Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: vjenčanje- kamen spoticanja

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Red face vjenčanje- kamen spoticanja

    Zamislite par koji deset godina živi u vrlo harmoničnoj zajednici, reklo bi se da se vole, da su posvećeni jedno drugome, odluče da "ozakone" tu svoju vezu i mjesec dana nakon vjenčanja- ljudi se razvode?!
    Mene zamalo šlog ne strefi danas!
    Vele da im se karakteri ne slažu...tačno ću počet vjerovat da bračni ugovor loše utiče na zajednicu!

    Zbilja, vjerujete li vi da neobavezna veza kod nekoga stvara privid harmonije, slobode, nemam pojma čega, a na najmanju pomisao da se "veže" ugovorom, nešto kvrcne u glavi i preokrene se, sputava...ovo je teška psihologija...mislim, ja ne shvatam kakva je razlika, ili se slažeš- ili ne, sa nekim i brak tu ništa ne mijenja...voliš, ne voliš, prosto kao pasulj, zašto bih više voljla bez papira, nego sa papirom i obratno? I zašto bi mi bio veći problem da odem, kad više ne želim da budem tu, ako sam obavezana nekakvom papirčinom? Veliki posa'!?
    Umije li neko da objasni ovo?:neutral:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,402
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    zbog toga cu ja imat par mjeseci probe pred brak.
    znaci zajedno se uselimo i vidimo jel to to

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mora da ima neki djavo u tom papiru ili mozda prevelika sigurnost pa misljenje da se moze "vise i dalje preko crte". Sllican slucaj je imao moj prijatelj i to je neshvatljivo kako se ta njegova izabranica promijenila poslije vjencanja. Sad se salimo da mu je sudjenje sa njom trajalo mnogo duze nego zvanicni brak, ali kad bila frka nije bilo do sale.
    Mozda je to kao u bioskopu - film pocinje kad se smraci
    Last edited by Hari Krisna; 14-03-10 at 00:31.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    zbog toga cu ja imat par mjeseci probe pred brak.
    znaci zajedno se uselimo i vidimo jel to to
    pa ovi su 10 godina živjeli zajedno?! I za 10 godina ne skontaše ko je kakav, no im je trebalo vjenčanje da za deset dana shvate koliko je ura?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    glupavi su, pa im se oprasta.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja bi ovo na ljubaF


    Iskreno pojma nemam,ne znam kako bih odgovorila nekom da dodje u takvu situaciju i kaze mi tako nesto kao tebi...Onako u afektu bih se vjerovatno nasmijala i pitala zasto su se onda vjencali uopste...
    Nikad mi se nisu dopadale veze koje su trajale po 10 godina a da za toliko vremena ne dodje do braka kao krune te njihove veze,zelje da se se dogodi prosidba,zatim dom,porodica,djeca...(nesto sto po meni ide nekim redom) I uvjek su mi vise mirisale na neku naviku nego na ljubav,
    mada ni vjencanje nije preduslov za srecu ako ljubavi i slaganja partnera nema,to stoji...No posto je par zivio zajedno,mozda je to vjencanje bio njihov poslednji pokusaj da uzdignu tu njihovu vezu tj da pokusaju jos nesto da je spase jer da su bili bas idilican par kako je izgledalo spolja opstali bi zar ne...?Mislim da su prosto priznali sebi posle tog poslednjeg pokusaja da ih vise nista ne vezuje,pa je vjencanje ispalo nesto krivo,a nije,stvar je prosto bila u njima...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    renaissance Guest

    Default

    Iskustvo - kad si sa nekim dugo u vezi, nametne se pitanje ili brak, ili raskid.Jedno od to dvoje presudi.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by renaissance View Post
    Iskustvo - kad si sa nekim dugo u vezi, nametne se pitanje ili brak, ili raskid.Jedno od to dvoje presudi.
    To sam cuo vise puta i od drugih ljudi, ali nikako mi nije jasno kako su te dvije krajnosti odjednom tako blizu.
    Razumijem da je jednom dosta, kaze ajd' zdravo ali takav izbor mi nekako cudan.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Umije li neko da objasni ovo?:neutral:
    Evo mogu ja.Kratko.
    Razlika između očekivanja i ishoda.
    Prevelika očekivanja uslovljena raznoraznim fazama nezrelosti,deluzivnog mišljenja,masovnih stavova,čega hoćeš.Na kraju se ispostavi da moraš da podižeš nečije prljave čarape,što nije baš seksi.I onda...
    Neki ljudi vole zemlju meda i mlijeka,šta ćeš.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    zbog toga cu ja imat par mjeseci probe pred brak.
    znaci zajedno se uselimo i vidimo jel to to
    Covjek objasnio.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veza je jedno, brak i jeste ka' kamen za vrat da ti je...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Meni to nekako liči na zasićenje u konkretnim slučajevima. Ne bih rekao da je pravilo. Ti što su deset godina bili zajedo pa se razišli poslije mjesec dana braka, isto bi im se desilo da su bili zajedno godinu dana, pa 9 godina u braku. To se slaže i za Artemisinim mišljenjem da je tu već nešto bilo da ne valja, pa su probali brakom da daju neki novi impuls vezi. Još ako nisu imali đece, sve se to oburda mnogo lakše. Imaju samo svoje interese u vidu, ne moraju da misle o nekom drugom.

    Iz bliskog okruženja znam za vezu od 10 godina, pola od toga žive zajedno. I jesu se odlučili za brak, skorije će ga sklopit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Definitivno necu zuriti u brak, takve su sve prilike, a iskreno sad i ne mogu da zamislim sebe u braku jer nisam organizovana ni oko sebe dovoljno dobro pored obaveza koje imam a ne za nekog drugog. Vremena za takav potez ima dosta ispred mene, mislim da to ljudi u vecini slucajeva rade iz prakticnih razloga i onda vide da nisu spremni na takvu obavezu.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zamislite par koji deset godina živi u vrlo harmoničnoj zajednici, reklo bi se da se vole, da su posvećeni jedno drugome, odluče da "ozakone" tu svoju vezu i mjesec dana nakon vjenčanja- ljudi se razvode?!
    Mene zamalo šlog ne strefi danas!
    Vele da im se karakteri ne slažu...tačno ću počet vjerovat da bračni ugovor loše utiče na zajednicu!

    Zbilja, vjerujete li vi da neobavezna veza kod nekoga stvara privid harmonije, slobode, nemam pojma čega, a na najmanju pomisao da se "veže" ugovorom, nešto kvrcne u glavi i preokrene se, sputava...ovo je teška psihologija...mislim, ja ne shvatam kakva je razlika, ili se slažeš- ili ne, sa nekim i brak tu ništa ne mijenja...voliš, ne voliš, prosto kao pasulj, zašto bih više voljla bez papira, nego sa papirom i obratno? I zašto bi mi bio veći problem da odem, kad više ne želim da budem tu, ako sam obavezana nekakvom papirčinom? Veliki posa'!?
    Umije li neko da objasni ovo?:neutral:
    Sklapanjem braka ljudi izgube mnoge licne slobode, sto su u vecoj mjeri individualisti to ce im brak teze pasti. Prije braka treba obavezno testirati vezu, useliti se u zajednicki prostor, podijeliti sve sto se da podijeliti ( racuni, problemi, obaveze...), uskladiti sve sto se da uskladiti ( zajednicko vrijeme, aktivnosti, interesi, prijatelji...), pa ako je u takvoj situaciji i dalje zivot prihvatljiv i zrtva vrijedna, onda se moze krenuti dalje ...

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zamislite par koji deset godina živi u vrlo harmoničnoj zajednici, reklo bi se da se vole, da su posvećeni jedno drugome, odluče da "ozakone" tu svoju vezu i mjesec dana nakon vjenčanja- ljudi se razvode?!
    Mene zamalo šlog ne strefi danas!
    Vele da im se karakteri ne slažu...tačno ću počet vjerovat da bračni ugovor loše utiče na zajednicu!

    Zbilja, vjerujete li vi da neobavezna veza kod nekoga stvara privid harmonije, slobode, nemam pojma čega, a na najmanju pomisao da se "veže" ugovorom, nešto kvrcne u glavi i preokrene se, sputava...ovo je teška psihologija...mislim, ja ne shvatam kakva je razlika, ili se slažeš- ili ne, sa nekim i brak tu ništa ne mijenja...voliš, ne voliš, prosto kao pasulj, zašto bih više voljla bez papira, nego sa papirom i obratno? I zašto bi mi bio veći problem da odem, kad više ne želim da budem tu, ako sam obavezana nekakvom papirčinom? Veliki posa'!?
    Umije li neko da objasni ovo?:neutral:

    Ključ cijele priče je ono što sam pocrvenio.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    zbog toga cu ja imat par mjeseci probe pred brak.
    znaci zajedno se uselimo i vidimo jel to to
    Bode me ovo malo u oci...
    Nisam sigurna da je to siguran nacin da uvidis da ces sa nekim super da se slazes...Sta god uradis nosi dozu rizika...I iskreno,polazeci od sebe,ako neko tokom zabavljanja sa mnom ne moze da me u dovoljnoj mjeri upozna i osjeti kako funkcionisem pa pronadje sebe u svemu tome i odluci ma sta bilo da je spreman da se bori za nas,uz sav rizik,bojim se da nikad i nece...Uvjek ce samo da odugovlaci a s time i da mi odnosi vrijeme i mogucnost da budem sa covjekom koji ce biti spremniji da bude moj saputnik u onolikoj mjeri koliko ja to mogu da budem...Hocu reci da mi upravo tako i izgleda kad kazes curi:"ajde da zivimo zajedno pa da vidimo prvo kako to ide pa ako ide vjencamo se a ako ne nista,idemo dalje svako za sebe" Jer time zapravo pokazujes svoju nesigurnost i nepovjerenje,a uz ljubav ne bi trebalo da je bude zar ne...

    Ovo je naravno samo moje misljenje...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ključ cijele priče je ono što sam pocrvenio.
    pa zato sam i napisala "reklo bi se..."
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Evo mogu ja.Kratko.
    Razlika između očekivanja i ishoda.
    Prevelika očekivanja uslovljena raznoraznim fazama nezrelosti,deluzivnog mišljenja,masovnih stavova,čega hoćeš.Na kraju se ispostavi da moraš da podižeš nečije prljave čarape,što nije baš seksi.
    i jos hrce kad spava

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Bode me ovo malo u oci...
    Nisam sigurna da je to siguran nacin da uvidis da ces sa nekim super da se slazes...Sta god uradis nosi dozu rizika...I iskreno,polazeci od sebe,ako neko tokom zabavljanja sa mnom ne moze da me u dovoljnoj mjeri upozna i osjeti kako funkcionisem pa pronadje sebe u svemu tome i odluci ma sta bilo da je spreman da se bori za nas,uz sav rizik,bojim se da nikad i nece...Uvjek ce samo da odugovlaci a s time i da mi odnosi vrijeme i mogucnost da budem sa covjekom koji ce biti spremniji da bude moj saputnik u onolikoj mjeri koliko ja to mogu da budem...Hocu reci da mi upravo tako i izgleda kad kazes curi:"ajde da zivimo zajedno pa da vidimo prvo kako to ide pa ako ide vjencamo se a ako ne nista,idemo dalje svako za sebe" Jer time zapravo pokazujes svoju nesigurnost i nepovjerenje,a uz ljubav ne bi trebalo da je bude zar ne...

    Ovo je naravno samo moje misljenje...
    Zajednički život je jedan skroz novi aspekt veze i tu kao da se počinje skoro iz početka. Nije to isto kao kad se dogovarate da se vidite par puta nedeljno, i onda se odjednom počne dijeliti stambeni prostor. Ipak tu ima dosta novih stvari koje tek treba da se sagledaju i kako funkcionišu u praksi. Možda je to i najkritičnija faza jedne veze... ako se to savlada može se mirno pičiti ka potpisivanju tog famoznog papira(uz obavezno predbračni ugovor :mrgreen
    I ljubav nužno ne briše automatski nepovjerenje i nesigurnost. Nikad ne možemo biti ni u šta stoprocentno sigurni, a kamoli u ljubavi koja je apsolutno relativna kategorija i koja je tako turbulentna

    Na kraju krajeva, prije nego što kupiš kola, ako si ozbiljan kupac i hoćeš nšto što će trajati relativno dugo, prvo ćeš ih isprobati iz prve ruke i provjeriti u kakvom su stanju
    Last edited by Mojsije; 14-03-10 at 22:38.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zajednički život je jedan skroz novi aspekt veze i tu kao da se počinje skoro iz početka. Nije to isto kao kad se dogovarate da se vidite par puta nedeljno, i onda se odjednom počne dijeliti stambeni prostor. Ipak tu ima dosta novih stvari koje tek treba da se sagledaju i kako funkcionišu u praksi. Možda je to i najkritičnija faza jedne veze... ako se to savlada može se mirno pičiti ka potpisivanju tog famoznog papira(uz obavezno predbračni ugovor :mrgreen
    I ljubav nužno ne briše automatski nepovjerenje i nesigurnost. Nikad ne možemo biti ni u šta stoprocentno sigurni, a kamoli u ljubavi koja je apsolutno relativna kategorija i koja je tako turbulentna

    Na kraju krajeva, prije nego što kupiš kola, ako si ozbiljan kupac i hoćeš nšto što će trajati relativno dugo, prvo ćeš ih isprobati iz prve ruke i provjeriti u kakvom su stanju

    Sve ja to imam na umu...Pitanje je samo koliko si spreman da rizikujes zbog osobe koju VOLIS..A
    ne volis je tek tako nego je volis zbog mnogih kvaliteta koja ona nosi u sebi i mnogo cega sto nalazis izmedju vas kao i toga kakvim te ona cini i ko si kad si kraj nje...
    Nekad naletis na neke veze kad se osjetis vidno nesigurno a onda sretnes osobu koja ti pomaze da te nesigurnosti budu manje i prosto znas da je to ona,i da si spreman da ucinis neki veliki korak,bez puno premisljanja i kako rekoh vidnog straha i oduglovacenja...

    I ne bih da uporedjujem ovo sa kolima...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Sve ja to imam na umu...Pitanje je samo koliko si spreman da rizikujes zbog osobe koju VOLIS..A
    ne volis je tek tako nego je volis zbog mnogih kvaliteta koja ona nosi u sebi i mnogo cega sto nalazis izmedju vas kao i toga kakvim te ona cini i ko si kad si kraj nje...
    Nekad naletis na neke veze kad se osjetis vidno nesigurno a onda sretnes osobu koja ti pomaze da te nesigurnosti budu manje i prosto znas da je to ona,i da si spreman da ucinis neki veliki korak,bez puno premisljanja i kako rekoh vidnog straha i oduglovacenja...

    I ne bih da uporedjujem ovo sa kolima...
    E ovako:

    Situacija 1: Dvoje ljudi, vole se i sve što ide uz to, hoće da vezu podignu na viši nivo i počnu zajednički život.

    Rasplet1: Sve ide super, i nakon nekog vremena se uzmu, imaju djecu i žive srećno do kraja života.

    Rasplet 2: Ubrzo skontaju da stvari ne idu onako kako su oni zamišljali, ne mogu da se dogovore oko nekih stvari u vezi zajedničkog života, pokušavaju da riješe nekako ali im baš i ne ide najbolje, neko vrijeme guraju probleme pod tepih, dok jednog lijepog sunčanog dana konačno ne pukne sve. Skontaju da im ne ide baš najbolje zajednički život pa odluče da ponovo žive odvojeno i da tokom narednog perioda malo razmisle i zajednički dodju do tog uskladjenja, ukoliko je moguće. Akcenat na tome da se veza nastavila.


    Situacija 2: Dvoje ljudi, vole se i sve što ide uz to, hoće da vezu podignu na viši nivo, UZMU SE i počnu zajednički život.

    Rasplet 1: Sve ide super, imaju djecu i žive srećno do kraja života.

    Rasplet 2: Ubrzo skontaju da stvari ne idu onako kako su oni zamišljali, ne mogu da se dogovore oko nekih stvari u vezi zajedničkog života, pokušavaju da riješe nekako ali im baš i ne ide najbolje, neko vrijeme guraju probleme pod tepih, dok jednog lijepog sunčanog dana konačno ne pukne sve. Ali pošto su u braku(a vjerovatno je i dijete na putu) situacija je masu komplikovana, ne mogu da se razdvoje tek tako i da odvojeno skontaju što i kako da rade. Nastave zajednički život i sve se syebe još više i veza skroz propadne.



    Ovako to meni izgleda, mislim da je izbor očigledan

  22. #22
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja pri ovoj pameti tvrdim da se nikad zenit necu

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Logicno da nemas boljeg rjesenja kad mislis da vjencanje mora da donese lose stvari i nevidjeni krah po dvoje...Ja kazem da ne mora.Moje sestre primjera radi nisu imale prilike da predhodno zive sa svojim muzevima neko vrijeme pa vide kako je to,nego zabavljanje od nekoliko mjeseci pa udaja i slobodno mogu da ti kazem da im nista ne fali,da imaju jednako dobre brakove,sa svim svojim losim i dobrim danima...Problem i to cest je u u nama,i u tome koliko se bojimo da s nekim dijelimo zivot pa smo tako vise kao neke pobegulje i kako vec rekoh iz vidnog straha odugovlacimo korak "vjencanje" pribjegavajuci testu zivota u dvoje prije odluke,a eto i primjera u temi...Neko to prizna a neko ne...
    Last edited by Artemis; 14-03-10 at 23:39.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Logicno da nemas boljeg rjesenja kad mislis da vjencanje mora da donese lose stvari i nevidjeni krah po dvoje...Ja kazem da ne mora.Moje sestre primjera radi nisu imale prilike da predhodno zive sa svojim muzevima neko vrijeme pa vide kako je to,nego zabavljanje od nekoliko mjeseci pa udaja i slobodno mogu da ti kazem da im nista ne fali,da imaju jednako dobre brakove,sa svim svojim losim i dobrim danima...Problem i to cest je u u nama,i u tome koliko se bojimo da s nekim dijelimo zivot pa smo tako vise kao neke pobegulje i kako vec rekoh iz vidnog straha odugovlacimo korak "vjencanje" pribjegavajuci testu zivota u dvoje prije odluke...Neko to prizna a neko ne...
    Ja ne kažem da vjenčanje MORA da donese loše stvari i krah. Naprotiv,prvo sam stavio situaciju 1 u kojoj se sve dobro završava.
    A ovo drugo je čisto zbog veće sigurnosti, smatram da nema potrebe žuriti i odmah se upuštati u sav taj novi svijet braka i zajedničkog života, ipak je to veliki korak. Treba iskoristiti ovo moderno vrijeme i te, kako ih zovu 'vanbračne zajednice', u kojima mladi ljudi nisu osudjeni od strane okoline ako žive zajedno a nisu se uzeli.
    Drugačije je vrijeme danas, nego prije par desetina godina. A i mi smo drugačiji. Primjetan je trend sve većeg broja raspada brakova i svih tih čuda i normalno je da ljudi u ovakvom vremenu teže da šanse za loše stvari svedu na što niži nivo. Čak i u slučaju ljubavi

  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja ne kažem da vjenčanje MORA da donese loše stvari i krah. Naprotiv,prvo sam stavio situaciju 1 u kojoj se sve dobro završava.
    A ovo drugo je čisto zbog veće sigurnosti, smatram da nema potrebe žuriti i odmah se upuštati u sav taj novi svijet braka i zajedničkog života, ipak je to veliki korak. Treba iskoristiti ovo moderno vrijeme i te, kako ih zovu 'vanbračne zajednice', u kojima mladi ljudi nisu osudjeni od strane okoline ako žive zajedno a nisu se uzeli.
    Drugačije je vrijeme danas, nego prije par desetina godina. A i mi smo drugačiji. Primjetan je trend sve većeg broja raspada brakova i svih tih čuda i normalno je da ljudi u ovakvom vremenu teže da šanse za loše stvari svedu na što niži nivo. Čak i u slučaju ljubavi
    Ne mislim ni ja da treba zuriti sa time,bas zato sto jeste veliki korak ali ako ga nakon dovoljno vremena cinis sa pravom osobom ne cini izbor toliko teskim...

    Istina je da je moderno doba puno razmazenih djevojcica i djecaka koje ni posto ne znaju i nece da cuju da ponekad moras i da pretrpis kao i zrtvujes neke stvari...Zbog toga je i toliko brakova koji se svakodnevno raspadaju...



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VjenČanja u crnoj gori-dekoracija
    By mimi in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 25
    Last Post: 07-12-15, 18:11
  2. K: Sigu - kamen za akvarijum
    By BOKI in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-10, 13:15
  3. VJENČANICA...kupiti ili šiti?!
    By makica-pakica in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 43
    Last Post: 15-05-07, 07:16
  4. Medjuvjerska mrznja kamen spoticanja crnogorskog drustva
    By Ego_and_his_own in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 10-11-05, 13:18
  5. Kamen za sramotu
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 05-05-04, 13:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •