View Poll Results: Pozicija vs Opozicija

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Pozicija

    34 35.79%
  • Opozicija

    61 64.21%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 202

Thread: Pozicija vs Opozicija

  1. #151
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    common law
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znate kad ce opozicija srusiti ovu vlast? hvala bogu nikad. nekate ljudi crnije ne moze bit no sto trenutno jeste, samo nam jos i srbijanci Fale da dodju na vlast pa da pocnemo opet stvarati veliku srbiju... I kad bih imao dokaze pred nosom da je M. Djukanovic narko-diler, opet bi njega glasao prije no ove opozionske dzukele na celu sa Medojevicem.

  2. #152
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogami odje ko da se vodi rasprava oceli opozicija ubiti poziciju pa je poslje nece bit
    nezavisnost zavrsena stvar, opozicija sve i da pokusaju da promjene cinjenicno stanje pada odma u vodu jer bi na eventualnom referendumu o tome propali opet
    mjenjajmo ovu vlast pa ako sliedeci nevaljaju mjenjajmo ih opet i sto prije zakon poslije 8 godina mandata na bilo kojoj javnoj funkciji pa pa nema vise no friski ljudi
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  3. #153
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pa bitno je samo jednom da padne, da narod vidi da može nešto da promijeni, onda više neće bit problema za mijenjanje ostalih, samo da ovaj početni korak savladamo

  4. #154
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    common law
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa bitno je samo jednom da padne, da narod vidi da može nešto da promijeni, onda više neće bit problema za mijenjanje ostalih, samo da ovaj početni korak savladamo
    kako zamisljas nasu drzavu na celu sa medom, mandicem i ostalom druzinom? I don't think so :joint:

  5. #155
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Exploratores View Post
    kako zamisljas nasu drzavu na celu sa medom, mandicem i ostalom druzinom? I don't think so :joint:

    Premotaj ostale strane, već smo to ispričali 100 puta, nema potrebe opet

  6. #156
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maggelan View Post
    Ti brkas loncice i za tebe ja Drzava Crna Gora isto sto i DPS. Sto se tice simbola znas ti dobro ko ih je izmislio i na koji nacin ovjekovjecio. Simboli CG treba da budu stvar opstenarodnog konsenzusa i kao takvi izglasani i potvrdjeni na referendumu, i onda nece biti majcinog sina koji ih nebi postova i mirno staja pred njima. Nije CG Hrvatska i Slovenija ili BiH pa da joj Milo Djukanovic sije zastavi i pjeva himnu koji je njemu milozvucan. CG je sve to imala i prije njega i trebalo je to samo vratiti tamo okle je maknuto.....
    prika procitaj ponovo moj post. ponavljam ja sam Crnogorac i dobro znam svoju istoriju, bogu hvala prenesena mi je od nekog ko se rodio u nezavisnoj crnoj gori, ko nije mogao da podnese godine ubijanja nasheg identita. i ja ti preporucujem da procitash shta sam napisao za dps. najmanje zlo u ovom trenutku. dok se to ne promijeni, ja pratim logiku zdravog razuma. pozzdrav
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  7. #157
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A šta to dobro vidiš u poziciji čega nema u opoziciji pa im daješ glas?
    Od opozicije nijesam čuo ništa što se tiče ekonomije. Samo im je na pamet Kosovo, Srbija, Milo kriminalac. J****a ih i Srbija i Kosovo na kvadrat. Šta me briga za njih, Hrvatsku, BiH... ne živi se od toga.
    Kad im prioritet bude ekonomija, razvoj svoje kuće, a ne voditi brige komšije i svuđe blatiti i omalovažavati CG, onda će imati podršku. Ali ova garnitura to neće nikad uraditi.
    Mi u CG na prste jedne ruke možemo izbrojati firme koje nešto proizvode, a još manje onih koje izvoze. Ovo treba da je prioritetno polje u borbi za glasače.
    Pozicija opet pruža neku sigurnost penzionerima i činovnicima (nemam ništa ni sa jednim ni sa drugim), CG je ostvarila ogroman napredak za ove 3-4 godine. Ne zaboravite prije 2006. bili smo po svemu posljednji u grupi ex-Yu zemalja. Sada smo iza Hrvatske. Ko ne vjeruje neka samo preskoči do Hercegovine, istočne Bosne, sve će mu biti jasno. Ja sam skoro bio u Rudom i u gradu sam vidio više opanaka nego kad nas na nekom selu. Ovo što prolaze kroz Sandžak vide veliku razliku između SRB i našeg dijela.
    Da zaključim. Ima li pozicija mana? Ima i to podosta! Koristi li to opozicija? Ne!

  8. #158
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    A sto ti osta onda od opozicije?
    Ne znam i ne interesuje me.

    Neka se sami dogovore sto ce, kako ce i da li ce. Moji licni uslovi su jasni, a za sad su to ne samo moji, nego uslovi vecine u Crnoj Gori.

  9. #159
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Od opozicije nijesam čuo ništa što se tiče ekonomije. Samo im je na pamet Kosovo, Srbija, Milo kriminalac. J****a ih i Srbija i Kosovo na kvadrat. Šta me briga za njih, Hrvatsku, BiH... ne živi se od toga.
    Kad im prioritet bude ekonomija, razvoj svoje kuće, a ne voditi brige komšije i svuđe blatiti i omalovažavati CG, onda će imati podršku. Ali ova garnitura to neće nikad uraditi.
    Mi u CG na prste jedne ruke možemo izbrojati firme koje nešto proizvode, a još manje onih koje izvoze. Ovo treba da je prioritetno polje u borbi za glasače.
    Pozicija opet pruža neku sigurnost penzionerima i činovnicima (nemam ništa ni sa jednim ni sa drugim), CG je ostvarila ogroman napredak za ove 3-4 godine. Ne zaboravite prije 2006. bili smo po svemu posljednji u grupi ex-Yu zemalja. Sada smo iza Hrvatske. Ko ne vjeruje neka samo preskoči do Hercegovine, istočne Bosne, sve će mu biti jasno. Ja sam skoro bio u Rudom i u gradu sam vidio više opanaka nego kad nas na nekom selu. Ovo što prolaze kroz Sandžak vide veliku razliku između SRB i našeg dijela.
    Da zaključim. Ima li pozicija mana? Ima i to podosta! Koristi li to opozicija? Ne!
    Evo ti jedan koncizan i jasan primjer zašto treba glasati opoziciju!
    Ako dođu na vlast donjeće se i primjeniti zakon o porijeklu imovine gdje strana koja ima ogromni kapital treba da dokaže kako ga je stekla!
    Sve mora do detalja dokumentovati.
    Po procjenama primjenom tog zakona inkasiraće se nekoliko STOTINA MILIONA EURA( pokretna, nepokretna imovina...).
    Znači odmah u korijenu imaš investicije u Grnu Goru, ber kreditnih linija, zaduživanja, stranih sumnjivih firmi...
    Od naših( mojih i tvojih) para koje su bile u posjedu BIZNISMENA investiramo u nova radna mjesta!
    DPSDP NIKADA NEĆE PRIMJENITI TAKAV ZAKON I SAMIM TIM NEKOLIKO STOTINA MILIONA EURA IMAMO MANJE U BUDŽET!
    Imali jednostavnijeg razloga, jer kažeš da ti se smučilo Kosovo, Srbija, Hrvatska ...od ovog da glasaš za opoziciju!
    Čisti da ne može biti čistiji EKONOMSKI INTERES!!!
    Libertas

  10. #160
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Od opozicije nijesam čuo ništa što se tiče ekonomije. Samo im je na pamet Kosovo, Srbija, Milo kriminalac. J****a ih i Srbija i Kosovo na kvadrat. Šta me briga za njih, Hrvatsku, BiH... ne živi se od toga.
    Postoji gomila opozicionih stranaka koji uopste ne pominju okolne drzave. Sto se ekonomije tice sasvim sam siguran da nisi ni pogledao program neke od tih partija

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Mi u CG na prste jedne ruke možemo izbrojati firme koje nešto proizvode, a još manje onih koje izvoze. Ovo treba da je prioritetno polje u borbi za glasače.
    Pa je opozicija za to kriva? Vidim koliko je to prioritetno glasacima kad opet jedni te isti dobijaju

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Pozicija opet pruža neku sigurnost penzionerima i činovnicima (nemam ništa ni sa jednim ni sa drugim)
    Eto to je to...birokrate i partitokrate, i sine samo da ne bude rata
    She is only here to annoy herself!

  11. #161
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ne znam i ne interesuje me.

    Neka se sami dogovore sto ce, kako ce i da li ce. Moji licni uslovi su jasni, a za sad su to ne samo moji, nego uslovi vecine u Crnoj Gori.
    Tanka je ta tvoja "vecina".. Drugo je kad kazemo da smo vecina nahebali uskoro. To je vec nesto realnija prica.
    Last edited by nernst; 23-03-10 at 14:06.

  12. #162
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Glasao bih opoziciju ali bez SNS-a, NS i sličnih fašističkih stranaka.

    Ako bi se Žarko Rakčević vratio u politiku dobio bi moj glas.

    A čisto sumnjam da bi opozicija donijela takav zakon o porijeklu imovine. Lako bi ih ovi tajkunu kupili, ili bi i oni omastili brke.

    Opozicija treba da iskoristi slabosti pozicije.

    Jednostavno CG opoziciji trebaju nova lica koja će, eventualno ako osvoje vlast, voditi CG ka EU, a "zahvaliti" se Srbiji, Rusiji i sličnima na "pomoći". Opozicija koja će uvažavati državu i sve njene narode, a ne samo one koji su joj u prefiksu.
    Sve dotad, aktuelna pozicija će se održavati na vlasti.

    I ne mogu da kažem da pozicija nije donije ništa dobro CG. Uporedite samo period prije i poslije referenduma. Sigurno da bi se nastavio pozitivan trend investicija u CG ali ne može se protiv jače sile.
    Last edited by Escobar_BP; 23-03-10 at 14:16.

  13. #163
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Facebook status:
    Nebojsa Medojevic Ne moze se kanalizacija čistiti , a da ne zasmrdi i da te neko ***** ne pogodi..



    Nebojsa Medojevic Ovo je izjava ejdnog velikog politicara -refromiste..nije moja


    5 minutes ago


    Ne palite se cdm strucnjaci..
    Nebojsa Medojevic To je bilo u septembru 2006....Od tada ni traga ni glasa od Super marine za Mega Jahte...Nista od transformaciej Tivta u novi Monet Carlo...a 500 porodica je ostalo bez prihoda...
    26 February 2009 at 12:10

    "U Porto Montenegro još 100 mil. EUR"
    http://www.b92.net/biz/vesti/region....&nav_id=415453

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ljudi opoziciji najviše zamjeraju te državne simbole, kao i vodjenje prosrpske politike. Kao odmah bi po povukla deklaracija o priznanju nezavisnosti Kosova i odma bi se pripojili Srbiji.
    Prvo, recimo da se može napraviti neki kompromis oko simbola, a ako ne može neka ih i promijene, ne živi se od toga, to ti bila mala cijena za platiti ako bi već promijenili vlast.
    Druga stvar je znatno bitnija a tiče se spoljne politike. Ne može se tek tako poništiti deklaracija o kosovu, poništiti naša nezavisnost i slično. Sve to ide po naredbama amerike i EU, ni pozicija sigurno nije samovoljno donosila te odluke. Problem je u tome što narod zaborvlja uticaj zapada u tim stvarima pa misle da bi opozicija odjednom mogla promijeniti svu spoljnu politiku tek tako.
    Ne zivi se od simbola, ali vecini se ne svidja da mijenjate simbole jer neki osim ekonomske, osjecaju povezanost sa domovinom. Ekonomija treba da bude vazna tema (i najvaznija) , ali dok god ima nekih namjera da se dolazi do kompromisa sa simbolima, skracivanje himne (i ako sam na pocetku bio za to, ne vidim sta sadasnja himna nekom smeta) itd... ti politicari nece dobijati glasove od vecine. Simboli su takvi kakvi su, ko nije da kazem emotivno vezan, bar neka postuje, nista se drugo i ne trazi.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  14. #164
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Tanka je ta tvoja "vecina".. Drugo je kad kazemo da smo vecina nahebali uskoro. To je vec nesto realnija prica.
    Koliko god da je tanka, ma je većina.
    Svakako kad bih ja gledao kako je tanka tvoja manjina kod mene na Cetinje, recimo, jednako bi mi se tankom činjela i kineska manjina u CG, pa opet pristajem na to da glede CG sadašnjosti i budućnosti u našoj zemlji postoje dijametralno suprotni pogledi.

    I da naravno postoji određena dosta velika grupa ljudi koji nijesu željelji da zemlja u kojoj žive bude nezavisna, ali da je ta grupa manjina u odnosu na ovu drugi i da je po mom skromnom mišljenju, a i iskustvu, ta manjina danas manja no što je bila 22.maja 2006. godine.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  15. #165
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Suplja prica, i nista sa njom necete dokazati nama, to je jedna gadna zamjena teza. No sto cemo sa KAP-om, rudnicima boksita, Tehnostilom? Ajmo malo o ekonomiji ipak (ili nam je pukao budzet u South America).
    Last edited by nernst; 23-03-10 at 15:05.

  16. #166
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Suplja prica, i nista sa njom necete dokazati nama, to je jedna gadna zamjena teza. No sto cemo sa KAP-om, rudnicima boksita, Tehnostilom? Ajmo malo o ekonomiji ipak (ili nam je pukao budzet u South America).
    nomamo mi sto pricat o tim preduzecima,nisu u vlasnistvu drzave,cak i KAP u koga je drzava slupala pare,jos nije prenio 50% akcija na drzavu,to tek krajem narednog njeseca....

  17. #167
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Kad im prioritet bude ekonomija, razvoj svoje kuće, a ne voditi brige komšije i svuđe blatiti i omalovažavati CG, onda će imati podršku. Ali ova garnitura to neće nikad uraditi.
    Mi u CG na prste jedne ruke možemo izbrojati firme koje nešto proizvode, a još manje onih koje izvoze.
    Ne vjerujem kakva izjava, vjerovatno najbolja ikad na ovom forumu

    Tacno sam znao da je opozicija kriva za to, ovi sa vlasti se toliko trude, ali im opozicija pokvarena ne da da razviju drzavu...

  18. #168
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pricacemo o vladinim propalim privatizacijama onda? Sve je to ranije bilo narodno, ko ga prodade i kome?

  19. #169
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Pricacemo o vladinim propalim privatizacijama onda? Sve je to ranije bilo narodno, ko ga prodade i kome?
    sada nakon 20 godina od pada socijalizma zaludno je pricati,jedina privatizacija koja je uspjela u metalskoj idustriji je japanski daido metal(nekadasnja industrija kliznih lezajeva),ostalo je sve katasatrofa socrealistickih preduzica,opterecenih starim dugovama,starom tehnologijom i viskom zaposlenih.Nema im lijeka,samo tavorenje...

  20. #170
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pa uzese se neka pare od tih privatizacija, ako ne grijesim?

  21. #171
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    greskaaaaaa

  22. #172
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    nomamo mi sto pricat o tim preduzecima,nisu u vlasnistvu drzave,cak i KAP u koga je drzava slupala pare,jos nije prenio 50% akcija na drzavu,to tek krajem narednog njeseca....

    Minjo pravis li se ti ne informisan odje, da ne kazem nesto grublje ? Vlada je ta koja je ta preduzeca prodala, tako da nema pravo da pere ruke od tih ljudi koji tamo rade i onih koji upravljaju tim ljudima. Vlada je ta koja ima pravo na jednostrani raskid ugovora na stetu kupca, ako kupac ne izvrsava preuzete obaveze, a ne jos da im sipa pare.

  23. #173
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba platiti ove vlasnike da ostanu,pored Kine,metalurgija je u Evropi ugasila,pobjegli vlasnici Splitske zeljezare a radnici strajkovali gladju do prosle sedmice,Zenica utuljena,Smederevo radi koliko i Niksic,nema tu srece...

  24. #174
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarNK View Post
    Ne vjerujem kakva izjava, vjerovatno najbolja ikad na ovom forumu

    Tacno sam znao da je opozicija kriva za to, ovi sa vlasti se toliko trude, ali im opozicija pokvarena ne da da razviju drzavu...
    Nijesam ni rekao da je opozicija kriva za to, već da opozicija ne iskorištava slabosti pozicije. Opozicija je sem PzP je, draži kamen Srbije nego cijela CG. Kad dođe neka normalna opozicija koja će u prvi plan staviti probleme svoje kuće, a ne svako malo trčati kod komšije za instrukcije onda će oni dobiti moj glas.
    Dobro bi bilo da se na političku scenu vrati Žarko Rakčević, vjerujem da bi on nešto mogao i da promijeni.

    A ovo što se tiče KAP-a i sličnih preduzeća trebalo je po mom mišljenju "bezbolno" ugasiti '90-ih. Sada se samo kupuje socijalni mir jer niko nema petlju toliko ljudi da pošalje na biro na današnje vrijeme.

  25. #175
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    sada nakon 20 godina od pada socijalizma zaludno je pricati,jedina privatizacija koja je uspjela u metalskoj idustriji je japanski daido metal(nekadasnja industrija kliznih lezajeva),ostalo je sve katasatrofa socrealistickih preduzica,opterecenih starim dugovama,starom tehnologijom i viskom zaposlenih.Nema im lijeka,samo tavorenje...
    Ta su preduzeća tapkala u mjestu 20+ godina. Tehnologija zastarjela. radnici ostarali sa velikim potraživanjima, zgrade oronule, i ko da ulaže u takvo nešto?
    Mislim da će teška industrija u Evropi teško moći da konkuriše Kini, Indiji, Brazilu. Tekstilna, obućarska već su izgubile tu bitku. Jednostavno radna snaga čini svoje. Evropa se okreće visokoj tehnologiji, uslugama.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pozicija eminentnih Katoličkih sveštenika/naučnika
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-08, 19:57
  2. Opozicija vs. Opozicija
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 24-10-07, 22:06
  3. pat pozicija
    By dylan|stark in forum Ljubav
    Replies: 120
    Last Post: 23-05-07, 18:56
  4. Opozicija
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 27-04-07, 11:10
  5. Vlast ili Opozicija?
    By Rolex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 06-06-04, 08:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •