Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Uredjenje u nezavisnoj Crnoj Gori

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Uredjenje u nezavisnoj Crnoj Gori

    Uredjenje u nezavisnoj Crnoj Gori

    Ocigledno je da se blizi ostvarenje naseg vjekovnog sna- postizanja medjunarodnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta nad nasom drzavom. Kada se vec jednom taj predugacki proces zavrsi, treba razmisliti o drzavnom i drustvenom uredjenju koje ce se u novoostvarenoj drzavi uspostaviti.
    Prije svega, Crna Gora treba da bude republika,ali republika koja ce postovati svoju tradiciju i istoriju. Toga postovanja sada nema. Nasa svijetla tradicija je izlozena neprekidnim napadima grupe nezavisnih intelektualaca, koji su svi ljevicarski ili anarhisticki raspolozeni. A zbog tragicnog napada na Dubrovnik, oni imaju municiju da obezvredjuju svu nasu tradiciju i nase pretke.Ja se nikad nijesam slagao sa napadom na Dubrovnik, ali isto tako moram da istaknem da nema drzave koja u svojoj istoriji nije pocinila bar jedan ratni zlocin, pa ipak postuje svoju tradiciju. Primjeri za ovo su svakako Njemacka, Britanija, USA...Tragicno je da nasi intelektualci znaju sve o npr ratu u Vijetnamu, a da ne znaju o npr Omer-Pasinom pohodu.Tragicno je i obezvredjivanje nasih vladara, pogotovo Petra 1 i 2 Petrovica Njegosa.Tragicno je da se 200godisnjica cuvenih pobjeda na Martinicima i Krusima nije obiljezila adekvatno.
    Drugi veliki problem je nasa kulturna politika, koja neshvatljivo puno forsira modernu umjetnost. Redovan sam posjetilac CNP-a i nijesam vidio nijednu pozorisnu predstavu radjenu po klasicnom djelu, osim prve"Gorski vijenac". Neshvatljivo je da se niko iz pozorista nije sjetio da postavi"Hamleta","Otela","Kaciperku",Per Ginta"..., dok je puno predstava radjeno po, cesto morbidnim i bizarnim djelima savremenih pisaca. Isto tako, forsira se postmodernisticko slikarstvo, dok se jos niko nije sjetio da kreira izlozbu renesansnih majstora Boke, koji su itekako bili priznati i poznati u tadasnjoj umjetnickoj Evropi.Savremena umjetnost se ne smije zapustiti, ali isto tako klasicna ne smije biti potpuno izbrisana iz kulturnih programa, kao sto je to ona sada.
    Apsurdno je da u udarnom televizijskom terminu dva sata gostuje urednik casopisa pod nazivom"Decko".Umjesto da se bori protiv homoseksualizma, koji je bolest kao i svaka druga , umjesto da promovise musko-zenski brak, zasnivanje porodice i zdravu seksualnu orijentaciju, televizija dovodi gej'aktiviste da propagiraju svoju izopcenost i bolest. Isto tako, treba se boriti i protiv abortusa, ali ne iz religioznih, vec i iz sasvim humanih razloga. Zasto uskratiti bez potrebe zivot djetetu koje, teorijski, moze da postane novi Njutn ili Tolstoj. Podrzati abortus ima isto smisla kao i podrzati cedomorstvo.
    Crnoj Gori fali jedna cvrsta konzervativna umjereno-desna partija, koja ce se boriti za ocuvanje vjekovnih moralnih normi, tradicije ,nacionalne kulture, a protiv anarhizma i zajednica koje predstavljaju rasadnike fizickih i dusevnih bolesti, kao i nemorala.Ja zelim nezavisnu drzavu, ali ne zelim novu Holandiju ili Dansku, gdje se 40 posto ljudi drogira a 15 posto boluje od side. Nadam se da ce se istomisleci ljudi kao ja u bliskoj buducnosti ujediniti u cilju afirmisanja pravih vrijednosti, koje vaze 2 milenijuma i koje ce, nadam se jos uvijek vaziti.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nabacao si jako mnogo stvari, a bogomi mnogo onako i nasumice. Dijete moze postati "novi Njutn ili Tolstoj", ali i novi Atila, "niko se nije sjetio da 'kreira' izlozbu renesansnih majstora Boke" jer nije bas to ni lako i zamisli ko i gdje sad ima ta djela. "Rasadnici fizickih i dusevnih bolesti" su svuda zabranjeni i svaka se drzava protiv toga bori sa manje ili vise uspjeha, a dje samo nadje one procente drogerasa

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default "Uredjenje" nezavisne CG

    Blitzkrieg:

    sa nekim stvarima se slazem: CNP bi mogao malo klasicnih predstava da iznese, ali oni ochito nemaju novca za tako nesto; Slazem se i sa tim da CG-om upravljaju lijevi od starta,

    ALI:
    Ako bi ovako uredio CG, onda nema potrebe da bude nezavisna, kad bi ionako bila nazadna balkanska zemlja u kojoj se paljevina i pljacka opravdava time sto su englezi to cinjeli u 16 vijeku i u kojoj su razliciti nacini zivota-bolest.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trt.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja zelim nezavisnu drzavu, ali ne zelim novu Holandiju ili Dansku, gdje se 40 posto ljudi drogira a 15 posto boluje od side. Nadam se da ce se istomisleci ljudi kao ja u bliskoj buducnosti ujediniti u cilju afirmisanja pravih vrijednosti, koje vaze 2 milenijuma i koje ce, nadam se jos uvijek vaziti.

    Argumenti koji se iznose sa ovakvim neistinitim podacima,
    ne zasluzuju komentar.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Ja zelim nezavisnu drzavu, ali ne zelim novu Holandiju ili Dansku, gdje se 40 posto ljudi drogira a 15 posto boluje od side. Nadam se da ce se istomisleci ljudi kao ja u bliskoj buducnosti ujediniti u cilju afirmisanja pravih vrijednosti, koje vaze 2 milenijuma i koje ce, nadam se jos uvijek vaziti.

    Argumenti koji se iznose sa ovakvim neistinitim podacima,
    ne zasluzuju komentar.
    И то ти је коментар.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uocio sam da dosta odgovora pristize na moj tekst, pa cu probati da podrzim ili opovrgnem onoliko njih koliko mi vrijeme dopusta.
    Ukoliko neko homoseksualizam smatra samo za razlicitost , nema problema. Ali to je onda cudna neka razlicitost jer od svih zivih bica samo je mi imamo. Prije svega, gejstvo je bolest jer je neprirodno. Drugo, terba primijetiti da su homoseksualci ljudi najvise pogodjeni HIV-virusom, koji se,pak, najlakse prenosi putem analnog seksa.Trece, poznato je da su djeca odgojena medju homoseksualcima rizicna grupa za razvoj dusevnih bolesti kao sto su sadizam ili shizofrenija. Na to sam mislio da homoseksualci predstavljaju rasadnik fizickih i dusevnih bolesti.A da ja nisam nazadni balkanac iz petnaestog vijeka mogao bi potvrditi i Dzordz Bus, kome je prvi potez nakon reizbora bio zabrana homoseksualnih brakova u drzavama u kojima su bili dopusteni.
    Podatke o procentima o narkomaniji u Danskoj i Holandiji procitao sam , mada veoma davno, u novinama koje se izdaju u nasoj zemlji. Ukoliko gospodin iz Danske ima neke preciznije podatke, molio bih ga da mi ih dostavi u odgovoru.
    Sto se tice napada na Dubrovnik, vec sam rekao da ga nikad nisam podrzavao, ali od nase tradicije se ne treba stiditi, vec se njome ponositi, jer u istoriji ne postoji primjer vojske i drzave koja se 400 godina uspjesno branila od nasrtaja 100struko jace imperije, koja je vec bila srusila takve sile kao Vizantiju i Ugarsku.
    I, na kraju, molio bih da se vulgarne rijeci ne koriste u raspravi sa mnom, jer samo izuzetan primitivizam i nevaspitanje mogu da opravdaju njihovu upotrebu.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde fino procitaj kakav si stavio naslov, a ufatio se *****a ka pijan plota. O *****ima i Atili se diskutovalo na drugim forumima i ovdje takvoj tematici nije mjesto. Ako nesto procitas u novinama bolje provjeri prije nego na tim "znanjima" stvaras svoje teorije jer kako sam vidis tvoje tvrdnje ispadaju smijesne. Reci koji se to intelektualci stide svoje proslosti i ne pricaj napamet. Sredi malo misli pa nam reci koja je imperija srusila Ugarsku i ne pozivaj se bas na intelektualne sposobnisti Busha

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja pisem o homoseksualizmu zato sto svi vi u svojim odgovorima pocinjete pricu o toj temi, i kazem da ih u nezavisnoj Crnoj Gori ne treba ni pustati da slobodno vrse propagandu, niti ih zaklati, vec ih treba lijeciti.
    Sto se tice narkomanije u Holandiji, valjda znate da su lake droge u toj drzavi legalizovane, pa se broj zavisnika o nijma zato povecao, jer svako moze slobodno da ih kupi.Kraljevinu Ugarsku je srusio turski sultan Sulejman Velicanstveni, u bici na Mohacu. Dio Ugarske je pripao Turcima, a dio se prisajedinio Austriji i formirao kasniju drzavu Austrougarsku, koja je propala pslije Prvog Svjetskog Rata.
    Sto se tice Busha i njegovih intelektualnih sposobnosti, znam da je rasireno misljenje o njegovoj gluposti, ali smatram da glupi covjek nikako ne moze napraviti takvu karijeru i postati predsjednik najmocnije svjetske drzave.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio sam da pobrojim intelektualce koji napadaju tradiciju svoje zamlje. Po mom misljenju, takav stav imaju Balsa Brkovic, Andrej Nikolaidis, Jovan Nikolaidis, Aleksandar Becanovic, Nevenka Bajkovic... Je sam li ih dovoljno nabrojao?

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default Tkzv "uredjenje" CG

    Bliztkrieg,

    Skoro je nevjerovatno koliko si konzervativan-Mada pozivanje na intelektualce kao sto je George W. Bush koga ismijava citav svijet, to objasnjava!!!

    Nemoj da se vrijedjas, nije strasno biti kozervativan, ali zamisli da nije bilo intelektualaca koji su kritikovali ropstvo u Americi("americka tradicija"), zamisli da nije bilo intelektualaca koji su kritikovali feudalizam u Poljskoj, apsolutizam u Francuskoj, nacizam u Njemackoj, fashizam u Italiji-Sto mislis? Jeli to svijet u kome bi volio da zivis???

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne podrzavam ni nacizam, ni fasizam, ni feudalizam, ni apsolutizam. Naravno da i u nasoj istoriji treba kritikovati ono sto je za kritiku,i naravno da je pozeljno imati sto vise intelektualaca koji razmisljaju kriticki.Ali se ne slazem sa stavom pobrojanih intelektualaca koji jednu mracnu epizodu nase istorije koriste za potkrepljivanje stava da je vec 1000 godina, Crna Gora primitivna zemlja bez iole pozitivnog dogadjaja u njenoj istoriji. Isto tako, ovi intelektualci(izuzev gospode Becanovica i A Nikolaidisa), forsiraju stav da je intelektualizam ekskluzivno pravo liberala i ljevicara.Iako sam po politickoj vokaciji umjereni desnicar, smatram sebe intelektualcem.
    Sto se tice Dzordza W Busha, smatram da je apsurdno reci da ga"ismijava citav svijet", jer kako bi ga onda reizabrali, i kako bi toliki evropljani kroz biranje Blera, Berluskonija... podrzali rat protiv terorizma.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Zaboravio sam da pobrojim intelektualce koji napadaju tradiciju svoje zamlje. Po mom misljenju, takav stav imaju Balsa Brkovic, Andrej Nikolaidis, Jovan Nikolaidis, Aleksandar Becanovic, Nevenka Bajkovic... Je sam li ih dovoljno nabrojao?
    Obzirom da ne navede neki konkretan primjer ostaje nam da nagadjamo sta ti podrazumijevas i pod tim "napadanje" i pod tim "tradicija". U nasoj Crnoj Gori sad se svaka busa poziva na nasu tradiciju i ponekad se covjek moze zapitati o kojoj to oni pricaju ili koji prepricavaju.
    Proslo je vrijeme junaka, po$ecenih glava, toka na prsima, megdana.... sigurno je da nijesmo i necemo biti vrijedni predaka, pa to postovanje tradicije se mora ogledati u nekom njenom duhu, a danasnjoj situaciji. Kad vec ubroja Nikolaidisa kud ces vece postovanje tradicije nego pisanje istine koja je mozda i za mnoge bolna i rado bi je zaboravili.
    Ne znam na koju Nevenku Bajkovic mislis, ali ako je to ona gospodja koja se bori za ekoloski zdravu sredinu objasni kakav je to grijeh?

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Blitzkrieg,

    Prvo, liberali i ljevicari stoje na razlicitim stranama politickog spektra. Ja sam liberal i to znaci:
    1. Otvoreno trziste i potpuna sloboda preduzetnistva
    2. Sloboda medija, govora, misljenja, zivljenja...

    A uz to ja smatram da u ovom trenutku vise nego ikad treba da isticemo pozitivne primjere u Crnogorskoj istoriji, ali je to jako tesko, kad nasu istoriju pise ko oce i kako oce. Paradoxalno, u inostranoj literaturi mozes naci mnogo pozitivniju istorijsku sliku CG, nego u nasim srednjoskolskim udzbenicima(Ali to je vec drugi problem)

    Ali, nisam bas primijetila da Brkovic i Nikolaidis imaju toliko negativnu sliku o Crnoj Gori. Uz to, zamisli da niko ne reaguje na nacionalizam i vandalizam, koga ponekad ima u CG...Svi bismo mislili-To je sasvim OK!!! Sama cinjenica da ukazuju da to nije u redu, govori da smatraju i vjeruju da u Crnoj Gori ima potencijala za jedno otvoreno, moderno drustvo!!!

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pod terminom "napadanje" podrazumijevam omalovazavanje nase istorije ,a pod terminom tradicija podrazumijevam sve one kulturne vrijednosti koje su nasi preci uspjeli stvoriti.Sasvim se slazem sa tekstom Nikolaidisa o Kusturici, ali se zato ne slazem sa tekstovima njegovog brata Jovana , napisanim u kulturnoj rubrici"pobjede", u kojima optuzuje Njegosa i Svetog Petra za iskljucivo propagandna djela koja za cilj imaju sirenje mrznje prema nac. manjinama u Crnoj Gori.
    Sto se tice gospodje Bajkovic, mislim na novinarku CKL-a. Znam da pise kolumnu koja se bavi problemima crnogorskog drustva i kulture. O nejnoj borbi za zastitu zivotne sredine jos nijesam cuo.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pa ti znaci napadas Andreja, zbog njegovog brata? Napredno, nema price!!!

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nijesam napisao da su libreali i ljevicari jedno isto, vec da te dvije grupe u Crnoj Gori pretenduju na ekskluzivno pravo da budu intelektualci.Tacno je da je se pokusava umanjiti vrijednost nase tradicije i istorije, i da ti pokusaji dolaze najvise iz Srbije,sto je jedan od, ali ne i najvazniji, razlog za koji sam se opredijelio za nezavisnost.Protiv tih pokusaja se treba boriti svim silama, jer su to pokusaji povampirenog srpskog klerofasizma da ponovo ospostavi bjelaski teror u Crnoj Gori.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda sam se pogresno izrazio. Ja ne napadam Andreja zbog njegovog brata, vec se ne slazem sa njegovim politickim stavovima. Isto tako, nimalo ne cijenim vulgarnost kojoj on pribjegava u njegovim tekstovima. Posebno imam na umu strasnu uvredu nanesenu cjelokupnom zenskom polu,koju je sada nepristojno i pominjati. On zaista eksplicitno ne napada velikane crnogorske proslosti, ali zato pise podsmjesljive tekstove o nasim obicajima i mentalitetu. Mislim da je apsurdno kritikovati osobine citavog naroda, jer se isto tako mogu kritikovati i svi Njemci, Rusi ili Srbi.Slazem se da postoje i losiji obicaji u Crnoj Gori, ali nse njima ne treba podsmijavati, vec ih pazljivo prouciti, i ako je potrebno, modifikovati.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvijek desno!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, ali samo umjereno. Nikako ne treba pribjegavati ekstremima.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opet ti previse uopsteno i lako " ...vec da te dvije grupe u Crnoj Gori pretenduju na ekskluzivno pravo da budu intelektualci. Moze neko pretendovati da bude sampion svijeta u boksu, a dobijati po zadnjici od prvog komsije. Ne moze ti niko umanjiti istoriju ili pokvariti tradiciju osim da se sam ne izvrgne ruglu. Postovanje tradicije i poznavanje sopstvene istorije je licna stvar i zalosan je taj kojem neko moze to pokvariti ili ga od toga odvratiti.
    Kad neko pokusava da umanji crnogorsku istoriju on ne vrijedja mene nego samo pokazuje kolika je on budala i neznalica.
    Balsa Brkovic je vjerovatno jedan on najboljih mladih knjiznivnika Crne Gore i zaista ne znam cime on umanjuje znacaj istorie, tradicije...

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije svega, ja uopste nijesm kritikovao knjizevno-umjetnicke sposobnosti Balse Brkovica.Ja se samo pozivam na vise televizijskih emisija i novinskih clanaka u kojima je on dokazivao pokvarenost drustva crnogorskog od Vojislavljevica naovamo. Naravno da svako drustvo, pa i tadasnje crnogorsko ima mana, i to velikih, i budala je taj koji to ne moze uociti.Ali kazem da u drustveno-politickom pogledu tada nijesmo nimalo zaostajali za tadasnjim evropskim nacijama, nego cak i prednjacili. Sjetite se da je u doba, kada je u Crnoj Gori odlucivao opstenarodni zbor, Engleskom vladao Henrik osmi, koji je dvije zene obezglavio, zajedno sa hiljadama podanika, a u Spaniji je inkvizicija bila u punom jeku. I upravo takva demokraticnost u Evropi u kojoj je smrtna kazna za neistomisljenistvo bila obicna stvar, je jedna od najsvjetlijih tacaka nase istorije.
    Ja znam da je neznalica svako ko pokusava da opovrgne junacnost crnogorske istorije, al pdsjecam da se u sluzbu takvog pokusaja stavila cijela kulturna masinerija jedne velike susjedne republike, ujedinjena sa crkvom. Treba biti veoma naivan pa zanemariti takve pokusaje. Isto tako, treba se protiv njih boriti, i to bas afirmisanjem nase tradicije i istorije. O tome bi trebalo da razmisle i Balsa Brkovic, i svi intelektualci njemu slicnog tipa.Naravno da oni ne treba da se okanu kritike, uvijek je dobro za drzavu da ima razvijenu kriticku svijest, ali se kritika mora ponekada staviti u sluzbu patriotizma, i zrtvovati za vise ciljeve, kao sto su ostvarenje drzave, i kasniji napredak u istoj.da bolje docaram ovo, navescu primjer Churchillove vlasti u Velikoj Britaniji, kada su se sve partije, politicke i intelektualne grupacije ujedinile u odbrani svoje domovine.A za nas je nezavisnost jedina odbrana od srpskih teznji da nasu republiku proglase za srpsku provinciju, kao sto su to, nazalost, bili uradili 1918-e.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dok ljude uceruju u torinu, da bleimo ka`bravi u jedan glas, zbog partije, stana, dozvole,posla, penzije dobra biti nece.

    Samo slobodan chovjek razishlja svojom glavom, chuva svoju imovinu i ztiti je za svoje potomke.

    Ko posadi drvo za svoga sina i unuka, ko kao Kinez vadi glinu i chuva je za porcelan za svoje sinove, taj ima buducnost.

    Skorojevici zakrvljeni, pozudom da grabe za sebe, da mrze bliznjega svoga, da grade obore i drze brave koji bleje u svojim torovima,
    koji od nacionalnog slepila ne vide dalje od nosa i koji pojedince zrtvuju i kaznjavaju jer se drznu da saopshte istinu, da misle svojom glavom, da nijesu chlanovi njihovih ocrnjenih partija, sa takvim stavovima stojimo u mjesto, ne mrdamo, pitat ce nas djeca a shto smo mi radili.

    Svirali qurcu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane, treba prvo zavrsiti psao, pa onda kritikovati. Dzaba nama svi intelektualci, ljudi koji kritikuju, govore istinu itd itd, kad nas Srbija priklopi pa postanemo njihova provincija. Ja sam se uvijek zalagao za demokratiju, ali mislim da bi sve prave crnogorske patriote trealo da , makar za ovu godinu-dvije misle na najvazniji posao, a to je stvaranje drzave. Kada mi vec to jednom uradimo, e onda svako ima pravo da kritikuje i mijenja i stvara do mile volje. Dok se mi ovdje svadjamo oko sex trafikinga, Tare, privatizacije itd, ova srpska opcija je ujedinjena i veoma agilna u obezvredjivanju stava ljudi koji podrzavaju suverenitet. I kada nas buduca generacija upita sta smo radili, mi mozemo odgovoriti da smo im napravili DRZAVU!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Milovane, treba prvo zavrsiti psao, pa onda kritikovati.
    Da bi zavrshili neki posao, treba ga definisati, napraviti plan i strategiju
    ili treba glavom kroz zid.

    Dzaba nama svi intelektualci, ljudi koji kritikuju, govore istinu itd itd, kad nas Srbija priklopi pa postanemo njihova provincija.
    Punih 15 godina se zamajavamo, ocu kakit necu kakit,
    niko prnut ne smije da ne posere gace.



    Ja sam se uvijek zalagao za demokratiju, ali mislim da bi sve prave crnogorske patriote trealo da , makar za ovu godinu-dvije misle na najvazniji posao, a to je stvaranje drzave.

    Zalaga se josh poneko, ne trazim medalje nego rezultate.
    Dok se mi zalazemo, pojedinci su zalozili, chisto sebe radi,
    boli ih qurac za drzavu.


    Kada mi vec to jednom uradimo, e onda svako ima pravo da kritikuje i mijenja i stvara do mile volje. Dok se mi ovdje svadjamo oko sex trafikinga, Tare, privatizacije itd, ova srpska opcija je ujedinjena i veoma agilna u obezvredjivanju stava ljudi koji podrzavaju suverenitet. I kada nas buduca generacija upita sta smo radili, mi mozemo odgovoriti da smo im napravili DRZAVU!
    Plashim se toga pitanja od buduce generacije, pita sam oca i djeda shto napravishe od drzave, a oni sljegnu ramenima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •