View Poll Results: 23. maja moj izbor će biti ...

Voters
205. You may not vote on this poll
  • Glasaću za DPS-SDP

    51 24.88%
  • Glasaću za opoziciju

    81 39.51%
  • Glasaću za neku treću (minornu) opciju, ako je bude

    6 2.93%
  • Ne znam još, vagam

    13 6.34%
  • Neću izaći

    54 26.34%
Page 27 of 105 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 651 to 675 of 2603

Thread: Izbori, 23. maj 2010.

  1. #651
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    za SDP ne bih ni za 100.000eura
    LP samo neka je zdravo
    a što ako imaju blagoslov Amfilohija???Što sad tu priču potežeš?
    Jel ti smeta SPC u CG?
    Pa imaju blagoslov,mislio sam da si ateista ili agnostik,sto znam,vidju tvoj avatar?

  2. #652
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mAxPoWeR_MNE View Post

    Glas za spas,SDPS!
    Možeš li obrazložiti u više od dvije rečenice o kakvom spasu govoriš?
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  3. #653
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Možeš li obrazložiti u više od dvije rečenice o kakvom spasu govoriš?
    Ada,legla su dva dzaka brasna,malo cukra,kafe i povrca.

    Tradicionalno-dosta.
    Mila majko,podigni me malo

  4. #654
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interceptor View Post
    Ada,legla su dva dzaka brasna,malo cukra,kafe i povrca.

    Tradicionalno-dosta.
    Vazda su se ti crnogorci prodavali,bre...

  5. #655
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,110
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    899
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Naziv zajedničke opozicione liste najvjerovatnije će biti “DEMOS-SNP, Nova srpska demokratija-NS-DSS,PZP…, saznaju “Vijesti”. “Izvjesno je da će to biti koalicija DEMOS, te da će uz tu skraćenicu biti imena svih opozicionih stranaka. Za sada ne postoji nijedno drugo ime za koje se spekuliše , rekao je izvor “Vijesti” iz opozicije.

    To ime je prije nekoliko mjeseci prvi plasirao prof.dr. Milan Popović. Iz NOVE su javno saopštili da je to ime za njih potpuno prihvatljivo.

    Sagovornik lista je rekao da su opozicioni kandidati za predsjednika Skupštine glavnog grada potpredsjednik SNP-a Neven Gošović, zamjenik predsjednika NOVE Goran Danilović i lider PZP Nebojša Medojević.

    Prema pisanju lista, od samog Medojevića zavisi da li će prihvatiti kandidaturu, dok će se između preostale dvojice kandidata lomiti koplja u partijskim pregovorima.

    Opozicioni pregovori bi trebali da budu okončani do kraja ove sedmice.

    Formiranje predizborne koalicije 11 opozicionih partija uoči lokalnih izbora u Bijelom Polju predstavlja novi kvalitet na političkoj sceni Crne Gore, ocijenio je predsjednik Liberalne partije, Andrija Popović.

    Prema njegovim riječima, prvi put su zajedno „procrnogorske“, “prosrpske“, građanske i nacionalne partije, što je do sada izgledalo nemoguće.

    „Sigurno je da opozicione političke partije u Bijelom Polju već sada zaslužuju „političkog Oskara“, bez obzira kakav će rezultat postići na lokalnim izborima. One su već sada moralni pobjednici jer im je prioritetan zajednički cilj, poboljšanje kvaliteta života građane te opštine“, kazao je Popović.

    Mora se priznati, kaže on, da Bjelopoljci djeluju kao crnogorska politička avangarda sada.

    „Ali treba se prisjetiti i lokalnih izbora 1992. godine kada je u tom gradu pobijedila koalicija liberala i Socijaldemokratske partije reformista, što je u tadašnjim uslovima bilo veliko iznenađenje za crnogorsku javnost“, rekao je Popović.

    On je kazao da je srećna okolnost što su sve dogovore oko sklapanja ove predizborne koalicije vodili ljudi iz Bijelog Polja, koji znaju što je za njih najbolje.

    „Jer, da su se umiješali pojedini lideri opozicionih partija, vjerovatno bi sve palo u vodu“, naveo je Popović.

    Po meni loš izbor kandidata za gradonačelnika Podgorice.Previše loš da bi uspio.Opet su stavili lične interese ispred narodnih pa čak i partijskih.

  6. #656
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Vazda su se ti crnogorci prodavali,bre...
    Oli odit na brod prije ili poslije izbora? Jerbo ako podjes prije SDPS garantovano gubi!

  7. #657
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Oli odit na brod prije ili poslije izbora? Jerbo ako podjes prije SDPS garantovano gubi!
    Ne zivim u nijednoj od ovijeh opstina dje su sada lokalni izbori,a ne daj boze da sam ja neki faktor u nekoj partiji,gonio bih ih ko robove,a pola opozicionih prvaka"malo bi priveo na informativni razgovor":-P

  8. #658
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ne zivim u nijednoj od ovijeh opstina dje su sada lokalni izbori,a ne daj boze da sam ja neki faktor u nekoj partiji,gonio bih ih ko robove,a pola opozicionih prvaka"malo bi priveo na informativni razgovor":-P
    hahahahaha
    Ja josh cekam 12. april da pokazu liste kandidata... Do tada, sve ovo sto je izglasano potpada pod politichke igrarije aktivista i sportskih politicara..

    Josh nekoliko dana pa da rezimiramo kvalitet odabranih predstavnika. Ko manekenke na modnoj pisti...

    Hvala Lepo

  9. #659
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo nakon što je opozicija usvojila zajedničko i dakako "autentično crnogorsko" ime - DEMOS, koje se već uveliko komentariše po crnogorskim čaršijama s podsmijehom kao skraćenica od "Demokratska opozicija Srbije", evo jedne mnogo interesantnije vijesti...
    Svi znate da je Medojević prije nedelju-dvije zatražio od EU specijalnu i obimnu misiju posmatrača koji će nadlgledati izbore inače dosad praksu nezabilježenu u istoriji djelovanja tijela Unije. Ne samo da ga iz EU nisu udostojili ni odgovora već danas stiže i ekskluzivna vijest da za izbore nema interesovanja ni kod onih na koje smo navikli...
    ----------------------------------------------------------------

    Portal Analitika; 08.04.2010
    OEBS neće da prati lokalne izbore u Crnoj Gori

    Kancelarija za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS) NEĆE PRATITI predstojeće izbore koji će se u 14 opština održati 23. maja.
    ODIHR je samo povremeno posmatrao lokalne izbore u prošlosti. Nijesmo dobili poziv da posmatramo predstojeće lokalne izbore u Crnoj Gori talo da nećemo slati posmatrače, kazao je Vijestima portaparol ODHIR-a Jens Hagen Ešenbaher.
    Takođe, crnogorske organizacije CEMI i CDT najvjerovatnije neće posmatrati predstojeće lokalne izbore.
    Razlog za to je kako tvrde u ovim organizacijama, nezainteresovanost donatora za finansiranje ove aktivnosti.
    Opozicija (sad najednom) smatra da (nikad) nije bilo efekata od monitoringa.
    U opoziciji smatraju da do sada nije bilo efekata monitoringa ovih misija- na izborni proces u Crnoj Gori.
    "Oni su imali mandat koji se završavao davanjem preporuka, a koje, kako vidimo, DPS-u ne pada na pamet da ugradi u izborne zakone. Na kraju se dolazi do zaključka da je jedino DPS imao koristi od misija, a sam izborni proces -nije", rekao je Koča Pavlović portparol PZP-a za radio Slobodna Evropa.
    Sličan stav iznose u Novoj srpskoj demokratiji.
    "Sve organizacije koje se bave praćenjem izbora su ostajale nijeme na sve dokaze koje je opozicija iznosila, što je vlast iskoristila kao podstrek da nastavi sa istom praksom. Ovo će ohrabriti onu strukturu vlasti da nastavi sa izbornim mahinacijama, a posao opozicije je da stane na put takvoj praksi vlasti", tvrdi Jovan Vučurović iz NOVE.
    Potpredsjednik SNP-a Vasilije Lalošević je nezadovoljan činjenicom da vlasti nijesu u izborno zakonodavstvo ugradile ni jednu od ukupno 33 preporuke međunarodnih misija.
    Podsjetimo, Pokret za promjene je od međunarodnih organizacija tražio specijalni monitoring lokalnih izbora kako bi se spriječile eventualne zloupotrebe, i smanjio uticaj, kako tvrde, organizovanog kriminala na taj proces.
    U SNP-u i PZP-u ipak se nadaju da će na kraju Brisel postati zainteresovan za izborni proces i da će po logici stvari ipak učestvovati u monitoringu izbornog procesa.

    -------------------------------------------------

    Eto živo se nadaju ipak, a kažu svejedno im je...Da nije tužno bilo bi smiješno...
    Last edited by El Re; 08-04-10 at 14:03.

  10. #660
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo nakon što je opozicija usvojila zajedničko i dakako "autentično crnogorsko" ime - DEMOS...
    Pa onda malo koga i ima sa autenticnim imenom... SDP je ocigledno ukrao ime od njemackog SDP-a, DPS carsija podrugljivo komentarise kao Dajte Para Sarici

  11. #661
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo nakon što je opozicija usvojila zajedničko i dakako "autentično crnogorsko" ime - DEMOS,
    Je li moguće da im je zvanično ime DEMOS? Jel istina ovo?

  12. #662
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Je li moguće da im je zvanično ime DEMOS? Jel istina ovo?
    Jes,sto fali Demo-narod (puk, ovce, stoka sitnog zuba), S kao Srpski
    Last edited by minjo; 08-04-10 at 15:18.

  13. #663
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    DEMOS, pa tako se nekada zvala opozicija Srbije, zar ne?
    Ne mogu da vjerujem da su uzeli taj naziv?

  14. #664
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    DEMOS, pa tako se nekada zvala opozicija Srbije, zar ne?
    Ne mogu da vjerujem da su uzeli taj naziv?
    Nemoj da im podmeces
    Pa sta ako je je to naziv nekadasnje opozicije Srbije,kakve veze sada ima Srbija...vec ih vidim kako pjene
    Eto im ga tamo,kako god oce....
    Opoziciona lista zvaće se DEMOS Zajednička opoziciona izborna lista za lokalne izbore 23.maja u 14 crnogorsih opština biće nazvana DEMOS, uz navedena imena svih opozicionih stranaka, objavile su današnje Vijesti.
    List piše da je to ime predložio profesor Milan Popović, kao glavni strateg opozicionog nastupa na predstojećim izborima.
    DEMOS na grčkom znači narod, a kao skraćenica može da ima više značenja - demokratska sloga, demokratska smjena, demokratski savez, objasnili su iz opozicije.
    Opozicione stranke potpisale su Sporazum o zajedničkom nastupu na predstojećim lokalnim izborima, ali još nije dogovorena podjela nosilaca izbornih lista odnosno kandidati za gradonačlenike i predsjednike opštinskih skupština.
    Ostala su otvorena pitanja ko će biti kandidati za predsjednike skupština opština, a ko za predsjednike opština u Podgorici, Pljevljima, Rožajama, Baru i Kolašinu.
    Kandidati za predsjednika Skupštine glavnog grada i gradonačelnika su, prema izvoru Vijesti, potpredsjednik Socijalističke narodne artije Neven Gošović, zamjenik predsjednika Nove srpske demokratije Goran Danilović i lider Pokreta za promjene Nebojša Medojević
    Last edited by minjo; 08-04-10 at 15:52.

  15. #665
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Je li moguće da im je zvanično ime DEMOS? Jel istina ovo?
    Ko zna jos nista nisu rekli zvanicno. Uostalom, nije istina je da se tako zvala opozicija u Srbiji, zvala se DEPOS. DEMOS se zvala koalicija opozicije u Sloveniji.

    Po ovoj filozofiji ne bi smjeli da uzmi nijednu rijec koja ima slovo S u sebi jer bi se odmah javio neki pravovjernik da uperi prst i zakuka

  16. #666
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ko zna jos nista nisu rekli zvanicno. Uostalom, nije istina je da se tako zvala opozicija u Srbiji, zvala se DEPOS. DEMOS se zvala koalicija opozicije u Sloveniji.

    Po ovoj filozofiji ne bi smjeli da uzmi nijednu rijec koja ima slovo S u sebi jer bi se odmah javio neki pravovjernik da uperi prst i zakuka
    koliko se ja sjecam Micunovic i Draskovic su imali Demos koji je izrastao u Depos,a i Slovenci isti naziv su imali,,niko ne moze imati nista protiv S u nazivu jer su oni MMM u SSSS

  17. #667
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Vazda su se ti crnogorci prodavali,bre...
    Imas li neki drugi mehanizam za demantovanje osim te prsle,skromne ironije?
    Mila majko,podigni me malo

  18. #668
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo sam sada dobio potvrdu iz prilično relevantnog izvora da DPS-SDP-LP-BS-DUA gotovo definitivno idu zajedno na izborima u PG. Ostalo je još samo da se dogovore procenti za LP i DUA...

    Ako to bude tako,..ja onda ne znam koliko ima Liberalnih partija i koliko je to jedinstvena stranka uopšte sa nekim suvislim principima, obzirom da su juče prišli opoziciji i njenoj listi u Bijelom Polju, pa je ovu vratolomnu politiku zaista sada nevjerovatno teško pratiti a još manje razumjeti.
    Ili u LP-u zaista misle da će se na tribinama oba bloka govoriti o lokalnim temama...Zar zaista misle da ih baš niko od birača (iz oba bloka) neće pitati kako mogu biti na obije strane u isto vrijeme. Zaista nov doprinos izučavanju politike i političkih nauka.
    Počeću da mislim da je možda zadatak LP-a da špijunira opoziciju u BP kako opozicija ni teorijski nebi imala šansu da pobijedi. Ili pak (što mi je malo teže povjerovati) da špijunira vlast tokom kampanje u PG a sve za račun partija Mandića i Medojevića...

  19. #669
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    koliko se ja sjecam Micunovic i Draskovic su imali Demos koji je izrastao u Depos,a i Slovenci isti naziv su imali,,niko ne moze imati nista protiv S u nazivu jer su oni MMM u SSSS

    lose se sjecas bolje reci lose lazes.

    puna podrska opoziciji nadam se da ce konacno biti smijenjen posljednji komunisticki rezim u evropi.

  20. #670
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    lose se sjecas bolje reci lose lazes.

    puna podrska opoziciji nadam se da ce konacno biti smijenjen posljednji komunisticki rezim u evropi.
    Kad procitam ovakva splacinarenja dodje mi da istetoviram DPS na nozdrvu.
    Tacno bi Jova doveo da ve miri. Imamo tija ostrva knap.

  21. #671
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    lose se sjecas bolje reci lose lazes.

    puna podrska opoziciji nadam se da ce konacno biti smijenjen posljednji komunisticki rezim u evropi.
    dobro se ja sjecam,ali neki lazinjaju pa ima internet za podsjecanje,
    .
    1992. godine unutar stranke se javlja ozbiljna tenzija, a zbog ideje o stvaranju koalicije sa SPO-om i nezavisnim intelektualcima pod imenom DEPOS. Tim povodom se od DS-a otcepljuje jedno krilo koje je za DEPOS i formira Demokratsku stranku Srbije, na čije je čelo došao Vojislav Koštunica.
    Ovo je onaj maniti profesor Popovic nasankao nasu opoziciju da se ovako zovu,a teled ce izgleda prihvatiti

    Nasa opozicija ce se zvati DEPOS (demokratska opozicija Srbije)
    Last edited by minjo; 08-04-10 at 22:24.

  22. #672
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    lose se sjecas bolje reci lose lazes.

    puna podrska opoziciji nadam se da ce konacno biti smijenjen posljednji komunisticki rezim u evropi.

    DPS može čovjek vezivati uz svašta ali uz komunizam i ideje komunizma - za to zaista treba biti u umjetničkom zanosu pa to reći.
    Komunizam je sa vlasti u CG sišao '90. Istina nisu oni koji su se njime poslužili da se pozicioniraju na vlasti. Problem s komunizmom nije u vlasti, već u svijesti naroda koji i danas baštini komunističke ideje o državi čiji osnovni zadatak treba da bude da izdržava svoju građane poput invalida koji non-stop od nje traže neka socijalna davanja.
    Dovoditi Đukanovića u vezu s Marksom a Marovića s Engelsom nije čak ni duhovito.

  23. #673
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    dobro se ja sjecam,ali neki lazinjaju pa ima internet za podsjecanje,DEPOS su osnovali Micunovic i Draskovic u SRBIJI 1992god
    Demokratski pokret Srbije - DEPOS
    Ovo je onaj maniti profesor Popovic nasankao nasu opoziciju da se ovako zovu,a teled ce izgleda prihvatiti
    Hmmmmm... imamo li mi neke smetnje na vezama izmedju realnosti i... te dimenzije gdje se ti nalazis?

    Maloprije si rekao Draskovic i Micunovic su osnovali DEMOS, ja ti rekoh nije nego DEPOS a DEMOS je u Sloveniji, sad ti odjednom tvrdis to isto i jos nabjedjujes ljude kako lazu. Znaci DEMOS - Demokratska Opozicija Slovenije.

    A slovo S je cesto korisceno u nasem narodu, pa mozes da tvrdis i da DPS znaci Demokratska Stranka Srbije ili da je SDP Srpska Demokratska Partija.
    Last edited by SKOJ; 08-04-10 at 22:19.

  24. #674
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Hmmmmm... imamo li mi neke smetnje na vezama izmedju realnosti i... te dimenzije gdje se ti nalazis?

    Maloprije si rekao Draskovic i Micunovic su osnovali DEMOS, ja ti rekoh nije nego DEPOS a DEMOS je u Sloveniji, sad ti odjednom tvrdis to isto i jos nabjedjujes ljude kako lazu. Znaci DEMOS - Demokratska Opozicija Slovenije.

    A slovo S je cesto korisceno u nasem narodu, pa mozes da tvrdis i da DPS znaci Demokratska Stranka Srbije ili da je SDP Srpska Demokratska Partija.
    1992. godine unutar stranke se javlja ozbiljna tenzija, a zbog ideje o stvaranju koalicije sa SPO-om i nezavisnim intelektualcima pod imenom DEPOS. Tim povodom se od DS-a otcepljuje jedno krilo koje je za DEPOS i formira Demokratsku stranku Srbije, na čije je čelo došao Vojislav Koštunica.
    Ovo je onaj maniti profesor Popovic nasankao nasu opoziciju da se ovako zovu,a teled ce izgleda prihvatiti

    Nasa opozicija ce se zvati DEPOS (demokratski pokret Srbije) sada nek ih zajebavaju,sami su krivi
    Last edited by minjo; 08-04-10 at 22:28.

  25. #675
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    DEMOS, pa tako se nekada zvala opozicija Srbije, zar ne?
    Ne mogu da vjerujem da su uzeli taj naziv?

    Dobro, znalo se za predlog imena već gotovo nedelju dana. To je prvi Danilović iznio u javnost kao predlog NOVE SNP-u kao lideru opozicije. Vjerovatno je da je istina da je to Popovićeva ideja. Apsolutno mi i liči na njega...
    Ime je toliko jeftino populistički da prosto para uši svakom ko ima osjećaj imalo građanskog u sebi. Nije mi jasno zašto nijesu jednostavno uzeli naziv - Ujedinjena demokratska opozicija ili nešto slično. Vjerujem da bi bolje prošli...No, vidjećemo...
    Ovo što su odabrali valjda treba da im ulije samopouzdanje da je narod uz njih, odnosno da su oni narod, a ostali (po toj logici) valjda nisu.
    Narod,..Ne znam,..Uvijek me pomalo rastuži kada vidim te čoporativne jezičke kategorije poput - narod, rulja, svetina, puk, raja,...nešto čija je vrijednost i snaga u broju a ne kvalitetu. Preferencija valjda nekakve sirove sile u odnosu na pojedinca i kreativno u čovjeku...
    Nek je srećno sa Demos-om, koji da uzgred podsjetim, još uvijek ne planira da nas upozna s tim "za šta se zalaže"...Valjda smatraju da je dovoljno da nam kažu protiv čega su sve...
    Možda su i u pravu...Nemamo izbora sem da sačekamo i vidimo ko je dobro procijenio, a ko se ipak preračunao...

Page 27 of 105 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbori u SAD
    By Nikollaki in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-06, 21:11
  2. Izbori
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-07-06, 16:29
  3. Izbori
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 28-04-06, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •