Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 96

Thread: Da li je?

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default Da li je?

    Opet moram ja da otvorim temu, kad neće niko

    'Ljubav je kada znaš da pustiš sve i odeš dalje bez nje'- reče čika Đule Van Gog.*

    Da li se slažete sa ovim ili ne?
    Da li je ljubav kad se u nekom trenu jednostavno okrenemo i odustanemo od spašavanja veze, kad vidimo da nema sreće više, uprkos postoljanju ljubavi ili treba nastaviti boriti se do samog kraja, dok se sve ne sjebe(i veza i mi sami od tolike muke) i dok se ne iscijedi poslednja trunka ljubavi koju zamijeni neko drugo negativno osjećanje koje nastane nakon toliko lomatanja, razbijanja živaca i pokušaja spašavanja broda koji tone neumitno?
    Ljubav pobjeđuje sve?! Mit?
    Ja bih se složio sa ovim i rekao da je vrhunac voljenja neke osobe kad odemo od nje uprkos tome što je volimo, kad već vidimo da nema sreće uprkos(opet ta riječ 'uprkos') svim naporima.
    Last edited by Mojsije; 09-04-10 at 00:35. Reason: * Legenda: onaj pjevač je u pitanju, a ne ludi slikar, just for the record :)

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    'Ljubav je kada znaš da pustiš sve i odeš dalje bez nje'- reče čika Van Gog.

    Da li se slažete sa ovim ili ne?
    Naravno
    samo, treba posedovati veliku unutrashnju snagu da bi se pobijedila jedna velika ljudska slabost - zhelja za posjedovanjem.


    "Shta chovek inache mozhe da uradi kada mu se onaj koga grli izvlachi iz zagrljaja? Osim da ga pusti..."
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  3. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Opet moram ja da otvorim temu, kad neće niko

    'Ljubav je kada znaš da pustiš sve i odeš dalje bez nje'- reče čika Van Gog.

    Da li se slažete sa ovim ili ne?
    Da li je ljubav kad se u nekom trenu jednostavno okrenemo i odustanemo od spašavanja veze, kad vidimo da nema sreće više, uprkos postoljanju ljubavi ili treba nastaviti boriti se do samog kraja, dok se sve ne sjebe(i veza i mi sami od tolike muke) i dok se ne iscijedi poslednja trunka ljubavi koju zamijeni neko drugo negativno osjećanje koje nastane nakon toliko lomatanja, razbijanja živaca i pokušaja spašavanja broda koji tone neumitno?
    Ljubav pobjeđuje sve?! Mit?
    Ja bih se složio sa ovim i rekao da je vrhunac voljenja neke osobe kad odemo od nje uprkos tome što je volimo, kad već vidimo da nema sreće uprkos(opet ta riječ 'uprkos') svim naporima.
    Mit. Necu se sad nesto posebno raspisivati ali dovoljno je da napisem da sam raskinula jako dugu vezu uprkos velikoj obostranoj ljubavi jer se jednostavno neke stvari ne mogu prevazici. Eto toliko. Tako da "ljubav pobjedjuje sve" - macku o rep!
    Naravno ima slucajeva gdje ljubav pobjedjuje sve, kao na pr. raznorazne zabrane (zbog vjere i sl.), da ne bude sad da pretjerah
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mit !
    samo sto i kada prestanes da volis tu osobu , ostane ti sjecanje da je sve zavrsilo 'u ljubavi' , da ste se 'voljeli najvise, al niste mogli jedno sa drugim' , a onda je tesko voljeti nekog drugog toliko i vise, prepustiti se. trebalo bi se osloboditi i tog sjecanja, a to nije lako...
    Jedan je veliki covjek jednom rekao : " Mrav, kad je osamucen, uvijek pada na lijevu stranu."

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najveca glupost.to nije ljubav onda, crno na bijelo.a ni van goga nikad nisam volio

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Interesantno...Uvjek kad bih nekog pustila nakon izvjesnog vremena shvatila bih(bolje reci priznala) bih da mi nije bilo dovoljno stalo da bih mogla da se borim...
    "Stalo mi je,zato te pustam"-samo lijepo upakovano a lazno uzdizanje sopstvenih emocija kojih(vise)nema,ne bi li se u trenutku napustanja nekako oslobodili osjecaja slabosti i kukavicluka...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Opet moram ja da otvorim temu, kad neće niko

    'Ljubav je kada znaš da pustiš sve i odeš dalje bez nje'- reče čika Van Gog.

    Da li se slažete sa ovim ili ne?
    Da li je ljubav kad se u nekom trenu jednostavno okrenemo i odustanemo od spašavanja veze, kad vidimo da nema sreće više, uprkos postoljanju ljubavi ili treba nastaviti boriti se do samog kraja, dok se sve ne sjebe(i veza i mi sami od tolike muke) i dok se ne iscijedi poslednja trunka ljubavi koju zamijeni neko drugo negativno osjećanje koje nastane nakon toliko lomatanja, razbijanja živaca i pokušaja spašavanja broda koji tone neumitno?
    Ljubav pobjeđuje sve?! Mit?
    Ja bih se složio sa ovim i rekao da je vrhunac voljenja neke osobe kad odemo od nje uprkos tome što je volimo, kad već vidimo da nema sreće uprkos(opet ta riječ 'uprkos') svim naporima.
    Kad je Van Gog ovo rek'o? Kad je sve pustio i pošao u ludnicu?
    Ili kad je omiljenu sliku prodao?:devil:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Kad je Van Gog ovo rek'o? Kad je sve pustio i pošao u ludnicu?
    Ili kad je omiljenu sliku prodao?:devil:
    A to je ovaj naš van gog, roker

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Interesantno...Uvjek kad bih nekog pustila nakon izvjesnog vremena shvatila bih(bolje reci priznala) bih da mi nije bilo dovoljno stalo da bih mogla da se borim...
    "Stalo mi je,zato te pustam"-samo lijepo upakovano a lazno uzdizanje sopstvenih emocija kojih(vise)nema,ne bi li se u trenutku napustanja nekako oslobodili osjecaja slabosti i kukavicluka...
    Znači, i poslije dosta vremena klanja i očajničkih pokušaja da se spasi što se spasit da, treba nastaviti sa beznadežnom borbom? Može li biti da izmedju nekih ljudi jednostavno ne mogu da se slože kockice uprkos tome što se vole?
    Ili treba naredne decenije provesti u borbi, samo da se ne bi moglo reći da nam nije stalo?
    Last edited by Mojsije; 09-04-10 at 00:37.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    A to je ovaj naš van gog, roker
    :-D Djule?! NE vjerujem da je on nešto filozofir'o?!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znači, i poslije dosta vremena klanja i očajničkih pokušaja da se spasi što se spasit da, treba nastaviti sa beznadežnom borbom? Može li biti da izmedju nekih ljudi jednostavno ne mogu da se slože kockice uprkos tome što se vole?
    Ili treba naredne decenije provesti u borbi, samo da se ne mo moglo reći da nam nije stalo?
    ja ti ne vjerujem u to, da nekoga voliš, a da ga mučiš?!
    Last edited by zvoncica; 09-04-10 at 00:37.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja ti ne vjerujem u to, da nekoga voliš, a da ga mučiš?!

    To je obostrano mučenje, ali to je sastavni dio pokušavanja gradjenja normalnog odnosa.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pokušaja koji vode do neuspjeha...ne vjerujem da dvoje tako različitih ljudi (ja idem s pretpostavkom da su različiti jer se stalno svadjaju) mogu uspjeti da se usaglase u bilo čemu, pa ni da se zavole...obostrano
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pokušaja koji vode do neuspjeha...ne vjerujem da dvoje tako različitih ljudi (ja idem s pretpostavkom da su različiti jer se stalno svadjaju) mogu uspjeti da se usaglase u bilo čemu, pa ni da se zavole...obostrano
    A što ako se promijene u toku veze pa više ne postoji ona početna kompatibilnost? Da li to, po tebi, implicira i prestanak ljubavi?

  14. #14
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Slažem se.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znači, i poslije dosta vremena klanja i očajničkih pokušaja da se spasi što se spasit da, treba nastaviti sa beznadežnom borbom? Može li biti da izmedju nekih ljudi jednostavno ne mogu da se slože kockice uprkos tome što se vole?
    Ili treba naredne decenije provesti u borbi, samo da se ne bi moglo reći da nam nije stalo?
    A sta ti mislis,da ljubav jednog moze da opstane ako drugo toliko bas vremena nije zainteresovano pa da se za ista vise moze izboriti?To tad nije volim te a pustam te,bice da je postoji drugacije objasnjenje i rijec za to...
    Nisu to opsesivni pateticni nacini da nekog zadrzis po svaku cijenu i cijenu tog da taj neko nece bit sretan pored tebe...To je stvar ljudi kojima je potreban psihijatar...Ti pricas o prelasku granica,a ja govorim o jednoj zdravoj ljubavi koja je i dalje tu i kad za nesto jos ima nade i ne treba odustajati lako pa uz to jos dodati tu"Stalo mi je al te pustam"....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    A što ako se promijene u toku veze pa više ne postoji ona početna kompatibilnost? Da li to, po tebi, implicira i prestanak ljubavi?
    Da, vjerujem da prvo nestane ljubav, a onda polako kreću te promjene...i o kakvim promjenama pričamo? Ljudi se ne mijenjaju, mijenja se naša percepcija njih! Kad ih volimo onda ih trpimo, tolerišemo im čak i ono što ne bismo tolerisali, ili bar vjerujemo da ne bismo tolerisali, a kad prestanemo da volimo, onda nam smeta sve.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Opet moram ja da otvorim temu, kad neće niko

    'Ljubav je kada znaš da pustiš sve i odeš dalje bez nje'- reče čika Đule Van Gog.*

    Da li se slažete sa ovim ili ne?
    Da li je ljubav kad se u nekom trenu jednostavno okrenemo i odustanemo od spašavanja veze, kad vidimo da nema sreće više, uprkos postoljanju ljubavi ili treba nastaviti boriti se do samog kraja, dok se sve ne sjebe(i veza i mi sami od tolike muke) i dok se ne iscijedi poslednja trunka ljubavi koju zamijeni neko drugo negativno osjećanje koje nastane nakon toliko lomatanja, razbijanja živaca i pokušaja spašavanja broda koji tone neumitno?
    Ljubav pobjeđuje sve?! Mit?
    Ja bih se složio sa ovim i rekao da je vrhunac voljenja neke osobe kad odemo od nje uprkos tome što je volimo, kad već vidimo da nema sreće uprkos(opet ta riječ 'uprkos') svim naporima.
    probao sam obje opcije...
    Prva, kad odesh, prekinesh zarad izbjegavanja nagrdjivanja sebe, i odnosa...I opet ti ostane neshto...muchish se...i buduci susreti/kontakti sa osobom su ti chudni...
    Druga, trudish se, crnjachenje, prepirke (uz nevjerovatne kolichine nerazumnosti i nekog debilnog ponashanja tipa ne priznavanja greshke vec izvrtanje stvari), i to zna bash da us3re sve....

    shto znam...ja sam vazda za neki dogovor, al treba imat granice ovdje...treba imat granice za svaku "stvar" koja postoji u covjekovom zivotu, a to je po meni najtezhe na svijetu...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  18. #18
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To je obostrano mučenje, ali to je sastavni dio pokušavanja gradjenja normalnog odnosa.
    ne razumijem ove fore...al vidim to masu ljudi radi...kao... "cooliranje rules" ... moracu probat nedje...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da, vjerujem da prvo nestane ljubav, a onda polako kreću te promjene...i o kakvim promjenama pričamo? Ljudi se ne mijenjaju, mijenja se naša percepcija njih! Kad ih volimo onda ih trpimo, tolerišemo im čak i ono što ne bismo tolerisali, ili bar vjerujemo da ne bismo tolerisali, a kad prestanemo da volimo, onda nam smeta sve.
    Oh, kakva tvrdnja
    Stvarno misliš da se ljudi ne mijenjaju? I misliš li da je naša perceprcija njih ono što oni stvarno jesu?
    Nije mi baš održiva ta teza da je neko isti tokom svog cijelog životnog vijeka, pogotovo poslije stvari koje se dešavaju, to svakako utiče, to se zove učenje, mi stičemo nova znanja preko iskustava i to učenje čini da drugačije postupamo, odnosno da smo drugačiji ljudi.

    Nije baš sve tako prosto što se tiče ovog drugog dijela o tolerisanju, a šteta što nije . Prosto se čovjek umori, al opet to ne znači da je manjak ljubavi...

  20. #20
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    probao sam obje opcije...
    Prva, kad odesh, prekinesh zarad izbjegavanja nagrdjivanja sebe, i odnosa...I opet ti ostane neshto...muchish se...i buduci susreti/kontakti sa osobom su ti chudni...
    Druga, trudish se, crnjachenje, prepirke (uz nevjerovatne kolichine nerazumnosti i nekog debilnog ponashanja tipa ne priznavanja greshke vec izvrtanje stvari), i to zna bash da us3re sve....

    shto znam...ja sam vazda za neki dogovor, al treba imat granice ovdje...treba imat granice za svaku "stvar" koja postoji u covjekovom zivotu, a to je po meni najtezhe na svijetu...
    Svako ima svoje granice, ali prosto ima onaj trenutak kad ti sve presere, džaba ljubav, džaba sve kad ti mrkne svijet u nekom trenu od muke i kažeš 'e finito'.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Oh, kakva tvrdnja
    Stvarno misliš da se ljudi ne mijenjaju? I misliš li da je naša perceprcija njih ono što oni stvarno jesu?
    Ne, naša percepcija je ono što oni nijesu, ali to shvatimo onda kad prestanemo da ih volimo


    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nije mi baš održiva ta teza da je neko isti tokom svog cijelog životnog vijeka, pogotovo poslije stvari koje se dešavaju, to svakako utiče, to se zove učenje, mi stičemo nova znanja preko iskustava i to učenje čini da drugačije postupamo, odnosno da smo drugačiji ljudi.
    Pazi, čovjek se naravno, mijenja, stariji je, zreliji je, mudriji, ali suštinski, on ostaje onakav kakav je! Svi imamo i dr Džekila i mr Hajda u sebi, zavisi koja situacija iz nas vadi kojega od njih dvojice. Kad smo zaljubljeni, bolja strana nas ispliva...kad nas prodje, obično postajemo zločesti...Da se raazumijemo, ne tvrdim da je nemoguće imati toliko dobra u sebi daa radi sreće nekoga koga voliš, radiš sebi na štetu, ali vjerujem da je to mahom "rezervisano" za relaciju roditelj-dijete...i to je ljubav, zar ne?

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nije baš sve tako prosto što se tiče ovog drugog dijela o tolerisanju, a šteta što nije . Prosto se čovjek umori, al opet to ne znači da je manjak ljubavi...
    izvini Mojsije, ali neću se složiti da se mogu umoriti od moga partnera, toliko da mu kažem da ide jer će mu biti bolje bez mene, koja sam umorna od njega?!
    Kad se desi tako nešto, onda mi on više neće ništa značiti, što opet ne znači da mu danas (dok mi još znači) 5 puta dnevno ne promrmljam "pi crka'"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pfff kako zaHebana tema...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  23. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Svako ima svoje granice, ali prosto ima onaj trenutak kad ti sve presere, džaba ljubav, džaba sve kad ti mrkne svijet u nekom trenu od muke i kažeš 'e finito'.
    al ak je bilo toliko sr@nja, onda se sigurno tokom vremena prichalo, raspravljalo, pokushavalo rjeshit neshto...

    z druge strane...imadok u januar taku situaciju...mada se duze vrijeme nakupljalo...al kad prekinuh vishe, nisam ni 5min razmishljao o curi.....ma ima tu dosta specifichnih situacija...ak znam...sto je ta cura u horoskop? :lolblue:
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Mit. Necu se sad nesto posebno raspisivati ali dovoljno je da napisem da sam raskinula jako dugu vezu uprkos velikoj obostranoj ljubavi jer se jednostavno neke stvari ne mogu prevazici. Eto toliko. Tako da "ljubav pobjedjuje sve" - macku o rep!
    Naravno ima slucajeva gdje ljubav pobjedjuje sve, kao na pr. raznorazne zabrane (zbog vjere i sl.), da ne bude sad da pretjerah
    respect , same here, kad ne ide ne ide,k stisni zube ceraj dalje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ja se ne slazem sa ovom gluposhcu
    chush "ljubav je kad pustish sve i odesh dalje bez nje" a ne no i josh je udari chekicem po glavi i to je ljubav..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •