Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 109

Thread: Korupcija A klase - Mi i Mercedesi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Korupcija A klase - Mi i Mercedesi

    Nemački proizvođač automobila „Dajmler“ pristao je da u vansudskoj nagodbi isplati 185 miliona dolara zbog kršenja američkih propisa, pošto je Ministarstvo pravde SAD osumnjičilo kompaniju iz Štutgarta da je podmićivala zvaničnike 22 države sveta kako bi prodavala automobile na tim tržištima.

    U dokumentu na 76 strana koji su tužioci podneli federalnom sudu u Vašingtonu, a u koji je „Blic“ imao uvid, na listi zemalja čiji su zvaničnici primali mito od „Dajmlera“ nalaze se i Srbija, Crna Gora i Hrvatska.
    U službi za komunikacije sa javnošću „Dajmlera“ u Štutgartu juče su za „Blic“ naveli da ta kompanija neće komentarisati vesti o nagodbi niti imenovati zemlje umešane u aferu sve dok se pred sudom u Vašingtonu 1. aprila ne održi saslušanje u procesu protiv nemačkog auto-giganta.

    Nemački magazin „Fokus“ pisao je svojevremeno o sumnjivim poslovima „Dajmlera“ u kojima je u igri bio veliki novac, navodeći da su advokati međunarodne kancelarije „Skaden“ sa sedištem u SAD u istrazi naišli na slučajeve u kojima se sumnja na potplaćivanje koje je vršio koncern „Dajmler-Krajsler“. Pominje se i konkretni slučaj državne firme iz Srbije.
    „Beogradskom državnom preduzeću ‘Ineks’ tajno je uplaćeno milion dolara. Kako je istraga pokazala, član upravnog odbora preduzeća bio je i Borislav Milošević, brat pokojnog diktatora Slobodana Miloševića“, piše u tekstu „Fokusa“.
    Prema dokumentima suda u Vašingtonu u koje je „Blic“ imao u uvid, pominje se samo ime Srbije, ali se ne precizira koje su osobe ili firme u Srbiji primale mito od „Dajmlera“.



    Američki tužioci procenjuju da je „Dajmler“ na mito potrošio najmanje 50 miliona dolara, u periodu od 1998. do 2008, a novac je uplaćivan na oko 200 bankovnih računa širom sveta. Zvaničnik vlade Liberije dobio je na poklon blindirani „mercedes“ vredan 360.000 dolara, a Saparmurat Nijazov, pokojni vođa Turkmenistana, od „Dajmlera“ je dobio 2003. „mercedes“ S klase. Firma iz Štutgarta je potrošila i 250.000 dolara na 10.000 nemačkih primeraka Nijazovljevog manifesta, tadašnje vrhovne knjige Turkmena, koji je potom isporučila centralnoazijskom diktatoru u zlatnim kutijama. „Dajmler“ je od 2000. do 2008. prodao 879 automobila u Turkmenistanu.

    Iz „Dajmlera“ je za naš list navedeno da je nemački proizvođač automobila navodio aferu oko mita u svojim godišnjim izveštajima od 2004. godine. Te godine je Ministarstvo pravde SAD podnelo tužbu protiv kompanije iz Štutgarta.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podmićivali zvaničnike 22 države sveta kako bi prodavala automobile na tim tržištima.
    a bez ovog podmicivanja, mercedesi se sigurno ne bi kupovali....gluposti....
    AJMO CRNA GORO !!!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po običaju, Hrvati su prvi reagovali i to ISTRAGOM
    Nakon što je objavljeno da je istraga u SAD-u otkrila kako je poznati njemački proizvođač automobila Daimler isplatio milijune dolara mita u nekoliko zemalja i Hrvatskoj, za tportal je iz Uskoka potvrđeno da se pokreće istraga u Hrvatskoj, a najvjerojatnije se radi o nabavci vatrogasnih vozila Koalicijske vlade iz 2003. godine

    Konzorcij njemačkih tvrtki Debis International Trading u kojemu je bio Daimler, sklopila je s hrvatskom Vladom 2002. program nabave 210 vatrogasnih vozila od 2003. do 2009. vrijedan 85 milijuna eura. Prvi javni natječaj poništen je, pa je direktnom pogodbom izabran skuplji ponuđač-Debis IT, a nabava je proglašena javnim interesom, jer su u posao bile uključene i hrvatske tvrtke.

    Za Srbiju još ne znam šta će biti, ali mediji su reagovali.

    Što se nas tič, šta reći. Dovoljno je pogledati vozni park Policije. Očekujem da Uprava policije preko nekog saopštenja najavi tužbu protiv DAN-a koji je ovo stavio na naslovnu. I protiv Medojevića, za svaki slučaj
    Problem je kao i u slučaju organizovanog kriminala, regionalni.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    a bez ovog podmicivanja, mercedesi se sigurno ne bi kupovali....gluposti....
    Alo druže, kažnjeni su 185 miliona dolara, pa je li to glupost?
    Ili je glupost kada naša policija ili hrvatski vatrogasci kupuju baš Mercedesova vozila?
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Alo druže, kažnjeni su 185 miliona dolara, pa je li to glupost?
    Ili je glupost kada naša policija ili hrvatski vatrogasci kupuju baš Mercedesova vozila?
    to jes, policija sad vozi A klasu, ali bolje to nego da ih je VW podmitio pa da ponovo uzmiju cetvorke il petice...
    AJMO CRNA GORO !!!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    a bez ovog podmicivanja, mercedesi se sigurno ne bi kupovali....gluposti....
    Sjajan rezon Nego eto, oni malo odluchili da bacaju pare.

    Ispred MUP-a stoji jedan mercedes PG CGV01. Mora da je taj iz tog nekog serijala hah, jer definitivno nije obicha mercedes a i ne znam kakva mu je ovo oznaka nakon CG V01. Zapade mi za oko jer sam ljubitelj Mercedesa

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sjajan rezon Nego eto, oni malo odluchili da bacaju pare.

    Ispred MUP-a stoji jedan mercedes PG CGV01. Mora da je taj iz tog nekog serijala hah, jer definitivno nije obicha mercedes a i ne znam kakva mu je ovo oznaka nakon CG V01. Zapade mi za oko jer sam ljubitelj Mercedesa

    V01 je da padne više golova u prvo poluvrijeme. To mora da su ga specijalno prodali nekom pasioniranom vladinom zvaničniku

  8. #8
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Taj V01 je brkovica AMG 63

    Samo ne znam kako je privatno lice moglo uzet tablice koje pocinju sa PG CG V01
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  9. #9
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sjajan rezon Nego eto, oni malo odluchili da bacaju pare.

    Ispred MUP-a stoji jedan mercedes PG CGV01. Mora da je taj iz tog nekog serijala hah, jer definitivno nije obicha mercedes a i ne znam kakva mu je ovo oznaka nakon CG V01. Zapade mi za oko jer sam ljubitelj Mercedesa
    Da nije ipak PG CG01V?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mi smo MIRODJIJA za svaku PLACHKU&KORUPCIJU,
    ni jedna se SUPA ne moze posrkat bez nashih LOPUZA, zachina C i vegete.

    Zlatio se KAPITALIZAM i nashe POSHTENJACHINE,
    Njemci nas UGONETALI, pa nam tutnu poneshto na nevidjeno,
    kako se od guzice ne stide, kad OBRAZA NEMAJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sjajan rezon Nego eto, oni malo odluchili da bacaju pare.

    Ispred MUP-a stoji jedan mercedes PG CGV01. Mora da je taj iz tog nekog serijala hah, jer definitivno nije obicha mercedes a i ne znam kakva mu je ovo oznaka nakon CG V01. Zapade mi za oko jer sam ljubitelj Mercedesa
    Ova djevojka je neumorna,snima registracije mecki mupa
    Patrolna vozila mupa A klasa,je po meni bolje rjesenje od Golfa,narucito sto je Mercedes centrala dala nevjerovatne uslove oko kredita 20 godina,prve 3 godine je grejs,a kamata takodje poslije mala.Da je srece nabaviti vise vozila za opstinske vatrogasce a ne samo 40,a i vidim da policija ima malo ovih A klase.Za sluzbena i protokolarna auta,uvjek sam za Mercede,ispred bmw ili vw
    Bolje sto vatrogasci MNE i HR uzimaju Mercedes-unimog i actros na 20 godina kredita nego da uzimaju FAP ili UAZ za kesh,u dobrovoljnom vatrohasnom drustvu Perast koriste Mercedes star 35 godina,
    a novinari se odmah zalijepe oko unutrasnje borbe Njemackih prozvodjaca



    Novo vozilo
    Last edited by minjo; 25-03-10 at 13:22.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar je potrebno kupovati nova vozila BILO KOJE MARKE u vrjeme ekonomske krize, besparice, zatvaranja radnih mjesta?

    Znate li da je trenutno takva situacija sa benzinom da ce jedina realna alternativa biti nabavka bicikala? (ohhh ne, Mercedes i njih ima u ponudi)

    Znate li da sluzbenici policije iz svog dzepa placaju benzin, a mjesecno od drzave dobijaju sledovanje od svega 15-20 litara? Cesto se za benzin snalaze preko "sponzora" koji posle traze "protivusluge" (nekaznjavanje u saobracaju, propustanje tezih prekrsaja i daleko bilo - kriminalnih djela ... itd.). Upravo zbog toga je nedopustivo da se takva sluzba finansira na taj ili slican nacin.

    Tragicno.

    Vozajte vi mercedese, a za rucak pasulj bez mesa svaki dan prijatno Crna Goro
    Last edited by punisher; 25-03-10 at 13:02.

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ja koliko znam, to je Brkovica mercedes, isto kao i onaj ML AMG, kojem je samo 02 oznaka u tablicu, ili 03, nemoj me vjerovat, svaki dan su parkirani ispred Vektre kod Ribnice
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    U dokumentu na 76 strana koji su tužioci podneli federalnom sudu u Vašingtonu, a u koji je „Blic“ imao uvid, na listi zemalja čiji su zvaničnici primali mito od „Dajmlera“ nalaze se i Srbija, Crna Gora i Hrvatska.

    Oce li bit?Da nije kojim slucajem Srbija i Crna Gora(odnosno Serbia&Montenegro)?

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Oce li bit?Da nije kojim slucajem Srbija i Crna Gora(odnosno Serbia&Montenegro)?
    u pravu si, s tim sto se pominje samo Srbija,jer u to vrijeme odje su se vozila"skinuta" kola.Smijenjen je i Njemac koji je u Bg bio sef za prodaju u bivsoj drzavnoj zajednici,mada,da je Blic imao uvid u neka dokimenta po kojima je pokrenuta protiv nekoga istraga u USA,da,kako da ne
    Last edited by minjo; 25-03-10 at 14:12.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da nije DAVINIC&SVETO MAROVIC,
    one satelite iz Izraela i UNIFORME , jeli se pozvao na imunitet ????
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Oce li bit?Da nije kojim slucajem Srbija i Crna Gora(odnosno Serbia&Montenegro)?
    Potpuno si u pravu, i meni je to privuklo pažnju ...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpuno ste u pravu, ipak je Srbija i Crna Gora, a to nema veze sa Crnom Gorom.
    I Mercedesi za MUP su nabavljeni posle 2008, tako da su ovi policijski uzeti na potpuno čistom tenderu bez trunke sumnje.
    Riješen je još jedan slučaj navodne korupcije koji je zla Srbija i još "zlija" Amerika pokrenula protiv bastiona demokratije.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  20. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Taj V01 je brkovica AMG 63

    Samo ne znam kako je privatno lice moglo uzet tablice koje pocinju sa PG CG V01
    U cemu je problem sto Vektra ima drzavne tablice, kad im se svojevremeno dalo pola drzave.
    Release Yourself

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Potpuno ste u pravu, ipak je Srbija i Crna Gora, a to nema veze sa Crnom Gorom.
    I Mercedesi za MUP su nabavljeni posle 2008, tako da su ovi policijski uzeti na potpuno čistom tenderu bez trunke sumnje.
    Riješen je još jedan slučaj navodne korupcije koji je zla Srbija i još "zlija" Amerika pokrenula protiv bastiona demokratije.
    Viđi druže, ne kaže niko da nije bilo korupcije u CG i u ovom poslu, ali ako u nabrajanju zemalja kažu SiCG (pogledaj svoj avatar) pa poslije nabrajaju zemlje, to znači da se može radit u korupciji u SRB ili MNE ili u obje. Ali znači da može bit da nije bilo u CG uopšte, kapiraš?
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma oko cega se zamlacujete,to je rat autoindustrije medjusobom,mi smo sirak tuzni u u njihovom prometu,i hvala Mercedesu sto je dao kredit za ova vozila Vatrogasna pod uslovima koji su vise nego povoljni,jer bi se spapunjali kakav nam je vozni park,sada sa ovih 40 kamiona i na nesto ce licit vatrogarstvo u MNE
    Last edited by minjo; 25-03-10 at 15:24.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Viđi druže, ne kaže niko da nije bilo korupcije u CG i u ovom poslu, ali ako u nabrajanju zemalja kažu SiCG (pogledaj svoj avatar) pa poslije nabrajaju zemlje, to znači da se može radit u korupciji u SRB ili MNE ili u obje. Ali znači da može bit da nije bilo u CG uopšte, kapiraš?
    To i kažem, biće da korupcije u CG nikad nije ni bilo, te da su Mercedesi za MUP kupljeni sasvim legalno, jer su se desili nakon . Nije uzalud transparentnost nabavki jedna od sjajnijih odlika vladajuće garniture.

    A ludi hrvatski USKOK neka sprovodi istragu na svojoj teritoriji, samo da nas ne pominje.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    To i kažem, biće da korupcije u CG nikad nije ni bilo, te da su Mercedesi za MUP kupljeni sasvim legalno, jer su se desili nakon . Nije uzalud transparentnost nabavki jedna od sjajnijih odlika vladajuće garniture.

    A ludi hrvatski USKOK neka sprovodi istragu na svojoj teritoriji, samo da nas ne pominje.
    Ne, no je juče poništeno 4 tendera do 10 koji su traženi zato što smo najkorumpiranija zemlja na svijet!
    A nešto ste zavoljeli Hrvatsku, USKOKE i ostale junane u zadnje vrijeme, što mi je milo. Očekujem da nazočite Sinjskoj alki ove godine, kako bi upotpuni ugođaj.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  25. #25
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Hrvatskoj ako ne uspije tender ide se na neposrednu pogodbu,tako je npr.nastala afera "kamioni" u hrvatskoj vojsci.
    Kod nas,vec za najmanju stvar se ide na tender,tako da se i najmanji posao otegne dok se ne ispostuju procedure.
    Zadnje za sto je vlada dala dozvolu opstini Kotor da ide neposredno pogodbom(jer 2 godine neuspjeli tender)je rasvjeta u Perastu.,pa i sa tim jednim ponudjacem sada ima problema oko izvodjenja radova.
    najlakse je zapljuvavat,a kada se treba raditi i graditi,svudje kriticari i pravnici
    Last edited by minjo; 25-03-10 at 16:12.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korupcija....
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 66
    Last Post: 29-09-11, 08:54
  2. CG korupcija
    By Durmitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-07-09, 12:28
  3. Korupcija - godinu dana kasnije
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 06-11-07, 14:24
  4. Najbolji MPV srednje klase!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 20-08-05, 17:16
  5. Nakon A klase...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-05, 15:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •