Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: Odluka glavnog grada o teleportovanju kucnih ljubomaca

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Odluka glavnog grada o teleportovanju kucnih ljubomaca

    Na javnoj raspravi koja ce se odrzati 07.04.2010.godine , izmedju ostalog raspravljace se i o teleportovanju pasa,kako javljaju pouzdani izvori.
    Ova odluka je naknadno donesena zato sto nije bilo sigurno da li ce glavni grad moci da izdvoji sredstva za tako prije svega skupu i naprednu tehnologiju.
    Medjutim,Evropska Unija je odobrila kredit Crnoj Gori u iznosu od 10000000000000 e ,da bismo bili u mogucnosti da ovdje dovedemo strucni kadar i da obezbojedimo bezbjednu nabavku i dostavu teleportacionih stanica(tacan broj ovih stanica jos nije poznat,mada se moguce lokacije vec nagadjaju:iza stare zgrade vlade,Stara varos,Vrela Ribnicka,travnjak kod Univerziteta CG itd.).
    Kako navode u izvjestaju,teleportovanjem ce mocio da se koriste stenad i mali psi (od 2 do 5 puta dnevno u zavisnosti od razloga teleportovanja),dok ce veci psi smjeti da koriste ovo zadovoljstvo samo 3 puta dnevno,opet u zavisnosti od razloga teleportovanja...Teleportacija ce biti zabranjena AGRESIVNIM psima,psima bez KORPE i POVODCA (jer moze doci do gubljenja psa i covjeka u bezdimenzionalni svijet,u slucaju napada psa,mada najavljuju da se isti mogu pronaci na internet adresi www.ruka-sapi.me)...

    Last edited by Tom Riddle; 06-04-10 at 22:26.


  2. #2
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li neko ljubazan da napise ili stavi link do clanka gdje bi moglo da se procita sta se sve tim novim zakonom zabranjuje?

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tom Riddle da li mozda znas, koja je mjesecna cijena usluga teleportovanja? I da li postoji mogucnost vadjenja mjesecne karte? Da li postoji mogucnost teleportovanja dva psa istovremeno?

  4. #4
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MISTERIJUM,pretpostavljam da znas da je veceras bio sastanak u vezi sa ovom odlukom,medjutim,posto sam imao obaveza u azilu(kao i ti),nisam imao cast da prisustvujem tom sastanku....Mada,cuo sam da je nasa moderatorka Tatjana bila tamo,tako da nam ona moze reci nesto vise o cijenama....
    Siguran sam,posto ce biti mnogo zainteresovanih,da ce poceti i da se vade ne samo mjesecne vec i godisnje,pa mozda i desetogodisnje karte....
    Sto se tice teleportovanja dva psa,to ce biti izvodljivo samo ako su u pitanju male rase(za sad,dok teleportovanje ne zazivi kod nas).....
    Last edited by Tom Riddle; 06-04-10 at 23:00.


  5. #5
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oce li moc na kredit ?! :joint: A ne razmujem u potpunosti nisu rekli jel ce morati da stavima pse u transporter ili ce korpa biti dovoljna ? Ili cak da im vezemo prednje i zadnje noge da ne mogu nekoga da povrijede ?

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ne ne , obavezni su samo korpa i povodac ... Sto se tice povreda,strucni kadar garantuje da ce se za svakoga ko se u toku ovog procesa povrijedi oni pobrinuti i da ce se taj oporaviti u roku od 24 h ....


  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom Riddle View Post
    Ne ne ne , obavezni su samo korpa i povodac ... Sto se tice povreda,strucni kadar garantuje da ce se za svakoga ko se u toku ovog procesa povrijedi oni pobrinuti i da ce se taj oporaviti u roku od 24 h ....
    no mi ti ne rece oce li moc to na kredit brate?

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao sto sam rekao MISTERIJUMU,sto se placanja tice,nista ne znam....


  9. #9
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci to ipak nije tako pouzdano cim moze doci do povreda.....a kolika mora biti duzina povodca, da li je navedeno u pravilniku?

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a korpa moze ona ka policijska da mogu da laju,tj da otvore usta,il skroz zatvoreno da ne bi uznemiravali dok su bezdimenzionalnalnom prostoru?

  11. #11
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Paaaa,jos uvijek nije pouzdano....Mi smo jedna od 37 zemalja koje ce to da uvedu bez testiranja....Ne znam kako ce to izgledati,ali nadajmo se najboljem....
    U pravilniku,koliko sam ja shvatio,stoji da su samo zabranjeni flexi povodci,a duzina dozvoljenih nije pomenuta.....
    Sto se korpi tice,to bira sam vlasnik,tj. koristi onu korpu koja najvise odgovara njegovom psu....


  12. #12
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ok , ko od vas dolazi veceras ?
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je uopste predlozio taj zakon, sta li je vec?

  14. #14
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,099
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    oce li neko bit' ljubazan da mi objasni o cemu se radi?

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    apple,mi se malo salimo oko ove odluke o teleportovanju pasa,naravno ... samo smo htjeli da aktiviramo forumase i da ih jos jednom podsjetimo da dodju na javnu raspravu koja je kao sto je i receno odrzana danas od 11 do 13 h ... Medjutim, niko od forumasa nije ni dosao,sto me ni ne cudi jer nije prvi put .... U svakom slucaju,hvala vam forumasi ! O.o :???:


  16. #16
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa mnogim forumasima su rekli da maloljetnici ne mogu pa A mozes li mi ti rec sto je bilo? Imal kakvih novosti?

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odluceno je da se ta odredba usvoji samo malo izmijenjena...u principu oni su se,kako sam ja skapirala samo slozili da se iz odredbe makne termin PAS KOJI IZAZIVA GADJENJE...receno je da nosenje korpe za nas nije prihvatljivo i da je nedopustljivo da pas ide za vrijeme podgorickih vrucina sa korpom.receno je da prije nego sto donesu ovu odluku moraju obiljeziti mjesta u kvartovima na kojem se psi mogu pustiti a na to nam je doticni gospodin odgovorio da ih vodimo na Ćemovsko nakon cega je nastao smijeh u sali Onda zalili smo se zasto psi ne mogu da borave na balkonu,ko daje definiciju opasnog psa....Vlasnik odgaivacnice rase cane corso pitao je ko odredjuje da li je osjecaj straha koji izazove neki pas kod covjeka opravdan ili ne....i nisu znali da mu odgovore.Uglavnom mislim da je poslednja recenica gospodina iz opstine bila najbolji prikaz onoga sto se desava : Vi ste manjina ,ne moze da bude po vasem.... i eto sta drugo reci...Uglavnom rekli su nam da sve primjedbe stavimo na papir i posaljemo im do sjutrasnjeg isteka roka.Tako ce i biti
    Last edited by MISTERIJUM; 07-04-10 at 16:03.

  18. #18
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    ko je uopste predlozio taj zakon, sta li je vec?
    Spale,to nije bas zakon,nego odluka glavnog grada o drzanju kucnih ljubimaca na teritoriji opstine Podgorica...predpostavljam da je predlog te odluke donesen na sjednici Skupstine opsine Podgorica
    Last edited by MISTERIJUM; 07-04-10 at 16:07.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ti MISTERIJUME :*
    Takodje,prije nego sto se donese ova odluka,vlada Crne Gore i sam glavni grad ce morati da rijese pitanje cipovanja kucnih ljubimaca....
    Takodje,covjek je rekao da mi slobodno primjdbe i predloge posaljem nocas njemu putem mail-a ,ali ce oni sami,opet,donijeti konacnu verziju odluke....
    Moje misljenje je da smo mogli da uticemo mnogo vise na njih da je nas bilo vise,ali ovako,kada nas je na ''javnoj raspravi'' bilo 10 .....


  20. #20
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za Nacrt ove odluke saznala tek danas i mislim da bi ipak trebali da zajedničkim snagama pokušamo uraditi nešto.Užasno mi je krivo što nisam znala za javnu raspravu!!!! Ova odluka nas vlasnike pasa svrstava u građane drugog reda, a od naših ljubimaca pravi ''zagađivače životne sredine'' hahahahaha veću glupost davno nisam pročitala.U svakom slučaju stvarno bi trebali da se sastanemo i pokušamo naći najbolji način da se nekako borimo protiv ove odluke.
    Kod nas se mnoge odluke i zakoni ne poštuju,ali budite sigurni da će ovu dosledno sprovoditi. Možete da imate psa, ako on ne izaziva gađenje kod drugih???????? nevjerovatno stvarno.......

  21. #21
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jako postujem ovo sto i rekla,ali mi je zao sto ti moram reci da je sad prilicno kasno da ista mijenjamo....Mi smo napisali primjedbe koje ce nocas(eventualno ujutru) njima biti dostavljene.....Shvatam i da ima onih ljudi koji ne ulaze na forum toliko cesto da bi vidjeli sto se pise,ali nekoliko puta smo apelovali na sve sa ovog podforuma da dodju da uradimo nesto,i niko nije dosao....A kada taj zkon stupi na snagu,koji ne odgovara ni nama ni onima koji nisu dosli,oni ce biti prvi koji ce da se zale,medjutim tada ce biti kasno....


  22. #22
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postovani,
    prisustvovao sam danas javnoj raspravi u KIC Budo Tomovic. Rekli ste da vam u pismenoj formi posaljemo sugestije/prijedloge na nacrt odluke o kucnim ljubimcima.
    Saljem vam neke od sugestija, nadam se da cete sagledati i aspekte koje cu vam predociti(kao vlasnik kucnog ljubimca) i promijeniti neke od clanova, kako bi ovom odlukom bili zadovoljni i vlasnici kucnih ljubimaca i gradjani. Nadam se da ce se doosenjem dodatnih podzakonskih akata dodatno regulisati ova oblast, kako bi se popunile odredjene "rupe" koje trenutno postoje, vezano za identifikaciju(cipovanje), borbe pasa, nehumano drzanje...itd.

    Navodicu vam po clanovima sta bi predlozio da se promjeni i kratko obrazloziti, na kraju imate jos sugestiju za definisanje nekih losije definisanih pojmova u odluci.


    Clan 5.
    Prijedlog za izmjenu: izbaciti ” i ne izazivaju osjećaj straha ili gadjenja,”
    Obrazlozenje: Ovo su subjektivne kategorije i zavise od osobe do osobe, narocito rijec “gadjenje”. U Zakona o zaštiti dobrobiti životinja, nisam uspio nigdje pronaci ovu ili slicnu formulaciju. Na vise mjesta se pominje strah, patnja, bol ali u smislu zastite zivotinja od covjeka. Zamolio bih vas da mi odgovorite u kojem clanu zakona ste nasli ovu konstataciju? Na danasnjoj javnoj raspravi neko je pomenuo da je ova formulacija prenijeta iz zakona.


    Clan 10. U stambenoj zgradi nije dozvoljeno da se drži, niti ostavlja pas ili mačka na balkonu, terasi ili lodji i uvodi pas ili mačka u liftove kada lift koriste stanari.
    Prijedlozi za izmjene:
    Dodati: Osim ako za to nemate saglastnost vecine stanara.
    Izbaciti: balkonu, terasi. (Ako ostane na balkonu, terasi dodati „osim ako to ne ometa kucni red i mir i higijenu.“)
    Obrazlozenje: trenutno veliki broj pasa, macaka boravi na balkonu zgrada. Bojim se da ce ovom odlukom oni biti poslati na ulicu. Podrazumijeva se da pas "ne ometa red i mir" i higijenski uslovi da ne naruse se zbog boravka psa na terasi...


    Clan 13. Držalac čiji pas čestim i dugotrajnim lajanjem ili zavijanjem remeti mir građana, dužan je da preduzme odgovarajuće mjere da spriječi dalje uznemiravanje građana ili je dužan da ukloni psa.
    Prijedlog za izmjene: privremeno ukloni psa ukoliko su razlozi za zavijenja „tjeranje pasa“ ili slicni. I mogu se otkloniti nakon nekog vremenskog perioda.


    Clan 14. Iz dvorišta i posebnih djelova stambene zgrade psi se izvode samo na povocu koji odgovara veličini i snazi psa i sa zaštitnom korpom. Opasnog psa izvodi samo punoljetna osoba, na kratkom povodcu dužine od 1,5m i sa zaštitnom korpom.
    Prijedlozi za izmjene:
    Izbaciti: „i sa zastitnom korpom“ na oba mjesta.
    Obrazlozenje:
    U zakonu o dobrobiti zivotinja je propisano sljedece:
    „Opasni psi se mogu izvoditi na javna mjesta samo vezani i pod neposrednim i neprestanim nadzorom držaoca. Zabranjeno je licima mlađim od 16 godina da izvode opasne pse na javna mjesta.“
    Nije definisano da je neophodno nosenje korpe, i starosna godina je niza. Sto se godina tice mislim da ste u pravu, i lice koje vodi psa treba biti starije, narocito ako je pas „jaci“, a i iz razloga odgovornosti i zrelosti.
    Nosenje „zatitne korpe“ je mucenje psa. Narocito za velike pasmine. Trebate biti svjesni da se pas hladi samo disanjem(zato izbaci jezik kad je umoran ili nakon trcanja), da nema znojne zlijezde i ukoliko mu onemogucimo da normalno dise i izbaci jezik mucimo ga i gusimo. Ovo je narocito kriticno za ljetnje mjesece i vrucine kojih je u Podgorici puno. Ovim bi ogranicili kretanje pasa u ljetnjim mjesecima. Bitno je napraviti razliku kod „agresivnih“ pasa, koji pokazuju znake agresije prema zivotinjama, ljudima i slicno. Kod agresivnih pasa neophodno je nosenje zastitne korpe, iz razumljivih razloga.


    Clan 15.
    Prijedlog: definisati na sta se tacno misli, nije jasno.
    Obrazlozenje: Nije precizno definisano na sta se misli. Mozete li navesti sta su „zelene uredjene povrsine“. Mislim da tacno treba naznaciti ta mjesta istaci na na tim lokacijama oznake. Neko ovo moze protumaciti kao na primjer: park na Krusevcu, Njegosev park, park na Zlatici, Toloska suma, brdo Gorica, Ljubovic...ako su ovo sve zelene uredjene povrsine, onda smo mi sa kucnim ljubimcima diskiriminisani, prakticno ne mozemo prosetati pse. Ako sve ovo definisete kao takve povrsine potrebno je ostaviti „djelove“ parka ili povrsina i za vlasnike kucnih ljubimaca. Razumio bi da odredjene parkove "ogranicite" samo za ljude. Ali da nam oduzmete sve ne mogu da shvatim. Godinama mi setamo svoje ljubimce po parkovima, i ne vidim da ugrozavamo nekoga. Zao mi je sto nesavjesni vlasnici pasa bacaju losu sliku...


    Jos par sugestija, za neke nedefinisane stvari, a veoma su bitne.
    Opasan pas – ovako ostavljena formulacija bice slobodno tumacena. Sto moze dovesti do toga da je za 2 covjeka isti pas bude ili ne bude opasan. Za nekoga ko ima strah od zivotinja svaki pas je opasan. Na kraju ce se ova definicija svesti na „velicinu“ psa, sto ce biti potpuno pogresno, jer „veliki“ psi su stalozeniji i mirniji od „srednjih“ i „manjih“. Umjesto pojma „opasan pas“, trebalo bi koristiti „agresivan pas“ i u to dodati rase kod kojih se genecki postice agresivnost radi borbi. Vezano za ove definicije bi trebali da se konsultujete sa Veterinarskom upravom, Kinoloskim savezom, i nadleznim organima koji su zaduzeni i kompetentni da daju ove definicije. Na danasnjoj javnoj raspravi smo culi da postoji nacrt podzakonskih akata u kojima ce se definisati opasni psi. Mislim da je lose da se nedefinisane stvari ostavljaju u ovakvim odlukama, jer mogu dovesti do selektivnog tumacenja.

    Da bi kvalitetno rijesii problem napustenih ili izgubljenih kucnih ljubimaca, neophodno je da se uvede obaveza cipovanja pasa. Kako bi se mogli identifikovati. To je vec uvedeno u svim zemljama EU i ni jedna zivotinja koja nije cipovana ne moze preci granice EU. Tako pronadjenu i identifikovanu zivotinju mozete odmah vratiti „nesavjesnom“ vlasniku i naplatiti mu kaznu. Na ovaj nacin bi se i smanjio broj napustenih kucnih ljubimaca.


    Nadam se da cete biti dovoljno otvoreni i uzeti u obzir vidjenje jednog vlasnika kucnog ljubimca. Ja volim da setam svoga psa, ne ugorzavam ni ljude ni druge zivotinje dok setam psa na povodcu. Nadam se da cu nakon ove vase odluke i dalje moci da uzivam u parku, na Gorici...itd


    Uz nadu da ce ovaj mail doci na pravu adresu i biti procitan,
    Srdacan pozdrav.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka uvedu oni ovo slobodno...postovace se kao vecina zakona kod nas, policajci ili ko vec nema pametnija posla no da gleda ima li pas korpu kad ga izvodis u setnju, ili ce gledat drzi li ko psa na terasi(ovo mi je najgluplji predlog od svih koji su navedeni). Samo znam da mom psu nikad korpu stavljat necu i mucit ga po ovim vrucinama koje tek dolaze...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to je sve lijepo sto ti pricas...moguce da se nece postovati...ali ima dosta "ljudi" koji mrze zivotinje, a od zivotinja vole samo sto vise "konja" ispod haube....
    ali zamisli da dokoni bolesni komsija sazna da ne smijes drzati psa na terasi, a ti ga drzis..ima da ti zove komunalnu svaki dan.
    kad krenes da setas nedje ima da te prijavljuju na sve strane....mi smo jedan divan narod, koji ima potrebu da nanese stetu/zlo nekome iz ciste obijesti...i uziva da ogranicava druge...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AMIN. Citiracu te sa zadovoljstvom

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post
    ...ali ima dosta "ljudi" koji mrze zivotinje, a od zivotinja vole samo sto vise "konja" ispod haube....
    ali zamisli da dokoni bolesni komsija sazna da ne smijes drzati psa na terasi, a ti ga drzis..ima da ti zove komunalnu svaki dan.
    kad krenes da setas nedje ima da te prijavljuju na sve strane....mi smo jedan divan narod, koji ima potrebu da nanese stetu/zlo nekome iz ciste obijesti...i uziva da ogranicava druge...
    Dom bez dlaka nije dom!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 111
    Last Post: 13-01-13, 14:01
  2. Ishrana kucnih ljubimaca
    By Totalno_LooD in forum Kućni ljubimci
    Replies: 339
    Last Post: 23-05-11, 15:15
  3. Replies: 17
    Last Post: 20-02-10, 17:29
  4. Odlazak kucnih ljubimaca....
    By DzoniS in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 09-08-09, 15:04
  5. Razdvojenost vas i vasih kucnih ljubimaca
    By Břgíńjĺ in forum Kućni ljubimci
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-09, 15:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •