Page 391 of 1179 FirstFirst ... 291341381387388389390391392393394395401441491891 ... LastLast
Results 9,751 to 9,775 of 29460

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #9751
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    dobije se, da.

  2. #9752
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ja znam kad sam porucivao fleshke i jos neke sitnice, postar trazi 1e, ja da znam nikakvu potvrdu nije izdavao, a i kaze "nema veze ako nemas"? o.O
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #9753
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    To ti je kao carinski "pregled"
    Ja sam prije mislio da je to porez na usluge,kad je bilo ono godinu dana ili vise i za telefon i za skoro sve porez od 1 e
    Podgorica Podgoricanima!

  4. #9754
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ljudi na osnovu cega ovi nasi u postu uzimaju 1e? Da li je to legalno ili nas kradu a mi cutimo? Jer ja platim iznos koji platim da mi to stigne NA KUCNU ADRESU (i to ne donose kuci nego moras do poste da ides) bez i jednog centa vise. Prodje citav svijet i niko ne "skenira" to i ne uzima nikakve dodatne provizije bez ovi u nasu postu. Zar to nije malo sumnjivo? Posto nas ima bas mnoogoooo koji narucujemo zar se ne bi trebali pobuniti i istraziti tu kradju?
    to ti naplacuju carinski pregled ili tako nesto.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  5. #9755
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Da ali niko od nas ne zna da li je to "izmisljeno" da nas klepaju po usima zato sto smo neuki ili to ima ikakvog utemeljenja u nekom zakonu sta li vec..
    Uzmimo primjer EKO TAKSI koje su strani drzavljani placali u iznosu od 10e prilikom ulaska u Cg. Da je to bilo legalno i moglo da se radi radili bi ga i dan danas, a dok im je to prolazilo naklepali su se finih para.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #9756
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    bilo je legalno, sto nije bilo legalno? Drugo je sto je bilo kontraproduktivno, i na veca vozila je bilo vise od 10e.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  7. #9757
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Tačno tako, ja recimo nikad ne vozim u AL jer su jedina zemlja u regionu koja traži međunarodnu.
    Kontraproduktivno je jer bi tamo sipao plin pojeo i popio nešto, kupio...
    Ovako iako znam da pare ostaju u moji državu za AL je neću vadit.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #9758
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja je procedura kad stigne posiljka poslata USPS i cija cijena je veca od onih 150e.Stgla mi posiljka prije 2 dana i preko TN vidim da pise podnesena na carinki pregled.
    Da li ja treba da idem, predpostavljam na postu na zeljeznickoj ili treba da cekam da me oni zovu i treba li mi speditor...

  9. #9759
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Stigao mi je paket sa bodybuilding.com
    naplatili su iz poste 4eura. Kad sam otvorio paket iz njega je bilo izvađeno 2 pakovanja ovoga
    http://me.bodybuilding.com/store/jym/pre-jym.html
    a ostalo mi je stiglo u paket. Šta da radim sad? To su mi ovi naši izvadili sigurno. Đe da idem da vidim zbog čega je to izvađeno?

  10. #9760
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa jel ti fali to u paketu, ili si samo primjetio da je otvarano? I meni stize danas moja posiljka, napokon,isto mi naplatise 4,5 eura, takodje sam primjetio da mi je sve u paketu ispreturano.

  11. #9761
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Da ali niko od nas ne zna da li je to "izmisljeno" da nas klepaju po usima zato sto smo neuki ili to ima ikakvog utemeljenja u nekom zakonu sta li vec..
    Uzmimo primjer EKO TAKSI koje su strani drzavljani placali u iznosu od 10e prilikom ulaska u Cg. Da je to bilo legalno i moglo da se radi radili bi ga i dan danas, a dok im je to prolazilo naklepali su se finih para.
    Zabavna su mi ta dva aršina
    Slovenija uvela EKO TAKSU za strance !! To je kultura i zemlja na Evropskom nivou
    Njemačka uvela naljepnice za "Ekološke zone" !!! TO JE TO, TAKO SE RADI U CIVILIZOVANOM SVIJETU !!!
    Mađarska uvela naljepnice za "Ekološke zone" !!! Normalna zemlja se ukultivisala kad je ušla u EU
    Crna Gora uvela EKO TAKSU za strance!! LOPOVI PROKLETI !!!!!!!!!!!


    Ako su ukinuli tu EKO TAKSU je** im pas mater. Sada će Srbi, Bosanci, Hrvati i naši gastarbajteri da bacaju plastične boce i kese od smokija iz kola u pokretu i to će neko da kupi BESPLATNO
    Last edited by Rakun; 20-08-14 at 20:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #9762
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by srdjancg View Post
    Stigao mi je paket sa bodybuilding.com
    naplatili su iz poste 4eura. Kad sam otvorio paket iz njega je bilo izvađeno 2 pakovanja ovoga
    http://me.bodybuilding.com/store/jym/pre-jym.html
    a ostalo mi je stiglo u paket. Šta da radim sad? To su mi ovi naši izvadili sigurno. Đe da idem da vidim zbog čega je to izvađeno?
    kako si napisao 'izvadjeno' nekako zamislim da su iz nekog razloga ODUZELI TO iako je veca mogucnost da je neko to ukrao ali ne znam kako su to zamislili stvarno..i jos krade pre-workout jebote
    btw koliko dugo si cekao na paket?
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  13. #9763
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    kako si napisao 'izvadjeno' nekako zamislim da su iz nekog razloga ODUZELI TO iako je veca mogucnost da je neko to ukrao ali ne znam kako su to zamislili stvarno..i jos krade pre-workout jebote
    btw koliko dugo si cekao na paket?
    U paketu nedostaju 2 pakovanja tog pre-workouta, a ostalo je stiglo sve. Dio paketa je zalijepljen ljepljivom trakom na kojoj piše "pošta carinjenja". Nikakvog obavještenja nema da su mi oduzeli to, a i ne znam zasto bi... Pun je grad pre-workouta po šopovima Bio sam na poštui čovjek koji radi na šalteru mi je rekao da dođem ujutru i da ima rok za žalbe 24h. Rekao mi je da donesem sve to sto sam dobio od poštara, pa cu sjutra vidjet sta i kako. Imam papir u paket da je sve to iz USA poslato, Imam nalijepljenu carinsku deklaraciju iz njemacke sa tezinom paketa (5kg) i spiskom stvari. E sad kod nas na salter moj paket se vodi da ima 3,80kg. Tako da mislim da su ovi što vrše te preglede paketa to izvadili. Ima li kakve šanse da mi daju to sjutra? Da mi je to oduzeto treba da dobijem potvrdu da je oduzeto, a ovako je ovo krađa.
    A platio sam na bb.com 5. avgusta, 7. avgusta je paket krenuo, onda je stigao u Njemačku u jedan pa drugi grad i danas sam ga dobio.
    Last edited by srdjancg; 20-08-14 at 21:08.

  14. #9764
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,172
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    nadjoh na ebay.de neke gume protektirane...4 komada za 130e,besplatno slanje za crnu goru
    Mozemo li mi odavde da narucujemo sa njemackog ebay-a? I sto mi treba da otvorim paypal(da ne citam 8756792 strana) vizu vec imam...Ili se mozda dogovorim sa nekim od vas da mi naruci to
    Sad me zanima sto se desava kad to stigne ovamo?Koliko ce mi nasa posta naplatit da mi to dobaci?Je li isto euro ili jace?Jer 4 gume 16' nisu male
    I ne placam carinu jer je ispod 150e roba jel tako?

    http://www.ebay.de/itm/4x-WINTERREIF...item1c28f3c7d8

  15. #9765
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    jel ti prodavac reka da šalje džabe za cg?

  16. #9766
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,172
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    tek sad prevedoh ovo,sad cu priupitat prodavca
    Uglavnom ako budu slali koliko ce uzet nasa posta?

  17. #9767
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Nemaš ga što pitat, za Rumuniji, Bugarsku isl je 70e, eno ti ispod piše. Ne može običnom poštom nego DHL ili sl. To ako i bude isplativo da naručiš ođe nećeš moć bez poreza. Više ti se isplati za Bosnu spakovat pa tamo trgovat, uzećeš ih za te pare sigurno.

  18. #9768
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    ja znam kad sam porucivao fleshke i jos neke sitnice, postar trazi 1e, ja da znam nikakvu potvrdu nije izdavao, a i kaze "nema veze ako nemas"? o.O
    Zadnjih par mjeseci, bar meni je postar prilikom urucenja posiljke svaki put dao odstampan papir (4cmx3cm otprilike) sa serijskim brojem, logom Poste CG i jasno naznacenim iznosom od 1 EUR...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #9769
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Da ali niko od nas ne zna da li je to "izmisljeno" da nas klepaju po usima zato sto smo neuki ili to ima ikakvog utemeljenja u nekom zakonu sta li vec..
    Uzmimo primjer EKO TAKSI koje su strani drzavljani placali u iznosu od 10e prilikom ulaska u Cg. Da je to bilo legalno i moglo da se radi radili bi ga i dan danas, a dok im je to prolazilo naklepali su se finih para.
    Izmisljeno je.
    Nema posta nikakav skener, a to znamo mi koji porucimo na oko skupu stvar a stigne uz 1e i nikakve znake otvaranja paketa.
    Takodje slucaj kad mi stigne otvoren paket, oblijepljen carinskim papirom, a kako je unutra neka glupost nikakav pdv i porez se nije placao...

    Ja sam pisao i onom drustvu za zastitu potrosaca, i nisu se oglasili.



    Posto dosta vas ne zna, neki pametuju a porucuju zadnjih nedelju dana i daju neke glupe primjere.
    Kad se pocelo s trgovinom na internet, nije se placao nikakav euro a na skupe stvari se obracunavao pdv i porez.
    To je tako islo godinu dvije, a posiljke su donosili obicni postari.
    Pocela sa radom express sluzba.
    Pocelo se sa naplatom 1e BEZ IKAKVOG PAPIRA
    Posiljke koje bi express postar donio naplacivali bi 1e, posiljke od obicnog postara za taj reon 0
    Svi smo se bunili, ja zvao postu, pricao sa zenom koja kaze "to je tako, svuda se placa, pa smo i mi uveli da se posiljke naplacuju" na svu moju argumentaciju, zena mi je povisila ton, i vidno izrevoltirana bez argumenata rekla da se naviknem na to.
    Tada se taj euro naplacivao samo na vece pakete, koverte bi bile 0e
    Poceli su da daju posle toga UPLATNICE na 1e za navodni "CARINSKI PREGLED" kojeg nema. Posiljke sa malom vrijednoscu se direktno nose u express sluzbu, nikakav carinik to ne otvara, niti vuce na skener koji ste vi ovdje izmislili. Jedini skener kojim se sluze je onaj za ocitavanje broja za pracenje. Kakav crni skener u postu, kod nas se paket marihuane moze dostaviti samo ako prodje medjunarodne granice.

    Niko se vise nije zalio, te su sa uplatnica presli na one numerisane papirice. Sada i obicni i express postar uzimaju po 1e.

    Jos jedna stvar, CARINA je odvojena institucija od poste. U istim su prostorijama, ali carinici posluju pod upravom za carine.
    1e se placa POSTI direktno, jer tadasnje uplatnice su bile adresirane na POSTU, a ne na carinu.
    Njak Njak Njak

  20. #9770
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Upravo tako.. Ja sam davno isto porucivao ponesto preko interneta i niko nije nista naplacivao dodatno i donosili su sve na kucnu adresu. Kako je narod poceo sve vise i vise da narucuje onda su smislili onu foru sa uplatnicama. Naravno moglo je da se ne plati i nista ti ne bi rekli.. I onda sada kad vec skoro svako porucuje preko interneta i tih paketa ima na hiljade na dnevnom nivou vise i ne NOSE UOPSTE NA KUCNU ADRESU vec uvijek moras u postu da ides, i plus da ti nelegalno uzmu 1e.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  21. #9771
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    nadjoh na ebay.de neke gume protektirane...4 komada za 130e,besplatno slanje za crnu goru
    Mozemo li mi odavde da narucujemo sa njemackog ebay-a? I sto mi treba da otvorim paypal(da ne citam 8756792 strana) vizu vec imam...Ili se mozda dogovorim sa nekim od vas da mi naruci to
    Sad me zanima sto se desava kad to stigne ovamo?Koliko ce mi nasa posta naplatit da mi to dobaci?Je li isto euro ili jace?Jer 4 gume 16' nisu male
    I ne placam carinu jer je ispod 150e roba jel tako?

    http://www.ebay.de/itm/4x-WINTERREIF...item1c28f3c7d8
    Koliko ja znam, kod nas je zabranjen uvoz polovnih guma, tako da bi ti to sigurno zaplijenili...
    Bez potpisa.

  22. #9772
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze mala pomoc, postoji li mogucnost direktnog kontakta sa ebay sluzbom, u namjeri da zatvorim slucaj izgleda dam uspio da ga prenesem "na visi nivo", i sad mi pise da ce mi se neko javiti u narednih 48 sati, pretpostavljam da ovaj moj korak jos nije zivo celjade procitalo jer sam u opisu napisao da sam dobio proizvod i da slucaj moze biti zatvoren, tako da bi vjerovatno primjetili tu kontradiktornost, vjerovatno je samo automatski prodavcu stigao mejl sa obavjestenjem, a ne bih nikako problem da mu napravim, kad je na kraju vec sve ok zavrsilo sa posiljkom.

  23. #9773
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas u desnom gornjem uglu "myEbay". Tu ce ti pojaviti taj artikal i kad kliknes na opiju "resolve problem" moci ces da odaberes "close case". Nadam se da sam u pravu...

  24. #9774
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Da li iko od vas ima NLB Visa gift karticu?
    Ja je imam vise od godinu dana i sluzi mi za trgovanje na internet jer je prepaid.
    Danas da narucim sa Sportdirecta, trazi verifikaciju, znaci da unesem kod koji mi slaju na SMS. E sad nastaje problem, ta kartica nije vezana ni za broj ni za racun...
    Zvala sma korisnicki servis, oni kazu promijeni karticu
    Veoma neozbiljno od jedne banke da nije mislila na korisnike gift kartica. Posla sma u banku, zamolila da mi je vezu za moj broj telefona da mogu dobiti kod, ali trt. kazu vezali ali ja i dlaje ne dobija i ne mogu da trgujem a bilo mi hitno
    Cura mi je rekla da im je to novi nacin zastite korisnika. Odlicna zastita, da ne mozes kupovati

  25. #9775
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Uzmi u Hipotekarnu, održavanje i poruke za MasterCard je mislim 80centi. Radi i na PP i na SD,Aliexpress itd. Nema provizija nikakvih na uplate i isplate preko bankomata.

Page 391 of 1179 FirstFirst ... 291341381387388389390391392393394395401441491891 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •