Results 1 to 11 of 11

Thread: Nezgoda na radu :)

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default Nezgoda na radu :)

    preuzeto sa drugog foruma...
    ja sam umro od smijeha

    Radi se o jednom privatniku (zanatliji), koji je povodom radne nezgode uputio ispunjen formular svom osiguravajućem zavodu za
    preuzimanje nastalih troškova. Sve ovo se dogodilo u Švicarskoj gdje se ovaj događaj mogao pročitati u Zuricher Kosmos-u.
    U tom formularu oštećeni je, na pitanje načina događanja te nezgode naveo, da je NEPLANIRANO odreagirao u jednom trenutku.
    Takav iskaz je za SUVI (Švajcarski osiguravajući zavod za Privatnike) bio dosta neprecizan, tako da su službenici iz osiguranja zamolili privatnika
    da im to malo detaljnije objasni, jer je neophodno za daljnje razmatranje...

    Zanatlija odgovara na tu molbu sljedeće:
    Cijenjene Dame i Gospodo, u odgovaranju na vašu molbu za dobivanje dodatnih informacija mogu vam sljedeće reći:
    Kod pitanja 3 u formularu naveo sam neplanirano reagiranje kao uzrok nesreće.

    Zamolili ste me da vam to pojasnim, što ovim putem želim učiniti.
    Kao što već znate, po zanimanju sam krovopokrivač.
    Tog kobnog dana nalazio sam se sam na krovu jedne šesterokatnice. Kada sam završio sa svojim poslom imao sam 250kg crijepova viška na krovu
    koje je trebalo snijeti. Pošto nisam imao namjeru da ih u bezbroj navrata nosim stepenicama, odlučio sam da ih stavim u veliku kantu.
    Kanta koja inače služi za dizanje ili spuštanje tereta na visine.
    Sišao sam na dno i vukao sam konopac preko role dok nisam digao kantu, koja je bila vezana za isti, na visinu na kojoj mi je trebala.
    Konopac sam naknadno čvorom vezao i time sam stabilizirao kantu na visini šestog kata.
    Nakon toga sam otišao na krov i natovario kantu da bi poslije toga sišao dolje.
    Odvezao sam konopac u namjeri da kontrolirano spustim kantu koju sam natovario sa 250kg crijepova.
    Ako pročitate pitanje broj 11 iz prethodnog formulara, ustanovićete da sam u to vrijeme vagao nekih 75kg.
    Vrlo iznenadjen povodom gubljenja dna pod nogama, izgubio sam 'duhovnu prisebnost' i zaboravio u svoj toj frci da ispustim konopac iz ruku.
    Mogu reći da u tom trenutku nisam bio pri sebi. Mislim da ovdje ne treba navoditi da sam velikom brzinom išao prema gore.
    Otprilike u visini 3. kata sam se sreo s kantom (uh).. . Taj susret objašnjava frakturu lubanje i lom ključne kosti. . .
    Neznatno sporije nastavio sam putanju ka vrhu i tek sam se zaustavio kad su mi vrhovi prstiju upali u rolu koja je označavala najvišu točku.
    Bol koji ne mogu da vam opišem je ujedno zadužen za lomljenje 3 prsta i dva nokta.
    Mimo svih bolova, ja ne gubim svoju prisebnost i održavam se na konopcu, kojeg ne smijem ispustiti iz ruku ni pod koju cijenu.
    Kanta, koja je u međuvremenu stigla na cilj, pod jačinom udara izbija i lomi svoje dno. Time dolazi do izpražnjivanja iste...
    Kao što rekoh u prošlom formularu kod točke 11, vagao sam 75kg i samim time znatno teži od prazne kante u tom trenutku. Kao što
    već možete da zamislite, počeo je veoma brz silazak..
    U visini 3. kata sam ponovo sreo kantu ovaj put odozdo dolazeći.
    Susret koji kao posljedice nosi sljedeće: slomljeni zglobovi na obe noge, lom lijevog koljena i ogrebotine po nogama i rukama.
    Ovaj put znatno usporen nastavio sam putanju ka dnu, gdje sam pri prizemljivanju na izlomljene crijepove slomio 3 pršljena,
    bol koji nisam ni registrirao...
    Dok sam tako ležao dolje, sav izlomljen na izlomljenim crijepovima i posmatrao kantu koja je bez dna visila na visini šestog kata,
    ostao sam ponovo bez svoje 'duhovne prisutnosti' i pustio sam konopac.
    Ovaj put je kanta bez ikakvih zastoja krenula ka meni i izbila mi 3 zuba i slomila nos..

    Vrlo mi je žao zbog svega ovoga i nadam se da sam vam ovim olakšao buduće razmatranje .
    U slučaju da vam nedostaju precizniji detalji, spreman sam da vam stojim na raspolaganju.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    citao sam ovo vec nedje. i covjek je previse detaljan bio

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    hahahahahhhah kakav je ovo gospodin
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #4
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Chitao sam ovo poodavno nedje... Prva asocijacija mi je bila da je lik Bosanac

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    OMG!

    Samo ga kanta roknula tri puta.... HAHAHAHAHAHA

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    preuzeto sa drugog foruma...
    ja sam umro od smijeha

    Radi se o jednom privatniku (zanatliji), koji je povodom radne nezgode uputio ispunjen formular svom osiguravajućem zavodu za
    preuzimanje nastalih troškova. Sve ovo se dogodilo u Švicarskoj gdje se ovaj događaj mogao pročitati u Zuricher Kosmos-u.
    U tom formularu oštećeni je, na pitanje načina događanja te nezgode naveo, da je NEPLANIRANO odreagirao u jednom trenutku.
    Takav iskaz je za SUVI (Švajcarski osiguravajući zavod za Privatnike) bio dosta neprecizan, tako da su službenici iz osiguranja zamolili privatnika
    da im to malo detaljnije objasni, jer je neophodno za daljnje razmatranje...

    Zanatlija odgovara na tu molbu sljedeće:
    Cijenjene Dame i Gospodo, u odgovaranju na vašu molbu za dobivanje dodatnih informacija mogu vam sljedeće reći:
    Kod pitanja 3 u formularu naveo sam neplanirano reagiranje kao uzrok nesreće.

    Zamolili ste me da vam to pojasnim, što ovim putem želim učiniti.
    Kao što već znate, po zanimanju sam krovopokrivač.
    Tog kobnog dana nalazio sam se sam na krovu jedne šesterokatnice. Kada sam završio sa svojim poslom imao sam 250kg crijepova viška na krovu
    koje je trebalo snijeti. Pošto nisam imao namjeru da ih u bezbroj navrata nosim stepenicama, odlučio sam da ih stavim u veliku kantu.
    Kanta koja inače služi za dizanje ili spuštanje tereta na visine.
    Sišao sam na dno i vukao sam konopac preko role dok nisam digao kantu, koja je bila vezana za isti, na visinu na kojoj mi je trebala.
    Konopac sam naknadno čvorom vezao i time sam stabilizirao kantu na visini šestog kata.
    Nakon toga sam otišao na krov i natovario kantu da bi poslije toga sišao dolje.
    Odvezao sam konopac u namjeri da kontrolirano spustim kantu koju sam natovario sa 250kg crijepova.
    Ako pročitate pitanje broj 11 iz prethodnog formulara, ustanovićete da sam u to vrijeme vagao nekih 75kg.
    Vrlo iznenadjen povodom gubljenja dna pod nogama, izgubio sam 'duhovnu prisebnost' i zaboravio u svoj toj frci da ispustim konopac iz ruku.
    Mogu reći da u tom trenutku nisam bio pri sebi. Mislim da ovdje ne treba navoditi da sam velikom brzinom išao prema gore.
    Otprilike u visini 3. kata sam se sreo s kantom (uh).. . Taj susret objašnjava frakturu lubanje i lom ključne kosti. . .
    Neznatno sporije nastavio sam putanju ka vrhu i tek sam se zaustavio kad su mi vrhovi prstiju upali u rolu koja je označavala najvišu točku.
    Bol koji ne mogu da vam opišem je ujedno zadužen za lomljenje 3 prsta i dva nokta.
    Mimo svih bolova, ja ne gubim svoju prisebnost i održavam se na konopcu, kojeg ne smijem ispustiti iz ruku ni pod koju cijenu.
    Kanta, koja je u međuvremenu stigla na cilj, pod jačinom udara izbija i lomi svoje dno. Time dolazi do izpražnjivanja iste...
    Kao što rekoh u prošlom formularu kod točke 11, vagao sam 75kg i samim time znatno teži od prazne kante u tom trenutku. Kao što
    već možete da zamislite, počeo je veoma brz silazak..
    U visini 3. kata sam ponovo sreo kantu ovaj put odozdo dolazeći.
    Susret koji kao posljedice nosi sljedeće: slomljeni zglobovi na obe noge, lom lijevog koljena i ogrebotine po nogama i rukama.
    Ovaj put znatno usporen nastavio sam putanju ka dnu, gdje sam pri prizemljivanju na izlomljene crijepove slomio 3 pršljena,
    bol koji nisam ni registrirao...
    Dok sam tako ležao dolje, sav izlomljen na izlomljenim crijepovima i posmatrao kantu koja je bez dna visila na visini šestog kata,
    ostao sam ponovo bez svoje 'duhovne prisutnosti' i pustio sam konopac.
    Ovaj put je kanta bez ikakvih zastoja krenula ka meni i izbila mi 3 zuba i slomila nos..

    Vrlo mi je žao zbog svega ovoga i nadam se da sam vam ovim olakšao buduće razmatranje .
    U slučaju da vam nedostaju precizniji detalji, spreman sam da vam stojim na raspolaganju.
    zamalo ispustih dušu od smijeha! Koliki baksuz treba da bude neko da mu se nešto ovako izdešava! Fenomenalno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovo kao sa crtanih! :lolblue:

    I am so post-rock I shit sad birds.


  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stomak ne da me boli, nego ne mogu da disem od smijeha!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    zamalo ispustih dušu od smijeha! Koliki baksuz treba da bude neko da mu se nešto ovako izdešava! Fenomenalno!
    Quote Originally Posted by antikvarnica View Post
    stomak ne da me boli, nego ne mogu da disem od smijeha!
    Ija sam dozivio slicnu reakciju...bio sam na poslu, sjedim za racunarom i kako pocinjem da citam i zalazim u pricu kolege gledaju u mene
    prejaka je fora, za plakanje od smijeha
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo su testirali mythbusters i nijesu mogli duplirat trika nema a probali su masu puta :-)
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. zakon o radu
    By pilicius in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-09, 12:04
  2. Nezgoda kod KAP-a
    By vicky in forum Centralni
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-09, 10:06
  3. Nezgoda
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 74
    Last Post: 11-11-08, 01:04
  4. Budvani na prinudnom radu
    By Bunny Rabbit in forum Primorski
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-05, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •