Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: treninzi...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bar
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam potrebu za tim....treniram jer je nesto drugo u pitanju a na vagu nisam stala ne pamtim od kad....kad se covjek ne opterecuje tim, sve ide lakse.....a kad pocnes da brojis zalogaje i ubijas se od fitnesa, nekad i upali al sta kad se opet vratis na staro????? Ono, postigla sam sta sam htjela, i batalis sve?
    Ljudska glupost i svemir su beskonacni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran.
    Einstein

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BeTTwEn The Wa||eS
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ceo zivot imala problema sa tim....Vec od kad sam pocela non stop da jedem samo sendvice...i u septembru sam promenila nachin ishrane...
    I vide se rezultati...I po vagi i po garderobi [sad ce DIDI da me proziva,samo da vidi shta pishem ]
    Ali vishe se primecuje po garderobi...Pantalone,naravno...shire...kaput se lakse kopcha...i tako....
    Nikad ne bih visila po fitnesima i ostalim glupostima...Zasto?Kad imam prirodu oko sebe...Shetaj se do mile volje....Skachi...Potrchi malo,pa malo vishe,pa predje u naviku i eto...Topi se...
    Jes da sam ga ja talozila 3 godine...Ali...istopicu ga vala...Pa makar u naredne 3
    ...I`m A LiTl|E RuNaWay...DaDdy'S GiR|...
    I`m Miss Milkie**>And I am prude on it... :ass: :finger:

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NiNaNiCa^
    Nisam ceo zivot imala problema sa tim....Vec od kad sam pocela non stop da jedem samo sendvice...i u septembru sam promenila nachin ishrane...
    I vide se rezultati...I po vagi i po garderobi [sad ce DIDI da me proziva,samo da vidi shta pishem ]
    Ali vishe se primecuje po garderobi...Pantalone,naravno...shire...kaput se lakse kopcha...i tako....
    Nikad ne bih visila po fitnesima i ostalim glupostima...Zasto?Kad imam prirodu oko sebe...Shetaj se do mile volje....Skachi...Potrchi malo,pa malo vishe,pa predje u naviku i eto...Topi se...
    Jes da sam ga ja talozila 3 godine...Ali...istopicu ga vala...Pa makar u naredne 3
    Nesto se dogovaram sa jednim frendom iz PD Pobeda. 14 dana trekinga po Julijskim Alpima. Mozete se pridruzit ko ima volju, sami, u paru kako god. Samo moram znati za priblizan broj da sredim rezervacije... Pa da vidis kako se smrsavi u 14 dana
    Ne bi bilo lose napravit izlet Cafea del Montenegro...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ljudi, okle vama toliko vremena te skoro svaki dan po 2 ure trenirate? Ja ne mogu stic ni post odje da bachim
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLeNtaVi
    a ljudi, okle vama toliko vremena te skoro svaki dan po 2 ure trenirate? Ja ne mogu stic ni post odje da bachim
    neko baca postove, neko tegove - stvar prioriteta :P :?
    - just make me want it -

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Nesto se dogovaram sa jednim frendom iz PD Pobeda. 14 dana trekinga po Julijskim Alpima. Mozete se pridruzit ko ima volju, sami, u paru kako god. Samo moram znati za priblizan broj da sredim rezervacije... Pa da vidis kako se smrsavi u 14 dana
    Ne bi bilo lose napravit izlet Cafea del Montenegro...
    14 dana? Kad, gdje, kako?
    Mi smo ovo ljeto mislili obici cijeli IPP , oko 4 dana puta, ali su se zalomile obveze i bicikli, na kojima smo ipak proveli vise vremena i kilometara. (hint: izlet po Cresu).
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Nesto se dogovaram sa jednim frendom iz PD Pobeda. 14 dana trekinga po Julijskim Alpima. Mozete se pridruzit ko ima volju, sami, u paru kako god. Samo moram znati za priblizan broj da sredim rezervacije... Pa da vidis kako se smrsavi u 14 dana
    Ne bi bilo lose napravit izlet Cafea del Montenegro...
    14 dana? Kad, gdje, kako?
    Mi smo ovo ljeto mislili obici cijeli IPP , oko 4 dana puta, ali su se zalomile obveze i bicikli, na kojima smo ipak proveli vise vremena i kilometara. (hint: izlet po Cresu).
    Obicno je najpovoljnije vrijeme u drugoj polovini osmog mjeseca. Krenuli bi sa Pokljuke (Sport hotel - tamo bi ostavili automobile) i onda "udarili" osmicu po Triglavskom narodnom parku, time da bi jednom isli diagonalno preko samog Vrha. Djelomicno bi neke trase prevozili i biciklima. Na Soci bi imali rafting i kanjoning, a posle bi preko Vrsica krenuli prema severnim ulazima u carstvo Zlatoroga. Cetiri puta bi se popeli iznad 2000 metara, a uglavnom bi to bila "treking setnja" kroz divljinu. Sam put sam izabrao tako da bi nam uvijek bio u blizini koji planinski dom u slucaju losih vremenskih uslova.
    Obicno nas ide oko 40-50 u grupama po deset, najvise 12. Svaka grupa ima svog vodica. Hranu i sve ostalo potrebno nosimo sa sobom, bicikle rentamo, placa se jedino spavanje u planinskim domovima ali po mom misljenju do toga nece doci. Postoje bivaki u kojima se moze prespavati besplatno, bitno je da si zasticen...
    Ne bi sada vise o tome, ako mislis da bi bilo interesa onda se dogovorimo pa otvorimo negdje topik i popricajmo. Mozemo i ovdje ako su moderatorke za.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo je nemoguce...
    Posle 3 mjeseca treniranja ja ne vidim nikakve promjene na mome tijelu! :shock:
    Od danas pocinjem svaki dan da treniram, a necemo se zezati sa tim!
    Ranicu se ako na ljeto ne vide promjene, a oce...."kunem ti se"

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bogomi eo 4-5 dana kako sam poceo da picim po 2-3 sata dnevno ,i mogu vi rec da je ljepce lezat i pit pivo :dring: :dring: :dring: Ali sam nabio 125 pa moram malacko da se spremim do ljeta
    Tacno je to da bi mi svi voljeli za dva dana da nabijemo miske i skinemo brdo kila,alki za 8 nedjelja se vrlo tesko moze vidjet rezultat ! Tek poslije 8 N. pocinje zadovoljstvo ,a do tada ja umrijeh od upale "SVEGA" osim neda bog Q***A :wink: sve zivo boli skupili se misici ka "dinar" pa idem ka da mi je neko mopu u dupe stavio ,ali proc ce to sve ,samo treba imat volju i vjeru u sebe ,pa cemo se vidjet na ljeto :wink:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    ovo je nemoguce...
    Posle 3 mjeseca treniranja ja ne vidim nikakve promjene na mome tijelu! :shock:
    Od danas pocinjem svaki dan da treniram, a necemo se zezati sa tim!
    Ranicu se ako na ljeto ne vide promjene, a oce...."kunem ti se"
    Puno ovisi kako ti treniras. Jednom sam vec rekao da treba paziti na broj otkucaja srca. Iznad 135 ide sve u misicnu masu, nema mrsavljenja onda. Joging radis tek onda kad vec imas idealnu tezinu. Ja favoriziram treking + pravilnu ishranu (jedi "vodu", to znaci puno voca i povrca). I plivanje je idealno za mrsavljenje.
    Ako hoces smrsaviti u odredjeni deo tijela onda taj deo zavij u celofan i selotejpom zaljepi. Sada vezbaj pa da vidis posle koliko vode se nakupi ispod njega... Najbolje su one vezbe koje je opisala Jane Fonda u svojoj prvoj knjizi. Sve ono kasnije pa do danasnjih dana je samo biznis i fintiranje ljudi...
    Koliko energije pojedes toliko je moras i potrositi. Bjezi od fast food-a, crtaj ga iz svog jelovnika. Pronadji neku dobru dijetu koja ti odgovara i savjetuj se kod nutricionista. (Imas toga puno na netu, nadji nesto onda me slobodno pitaj kako dalje.)

  11. #36
    Join Date
    May 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a niko nije valjda toliko krme pa da mora tooliko da trenira,da preskace veceru,da se odvikne od cipsa.kole........od cega cu bre da zivim??? :shock:

    ma samo trenirajte,tj.bavite se bilo cim samo nemojte sjediti,jedite normalno tj. umjereno i necete imati problema.....
    ja se bavim aerobikom,tek sam pocela al vidim rezultate iako posle treninga jedem ko krme ja se nisam udebljala....a zasto?sigurno nije do organizma jer mi on nije bas ok!cure....samo skaci skaci igraj i riba si :wink:
    valjda???? :shock:
    I see the sadness in their eyes
    Melancholy in their cries
    Devoid of all the passion
    The human spirit cannot die
    Look at the pain around me
    This is what I cry for
    Look at the pain around me
    This is what I'll die for...

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BeTTwEn The Wa||eS
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Nesto se dogovaram sa jednim frendom iz PD Pobeda. 14 dana trekinga po Julijskim Alpima. Mozete se pridruzit ko ima volju, sami, u paru kako god. Samo moram znati za priblizan broj da sredim rezervacije... Pa da vidis kako se smrsavi u 14 dana
    Ne bi bilo lose napravit izlet Cafea del Montenegro...
    Ja sam uvek za...samo mi se sve mora reci na vreme...
    izvini sto kasnim...nisam dugo ovo gledala
    nece se ponoviti
    a mozes mi poslati pm. o svemu....!!!!
    ...I`m A LiTl|E RuNaWay...DaDdy'S GiR|...
    I`m Miss Milkie**>And I am prude on it... :ass: :finger:

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    ovo je nemoguce...
    Posle 3 mjeseca treniranja ja ne vidim nikakve promjene na mome tijelu! :shock:
    Od danas pocinjem svaki dan da treniram, a necemo se zezati sa tim!
    Ranicu se ako na ljeto ne vide promjene, a oce...."kunem ti se"


    Tijana treba proc najmanje 8 nedjelja da se rezultat vidi :wink: a posto si ti mlada i elegantno gradjena ,tesko da se vidi sto u toj mjeri ka kad bi imala (nida bog) 100 kila pa kad maknes 30 vidi se iz helikoptera !! i da znas ako treniras svaki dan tijelo (misici) nemogu da se izgrade ,jer oni se pumpaju kad tijelo odmara !! zato ti preporucujem (ako ocas da vidis brzi rezultat) da udaras na pojedine grupe misica napr:
    ponedjeljak........... biceps + triceps + podlaktica/nadlaktica
    utorak................... ramena + grudi + leptiri
    srijeda....................stomak + ledja
    cetvrtak.................listovi + butine (noge)
    petak .................... kondicioni trening staza,trcanje ,biciklo itd itd
    subota ....................odmaras
    nedjelja ................. odmaras

    posto ti nezelis masu ,vec definiciju onda radis sa malom tezinom ali serije od vise puta , napr. 10 serija od po 15 -20 puta (napominjem manje tezine ! :wink:
    pozdrav i srecno !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NiNaNiCa^
    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Nesto se dogovaram sa jednim frendom iz PD Pobeda. 14 dana trekinga po Julijskim Alpima. Mozete se pridruzit ko ima volju, sami, u paru kako god. Samo moram znati za priblizan broj da sredim rezervacije... Pa da vidis kako se smrsavi u 14 dana
    Ne bi bilo lose napravit izlet Cafea del Montenegro...
    Ja sam uvek za...samo mi se sve mora reci na vreme...
    izvini sto kasnim...nisam dugo ovo gledala
    nece se ponoviti
    a mozes mi poslati pm. o svemu....!!!!
    Treking za mene nije samo sport vec zivotni stil, navika i strast. Sastavite grupu od barem 10 ljudi, izaberite vodju grupe i javite mi. Onda cu ja lepo njega kontaktirati, obavijestiti o datumu i svemu sto je potrebno za takav poduhvat.
    ******************
    A Boga mi, moze se i fino zaraditi tim putem, narocito ako si dovoljno hrabar i imas zilicu za pustolovine. Fotografija gore je sa trekinga po Nepalu vise od 4000 m n/m (21 dana). Prvi put ides sa agencijom, fino snimas, dobro zapamtis sve puteve, hotele, odgovorne ljude, adrese i naslove. Kad se vratis povezes se s drugom agencijom koja toga u svojoj ponudi nema. Tako postanes vodic. Kad agencija sakupi dovoljno ljudi, ti ih lepo vodis po tim istim putevima... uz to da dobro zaradis i putujes djabe, radis nesto korisno za svoje tijelo i jos uzivas u upoznavanju stranih zemalja... :wink: Eto decki, ideja :idea:

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda cu morati da pocnem da jedem neku "normalniju" hranu jer i sama primjecujem da od fast food-a nema nista.
    Problem je u tome sto stvarno nikada nisam trenirala i onda ne znam ni sto treba da radim a da placam pare mi se ne da... Nekako ipak mislim da se te pare mogu na drugi nacin potrositi.
    Sta mislite da usput uzmem i neku aerobik kasetu ili nesto? Imam dosta slobodnog vremena a nisam navikla da leskarim...Tako da bih mogla sat vremena aerobik i onda na sprave...trbusnjaci,cucnjevi, trcanje, biciklo.

    Ili ipak da zovem nekoga da mi pomogne i da me nauci sta da radim.

    Da mi je kako ovaj "slauf" oko struka maknuti i isto tako dupe napraviti, sve bih dala! A evo i predala sam se, nisam takla cokoladu zadnjih 10 dana.

    Dala sam sebi rok do 1 Aprila. Javicu vam se

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ili ipak da zovem nekoga da mi pomogne i da me nauci sta da radim.

    Da mi je kako ovaj "slauf" oko struka maknuti i isto tako dupe napraviti, sve bih dala! A evo i predala sam se, nisam takla cokoladu zadnjih 10 dana.

    ZOVI MENE I JA CU TI POMOC OKO DUPETA I TD ITD :wink: 8)
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehehehe, Zvek, uzeo si mi rijec ispod prstiju.
    Tijana, pa da, za "slauf" oko struka nema boljeg no puno sexa. To ti je istovremeno i najjeftinija varijanta mrsavljenja. Dobar bumsen je -1300 kcal :wink: A u vezi cokolade, hmmm, zar nisi cula za ono pjesmu Ti si moja cokolada, ja sam tvoja cokolada... :wink: Ne trebas apstinirati

  18. #43
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Los Angeles CA. 90066
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: treninzi...

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    U poslednje vrijeme malo vise vremena provodim u fitness centru i pokusavam skinuti 2-3 kg viska pa eto mi pade i nesto na pamet.

    Idem na fitnes vec nekih mjesec ipo-dva... Jesam li smrsala? Ako gledam po vazi, nisam ni jednog kg, ali zato ako gledam po garderobi...mogu i primijetiti da ima promjena. Nije nesto da se to extra primjecuje,ali ima promjena

    Sad nesto razmisljam...Kada trenirate, gledate li na vagu ako ste smrsali ili ne...ili samo po garderobi.

    Posle koliko vremena ocekivati promjenu? (mjesec,dva....ili NIKAD)

    Sta vecinom radite kad trenirate?
    Ja sam po pola sata na biciklo, pola sata trcanje...i ostalo trbusnjaci i malo obradjivanje dupeta... Sta vi radite?

    Ajmo malo o zdravlju...kad vec hladnoca ne da da se skita bas toliko

    Za mene je treniranje i bilo sto vezano sa sportom svetinja... Inace me ``nikad nije drzalo mjesto`` tako da sam uvijek se bavio sportom.

    Ja radim sve... znaci cijelu muskulaturu. A vjezbam u gym-u 3 put nedjeljno. A ostalim danima upraznjavam trcanje, fudbal, American Football, B-ball, box itd... sportove u kojima sam dobar. i u kojima se mogu dobro isforsirati. Trening u gym-u mi traje otprilike 2h, dok upraznjavanje sporta i do 5h... Za mene je fizicka aktivnost jako vazna i svakodnevna... Sportski sam tip... Tako da bi sjedjenje i ne vodjenje racuna o tijelu bilo ne-adekvatno :wink: 8)
    A sto se tice promjena na tijelu i kad ih treba ocekivati... Pa to znaci od mnogo cega... Razni faktori uticu na to. NPR... Prirodna vezivnost i snaga misica, predispozicije, zatim koliko je covjek radan i uporan... Sve je individualno :wink: Moj savjet ti je Tijana... dok ne postignes ono sto zelis... samo treniraj i vjezbaj... Kad tad se rezultati moraju pokazati 8)
    All I Need Is One Mic !!!
    H.O.V.A. ThA G.O.A.T.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    MJERIJO DANAS 113 KILA HEHEHE NAPREDAN SAM JA MOCIC :wink: TRENINZI 7 X U NEDJELJU DANAS BICEPS STOMAK I GRUDI ,JUCE NOGE KOMPLET I KONDICIONI :wink: !!! (IMA SE MOZE SE) :joint:



    PS. Tijana ocemo ti pomagat sto oko oga dupeta a ?? :joint:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moracemo nesto cinjeti Zveku 8) :wink:

  21. #46
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja treniram rukomet 4 godine,sad imamo treninge svakog radnog dana,a kondicione 3 puta nedeljno,obicno ujutru.ma nisam ni za sta posle treninga.Nisam se krenula na rukomet da bi smrsala,jer za to nema potrebe,jednostavno volim taj sport.a isla sam i u teretanu neko vrijeme,samo sam nabacila misice tada,ma licila sam na nekakvu bilderku,pa sam prestala.visoka sam 175 cm imam 63 kg i mislim da nemam potrebe za mrsanjem
    I am beautiful no matter what they say
    Words can't bring me down
    I am beautiful in every single way
    Yes, words can't bring me down
    So don't you bring me down today

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tijana, prvo - sto oces od svog tijela i kakva ti je muskulatura trenutno? da li si mrsava i oces da se zategnes ili si punija i oces samo da se otarasis viska? ili si punija i oces da se otarasis viska + da se zategnes? ili da nabacis malo misica mozda? nemam zivaca citat sve ovo, kad vidim neke komentare samo :roll: zakolutam ocima, istih bisera kao u teretanu, nema pametnijih ljudi no odje..

    kakva ti je konstrukcija tijela? da li si prirodno mrsava pa se nakupilo malo viska ili si prirodno jaca i oces to da promijenis? ovako - tvoje dimenzije su kosti+misic+kolicina masti preko misica. jedino na sto mozes da utices je kolicina masti i velicina misica. kolicinu masti mozes da skines do nevjerovatnih 0,2% kompletne tezine u extremnim slucajevima, sto znaci da je mast ono na sto najlakse utices. sto se misica tice njega mozes da zategnes i povecas. prirodnu velicinu misica ne mozes da smanjis! to zapamti i zacrtaj sebi, jer ako si malo jaca a oces da izgledas kao manekenka, zaboravi. u najboljem slucaju mozes da skines svu mast i da zategnes misic, to je ono sto ti tvoje tijelo dozvoljava.

    prije svega zacrtaj sebi sto zelis, i sva znanja koja si pokupila "usput", slusajuci drugarice i drugove, forumase, cak i neke instruktore - zaboravi. sto se prije odreknes zabluda, lakse ces primiti nova i ispravna znanja.

    ako si zadovoljna svojom linijom, preporucio bih ti nesto slucno kao smirnoff, neki blaze fizicke aktivnosti, kao setnje, lagan dzoging i sl. to su neki tipovi treninga od kojih se lijepo osjecas, zdravi su a i nabijes malo kondicije. sa druge strane, ako zelis da napravis nesto od svog tijela, zaboravi to, zaboravi setnje, zaboravi "5 minuta dnevno" rutine, zaboravi teleshop, spremi se debelo da se namucis i oznojis.

    prva stvar koju bi trebalo da prihvatis, bilo da zelis misice ili ne, jeste - tvoje tijelo ne mijenja rutina treninga, vec ishrana. mozes trenirat kao najveci atleta na svijetu, ali ako se ne hranis ispravno to ne vodi nicemu.

    e sad, da se pozabavim konkretnim stvarima.

    krenucu od slucaja da NE zelis misice i njihov oblik i velicinu, vec "odran" zategnut misic sa malo masti preko njega (citaj: dobro dupe i butine ).
    u tom slucaju ne moras da mislis na tegove. ovdje je imperativ na jakom kardio treningu koji u sebi sadrzi dosta vjezbi sa sopstvenim tijelom i tezinom. spremi se za dosta znoja, jer ovakav trening ne moze da ga zaobidje. znoj je najbolji nacin na koji se oslobadjas masti. napominjem da je moguce odjednom skidati mast i zatezati misic, sto je i poenta raznih fitnes programa. medjutim, ukoliko zategnes misic a mast ostane, vizuelno se nista nece primjetiti. ti mozes da osjecas da si jaca i u boljoj kondiciji, ali pred ogledalom se to nece vidjeti.

    drugi dio ovog programa je ishrana. redom na drugom mjestu, u srcu na prvom u ishrani za ovaj slucaj je potrebno sledece: dosta aminokiselina i proteina, dosta tecnosti, smanjen unos ugljenih hidrata i sto je moguce manje masti. konkretno: mlijeko, jaja, riba. zamijeni bijeli hleb crnim. bijeli hleb ima dosta ugljenih hidrata za razliku od crnog. izbjegavaj bilo koji oblik tjestenine: dosta hleba, pastu, pizze i sl. pij dosta tecnosti.
    ovdje bih ti otkrio jedan svoj mali trik koji se zove zeleni caj. njega mozes da uzimas 2-3 put dnevno, a njegov sastav je specifican jer ubrzava rad metabolizma, drugim rijecima rad zeludca i brzinu varenja hrane. ukoliko se hrana non stop gomila u tebi to nimalo nije dobro. jak metabolizam brzo vari hranu, u misice ishrana dolazi na vrijeme, a ostaci se ne zadrzavaju i samim tim ne iniciraju stvaranje novih masnih naslaga.

    ukoliko ZELIS da tvoji misici imaju oblik, jacinu i snagu, prica je skroz drukcija. ovo je moj domen rada i ako pocnem bojim se da necu brzo stati, pa posto sumnjam da te to zanima, preskocicu. opet, ako tebe ili nekog drugog zanima, uposlicu tastaturu
    - just make me want it -

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekad su rekli reci s kim se druzis pa cu ti reci ko si.
    Danas kazemo, reci sta jedes pa cu ti reci ko si :wink:

  24. #49
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Misicna masa nije isto sto i masnoca pa se cesto desava da se "steshesh" a da se to na tezini ne primjeti. Da bi se skinuli kilogrami trebalo bi vjezbati oko tri mjeseca i uz to se pridrzavati odredjenog rezima ishrane. A i kada se postigne zeljena tezina, treba je odrzavati.
    Meni je veliki problem bilo to drzanbje dijete jer se za vrijeme treninga istrosim toliko da sam gladna kao vuk, a ne bi trebalo jesti dva sata prije i poslije treninga...ahaM...kako ne.
    Radila sam na spravama, vjezbala, ali jela kao i vazda...brza hrana i tjestenine i nisam skunula ni jedno kilo, ali su mi se misici pretvorili u kamen, dosla sam kao razbijac.
    Od kad ne razmisljam o kilazi i ne idem na fitnes primjetno sam smrsala iako jedem kao u uvijek, cesto i u sitne sate. Ne znam na koju foru.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ja samo da vas obavijestim da su promjene napokon pocele da se primjecuju
    meni je bilo potrebno pola godine
    Danas se osjecam boljeee, danas mi sunce sjaa

    Sada mi je samo jos jedna stvar potrebna. Da zategnem dupe...kazu da je to najlakse postici sa onim sto Zvek predlozi nego meni to nesto ne ide za rukom bas najbolje pa cu vas morati pitati za neke druge savjete (ako imate kakve)

    Da vas cujem?

    btw. slatki su nam forumi
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •