Results 1 to 10 of 10

Thread: Tomo kaze gotovo je

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Tomo kaze gotovo je

    Kraj drzavne zajednice
    Pise: Intervju: Tomislav Nikolic

    Mirim Kostunicu i Tadica zato sto Siptari spremaju upad na jug Srbije, kaze zamenik predsednika SRS

    Sudeci po svemu sto se desava, posebno po ponasanju predstavnika Crne Gore, njihovom naglom povlacenju iz price o Hagu, Kosovu i Metohiji, iz price o Ustavnoj povelji i Beogradskom sporazumu, ocigledno da smo veoma blizu kraju drzavne zajednice. Ako je ovo uopste i bila nekakva zajednica, istice Tomislav Nikolic, zamenik predsednika Srpske radikalne stranke, u razgovoru za ?Politiku?.

    Sef najvece poslanicke grupe u Skupstini Srbije kaze da je ocigledna spremnost rukovodstva Crne Gore da ima samostalnu drzavu ?i tu vise niko iz Srbije ne moze nista da ucini?.

    A iz medjunarodne zajednice?

    ? To je sad pitanje. Nikada Milo DJukanovic ne bi smeo da uradi nesto za sta nema saglasnost tzv. medjunarodne zajednice. Tako da su price o nepovredivosti granica, o insistiranju da Srbija i Crna Gora budu jedna drzava ? samo price. Jos od Slovenije na ovamo. Po Ustavu SRJ otcepljenje nije bilo moguce kao sto je moguce sada po Ustavnoj povelji SCG. Zato ja sada ne mogu da kazem da je nemoguce da se razdvojimo. Moguce je. Nije to moja zelja, nije zelja vecine gradjana Srbije, nije zelja SRS-a posebno, nije zelja nijednog patriote i Srbina u Crnoj Gori, ali postoji ustavom predvidjen nacin ? referendumom.

    Da li ce ga biti pre izbora za Skupstinu SCG?

    ? Mislim da izbora u Crnoj Gori za bilo kakav oblik drzavne zajednice vise nikada nece biti. To je neka moja poslednja crna prognoza.

    A da li ce se oni odrzati u Srbiji?

    ? Da.

    Koja je onda njihova svrha?

    ? E, sada me interesuje ko ce nam od rukovodstva iz Srbije podneti izvestaj o sastanku u cetvrtak sa predstavnicima Crne Gore. Ne zelim izvestaje agencija, ne zelim saopstenja kabineta, hocu da vidim predsednika vlade i predsednika Srbije ? da nam kazu sta ce biti. Jer, ovakvi sastanci se odrzavaju veoma retko i posle njih narod mora da zna sta ce biti. Znaci, ako nam Kostunica i Tadic kazu da ce biti drzave, onda da odrzimo izbore. Ako nam kazu da drzave nece biti, onda nemojmo da trosimo novac. Ovako, svi se nesto sklanjaju, svi imaju poluinformacije, i svi cekaju da radikali povuku neki potez pa da oni budu cisti i mirni.

    Ali, radikali u poslednje vreme nastupaju kao pomiritelji ? mirite Tadica i Kostunicu, cetnike i partizane.

    ? Bas je mene briga za Tadica i Kostunicu. Ja mirim predsednika Srbije i predsednika vlade Srbije. Obojica imaju poluge moci u svojim rukama, obojica bi trebalo da odgovaraju za sve sto se u Srbiji desava. Zabrinut sam za to sta nam se sprema, a njih dvojica nastavljaju da se svadjaju kao babe preko plota.

    To ide vama naruku, a vi ih ipak mirite.

    ? Mirim ih zato sto nas ceka rat. U to sam ubedjen. Siptari se na Kosovu i Metohiji neprekidno naoruzavaju. Cujem da imaju sedam generala, da vec imaju pilote borbenih helikoptera, transportnih helikoptera, da imaju vozace oklopnih vozila. Neka me demantuje neko. Cujem da strani generali na Kosovu pitaju nase: sta to radite. Zasto rusimo vojsku. Jer, toliko smo srozali Vojsku da nece biti u stanju da se odupre vojsci Kosova i Metohije.

    Mislite da bi moglo da dodje do sukoba nase vojske sa vojskom Kosova?

    ? Mislim da bi moglo da dodje do upada Albanaca na teritoriju opstina Presevo, Bujanovac i Medvedja, u cilju pripajanja Kosovu i Metohiji. Uz 40.000?50.000 stanovnika koji isto zele ili moraju da sprovedu (zbog postovanja plemenskog uredjenja), bez jake vojske i policije dole mi cemo to tesko da branimo. I sada, ako se jos svadjaju Kostunica i Tadic ko ce vise glasova da dobije na sledecim izborima, od Srbije nema nista. A ja bih zeleo da zivim u Srbiji, i ja, i moji sinovi, i unuci, da se tu bavimo svako svojim poslom, a evo, za ovih 13-14 godina koliko se bavim politikom ? na sta mi je svedose. Jos uvek ne stizem da jednog dana kazem ? stanite, sad ce da bude ovako kako kazu radikali. Sad vec pocinjem da gubim smisao zivota.

    Sta kazu radikali, kako bi trebalo da bude?

    ? Drzava mora da pokaze odlucnost ? ili jesi ili nisi lav. Ili imas drzavu, ili nemas. Ili si se izborio da vladas, ili nisi.

    U oktobru ste trazili izbore na svim nivoima za februar 2005, nedavno ste spomenuli jun kao krajnji rok za vanredne izbore. Da li ce ponovo biti pomeranja tih rokova?

    ? U oktobru sam izneo nadu da bi ubrzani rad na ustavu Srbije mogao da dovede do toga da u februaru imamo izbore na svim nivoima. Rad na ustavu je produzen. U principu postoji velika saglasnost, ima nekoliko tacaka po kojima cemo morati svi da se usaglasavamo, mozda ce i radikali da odstupe od necega, kao i cetiri stranke koje cine vladu Srbije, ali u svemu tome ne vidim nikako Demokratsku stranku. Mi smo radili na tome, ali DS uopste nije. DS odbacuje tu podlogu koju je ponudila vlada, zeli da na Odboru za ustavna pitanja ravnopravno razmatramo nacrt koji je dostavila vlada i na kome smo mi radili, i svoj potpuno novi nacrt. Ne znam resenja koja ce da predlozi, ali to je nacin da se prolongira rad. Tadic zeli da ostane predsednik Srbije.

    Radikalima bi ipak odgovarali sto raniji izbori, opet ste na vrhu liste popularnosti.

    ? Da, i cvrsto smo zaseli na taj vrh. Znao sam da ce nas DS mozda na nekoliko meseci preci posle izbora Tadica za predsednika Srbije. Onaj ko ima predsednika Srbije trebalo bi da bude bar duplo jaci od sledeceg. Medjutim, kao sto je Tadiceva pobeda pomognuta svim strankama, osim radikala, podigla DS, tako je i njegovo ponasanje, njegovi besmisleni, nedrzavni potezi, njegovo udvoricko ponasanje prema Zapadu, Demokratsku stranku srozalo. Ne znam vise koja bi od demokratskih stranaka, DS i DS, mogla da bude rival SRS-u. Mislim da mi sada mozemo da racunamo na vise od 20 odsto ukupnog birackog tela.

    I mislite da biste ih zadrzali do prvih sledecih izbora?

    ? Znate da bismo mi osvojili vise od 126 poslanickih mesta kad se Zapad ne bi mesao u nase izbore. Meni ne treba favorizovanje, meni treba tisina Zapada, ili barem osnovno postovanje povelje UN o nemesanju drugih drzava ili drugih organizacija u poslove drzave. Ali i to se topi, taj otpor Zapada prema radikalima se topi, jer sad ne mogu da upru prstom ni u koga u Srbiji i da kazu ? ti si sledeci. Bio je to Kostunica, pa Covic, pa Tadic. Sve su isprobali. Spali su na Vuka, sad im je on glavni adut, ide po Srbiji i siri antitezu Vuku Draskovicu iz 1990. godine.

    Da li mozda cekate Vojislava Seselja za sledece izbore? Prica se da bi mogao da dodje sledece godine.

    ? Iskren da budem, ne kazem da ga ne cekam. Tome se nadam, to bi mi bila, posle rodjenja sinova, najveca radost u zivotu. Vratili su Frenkija i Jovicu Stanisica - kako da ne vrate Seselja. Ovo sto rade sa Seseljem je samo zelja da on ne spremi dobro svoju odbranu. Karla del Ponte se boji odbrane koju ce izneti Vojislav Seselj, jer se upustila u to da coveka optuzi za politicko delo.

    Znaci, postoji mogucnost da se vrati 2005. godine zato sto je Hag pretrpan, zato sto mnogi ljudi u svetu pitaju sta ce vam tamo ljudi protiv kojih nema procesa. A dosli su dobrovoljno. Ako Vojislav Seselj tamo potpise da se ovde ovde nece baviti politikom, on se ovde nece baviti politikom. Ako hoce da se bavi politikom, a uslov je da prestane da se bavi da bi dosao, on nece ni da dolazi.

    POLITIKA

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako su radikali odustali od borbe za veliku Srbiju,
    odluku o buducnosti Crne Gore donose gradjani.

    Podrshka nam stize sa svih strana, takvu priliku za ulazak u civilizovani svijet, drzave i narodi imaju jednom u hiljadu godina.

    Na nama je da biramo, svijetlu buducnost ili svijetlu proshlost,
    nijesam veliki optimista.

    Vecheras biraju Ukrajinci ili Kijev i samostalnu Ukrajinu ili da idu u Moskvu da se sa njima upravlja sa daljinskim upravljachem, kao shto se sa nama upravljalo iz Beograda.

    Drzava na daljinski upravljach je bilo i josh uvijek ce ih biti,
    nije svaki narod sposoban da preuzme odgovornost za sebe i svoje potomke, to su narodi u pubertetu, koji ga drkaju po cijeli dan,
    od drkanja dreke i vike i nejebice, nit shto vide nit shto chuju nit imaju centar da to shto vide i chuju to registruju.
    Te muve bez glave, slijecu na jake mirise i sve to ojde u hovna,
    sablju pashu, konja jashu pa udri po prvom komshiji,
    kurcom oru a guzicom vlache iz poraza u poraz na shupku evropskome uzdishu romantichno za srednji vijek i neku vjeru koja ne vjeruje u Boga oca i sina, nego u nacionalnog sveca.

    Putuj Evropo,
    Nemoj vishe chekati na nas,
    Ostasmo u srednji vijek,
    Za nas su magarci, a vozovi za vas.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Putuj Evropo i ne okreci se
    Nemoj vishe chekati na nas
    Ostasmo mi u srednji vijek
    Za nas su tovari, a vozovi za vas"

    Briliant! :wink:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ....................!

    Ne bih se ja mnogo uzdao u rijeci ovoga Toma. Ako mu novinari ovo sjutra kao posebno pitanje postave taj ce da kaze da "on uvjek posmatra CG kao sastavni dio srpskih teritorija..." ili nesto u tom smislu. Sve je to ista matrica... Ja s njim ne bih ni tramvaj cekao, kako u trenucima inspiracije rece jedan knjizevnik za jednog drugog nepomenika.... :wink:

    Quote Originally Posted by milovan
    Vecheras biraju Ukrajinci ili Kijev i samostalnu Ukrajinu ili da idu u Moskvu da se sa njima upravlja sa daljinskim upravljachem, kao shto se sa nama upravljalo iz Beograda.
    A bogami je situacija u Ukrajini bas bas zeznuta jer narod s jedne strane ima proruskog kandidata, sa jasnom namjerom da Ukrajinu priblizi Rusiji (uz veliku mogucnost upravljanja iz Moskve!), a s druge strane imaju proamerickog kandidata (supruga Amerikanka, jake veze sa USA) i postoji velika mogucnost da se USA vlast zeli domoci izuzetno vaznog strateskog polozaja i izuzetno mocnog prijatelja. Na njihovom mjestu ne znam sto bih birao... Mada imamo mi dosta nashe kutare... :wink:

    Uglavnom, ako postoji i djelic nade da politicka partija sa tako nazadnim i ekstremistickim idejama kakva je SRS (a i sve ostale srpske, samo u prikrivenoj formi, osim pokojnih GS-a i donekle Canka i Batica) moze da stvari posmatra i iz jedne normalnije ravni, za ocekivati je da se i ove nasi (sa svojim pogresnim uvjerenjima) obrnu makar za koji stepen blize Crnoj Gori...
    Caesar`s wife must be above suspicion

  5. #5
    brdjojeb Guest

    Default

    jel ovo tomo redikal kao preshjednik vlade il kao preshjednik srbije?!

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najvise volim ove borce za "slobodnu Crnu Goru" na daljinski upravljac 1500 do 3500 km daleko od iste. Sto reko Loverman_Pg dodji malo ovamo da deres guzicu za 150-200 eura pa da te pitam je l ti i dalje do slobodne same neprijateljima okruzene nezavisne male Crne Gore ili ekonomski prosperitetne u zajednici sa Srbijom.

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23-
    Najvise volim ove borce za "slobodnu Crnu Goru" na daljinski upravljac 1500 do 3500 km daleko od iste. Sto reko Loverman_Pg dodji malo ovamo da deres guzicu za 150-200 eura pa da te pitam je l ti i dalje do slobodne same neprijateljima okruzene nezavisne male Crne Gore ili ekonomski prosperitetne u zajednici sa Srbijom.


    Janko23!
    Mismo ti koji cemo dovjes do Nezavisne Crne Gore, ito vrlo brzo :wink: nasi upravljaci su mlogo jaci i pokrivaju mlogo duze distance od navedenih.
    ps. dogod budete radili protiv zemlje u koju zivite, 150-200 evra bicevam dovijeka primanje????
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da i Srbija pocinje polako da shvata da su joj dzaba svi pokusaji i da ni oni ne zele da nas badava placaju kad znaju da mi Crnogorci mrzimo drzavu SRJ (SCG) i da nam je zelja sto prije da se ocijepimo!!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Mislim da i Srbija pocinje polako da shvata da su joj dzaba svi pokusaji i da ni oni ne zele da nas badava placaju kad znaju da mi Crnogorci mrzimo drzavu SRJ (SCG) i da nam je zelja sto prije da se ocijepimo!!!
    1) ti i brzi ste crnogorci, koliko sam i ja siptar.

    2) crnogorci vole Srbiju, SRJ i SCG

    3) siptari i turci su glavni govornici "crnogorskog jezika", glavni obozavaoci "CPC" i glavni separatisti u CG.

    4) 2/3 crnogorskog naroda je za drzavnu zajednicu SCG.

    siptari, ja se nikad nijesam predstavljao siptarom. zasto se vi predstavljate crnogorcima? mrs ***** jedna, ocete crnogorstvo, i sve sto taj pojam podrazumijeva, osim srpstva i pravoslavlje, a to je sama sustina crnogorstva!

    ne vjerujem da ce Srpski narod pristati na siptarsko montenegro republjik na prostorima srpske drzave Crne Gore. sve mi se vise cini da cete opet plakati za CNN i BBC, i opet ce vam Srbi biti glavni krivci, a vi ste nevini mudzehadini.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default




    ..... . .. . . N E Z A V I S N A . . .. .D R Z A V A . . . . C R N A . . G O R A !!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •