Results 1 to 15 of 15

Thread: od kolijevke pa do groba

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default od kolijevke pa do groba

    Zasto zurimo iz detinjstva da odrastemo,a kad odrastemo zeleli bismo da opet budemo djeca,zasto trosimo zdravlje da bi stekli novac,a onda trosimo novac da bi vratili zdravlje,razmisljamo o buducnosti zaboravljajuci sadasnjost i na taj nacin ne zivimo ni u buducnosti,ni u sadasnjosti.BOG ME UHVATI ZA RUKU I RECE:da naucis da nikog ne mozes prisiliti da te voli,mozes samo da volis,da naucis da nije bogat onaj koji najvise ima,nego onaj kome najmanje treba,da je potrebno nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice,a potom su potrebne godine da se izleci,da naucis da prastas drugima,a da oprostis i sebi,da spoznas da postoje osobe koje nezno vole,a da to ne znaju reci,da novcem mozes kupiti sve sem srece,da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o tebi,a ipak te voli!Ljudi ce zaboraviti sta si rekao,sta si stvorio,ali nikad nece zaboraviti kakve si osecaje u njima probudio.
    :)

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jednog dana je u Kanadsku nacionalnu banku, noseći torbu punu novca, došla jedna postarija gospodja. U banci je insistirala, kako mora da razgovara s predsednikom banke, da bi otvorila svoj štedni račun, jer po njenim rečima, 'u pitanju je jako puno novca!'. Nakon mnogo natezanja, banka joj je konačno dozvolila prijem u kancelariji predsednika banke!.
    Predsednik banke upita gospodju, koliko novca zapravo želi da položi. Ona je odgovorila '200,000 $' i sasula svu gotovinu iz svoje torbe na njegov sto. Predsednika je naravno zanimalo, odakle ovoj gospođi toliko gotovine, pa ju je priupitao:
    - 'Vrlo sam iznenadjen godpođo, što nosite toliko gotovine sa sobom. Gde ste samo zaradili toliko novaca?'
    Gospodja odgovori:
    - 'Na opkladama.'
    - 'Na opkladama? Kakve su to opklade?' upita začuđeno predsednik banke.
    Gospođa odgovori:
    - 'Pa, na primer, kladim se u 25,000 $ da su Vaša jaja kvadratna.'
    - 'Ha, ha, ha', nasmejao se predsednik, 'to je glupa opklada.
    Gospodja će na to:
    - 'Znači, Vi biste prihvatili moju opkladu?'
    - 'Naravno', reče predsednik, 'kladio bih se s Vama, da moja jaja nisu kvadratna!'
    Gospođa tada reče:
    - 'Dobro, ali budući da se radi o velikom iznosu novca, smem li sutra u 10:00 pre podne dovesti svog advokata kao svedoka?'
    - 'Naravno!' odgovorio je predsednik sigurno.
    Te je noći predsednik bio vrlo nervozan, proveo je mnogo vremena pred ogledalom proveravajući svoja jaja, okrećući se stalno s leva na desno. Proveravao ih je sve dok nije bio potpuno siguran, da nema načina da njegova jaja budu kvadratna i da će sasvim dobiti opkladu.
    Sledećeg jutra, tačno u 10:00 pre podne, u kancelariji predsednika Kanadske nacionalne banke pojavila se ova gospodja sa svojim advokatom i ponovila svoju opkladu: '25,000 $ da Predsednik ima kvadratna jaja!'
    Predsednik se ponovo složio s opkladom, a gospodja je zatražila da skine pantalone, kako bi svi mogli videti. Predsednik je jadikovao. Gospodja je pristupila sasvim blizu njegovih jaja i priupitala ga, može li ih opipati.
    - 'No, u redu', reče predsednik, '25,000 $ je mnogo novca, pa tako pretpostavljam, da hoćete biti apsolutno sigurni.'
    U tom je trenutku primetio, kako je njen advokat počeo u tišini da lupa glavom o zid. Predsednik upita gospodju:
    - 'Šta se, dodjavola, dogadja s Vašim advokatom?'
    Ona odgovori:
    - 'Ništa, osim što sam se s njim kladila u 50.000 $, da ću danas tačno u 10:00 pre podne, imati u svojim rukama jaja predsednika Kanadske nacionalne banke. A Vi ćete naravno dobiti svojih 25.000 $, jer sam izgubila opkladu sa Vama, ali sam je dobila od mog advokata.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    to ti je paradox života
    dodajemo godine životu a ne život godinama. znamo kako živjeti ali ne i što je život.
    imamo sve više diploma ali sve manje zdravog razuma. imamo sve više medicine ali i sve manje zdravlja. imamo više stručnjaka ali i više problema. živimo u vremenu brze hrane i spore probave.
    naučili smo žuriti ali ne i čekati. planiramo više ali završavamo manje.
    što imamo veće prihode, to imamo manje morala. što više velikih ljudi to više malih karaktera. što više modernijih kuća ali i razorenih porodica.
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    parafraziram: "prosli vijek je bio vijek nauke i inovacija, ovaj vijek ce bii vijek mishljenja o tome" - Zizek. Covjek mora provesti jedno vrijeme sam sa sobom i dobro razmisliti o sebi (dje je stigao, sta je ocekivao, sta je dobio, sta je ON i sta sjutra?!). Inache ce biti drame i po njega i po drustvo u cjelini.

    jedan quote iz filma: " My father would sit by my bed every night before I went to sleep. And he's say to me: "Percy, if you don't wake up tomorrow, if it turns out that today is your last day on earth. Will you be proud of what you've done in this life? Because if you ain't you better start getting square. "
    Last edited by Tyler; 16-04-10 at 12:57.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    grafit na jednoj zgradi preko morace koji je obiljezio moje djetinjstvo "od kolijevke pa do groba najljese je od zutoga"
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    grafit na jednoj zgradi preko morace koji je obiljezio moje djetinjstvo "od kolijevke pa do groba najljese je od zutoga"
    hahahahahahahaahahhhah
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Od kuce do skole , od skole do kuce , uvek sam nosio presovano pruce
    Kreč, kolica i mešalica.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Zasto zurimo iz detinjstva da odrastemo,a kad odrastemo zeleli bismo da opet budemo djeca,zasto trosimo zdravlje da bi stekli novac,a onda trosimo novac da bi vratili zdravlje,razmisljamo o buducnosti zaboravljajuci sadasnjost i na taj nacin ne zivimo ni u buducnosti,ni u sadasnjosti.
    Zato sto hocemo sve istog trena, hocemo sve svoje ciljeve da ispunimo u najkracem mogucem vremenskom roku. A sve sto vrijedi, mora da se ceka, i mora da se bude strpljiv. Normalno, u ostvarivanju tih ciljeva, mi stavljamo na stranu ono sto je bit svega, ono najvaznije - nas zivot. Jer zivot prolazi sa svakim pomjeranjem kazaljke na satu, sa svakim otkucajem srca... a mi toga postanemo svjesni kad najbolje godine prodju, i kad shvatimo sto smo propustili...
    Svaki dan treba zivjeti kao da je poslednji, i nikada nikome ne uraditi ono sto ne zelite da vama urade... a sto se tice zurenja i trka kroz zivot, ova pjesma mi se cini prikladna:
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  9. #9
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Uzivajte (slushajte do kraja)

    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    26.06.2008.

    Quote Originally Posted by tha_maddog View Post
    Парадокс нашег времена је да градимо све више зграда, но нижег смо прага толеранције, аутопутеви су све шири, а погледи на свет су ужи. Трошимо више, а имамо мање, купујемо више, а мање уживамо. Имамо веће куће, а мање породице. Све је подређено уштеди времена, а времена имамо све мање. Имамо веће образовање (титуле) а мање смисла, више знања, а мање правилно расуђујемо, више стручњака, а више проблема, више медицине, а мање здравља.

    Пијемо превише, пушимо превише, неразумно трошимо новац, смејемо се премало, возимо пребрзо, превише се љутимо, прекасно лежемо, преуморни устајемо, читамо премало, превише гледамо ТВ, ретко се молимо. Умножили смо ствари које поседујемо, али смо смањили сопствене вредности. Превише причамо, ретко волимо и пречесто мрзимо.

    Научили смо како зарадити за живот, али не и како живети. Додали смо године животу, али не и живот годинама. Били смо на Месецу и натраг, али имамо проблем да упознамо свог комшију. Освајамо свемир, боримо се се неистраженим свемиром у себи. Направили смо велике ствари, али не и добре.

    Бавимо се пречишћавањем ваздуха, а не душе. Пишемо више, а учимо мање. Планирамо више, а постижемо мање. Научили смо да журимо, али не и како да стрпљиво чекамо. Створили смо компјутере у које стављамо све више информација, да чине све више копија, а све мање и мање комуницирамо.

    Ово су времена брзе хране, а спорог варења, великих људи и ситних душа, наглих обогаћења и шупљих веза међу људима.

    Ово су времена двеју плата у породици, а више развода, лепших, већих али разорених кућа. Ово су времена пелена које се бацају, веза за једну ноћ, таблета које чине ''чуда'' од весеља до смирења и на крају смрти.

    Не заборавите да проведете време са људима које волите, јер неће заувек бити ту. Сетите се да кажете лепу реч, топло загрлите људе које волите, јер једино благо које можете дати је ваше срце, а то не кошта ништа. Не заборавите рећи Волим те, ако то стварно осећате.

    Сетите се да се помолите, да нађете мир у себи и помозите онима који га траже.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Kuca poso poso kuca, eto sta zaaaam...

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nista ne zna, a djeee da znamaaa
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Uzivajte (slushajte do kraja)

    ah, znam tipove sto uzdisu na ovu stvar ka da su culi najvecu mudrost svih vremena i kao da nikad u zivotu nista od ovoga nisu znali.. pljuc...
    Last edited by ovizionizi; 19-04-10 at 08:55.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Talking Od Kolijevke pa do groba


  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Primjeri kulture iz kolijevke tisucljetnje demokracije
    By Janko23- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 15-03-05, 18:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •