do prvih petlova, pa u vreme nekrštenih dana nije preporučljivo putovati noću. Ako se u to doba ustreme na čoveka, uzjašu ga s leđa, teraju da čini razne neopreznosti, a najčešće da besomučno, kao u transu, igra do iznemoglosti.
    ako neko zeli i zanimaju ga ovakve stvari evo linka od emisije Paranormalna Srbija koja je emitovana na B92 i koja je malo dublje zasla u citav taj proces i psihologiju ljudi koji koriste odnosno onih koji pruzaju takve usluge i pokusala da objasni neke stvari vezane za Vlasku magiju i neke slicne pojave u periodu devedesetih nevezane za samu Vlasku nego i za ostale magije,proricanja,tarot majstora i neke toboz "vraceve" i "vidovnjake"u tom periodu u Srbiji i njihov utjecaj na ljude.Mene je fascinirala informacija to jest neka vrsta recepta kako da se muz pridobije i da krene da voli zenu i to sve uz pomoc osusenog golubovog srca!? itd itd uostalom pogledajte sami,da ne kvarim utisak.

  8. #33
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kako kome,ima nas raznih neki idu,neki nikad nece poci tako nekome,al uglavnom ljudi idu sto se ono kaze sto ih je muka neka natjerala niko kod njih ne ide bar ja tako mislim iz nekog cistoh hira.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ponekad neka riječ utjehe je dovoljna čovjeku da se pokrene. Nažalost pored ovoliko sveštenstva raznih vjera mnogi odlaze upravo kod ovakvih 'duhovnika'.

    Nek se zapitaju sveštenici zašto?
    Kad su zadnji put spustili glavu sa velikih političkih pitanja, riješavanja scvjetskih kriza i pogledali onog do sebe i eto...saslušali ga možda, kao čovjeka onako prijateljski da mu da neki podstrek i nadu za bolje sjutra.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ozbiljno, deportujte ovu temu sa ovog podforuma da se ne brukamo.

  11. #36
    George_Clooney Guest

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ozbiljno, deportujte ovu temu sa ovog podforuma da se ne brukamo.
    Udaras mene po obrazu Pred kime bi mogao da se brukas ovom temom?
    Ovo je nesto u sto neko vjeruje ili ne vjeruje. Imas pravo da biras. Ako ti i pojedinci mislite da ovo ne postoji (necu reci varate se) dajte neke argumente, bez agresivnosti ako ikako moze. Peace brother:twist:

  12. #37
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    A kako je to uradio, je li prochitao neku molitvu, je li slivao olovo, da li ih je samo mrko pogledao?? kako se michu bradavice sa ruku? kako iskachu bradavice na ruke?
    hahahah no prding!
    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ma Loverclocker mu je dobro pripremio teren prije sa azotom i cudima,ovome ostalo samo da duvne da abrakadabrise i puf!...nestalo
    Ljudi, evo zna i glen da nisam mitomanijak il neki am dum povodljivi lik.
    Ja sam rekao kako je i shto je bilo. Mozete reci svoje misljenje, al moje razloge i prichu ne izvrcite!
    napisao sam isto:
    batalio, po godine nista ne radih.
    tako da ti pricha ne pije vodu!

    Quote Originally Posted by George_Clooney View Post
    Udaras mene po obrazu Pred kime bi mogao da se brukas ovom temom?
    Ovo je nesto u sto neko vjeruje ili ne vjeruje. Imas pravo da biras. Ako ti i pojedinci mislite da ovo ne postoji (necu reci varate se) dajte neke argumente, bez agresivnosti ako ikako moze. Peace brother:twist:
    A voli on tako...kad ima drugacije iskustvo, ili ga nema, da se osjeca obrukanim...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  13. #38
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Harry Potter, Twilight, Alisa u zamlji cuda, Bush je reptil..Sve je to istina!!!
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  14. #39
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja evo licno znam za slucaj Albanke iy HN koja nije mogla da dobije dijecu,pa joj je neki Hodza preporucio da ode u neko selo kod Peci na Kosovu,da tamo postoji porodica koja pomaze nerotkinjama,ona je posla i rekli su joj da prespava noc u nekom sanduku sta li ne znam tacnu pricu,samo znam da je za mjesec dana postala trudna,da li je to slucajnost,da li ima nesto u tome,da li je mozda neka psihologija doprinjela svemu tome,

  15. #40
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To su postiglu, takve seanse ne postoje u islamu.

  16. #41
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To su postiglu, takve seanse ne postoje u islamu.
    vjeruj mi ne znam ni ja vise od ovoga sto sam ti rekao,ta se prica duglo vukla po gradu ,ta zena je bila izasla u vecernjim novostima ime joj je bilo Tina Tafa cini mi se,bila je cjela reportaza o njoj,cak su isli kod te familije da uzmu izjave od njih,to je sve sto znam,ostalo sto bi ti rekao slagao bi te.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi alooo,ne postoji ni crna ni bijela ni siva magija i tacka.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ljudi alooo,ne postoji ni crna ni bijela ni siva magija i tacka.
    Ja znam da ne postoji ni crna ni bijela ni kolor magija, ali mi je uvjek bilo zanimljivo da slusham neke natprirodne stvari, tako da ovu prichu podrzavam
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  19. #44
    George_Clooney Guest

    Default

    citiram:

    Sta je crna magija?
    Postoji vise vrsta crne magije. Svaka od njih djeluje tj. funkcionise na slicnim principima. Glavno pitanje bi bilo ko je bolje umije zamutiti. Ona se koristi kako bi se drugoj osobi napravila steta poput bolesti ili pridobijanja voljene osobe ili rastavljanje supruznika i slicno. Magija se moze napraviti neželjenoj osobi da poludi. Napomenuo bih da ce svako ko se sa crnom magijom bude igrao na onom svijetu zavrsiti u paklu, u vatri razbuktanoj.
    Najjaca crna magija je arapska. U Crnoj Gori ima par hodza koji putem hamajlija, zapisa i talismana prave ljudima nista drugo do magiju ne bi li ih kao izlijecili. Vjerovali ili ne izlijecenje je moguce, ali nakon toga pomenutim stvarcicama dobicete jos mnogo razlicitih psiho-fizickih oboljenja. Svaka hamajlija, zapis i talisman su najjace crne magije.
    Prepoznati crnu magiju je veoma lako. Svaki nacrtani trougao ili kvadrat, kocka a narocito pentagram nam kazuje da je ona u pitanju. Ukoliko imate nesto od navedenih stvari spalite van kuce. Nije crna magija samo u navedenom. Ona je u koncima koji se nose oko ruke koji su uglavnom crvene ili crne boje. Napomenimo da djavo tj. sejtan itekako postoji i da se svaka crna magija ostvaruje preko njega.
    Magija moze napraviti razne poremecaje a ako sa svom svojom negativnoscu djeluje duze vrijeme na jednu osobu, moze joj napraviti pravi zivotni pakao, kao npr. najteze tjelesne bolesti, svaki tip nesrece, pa cak i SMRT.
    Veliki broj ljudi koje sam imao priliku upoznati, bili su pod uticajem crne magije. Neki misle, a i vjeruju, da se magija mora popiti. To je istina ali i ne samo to. Djelovanje crne magije se moze ostvariti i kroz najneobicnije stvari. Svako mjesto, bilo to drzava, grad ili selo, ima svoje lokalne magicare koji razlicito rade uroke, magije. Nekima je specijalnost raditi magiju sa zemlje nekog groba, dok drugi uzimaju kamenje, pijesak, biljke ili zrtvuju u ime sejtana pojedine zivotine.
    Crne cini se obicno bacaju u ponoc na kucna vrata, ispred ulaza u kucu, na automobil ili cak na raskrsce gdje ta magijom trazena osoba treba proci. Negativnost ove vrste magije moze biti toliko jaka da osoba u vrlo kratko vrijeme se razboli, ili poludi ili neocekivano tragicno okonca zivot. Obzirom da sejtani prilikom ulaska u covjeka upravljaju njegovim mislima u stanju su lose stvari predstavljati kao dobre i normalne.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Psiha je čudo...

    Samo ako se pronađe način da nekoga ubijediš, aktiviraš čudesnu moć mozga, izliječenje je na pragu. Milioni slučajeva raznih pomoći koji su pružali ljudi ove branše su upravo,po meni, u sprezi sa tim ubijeđivanjem i davanjem jake volje i sugestije da se krene ka riješavanju problema.

    Volja može pobijediti mnoge stvari. Jednim malim ritualom gdje jednog mediokriteta ubijediš da kontaktiraš duhovne sile , lako mu pomažeš da pobijedi kompleks koji je ujedno i glavni krivac za njegove probleme.

    Ljudi se plaše svega što je van njihovog saznanja. A strah je veliki psihološki pokretač.
    Kako jednom mediokritetu koji je odrastao u jakom patrijahalnom i religijskom okruženju objasniti osnovne komplekse i da prihvati navodnu grešku koju su mu počinili recimo roditelji. Upravo te greške dovode ga do poremećenog ponašanja i prouzrokuju te životne probleme. Svijest mu ne dozvolja da se sukobi sa kompleksima i da prihvati određeni grijeh i grešku jer se tako sukobljava sa sistemom vrijednosti koji zadiru u svetost i njegov poredak. Psiholog ne može da izgradi autirtet i povjerenje jer 'pacijent' ne prihvata njegov sistem vrijednosti.
    Sa druge strane vrač simulira kontakt sa duhovnim svijetom i prenosi mu poruke koje imaju težinu za mediokriteta, on izgrađuje jak autoritet i njegovi savjeti i instrukcije se jako primaju k znanju.

    Moderna medicina itekako prilikom oporavka i liječenja pacijenta polaže veliki udio upravo na psihološki aspekt pacijenta. Savjetuju posjetioce da optimistički pristupaju prilikom posjeta, oni sami mu ulažu nadu. Jer najveći dio svake bolesti upravo sam čovjek pobijeđuje, a raspoloženje je tu jako bitno.
    Tako i ovi vračevi, zaista znaju da pomognu određenim ljudima, ulivajućim im jaku nadu da se problem može riješiti. Ostalo odradi tijelo...što se hoće to se i može, zar nije to istina?

    A o njihovim posebnim moćima...to je već druga priča.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja sam pobornik te teorije da ono kad ti je najteze da bi covjek trebao sve da proba kada je u pitanju neka bolest pa makar i isao kod ovakvih ljudi,pritom ti to ne pomoglo al bar si kasnije siguran i mozes reci da si sve probao,sada je vec neka druga stvar da li ce takav postupak biti prihvacen od vecine koja smatra da to nema smisla i da tako nesto ne postoji,,ali bar znas da si probao pa makar ti to ulilo neku laznu nadu za oporavkom,i pritom ti donekle pomoglo da se bolje osjecas sto bi mozda u krajnjem slucaju dovelo do ozdravljenja sto naravno sve ovisi od psihe covjeka,ali ovakve stvari se kod nas a i u svjetu smatraju tabuom,to je za neke stvar ismijavanja,za neke stvar cudjenja,za neke posljednja nada,ja licno ne vjerujem u to da ce ti neka zena tamo nedje u nekom selu na 2000 m nadmorske visine "pomoc" ali kad cujes za neki slucaj kome je neko takav pomogao,svakako ti to zagolica mastu i bar malo te potakne na razmisljanje

  22. #47
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crna i bijela magija

    Sve cesce cujem price ovdje kod nas da neki ljudi kad imaju problem u porodici tipa dijete im bolesno, neko pocinio samoubistvo ili vec nesto tako lose, pribjegavaju metodama da otkriju sto im se to desava tako sto idu kod nekih ''vidovnjaka'' koji im saopste da je razlog svih njihovih problema sto im je neka osoba koja zeli da im napakosti recimo u dvoriste kuce zakopala neke ''vjesticarske stvari''.
    U startu odmah se da primijetiti da postoje dvije vrste, dakle imamo one koji se bave crnom magijom koji bacaju cini (crna magija) i imamo one koji ''pomazu'' to su vidovnjaci i oni se smatraju dobri (bijela magija).
    Mislim to odavno vjekovima postoji i kod nas i pored toga sto je zvanicna religija postojala i sto se islo u crkvu, a koja je uvjek bila protiv okultizma i vjesticarenja. Mislim cak i Holivud pravi filmove o tome. A da ne pricam danas u doba nauke i tehnologije koliko je sve to suludo. Ali neko je jednostavno bolestan od toga i radije je sklon da bude sujevjeran i da vjeruje raznim magovima i vidovnjacima i nosi se smislju da ima neku svoju sudbinu koju mu cesce orkestrira neko iz komsiluka nego li on sam.

    Sto mislite ljudi jel sve ovo prevara , ili cini zaista rade i vidovnjaci zaista ''vide'' stvari ?

  23. #48
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve cesce cujem price ovdje kod nas da neki ljudi kad imaju problem u porodici tipa dijete im bolesno, neko pocinio samoubistvo ili vec nesto tako lose, pribjegavaju metodama da otkriju sto im se to desava tako sto idu kod nekih ''vidovnjaka'' koji im saopste da je razlog svih njihovih problema sto im je neka osoba koja zeli da im napakosti recimo u dvoriste kuce zakopala neke ''vjesticarske stvari''.
    U startu odmah se da primijetiti da postoje dvije vrste, dakle imamo one koji se bave crnom magijom koji bacaju cini (crna magija) i imamo one koji ''pomazu'' to su vidovnjaci i oni se smatraju dobri (bijela magija).
    Mislim to odavno vjekovima postoji i kod nas i pored toga sto je zvanicna religija postojala i sto se islo u crkvu, a koja je uvjek bila protiv okultizma i vjesticarenja. Mislim cak i Holivud pravi filmove o tome. A da ne pricam danas u doba nauke i tehnologije koliko je sve to suludo. Ali neko je jednostavno bolestan od toga i radije je sklon da bude sujevjeran i da vjeruje raznim magovima i vidovnjacima i nosi se smislju da ima neku svoju sudbinu koju mu cesce orkestrira neko iz komsiluka nego li on sam.

    Ne znam jel sve ovo prevara , ili cini zaista rade i vidovnjaci zaista ''vide'' stvari ? Ali cuo sam od ljudi koje poznajem i kojima nema razloga da ne vjerujem da su im ''bijeli'' magovi pomogli i da im je sve bilo onako kako su im oni rekli.
    Last edited by new.borned; 27-09-13 at 12:20.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Ljudi koji vjeruju u magiju su najprostije i najblaze receno idioti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #50
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ljudi koji vjeruju u magiju su najprostije i najblaze receno idioti.
    Kako je ovo ograniceno. Razmisli jos jednom...

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. crna magija
    By cpu in forum Operatori
    Replies: 17
    Last Post: 13-04-09, 11:12
  2. Magija
    By Ra's_Al_Ghul in forum Religija i filozofija
    Replies: 99
    Last Post: 12-04-09, 16:24
  3. Magija pošla na ostiku (u ovom slučaju tantrička)
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 21
    Last Post: 10-04-08, 16:34
  4. Ulicna Magija
    By W8020W in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 25-07-07, 08:02
  5. Magija!!!
    By Enigmus in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 07-07-04, 01:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •