View Poll Results: 23. maja moj izbor će biti ...

Voters
205. You may not vote on this poll
  • Glasaću za DPS-SDP

    51 24.88%
  • Glasaću za opoziciju

    81 39.51%
  • Glasaću za neku treću (minornu) opciju, ako je bude

    6 2.93%
  • Ne znam još, vagam

    13 6.34%
  • Neću izaći

    54 26.34%
Page 97 of 105 FirstFirst ... 478793949596979899100101 ... LastLast
Results 2,401 to 2,425 of 2603

Thread: Izbori, 23. maj 2010.

  1. #2401
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    stim u vezi, Milo obecao da ce na sledece izbore osvojiti i Pljevlja
    To ne bi bila novost. DPS je već jednom (i to nedavno prilikom izbora ove budale od Filipa Vukovića) uspio da dobije trku za srca pljevljaka.
    Nije isključeno da bi taj uspjeh ponovio opet da se Filip Vuković nije u želji da "pomogne" partiji zanio pa počeo pričati ono što i misli. Da se išta pitam u DPS-u Vuković bi letio iz partije glavačke. Ne bi više dijelio ni spajalice po kancelarija.

  2. #2402
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    mrznja i strah od drugih...
    Toga nema kod srpskih stranaka, mržnje i straha od drugih?

  3. #2403
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nacija, mutirani patriotizam, mrznja i strah od drugih... pa opet to ukrug. Eto DPS izbornog programa u jednoj recenici. Ne umiju ohrabriti ljude ni ponuditi im nesto pozitivno ali da strah i najnize emocije raspiruju za to su majstori.
    E možeš onda zamisliti koliko su ovi kojima si ti dao glas loši kad su od tako loših izgubili ovako katastrofalno. Šta misliš koliko bi drastično tek izgubili da je umjesto DPS-a bio neko bolji od njega? Da li bi uopšte prešli cenzus...Ili ti možda vjeruješ da je ovo bio zapravo izborni uspjeh opozicije?
    Ja toj opoziciji želim još hiljadu takvih izbornih uspjeha pa da Bog da vazda ovako dobro prolazili...

  4. #2404
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Toga nema kod srpskih stranaka, mržnje i straha od drugih?
    Ima, kako da ne. Ali da je opoziciona koalicija na tome kampanju zasnivala - nije.

    A DPS-SDP bez te price ne bi jedno saopstenje mogli sastaviti.

  5. #2405
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ima, kako da ne. Ali da je opoziciona koalicija na tome kampanju zasnivala - nije.

    A DPS-SDP bez te price ne bi jedno saopstenje mogli sastaviti.
    bolje sto nije, da jes prvo bi im neko bombu bacio pa bi onda pukli na izbore nenormalno

    to bi bio najbolji moguci scenario
    AJMO CRNA GORO !!!

  6. #2406
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Liberalizacija viznog režima od strane EU prema Crnoj Gori vjerovatno ima neke veze sa rezultatom izbora. Srbi sa sjevera uzimaju crnogorski pasoš u ruke, sa crnogorskim simbolima, to je stvar koja ne malo utiče na psihu.

    O crnogorskim sportistima koji se takmiče svuda po inostranstvu da ne govorim. To je prava katastrofa za srpstvo.

    Npr pogledajte ovu vijest.

    http://www.cafemontenegro.com/index....19&news=119010

    Među ovim đevojkama koje idu na Svjetsko svakako ima dosta Srpkinja. One dakle idu u Južnu Koreju, tamo će da se druže i takmiče, svoje mlade dane trošiće na vrlo dobar način, čega će se sjećati do kraja života.

    Da li bi im zajednica sa Srbijom to omogućila? Ne naravno, možda jednoj ili dvije, ostalima ne. Da li su one svjesne toga, sami razmislite!

  7. #2407
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ima, kako da ne. Ali da je opoziciona koalicija na tome kampanju zasnivala - nije.
    A ne, bravo, nijesu vodili negativističku kampanju, ni sekunda jednoga! Bravo, varaj samog sebe, to je fina osobina.

  8. #2408
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    E možeš onda zamisliti koliko su ovi kojima si ti dao glas loši kad su od tako loših izgubili ovako katastrofalno. Šta misliš koliko bi drastično tek izgubili da je umjesto DPS-a bio neko bolji od njega? Da li bi uopšte prešli cenzus...Ili ti možda vjeruješ da je ovo bio zapravo izborni uspjeh opozicije?
    Ja toj opoziciji želim još hiljadu takvih izbornih uspjeha pa da Bog da vazda ovako dobro prolazili...
    Ne znam ima li svrhe tebi pricati, ispod tanke skrame razumnosti se krije jedan susti rezimski propagandista, istina lukaviji od obicnog. Ipak ne toliko lukav da to ne bude brzo svakom jasno.

    Ipak, ostalih radi, razgovarao sam danas sa par ljudi koji se profesionalno bave politickom scenom u CG, jedan od njih iz inostranstva. Obojica smatraju da rezultati opozicije nisu ni izbliza tako losi kako izgledaju iz Pobjedine 12:2 perspektive.

    Problem je sto se lokalni izbori posmatraju diskretno, u koraku 2006-2010. Ne uzima se u obzir cinjenica da su 2008-2009 opozicione partije dotakle dno sa nekoliko katastrofalnih izbornih rezultata daleko ispod nivoa 2006. Sva ispitivanja se slazu da je opozicija ojacala u prvoj polovini 2010, a posebno otkako su pokrenuli zajednicku kampanju. Cak i sa tim jacanjem DPS je ocekivao znatno slabiji rezultat opozicije u Podgorici.

    Naravno, opozicija ima malo razloga da bude zadovoljna vracanjem nekadasnje snage jer nikad nece pobijediti ako samo bude ponovo mobilisala svoje predjasnje birace. Ni glavni cilj, prvo mjesto u Podgorici, nije ostvaren.

    Ovi analiticari se slazu da bi rezultati bili daleko bolji da je u koaliciju ukljucena jedna jaka licnost koja se borila za nezavisnost a razocarana je time kako se taj san prometnuo u nocnu moru. Koliko cujem, problem da se to ostvari je bio Medojevic i njegov ego.

    U svakom slucaju, najmanje razloga da bude zadovoljan ovim izborima ima DPS, a najvise SDP.

  9. #2409
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    A ne, bravo, nijesu vodili negativističku kampanju, ni sekunda jednoga! Bravo, varaj samog sebe, to je fina osobina.
    Negativisticka kampanja je bila, bar djelimicno, ali ne u nacional-sovinistickom smislu. Bar ja nesto ne uhvatih da je opozicija napadala DPS i SDP zbog udruzivanja sa "siptarima" i "balijama". Sa druge strane pominjanja cetnika nije falilo.

  10. #2410
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sav očaj i jad te opozicije bio je najvidljiviji kada su dovukli iz Sarajeva matorog Muhameda Filipovića, ideologa bošnjaštva, da im Muhamed "odradi" to da muslimanski populus masovno zaokruži one koji su do juče pjevali "nož, žica, Srebrenica". Kakvo licemjerje! Nezabilježeno u političkoj istoriji CG.
    Rezultat: sve što su postigli jeste što su trajno kompromitovali akademika Filipovića da više među Bošnjake u CG nema kud. Bolje da su ga išutirali i ispljuvali na Šćepan polje no što su mu priredili da se stidi pred crnogorskim muslimanima ovo još malo života što mu je ostalo.

  11. #2411
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne znam ima li svrhe tebi pricati, ispod tanke skrame razumnosti se krije jedan susti rezimski propagandista, istina lukaviji od obicnog. Ipak ne toliko lukav da to ne bude brzo svakom jasno.

    Ipak, ostalih radi, razgovarao sam danas sa par ljudi koji se profesionalno bave politickom scenom u CG, jedan od njih iz inostranstva. Obojica smatraju da rezultati opozicije nisu ni izbliza tako losi kako izgledaju iz Pobjedine 12:2 perspektive.

    Problem je sto se lokalni izbori posmatraju diskretno, u koraku 2006-2010. Ne uzima se u obzir cinjenica da su 2008-2009 opozicione partije dotakle dno sa nekoliko katastrofalnih izbornih rezultata daleko ispod nivoa 2006. Sva ispitivanja se slazu da je opozicija ojacala u prvoj polovini 2010, a posebno otkako su pokrenuli zajednicku kampanju. Cak i sa tim jacanjem DPS je ocekivao znatno slabiji rezultat opozicije u Podgorici.

    Naravno, opozicija ima malo razloga da bude zadovoljna vracanjem nekadasnje snage jer nikad nece pobijediti ako samo bude ponovo mobilisala svoje predjasnje birace. Ni glavni cilj, prvo mjesto u Podgorici, nije ostvaren.

    Ovi analiticari se slazu da bi rezultati bili daleko bolji da je u koaliciju ukljucena jedna jaka licnost koja se borila za nezavisnost a razocarana je time kako se taj san prometnuo u nocnu moru. Koliko cujem, problem da se to ostvari je bio Medojevic i njegov ego.

    U svakom slucaju, najmanje razloga da bude zadovoljan ovim izborima ima DPS, a najvise SDP.
    SKOJ,

    dobro sam raspoložen danas i neću ti uzet za zlo ovo buncanje kako sam ja lukavi prepredeni propagandista režima. Čak me i nasmijalo zaista.

    Pitam te, je'l može glasač poput tebe da razumije da postoje birači u CG koji će uvijek prije preferirati crnogorsku partiju nego neku koja je stvorena da štiti interese drugog naroda. I tih birača nije ni izbliza tako malo...
    Po milioniti put ponavljam - u CG nije riješeno nacionalno pitanje Srba, tako da se ne zna što su oni u ovoj državi. A u tom statusu su zato što legitimni predstavnici tog naroda pod izgovorom demokratije i tobožnjeg prava na državotvornost žele da izmijene suštinu karaktera ove države i de facto je federalizuju. Žele CG u kojoj će biti desetak nacionalnih centara u kojima će se recimo Albanci pitati za Ulcinj i Malesiju. Bošnjaci za Rožaje, Petnjicu i Plav, Srbi za Pljevlja, Plužine i slične sredine, itd, itd,...
    I to ljudi vide...Nijesu slijepi...Ovi izbori su dokaz da je to kanjon Kolorada za opoziciju da bi privukla Crnogorce da miniraju temelje vlastite države. Gotovo nijedan glas iz suvrenističkog biračkog tijela nisu dobili dok se njihovo biračko tijelo topi iz izbora u izbore.

    Preporučujem ti da pročitaš što si napisao i da se upitaš da li ti uistinu vjeruješ u to. Kampanja je prošla i debakl pretvarati u uspjeh može samo neko ko se ruga inteligenciji onih koji su za njega glasali.

  12. #2412
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ...Pitam te, je'l može glasač poput tebe da razumije da postoje birači u CG koji će uvijek prije preferirati crnogorsku partiju nego neku koja je stvorena da štiti interese drugog naroda...
    Mogu, naravno. Ima biraca koji ce radije glasati za "crnogorsku" partiju, pa makar vidjeli da je u zagrljaju svercera kokaina i raznih micunovica. A sad ja nesto tebe da pitam. Mozes li ti da shvatis da ima ljudi koji vjeruju da takva partija sa takvim prijateljima vise skodi Crnoj Gori nego sto bi Dobrilo Dedeic ikad mogao?


    A u tom statusu su zato što legitimni predstavnici tog naroda pod izgovorom demokratije i tobožnjeg prava na državotvornost žele da izmijene suštinu karaktera ove države i de facto je federalizuju
    Pitanje nije rijeseno ne zato sto neka nemocna opoziciona partija trazi ovo ili ono vec zato sto vladajucim partijama odgovara da to pitanje drze otvorenim kako bi mobilisali takve birace kao sto si ti. Kojima je dovoljno pred nosom zamahati crvenom zastavom pa da zaborave kakvim se sve kriminalom bave oni sto se u nju umotavaju.

    Preporučujem ti da pročitaš što si napisao i da se upitaš da li ti uistinu vjeruješ u to. Kampanja je prošla i debakl pretvarati u uspjeh može samo neko ko se ruga inteligenciji onih koji su za njega glasali.
    Sta ces. Ti i dalje svoju verziju realnosti crpi iz Pobjede. Da mislim da je debakl rekao bih, ali za svakog ko hoce malo da razmisli jasno je da nije.

    Interesantno je vidjeti kako tebi ne smeta sta je rekao gradonaclnik Pljevalja o Saricu zato sto je to istina, vec samo zato sto je politicki stetno. Tebi je jasno da se politicke kampanje partije koju podrzavas finansiraju parama zbog kojih stotine, mozda hiljade ljudi upropastavaju svoj zivot kokainom negdje po zapadnoj Evropi ili ginu u okrsajima po Kolumbiji i to ti ne smeta. Zato sto se desava negdje van vidika i nekom drugom. Dubrovnik te potresa, i slazem se. Srebrenica te potresa, i treba. Ali kad ljudi za koje ti glasas stvaraju bogatstvo na krvi i ocaju i zivotima hiljada - to je u redu.

    Interesantan eticki stav.

  13. #2413
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ono što je za mene bio šok, iako sam i sam porijeklom Vasojević, jeste da ću ikada vidjeti za života Andrijevicu pod crnogorski barjak. Ali eto i to čudo se dogodilo. To je samo dokaz koliko je srpski nacionalni osjećaj u CG "mekan". Svako drugo tumačenje je krajnje kreativno. Zato sam i naveo u nekom od ranijih postova da je Andrijevica simbol veličine i razmjere fijaska opozicije.
    Evo i za tebe je bio šok. U stvari bio je šok za sve koji Andriejvicu posmatraju kao pitoreskno seoce u kome po čitav dan oko vatre pjevaju srpske pjesme, a naokolo vise trobojke i crni barjaci.
    Kampanja DPS-a u Andrijevici traje poslednjih 10 godina i sa tamošnjim glasačima se ne priča o državnim simbolima nego o tome kako DPS može konkretno da im pomogne.
    DPS ne širi vjeru po Vasojevićima. Ne idu tamo sa barjakom i Ifonom sa himnom i tjeraju glasače da se poklone zastavi i u stvau mirno poslušaju himnu. DPS ide po selima i ispunjava želje svim sredstvima.

    Godina, po godina, uz konstantnu blokadu pod kojom je opština bila, došlo se do većine.
    A evo vidjećemo kako to izgleda. Andrijevica je jedna od rijetkih opština koja nema višak zaposlenih i manjak kancelarija. A vidjećemo kako će to izgledati kad dobije nove stanare.

    Pobjeda DPS sa SDP-om je dokaz da se vladajućim strankama uz svu demagogiju i zlu krv koju prosipaju, ni malo ne gade glasovi onih koji su bili za zajedničku državu.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  14. #2414
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sinisa, zaboravi ti onu tvoju odu o ljubavi nije vazno ko je Srbin, Crnogorac, chetnik, partizan... pa sad jos i vrijedjes one koji vas stalno glasali. Znaci li to kad su tako potkupljivi da ih i vi potkupljivali. Nemoj da neko kaze da od bijelih kosulja ce na kraju osta crn obraz
    Zamisli se samo kakva vam je koalicija kad vam ni ti sa 4 ocila i boze pravde ne vjeruju a ti nam se naprica o veselim licima drzanju za rucice....
    Nedeljama pokušavam da relaksiram političku scenu ali ovdje ima previše ljudi sa zadatkom.
    Definitivno , neću više ulagati energiju u ovaj forum pošto mladi ljudi koji ovdje diskutuju su napravljeni na pogrešnim, izopačenim temeljima.Samo ih zanima kriminal, lopovluk, brane nasilnike,smješkaju se kada se kupuju ljudi...
    Jedino što želim je da neko , nekada kupi i njihovu djecu i da onda shvate kakva je to bol.
    Da shvate kako je sramno radovati se pobjedi kupljenoj narkodilerskim parama.
    Shvatio sam da u Crnoj Gori ima ljudi, ali i da je strašan policijski aparat.Pošto ljudi ovdje insistiraju na podjelama, i pošto na svaku dobronamjernu inicijativi odmah pominju mržnju prema drugom narodu koja doseže mentalno-bolesne granice- odlučio sam da trajno napustim ovaj forum!
    Toliko sramnih brisanja a omogućavanja drugima da pljuju po nama koji ne mislimo isto je prevršilo svaku mjeru.
    Pozivam sve ljude koji su slobodni, koji ne žele da učestvuju na ovakvom forumu da ga napuste.Neka na njemu ostanu sami velikocrnogorci sa bijelim prahom svugdje oko njih!
    Zbogom, a hoćete li mi izbrisati i ovaj post, baš me briga.Neka svi napuste kokainski forum.Ko ga ne napusti , taj je njihov podržavalac !
    Libertas

  15. #2415
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Nedeljama pokušavam da relaksiram političku scenu ali ovdje ima previše ljudi sa zadatkom.
    Definitivno , neću više ulagati energiju u ovaj forum pošto mladi ljudi koji ovdje diskutuju su napravljeni na pogrešnim, izopačenim temeljima.Samo ih zanima kriminal, lopovluk, brane nasilnike,smješkaju se kada se kupuju ljudi...
    Jedino što želim je da neko , nekada kupi i njihovu djecu i da onda shvate kakva je to bol.
    Da shvate kako je sramno radovati se pobjedi kupljenoj narkodilerskim parama.
    Shvatio sam da u Crnoj Gori ima ljudi, ali i da je strašan policijski aparat.Pošto ljudi ovdje insistiraju na podjelama, i pošto na svaku dobronamjernu inicijativi odmah pominju mržnju prema drugom narodu koja doseže mentalno-bolesne granice- odlučio sam da trajno napustim ovaj forum!
    Toliko sramnih brisanja a omogućavanja drugima da pljuju po nama koji ne mislimo isto je prevršilo svaku mjeru.
    Pozivam sve ljude koji su slobodni, koji ne žele da učestvuju na ovakvom forumu da ga napuste.Neka na njemu ostanu sami velikocrnogorci sa bijelim prahom svugdje oko njih!
    Zbogom, a hoćete li mi izbrisati i ovaj post, baš me briga.Neka svi napuste kokainski forum.Ko ga ne napusti , taj je njihov podržavalac !
    Bravo, nas plaća državna bezbjednost da pišemo ovo ovuda, mene progone iz DPS-a i snimaju mi razgovore i prate moj rad na internetu. Predugo ti je trebalo to da shvatiš.

  16. #2416
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E zloga rada. Do malo prije pobjednik, sretnog i veselog lica, ljubav i zadovoljstvo... a sad apatija pa i forum kokainski forum Dobro ti nama dosao pod drugim nickom

  17. #2417
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    U Andrijevici i Vasojevićima nije teško da proradi crnogorska krv, Vasojevići su crnogorsko pleme, nijesu finsko pleme, ali kako u Herceg Novom, koji je pun Trebinjaca, Bilećana, Brčaka, Zeničana, Kninjana, Zadrana, Benkovčana, Srbijanaca ...?
    Crnogorska i srpska "krv" nisu nigdje u sukobu, ali unitaristička i dukljanska jesu. No, ovdje se uopšte ne radi o tome, jer DPS nije ni crnogorska ni srpska stranka već kriptokomunistička. Bratstvo i jedinstvo interesa. ... Čitavo primorje je prepuno različitih došljaka, kao i Podgorica, ali tebi ne smetaju oni koji glasaju DPS, već oni koji su protiv DPS.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #2418
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Crnogorska i srpska "krv" nisu nigdje u sukobu, ali unitaristička i dukljanska jesu. No, ovdje se uopšte ne radi o tome, jer DPS nije ni crnogorska ni srpska stranka već kriptokomunistička. Bratstvo i jedinstvo interesa. ... Čitavo primorje je prepuno različitih došljaka, kao i Podgorica, ali tebi ne smetaju oni koji glasaju DPS, već oni koji su protiv DPS.
    SNP i Mandićeva stranka svoju politiku baziraju na mržnju prema crnogorskoj zastavi i himni, a Mandićeva stranka i na mržnji prema državi.
    Prema tome, kad Srbi NE glasaju za jasan Mandićev i Milićev anticrnogorski stav, već kad glasaju za Sekulinu himnu i ovu državnu zastavu, onda je sve jasno.
    Njihovo srpstvo nema nikakve veze sa srpstvom Amfilohija, Mandića i Milića. Njihovo srpstvo je čista zayebancija, izjašnjavanje u skladu sa sredinom i pod protiscima četničke sredine đe žive.

  19. #2419
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nemaju veze rezultati andrijevički sa nacionalnim osjećajem: One iz SDP eventualno možeš pripisati nekoj crnogorskoj struji, ali pobjeda DPs je čist dokaz da svaki birač ima svoje lične probleme koje mu je DPS rad riješiti. Dobro, bar polovni njih.

    Analiza rezultata pokazuje da je DPS bio ubjedljiv u Trešnjevu, a SDP u nekom drugom selu.
    Jedino pitanje je ko su lokalni aktivisti i šta su ponudili


    Andrijevica nije fenomen Srba koji glasaju, nego sirotinje koja više nema kud.


    Iznenađnje izbora je ogroman broj glasova za BS u Rožajama i Plavu i minimalna u Beranama.
    Izlaznost u Bihoru je do 20h bila oko 20%, a onda se do 21h popela na 60% i to skoro plebiscitarno za DPS.
    Iznenađenje je da se suseljani dogovaraju između i sebe i slože se za koga kolektivno glasati
    Što se tiče Bijelog Polja, zadovoljan sam rezultatima, ali mora još puno toga da se uradi.
    Rožaje - svi znaju da je taj grad privatizovan od strane Kalića. Loše se živi, više ni trgovina, a ni transport ne donose dovoljno novca, proizvodnje nema, ljudi jednostavno traže slamku spasa.
    Plav - noć uoči izbora dogodila se bruka. Na skupu pristalica BS-a dolazi gradonačelnik Plava (DPS) i provocira ih, (čak i psuje, prijeti). Inače, njegova porodica nije daleko od Kalića. Ljudi mu normalno odgovore, ali veće nerede smire lokalni čelnici BS-a. Kao rezultat toga dio glasova odlazi na stranu BS i vrlo je moguće da se izbori u Plavu ponove, trenutno je situacija 16-16 odbornika.
    Berane, tj Petnjica - ljudi su dugo vagali da li da povjeruju u obećanje DPS-a da će dobiti opštinu, i odlučili su da im daju glas (Marović je rekao da su se izborili za status opštine i da će je dobiti).

    Samo da znate, u svim ovim mjestima je katastrofalno stanje. Ljudi više ne znaju šta da rade. Problemi su svakakve prirode. Mnoge muče krediti, kašnjenje plata (Plav - komunalno preduzeće 6 mjeseci), jednostavno ljudi su pali u depresiju. Sada je i 30 eura dovoljno za glas.

    Lokalni glavaši u ovim opštinama su se obezbijedili (kuće, stanovi, livade, šume, zemljišta). Saradnja opštine i države je na niskom nivou, moguće zbog interesa i jedne i druge strane.

    Promjene? Ovim ljudima (Plav, Rožaje) jednio je prihvatljiva BS, zbog trenutnog sastava opozicije i to je glavni razlog većeg broja glasova.

  20. #2420
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i jednog komentara kojeg sam pronašao na sajtu B92...

    "Ovi izbori su još jednom pokazali da se narod ne može tako lako prevariti, osobito u zemlji u kojoj postoji takva sloboda štampe kao u CG, o kojoj susjedne države, sa izuzetkom Hrvatske, ruku na srce, mogu samo da sanjaju. Najveći broj CG medija je čak vodio otvorenu kampanju protiv vlasti, a osobito protiv premijera Đukanovića i gradonačelnika Mugoše, koji nesumnjivo je F. La Guardia ovog grada - PG danas i PG prije njegovog dolaska na mjesto gradonačelnika se ne mogu ni porediti, niti raspoznati. Ljudi su očigledno nagradili rad i stručnost a kaznili negativnu kampanju, nekompetentnost i diletantizam, samoljubivost i poslušnički odnos prema stranim tajkunima. CG je od prije par nedelja pridružena članica EU, što je bila jasna i direktna poruka Evropske Komisije pred ove važne izbore, a nova poruka u vidu sticanja statusa zvaničnog kandidata stiže izvjesno do kraja godine, dok se članstvo u NATO, s obzirom na intenzitet političkog i ekonomskog razvoja CG, može očekivati već 2011.
    Naravno, izuzetak su i ovoga puta bile Plužine kao najruralnija i najnerazvijenija opština sa najvećim brojem neobrazovanog stanovništva, istovremeno i najviše prosrpski opredijeljenog. Izuzetak su i Pljevlja, gdje prosrpski sentiment i jak uticaj Šarićevog klana idu ruku pod ruku. Šarići su morali pobjeći iz CG još 2006 u sredine koje su gostoljubivije za njihovu vrstu posla, ali nisu prekinuli veze sa Pljevljima, gdje se njihov uticaj osjeća i u ovakvom izbornom rezultatu.
    Mlađi, urbaniji, obrazovaniji dio zemlje redovno glasa za DPS odnosno SDP koja je briljantno pokazala da može da udvostruči svoj procenat i privuče prije svega glasove najprogresivnije populacije, liberalne intelektualne elite.
    Nadam se da će dobar primjer CG pomoći i Srbiji u njenom demokratskom razvitku, osobito u domenu slobode medija i pravosuđa - svi znamo kakvo je stanje po tom pitanju tamo, osobito nakon nedavnog reizbora sudija. Što se CG demokratije tiče, naivna predstava da je društvo demokratskije što se vlada češće mijenja može biti prodata samo ljudima koji ne poznaju ni pojam demokratije niti političku praksu - u Švedskoj se liberalna partija nalazila na vlasti bezmalo 60 godina, sve do 2005, u Japanu je ista partija vladala od 1945 do 2009. Poređenja radi, Italija je promijenila mnoštvo vlada od 1945 naovamo, ali to govori o inherentnoj nestabilnosti italijanskog političkog sistema i razlikama Sjever-Jug, a ne o stepenu demokratije. Što se CG tiče, odluka OEBS-a, koji je nadgledao čak i izbore 2004 u SAD-u, da više nije potreban nadzor CG izbora, čini pravdanja opozicije navodnim prevarama smiješnim. Dok god ne pogledaju samokritički svoje stavove, programske ciljeve, retoriku, političke odluke i postupanje, doživljavaće sve gore i gore poraze. I ovaj im je sasvim dovoljno katastrofalan.
    Nagradno pitanje: Da li će Tadić sada smijeniti svog savjetnika koji je ovako loše "savjetovao" i CG opoziciju?"


    I još jednog....

    Vlast u Crnoj Gori nije savrsena , ali je daleko bolja od opozicije. Uopste mi nije jasno kako je moguce da neko ocekuje da dobije vlast u drzavi koja ima 21 opstinu, a recimo u tri opstine, koje i nisu tako male(Rozaje, Plav, Ulcinj), gotovo i da nema svojih biraca. Crna Gora je gradjanska, multinacionalna i multikonfesionalna drzava i nije moguce osvojiti vlast koristeci se izandjalim nacionalistickim floskulama. Takodje je nemoguce pretendovati da se vrsi vlast u drzavi ciju nezavisnost niste zeljeli. Jos kad gore pomenutom dodamo cinjenicu da je opozicija udruzena voljom susjedne drzave, njena zelja za vlascu postaje dodatno komicna. Koalicija na vlasti ne da nije porazena nego je osvojila znatno veci broj glasova nego sto je imala na prethodnim lokalnim izborima. Naravno pobjeda je ocekivana jer nijesu se gradjani Crne Gore na referendumu uzaludno opredijelili za svoju drzavu. Crna Gora od referenduma ubrzano i nepokolebljivo ide putem evropskih i evroatlanskih integracija, Uspjeh Crne Gore na tom putu prosto je nemoguce negirati. Crna Gora je danas mnogo ljepsa drzava za zivot nego sto je bila prije 21. maja 2010. godine. Djukanovica mozemo voljeti ili ne, ali je nesporna cinjenica da je on najozbiljniji politicar crnogorske politicke scene. Ispunio je sva obecana data prije i nakon referenduma i potuno je normalno da mu gradjani daju ponovo njihov glas. Raduje samostalan nastup i dobar rezultat SDP-a od kojeg ce zavisiti formiranje vlasti u PG. Naravno, sada ce ponovo poceti price da su izbori pokradeni. To nije tacno jer su clanovi birackih odbora iz opozicionih partija potpisali zapisnike bez primjedbi na svim birackim mjestima. Opozicija jednostavno pati od manjka originalnosti. Gledam veceras nastup najveceg gubitnika Medojevica. Zamislite samo noc poslije katastrofalnog izbornog poraza on gostuje na javnom servisu susjedne drzave i prica o smjeni vlasti. Eto upravo zbog takve opozicije Djukanovic i njegova koalicija ce biti omiljen izbor crnogorskih gradjana,
    P.S. nije nam vazno sto gradjani susjedne drave misle o nasoj vlasti, jer ipak to je nasa vlast koju smo mi birali.
    Last edited by OSCAR; 24-05-10 at 23:46.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  21. #2421
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ne okreći se sine, daleko je sunce...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #2422
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Evo i jednog komentara kojeg sam pronašao na sajtu B92...

    "Ovi izbori su još jednom pokazali da se narod ne može tako lako prevariti, osobito u zemlji u kojoj postoji takva sloboda štampe kao u CG, o kojoj susjedne države, sa izuzetkom Hrvatske, ruku na srce, mogu samo da sanjaju. Najveći broj CG medija je čak vodio otvorenu kampanju protiv vlasti, a osobito protiv premijera Đukanovića i gradonačelnika Mugoše, koji nesumnjivo je F. La Guardia ovog grada - PG danas i PG prije njegovog dolaska na mjesto gradonačelnika se ne mogu ni porediti, niti raspoznati. Ljudi su očigledno nagradili rad i stručnost a kaznili negativnu kampanju, nekompetentnost i diletantizam, samoljubivost i poslušnički odnos prema stranim tajkunima. CG je od prije par nedelja pridružena članica EU, što je bila jasna i direktna poruka Evropske Komisije pred ove važne izbore, a nova poruka u vidu sticanja statusa zvaničnog kandidata stiže izvjesno do kraja godine, dok se članstvo u NATO, s obzirom na intenzitet političkog i ekonomskog razvoja CG, može očekivati već 2011.
    Naravno, izuzetak su i ovoga puta bile Plužine kao najruralnija i najnerazvijenija opština sa najvećim brojem neobrazovanog stanovništva, istovremeno i najviše prosrpski opredijeljenog. Izuzetak su i Pljevlja, gdje prosrpski sentiment i jak uticaj Šarićevog klana idu ruku pod ruku. Šarići su morali pobjeći iz CG još 2006 u sredine koje su gostoljubivije za njihovu vrstu posla, ali nisu prekinuli veze sa Pljevljima, gdje se njihov uticaj osjeća i u ovakvom izbornom rezultatu.
    Mlađi, urbaniji, obrazovaniji dio zemlje redovno glasa za DPS odnosno SDP koja je briljantno pokazala da može da udvostruči svoj procenat i privuče prije svega glasove najprogresivnije populacije, liberalne intelektualne elite.
    Nadam se da će dobar primjer CG pomoći i Srbiji u njenom demokratskom razvitku, osobito u domenu slobode medija i pravosuđa - svi znamo kakvo je stanje po tom pitanju tamo, osobito nakon nedavnog reizbora sudija. Što se CG demokratije tiče, naivna predstava da je društvo demokratskije što se vlada češće mijenja može biti prodata samo ljudima koji ne poznaju ni pojam demokratije niti političku praksu - u Švedskoj se liberalna partija nalazila na vlasti bezmalo 60 godina, sve do 2005, u Japanu je ista partija vladala od 1945 do 2009. Poređenja radi, Italija je promijenila mnoštvo vlada od 1945 naovamo, ali to govori o inherentnoj nestabilnosti italijanskog političkog sistema i razlikama Sjever-Jug, a ne o stepenu demokratije. Što se CG tiče, odluka OEBS-a, koji je nadgledao čak i izbore 2004 u SAD-u, da više nije potreban nadzor CG izbora, čini pravdanja opozicije navodnim prevarama smiješnim. Dok god ne pogledaju samokritički svoje stavove, programske ciljeve, retoriku, političke odluke i postupanje, doživljavaće sve gore i gore poraze. I ovaj im je sasvim dovoljno katastrofalan.
    Nagradno pitanje: Da li će Tadić sada smijeniti svog savjetnika koji je ovako loše "savjetovao" i CG opoziciju?"


    I još jednog....

    Vlast u Crnoj Gori nije savrsena , ali je daleko bolja od opozicije. Uopste mi nije jasno kako je moguce da neko ocekuje da dobije vlast u drzavi koja ima 21 opstinu, a recimo u tri opstine, koje i nisu tako male(Rozaje, Plav, Ulcinj), gotovo i da nema svojih biraca. Crna Gora je gradjanska, multinacionalna i multikonfesionalna drzava i nije moguce osvojiti vlast koristeci se izandjalim nacionalistickim floskulama. Takodje je nemoguce pretendovati da se vrsi vlast u drzavi ciju nezavisnost niste zeljeli. Jos kad gore pomenutom dodamo cinjenicu da je opozicija udruzena voljom susjedne drzave, njena zelja za vlascu postaje dodatno komicna. Koalicija na vlasti ne da nije porazena nego je osvojila znatno veci broj glasova nego sto je imala na prethodnim lokalnim izborima. Naravno pobjeda je ocekivana jer nijesu se gradjani Crne Gore na referendumu uzaludno opredijelili za svoju drzavu. Crna Gora od referenduma ubrzano i nepokolebljivo ide putem evropskih i evroatlanskih integracija, Uspjeh Crne Gore na tom putu prosto je nemoguce negirati. Crna Gora je danas mnogo ljepsa drzava za zivot nego sto je bila prije 21. maja 2010. godine. Djukanovica mozemo voljeti ili ne, ali je nesporna cinjenica da je on najozbiljniji politicar crnogorske politicke scene. Ispunio je sva obecana data prije i nakon referenduma i potuno je normalno da mu gradjani daju ponovo njihov glas. Raduje samostalan nastup i dobar rezultat SDP-a od kojeg ce zavisiti formiranje vlasti u PG. Naravno, sada ce ponovo poceti price da su izbori pokradeni. To nije tacno jer su clanovi birackih odbora iz opozicionih partija potpisali zapisnike bez primjedbi na svim birackim mjestima. Opozicija jednostavno pati od manjka originalnosti. Gledam veceras nastup najveceg gubitnika Medojevica. Zamislite samo noc poslije katastrofalnog izbornog poraza on gostuje na javnom servisu susjedne drzave i prica o smjeni vlasti. Eto upravo zbog takve opozicije Djukanovic i njegova koalicija ce biti omiljen izbor crnogorskih gradjana,
    P.S. nije nam vazno sto gradjani susjedne drave misle o nasoj vlasti, jer ipak to je nasa vlast koju smo mi birali.
    dobar komentar.....neka procita narod opozicije!!!!
    :)

  23. #2423
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Izuzetak su i Pljevlja, gdje prosrpski sentiment i jak uticaj Šarićevog klana idu ruku pod ruku. Šarići su morali pobjeći iz CG još 2006 u sredine koje su gostoljubivije za njihovu vrstu posla, ali nisu prekinuli veze sa Pljevljima, gdje se njihov uticaj osjeća i u ovakvom izbornom rezultatu.
    Mlađi, urbaniji, obrazovaniji dio zemlje redovno glasa za DPS odnosno SDP koja je briljantno pokazala da može da udvostruči svoj procenat i privuče prije svega glasove najprogresivnije populacije, liberalne intelektualne elite.
    Užasan komentar , ali me ne čudi. "analitičar" dovodi pobjedu opozicije u Pljevljima sa Šarićima u smislu obostrane podršeke??
    Da zanemarim ove rasističko-nacoške "natuknice" o inteligentim i obrazovanim i ruralnim i primitivnim narodima...
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  24. #2424
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Užasan komentar , ali me ne čudi. "analitičar" dovodi pobjedu opozicije u Pljevljima sa Šarićima u smislu obostrane podršeke??
    Da zanemarim ove rasističko-nacoške "natuknice" o inteligentim i obrazovanim i ruralnim i primitivnim narodima...
    sto je uzas???
    :)

  25. #2425
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Što se tiče Bijelog Polja, zadovoljan sam rezultatima, ali mora još puno toga da se uradi.
    Rožaje - svi znaju da je taj grad privatizovan od strane Kalića. Loše se živi, više ni trgovina, a ni transport ne donose dovoljno novca, proizvodnje nema, ljudi jednostavno traže slamku spasa.
    Plav - noć uoči izbora dogodila se bruka. Na skupu pristalica BS-a dolazi gradonačelnik Plava (DPS) i provocira ih, (čak i psuje, prijeti). Inače, njegova porodica nije daleko od Kalića. Ljudi mu normalno odgovore, ali veće nerede smire lokalni čelnici BS-a. Kao rezultat toga dio glasova odlazi na stranu BS i vrlo je moguće da se izbori u Plavu ponove, trenutno je situacija 16-16 odbornika.
    Berane, tj Petnjica - ljudi su dugo vagali da li da povjeruju u obećanje DPS-a da će dobiti opštinu, i odlučili su da im daju glas (Marović je rekao da su se izborili za status opštine i da će je dobiti).

    Samo da znate, u svim ovim mjestima je katastrofalno stanje. Ljudi više ne znaju šta da rade. Problemi su svakakve prirode. Mnoge muče krediti, kašnjenje plata (Plav - komunalno preduzeće 6 mjeseci), jednostavno ljudi su pali u depresiju. Sada je i 30 eura dovoljno za glas.

    Lokalni glavaši u ovim opštinama su se obezbijedili (kuće, stanovi, livade, šume, zemljišta). Saradnja opštine i države je na niskom nivou, moguće zbog interesa i jedne i druge strane.

    Promjene? Ovim ljudima (Plav, Rožaje) jednio je prihvatljiva BS, zbog trenutnog sastava opozicije i to je glavni razlog većeg broja glasova.
    Neću ti slova oduzeti u ovom komentaru i složiću se. Samo jedna ispravka, napad na BS je napravio republički poslanik DPS (Šabović?), a ne gradonačelnik (Skenderović)
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

Page 97 of 105 FirstFirst ... 478793949596979899100101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbori u SAD
    By Nikollaki in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-06, 21:11
  2. Izbori
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-07-06, 16:29
  3. Izbori
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 28-04-06, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •