View Poll Results: Elektrane?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Najbolje da se prvo grade termoelektrane u Pljevljima i Beranama

    11 15.94%
  • Bolje potopiti Taru nego Moraču

    2 2.90%
  • Bolje potopiti Moraču nego Taru

    29 42.03%
  • Ne potopiti nikako, ni Taru ni Moraču

    19 27.54%
  • Treba da uvozimo struju, a ne da gradimo elektrane

    3 4.35%
  • Ne znam

    5 7.25%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 64

Thread: Ako se mora praviti velika hidroelektrana, neka se Tara potopi, a ne Morača

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Ako se mora praviti velika hidroelektrana, neka se Tara potopi, a ne Morača

    Mnogo je bolja ideja potopiti Taru nego Moraču.
    Sa Tarom ima daleko manje rizika i problema.



    1. Priča o Tari je bila pred referendum, pa je SDP glasao protiv potapanja da ne bi "talasao" pred referendum

    2. Tara je jaka i ljeti a Morača je potočić, nije mi jasno kako su to zamislili da rade, vjerovatno planiraju prevođenje dijela Tare, što je žalosna ideja.


    3. Nema neke velike opasnosti ako pukne brana na Tari zbog zemljotresa, ode sve u Drinu

    4. Nema manastira koje treba paziti.

    5. Nema čak ni naselja koja treba iseliti, ako se ne varam.

    6. Zbog jakog toka Tare, to bi bilo pravo jezero i ljeti, a ne sparušeno jezero kao što će biti u slučaju potapanja Morače, jer Morača je ljeti potočić.

    7. Najveća je dramatika, što rafteri gube gušt, nema više raftinga, ali to ne vidim kao neku tragediju.

    8. Što je sa jednom pomenutom idejom o hidroelektrani u koritu Morače, u Podgorici? Takva "mala" hidroelektrana bi davala dosta struje, dosta.

    9. Ali prije velikih hidroelektrana još bolje ideje su:
    - novi blok termoelektrane Pljevlja i
    - termoelektrana u Beranama, jer Berane leže na ploči mrkog uglja.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    cu Taru da potopis, suzicu Evrope, polako jadan..

    dje cu ja da splavarim? u kadu kuci?
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Bolje potopiti Taru nego Moraču. Moje mišljenje. A najbolje, termoelektrane, imamo uglja dosta.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    357
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebalo je da u poll-u stoji i treba potopiti i Taru i Moraču

  5. #5
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tara nikad nece biti potopljena, nema toga koji ce to da izvede. Mene licno za Moracu boli uvo, ali najradije bih da ne potapaju nista. Ne vidim u tvojim argumentima nidje da je Tara pod zastitom UNESCO?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Tara pod zaštitom UNESCO-a? Nijesam znao.

    Ali u svakom slučaju, mnooogo je bolja ideja potopiti Taru nego Moraču, naveo sam razloge.
    Ako moraju da prave veliku branu neka je na Tari nparave. I to tarsko jezero bi vrlo lijepo bilo.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Tara pod zaštitom UNESCO-a? Nijesam znao.
    Stidi se. Po vas cijeli dan palamudis o Crnoj Gori, a ne znas za ovo, to je sramota. Nazalost, to nam je realnost, drzavu nam brane oni sto o njoj ne znaju nista.

    Tara nikad nece biti potopljena, ma sta ko pricao. Jednom su probali, i kad su vidjeli reakciju bilo im je jasno - to je zavrsena prica.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dobro, stidim se.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    podji ti pa zivi tamo pored termoelektrana. ne mogu da vjerujem da ti je to resenje?

    sa srbijom imamo ugovor za hidroelektranu pivu da srbiji ide 75 ili 80% a nama 20 ili 25% jer su je oni gradili, e sad taj ugovor istice mozda za nekih 3-5 godina tako da ce onda hidroelektrana preci 100% i nase vlasnistvo i eto nam struje da mozemo da je izvozimo. Zbog toga mislim da nema potrebe raditi nikakvu vise hidroelektanu jer dok je oni naprave proci ce 15 god. a mi imamo pivu za 3-5 god.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post

    sa srbijom imamo ugovor za hidroelektranu pivu da srbiji ide 75 ili 80% a nama 20 ili 25% jer su je oni gradili, e sad taj ugovor istice mozda za nekih 3-5 godina tako da ce onda hidroelektrana preci 100% i nase vlasnistvo i eto nam struje da mozemo da je izvozimo.
    Jesi siguran u ovo, imaš li neki link kao potvrdu?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taj dogovor za pivu postoji. ne trebau ti papiri. smao malo procackaj po netu. a sto se toga tice crnoj gori je piva dovoljna, samo kakvi su planovi italijana? mozda bas tu struju izvezu... tako dobijaju duple pare. izvezu i uzmi pare, a od nekog kupe za nase potrebe i opet uzmi razliku. biznis brale moj. i to kakav

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Na ovu rijeku planiraju da podignu visoku branu?!?!

    Na ovu rijeku planiraju da podignu visoku branu. Dakle, plan je da se ljeti brana puni mjesec dana a onda da se akumulacija potroši praveći struju za jedan dan, pa onda opet mjesec dana punjenja?!?! Ili imaju najtužniju i nagluplju ideju da prevedu Taru u Moraču i tako povare i Taru i Moraču, a troškovi za prevođenje Tare u Moraču bili bi vasionski.
    Zato, bolje je ako mora da se gradi hidroelektrana da se gradi na Tari, a najbolje je ipak da se grade novi termo blokovi u Pljevljima. Hidroelektrana na Morači ne može ljeti da radi, jer je Morača potok!

    Društvo - Srijeda, 14. septembar 2011. godine
    Ovogodišnji septembar u Crnoj Gori treći po sušnosti u posljednjih 60 godina

    Cijevna presušila i Morača bi da nije Zete



    PODGORICA - Visoke temperature ovog ljeta uzrokovale su sušu širom Crne Gore. Ako zanemarimo onih nekoliko kapi prije desetak dana, stanovnici Podgorice i većeg dijela ostatka države gotovo da su zaboravili šta je to kiša.
    Reporteri Pobjede obišli su juče širu okolinu glavnog grada i uvjerili se da je Cijevna presušila, a Morača crpi posljednje kubike iz Zete. Mještani okoline Skadarskog jezera ispričali su da najveće jezero na Balkanu liči na baru.
    - Voda nikad nije bila niža od kada pamtim, a na jezeru sam čitav život – kaže ribar Nikola Ulićević iz Virpazara.
    Pobjedi je u Hidrometeorološkom zavodu rečeno da su jun, jul i avgust ove godine bili drugi po sušnosti u posljednjih 20 godina. Mogući su i novi rekordi, jer meteorolozi najavljuju samo kraće osvježenje na sjeveru zemlje krajem ove sedmice. Ostatak će i dalje priželjkivati kišu.


    Voda nikad nije bila niža od kad pamtim, a na jezeru sam čitav život– priča ribar Nikola Ulićević. Ovaj septembar treći po sušnosti u posljednjih 60 godina
    PODGORICA – Prošlu godinu pamtili smo po poplavama. Kako sada izgleda, ove ćemo se sjećati po tropskim temperaturama i suši. Ako zanemarimo onih ,,nekoliko kapi“ prije desetak dana, stanovnici glavnog grada i većeg dijela ostatka države gotovo da su zaboravili šta je to kiša. Presušila je Cijevna, i Morača bi da nije Zete. A najveće jezero na Balkanu liči na baru.
    Jezero
    Mještani iz okoline Skadraskog jezera kažu da ne pamte kad je bilo ovako plitko. Žitelji Virpazara sa kojima smo razgovarali juče kažu da se pretvorilo u baru.
    - Voda nikad nije bila niža od kad pamtim, a na jezeru sam čitav život– priča ribar Nikola Ulićević.
    I ranije je bilo suša, ali da se voda ovako spusti, to se nije događalo – dodaje on.
    Razočarano objašnjava kako je i pecanje ,,u ovakvoj vodi uzaludna rabota“.
    - Kada je počela oseka, na površinu vode je izašla trava od koje više ne može da se peca. To smeta i za lov i za ribolov. Nit’ možete udicu zabacit’, nit možete čamcem proć’ – objašnjava nam Nikola.
    I čuvar željezničkog mosta na Skadarskom jezeru Feđa Vukotić, sa 25 godina staža na tom radnom mjestu, ne pamti da je voda ikad bila niža.
    - Poslije onolikih poplava zimus, đe nismo znali što ćemo od vode, sada se ovo dešava. Zimi se događa da 70 centimetara fali da voda dođe do mosta, a pogledajte kolika je sada. Nikad niža nije bila – priča Feđa i rukom pokazuje na obilježeni stub mosta.
    I brojke govore da su klimatske promjene uzele maha.
    - Jun, jul i avgust ove godine bili su drugi po sušnosti u posljednjih 20 godina. Naime, palo je samo 60 litara kiše po kvadratnom metru, što je malo više od trećine onoga što je klimatski očekivano. U Podgorici je od marta do kraja avgusta palo 44 odsto padavina od količine koja je normalna za ovaj period. Ili, od očekivana 552 litra po kvadratnom metru, palo je samo 246 – kažu u Hidrometeorološkom zavodu.
    Osvježenje
    Za dnevnike meteorologa ovaj septembar je veoma zanimljiv. Prosječna maksimalna temperatura vazduha iznosila je 34,7 stepeni Celzijusa, što prvu dekadu ovog mjeseca čini jednom od tri najvrelije u posljednjih šest decenija. Naime, septembru 2011. visinom temperature mogu konkurisati samo septembar 2008. i isti mjesec 1956. godine- kažu u Hidrometeorološkom zavodu i najavljuju još vrelih dana.
    - Stanovnici na sjeveru Crne Gore imaće sreće – kraće osvježenje desiće se krajem sedmice. Jug i primorje osvježenju se mogu nadati 18. septembra – kaže meteorolog u Hidrometeorološkom zavodu Crne Gore Branko Micev.
    U međuvremenu, najavljuje on, očekuje nas pretežno sunčano i, za ovo doba godine, vrlo toplo vrijeme. U svim gradovima temperature vazduha biće iznad klimatske normale, a u pojedinim i na granici rekordnih vrijednosti za ovo doba godine.

    Đ.Ć.

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...9-14&id=218670

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Haris Šabotić, Stanko Radulović, Objavljeno: 15.09.2011 u 19:02

    Kao što vidimo, jedino rješenje da bi se gradila brana na Morači je prevođenje Tare u Moraču, što je bez premca najgora i najskuplja opcija.
    Time bi se pokvarila Tara, lijepi kanjon Morače bi bio potopljen, a cijena prevođenja Tare bi bila astronomska.
    Ako misle da prevode vodu iz Tare u Moraču, bolje je da naprave hidrocentralu na Tari!


    presušila prije 20 dana
    Nezapamćena suša, u koritu Morače nema ni barice

    Mještani koriste Moraču za navodnjavanje uz pomoć pumpi i za stoku, ali muka je veća, kako on kaže, što dosta ribe ugine u lokvama




    Suvo korito Morače




    Velika suša i duži izostanak padavina, spustili su vodostaj Skadarskog jezera, Zete, i Morače skoro na rekordno niske nivoe , a u Bioču je Morača presušila prije 20 dana.
    Mještanin Bioča Darko Novaković ne pamti da je dugo bila suša kao ove godine.



    "Često Morača na Bioču presuši, ali nikada nije bilo da kiše nema ovako dugo. Dok ne padne kiša ništa od Morače, a zbog vrućine presušila je i Mala rijeka prije dva mjeseca. Veći dio Morače ponire u ponor koji smo ranije zatrpavali. Do restorana “Potoci” voda nekako teče, ali poslije nikako", kaže Novaković.
    Mještani koriste Moraču za navodnjavanje uz pomoć pumpi i za stoku, ali muka je veća, kako on kaže, što dosta ribe ugine u lokvama.
    "Starosjedjelac sam na Bioču i dešava se da nema Morače po 10 do 15 dana ili ostane u lokvama, ali se popuni ubrzo kada prva kiša padne", rekao je Novaković, dodavši da se bore sa Romima koji kradu pumpe.


    Posljednji put ovako je bilo 1985. godine



    Njegov rođak Goran Novaković sjeća se da je posljednji put ovako dugo Morača presušila 1985. godine.
    "Čak je i tada bilo lokvi ponegdje, ali je situacija bila skoro identična kao sada. Bilo je požara u Podgorici, a vidimo da sada gori cijela Crna Gora. Spasava nas vodovod koji ide prema Kučima na koji smo povezani, a voda je hladna i pritisak je odličan", rekao je Novaković.
    Prema raspoloživim podacima Hidrometeorološkog zavoda Crna Gore zaključno sa danom apsolutni minimum vodostaja rijeka nije još dostignut.
    "Jasno je da su kvantitativni iznosi u okviru minimuma i kreću se od drugog po redu apsolutnog minimuma na mjernoj stanici Plavnica na Skadarskom jezeru i mjernoj stanici Duklov Most na Zeti. Ostale vrijednosti se kreću u okviru minimuma koji se redovno javlja. Primjera radi apsolutni minimum jezera na hidrološkoj stanici Plavnica registrovan je 18. septembra 1952. godine i iznosio je 4,54 metra. Nivo je u četvrtak prema podacima od 7 i 30 časova je 4,66 metara.






    Za vodotok Morača na mjesnoj stanici Podgorica trenutno je osmotren vodostaj 66 centimetara, a apsolutni minimum na ovoj hidrološkoj stanici je registrovan 4. 10. 1997. i iznosio je 18cm.
    Na mjernoj stanici Duklov Most na rijeci Zeti u četvrtak je registrovan vodostaj 8 centimetara, a apsolutni minimum je registrovan 30. 09. 1991. godine i iznosio je četiri centimetra – saopštili iz Hidrometeorološkog zavoda.


    Pala jedna trećina od planirane kiše



    Načelnik Centra za analizu i prognozu vremena u Hidrometeorološkom zavodu Branko Micev saopštio je “Vijestima” da je vodostaj Skadarskog jezera dosta nizak nivo u odnosu na ekstremno stanje izmjereno 4. decembra 2010. kada je vodostaj iznosio 588 cm u odnosu na nultu kotu, koja se nalazi na 4,56 metara.
    "Radi se o izuzetnoj promjeni za kratko vrijeme, razlika iznosi 5.78 metara, a razlog treba tražiti u dugotrajno visokim temperaturama i smanjenoj količini padavina", kazao je Micev.
    On je istakao da je priliv vode u ljetnjem periodu bio izuzetno nizak, tako da je u junu, julu i avgustu na području Podgorice palo svega 36 odsto od očekivane količine padavina.
    "Nivo jezera nije slučajan, a kada je priliv voda na području Nikšića period od januara do avgusta je drugi najsušniji u posljednjih 60 godini, a gledano u posljednjih 10 godina je najsušniji. Ostvarenost padavina iznosi svega 57 od klimatske normale. Deficit padavina u Crnoj Gori posljedica je dugotrajne dominacije termodinamičkog grebena sa jugozapada koji uslovljava beskišne periode", rekao je Micev.

    http://www.vijesti.me/vijesti/nezapa...e-clanak-38070


  14. #14
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    podji ti pa zivi tamo pored termoelektrana. ne mogu da vjerujem da ti je to resenje?

    sa srbijom imamo ugovor za hidroelektranu pivu da srbiji ide 75 ili 80% a nama 20 ili 25% jer su je oni gradili, e sad taj ugovor istice mozda za nekih 3-5 godina tako da ce onda hidroelektrana preci 100% i nase vlasnistvo i eto nam struje da mozemo da je izvozimo. Zbog toga mislim da nema potrebe raditi nikakvu vise hidroelektanu jer dok je oni naprave proci ce 15 god. a mi imamo pivu za 3-5 god.
    Ako se ne varam, hidroelektrana Mratinje proizvodi jednosmjernu struju (ili tako nesto) koja nema primjenu u Crnoj Gori, vec ide u Srbiju, a za uzvrat, Srbija Crnoj Gori isporucuje odredjenu kolicinu "normalne" struje.

    Nisam ba sto posto siguran da sam pogodio pravu terminologiju, ali otprilike to je to.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I definitivno je bolje rjesenje graditi drugi blok Termoelektrane u Pljevljima, uz sve ekoloske mjere! A ako su se albanici vec nameracili da prave nuklearnu elektranu, treba razmisljati da se udje u neku kombinaciju sa njima.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    podji ti pa zivi tamo pored termoelektrana. ne mogu da vjerujem da ti je to resenje?

    sa srbijom imamo ugovor za hidroelektranu pivu da srbiji ide 75 ili 80% a nama 20 ili 25% jer su je oni gradili, e sad taj ugovor istice mozda za nekih 3-5 godina tako da ce onda hidroelektrana preci 100% i nase vlasnistvo i eto nam struje da mozemo da je izvozimo. Zbog toga mislim da nema potrebe raditi nikakvu vise hidroelektanu jer dok je oni naprave proci ce 15 god. a mi imamo pivu za 3-5 god.
    Piva je vrshna enerija, i sluzhi za odrzhavanje normalnog sistema snadbijevanja energijom u Srbiju u jutarnjim spicevima. A EPS vrace EPCG u sistem obicnu struju da se tako izrazim. Zaboravio sam tachan odnos mislim da je 1:1,2. Ne znam tachno.
    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Ako se ne varam, hidroelektrana Mratinje proizvodi jednosmjernu struju (ili tako nesto) koja nema primjenu u Crnoj Gori, vec ide u Srbiju, a za uzvrat, Srbija Crnoj Gori isporucuje odredjenu kolicinu "normalne" struje.

    Nisam ba sto posto siguran da sam pogodio pravu terminologiju, ali otprilike to je to.
    Jednomsjernu struju proizvodi hidoelektrana? Oh mene
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Piva je vrshna enerija, i sluzhi za odrzhavanje normalnog sistema snadbijevanja energijom u Srbiju u jutarnjim spicevima. A EPS vrace EPCG u sistem obicnu struju da se tako izrazim. Zaboravio sam tachan odnos mislim da je 1:1,2. Ne znam tachno.

    Jednomsjernu struju proizvodi hidoelektrana? Oh mene
    Vjerovatno sam lupio glupost, priznajem, ali potpuno je van moje struke. Osim toga, mislim da sam bio prilicno blizu .

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Budva
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    podji ti pa zivi tamo pored termoelektrana. ne mogu da vjerujem da ti je to resenje?

    sa srbijom imamo ugovor za hidroelektranu pivu da srbiji ide 75 ili 80% a nama 20 ili 25% jer su je oni gradili, e sad taj ugovor istice mozda za nekih 3-5 godina tako da ce onda hidroelektrana preci 100% i nase vlasnistvo i eto nam struje da mozemo da je izvozimo. Zbog toga mislim da nema potrebe raditi nikakvu vise hidroelektanu jer dok je oni naprave proci ce 15 god. a mi imamo pivu za 3-5 god.
    Mislim da će HE Mratinje u Pivi ostati u vlasništvu EPS. Na određenom vremenskom intervalu se rade ugovori koliko će EPCG dobiti struje od EPS-a u odnosu na dobijenu vršnu struju. Vršna struja se uključuje povrmeno radi stabilizacije sistema.
    U staroj zemlji je to bilo povezano i drugačijese gledalo. I čini mi se da HE Mratinje daje dobra (anti)primjer kako bi se trebalo paziti šta ugovarati sa stranim investitorima. Treba odmah da bude sve jasno.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mogu da vjerujem da je neko da se potopi Tara :/.

    "The canyon is protected as a UNESCO World Heritage Site, and is a part of Durmitor national park."
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    na zalost nemam. Ali sam to cuo od dosta ljudi koji rade u EPCG. E sad nisam ni ja siguran da li je taj ugovor cak i istekao, ali mislim da je bilo u pitanju 2015-2018 godina kada istice taj ugovor. ali ako vec cemo da dobijemo HE Piva u nase ruke, zbog cega raditi novu?

  21. #21
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Neka se potope sve rijeke u Crnoj Gori pa da imamo strujeeeeee
    Da nas pecka onaj elektricitet kad god ocemo da se pitamo sa nekim
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  22. #22
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Neka se potope sve rijeke u Crnoj Gori pa da imamo strujeeeeee
    Da nas pecka onaj elektricitet kad god ocemo da se pitamo sa nekim
    hahahahahah

    Tara nikad potopljena biti nece....Bez ako Bog ne posalje odje ponovo potop i u barku stavi Mila i druzinu

  23. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Sve su ovo pitanja na koja treba da daju odgovore strucni ljudi sa velikim iskustvima, iz vise oblasti.
    Obican covjek, laik, moze samo da neutemeljeno polemise.
    Treba zvati strucnjake iz svijeta da nam pokazu sto je najbolje, najisplativije, najcistije itd i da se napravi najbolji kompromis.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Znate sto je zamisao bila, to kad je pokrenuta prica proje 40 god? Da se Tara premosti u Moracu jer, kao sto je vec neko rekao, Moraca nema dovoljno vode ljeti. Al eto odustali su.

    Ne bih nista da se potapa. Opet pricam, imamo pored toga i Krajinu, koja moze citava biti u vetrenjacama gdje ima NON STOP vjetra, u bilo koje doba dana / noci / godisnjeg doba. Da li duva sa jezera ili mora.

    I sto je Tara manje vaznija od Tare? Isto su lijepi oba kanjona. I zar nam nije turizam, kojega trebamo, ljeti na Tari?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  25. #25
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    I sto je Tara manje vaznija od Tare?
    tara je manje vaznija od tare! ma daj jedna je tara!
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 18-10-10, 14:57
  2. Mora li ovo ovako?
    By EgZeKuToR in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 29-11-09, 09:52
  3. Mostine na morači
    By kvisko in forum Centralni
    Replies: 8
    Last Post: 12-09-08, 20:05
  4. Crnogorski mora da se zna !!!
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 62
    Last Post: 21-03-08, 16:43
  5. Mora Li Bas ????
    By djbojan in forum Internet
    Replies: 41
    Last Post: 22-11-06, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •