Results 1 to 13 of 13

Thread: 60 % za nezavisnost po najnovijoj anketi !!!

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default 60 % za nezavisnost po najnovijoj anketi !!!

    Ovo je iz danasnje "Republike"

    Istraživanje Građanske alternative

    Većina za referendum

    PODGORICA - Gotovo 74 odsto građana Crne Gore izašlo bi na referendum o njenom državnom statusu, od čega bi za nezavisnost glasalo 60 odsto, pokazuju rezultati istraživanja nevladine organizacije Građanska alternativa.
    Ta organizacija predstavila je na konferenciji za novinare rezultate istraživanja javnog mjenja, prema kojima bi se protiv nezavisnosti izjasnilo 32 odsto.
    Rezultati pokazuju da od ukupnog broja anketiranih nezavisnost Crne Gore podržava 48 odsto, protiv je 35, dok je neopredijeljenih oko 12 odsto građana.
    U slučaju raspisivanja neposrednih izbora za parlament državne zajednice na glasanje bi izašlo skoro 51 odsto anketiranih, 37 odsto ne bi glasalo, a preko osam odsto je neopredijeljenih. Više od 42 odsto anketiranih smatra da treba održati neposredne izbore za parlament državne zajednice, oko 13 posredne, a čak 20 odsto ocjenjuje da ne treba organizovati ni jedne niti druge.
    Radom crnogorske Vlade nezadovoljno je preko 63 odsto građana, a Skupštine 59 odsto anketiranih.
    Protiv izgradnje Hidroelektrane “Buk Bijela” i potapanja rijeke Tare izjasnilo se više od 83 odsto ispitanika, dok je deset odsto bilo protiv.
    Broj pristalica i protivnika priznavanja prava upotrebe crnogorskog jezika je izjednačen - 45 odsto, a neopredijeljeno je oko osam odsto.
    Građani Podgorice, obuhvaćeni istraživanjem, zadovoljni su radom gradonačelnika Miomira Mugoše, jer se 52 odsto anketiranih tako izjasnilo.
    Građanska alternativa je istraživanje sprovela u 17 crnogorskih opština na uzorku od oko 1,2 hiljade stanovnika, u drugoj polovini novembra i prvoj decembra. Predsjednik Građanske alternative Vladimir Đurović kazao je da su im u koncipiranju pitanja pomogli profesori Pravnog fakulteta Srđan Darmanović i Nebojša Vučinić.

    (Mina)

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Bice bice ako boga imaaaaa !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ama ljudi toseje znalo cimje Milo doso na vlast, oni prije Mila nijesu smjeli zivjet bez Srbije, mislili su daje Srbija jedina zemlja na svijetu druge nema? "Milo je Kralj"
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po nezavisnoj anketi koju sam ja sproveo za nezavisnu Crnu Goru je 66,7%.

    :wink: Jeste li srećni? :P

    Pa niste valjda sumnjali u to da će nezavisne ankete biti protiv nezavisnosti??? :roll:

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ti je takozvana kvantitativna propaganda (po kvantitetu, ne kvalitetu ili drugim merama), kada se jedna stvar ili uveličava ili umanjuje kako bi se dobila određena poruka. Kao npr. kada za nešto kažeš: "Ma nije to ništa, ima goreg", a onda drugome za isto govoriš: "Pa to je prava katastrofa, gde se baš to nađe.." Drugi primer: neko pati što je recimo visok svega oko 1,78 metara. Ja mu kažem: "Znaš šta, prosečna visina u Evropljane je oko 1,77 metara, dakle ti si čak veći od prosečnog Evropljanina", ili mu ali nabacim: "U mom rodnom kraju svi su najmanje 1,90 m, ti si stvarno patuljak!"

    U vezi gore pomenute ankete poruka glasa ovako: Razjedinjenje Crne Gore i Srbije je neizbežno, to i sama većina Crnogoraca tako hoće, i ti ako želiš da budeš "up to date" prihvatićeš tu opciju.
    Time trebaju da se kupuju oni Crnogorci, koji spadaju u neodlučene po pitanju razjedinjenja. Jer da zaista postoji jasna većina u Crnogorce za razjedinjenje, onda se ne bi pravila takva buka o tome, referendum bi bila sasvim normalna stvar, i onda zBogom! Ovako ali dođem npr. sa jednom nezavisnom anketom koja govori da postoji većina za razjedinjenje, tu anketu u medijama uveličavam, istovremenom donesem jednu popularnu odluku kao ono sa Tarom, i već imam u mnogima jedan pozitivni prijem te ankete... Prosta manipulacija!
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Chekamo ove shto im pamet sporo stize iz dupeta do glave.

    Kad se to desi, bice 100%.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kome prebrzo predje taj put...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najtacniji odnos bi bio 54% koji vole Crnu Goru i nazalost velik procenat onih koji bi htjeli da CG bude dio Srbije (provincija kao Leskovac ili Vranje) 46% ali ipak je bitnije sto misli VECINA!

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos samo da se to potvrdi i na referendumu!
    *Jesi li cuo koji ce biti uslov da bi EU i USA priznali rezultate referenduma, odnosno da bi se moglo govoriti o kvalifikovanoj vecini?
    U odnosnu na broj upisanih glasaca u glasackim kutijama se mora naci 50% +1 vazecih listica . Dakle u izlaznost se ne bi racunali prekrizeni listici, nepopunjeni... Tek ako je taj uslov ispunjen trazila bi se prosta vecina za.
    Smatra se da bi time protivnici nezavisnosti bili privoljeni da odustanu od ustavom propisane 2/3 vecine na referendumu i dva puta 2/3 u skupstini.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gotovo 74 odsto građana Crne Gore izašlo bi na referendum o njenom državnom statusu, od čega bi za nezavisnost glasalo 60 odsto, pokazuju rezultati istraživanja nevladine organizacije Građanska alternativa.
    Ta organizacija predstavila je na konferenciji za novinare rezultate istraživanja javnog mjenja, prema kojima bi se protiv nezavisnosti izjasnilo 32 odsto.
    Rezultati pokazuju da od ukupnog broja anketiranih nezavisnost Crne Gore podržava 48 odsto, protiv je 35, dok je neopredijeljenih oko 12 odsto građana.
    Jesam li ja ovdje jedini koji ovo primjecuje ? Samo 32% onih sto izadju bi glasali protiv nezavisnost, a od svih onih sto su ispitivani (znaci 74% + 26%) njih 35% bi bilo protiv nezavisnosti !?!?
    Znaci oko 8.5% svih gradjana (oko 25% sveukupnog broja za uniju) bi bilo protiv nezavisnosti, ali ne bi glasali !?
    A u isto vrijeme gore govore da od 74% svih gradjana sto bi glasali 60% bi glasali za nezavisnost, sto je 44.4% svih ispitanih, a onda dolje nastavljaju da je 48% svih gradjana za nezavisnost !?!? Znaci dobijamo 3.6% vise onih za nezavisnost odnekle. Okle !?
    Da ne spominjem kako rezultati za sveukupan broj kad se sabere je 95%. Sta je onda bila cetvrta mogucnost za odgovor ?!

    Volio bih da malo pogledam tu njihovu analizu, naravno s "pretpostavkom" da su zaista radili anketu (u sto jako sumnjam).

    P.S: Dosta sam dangubio, imam ispit za 3-4 sata, odoh.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  11. #11
    brdjojeb Guest

    Default

    u strahu su velike ochi. oni nisu sigurni da bi im marovic glasao nezavisnos, a ne onoliki silni narod crne gore, brda, boke, sandzaka i primorja!! 2+2= 645% za nezavisnost!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa bas zato sto republika daje takve izjave imaju i dobru reputaciju
    tiraz 2500 )
    hahaha
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Onije te govore serbaljski 89% , onijeg te su pravoslavci 76% oinije te su trcali bosi za grackom muzikom 35% , serbalja 63% sve ukupno serba u CG 635% :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :burp: :burp: :burp: :ass: :ass:
    Ada dosadili ste bogu i narodu sa procentima :wink:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •