Results 1 to 17 of 17

Thread: Podgorica - Rodos (greece)

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default Podgorica - Rodos (greece)

    Ni pet ni sest no cetiri mjeseca pred put pocinjem planiranje ...


    Je li iko isao na ostrvo Rodos ?

    Citajuci po netu i gledajuci mape vidim da postoji vise varijanti posto planiram da idem kolima a to su :

    1. PG - Skoplje - Solun pa na trajekt do ostrva 35h ako ne grijesim ( pg-solun 7-8 sati = 50e goriva )
    2. PG - SK - SO - ATINA ( 1055 km = otprilike 100e goriva i putarine ) pa na trajekt do ostrva 15h
    3. Najgora koNbinacija ... Serbia - Kosovo - Bulgaria - Turkey (200e goriva plus hotel na pola puta jer je to dva dana voznje ) i na kraju 2h trajektom do Rodosa .



    Jos neko , jos nesto ?
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi li razmišljao da ideš preko Albanije?

    1. Podgorica-Skadar-Drač-Valona-Saranda-prelaz u Grčku-Ioanina-Trikala-Lamia-Atina

    Ili već ako hoćeš i u Solun da svratiš

    Podgorica-Skadar-Drač-Elbasan-Qafetane(Ćafasan)prelaz u Makedoniju-Ohrid-Bitola-Edessa-Solun

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Razmisljao sam ali vozim Renault sto u prevodu znaci dosta kuckanja plastike i rizika za ostecenje trapa ...
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    Je li iko isao na ostrvo Rodos ?
    preskupo ostrvo

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    1. PG - Skoplje - Solun pa na trajekt do ostrva 35h ako ne grijesim ( pg-solun 7-8 sati = 50e goriva )
    PG-Solun za 8 sati? Kolima?

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    2. PG - SK - SO - ATINA ( 1055 km = otprilike 100e goriva i putarine ) pa na trajekt do ostrva 15h

    3. Najgora koNbinacija ... Serbia - Kosovo - Bulgaria - Turkey (200e goriva plus hotel na pola puta jer je to dva dana voznje ) i na kraju 2h trajektom do Rodosa .
    Ako ces kolima, onda najbolje kroz Albaniju do Ohrida. Najgori dio puta ti je Pg-Skadar, jer se nakon Kavaje odvaja za ELbasan put Ohrida i u odlicnom je stanju, dok je put Kavaj-Djirokastro ka jugu, mislim jos uvijek, u katastrofalnom stanju
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prije neki dan sam se uvjerio kakav je put do Skadra , uzas ...
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    Prije neki dan sam se uvjerio kakav je put do Skadra , uzas ...
    to je najgori dio puta do Grcke , do Soluna ti preko Ohrida treba oko 10 sati ako ides preko Elbasana posto je taj put (Tirana-Elbasan)onako sto bi rekli "grdan" ,penjes se pa spustas niz planinu , mnogo je krivina i uzak mi se ucinio (mada mozda mi se ucinio uzak zbog dionice Skadar -Tirana koja je maltene u rangu auto puta).Kad se dohvatis Makedonije ili Grcke u principu su autoputevi s'tim sto je makedonski pomalo dzombast.U Grckoj moras imati uz standardno prvu pomoc, sijalice , trougao fluorescentni prsluk i sajlu i pp aparat.
    eto tako

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da je najgori dio put do Skadra i sa jedne i sa druge strane. :mad:

    Ja uvijek više volim kada idem za Ohrid pravac Skadar-Tirana da skrenem prije Tirane kod aerodroma "Rinas" desno i da idem preko Drača i Kavaje za Elbasan nego preko Tirane pa gore-dolje, put je neuporedivo bolji a razlika u kilometraži zanemarljiva.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I daljem i nije jasno zasto Mishelin uopste ne daje put preko Albnije kao opciju ?

    http://www.viamichelin.com/web/Routes
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Globetrotter View Post
    Ja uvijek više volim kada idem za Ohrid pravac Skadar-Tirana da skrenem prije Tirane kod aerodroma "Rinas" desno i da idem preko Drača i Kavaje za Elbasan nego preko Tirane pa gore-dolje, put je neuporedivo bolji a razlika u kilometraži zanemarljiva.
    upravo tako. A kad se skrene za aerodrom, s desne strane je North rock, sa odlicnim tortelinima u bolonjeze sosu
    Vecina ljudi je zla

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default re

    Mozes autom,ali cuvaj se policijskih komtrola,brzima,pojas i puna linija...pokvarili bi ti odmor a i kazne su paprene

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Mi smo išli kolima do Tirane pa avionom do Atine i onda let do Rodosa. Malo komplikovano ali za sitne pare kad se sve sabere pošto nam je trebao jedan pravac jer smo produžili za Amsterdam

    Moja preporuka što se Rodosa tiče je obavezno preko agencije čarterom iz Bg-a aranžmani su 11/12 noćenja za smiješne pare. Solo bukiranjem i kupovinom karata preka neta itd itd ne možeš uštedjet ništa provjereno!

    Ostrvo čudesno! Obavezno smještaj tražite put špica/vrha ostrva dje je centar svega...Jedna strana ostrva je vjetrovita konstantno, dok je druga totalni raj...čini mi se da ima oko 70km plaža koje se nastavljaju jedna na drugu...totalna preverzija...najčistija voda koju sam vidio..kiša NIKAD ne pada...nema greške! Stari grad oooogroman mi ga nijesmo ni trećinu obišli...mnogo manjih mjesta sa predobrim pješčanim plažama, masa omladine ...odlično organizovan prevoz po ostrvu i prejeftin rent a kar.
    ---------------------------------
    Emisija na TV stari bračni par što putuje 70 godina zajedno - i pitaju ih dje je najljepše na svijet? - Kuba, Ada Bojana i Rodos!

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mario 85 View Post
    Mozes autom,ali cuvaj se policijskih komtrola,brzima,pojas i puna linija...pokvarili bi ti odmor a i kazne su paprene
    ja mislim da je bas suprotno. Stavise, kako sam cuo - policajcima je sugerisano da, tokom sezone, ne cimaju previse turiste (sem ako ne prave neke vece prekrsaje).
    Vozio sam prilicno po Albaniji i nikad me murija nije zaustavila, a nije bas da sam postovao ogranicenja brzine
    Vecina ljudi je zla

  13. #13
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    ja mislim da je bas suprotno. Stavise, kako sam cuo - policajcima je sugerisano da, tokom sezone, ne cimaju previse turiste (sem ako ne prave neke vece prekrsaje).
    Vozio sam prilicno po Albaniji i nikad me murija nije zaustavila, a nije bas da sam postovao ogranicenja brzine
    I ja sam cuo od samih Albanaca da je policiji sugerisano da ne zaustavljaju vozila sa stranim tablicama, osim u slucaju nekog teskog divljanja.

    Ono na sta se treba obratiti paznja su njihovi vozaci koji su veoma laki na gasu i veoma cesto ulecu u rizicne situacije, tako da je broj stradalih u saobracajnim nesrecama u Albaniji vrlo visok o cemu svedoce i brojna obelezja pored puteva.

    Bilo kako bilo, drzi oci sirom otvorene i ne zuri. :wink:

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za policiju u Albaniji ne brini. Za prekoracenje od 50-ak km ti pogleda isprave i zamoli te da usporis
    Da ne povjerujes, a ja se vec vidjela u nekoj stanici milicije u sred Albanije

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne idem na trke tako da i ne razmisljam o kaznama , na kraju krajeva postujem propise saobracaja

    Cuo sam da je rentiranje auta bas dz i nasao sam mala kola po 20e a vespe po 10e na dan !!! Jos kad bi imali neki cross ili bagy ...

    @ okac , ima li agencija u Nishu koje rade iste ponude ?
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada ima neka sigurno! prodžaraj malo po netu što da ti kažem mislim da su agencijski aranžmani mnogo bolja varijanta za Rodos nego sam da pokušavaš...uostalom stavi na papir cifre pa uporedi

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ja cu opet malo aktivirati ovu temu da ne otvaram novu...Zanima me put od PG do Soluna...Koju opciju predlazete??? Ja sam na ViaMichelin nasao opciju Skadar - Tirana - Elbasan - Ohrid - Bitolj - Solun pa da vidim da neko od vas nema licno iskustvo.Posto planiram 31 izjutra da krenem zanima me taj dio od Tirane do Ohrida preko Elbasana kakav je s obzirom da su zimski uslovi i mozda bude snijega...Pomaaagaaajteee

    P.S. i zanima me da li da idem do Elbasana preko Draca jer vidim po komentarima mnogih da je to najbolja opcija???
    Last edited by skoljci; 26-12-13 at 20:08.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 13-01-10, 14:49
  2. The Final : Portugal - Greece 04.07.
    By Anonymous in forum EURO 2004 - Portugal
    Replies: 59
    Last Post: 06-07-04, 14:32
  3. 1/2 final: Czech Republik - Greece
    By kefalo in forum EURO 2004 - Portugal
    Replies: 48
    Last Post: 03-07-04, 08:25
  4. 1/4 final: France vs Greece 25.06.
    By Jim Morrison in forum EURO 2004 - Portugal
    Replies: 54
    Last Post: 27-06-04, 16:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •