Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 185

Thread: Kad majka postavi ultimatum: ja ili tvoja žena

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Koja god kome bila bitnija, najbitnije je dobro se postaviti izmedju njih dvije.Jer, na kraju ce da puca po vama a ne po njima, a u unakrsnoj vatri ni malo nije interesantno.Ja do sad nisam imao problema srecom sa zenom i majkom.Bar ne ozbiljnih, shto se toga tiche.Jedno je(bar meni) vrlo bitno...Nece majka djecu da vam radja nego zena.I smatram da je najbitnije poshtedjeti zenu bilo kakvih nepotrebnih stresova.Da krene da se desi tako nesto fino bi ih $eo i rekao da im ni na kraj pameti ni jednoj ni drugoj ne pa'ne da prave smicalice, pa posle meni da se zale i vode bitku preko mene...Treba nac umjerenost u svemu, pa i u tim odnosima...
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 27-04-10 at 11:26.

  2. #52
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Ja ili tvoja zena' ?? ?Meni licno jako surovo zvuci takva ucjena. Nekako mislim da ako govorimo o zrelim i zdravim odnosima do ovakve recenice nikada ne bi doslo. Majcina ljubav prema djetetu je obicno primjer bezuslovne ljubavi(u idealnoj formi) , i nekako mi je normalno da citavog zivota to dijete(koje ce biti dijete svojoj majci koliko god godina imalo) i njegova sreca bude prioritet majci. Samim tim i njegova buduca porodica, tj. zena je neko od koga ce u mnogome njegova sreca zavisiti, pa svoje dijete( drago , milo i sveto ), ne treba stavljati u situaciju da bira izmedju dvije najvaznije zene u sopstvenom zivotu, jer su mu obije potrebne, na razlicite nacine. Znaci, muskarac ne treba i ne moze da bira izmedju njih dvije, jer imaju razlicite, mada podjednako vazne uloge u njegovom zivotu. I obije su mu potrebne. A isto tako ni jedna od njih, drugu ne treba da dozivljava kao konkurenciju, jer to nije.
    Sve u svemu, posesivnost i ucjenjivanje nisu odlike zrele ljubavi(partnerske ili roditeljske svejedno), vec sebicnosti i egocentricnosti, makar bila i majcina. Cini mi seda bi ove porodicne relacije funkcionisale sa sto manje problema,neophodno je da su formirane na zrelim i zdravim osnovama. On voli njih obje. One obje vole njega. I iz ljubavi prema njemu ako i ne izgaraju od medjusobne ljubavi, bar ce se postovati.
    Amor est clavicula in magnus vita!

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda imate predstavu kakvi su mu roditelji i prije nego odete u tu kuću...
    To su vrlo problematične situacije u kojima glavnu ulogu upravo ima sin/muž - njemu je definitivno najteže. Lično, ne bih mogla biti u zajednici sa bilo kim, nekad ne mogu sopstvenu majku da gledam. od posesivnih majki - LUDIM - jer moja takva nikada nije bila i imali smo slobodu da budemo svoji i da imamo svoje mišljenje.
    Ipak, ZAJEDNO treba riješiti i ovaj problem. Ja mislim da je sistem - svako svoja vrata definitivno najbolji. Zajednica kao PRIVREMENO i to KRATKOROČNO rješenje bi samo možda mogla doći u obzir.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  4. #54
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Evo da se vratim opet na ovu temu

    Žena iz ove priče i sama ima nestabilan brak, usamljena je,
    pa joj je sin na neki način jedina stabilna stvar u životu.
    Inače, po mom mišljenju žena je samo manipulator teški
    i vjerovatno bi prihvatila sve uslove samo da joj sin ima m...
    i da joj saopšti samouvjereno svoje odluke.
    Nego:''Mama je osjetljiva i slabog zdravlja, ne smijemo je sjekirat'.''

    Mnogi ovdje kažu da je danas ovakvo ponašanje rijetko,
    ali ja zaista poznajem dosta sličnih slučajeva.

    Npr.
    Njegovi roditelji imaju veliku kuću na dva sprata.
    Kad su se vjenčali oni su živjeli na gornjem spratu
    (na 1 godinu dok im stan ne bude opremljen).
    Njegovi su jako fini ljudi, ali iz najbolje namjere su se ipak miješali:

    ''Kupili smo vam tepih za dnevnu sobu.'' (žuti - a stan je u crveno-zelenoj boji)
    ''Oprala sam vam onaj veš što vam je već danima u kupatilu.''
    ''Već ste jeli? A ja spremila šnicle za sve. Šta ću sad s njima? Da ih bacim?''
    ''Juče sam htjela da mi pomogneš malo oko spremanja za slavu, ali mi sin reče da si kod drugarice, pa ništa.''
    ''Kuc. Kuc. Dobro jutro. Au, a još spavate, nego spremih ove priganice, pa rek'o da se ne lade.''

    Sve je ovo lijepo, ali ide na nerve.
    Po mom mišljenju i kada se super slažu ipak treba da žive odvojeno.

    Ja sa svojima ne mogu da uskladim navike, kako bih tek sa budućom svekrvom.
    Nikad ne reci nikad, ali daću sve od sebe da izbjegnem takvu situaciju, ako do nje dođe.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    E zbog ovoga čovjek ode i u podstanare ili se zakolje i uzme kredit za stan na 30 godina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf, ne znam. Ne volim kredite. Vise volim svekrve.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha.

    Najbolje je kad ‚‚svekrva‚‚ pocne da nagovara sina da ostavi ‚‚zenu‚‚ i ‚‚zenu‚‚ da ostavi njenog sina.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moja majka ne mora da postavlja ultimatume. Dovoljno je da posalje par telepatskih signala na 60km daljine, i meni se samom ucini da sam ja to nesto sam odlucio, a ne ona :mrgreen:
    Just to slip the skin...

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    ako mogu s kuckom da se sporazumijem i da on ukapira neke stvari, što ne bi mogla i s jednom svekrvom uspostavit' normalnu komunikaciju (barem što se mene tiče, a ona..po svom nahođenju).

    tvrdim da ovakvom ultimatumu apsolutno doprinose oboje, jer da bi se stvorila ovakva krilatica moraju i mama i sin da je podržavaju..svjesno ili nesvjesno...

    Naravno da majke i treba bezuslovno da vole svoju đecu, ali da se potrude, a mnoge NEĆE, da ih vaspitaju i 'isprate' u novi život - porodicu kad za to dođe vrijeme, a ne da im povlađuju u svemu dok su đeca usađujući im dok rastu i stasavaju da je to potpuno normalno i prirodno, na sve načine trudeći se da bi ih vezale za sebe!

    No, kod nas se definitivno ukorijenio kult obožavanja muške đece..a to majke i dalje podupiru..
    Last edited by KRKNA; 10-03-11 at 10:38.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #60
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sasvim jasno. Narocito ovo da ultimatumu doprinose oboje - je jedina precizna formulacija.

    Opet, ne treba uopste podcijeniti uticaj koje tate imaju na svoje cerke, ako im se decko ne svidi. I mislim da se mnogo manje cerki usprotivi misljenju oca nego sinova koji se usprotive misljenjem majke. Mislim da bi tu mogla da se izvuce fina korelacija sa slucajem mama i sinova.
    Last edited by getaway blues; 10-03-11 at 10:47.
    Just to slip the skin...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    iskreno, reko' neđe ranije ne znam što je gore
    majkin sin, ili tatina princeza na zrnu graška...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #62
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Po meni mozda ovo drugo - jer je ta tatina princeza najcesce i po pravilu - emotionless bitch.
    Just to slip the skin...

  13. #63
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zivjele bezosjecajne kucke. Makar nikad nece imati problema sa svekrvama.

  14. #64
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tacno sam znao, da ako napisem rijec "emotion" u bilo kom kontekstu, cija ostra reakcija stize :mrgreen: <3

    Zivjele. U njih se najlakse zaljubit'. Nauce te svacemu o zivotu. Ono - ko prezivi pricace.
    Just to slip the skin...

  15. #65
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Evo da se vratim opet na ovu temu



    Npr.
    Njegovi roditelji imaju veliku kuću na dva sprata.
    Kad su se vjenčali oni su živjeli na gornjem spratu
    (na 1 godinu dok im stan ne bude opremljen).
    Njegovi su jako fini ljudi, ali iz najbolje namjere su se ipak miješali:

    ''Kupili smo vam tepih za dnevnu sobu.'' (žuti - a stan je u crveno-zelenoj boji)
    ''Oprala sam vam onaj veš što vam je već danima u kupatilu.''
    ''Već ste jeli? A ja spremila šnicle za sve. Šta ću sad s njima? Da ih bacim?''
    ''Juče sam htjela da mi pomogneš malo oko spremanja za slavu, ali mi sin reče da si kod drugarice, pa ništa.''
    ''Kuc. Kuc. Dobro jutro. Au, a još spavate, nego spremih ove priganice, pa rek'o da se ne lade.''

    Sve je ovo lijepo, ali ide na nerve.
    .
    Unaprijed se izvinjavam, ali meni ođe nije ništa lijepo.
    Najpametnije je svako svoj posa, ka u Aluminijski.
    Koliko god da su dobre obije strane, generacijski jaz ie bukvalno nepremostiv i uvijek će dolaziti do sukoba. To je neko moje lično mišljenje.
    Poštovati i paziti roditelje, ali ništa preko toga.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cim joj je rekao "pa kako ti hoces" dovoljno joj je bilo da se nikad vise ne vrati
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Npr.
    Njegovi roditelji imaju veliku kuću na dva sprata.
    Kad su se vjenčali oni su živjeli na gornjem spratu
    (na 1 godinu dok im stan ne bude opremljen).
    Roditelji izgarali da djetetu naprave kucu...Odricali se svega i eto - stan..

    Njegovi su jako fini ljudi, ali iz najbolje namjere su se ipak miješali:

    ''Kupili smo vam tepih za dnevnu sobu.'' (žuti - a stan je u crveno-zelenoj boji)
    Komplimenti za stariju gospodju i izbor boje. Zna da zuta ide i uz zelenu i uz crvenu boju a zuti tepih "otvara" prostor...

    ''Oprala sam vam onaj veš što vam je već danima u kupatilu.''
    Danima ves u kupatilu? E svaka mami cast.. Udomila je sina "dobro".
    Ja bih joj za tu uslugu poklone davala non stop.

    ''Već ste jeli? A ja spremila šnicle za sve. Šta ću sad s njima? Da ih bacim?''
    Pazljivost prija...Mislila je..
    ''Juče sam htjela da mi pomogneš malo oko spremanja za slavu, ali mi sin reče da si kod drugarice, pa ništa.''
    Pokazuje neizmjerno postovanje i obzirnost.

    ''Kuc. Kuc. Dobro jutro. Au, a još spavate, nego spremih ove priganice, pa rek'o da se ne lade.''
    Sta ljepshe..Dobila bi cmok od mene.
    Sve je ovo lijepo, ali ide na nerve.
    Lijepo i godi..

    Po mom mišljenju i kada se super slažu ipak treba da žive odvojeno.
    Ma neki i na Mars...

    Hvala Lepo

  18. #68
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Ništa dok majka ne postavi sedam uslova za istupanje iz zajednice. EU in, sin + snaha out.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vala ta priča majka snaha tetka baba i ostalo... Đe su ljudi normalni može se normalno funkcionisati, a đe je situacija zategnuta obično je prilično očigledno ko je kriv. E hoće li neko da zažmuri i da se pravi lud i da bude neobjektivan to je druga stvar.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Moj savjet toj crnoj zeni je da se sto prije miche iz te kuce ako ce da dane dusom pa neka njemu ta Ljubav smajkom, nije se udala za njegove roditelje nego za njega a on ako nije u stanju da organizuje svoj zivot u svojoj kuci sa svojom zenom, onda nije u stanju za nista u zivotu.

  21. #71
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    A supruge su inače fabrički podešene da budu naivne, krhke, ranjive, mutave, ne umiju uticat na muža, pune razumijevanja za njegovu mamu koje se poslije udaje pretvori u hanibala lektora itd itd. Svaka medalja ima dvije strane.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imamo mi ovamo jedan slucaj u kojem je tata bio sporan - jer je svekrva vec bila mrtva, pa je svekar dobio metak u glavu
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  23. #73
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Moj savjet toj crnoj zeni je da se sto prije miche iz te kuce ako ce da dane dusom pa neka njemu ta Ljubav smajkom, nije se udala za njegove roditelje nego za njega a on ako nije u stanju da organizuje svoj zivot u svojoj kuci sa svojom zenom, onda nije u stanju za nista u zivotu.
    slažem se
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pod broj jedan.nikad se ne treba zenit a da prethodno ne obezbijedis uslove za ugodan bracni zivot onakav kakav tebi i zeni ti odgovara.U koliku god da su ljubav ne treba zurit.
    Ovo kako je ovdje postavljeno je komplikovana i teska situacija i jedino gore od ovoga je da je biju,ali sigurno da ima i familija laksih slucajeva jer dje celjad nisu bijesna ni kuca nije tijesna.Medjutim,vjecan je i epski taj antagonizam snaha-svekrva tako da on neizbjezno dovodi do ovakvih situacija manjih ili vecih.
    Doticna gospodja,ova mladja je li,snaha je pogrijesila kad je popustila pod pritiskom muza da zive kod njega,cus dok se ne snadju.tu se moram vratit na pocetak,sto ima da se uzimate ako se nijeste snasli,sem ako vi nije trka a ne bi reka.Pogrijesila jer kako majka kaze ta kuca jes dovoljno velika ali nije dovoljno velika za sve njih.Znala je valjda sto je ceka,nije svekrvu vidjela prvi put prve bracne noci.
    Niko normalan ovo sve sto je navedeno tamo u prvi post ne bi trpio.Apsolutno je opravdana potreba za iseljenjem i nema tu muz sto da se iscudjava.Jos ako svekrva veli sto ce narod rec,ao,a pusti narod,nisu nikoga ukrali,ubili nista nema sto tu narod da se interesuje.
    Majka je jedna institucija,najveca moguca,Majka se postuje vise od bilo koga.
    Medjutim,majke cesto igraju na tu kartu a u stvari je to pritajena sebicnost.Je li duzan on sto majci?aj da predpostavimo da nije.zivi li on svoj zivot ili majkin.apsolutno ne vidim ni trunku nepostovanja prema majci u tome sto cojek ne zeli vise da zivi s roditeljima nego sam sa zenom.potpuno prirodno.nije ga majka rodila da joj stoji za ukras na komodu niti da joj se drzi uz skute no da zivi svoj zivot.Majka ne zeli da prihvati neizbjezno i kupuje vrijeme suzama.vidjecemo oce li kupit i sina na kraju.
    Ovo sto on bira majku i kucu umjesto zene je obicni kukavicluk da ne upotrijebim tezu rijec.Ja da sam na njeno mjesto i da mi je ovo reka svaku bismo pricu zavrsili.ne nagonim ja narod ovuda se razvodi ali ako mu predje preko ovoga nikad nista od njega a ni od braka.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ne upadati u brak bez nekih potrebnih sredstava. Jes sve to lijepo, ma no jOpet, privatnost i mir u kući jesu neka svetinja

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorka - majka junaka - čojek-žena....
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-07, 15:57
  2. Crkvu na Rumiji je naredio da se postavi - Kostunica !
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 97
    Last Post: 27-07-05, 08:40
  3. S ljubavlju, tvoja zena
    By Smirnoff_ice in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 25-04-05, 16:26
  4. Divlji Andjeli - Voli te tvoja zver
    By Undead in forum Muzika
    Replies: 7
    Last Post: 21-02-05, 09:41
  5. Ultimatum
    By Chogo in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 27-01-05, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •