Page 1168 of 1180 FirstFirst ... 1686681068111811581164116511661167116811691170117111721178 ... LastLast
Results 29,176 to 29,200 of 29484

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #29176
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Jesi kontaktirao te đe si uzeo tu robu, objasni im situaciju i reci da ne možeš da primiš paket, nek ti vrate pare a ove pozdravi. Jesi im nosio izvod iz banke? Je li CEZAP ovdje nadležan, zovi i njih ne košta te ništa samo ne plaćaj te 42.5e kumim te kapom jer im daješ legitimitet tako.
    Volio bi da cujem jednu osobu kome je CEZAP pomogao... Iz mog iskustva uvijek su na strani 'velikih', potrosace obmanjuju ili kuliraju. Jedna mnogo losa i pokvarena fela koja se krije iza nekog paravana "zastite potrosaca" a mogu da pretpostavim na koji nacin rade i kako najvise prihoduju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #29177
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emix View Post
    Opet izgleda zaglavile posiljke kod nas i to dobro. Poruceno dosta toga jos pocetkom/sredinom novembra skoro sve je u CG evo par nedelja vec...
    Moja je napokon stigla, nakon vise od nedelju dana u izmjenicnoj sto je rekord kad je obicna posiljka u pitanju, bez ikakve carine i sl.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #29178
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    463
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Jesi kontaktirao te đe si uzeo tu robu, objasni im situaciju i reci da ne možeš da primiš paket, nek ti vrate pare a ove pozdravi. Jesi im nosio izvod iz banke? Je li CEZAP ovdje nadležan, zovi i njih ne košta te ništa samo ne plaćaj te 42.5e kumim te kapom jer im daješ legitimitet tako.
    Dobicu pare nazad,a Fedexu sam rekao da slobodno uniste robu a oni odgovaraju da nemaju tu opciju samo da je vrate nazad posiljaocu.

  4. The Following User Says Thank You to Cass For This Useful Post:


  5. #29179
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cass View Post
    Dobicu pare nazad,a Fedexu sam rekao da slobodno uniste robu a oni odgovaraju da nemaju tu opciju samo da je vrate nazad posiljaocu.
    Sad mi iz dhl-a donijeli posiljku.Odrali me 15€ za spediciju.Ali ajde ja sam 4€ preskocio i 6€ sad naplacuju dostavu.
    p.s Pitao sam za tvoj slucaj.Kaze desava se,zasto se desava.
    Jer na fakturu je full iznos ,fakturu koja im stigne,a vama naplaceno zbog popusta,koda itd manje.Ali na fakturi stave full iznos i zbog toga kaze se desavalo to. Sad ne znam kako je na tvojoj fakturi.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  6. #29180
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    463
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Sad mi iz dhl-a donijeli posiljku.Odrali me 15€ za spediciju.Ali ajde ja sam 4€ preskocio i 6€ sad naplacuju dostavu.
    p.s Pitao sam za tvoj slucaj.Kaze desava se,zasto se desava.
    Jer na fakturu je full iznos ,fakturu koja im stigne,a vama naplaceno zbog popusta,koda itd manje.Ali na fakturi stave full iznos i zbog toga kaze se desavalo to. Sad ne znam kako je na tvojoj fakturi.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Poslao sam im fakturu na mejl gde se vidi da je cijena sa popustom manja od 75€ i kako su skinute pare sa racuna.Pa su pitali da im objasnim kako je došlo do popusta.Posle 3 dana dobijam mejl da je jedini nacin da se ova posiljka ocarini,tj.da se plati PDV na puni iznos bez popusta + njihove usluge.Da je neko drugi možda bih i platio ali kad je Fedex u pitanju neću jer se svi na njih žale.

  7. #29181
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cass View Post
    Poslao sam im fakturu na mejl gde se vidi da je cijena sa popustom manja od 75€ i kako su skinute pare sa racuna.Pa su pitali da im objasnim kako je došlo do popusta.Posle 3 dana dobijam mejl da je jedini nacin da se ova posiljka ocarini,tj.da se plati PDV na puni iznos bez popusta + njihove usluge.Da je neko drugi možda bih i platio ali kad je Fedex u pitanju neću jer se svi na njih žale.
    e to je vec pakao..Sramno..
    ali veli brate papirologija 14.90€ pljas

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  8. #29182
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cass View Post
    Poslao sam im fakturu na mejl gde se vidi da je cijena sa popustom manja od 75€ i kako su skinute pare sa racuna.Pa su pitali da im objasnim kako je došlo do popusta.Posle 3 dana dobijam mejl da je jedini nacin da se ova posiljka ocarini,tj.da se plati PDV na puni iznos bez popusta + njihove usluge.Da je neko drugi možda bih i platio ali kad je Fedex u pitanju neću jer se svi na njih žale.
    Molim te nemoj da platiš nego to izguraj do kraja, zbog sebe ali i zbog nas ostalih.
    Pođi u banku i zatraži izvod gdje se to vidi, neka pečatiraju. Traži od Fedexa kontakt od carine (jer to nije Fedexov/Montenomaks) posao nego carine. Pošalji zvaničan dopis i ne dozvoli da se roba vrati pošiljaocu dok se ne razriješi situacija.

  9. #29183
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cass View Post
    Poslao sam im fakturu na mejl gde se vidi da je cijena sa popustom manja od 75€ i kako su skinute pare sa racuna.Pa su pitali da im objasnim kako je došlo do popusta.Posle 3 dana dobijam mejl da je jedini nacin da se ova posiljka ocarini,tj.da se plati PDV na puni iznos bez popusta + njihove usluge.Da je neko drugi možda bih i platio ali kad je Fedex u pitanju neću jer se svi na njih žale.
    A da probas sa agencijom za zaštitu potrosaca ili kako se vec zove
    Ne moze nikako da se obračunava pdv na iznos prije popusta,
    To znaci da u prodavnicu kad je popust ostaje cijena prije popusta

    To je javasluk i "krađa"
    Ovo je kao za one "nike patike" onog momka kad su nagrdili prije neku godinu


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  10. #29184
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Moja je napokon stigla, nakon vise od nedelju dana u izmjenicnoj sto je rekord kad je obicna posiljka u pitanju, bez ikakve carine i sl.

    Meni svaka posiljaka sa brojem koji pocinje sa RF/RF je na carinski pregled, jedna vec stoje na pregledu od pre nove godine ,ostale dve od 3 januara, niko nista nije mi pisao ni kontaktirao me… Bijah sinoc da uzmem jednu na posti i kaze mi salterski radnik da su bas na carinu zaguzvali sa posiljkama i da su skoro imali neki incident sa nekim kome su zadrzali neke posiljke ( vise njih ) i lik je dosao kod njih i htio verbalno da se obracuna sa njima, i posle toga provjeravaju svaku posiljku .Ako je ovo istina a vjerujem da jeste radi neke sirovine ispastamo svi mi i cekamo bez potrebe


    Sent from my iPad using Tapatalk

  11. #29185
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Pa meni nerijetko dodje i fizicki da se obracunam sa njima a ne verbalno.

    Cus nekome je prekipilo sto mu posiljka u PG lezi 2 puta duze nego sto joj je trebala sa kraja svijeta da dodje i sad se ti neradnici i paraziti inate da svima zadrzavaju posiljke?

    E nekate, bolje da ne citam ove stvari jer mi se pritisak digne da bi im verbalni obracun bio najmanji problem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #29186
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Ne mogu vala sve privjeravati jer će im trebati tri onolike zgrade da smjeste sve pakete. Ogroman je broj pošiljki i samo bi sebi skočili u stomak kad bi sve pregledali.

    Sent from my motorola edge 40 using Tapatalk

  13. #29187
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    E ne znam sta se desava ali to je info sa pulta poste cg 80000 koja djeli ista vrata sa postom carinjenja. A sa obzirom kako sam gore naveo meni drze dvije posiljke a evo rece mi kum i njemu je bila do juce jedna a danas i druga isto na podnesena na carinski pregled…Nista vrjednije od 30,40€ i u klasicnim kesama papirnim… Sve mi to govori da nije prazna prica ili se smjenom vlasti dovela neka JAPIJA od sefa te carine sa usijanom glavom kao sto je ako se sjecate onog lika koji je bio u 2020/2021 god u posti carinjenje kad je sve provjeravao i pretura i kad se sve moguce zadrzavalo…


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #29188
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Meni stizu posiljke bez problema, par dana oko bozica je par njih stojalo u izmjenicnu, razumljivo jer se nakupilo toga bilo, al evo sad sve normalno, odma proslijede za Kotor, na carinu bio samo jedan paket jer je i trebao, ovo ostalo stanje regularno

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #29189
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    463
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    Meni stizu posiljke bez problema, par dana oko bozica je par njih stojalo u izmjenicnu, razumljivo jer se nakupilo toga bilo, al evo sad sve normalno, odma proslijede za Kotor, na carinu bio samo jedan paket jer je i trebao, ovo ostalo stanje regularno

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    U Podgoricu najvise posiljki stigne pa dok sve razvrstaju a tvoju odmah proslijede za Kotor.Tacno bi trebalo otvorit nesto kao shipito pa da prosledjuju te posiljke u Danilovgrad pa odatle da ih uzimamo.

  16. #29190
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Al opet ni jedna na carinu nije zavrsila kao sto se kolege zale

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  17. #29191
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Radi li Amazon prime kod nas?
    I ako radi, a neko ga ima, isplati li se?

    Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  18. #29192
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Poslat mi paket iz kine preko dhl. I pratim ga, danas stigao u piše uručen u PG. Zovem da pitam, kaže jel paket iz kine, jeste, a to se dešava poslali su vam pogrešan, ali ajde izdiktirajte, i veli uručeno je jednoj firmi iz bara. To se dešava, provjerite sa posiljaocem.

  19. #29193
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    2,000
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Vjerovatno je prevara
    Dao je broj od neke ranije porudžbine koja je išla iz Kine do CG. Sličan problem je imao drug prije par godina, ali kod njega nije išlo preko Dhl, već obična pošta.

  20. The Following User Says Thank You to mur3633 For This Useful Post:


  21. #29194
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ali je danas stiglo u PG, prije 5 dana iz kine krenulo. Odakle mu broj porudžbine onda?

  22. #29195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Danas stiglo:
    12/29/2023 Poljska
    12/24/2023 Kanada
    \\
    OFL•GIC

  23. #29196
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    575
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ima li neki shipping forwarder iz kine?
    Htio bih poruciti nesto sa taobao i slicno.

  24. #29197
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    575
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by markoni_91 View Post
    Poslat mi paket iz kine preko dhl. I pratim ga, danas stigao u piše uručen u PG. Zovem da pitam, kaže jel paket iz kine, jeste, a to se dešava poslali su vam pogrešan, ali ajde izdiktirajte, i veli uručeno je jednoj firmi iz bara. To se dešava, provjerite sa posiljaocem.
    Ne nerviraj se, obrati se prodavci neka ti vrati pare i briga te nisi u gubitku.

  25. #29198
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Nije ako je bzvz glupost porucio, al ako je dio za kakvu masinu, auto, kompjuter isl, jes itekako. Treba da trazi prodavca drugog,pa opet da ceka desetak dana...

  26. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  27. #29199
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Nije ako je bzvz glupost porucio, al ako je dio za kakvu masinu, auto, kompjuter isl, jes itekako. Treba da trazi prodavca drugog,pa opet da ceka desetak dana...
    Taman. To je rezon i svih prodavaca... poslije mjesec/dva cekanja ti kazu "ne brini, vraticemo pare".

    A u vecini slucajeva mi se ebe za te pare nego sam toliko vremena cekao i racunao na taj artikal a onda popusio i opet od nule moram da trazim, porucujem i cekam.

    Ne mora gubitak da bude samo finansijski. Izgubljeno vrijeme i zivci se ne refundiraju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #29200
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cass View Post
    Poslao sam im fakturu na mejl gde se vidi da je cijena sa popustom manja od 75€ i kako su skinute pare sa racuna.Pa su pitali da im objasnim kako je došlo do popusta.Posle 3 dana dobijam mejl da je jedini nacin da se ova posiljka ocarini,tj.da se plati PDV na puni iznos bez popusta + njihove usluge.Da je neko drugi možda bih i platio ali kad je Fedex u pitanju neću jer se svi na njih žale.
    Receno mi je da bi trebao da ih tuzis i da dobijas glat...
    Vj ces dobit i parica ako ih tuzis
    p.s juce sam bio u postu oko 6uvece..Guzvaaaa...Vecina je dobila sms da dodje.
    Ja dodjoh rekoh brate od 3. jan ti stoji u tu vrecu famoznu spremna.Kaze tu je posiljka ali u ponedeljak ce ti je donijet.
    Rekoh druze sto mi to sad ne das?
    A to je gomilaaa,ali ajde probacu..
    I dolazi posle 45sek i donosi je..

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Page 1168 of 1180 FirstFirst ... 1686681068111811581164116511661167116811691170117111721178 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •