View Poll Results: 23. maja moj izbor će biti ...

Voters
205. You may not vote on this poll
  • Glasaću za DPS-SDP

    51 24.88%
  • Glasaću za opoziciju

    81 39.51%
  • Glasaću za neku treću (minornu) opciju, ako je bude

    6 2.93%
  • Ne znam još, vagam

    13 6.34%
  • Neću izaći

    54 26.34%
Page 50 of 105 FirstFirst ... 4046474849505152535460100 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 2603

Thread: Izbori, 23. maj 2010.

  1. #1226
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    A i znalo se da bi "neki" mogli iskorisit to što bi Miko nekoga pitao za glas za SDP u svoje svrhe, i potpuno smo ispoštovali njegovu novu poziciju i ulogu sudije.
    ...
    Ne znam što ti je motiv da ljudima tako predstaviš stvari no koji god da je - poštujem ga i ti na to imaš pravo...
    Meni je samo žao što izgleda je najteže s ljudima razgovarat uoči izbora. Svako ima nekog svog favorita pa (a valjda je to ljudski) se u želji da se pomogne svojoj partiji, ili bar da joj se ne odmaže, dogodi da se i neki kontroverzni momenti predstave kao organizaciona snaga partije i briga za svoje istaknute pojedince...

    Iole upućen čovjek zna da Miko Iličković nije baš žudio za tim da tako rano postane sudija ustavnog suda, već da je imenovani izgubio podršku među čelnim ljudima u vlastitoj partiji koji su ponaosob gotovo svi srasli s DPS-om ko nokat s mesom. Kada je vidio da je ostao sam samcit i pritom gotovo urnisanih odnosa sa čelnim čovjekom partije, prihvatio je "ukazanu čast" i odlučio otići za sudiju Ustavnog suda.
    Šta je drugo mogao uraditi? Nije imao podršku i frakcionašenjem bi samo naštetio partiji koju je toliko volio i kojoj je svog sebe davao. Čak i da je imao šansu da (nekim čudom) dobije u toj borbi, struja koja bi izašla kao pobjednik iz te moguće unutarstranačke borbe bi po njenom okončanju shvatila da je SDP (kao relevantan politički faktor) u međuvremenu nestao sa scene.
    Znao je to i Žarko Rakčević,..znao je i Dušan Simonović...Zato niko nije želio posjeći drvo koje je zalivao i (budimo iskreni) na njemu i sami sjedjeli.
    Da su Miku Iličkoviću ponudili diplomatiju to bi bilo toliko providno i ponižavajuće. Ne, DPS (koji je itekako zainteresovan za zdravstveno stanje mlađeg brata) bez oklijevanja je ponudio SDP-u da njihovog "jogunastog" i prilično popularnog člana smjeste na poziciju gdje neće "praviti probleme" ni jednima ni drugima. Dosjetili su se mjesta sudije Ustavnog suda gdje će javnost to pozdraviti i percipirati kao ukazivanje časti a ne marginalizaciju a pritom bi zadovoljili i lični profesionalni afinitet i apetit samog Iličkovića.
    Kalkulacija je bila sljedeća: I DPS i SDP ovim potezom (obzirom na nespojivost sudijske funkcije sa javnim istupima) neće morati da više slušaju njegova soliranja i iritirajuće primjedbe, a sam Iličković neće morati da odgovara na pitanja novinara zašto je zaćutao. Uvijek će moći reći: "pa zaboga, ja sam sudija i to ne mogu komentarisati..."
    No, ja sam više nego ubijeđen da Iličković nije otišao u sudije s namjerom da se otud više ne vrati. Prije bih rekao da je odlučio da sačeka neko novo vrijeme u kom računa da će dočekati kako ga iz partije (poput moralnog pobjednika) mole da se vrati i ponovo politički angažuje.
    Da se ne zavaravamo, isti san sanja i Rakčević, no ja mislim da je Iličkovič (kako danas stvari stoje) mnogo bliži tome da to jednog dana i doživi. Naravno, misli se na vrijeme kada će vrijeme "sijamske" vladavine DPS-a i SDP-a biti dio partijske prošlosti, a stari kadrovi ustupati mjesto novima koji ne nose teret partije iz tog vremena.

    Ovo je jedina istina o "slučaju Iličković" i nema potrebe da se obmanjujemo. Nije baš i da je neki taboo, već elementarno upućeni ljudi to znaju. Ko je u nevjerici ili ima neko drugo viđenje, slobodan ga je imati a ja, polazeći od toga da razgovaram s ljudima koji su upućeni, o ovakvim stvarima zaista neću ulaziti u nadgornjavanja tipa "jes' istina - nije istina"...
    Last edited by El Re; 19-04-10 at 15:39.

  2. #1227
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od sjutra Miroslov Ivanisevic moze u shoping u Bari jer je Italija protiv njega i 6 Talijana arhivirala postupak i obustavila proces,jer tuzilastvo u Bariju nije bilo u stanju da za 6 godina podigne optuznicu,za ostale se odlucije 12 maja.
    Blagosh nasim revizorima,sada ce Ivanisevic i Pesic da kupuju odijela u Italiji :-)
    Last edited by minjo; 19-04-10 at 15:54.

  3. #1228
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka djaole vidis kako SDP zeljno ceka Gisa Burzana jer ce ubrzo biti nerasporedjeni diplomata.

  4. #1229
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka i njega vode da izabere pulover po talijanskoj mustri,pa da se ponove sva troica

  5. #1230
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Oko upravnih odbora...Malo ko zna da je Miko u Upravni odbor Luke Bar...i da je odnio fasciklu od 10 kg dokumenata Stojanki Radović prije 2 godine, što je dovelo do hapšenja desetak ljudi kojima se danas sudi za malverzacije u tom preduzeću. Da ne pominjem kome je generalni direktor bliski rođak. Na tom primjeru (nažalost vrlo usamnjenom) pokazalo se kako se koristi pozicija zaštitnika državnog kapitala u jednom preduzeću. Da nam je deset takvih ljudi pravilno raspoređenih manje bi slušali o "značajnom smanjenju gubitaka" u javnom preduzeću na kraju svake godine.
    Slažem se sa zadnjom rečenicom...Inače pratio sam taj slučaj, kao i par sličnih (Inpek, Montenegro-erlajn...) koje je Odjeljenje privrednog kriminala vodilo gotovo u isto vrijeme a kojima su nam za kratko dali nadu da će u državi neko početi da odvaja državu od kriminalaca.
    Gledam počesto na HR televizijama šta tamo radi USKOK (Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminala) i kako se od njega svi bukvalno tresu zaključno s predsjednikom države. Gledam i iskreno se divim. Malo-malo pa na relaciji predsjednik-vlada jedni drugima prijete USKOK-om. Evo prije nedelju dana i odnedavno bivšeg potpredsjednika Vlade Polančeca smjestiše pravo sa ostalim lupežima. I sve rade u tišini a ne kao u Srbiji uz estradu. Dođu i pokupe te i ne daju nikakvu izjavu. Tužilac tek kasnije nešto kratko izjavi i to je to. Na žalost u CG nešto nalik USKOK-u nećemo brzo gledat...
    No, oko Luke Bar,..Miko je tada najavio da će sa dokumentacijom upoznati i javnost pa to nije učinio. Ipak, jeste učinio izuzetno veliku stvar i zahvaljući njemu neki su završili u istražnom zatvoru no postupak se vuče ko teška godina. Čak su u međuvremenu neki "nezavisni" mediji od one blagajnice (što je realizovala fiktivne naloge milionske vrijednosti za ljubav svojih šefova) napravili mučenicu za kojom eto dijete plače što je majka u zatvor i to sad treba da gane čitavu naciju. Čovjek bi rekao da je to jedina žena i majka u CG koja je u zatvoru...Možda su je i puštili u međuvremenu - da dijete ne plače.
    Miko Iličković je baš ovim potezom "talasanja" u Luci Bar i prelio čašu i na kraju je završio za sudiju. Valjda, po logici "drugova" iz vrha, da se može i ubuduće igrat prava koliko hoće ali da ne može više nikog poslat u zatvor.
    Što se tiče glasa o Zakonu o konfliktu interesa,..Iličković jeste glasao za njega i to jeste naišlo na opravdanu osudu u javnosti. Iličković je sam to pravdao kao eto poslanicima su male plate pa ako već mogu zašto nebi bili u po nekoliko upravnih odbora.
    Ipak, Iličković je u odnosu na većinu političkih likova u CG pravi svetac i uvijek bi njegove vrline pretegle u odnosu na njegove mane što sa mnogima drugima nije slučaj.


    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Oko koalicije...dogovor između DPS-a i LP-a je postignut već početkom marta, tako da je to otpalo. BS i pored priče nije uspio izgradit jače uporište u PG i koalicija sa njima bi bila i neprincipijelna (isto ka što je bila u Rožaje na posljednjih lokalnim izborima) i neprodukivna jer ne bi u konačnici donijela puno glasova.
    Članovi GP su dobrim dijelom već prešli kod nas, pa ih niko nije ni pominja u okviru mogućnosti za neku koaliciju.
    DC je na istraživanju imala 0.2% podrške na 1300 anketiranih birača na 63 biračka mjesta, što je u užasnoj disproporciji sa 5 odbornika u Skupštini PG koje sad imaju, tako da od njihovog doprinosa ne bi viđeli puno, mada sam se ja lično zalagao da se razgovara sa njima, ali je call bio na ljudima iz PG, ne na meni.
    Hvala što si se potrudio da mi objasniš razloge koje je partija imala da odluči kako je odlučila. Zaista to cijenim, no ostajem pri stavu da je bilo bolje da su se stvarali temelji za malo širu koaliciju ako se već željelo odvojiti od DPS-a u glavnom gradu. DPS je prosto moćan i ogroman, a u glavnom gradu i sa prilično jakom pozicijom.
    No da ne dužim,..nek je srećno...Već sam rekao da će te imati moj skromni glas. I to samo zato što mi izgledate najmanje loša ponuda.
    Last edited by El Re; 19-04-10 at 16:19.

  6. #1231
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Evo zabraniše iz SDP-a Suhihu već dogovoreno gostovanje na TV Vijesti.
    Mislio sam da gospodin Suhih ima veću težinu, ali i da SDP ima više povjerenja u svoje istaknute članove.
    Nemoj pomisliti Oscare da te prozivam zamolivši da daš svoje viđenje. Pretpostavljam da ovaj forum nije mjesto na kojem se "nastupa" uz odobrenje.

  7. #1232
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Evo zabraniše iz SDP-a Suhihu već dogovoreno gostovanje na TV Vijesti.
    Mislio sam da gospodin Suhih ima veću težinu, ali i da SDP ima više povjerenja u svoje istaknute članove.
    Nemoj pomisliti Oscare da te prozivam zamolivši da daš svoje viđenje. Pretpostavljam da ovaj forum nije mjesto na kojem se "nastupa" uz odobrenje.
    I da jeste, čini mi se da na mene ne bi imalo previše efekta da dobijem kakvu fatvu

    Ma koliko sad mene osudili, i ja mislim da je bolje da se Đorđe ne pojavljuje na TV Vijesti. Jer je očigledno kako bi stvari išle...Mi (Vijesti) baš mrzimo Mugija (incident sa Jovovićem, ma i onaj drugi sprat), TI (Đorđe) isto tako ne voliš dotičnog, a pošto nijesi političar u pravom smislu te riječi, iz tebe ćemo izvuć maximalno što možemo kontra njega.

    Mislim da nije pravi način da otpočnemo kampanju napadom na nekoga sa kim smo do prekjuče bili u koaliciji, no da građanima predstavimo naš program i što ćemo radit ako budemo značajno uticali u vlasti.

    Uostalom treba sačekat da se formira lista, moje je mišljenje da bi Raško Konjević mora prihvatit jaču ulogu na nivou PG, baš kao i Vujica Lazović. Bez jake PG nema ni jakog SDP-a na nivou CG, i prošlo je vrijeme brige o "velikim pitanjima". PG čini 38% glasačkog tijela u ovih 14 opština, ako je nekome to malo, možda ima previsoko mišljenje o sebi.

    Ova mlađa ekipa (koje ima, možda ne u formalnim tijelima) treba da dobije šansu da se pokaže, odradi izbore i ponese svoj dio odgovornosti.

    Ostalo ćemo viđet.

    p.s Oko Mika, izuzetan lik, mada ima dosta urođene cetinjske pizme...Naravno da nije reka zbogom politici, ali jednostavno sad nije sebe vidio dalje u priči koja je bliska koaliciji sa DPS-om. I naravno mogli smo ga angažovat na Cetinje, nijesmo se ništa svađali, a i išli smo kao dominantna partija koja je protivteža upravo DPS-u tamo, tako da ni on ne bi ima dilema za što radi.

    No bolje što nije, jer bi se naša neko da ga slika kako ulazi u kancelariju, ili bi neko bombstično u medije naveo kako ga je baš sudija nagovara, pa da ne "prljamo" ono za šta se i on sam bori cijeli život --uređenu državu.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #1233
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,276
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,527
    Thanked in
    762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Mislim da nije pravi način da otpočnemo kampanju napadom na nekoga sa kim smo do prekjuče bili u koaliciji
    mozda, ali ce svakako doci red i na tu razmjenu vatre.. sto vise otrova u ovoj kampanji, to manja mogucnost postizborne koalicije

  9. #1234
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Rekoh li ja ko je krivac za odbijanje ljudi od prilaska SDP-u i stvaranju animoziteta?


    Hvala Lepo

  10. #1235
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebao je Suhih gostovati na TV Vijesti samo pod uslovom da mu plate.Na zutu televiziju samo ako plate
    Puni su kao brod

  11. #1236
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Sadašnje granice opštine Tuzi zahvataju veliki dio ,,Plantaža" , tako da sumnjam da se nešto može promjeniti preko noći i ,,skratiti" Tuzi i malesija.
    sumnjam da bi Tužani bili srećni da im neko oduzima dio teritorije.
    To je kao da Podgorica preotme Spuž od Danilovgrada...
    Podgorica se nece odricat Plantaza, pa ce sigurno ako ikad dodje do opstine Tuzi, uslov biti da se skrate granice te opstine, zato mislim da se nista ne bi promijenilo dobianje punopravne opstine Tuzi. Mislim da Tuzi dobro funkcionise kao gradska opstina i smijesno je to da ljudi misle da ako imaju svoju opstinu da ce sve bolje da bude, i da ce sve da blista. Da ne bude da govorim samo o Tuzima, uzmimo primjer Gusinja. Ko garantuje da ce da bude bolje ako bi taj gradic dobio opstinu? Koliko ljudi iz Gusinja radi u zgradi opstine Plav? Niko da razmisli o tome. Isto je i sa Petnjicom itd...
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  12. #1237
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Trebao je Suhih gostovati na TV Vijesti samo pod uslovom da mu plate.Na zutu televiziju samo ako plate
    Puni su kao brod
    Ta žuta televizija već mjesecima ima golem problem da obezbjeđuje učešće javnih ličnosti. I to podjednako iz pozicije kao i iz opozicije kao i uostalom iz svih sfera života. Čak i mnogi novinari koji su tamo zalutali (poput Komnenića recimo) imaju već ozbiljna neslaganja sa uredništvom.
    A u nedostatku iskusnih i pravih novinara šansu dobijaju srednjoškolke sa izrazito naglašenim ruralnim backgroundom.
    Ako se samo malo zagledate u ta uska i koščata lica velikih brada vidjećete da su to baš one koje su prekinule generacijski niz uspješnih seoskih žena-muzara i umjesto za mužu krava i ovaca opredijelile se za vođenje jutarnjih programa i TV dnevnika.
    Najtužnije je što nijedna od njih nema (ili makar nikako da nam pokaže) gotovo nikakvo znanje iz bilo koje oblasti života koje bi je kvalifikovalo da postavi ijedno suvislo pitanje nekom od njihovih ionako rijetkih gostiju. Isto kao da odlučite da sjednete s nekom frizerkom da popijete kafu i treba pritom da joj objasnite zašto nas nadolazeći oblak vulkanskog pepela neće žive pogoreti ili (kao jutros recimo) kada pripremljena i potkovana "novinarka" najavljujući temu "omega masne kiseline" svom gostu nutricionisti se obraća riječima: "'ajde recite nam nešto o tim stvarima..." a onda ga pomatrajući ga otvorenih usta ne prekida do kraja priloga.
    Zato gosti izbjegavaju "gostovanje" pa se programi popunjavaju tako što recimo uključuju "meteo-centar" 6 puta u toku jutarnjeg programa a pola sata u okviru istog zakrpe sa Sunđer Bobom i sličnim crtanim zabavama.

    TV Vijesti me u principu jako podsjeća na ovo...
    Last edited by El Re; 19-04-10 at 19:31.

  13. #1238
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricam o njihovom uredniku i o vlasniku,a ne o novinarima,jer njima nije lako,i ne slazem se sa antropolosko socioloskim ocjenama istih.

  14. #1239
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ni direktore, ni vlasnike TV Vijesti nemam namjeru braniti, ali sigurno je da voditeljke jutarnjeg programa TV Vijesti izgledaju daleko kultivisanije od 99% voditeljki na crnogorskim TV postajama.

  15. #1240
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ta žuta televizija već mjesecima ima golem problem da obezbjeđuje učešće javnih ličnosti. I to podjednako iz pozicije kao i iz opozicije kao i uostalom iz svih sfera života. Čak i mnogi novinari koji su tamo zalutali (poput Komnenića recimo) imaju već ozbiljna neslaganja sa uredništvom.
    A u nedostatku iskusnih i pravih novinara šansu dobijaju srednjoškolke sa izrazito naglašenim ruralnim backgroundom.
    Ako se samo malo zagledate u ta uska i koščata lica velikih brada vidjećete da su to baš one koje su prekinule generacijski niz uspješnih seoskih žena-muzara i umjesto za mužu krava i ovaca opredijelile se za vođenje jutarnjih programa i TV dnevnika.
    Najtužnije je što nijedna od njih nema (ili makar nikako da nam pokaže) gotovo nikakvo znanje iz bilo koje oblasti života koje bi je kvalifikovalo da postavi ijedno suvislo pitanje nekom od njihovih ionako rijetkih gostiju. Isto kao da odlučite da sjednete s nekom frizerkom da popijete kafu i treba pritom da joj objasnite zašto nas nadolazeći oblak vulkanskog pepela neće žive pogoreti ili (kao jutros recimo) kada pripremljena i potkovana "novinarka" najavljujući temu "omega masne kiseline" svom gostu nutricionisti se obraća riječima: "'ajde recite nam nešto o tim stvarima..." a onda ga pomatrajući ga otvorenih usta ne prekida do kraja priloga.
    Zato gosti izbjegavaju "gostovanje" pa se programi popunjavaju tako što recimo uključuju "meteo-centar" 6 puta u toku jutarnjeg programa a pola sata u okviru istog zakrpe sa Sunđer Bobom i sličnim crtanim zabavama.

    TV Vijesti me u principu jako podsjeća na ovo...
    Je li ti stvarno namjera bila da vrijeđaš nečiji fizički izgled i da s nekom meni neshvatljivom predrasudom tvrdiš kako neko iz, uslovno rečeno, ruralnih područja mora imati usko koščavo lice i biti muzara? Zašto neko iz siromašnijeg kraj CG nema pravo na snove i pravo da promjenom sredine pokuša da nađe bolji posao ili da na drugi način unapređuje sebe? Je li ti krivo sad zbog napisanog?

    A što se tiče TV Vijesti, ja smatram da su puno doprinijeli medijskoj sceni CG i da su se izborili za svoje mjesto u jednoj ipak neravnopravnoj utakmici. I ja neke tv smatram zavisnim i pretjerano poziciono orijentisanim, ali ne bih volio da bilo koja od njih prestane sa radom ili da se one počnu ponašati na način koji bi u političkom smislu meni odgovarao jer tek tada ništa ne bi znali. Samo je pluralizam suprotnih interesa taj koji omogućava da mi (građani) imamo informacije koje us nam neophodne da bi donosili ispravne odluke.

  16. #1241
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Zbilja si, El Re, pretjerao. Nemam namjeru namjeru iščitavati tvoje (niti bilo čije) ranije postove, ali imao sam utisak da se radi o čovjeku koji ima umnogome drugačije političke stavove, ali i osjećaj mjere i poštovanja prema ljudima.
    Ostajem u uvjerenju da si, prije svega, sebe i svoje stavove u jednom trenutku iznevjerio.

  17. #1242
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Malo vise od mjesec do izbora... A nidje bilborda, nidje plakata, najave... Tesko da je dobra taktika za izbore koji su najavljeni kao prekretnica, odlucujuci, sta li vec...
    Just to slip the skin...

  18. #1243
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema se para, ovog puta ce biti facebook kampanja
    liste ce se predati narednih dana, pa ce tek nakon toga poceti kampanja, mada u svakom slucaju ne ocekujem nesto previse jaku medijsku kampanju, s` obzirom na to koliko su smanjena sredstva za finansiranje rada politickih partija... mada, vidjecemo koliko ce novca biti opredijeljeno za predstojece izbore, pa samim tim i za finansiranje kampanje.
    Last edited by Djavolica; 20-04-10 at 00:44.
    Progress, not perfection!

  19. #1244
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Malo vise od mjesec do izbora... A nidje bilborda, nidje plakata, najave... Tesko da je dobra taktika za izbore koji su najavljeni kao prekretnica, odlucujuci, sta li vec...
    pa stednja....treba platiti ove sto lijepe, ove sto stampaju itd...pa platiti ove sto cijepaju, pa opet ove sto lijepe i tako mjesec dana...10 miliona
    :)

  20. #1245
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,276
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,527
    Thanked in
    762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre View Post
    Je li ti stvarno namjera bila da vrijeđaš nečiji fizički izgled i da s nekom meni neshvatljivom predrasudom tvrdiš kako neko iz, uslovno rečeno, ruralnih područja mora imati usko koščavo lice i biti muzara? Zašto neko iz siromašnijeg kraj CG nema pravo na snove i pravo da promjenom sredine pokuša da nađe bolji posao ili da na drugi način unapređuje sebe? Je li ti krivo sad zbog napisanog?

    A što se tiče TV Vijesti, ja smatram da su puno doprinijeli medijskoj sceni CG i da su se izborili za svoje mjesto u jednoj ipak neravnopravnoj utakmici. I ja neke tv smatram zavisnim i pretjerano poziciono orijentisanim, ali ne bih volio da bilo koja od njih prestane sa radom ili da se one počnu ponašati na način koji bi u političkom smislu meni odgovarao jer tek tada ništa ne bi znali. Samo je pluralizam suprotnih interesa taj koji omogućava da mi (građani) imamo informacije koje us nam neophodne da bi donosili ispravne odluke.
    u potpunosti se slazem sa tobom.. Neophodno je da ovaj narod cuje i drugu stranu nase zbilje, koja nije nasminkana i udesena po kalupima vladajuce masinerije, ali nekima ovdje to smeta.. smeta do te mjere da automatski ljudi koji ucestvuju u tom nezahvalnom poslu moraju biti primitivci, seljaci, stocari.. inace, kada bi pricali u superlativu o vladajucoj garnituri odma' bi postali profesionalni, pametni, mladi i lijepi..
    Uostalom, stepen paranoje doticnog u vezi pomenute tv-kuce se najbolje ogleda u sledecoj mudrosti..
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    TV Vijesti i vremensku prognozu za recimo lijep predstojeći dan, najavljuju obavezno dramatičnim tonom akcenat stavljajući da nas već za 2-3 dana čeka strašna kiša! Samo što ne kažu "ko preživi pričaće" ili "da nije DPS-a bila bi to tek rosica al' ovako..."
    :roll:
    Last edited by ovizionizi; 20-04-10 at 08:20.

  21. #1246
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Malo vise od mjesec do izbora... A nidje bilborda, nidje plakata, najave... Tesko da je dobra taktika za izbore koji su najavljeni kao prekretnica, odlucujuci, sta li vec...
    bacanje para. kampanje se vode po kućama, preduzećima, u 4 oka. Objasnio je to i Sekulić.
    Biće malo bilborda 10 dana pred izbore, čisto psihološki
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  22. #1247
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Bilborde i te reklame po gradu treba ukinut.. No fino 15 dana pred izbore, svaki dan neka vise na prvi rtcg po po ure i eto.. Ka da ce to shto ce zakachit bilbord shto promijenit, ja vec znam koga cu da glasam, bilbord kod mene nishta nece promijenit.. a i zbog naroda ne treba kachit bilborde, vishe su nam se politichari smuchili, josh treba kroz grad na bilborde da ih gledam..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  23. #1248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Dok god se opozicija jasno ne odredi da ce postovat ovu drzavu,da ce radit na afirmaciji Crne Gore kao nezavisne drzave,i da u buducnosti nece bit nikakvih referenduma(tipa konfederalnog modela sa Srbijom) od mene glasa gledat nece.
    Zanavijek.
    Last edited by Sidewinder; 20-04-10 at 10:27.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #1249
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prvo hvala na korektnom postu...I kada se ljudi oko nečeg ne slože sve se može osporavati i bez jezika ulice...

    Quote Originally Posted by robespierre View Post
    Je li ti stvarno namjera bila da vrijeđaš nečiji fizički izgled i da s nekom meni neshvatljivom predrasudom tvrdiš kako neko iz, uslovno rečeno, ruralnih područja mora imati usko koščavo lice i biti muzara? Zašto neko iz siromašnijeg kraj CG nema pravo na snove i pravo da promjenom sredine pokuša da nađe bolji posao ili da na drugi način unapređuje sebe? Je li ti krivo sad zbog napisanog?.
    Nema potrebe da karikiraš ono što sam napisao. Sve je bilo vrlo jasno rečeno. Dakle, ne pada mi na pamet da diskvalifikujem nekog zbog fizičkog izgleda ili mjesta iz kog dolazi. Taman posla! Ti ljudi koji tamo rade su naši (dakle i moji) sunarodnici, jer nisam ni ja sa habsburškog dvora, već smo svi mi (koji smo pravoslavnog korijena u CG) došli iz nekog sela obzirom da su u svim CG varošima (izuzev Cetinja) vjekovima "varošane" činili neki drugi a ne pravoslavci.
    Pravo na (što Amerikanci kažu) "persuit for happyness" pripada svakom čovjeku bez obzira na lična svojstva, pa dakle i tim taze "novinarima".
    Ipak one bi rijetko gdje u civilizovanom svijetu došle za voditeljke, jer pored elementarnog neznanja iz toliko mnogo oblasti života, sa sobom su donijele i provincijalnu kulturu.
    Inače, background je direktna posledica genetike. A genetika je nauka, i za one koji ne znaju, u zapadnom svijetu za iole odgovorniji posao u vašoj dokumentaciji morate navesti i ko su vam otac i mater i čime se oni bave. Na stranu od onog što vam govore, mogućnost da djeca sa sela i bez posebnog visokog i krajnje širokog obrazovanja, završe pred kamerama ravna je nuli.
    No, kakogod bilo, u CG ljudi moraju konačno shvatiti da svaki javni posao podrazumijeva i pravo na kritiku javnosti, kojoj (svidjelo se to tebi ili ne) i ja pripadam. Moje je pravo da dam svoj sud o tome kako vidim tu "televiziju" i njen rad. Vjeruj mi da ona nebi zavrijedila moju pažnju da se ne radi o nečem što se uporno (stari bi rekli "silom na sramotu") predstavlja kao neko "crnogorsko medijsko svitanje".
    Prvo što su uradili jeste klasično svrstavanje i uključivanje u političku propagandu gazeći osnovna novinarska pravila "da čujemo i drugu stranu" i "činjenica je neprikosnovena a komentar je slobodan". To je posebno bilo očigledno kada su mjesecima spinovali javnost da Đukanović stoji zapravo iza ubistva Pukanića (dajući nevjerovatan publicitet Ratku Kneževiću dokazanoj moralnoj gromadi i savjesti Crne Gore) a zatim su odbili da objave Pukanićeve SMS poruke (koje su inače dio predmetnih sudskih spisa) iz kojih se jasno vidi da Pukanić ne samo da nije sumnjao na Crnogorce da stoje iza plana da se ubije već gotovo da nije imao nikakav kontakt s Kneževićem mjesecima uoči ubistva. Ali to se nikako nije uklapalo u priču pa je izostavljeno iako su gotovo svi mediji to prenijeli.
    Evo i juče najsvježiji primjer,.. nakon mjeseci harange novine i TV "Vijesti", po kojima sa CG policijom niko ne sarađuje jer je smatraju povezanom sa organiz. kriminalom, dođe čelni čovjek kompletne talijanske policije (koja je veća nego gotove sve balkanske armije zajedno) i kaže im u kameru i mikrofon da saradnja policija Italije i CG je toliko dobra da njen kvalitet može biti uzor drugima. Tačka...


    Quote Originally Posted by robespierre View Post
    A što se tiče TV Vijesti, ja smatram da su puno doprinijeli medijskoj sceni CG i da su se izborili za svoje mjesto u jednoj ipak neravnopravnoj utakmici.
    Vidiš, po meni, sve što su doprinijeli medijskoj sceni jeste da su dokazali da su - drugačiji od ostalih. Isto kao recimo LBTG populacija. I oni su "drugačiji". I apsolutno sam protiv da ih neko (i TV "Vijesti" i LBTG osobe) ometa u tome. Nikako ne bih želio da "Vijesti" prestanu s radom jer nam oni slikovito pojašnjavaju kako bi izgledala crnogorska medijska scena kada bi njihovi štićenici došli na vlast. Iz takve revolucionarne svijesti tipa "budi protiv vlasti pa iako ne znaš zašto" a koja se tako brižljivo njeguje poput najveće vrijednosti u toj medijskoj kući može se roditi samo - diktatura.


    Quote Originally Posted by robespierre View Post
    I ja neke tv smatram zavisnim i pretjerano poziciono orijentisanim, ali ne bih volio da bilo koja od njih prestane sa radom ili da se one počnu ponašati na način koji bi u političkom smislu meni odgovarao jer tek tada ništa ne bi znali. Samo je pluralizam suprotnih interesa taj koji omogućava da mi (građani) imamo informacije koje us nam neophodne da bi donosili ispravne odluke.
    Ovdje se apsolutno slažemo...S tim, osjećam potrebu to dodati da prema velikoj većini medija u CG imam krajnji prezir. Na medijskoj sceni CG prolaznu ocjenu bi kod mene dobile tek par specijalizovanih emisija (3 ili 4 na različitim televizijama) i donekle Radio Antena M. Od štampanih medija nijedan. Crnogorska medijska scena je u velikoj većini - sramota za profesiju.

  25. #1250
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Zbilja si, El Re, pretjerao. Nemam namjeru namjeru iščitavati tvoje (niti bilo čije) ranije postove, ali imao sam utisak da se radi o čovjeku koji ima umnogome drugačije političke stavove, ali i osjećaj mjere i poštovanja prema ljudima.
    Ostajem u uvjerenju da si, prije svega, sebe i svoje stavove u jednom trenutku iznevjerio.
    Tebi takođe moja zahvalnost na korektnom komentaru. sanjam Crnu Goru u kojoj ćemo moći o svemu govoriti otvoreno a da se pritom nećemo morati vrijeđati.

    Žao mi je ako sam čime narušio tvoje uvjerenje o meni. Možda je moj stav bio grub a možda čak i pogrešan no ja ga se ne odričem.
    I ja sam čovjek od krvi i mesa poput svakog od vas. Ne moram ni ja uvijek biti u pravu i nikad neću tvrditi da obavezno jesam.
    No kako je veliki Volter govorio: "mogu se ne slagati sa vama gospodine po hiljadu puta ali ću založiti svoj život da vi dobijete pravo reći ono što mislite".
    Eto, tako i ja...samo sam rekao ono što mislim, a volio bih zaista da sam pretjerao, no se bojim da nisam. Uostalom, vrijeme je majstorsko rešeto...Ono će dati sud i o ovome koje danas živimo.

Page 50 of 105 FirstFirst ... 4046474849505152535460100 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbori u SAD
    By Nikollaki in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-06, 21:11
  2. Izbori
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-07-06, 16:29
  3. Izbori
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 28-04-06, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •