Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 113

Thread: jednakost polova

  1. #76
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, ali ima li ih isto koliko i prostitutki (zenskih da naglasim da me neko ne napadne)...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To vec ne znam,nijesam imao nikakvih kontakata sa njima.Ali,iako ovih prostitutki ima vjerovatno vise,to opet ne dokazuje nista.To je njihov izbor da se time bave(naravno,trgovinu bijelim robljem ovdje ne ukljucujem,jer pircamo o razvijenim demokratijama,a ne Moldaviji,Kini isl).
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  3. #78
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ej, Blitzkrieg ne kazem ja da sam imao ikakvog kontakta sa njima... ejjjj... Ali znati i njih (ne biznis) je kul...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  4. #79
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    heh,niko te nije ni optuzivao za to
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  5. #80
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svi smo mi jednaki i zene i muskarci:mad: MADA NAM ZANE DAJU INSPIRACIJU ZA ZIVOTOM SVI SMO MI ISTI BEZ PREDRASUDA BILO DA SI ZIGOLO ILI PROSTITUTKA

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  7. #82
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poshto ce sad ovdje poslije ovog linka Shalom,Mabus,Ihtus i kompanija da se pojave i izbache jedno 45 postova biblijskih i kuranskih citata,ljubazno bih zamolio moderatora da posljednji post izbrishe,prije nego shto bude kasno...
    Funestis,i tebi se izvinjavam,nije nishta protiv tebe upuceno,ali moramo biti malo oprezniji dok najezda prodje..
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  8. #83
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Necu ne boj se. Nemam namjeru da vas ovaj put edukujem, vec zelim da svojim zenama date jednaka prava, isto kao sto to imaju zene na zapadu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    Poshto ce sad ovdje poslije ovog linka Shalom,Mabus,Ihtus i kompanija da se pojave i izbache jedno 45 postova biblijskih i kuranskih citata,ljubazno bih zamolio moderatora da posljednji post izbrishe,prije nego shto bude kasno...
    Funestis,i tebi se izvinjavam,nije nishta protiv tebe upuceno,ali moramo biti malo oprezniji dok najezda prodje..
    Bilo bi zanimljivo čuti njihovo mišljenje o jednoj temi koju sam jednom davno započeo na nauci.

    Tako čačkajući po forumu naidjoh na ovi moj topik koji sam započeo ovako

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Čudan efekat moći kloniranja je da muškarac postaje nepotreban.

    Teoretski ako uzmemo da je moguće neograničeno klonirati nekog i da je za to potrebno samo imati jajnu ćeliju te genetski materijal osobe koju kloniramo i naravno maternicu koja će obaviti trudnoću, onda prihvatamo sljedeće:

    Moguće je za majku da radja samu sebe neograničeno.

    Nema potrebe za muškarcima pošto začeće u tom slučaju nije potrebno.

    U biti za preživljavanje ljusdske vrste potrebne su žene ali ne i muškarci.

    U nekom budućem vremenu postoji i te kako realna mogućnost da se prihvati kloniranje kao jedini način razmnožavanja što inplicira izumiranje muškarca te čitav svijet sačinjen samo od žena koje kloniraju same sebe.


    Sad ona gore iz mog predhodnog posta (osoba koja je napisala članak) je Wicca pa su mi se u glavi prespojile neke ideje i razmišljanja.

    Ali kako za sada te ideje i razmišljanja nisu još posve jasna hoću da vidim i tudja razmišljanja.

    Pa sad evo ovo moje i neke od njenih ideja iz gornjeg linka na tapetu.

    Inače u dosta tačaka se sa njom slažem.

  10. #85
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Bilo bi zanimljivo čuti njihovo mišljenje o jednoj temi koju sam jednom davno započeo na nauci.

    Tako čačkajući po forumu naidjoh na ovi moj topik koji sam započeo ovako



    Sad ona gore iz mog predhodnog posta (osoba koja je napisala članak) je Wicca pa su mi se u glavi prespojile neke ideje i razmišljanja.

    Ali kako za sada te ideje i razmišljanja nisu još posve jasna hoću da vidim i tudja razmišljanja.

    Pa sad evo ovo moje i neke od njenih ideja iz gornjeg linka na tapetu.

    Inače u dosta tačaka se sa njom slažem.
    Tu se varash...Rekli bi da je to u suprotnosti sa pravoslavljem/islamom,a onda bi izbacili jedno 568 citata da to i pokushaju dokazati...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  11. #86
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je moguće da majka samu sebe rađa istovremeno? Ukoliko bi se mladunče odvojilo od majke i ako bi mu zadali par udaraca da li bi i majka osjetila udarce koje mladunče trpi? Naravno da ne. Čovjek kao i svaka životinja se sastoji od tijela i duha. Jedan je duh u majci a drugi u mladunčetu. U Islamu se smatra da Bog daje dušu bebi nakon četrdeset dana u majčinom stomaku. Neke predaje govore nakon 42 dana. Što se tiče teorije da ženi nije potreban muškarac, smatram je apsurdnim. To zato što muškarac ženi kao i ona njemu nisu samo potrebni kako bi nastavljali potomstvo. U Quranu se npr. kaže: On je taj koji vas od jednog čovjeka stvara – a od njega je drugu njegovu stvorio da se uz nju smiri. (7, 189). Čovjek uz ženu nalazi ljubav, smiraj itd. Što se tiče toga da se u budućnosti može očekivati da bude više žena to je u hadisima davno rečeno, a da li se odnosi na stvar koju si ti Funestise naveo možemo samo nagađati. Ti hadisi idu ovako:
    Od Enesa, r.a., se prenosi da je rekao: Ispričat ću vam hadis kojeg vam niko poslije mene neće ispričati; čuo sam Allahova Poslanika, s.a.v.s., gdje govori: “Od predznaka Sudnjeg dana je manjkavost znanja, pojava i prisutnost neznanja, pojava nemorala (bluda), povećan broj žena i manjkavost muškaraca, tako da će na jednog upravitelja doći i po pedeset žena.” (Buharija, 1/178)
    U muslimovoj predaji se navodi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao : ”Nestat će ljudi, a ostat će žene, tako da će na jednog upravitelja doći i po pedeset žena.” (Muslim, 16/221)

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  12. #87
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se slazem sa Nitzscheom da "muskarca treba odgajati za borbu,
    a zenu za odmor ratnika, a sve ostalo je glupost."
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Kako je moguće da majka samu sebe rađa istovremeno? Ukoliko bi se mladunče odvojilo od majke i ako bi mu zadali par udaraca da li bi i majka osjetila udarce koje mladunče trpi? Naravno da ne. Čovjek kao i svaka životinja se sastoji od tijela i duha. Jedan je duh u majci a drugi u mladunčetu. U Islamu se smatra da Bog daje dušu bebi nakon četrdeset dana u majčinom stomaku. Neke predaje govore nakon 42 dana. Što se tiče teorije da ženi nije potreban muškarac, smatram je apsurdnim. To zato što muškarac ženi kao i ona njemu nisu samo potrebni kako bi nastavljali potomstvo. U Quranu se npr. kaže: On je taj koji vas od jednog čovjeka stvara – a od njega je drugu njegovu stvorio da se uz nju smiri. (7, 189). Čovjek uz ženu nalazi ljubav, smiraj itd. Što se tiče toga da se u budućnosti može očekivati da bude više žena to je u hadisima davno rečeno, a da li se odnosi na stvar koju si ti Funestise naveo možemo samo nagađati. Ti hadisi idu ovako:
    Od Enesa, r.a., se prenosi da je rekao: Ispričat ću vam hadis kojeg vam niko poslije mene neće ispričati; čuo sam Allahova Poslanika, s.a.v.s., gdje govori: “Od predznaka Sudnjeg dana je manjkavost znanja, pojava i prisutnost neznanja, pojava nemorala (bluda), povećan broj žena i manjkavost muškaraca, tako da će na jednog upravitelja doći i po pedeset žena.” (Buharija, 1/178)
    U muslimovoj predaji se navodi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao : ”Nestat će ljudi, a ostat će žene, tako da će na jednog upravitelja doći i po pedeset žena.” (Muslim, 16/221)

    Klon i jeste posebna individua (u tome se slažemo) iako ima isti genetski materijal sa majkom.

    Ali nije to poenta.

    poenta je u tome da je kloniranje realnost iako jos u povojima ima sve mogućnosti da postane legitiman način razmnožavanja kad se riješe pojedini problemi.

    Medjutim samo kloniranje negira potrebu za oplodnjom od strane muške osobe. Dovoljno je imati već razvijen genetski materijal koji se može uzeti i od same majke i u njenoj maternici ga ugraditi da se razvije nova osoba (koja je do duše genetski ista majka). Ovo u potpunosti negira mušku intervenciju.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    funestis, nemoj da mi razocharash mabusa, prijeko ste nam potrebni. najpotrebniji.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  15. #90
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Bonja the Zmaj;177335]Miliceeeeee,
    Slozicu sa da cak ni u pravnom smislu ravnopravnost nije postignuta, ali to se ne moze desiti preko noci. Milsim, pravno- to je i lakse, ali u stvarnom zivotu... Imas jednu CG koja je uvijek funkcionisala sa tacno definisanim ulogama muskarca i zene. Drustvo, kakvo je bilo crnogorsko, drugacije nije ni moglo prezivjeti, imajuci u vidu geografske uslove i ratnu proslost. Sada, kada se stvari mijenjaju, normalno je da se mijenja i uloga polova.
    No, ono sto meni smeta, jesu ove novokomponovane feministkinje (dakle, ne govorim o tebi, nego o vecini zastupnika te ideje u CG), koje se ubise od price, pokusavajuci da na silu uvedu neke norme, a kao da su pale s Marsa.
    Sutkinja, psiholoskinja.... i jos te smatraju fasistom i neobrazovanom osobom ako narusis pravila politicke korektnosti i kazes im da je to ******. tRAZE RAZNORAZNE KVOTE (30% zena u Parlamentu, sto je ponizenje za zene, a uz to zapostavljanje standarda kvaliteta)



    bonja slazem se sa tobom potpunonarocito sto se tice price o zastupljenosti zena u politici, pa je li ljudi bitan kvalitet ili kvantitet!!!
    mislim da ovom pricom feministkinje lijece neke komplekse, sto je poenta hoce li me neko zvati asistent ili asistentica, osim lijecenja komleksa naravno..

  16. #91
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Gledajući kroz istoriju, muškarci su uvijek bili bolji, superiorniji i to je činjenica...
    Bolji pisci, bolji filozofi, bolji političari, bolji biznismeni pa čak i bolji kuvari
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, ali kroz istoriju zene nisu negdje smjele a negdje mogle da se obrazuju, chak su morale pod mushkim imenima da objavljuju svoje radove. a prava su dobile istorijski gledano prije 5 minuta, pa ti vidi za kratko vrijeme napredak.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  18. #93
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    da, ali kroz istoriju zene nisu negdje smjele a negdje mogle da se obrazuju, chak su morale pod mushkim imenima da objavljuju svoje radove. a prava su dobile istorijski gledano prije 5 minuta, pa ti vidi za kratko vrijeme napredak.
    Pa vjerovatno s pravom! Vratile bi nas u kameno doba da su imale pravo glasa :monkey:

    A koji je to napredak molim te, ja ga još ne vidjoh
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vjerovatno jer su ti ruke na ochima i ushima, ali i na ustima, pa te to ne sprjechava da prichash svashta. nishta, ti onda nadji sebi momka ravnog tvojoj velichini.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  20. #95
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pa ajde molim te navedi mi jednu ženu koja je bolja od muškarca iz jedne od danas zastupljenih oblasti pa da vidimo...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uvjerena sam da je tvoja majka u gotovo svemu bolja od tebe.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  22. #97
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    uvjerena sam da je tvoja majka u gotovo svemu bolja od tebe.
    Baš naprotiv, jedino u kuvanju je bolja, i u engleskom što se gramatike tiče, u konverzaciji sam ja puno bolji
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  23. #98
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Pa ajde molim te navedi mi jednu ženu koja je bolja od muškarca iz jedne od danas zastupljenih oblasti pa da vidimo...
    sve zene su bolje od muskaraca...u svemu...medjutim, zenama nije potrebno da svoju superiornost stalno isticu, sto je svojevrsna potvrda da to i jesu...a ti se vidji...ima jedna stara narodna mudrost koja se ovdje moze jako lijepo preslikati "ko o cemu, ***** o postenju":mrgreen::mrgreen::mrgreen:

    Ovo je bilo malo saljivo i niposto smisljeno da uvrijedi ili unizi muski rod...superiornost ljudskog bica se ne mjeri, niti je odredjena njegovim polom (mada mnogi nedovoljno inteligentni i neobrazovani ljudi upravo taj "adut" vade iz rukava da bi sebi dali na znacaju), nego nekim sasvim drugim kapacitetima i kvalitetima...a ima medju pripadnicima oba pola sjajnih primjeraka. Danas su zene na vaznim mjestima, predsjednice vlade, predsjednice drzave, velikih kompanija i bice mnogo vise sasvim sam sigurna. Nijesu muskarci krivi, po mom misljenju, sto zene vrlo cesto prednost daju vaspitavanju i odgajanju djece, pa zapostave svoju karijeru ili biraju poslove koji ce im ostaviti koliko-toliko vremena da se posvete porodici.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #99
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Sa druge strane, vaspitavanje i odgajanje djece je za društvo mnogo važniji posao od onog koji obavljaju premijeri, predsjednici, a o vlasnicima velikih kompanija da ni ne govorim (oni su uglavnom štetni po društvo).

    Inače, meni je karijerizam prilično odvratna osobina. Ne bi je trebalo ohrabrivati ni kod jednog ni kod drugog pola.
    Last edited by MadGod; 02-03-09 at 10:49.

  25. #100
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Sa druge strane, vaspitavanje i odgajanje djece je za društvo mnogo važniji posao od onog koji obavljaju premijeri, predsjednici, a o vlasnicima velikih kompanija da ni ne govorim (oni su uglavnom štetni po društvo).

    Inače, meni je karijerizam prilično odvratna osobina. Ne bi je trebalo ohrabrivati ni kod jednog ni kod drugog pola.
    naravno, slazem se potpuno, zenske uspjehe u karijeri sam navela samo kao dokaz da one ukoliko zele slobodno mogu da napreduju i da to sto su zene nema znacaja ukoliko su ambiciozne i sposobne da obavljaju bilo koju funkciju.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •