Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Rebound?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rebound?

    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti? Mislim, pogresan momak/djevojka, ali u pravo vrijeme i na pravom mjestu?
    Da li to pomaze da zaboravite tog nekog, i koliko je moralno prema ovoj novoj osobi? Ili je bolje pustiti da sve prodje samo od sebe?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Moralno je dok god kažeš toj novoj osobi zašto si s njom
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti? Mislim, pogresan momak/djevojka, ali u pravo vrijeme i na pravom mjestu?
    Da li to pomaze da zaboravite tog nekog, i koliko je moralno prema ovoj novoj osobi? Ili je bolje pustiti da sve prodje samo od sebe?
    1)Zavisi od veze koliko treba da totalno fleshujesh osjecanja...al ne znam za te potrebe...najcheshce je taj period 5-10min od raskida...jer ne raskidam svaki chas pa se mirim i ostala glupiranja.

    2)pametno il nepametno, zavisi shto ocesh, ak cesh shto da đeljesh, a cura je prikladna za to, onda deri...mada meni obichno dodje period posle veze kad single banjarim...dodushe ima masu naroda koji se osjecaju loshe kad nisu u vezi, valjda im je loshe samima sa sobom il ak znam.

    3) ne pomaže ništa dok ne raskrstiš sam sa sobom

    4) moralno nemoralno, ak je vec takva situacija, ima masu gorih stvari, npr zatvaranje KAP-a il davanje pasoša Šinavatri, najbolje se pozvati na stavku 3).

    eto tako...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  4. #4
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti? Mislim, pogresan momak/djevojka, ali u pravo vrijeme i na pravom mjestu?
    Da li to pomaze da zaboravite tog nekog, i koliko je moralno prema ovoj novoj osobi? Ili je bolje pustiti da sve prodje samo od sebe?
    Moralno je sve sto je u skladu sa Ustavom i zakonom Crne Gore


    Najlakse ces da zaboravis ako lupis sebi dva samara i dozoves se u realnost i shvatis da je oko tebe upravo pocelo proljece i da je svijet pun dobrih ljudi Jedino sto stvarno pomaze je samodisciplina (pozitivne misli) i pogled unaprijed...nikakva sjecanja prisjecanja podsjecanja isl.
    Ne treba zbog raskida spustat standardne neke kriterijume, koje valjda svako ima, pa poleceti na prvu koja ti se nasmije. Treba uzivati u samoci a ona po mjeri ce se pojaviti sama
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti? Mislim, pogresan momak/djevojka, ali u pravo vrijeme i na pravom mjestu?
    Da li to pomaze da zaboravite tog nekog, i koliko je moralno prema ovoj novoj osobi? Ili je bolje pustiti da sve prodje samo od sebe?
    Mislim da nije pametno.Da je mnogo iskrenije prvo prema sebi pa prema tom nekom novom drugom da se izvjesno vrijeme provede u samoci dok se ne preboli ono sto se mora...Nikad nisam usla iz veze u vezu za vrlo kratko vrijeme,i obicno mi je tad potrebno duze vrijeme da osjetim sam po sebi trenutak da sam spremna da krenem naprijed cisto i iskreno...
    Jednog jos uvjek voljeti a drugog ljubiti-corava posla...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba se upustati u novu vezu tek posle raskida duze veze! Tek kad se dobro odmori choek i pochine, onda moze. Znaci, samo laganini... Do tada poneku povedes na visinske pripreme, neobavezno...i to je to.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Titex
    Posts
    1,352
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ka sa svake droge, skidanje na suvo je najdjelotvornije
    He is a man of logic and should not be taken seriously.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti? Mislim, pogresan momak/djevojka, ali u pravo vrijeme i na pravom mjestu?
    Da li to pomaze da zaboravite tog nekog, i koliko je moralno prema ovoj novoj osobi? Ili je bolje pustiti da sve prodje samo od sebe?
    Ako se radilo o dugoj vezi, bolje pustiti da prodje samo od sebe, pa koliko god vremena trebalo. Ja sebe nisam mogla ni da zamislim sa nekim drugim par godina posle raskida... I desavalo se da nekom dam sansu ali a-a, ne moze...
    Sta znam, svi funkcionisemo drugacije, mozda bi nekome i pomoglo da odmah izadje sa drugim/om ali ako se zaista radilo o ljubavi cisto sumnjam... Ajde da je to bila neka zanesenost, zaljubljenost, neka kratka veza, pa ajde i nekako...
    Sto se tice moralnog - moralno nije, ali u slucaju da ni toj osobi nije stalo, onda...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    been there,done that... ne preporucujem. to je autodestruktivno za iole osjecajne dusice. mada znam neke (drage mi) ljude koji kazu da vole,pa i po ovom pitanju... vrlo individualno. recept: probas jednom,pa odlucis sam.
    the shortest distance between two people? Laughter!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne shvatam šta znači - da prodje samo od sebe i kako će uopšte proći ako nemate ni sa čim drugo da misli usmjerite na drugu stranu... Biti sam znači konstantno se prisjećati kako je bilo s njim/njom i onda stojite u mjestu. Nisam za to da se istog trena udje u vezu, jer je to praktičnije i ujedno sebičnije, ali sam za to da se krene naprijed. Ne vidim zašto bih tome novom pričala bilo šta odmah, kao da znam da je on u tome potpuno iskren. Ko mi granatuje da nije u istoj fazi kao Ja? Idemo polako, pa ako negdje stignemo - stigli smo. A ako ne mrdnemo - nije strašno...
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A to mi je glupost. Ne bih se odlucila na to, dok ne raskrstim sa osjecanjima od prethodne veze. Jer nista ne znaci ulijetati u nesto novo, a ne mozete da mu se posvetite, vec mislite na neke stvari iz proslosti. Kad sam sa sobom raskrsis sa prosloscu, onda je to vec nesto drugo. Ako ne sto drugo, makar dooobar osjecaj.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti?
    Da li to pomaze da zaboravite tog nekog, i koliko je moralno prema ovoj novoj osobi? Ili je bolje pustiti da sve prodje samo od sebe?
    nije pametno i suludo mi je pocinjat nesto a jos uvijek nisi cist sa necim od ranije...barem ja tako mislim
    nista ne treba forsirat i upustat se u te stvari na silu jer ce kao bit lakse,stvari se uvijek same posloze i srede i dese u pravo vrijeme
    Last edited by naughty_s; 29-03-10 at 00:15.
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naughty_s View Post
    nije pametno i suludo mi je pocinjat nesto a jos uvijek nisi cist sa necim od ranije...barem ja tako mislim
    nista ne treba forsirat i upustat se u te stvari na silu jer ce kao bit lakse,stvari se uvijek same posloze i srede i dese u pravo vrijeme
    Mada kres kombinacije nisu loshe za tjeshenje :devil:

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Mada kres kombinacije nisu loshe za tjeshenje :devil:
    odje pricamo o vezama a ne o kombinacijama, a kombinacije naravno da su ok,taman su i potrebne da se malo misli skrenu :PP
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolje je pustiti da prodje malo vremena, bas malo mjesec dva i opet jovo nanovo... Stara ljubav se najlakse lijeci novom..pa ako ne ide opet novom i onda dodje ona prava... Bivsi/e su to sa razlogom i zasto sebe muciti, i biti sam i razmisljati o njemu /njoj a toliko drugih vas ceka tamo negdje . Novi dan nova nafaka
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je individualno ali u principu mogu tri stvari da se dese ako nadjesh nekoga samo da prebolish proshlu/ga:

    1) zaljubish se u toga ko ti je u pocetku bio "sredstvo" izlijecenja

    2) nakon malo vremena skontash da si ponovo sposoban za ljubav i otkacish tu osobu i pocnesh da ganjash neku drugu

    3) skontash da je ona od ranije najbolje, i da joj bilo koja nije ni do koljena.. padash u depresiju, gubish dodir sa realnoscu, sve se komplikuje.


    Po mom mishljenju najbolji recept je iskulirati jedno wrijeme ( ne predugo, ali ne i prekratko ), napiti se vishe puta, i onda naci nekoga da te lijeci. Ne pomazhe voda majko...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  17. #17
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Najbolje je pustiti da prodje malo vremena, bas malo mjesec dva i opet jovo nanovo... Stara ljubav se najlakse lijeci novom..pa ako ne ide opet novom i onda dodje ona prava... Bivsi/e su to sa razlogom i zasto sebe muciti, i biti sam i razmisljati o njemu /njoj a toliko drugih vas ceka tamo negdje . Novi dan nova nafaka
    tebi je to poslo za rukom?
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ja pogotovo imam visoko misljenje o curi koja sjutradan legne sa nekim frajerom kako bi me preboljela.. tek mi je onda zao sto smo se razisli..

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a sto mislite kad tako uletite u vezu, pa onda kvarite istu koja krene fino, jer ste jadni i slabi da se izborite kada vidite bivsu , pa prekidate ovu vezu da bi pokusali sa starom, pa kad opet ne ide, vracate se ovoj drugoj?!?!?!
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    a sto mislite kad tako uletite u vezu, pa onda kvarite istu koja krene fino, jer ste jadni i slabi da se izborite kada vidite bivsu , pa prekidate ovu vezu da bi pokusali sa starom, pa kad opet ne ide, vracate se ovoj drugoj?!?!?!
    Upravo zbog toga ne treba da pozuris u neku novu vezu,jer ta koja jos i sluzi za prebolijevanje(sto je ruzan odnos prema toj osobi jer ona to ni ne sluti a mozda ne zasluzuje) moze jos vise kroz neke sitnice da te podsjeca na onu proslu pa samom sebi komplikujes sve i pravis od sebe izgubljenu budalu...Znaci kad budes svjestan da je proslost proslost i da si spreman za nove veze i novu ljubav samo naprijed,u suprotnom ostani malo sam sa sobom...
    Vazi i za zene i muskarce,samo se nadovezah na tvoj post



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by juggernaut View Post
    Kad vam je potrebno da zaboravite nekog asap, koliko je pametno upustiti se u vezu sa prvim/prvom koja naleti?
    veeeoma pametno.

    Zna se shta se radi u tim situacijama
    alkohol, alkohol, jadanje bliskim prijateljima i josh malo alkohola. Ili neki drugi vid blazhenog zaborava...nikako uskakanje u veze i vezice i dodatno komplikovanje zhivota

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    tebi je to poslo za rukom?
    Ne, meni nije poslo za rukom,jer nisam ni pokusala tako nesto...znas kako kazu covjek se uci najbolje na greskama, pogotovo svojim...
    Sto si stariji uvidjas da su neke stvari koje su te mucile prije par godina sada smijesne i vidis da si bespotrebno patio za nekim. Kazem opet svi bivsi/bivse su to sa razlogom i zasto patiti i trositi se emotivno na bivse kad mozes da okrenes novi list i nadjes novu osobu. Da se razumijemo ne postoji idealna/i prava ljubav se trazi, gradi nadograduje, sjedeci kuci i samosazaljevajuci sebe sigurno je nikada neces naci s` toga mjesec dana odmora a zatim u nove pobjede!
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  23. #23
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Ne, meni nije poslo za rukom,jer nisam ni pokusala tako nesto...znas kako kazu covjek se uci najbolje na greskama, pogotovo svojim...
    tako sam i mislio...kazes "Najbolje je pustiti da prodje malo vremena, bas malo mjesec dva i opet jovo nanovo... Stara ljubav se najlakse lijeci novom..pa ako ne ide opet novom i onda dodje ona prava"

    ne kapiram kako mozes da preglazes ljudima neshto a sama to nisi probala?

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Sto si stariji uvidjas da su neke stvari koje su te mucile prije par godina sada smijesne i vidis da si bespotrebno patio za nekim. Kazem opet svi bivsi/bivse su to sa razlogom i zasto patiti i trositi se emotivno na bivse kad mozes da okrenes novi list i nadjes novu osobu. Da se razumijemo ne postoji idealna/i prava ljubav se trazi, gradi nadograduje, sjedeci kuci i samosazaljevajuci sebe sigurno je nikada neces naci s` toga mjesec dana odmora a zatim u nove pobjede!
    opet ona "mjesec dana odmora" :lolblue:

    odakle ti znas djevojko da to tako stvarno funkcionise? da pricas iz svog iskustva pa ajde, ali odje vidim iskustvo neke Cicke iz frizerskoga...

    nema nishta gore nego radit to shto ti predlazes...uletis odma u novu vezu (poslije mjesec dana, kuku) sve ti je super jer ti taj neko poklanja pazenju...ali shto onda kad pocnu neke stvari da te sjecaju na bivseg>? mjesta, kafici, ljudi, priroda, muzika...pa si sa sadasnjim a mislis na bivsega...sa sadasnjim si, sjedite a onda ti se javi neshto shto te podsjeti na bivsega i onda malo "blokiras" pa ti se napune oci suza, ovaj te pita shto ti je a ti "nishta...polen"

    presmijeshno...
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    tako sam i mislio...kazes "Najbolje je pustiti da prodje malo vremena, bas malo mjesec dva i opet jovo nanovo... Stara ljubav se najlakse lijeci novom..pa ako ne ide opet novom i onda dodje ona prava"

    ne kapiram kako mozes da preglazes ljudima neshto a sama to nisi probala?



    opet ona "mjesec dana odmora" :lolblue:

    odakle ti znas djevojko da to tako stvarno funkcionise? da pricas iz svog iskustva pa ajde, ali odje vidim iskustvo neke Cicke iz frizerskoga...

    nema nishta gore nego radit to shto ti predlazes...uletis odma u novu vezu (poslije mjesec dana, kuku) sve ti je super jer ti taj neko poklanja pazenju...ali shto onda kad pocnu neke stvari da te sjecaju na bivseg>? mjesta, kafici, ljudi, priroda, muzika...pa si sa sadasnjim a mislis na bivsega...sa sadasnjim si, sjedite a onda ti se javi neshto shto te podsjeti na bivsega i onda malo "blokiras" pa ti se napune oci suza, ovaj te pita shto ti je a ti "nishta...polen"

    presmijeshno...
    I onda je mali veseljak odrastao i sve mu se samo kazalo...

    Jednog dana ce se i tebi samo kazati....Ti ako volis da patis ,ti ela slobodno, ja ti zaista ne branim neko i to voli Off and log out
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  25. #25
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    I onda je mali veseljak odrastao i sve mu se samo kazalo...

    Jednog dana ce se i tebi samo kazati....Ti ako volis da patis ,ti ela slobodno, ja ti zaista ne branim neko i to voli Off and log out
    klasicna chanka kad vidi da nije u pravu jer ne zna o cemu prica (jer nema iskustva) povlaci se iz rasprave uz peckanje

    ti ocigledno ne znas o cemu pricas ili o cemu se odje prica...ili znas ali ne razumijes, jer nemas iskustva sa tim...a zashto pricas o necemu shto sama nisi iskusila - to valjda ti bolje znas, dosada a
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •