Page 354 of 1180 FirstFirst ... 254304344350351352353354355356357358364404454854 ... LastLast
Results 8,826 to 8,850 of 29484

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #8826
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Crna Gora
    Posts
    377
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lav View Post
    Dobar sajt za poručivanje organskog sjemena: http://www.rareseeds.com/
    Ja sam poručio 9 marta, jutros mi je sve uredno stiglo.
    Aaauuuu odlicna stvar znaci moze prego swiss poste? A da li znas kako siju ova sjemena? Kako ide procedura?

  2. #8827
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    super.

  3. #8828
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Staples Center
    Posts
    2,005
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako ide procedura i koliko se placa carina za stvari preko 150e? Prastajte ako je neko vec pisao

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Ne, ne, ne, mis nije Tom, Jerry je Tom, a mis je Jerry!


  4. #8829
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    carina 5% a PDV 19%. znaci ako nesto kosta 150€, racunica je jednostavna: 150*1.05*1.19 = 187.4. Dakle, ove 37.4€ preko placas u postu, prilkom podizanja robe.

  5. #8830
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Samospalila bih se da mi ne stigne, a ne ostavljaju mi se pare u Carpisu
    Ne znam valja li to čemu; u moru leather/leatherette naiđoh na neku gdje piše da je kartonska kutija, a da ne pričam o dimenzijama paketa koje su manje od kutije

    Sent from my  9790
    ja sam naručio kartonsku takvu za nakit sošla mi je sva raspala i to sam je naručio sa e-bay, iako je bila dobro upakovana

  6. #8831
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by maks View Post
    Nejesu pravili problema na carini?
    Posiljku koja mi je poslalata iz Usa nijesu je dostavili vec se vratila posiljocu.
    Nisu. Ja sam naručio 27 sjemena (oni su kao poklon poslali još 2), i to me je sve izašlo 75.60 dolara (55 eura).

    Quote Originally Posted by Wave View Post
    Aaauuuu odlicna stvar znaci moze prego swiss poste? A da li znas kako siju ova sjemena? Kako ide procedura?
    Nema broj za praćenje, već čekaš poštara pa kad dođe. Postoji Standard International Shipping, mene je koštalo 12,60 dolara. I čekao sam mjesec dana.
    U pitanju su heirloom sjemena koja možeš da sadiš iz godine u godinu, pa tako pretpostavljam da i oni uzimaju sjemena. Znači, sad naručiš ono što ti treba i više nema potrebe da poručuješ, već možeš sam da ostavljaš sjemena za svaku narednu godinu.

  7. #8832
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba mi info hitno. Jeli ko od vas kupovao ljekove preko neta i sa kojeg sajta? Da ima dostavu u Cg naravno.

  8. #8833
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ja ti mogu ovaj site preporučiti, mada su ovdje više vitamini i razni suplementi nego konkretno ljekovi ali može valjat

    http://www.swansonvitamins.com/

  9. #8834
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ja ti mogu ovaj site preporučiti, mada su ovdje više vitamini i razni suplementi nego konkretno ljekovi ali može valjat

    http://www.swansonvitamins.com/
    Hvala,ali ne cini mi posao,ovo sto ja trazim nema tu..
    Trazim sajt bas za ljekove,da je pouzdan i da salje u CG.

  10. #8835
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Narucio bih nesto sa sportsdirect-a, oko 100 eura, i platio NLB gift karticom. Kad to stigne u PG, ja ne bih isao da se oslobodim od otkupa tovarnog lista, vec da mi to oni dostave u NK na kucnu adresu. Dakle, koliko tacno moram da platim ovim iz DHL-a kad mi to donesu ?

  11. #8836
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Mislim da je 25eura, imaš na sajtu broj pa okreni za tačnu info.

  12. #8837
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    zna li ko ili gdje da se informisem koliko bi bilo slanje iz CG npr majce sa nekim natpisom. ali ono da bude worldwide?
    f6

  13. #8838
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Probaj da izračunaš ovdje:

    http://www.postacg.me/main.php?idstr=704


  14. #8839
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IJa View Post
    NA amazon.com masu ovih mi kaze cant be shipped to the selected country? salju li samo neki prodavci ili kako vec to ide ?
    Može se poručiti sa Amazona tako da stigne u CG ali da pošiljka ide preko Shipita.

    Ako treba kakva pomoć ili asistencija, da ide preko mog Shipito naloga - javi.

  15. #8840
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dewas View Post
    Probaj da izračunaš ovdje:

    http://www.postacg.me/main.php?idstr=704
    Pošto je majica u pitanju, dodatak uz ovaj link je da se ne mora razmatrati slanje u vidu paketa.

    Ja poslah kutiju 700 grama tešku kao preporučenu pošiljku. Dao ga u poštu na želj.stanici 25.marta, 7.aprila stiglo u USA. Manje te globe na preporučenu pošiljku nego na paket.

  16. #8841
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Za tracking (bilo koji), Rusi su odradili dobar posao: http://trackitonline.ru/
    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    zar nije ljepse odje...iskopiras sve TR brojeve i najedno pratis sve
    http://www.17track.net/index_en.shtml

    Bolji je ovaj ruski sajt, i to masu!!

    Za paket koji sam poslao u USA, na 17track se vide samo podaci iz naše pošte. A na ruskom sve detaljno kad je paket ušao u USA.

  17. #8842
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sportsdirect za garderobu!

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  18. #8843
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Narucio bih nesto sa sportsdirect-a, oko 100 eura, i platio NLB gift karticom. Kad to stigne u PG, ja ne bih isao da se oslobodim od otkupa tovarnog lista, vec da mi to oni dostave u NK na kucnu adresu. Dakle, koliko tacno moram da platim ovim iz DHL-a kad mi to donesu ?
    Mislim da je 27 eura, ali ako ikako možeš odradi oslobađanje

  19. #8844
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Znam... mene 😁

    Plaća se bilo kojom međunarodnom platnom karticom (pa i Visa-om) i ne treba ti PayPal.

    Malo je smotano na Amazon to što moraš ubacit proizvod u korpu, krenuti u poručivanje i dovesti proceduru porudžbe skoro do kraja da bi vidio isporučuje li određeni prodavac određenu robu u Crnu Goru i kolika je poštarina, jer ne isporučuje baš svaki store sa oznakom International shipping robu ovamo.

    Ponekad možeš nešto što tražiš a ne možeš naći na amazon.com-u, pronaći na amazon.co.uk-u ili amazon.de-u...

    U svakom slučaju, prvo se registruj na nekom od Amazonovih websiteova (.com, .co.uk, .de) i uredi svoj profil - unesi adresu za isporuku (shipping), naplatu (billing), podatke od kartice (slobodno, ja imam kod njih account evo 14 godina već, nikada nikakvih problema nisam imao)... Account ti važi za sve lokalizovane verzije Amazona (engleski, njemački.... Ne znam imaju li još koju inačicu)

    Veće su inače šanse da ćeš naći store na co.uk i de siteovima koji će isporučiti robu u Crnu Goru, a i po logici stvari poštarina će biti jeftinija, ali to nije pravilo. Takođe, često će isti prodavci biti i u svim inačicama Amazona.

    Posebno obrati pažnju na američki Amazon (amazon.com) kada dođeš do opcija za slanje, da koristiš isključivo USPS (United States Postal Service) - to je američka pošta*- a ne nikako UPS, TNT ili DHL. Mislim, možeš ih koristiti što se bezbjednosti i brzine isporuke tiče, ali nije finansijski isplativo. Em su drastično skuplji

    Npr. za ručni sat preko USPS-a poštarinu sam platio 6$ i u našoj pošti još 1€ za usluge carinjenja i sl. dok je drugom prilikom na insistiranje prijatelja koji me nije htio poslušati, korišten UPS - koji je od USPS-a bio brži svega 3 dana (USPS je sat isporučio za nekih neđelju dana, a UPS za 4) - kojem smo poštarinu platili 35$ čini mi se, plus UPS-u ovdje u Podgorici uslugu koju Pošta CG naplaćuje 1€ - dakle carinjenje, otkup tovarnog lista, etc - još 50€... Ta usluga je kod TNT-a 35€, u DHL-u nekad 30-ak, nekad ti ništa ne naplate, nema pravila.

    Na engleskom Amazonu (co.uk), biraj Royal Mail, ista stvar kao sa USPS-om, samo što je kraljičina 😁

    Što se satova tiče, preporučio sam ti Chelsea Watches store na Amazonu, zato što sam poručivao kod njih satove nekoliko puta, imaju baš dobre cijene a i slanje preko USPS-a.

    Eto, nadam se da sam ti (a možda i još nekom drugom) pomogao makar malo.

    Živio!
    Druze kad ovo citam ja pomislim da nema sta lakse nego naruciti preko Amazona. Ali ja sam ili kilave srece ili nesto ne umijem. Pa sigurno sam bar 20 puta nalazio super stvari na Amazonu, ali se to ili ne salje u CG ili sa postarinom izadje duplo skuplje. E sad, je li tebi to nije problem golema postarina pa bucas tako lagano, ili imas neke dobre filtere za pronalazenje tih "normalnih" prodavaca pa ti roba bude prihvatljive cijene. Bas me zanima tvoj nacin jer vidim da 14 godina uspjesno to radis. Pozdrav.
    P.s. probao sam kalkulacije i sa shipitom ali i oni cini mi se pojacaju cijenu dosta, bar meni.

    Sent from my Nexus 4

  20. #8845
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

  21. #8846
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by balsario View Post
    Mislim da je 27 eura, ali ako ikako možeš odradi oslobađanje
    Zvacu prije narucivanja pa cu ih pitati, najjednostavnije rjesenje ne padne na um samo :stupid:
    U pitanju je vrijeme, izgubim par sati, a nije velika razlika u ustedi.
    E da, ne prave problem prilikom placanja karticom, a ne paypalom ?

  22. #8847
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by volvox View Post
    Druze kad ovo citam ja pomislim da nema sta lakse nego naruciti preko Amazona. Ali ja sam ili kilave srece ili nesto ne umijem. Pa sigurno sam bar 20 puta nalazio super stvari na Amazonu, ali se to ili ne salje u CG ili sa postarinom izadje duplo skuplje. E sad, je li tebi to nije problem golema postarina pa bucas tako lagano, ili imas neke dobre filtere za pronalazenje tih "normalnih" prodavaca pa ti roba bude prihvatljive cijene. Bas me zanima tvoj nacin jer vidim da 14 godina uspjesno to radis. Pozdrav.
    P.s. probao sam kalkulacije i sa shipitom ali i oni cini mi se pojacaju cijenu dosta, bar meni.

    Sent from my Nexus 4
    Viđi, ja sam se stvarno potrudio da objasnim 😃

    Sa americkkog Amazona, iskljucivo USPS, on je najpovoljniji za shipping plus odje nema dodatnih troskova. Treba se pomucit da nadjes store koji iako ima international delivery iaporucuje u CG.

    Na engleskom i njemackom mnogo vise prodavaca salje robu ovamo, postarina je, prirodno, manja i najcesce koriste upravo nacionalne poste (RoyalMail i njemacku postu - normalni dhl - ne express), ali je definitivno manja ponuda nego na americkom.

    Iz Amerike, kad nisu slali ovamo, nikad nisam koristio shipito ili myus zato sto su preskupi i koriste iskljucivo DHL ili UPS i ostale express servise.

    Koristio sam jedan mali servis iz Colorada, koji je naplacivao 10$ primanje, prepakivanje i konsolidaciju robe i slao USPS-om, pri tom vodio sam racuna da uvijek kupim na Amazonu nesto sto se kvalifikuje za free shipping u USA, tako da mi postarina nikada nije ispadala skupa, naprotiv. Čak sam, ima sedam-osam godina ja mislim, pisao tutorial sa sve slikama na blogovanje.com o tom servisu i usluzi.

    Vidim sad da nema vise te usluge (čisti mail forward), vec samo personal shopper uslugu dje on kupuje umjesto tebe i onda ti salje. Tarifa im je ista kao i prije - 10$, ali po site-u... Ako je roba vrijednosti preko 200$ onda naplacuje jos 3.9%.

    Sto je najvaznije, salje robu USPS-om.

    Uh, zaboravih da napisem ko je u pitanju:
    www.forwardit.us

  23. #8848
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imali ko iskustva da je kupovao okvire za dioptriju preko aliexpress-a, kakvog su kvaliteta i jeseu li dimenzije stakla kao sto pise na sajut?

  24. #8849
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    ukucah tracking na sajtu nase poste, pise "urucena na adresi" juce. A nista nije stizlao. Zovem postu, oni kazu da je problem do prodavaca iz Kine sa posiljkama za crnu goru, vjerovatno su permutovali adrese i track. brojeve.. Sto da radim? Jel imao ko slicno iskustvo?

  25. #8850
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Zvacu prije narucivanja pa cu ih pitati, najjednostavnije rjesenje ne padne na um samo :stupid:
    U pitanju je vrijeme, izgubim par sati, a nije velika razlika u ustedi.
    E da, ne prave problem prilikom placanja karticom, a ne paypalom ?
    Paypal ti je samo jedna vrsta zaštićenog plaćanja, i na njega se veže kartica.Nije bitno sa koje je kartice plaćeno samo da se može platiti.

Page 354 of 1180 FirstFirst ... 254304344350351352353354355356357358364404454854 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •