Page 39 of 44 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast
Results 951 to 975 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #951
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sjećate li se kada je prije jedno 7-8 godina na Eurosportu, tokom prenosa Toura, stalno išla ova pjesma?

    Just to slip the skin...

  2. #952
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za meraklije biciklizma...



















    joškoja fotka više ovdje >>>


    a za koji dan i kompletan video...


    za meraklije 1600px... evo je ovdje >>>
    work hard & believe in January February forget about winter if you can © riders.me

  3. #953
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogrešan thread ali dobro.

  4. #954
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da su bgh i Recordare raspravljali o Lensu, pa da javim samo da sam napravio veliki kambek u zadnjih par dana što se tiče uspjeha u biciklizmu.

    Prije par dana Armstrong je imao sedam titula na Tur de Fransu više od mene.
    Dobrih par dana za mene. Vjerovatno i za sve nas.

    Btw, čitam i ne mogu da vjerujem kolike su dimenzije ove čitave situacije. Stvarno ogromna stvar, koja donekle utiče i na globalnu skalu bilo kog sporta, biciklizam isključen. Nevjerovatno, razmjere prevare i količine novca koje su bile u opticaju su gotovo pa nadrealne, kao i PR koji je ovog serijskog prevaranta pratio sve vrijeme dok je bio uspješan. Nadam se da postoji bilo kakav sud koji mu može oduzeti sve što je na ovaj način stekao i staviti ga tamo đe pripada - iza rešetaka.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  5. #955
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Čika Džo View Post
    Vidim da su bgh i Recordare raspravljali o Lensu, pa da javim samo da sam napravio veliki kambek u zadnjih par dana što se tiče uspjeha u biciklizmu.

    Prije par dana Armstrong je imao sedam titula na Tur de Fransu više od mene.
    Dobrih par dana za mene. Vjerovatno i za sve nas.

    Btw, čitam i ne mogu da vjerujem kolike su dimenzije ove čitave situacije. Stvarno ogromna stvar, koja donekle utiče i na globalnu skalu bilo kog sporta, biciklizam isključen. Nevjerovatno, razmjere prevare i količine novca koje su bile u opticaju su gotovo pa nadrealne, kao i PR koji je ovog serijskog prevaranta pratio sve vrijeme dok je bio uspješan. Nadam se da postoji bilo kakav sud koji mu može oduzeti sve što je na ovaj način stekao i staviti ga tamo đe pripada - iza rešetaka.
    Joe, ako mogu vishe, j.ebi mi oca. Na kraju krajeva, neka svako vjeruje u ono shto hoce i zheli da vjeruje.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #956
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako, Recordare.

    Na kraju krajeva, ljudi koji su krivi (ili nisu) se ponašaju u skladu sa tim jesu li krivi (ili nisu) i ja i ti nismo na nekom gubitku.

    Ja, recimo, nemam nijednu Livestrong narukvicu, nisam kupio nijednu knjigu (koje Amazon od danas listuje kao 'fiction' ) i nisam vjerovao u multimilionski brend ni finansijski, ni konceptualno. Slučaj je, na kraju krajeva, dobar pokazatelj dvije stvari:
    a) koliki stepen manipulacije je moguć u okviru jednog sporta (što poprilično mjerodavno pokazuje da bi se slično moglo desit' bilo đe i bilo kad);
    b) koliki stepen reaktivnosti je dominantan u 'svjetskim' medijima i društvu uopšte u zavisnosti od toga što ljudi više žele da pročitaju ili što je bliže istini.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  7. #957
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Čika Džo View Post
    a) koliki stepen manipulacije je moguć u okviru jednog sporta (što poprilično mjerodavno pokazuje da bi se slično moglo desit' bilo đe i bilo kad);
    b) koliki stepen reaktivnosti je dominantan u 'svjetskim' medijima i društvu uopšte u zavisnosti od toga što ljudi više žele da pročitaju ili što je bliže istini.
    U potpunosti sam saglasan. Jedina razlika izmedju nashih stavova je u tome shto u ovom konkretnom slucaju ti dozvoljavash samo jednu varijantu manipulacije, a ja vishe njih

    Jedan fin clanak koji jeste ponegdje previshe straightforward, ali fino sazhima neke stvari, izmedju ostalih i ove koje si ti pominjao:

    http://www.bellevuereporter.com/sports/175833251.html
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #958
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace, nezavisno od naseg misljenja o Armstrongu, 17 etapa Toura 2004 je bila jedna od najljepsih u istoriji ove trke, nevjerovatna borba kroz cijelu etapu, bjekstvo Virenka koji je u jednom momentu imao 8 minuta prednosti u odnosu na Lancea&co, stizanje na poslednjem usponu koje je predvodio Landis bukvalno unishtivshi citavu grupu osim 4 najbolja (Armstrong, Ullrich, Basso, Kloden) i zatim spektakularna jurnjava, napadi i kontranapadi na spustu koji se zavrsio (kao i etapa naravno) ovako:



    Da li je sva ova ljepota i uzbudjenje postignuta upotrebom dopinga? Mozhda, ali to ne mijenja cinjenicu: ovo su bili dani shto se biciklizma tice. Ovo su bili pravi, veliki shampioni. Ne samo Lance naravno, vec i njegovi konkurenti. Ullrich, Pantani, Basso, Virenque, Botero, Beloki i ostali. Ljudi koji su cekali jedan drugog kada dozhive pad, iako su mogli osvojiti zhutu majicu (ili je zadrzati) koristeci to. Biciklisti koji su do pobjeda dolazili hrabrom voznjom i napadima, kojima je taktiziranje bilo apsolutno strano, koji se nisu bojali da udju u "crvenu zonu".

    Ne sporim, i danas ima dobrih vozaca i lijepih etapa, ali josh uvijek se biciklizam ne mozhe primaci ovome. Contador je jedini vozac danasnjice koji mozhe sa 3 Toura sa pravom da nosi titulu velikog shampiona i koji vozi hrabro, napada i kad ne ide (recimo Vuelta ove ili Tour prosle godine) i bori se u svakoj prilici. Ali opet, kad cemo ponovo vidjeti OVAKVE bitke?



    Izvjesno, ne skoro
    Last edited by Recordare88; 27-10-12 at 21:40.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #959
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #960
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #961
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #962
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.cyclingnews.com/news/vuel...oute-announced

    Ruta objasnjava. Obratiti paznju na pretposlednju etapu.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #963
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ocekivao mnogo od intervjua, dobio josh manje. Priznao ono sto je morao, nista novo nije rekao. Proracunat je kao sto je uvijek bio, citava stvar djeluje kao PR trening. Blah.
    Fire in the hole!

  14. #964
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Inace, nezavisno od naseg misljenja o Armstrongu, 17 etapa Toura 2004 je bila jedna od najljepsih u istoriji ove trke, nevjerovatna borba kroz cijelu etapu, bjekstvo Virenka koji je u jednom momentu imao 8 minuta prednosti u odnosu na Lancea&co, stizanje na poslednjem usponu koje je predvodio Landis bukvalno unishtivshi citavu grupu osim 4 najbolja (Armstrong, Ullrich, Basso, Kloden) i zatim spektakularna jurnjava, napadi i kontranapadi na spustu koji se zavrsio (kao i etapa naravno) ovako:



    Da li je sva ova ljepota i uzbudjenje postignuta upotrebom dopinga? Mozhda, ali to ne mijenja cinjenicu: ovo su bili dani shto se biciklizma tice. Ovo su bili pravi, veliki shampioni. Ne samo Lance naravno, vec i njegovi konkurenti. Ullrich, Pantani, Basso, Virenque, Botero, Beloki i ostali. Ljudi koji su cekali jedan drugog kada dozhive pad, iako su mogli osvojiti zhutu majicu (ili je zadrzati) koristeci to. Biciklisti koji su do pobjeda dolazili hrabrom voznjom i napadima, kojima je taktiziranje bilo apsolutno strano, koji se nisu bojali da udju u "crvenu zonu".

    Ne sporim, i danas ima dobrih vozaca i lijepih etapa, ali josh uvijek se biciklizam ne mozhe primaci ovome. Contador je jedini vozac danasnjice koji mozhe sa 3 Toura sa pravom da nosi titulu velikog shampiona i koji vozi hrabro, napada i kad ne ide (recimo Vuelta ove ili Tour prosle godine) i bori se u svakoj prilici. Ali opet, kad cemo ponovo vidjeti OVAKVE bitke?



    Izvjesno, ne skoro
    Pratio sam davno biciklizam, pantanija i druzinu.... Navijao sam za jedno holandjanina, urlich se mozda prezivao (imao je naradzastu kosu)

    Uglavnom, vidim da branis Amstronga, a mozda citam izmedju redova, nije ni toliko bitno....

    Covjek se posra u sve ono sto je stekao na posten i neposten nacin; a usput kao neko ko je doprineo da proslavi ovaj sport, jos vise se posra u to i unazadio ga jedno 100 godina....

  15. #965
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Nisam ocekivao mnogo od intervjua, dobio josh manje. Priznao ono sto je morao, nista novo nije rekao. Proracunat je kao sto je uvijek bio, citava stvar djeluje kao PR trening. Blah.
    Pomalo me razocarao shto je priznavao uopste, jer sam se nadao da ce imati snage da izdrzhi i ostane prkosan do kraja. Shto se same price tice, treba imati u vidu da je tek na pola intervjua, nocas je drugi dio.

    Pobro, u momentu kad je Armstrong po drugi put zavrsio karijeru, biciklizam je bio i marketinshki i finansijski u najboljem polozaju u svojoj istoriji. Je li vrijedjelo otvarati trogodisnju istragu i unistiti sve to samo da bi se otkrila i medijima rastrubila necija upotreba dopinga prije 10 godina-neko ce reci jeste, neko nije, ali u svakom slucaju, Armstrong nije sam sebe razotkrivao da bi nanio stetu biciklizmu. Neko drugi je odradio taj posao.
    Last edited by Recordare88; 18-01-13 at 14:00.
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #966
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm, dakle nije kriv Armstrong koji je krsio pravila, nego oni koji su otkrili da je on krsio pravila. Originalno.

    Nego, ako se ne varam, on ovim priznanjem sad rizikuje i zatvor. Nadam se da ce se chim prije naci tamo.
    Fire in the hole!

  17. #967
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Hm, dakle nije kriv Armstrong koji je krsio pravila, nego oni koji su otkrili da je on krsio pravila. Originalno.
    Za krsenje pravila kriv je iskljucivo Armstrong. Za shtetu nanijetu biciklizmu nije. Nije krsenje pravila nanijelo shtetu biciklizmu, vec medijska halabuka oko otkrica o tome (ne samo oko Armstronga, nego jos od Anketila i Merksa nadalje), koja smanjuje popularnost sporta i tjera sponzore. A da se ne lazhemo, sama pravila su losha. Kako bi bilo koji pravnik rekao-ako se zakon ne moze implementirati, onda mijenjaj zakon. Opet, ne kazem samo zbog LA, vec generalno.

    A i kazhem-da cujemo i drugi dio, i naravno da vidimo shta ce Lance uraditi posle. Vec je najavio da ce svjedociti i pred USADA i pred UCI, na primjer. Iskreno, ne znam koliko je to dobro i za njega i za sport-ali njegova odluka.

    Nego, cudi me da nisi pohvalio rutu Vuelte. Imacemo tri bash interesantna gt ove sezone.
    Last edited by Recordare88; 18-01-13 at 14:12.
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #968
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  19. #969
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    eo ga intervju upravo na TLC sa armstrongom, ko nije gledao....

  20. #970
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    In vino veritas

  21. #971
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    398
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Jedno pitanje.Sad se uspostavilo (ili nije) da su se svi dopali u top periodu 2000-20007 ili kako li vec ?
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  22. #972
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Pocinje sa 'biciklizam me nikad nije zanimao'. Bla. Nije me dalje zanimalo da citam.

    Ja sam posle ovog intervjua josh vise ubjedjen da je Lance bolestan chovjek.
    Fire in the hole!

  23. #973
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Covjek izjavi kako ga vishe zanima "gledanje boje koja se sushi" nego TdF a onda raspreda o Armstrongovoj savjesti. Tekst je nidje veze. Kakve veze ima boja koja se sushi, Tur de Frans, pokojni djed i Armstrongova savjest to samo zna autor (iskreno, sumnjam da zna i on)

    Nego, proljecni klasici se priblizavaju, konacno da vidimo Cancellara-Boonen okrshaj, obojica zdravi i u dobroj formi.
    Deserve's got nothing to do with it.

  24. #974
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Dobro, možda je kiksao sa konstrukcijom na početku, ali očigledno je da je htio reći da nikad nije gledao biciklizam do pojave Lance Armstronga.
    A tekst je zanimljiv zato što je napisan iz ugla strastvenog navijača:

    Od tada sam redovno pratio šta se događa sa Lanceom Armstrongom. Podignutih ruku u zrak ponosno gledao kako pobjedonosno završava etape ili vrti pedale kroz Jelisejska žuta polja odjeven u žutu majicu i osvaja jedan, drugi, treći, četvrti, peti, šesti, sedmi...Tour de France. Volja pobjeđuje sve.

    Autobiografiju sam pročitao barem deset puta. Uz njegov dokumentarac plakao neprekidno. Uopšte nikada u životu nisam gledao nešto što bolje motiviše od dokumentarnog filma o Lanceu Armstrongu. Scena u kojoj Armstrong nakon operacija, hemoterapija, tone lijekova lomi, ali doslovno lomi Jana Ullricha u brdskoj etapi i zatim se okreće i vrišti ka nemoćnom Janu "Come on!!,Come on!!" učinila je da pomislim kako mogu da pomjerim zid. Odmah sam otrčao da igram basket. Bez obzira na doping, niko nikada nije vozio brdske etape kao Lance Armstrong. Kao da gledate bicikliste među kojima je čovjek na motoru koji se polako udaljava i niko ne može da mu se približi
    In vino veritas

  25. #975
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Dobro, možda je kiksao sa konstrukcijom na početku, ali očigledno je da je htio reći da nikad nije gledao biciklizam do pojave Lance Armstronga.
    A tekst je zanimljiv zato što je napisan iz ugla strastvenog navijača:
    U tom slucaju, moram reci da ga ne shvatam. Ja pratim biciklizam dugo, dugo vremena i svi vozaci za koje sam navijao su se dopingovali Taj ce se trend vjerovatno nastaviti, a iskreno da ti kazhem bash me briga. Ja se ne osjecam prevarenim nimalo. Ja sam gledao Pantanija (bio sam njegov fan, zatim Lanceov) kako razbija Ullricha na Galibieru 1998 ili Tonkova na Alpe di Pampeagu iste godine, i bash me je bilo briga je li dopingovan ili nije, a briga me i sad. Uzhivao sam u sjajnoj voznji, sjajnoj etapi i to je to. Ja sam gledao Armstronga kako unishtava konkurenciju u Sestriereu, Hautacamu, kako se bori pola po pola sa Pantanijem na Ventouxu, Courchevelu...Posle kako razbija Ullricha, Belokija, Gonzaleza, Bassa...Svi oni su bili vjerovatno nafilovani EPO-m, ali shta mene briga za to? Njihovo tijelo, njihovo zdravlje, a kako izgleda fizicki ni jednom ne fali dlaka sa glave, osim Pantaniju naravno koji se ubio, izmedju ostalog zbog istih ovih lovaca na vjeshtice shto se sad nasladjuju Armstrongovim padom. I sad uzhivam kad odem na youtube ili pogledam stare snimke tih etapa, nishta se tu nije promijenilo.

    E sad, moguce da je autor zgotivio Armstronga zbog pobjede protiv bolesti, i tako dalje. Medjutim, ni tada mi nije jasno gdje se on tu osjeca prevarenim-sa ili bez dopinga, Lance je tih 7 trka odvezao. Nije njegov klon vozio biciklo, vec on. E sad, ovaj drugi aspekt Armstrongovog ponasanja-parnice, zastrasivanje ljudi, moguci mobing u ekipi gdje je vozio-tu kapiram ljude shto su razocarani, mada iskreno svi mi u nashim poslovima i karijerama pravimo i radimo manje-vishe slicne stvari, pogotovo ako smo javne licnosti. Ali jbg, tu postoji prostor da ga osudish i kritikujesh. Ali da prica neko kako je prevaren zato shto je dopingovani Armstrong pobijedio dopingovanog Ullricha, a ne cisti Armstrong cistog Ullricha (a pritom, dok gleda trku na TV ili uzhivo nikako ne mozhe da zna ko je dopingovan i cime)-to je totalna glupost. Eto, taj lik shto si ga citirao i sam kazhe da je uzhivao u brdskoj etapi gdje je Armstrong pobijedio bez obzira na doping. Shta je onda problem?
    Last edited by Recordare88; 24-01-13 at 08:49.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 39 of 44 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 19:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 01:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •