Page 350 of 1180 FirstFirst ... 250300340346347348349350351352353354360400450850 ... LastLast
Results 8,726 to 8,750 of 29484

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #8726
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IJa View Post
    imate li neki provjereni sajt za kupovinu satova na kojem moze visom da se plati ?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...19#post3531919
    \\
    OFL•GIC

  2. #8727
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Staples Center
    Posts
    2,005
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @jocker Znas li nekoga da je narucivao konkretno u Cg i da.mu je stiglo ?
    P.s moze isto vizom da se placa?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Last edited by IJa; 28-03-14 at 10:05.
    Ne, ne, ne, mis nije Tom, Jerry je Tom, a mis je Jerry!


  3. #8728
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Narucih nesto preko jednog sajta iz USA i poslali mi to danas USPS First Class Mail.

    Kada su mi potvrdili isporuku, vidjeh da sam stavio pogresnu adresu, broj 46 umjesto 49.

    Imate li preporuku sto da uradim?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #8729
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Idi u tvoju poštu neki dan pa porazgovaraj sa njima. AKo na paketu ima tvoj broj telefona, onda ne bi trebalo da ima problema.

  5. #8730
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    od koje banke uzeti karticu za trgovinu sa interneta ( mislim koja je najpovoljnija najpouzdanija itd) ?

  6. #8731
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    od koje banke uzeti karticu za trgovinu sa interneta ( mislim koja je najpovoljnija najpouzdanija itd) ?
    Kartica bilo koje banke završava posao, a ti vidi koja ti nudi najpovoljnije uslove (cijena održavanja kartice, cijena SMS notifikacije, eventualni nameti pri uplati para, cijena E-Bankinga ako ti treba ).

    Mislim da većina ljudi koji trguju preko interneta koristi NLB debitne kartice
    Last edited by Rakun; 28-03-14 at 17:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #8732
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I od mene preporuka za Visa debitnu iz NLB, odrzavanje i sms notifkacija 99 centi.

    Mada ako ti treba iskljucivo za internet kupovinu, pogledaj neku prepaid visa karticu.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  8. #8733
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by IJa View Post
    @jocker Znas li nekoga da je narucivao konkretno u Cg i da.mu je stiglo ?
    P.s moze isto vizom da se placa?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Znam... mene 😁

    Plaća se bilo kojom međunarodnom platnom karticom (pa i Visa-om) i ne treba ti PayPal.

    Malo je smotano na Amazon to što moraš ubacit proizvod u korpu, krenuti u poručivanje i dovesti proceduru porudžbe skoro do kraja da bi vidio isporučuje li određeni prodavac određenu robu u Crnu Goru i kolika je poštarina, jer ne isporučuje baš svaki store sa oznakom International shipping robu ovamo.

    Ponekad možeš nešto što tražiš a ne možeš naći na amazon.com-u, pronaći na amazon.co.uk-u ili amazon.de-u...

    U svakom slučaju, prvo se registruj na nekom od Amazonovih websiteova (.com, .co.uk, .de) i uredi svoj profil - unesi adresu za isporuku (shipping), naplatu (billing), podatke od kartice (slobodno, ja imam kod njih account evo 14 godina već, nikada nikakvih problema nisam imao)... Account ti važi za sve lokalizovane verzije Amazona (engleski, njemački.... Ne znam imaju li još koju inačicu)

    Veće su inače šanse da ćeš naći store na co.uk i de siteovima koji će isporučiti robu u Crnu Goru, a i po logici stvari poštarina će biti jeftinija, ali to nije pravilo. Takođe, često će isti prodavci biti i u svim inačicama Amazona.

    Posebno obrati pažnju na američki Amazon (amazon.com) kada dođeš do opcija za slanje, da koristiš isključivo USPS (United States Postal Service) - to je američka pošta*- a ne nikako UPS, TNT ili DHL. Mislim, možeš ih koristiti što se bezbjednosti i brzine isporuke tiče, ali nije finansijski isplativo. Em su drastično skuplji

    Npr. za ručni sat preko USPS-a poštarinu sam platio 6$ i u našoj pošti još 1€ za usluge carinjenja i sl. dok je drugom prilikom na insistiranje prijatelja koji me nije htio poslušati, korišten UPS - koji je od USPS-a bio brži svega 3 dana (USPS je sat isporučio za nekih neđelju dana, a UPS za 4) - kojem smo poštarinu platili 35$ čini mi se, plus UPS-u ovdje u Podgorici uslugu koju Pošta CG naplaćuje 1€ - dakle carinjenje, otkup tovarnog lista, etc - još 50€... Ta usluga je kod TNT-a 35€, u DHL-u nekad 30-ak, nekad ti ništa ne naplate, nema pravila.

    Na engleskom Amazonu (co.uk), biraj Royal Mail, ista stvar kao sa USPS-om, samo što je kraljičina 😁

    Što se satova tiče, preporučio sam ti Chelsea Watches store na Amazonu, zato što sam poručivao kod njih satove nekoliko puta, imaju baš dobre cijene a i slanje preko USPS-a.

    Eto, nadam se da sam ti (a možda i još nekom drugom) pomogao makar malo.

    Živio!

  9. #8734
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Znam ja to, nego me zanima kake su ove stvari narucene sa ebay-a, jer nije direktno od proizvodjaca, tj. je li ih proizvodjac popravljao ili neki tamo ajvan?
    Na drugom linku ti piše "Authorized Logitech Refurbished Product w/ 90 Day Warranty" tj. popravljao oficijelni servis i imaš 90 dana garancije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #8735
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Na drugom linku ti piše "Authorized Logitech Refurbished Product w/ 90 Day Warranty" tj. popravljao oficijelni servis i imaš 90 dana garancije
    Narucio sam sa prvog linka jer prodavac je imao preko 160k+ reputacije (99.3% pozitvno) i 26k+ pozitivnih komentara. Ne vjerujem da bi prodavac sa tolikom reputacio zeznuo nesto. Nadam se da ce brzo stici, pa javljam utiske.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  11. #8736
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Staples Center
    Posts
    2,005
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Jocker zahvaljujem na detaljnom objasnjenju registrovacu se nocas, da probam da porucim neki sat dosta su normalnije cijene nego odje
    Ne, ne, ne, mis nije Tom, Jerry je Tom, a mis je Jerry!


  12. #8737
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by IJa View Post
    registrovacu se nocas, da probam da porucim neki sat dosta su normalnije cijene nego odje
    Eeee, Amerika je to (Njemačka i Engleska), tamo su normalnije mnoge stvari no ođe, ne samo cijene 😁😁😁


    Quote Originally Posted by IJa View Post
    @Jocker zahvaljujem na detaljnom objasnjenju
    Nema na čemu @IJa, tu sam vazda da pomognem svima (ako mogu i koliko mogu).

  13. #8738
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    jos nesta sig je pisano al da ne trazim dal mogu otovoriti paypal nalog i stavim zemlju Serbia posto nema Montenegro ( logicno ) a navedem adresu u Crnoj Gori dal radi ovo tj dal ce mi stizati posiljke na moju adresu?

  14. #8739
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,167
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa Fedex International Economy posiljkama iz Kine? Mene zanima da li je ova vrste posiljke (s obzirom da nije u pitanju EXPRESS nego economy fedex),ide na Fedex predstavnistvo u Danilovgradu ili u nasu Postu?Normalno,pitam zbog 30 eura koje naplacuju u Fedex -u za spediciju.
    Razgovarao sam maloprije sa Gospodjom iz fedexa ,i nije mi bas bila ubjedljiva da li ta vrsta Economy Fedex posiljke ide na njih ili na standardnu postu,kao sto je recimoslucaj sa DHL Express posiljkama koje idu na DHL predstavnistvo na aerodromu a DHL economy mail ide kao obicna posiljka na postu?
    Ima li ko iskustva konkretnoga?

  15. #8740
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    nasu postu.

  16. #8741
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    od koje banke uzeti karticu za trgovinu sa interneta ( mislim koja je najpovoljnija najpouzdanija itd) ?
    erste banka, vazi 4 godine (maestro)

  17. #8742
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Maestro ne primaju na svakom sajtu. Uzmi visa electron NLB. Najbolja usluga i paket kartica+sms za 0.3 (studenti) ili 0.99 (ostali)


    Sent from my iPhone

  18. #8743
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    U zadnje vrijeme se kradu pošiljke koje stignu u našu poštu. Ili carinici ili EXPRESS POŠTA. Konkretno, moj brat je poručio telegon sa AlliExpressa i stigao mu je u našu poštu. Kad je otvorio paket unutra nije bilo telefona, samo kabal i punjač. Kesa od paketa je pocijepana i zalijpljena selotepom. Prijavio je krađu policiji, pa ćemo vidjeti šta će dalje biti.
    I mojoj koleginici, takođe je poručila telefon preko alliexpressa i to sa singapurskom poštom. Kad se interesovala je li joj stiglo, na pošti su joj rekli da je paket na carini. Posle nekog vremena rekli su joj da su pogriješili i da paket nije stizao u CG. Još se ganja s njima zbog ovih nebuloza jeste stiglo pa nije stiglo. Javljam šta bude.

    Sent from my Lenovo A820 using Tapatalk

  19. #8744
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvladan View Post
    U zadnje vrijeme se kradu pošiljke koje stignu u našu poštu. Ili carinici ili EXPRESS POŠTA. Konkretno, moj brat je poručio telegon sa AlliExpressa i stigao mu je u našu poštu. Kad je otvorio paket unutra nije bilo telefona, samo kabal i punjač. Kesa od paketa je pocijepana i zalijpljena selotepom. Prijavio je krađu policiji, pa ćemo vidjeti šta će dalje biti.
    I mojoj koleginici, takođe je poručila telefon preko alliexpressa i to sa singapurskom poštom. Kad se interesovala je li joj stiglo, na pošti su joj rekli da je paket na carini. Posle nekog vremena rekli su joj da su pogriješili i da paket nije stizao u CG. Još se ganja s njima zbog ovih nebuloza jeste stiglo pa nije stiglo. Javljam šta bude.

    Sent from my Lenovo A820 using Tapatalk
    Postoji još jedna mogućnost, da su te kinezi zaebali. S'vremena na vrijeme niknu divlje prodavnice, navuku deset-dvadeset kupaca na smiješno niske cijene pa nestanu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #8745
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    A to je lako utvrdit. Na paketu piše koja je težina. Izmjeriš, ako ja 100gr manje(tj težina telefona vidiš kolika je) onda su ga ođe skinuli.

  21. #8746
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Postoji još jedna mogućnost, da su te kinezi zaebali. S'vremena na vrijeme niknu divlje prodavnice, navuku deset-dvadeset kupaca na smiješno niske cijene pa nestanu
    Ovaj trgovac je visoko ocijenjen na alieexpressu. Ovakvih telefona je prodao preko 1200 komada i kupci su veoma zadovoljni skoro 100%. Cijena nije prejeftina, nego realna. Evo link baci pogled. Ali mora biti problema kod nas, daleko smo od civilizacije, pih

    http://www.aliexpress.com/item/In-St...305139199.html

    Sent from my Lenovo A820 using Tapatalk

  22. #8747
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A to je lako utvrdit. Na paketu piše koja je težina. Izmjeriš, ako ja 100gr manje(tj težina telefona vidiš kolika je) onda su ga ođe skinuli.
    Tačno tako, sa ovim nema greške.
    Mjeri se prije nego slanja i ako je razlika u težini telefona onda su ga naši "skinuli".
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #8748
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Narucio sam slusalice sa ebaya, platio sam 9.90$ i postarina 2.20$.
    I primio sam ovu poruku:
    Here is the tracking number of your parcel YS129261518, and you can logon (track number PP......BJ pls check http://www.ppbyb.com/ OTHER Track thru http://www.17track.net/en/result/post.shtml ) to view the updated shipment, which will be shown in 3-5 business days.
    Item which price is below than $10 will be sent without tracking information,hope you understanding.

    Kada sam trazio tracking number, nema nigde, dali mozda nije stavio zato sto je cena 9.90$, ali sa postarinom je vise od 10$.
    Saveti?

  24. #8749
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvladan View Post
    Ovaj trgovac je visoko ocijenjen na alieexpressu. Ovakvih telefona je prodao preko 1200 komada i kupci su veoma zadovoljni skoro 100%. Cijena nije prejeftina, nego realna. Evo link baci pogled. Ali mora biti problema kod nas, daleko smo od civilizacije, pih

    http://www.aliexpress.com/item/In-St...305139199.html

    Sent from my Lenovo A820 using Tapatalk
    Ja htjedoh da narucim neku masu od ovog prodavca i kaze mi lik da ne salju vise pakete u MNE jer previse otvaramo dispute

  25. #8750
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    uf kakve su sise onoj plavusi u postu, sve zaboravljam da vam kazem.

Page 350 of 1180 FirstFirst ... 250300340346347348349350351352353354360400450850 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •