Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 90

Thread: Što su stranci hipnotisani kad slušaju našu himnu, što ne pokažu ovo Srletu i Andru?

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Pogledao, hoces da stvarno uporedimo broj komentara iz CG koji pljuju po Srbiji, sa broj komentara koji pljuju po CG iz Srbije (pa i CG). Pustite se vi te price, to sto su 5 Srba napisali pozitivan komentar ne znaci nista. Sjecam se dobro da je bas na video-ima o himni bilo najvise psovanja crnogorske nacije i cik pogodi od koga.
    Ja znam par desetina ljudi iz Srbije a nekakav kontakt imam sa još većim brojem.Zamisli,nikoga od njih nije posebno taklo naše odvajanje.Par njih mi je reklo,ajde više da se to završi jer ne možemo slušat kako vas mi sprečavamo u razvoju.To je bio najextremniji komentar.Kad se po CG dizala frka o jeziku pitaju me neki od njih za to.Pitaju kakva su to nova slova i ko to izmišlja.Ja objasnim i kažu ljudi:ok,to je vaša stvar.Ako već odprije govorite tako to je normalno.Uostalom,i sami su znali dosta primjera.
    Napominjem,u pitanju su srbijanci a ne crnogrci koji žive u Srbiji i koji su veći srbi od njih samih.A najveći su,i to ubjedljivo,ovdašnji extremi.
    Ove priče o nekakvoj velikoj mržnji su samo produkt bolesne politike kretena na vlast sa jedne i druge strane granice.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,245
    Thanks Thanks Given 
    372
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    ista su i moja iskustva dutch.
    You'll Never Smoke Alone..

  3. #28
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Napisali su Srbi pozitivne komentare jer im se sviđa himna, što tu ima da se filozofira.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desnica View Post
    naravno da ne.jer i nemas sta da prigovorish,znas dobro sta sam rekao,i da je sve istina od njegovog zivota u logoru do svega ostalog.
    Imam ja dosta toga da ti prigovorim ali nije tema. Tko god Mladića proglašava žrtvom a ne najkrvavijim zločincem zaslužuje puno više od običnog odgovora no suzdržat ću se.

  5. #30
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,647
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    E ovo je prijatno iznenadjenje. Treba nedje ovo na vijesti pustit pa da vidimo mogu li nam odgovorit ko zagovara ovoliku mrznju. Stvarno nevjerovatni komentari i od Srba i od stranaca. Meni je iskreno, neki ce mi zamjerit, vazda bila pri srcu i stara Jugoslovenska himna.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #31
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "U potpunosti odrazhava duh CG,a to himna i treba da radi."

    "...i vazda kad je cujem srce mi plese na desnu stranu pluuuca"

    dodao bih da, uprkos pogresnim i zlonamjernim interpretacijama, "strucnim" debatama o njenoj simbolici i poziciji Sekule Drljevica u jednom istorijskom okviru, himna ni u jednom smislu ne ugrozava nijednu etnicku grupu na prostoru crnogorskom, a istovremeno je svojevrsan (ali nedovoljan) omaz njenom tvorcu, koji je, neshvacen i unaprijed osudjen, nezasluzeno skrajnut na istorijsku marginu.

    _________

  7. #32
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    E ovo je prijatno iznenadjenje. Treba nedje ovo na vijesti pustit
    Neće ovi naši mediji da reklamiraju youtube.

  8. #33
    GentleGiant Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Pogledao, hoces da stvarno uporedimo broj komentara iz CG koji pljuju po Srbiji, sa broj komentara koji pljuju po CG iz Srbije (pa i CG). Pustite se vi te price, to sto su 5 Srba napisali pozitivan komentar ne znaci nista. Sjecam se dobro da je bas na video-ima o himni bilo najvise psovanja crnogorske nacije i cik pogodi od koga.
    Mrznja srbijanaca prema crnogorcima je danas ogromna. Upravo zbog toga sto smo tolike godine proveli sa njima u zajednici u kojoj su navikli da imaju dominantnu ulogu, nasa samostalnost im je pala tako tesko te je njihova mrznja prema nama danas veca cak i od one prema hrvatima i muslimanima 90-ih. Ovi srbijanci, svetosavci, sta li su vec koji tu mrznju negiraju vam samo mazu oci. Na tu mrznju treba biti upozoren i biti je svjestan, posebno kad se radi o nasoj djeci koja tamo idu da se skoluju i sl.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GentleGiant View Post
    posebno kad se radi o nasoj djeci koja tamo idu da se skoluju i sl.
    a,bas je zanimljivo sto svi ovi dukljani,jevropejci i ostala druzina salju djecu na skolovanje i ostarele roditelje na lijecenje u Srbiju...ja ne znam kako smiju u tu neprijateljsku zemlju da ih salju?!
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  10. #35
    GentleGiant Guest

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    a,bas je zanimljivo sto svi ovi dukljani,jevropejci i ostala druzina salju djecu na skolovanje i ostarele roditelje na lijecenje u Srbiju...ja ne znam kako smiju u tu neprijateljsku zemlju da ih salju?!
    avatar, nickname: no comment.
    comment on post: mislio sam da treba upozoriti djecu "srbogoraca" koja tamo odlaze sa velikosbijanskim zabludama o bratsvu srbijanaca i ********, od koga nema nista. jednako ce ih srbijanci tretirati kao bilo koga ko dolazi s nasih prostora.
    Last edited by GentleGiant; 17-02-10 at 15:41.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    a,bas je zanimljivo sto svi ovi dukljani,jevropejci i ostala druzina salju djecu na skolovanje i ostarele roditelje na lijecenje u Srbiju...ja ne znam kako smiju u tu neprijateljsku zemlju da ih salju?!
    pa ako su dukljani i ostalo zar treba da mrze druge ljude, pogotovo njihovo skolstvo, zdravstvo...?

    lijepo je vidjeti komentare...
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  12. #37
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Evo nove poruke




    Phalanx96 (3 days ago) Show Hide
    +1
    Marked as spam Reply

    nek je vjecna CRNA GORA



    txotxongorri90 (3 days ago) Show Hide
    +4
    Marked as spam Reply

    kisses to montenegro and all balkans from spain



    bokystar (4 days ago) Show Hide
    +2
    Marked as spam Reply

    najlepsa himna na svetu!!!!!
    pozz iz nemacke
    srbin iz nemacke



    TsaristRussian180 (1 week ago) Show Hide
    +7
    Marked as spam Reply

    Beautiful anthem.



    andybowe (6 days ago) Show Hide
    +1
    Marked as spam Reply

    oh bright dawn of may is the name of it in english



    Sarajevo1389Srpsko (1 week ago) Show Hide
    +5
    Marked as spam Reply

    Svaka cast braco Crnogorci!

    Pozdrav iz Republike Srpske!



    lox12 (1 week ago) Show Hide
    +6
    Marked as spam Reply

    Pozdrav iz Hrvatske, živjela Crna Gora!
    Himna najjača.



    MrLeopard86 (1 week ago) Show Hide
    +3
    Marked as spam Reply

    kad sam prvi put igrao za fudbalsku reprezentaciju Crne Gore,kad su pustili himnu suze su mi krenule!!



    lebocaje (3 weeks ago) Show Hide
    +7
    Marked as spam Reply

    ZIVLJELI CRNOGORCI I CRNA GORA!!!

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    A šta su oni predlagali? Ima li neka druga opcija? Sumnjam da postoji neka druga koja bi mogla ovoj prismrdit ali eto volio bi da čujem i tu ako uopće postoji.
    evo da cujes

  14. #39
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    evo da cujes
    Samo sanjajte ;-).
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #40
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Samo sanjajte ;-).
    vidim da ti je trn u oku

  16. #41
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni se ne svidja ta CG himna
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    vidim da ti je trn u oku
    Nije, samo kazem da svi mastamo neke stvari koje se nece desiti, a ova je jedna od tih (vasih ).
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #43
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Politika - Petak, 13. avgust 2004. godine

    2004. je zovu poskočica, trebali bi Andrija, Goco i Dobrile da se upitaju zašto nijedan jedini Srbin ne kritikuje crnogorsku himnu.
    Zašto svi za ovu pjesmu imaju samo riječi hvale?



    No dobro Andrija je nešto poput Mozzarta, a Dobrile ličin po muzičkom znanju na Šopena. Goco je Betoven, a svi skupa dekalrisani dušmani Crne Gore.



    SRPSKA NARODNA STRANKA

    Zadovoljni zbog neusvajanja himne


    Podgorica, 12. avgusta - Srpska narodna stranka pozdravlja neusvajanje himne SCG i sa zadovoljstvom konstatuje da najveći dio našeg naroda u Srbiji i Crnoj Gori nije dozvolio da tvorevina ustaškog zločinca bude jedan od simbola Srba. Pitanje je dana kada će i u Crnoj Gori poskočica „Oj svijetla majska zoro” biti vraćena u okvire koje zaslužuje - u kafane, birtije i na posela, jer je srpska svijest Crne Gore iznad politike za jednokratnu upotrebu, kao što je shvataju DPS i SDP. Međutim, blago rečeno, nepošteno je prema građanima Crne Gore i našem patrijarhu Pavlu, podmetati nešto što nije rečeno, kao što je to juče u „Vijestima” uradio profesor Živko Andrijašević. Istorijska je činjenica da je dio teksta poskočice „Oj svijetla majska zoro”, koju je nedavno Skupština Crne Gore usvojila kao himnu, pisao Sekula Drljević i zato nije umjesno, zamjenom teza, izvrtati riječi srpskog patrijarha. Sa druge strane, profesor Andrijašević je još jednom potvrdio srpski identitet Crne Gore objavljivanjem faksimila školskog programa iz 1887. godine, iz koga se jasno vidi koje su to pjesme pjevali Crnogorci tokom druge polovine devetnaestog vijeka.
    Srpska narodna stranka ne razumije otkud razlozi za ovoliku nervozu prema partijarhu Pavlu koja prerasta u ludilo i mržnju prema svemu što je srpsko i evropsko.

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...08-13&id=38333

  19. #44
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako bi te duduke ispuca nedje...kaki bravi...gledam Dobrila juce nedje gostuje, pa neshto kao odnos "Srba" prema drzhavi CG ce biti isti kao i odnos drzave CG prema njima...lol

    Himna nam je najjacha, a vi sto vam se ne svidja imate sigurno mnogo ljepsa mjesta na sjever, ako vam je sve odje loshe i sve vam je za posprdavanje...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  20. #45
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    a,bas je zanimljivo sto svi ovi dukljani,jevropejci i ostala druzina salju djecu na skolovanje i ostarele roditelje na lijecenje u Srbiju...ja ne znam kako smiju u tu neprijateljsku zemlju da ih salju?!

    E baš da ti kažem... Srbija sve troškove liječenja Crnogoraca naplaćuje po istim cijenama kao bilo kojim drugim stranim državljanima. I još mogu da ti kažem da su izuzetno neljubazni, neprofesionalni, skupi... Ovaj moj zahvat se u svakoj privatnoj klinici za bolesti srca radi puno jeftinije. Nego ti zahvali državi Crnoj Gori i Republičkom fondu za zdravstvo i sistemu zdravstvene zaštite što plaćaju troškove liječenja debelo "milosrdnoj" Srbiji.

  21. #46
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    E baš da ti kažem... Srbija sve troškove liječenja Crnogoraca naplaćuje po istim cijenama kao bilo kojim drugim stranim državljanima. I još mogu da ti kažem da su izuzetno neljubazni, neprofesionalni, skupi... Ovaj moj zahvat se u svakoj privatnoj klinici za bolesti srca radi puno jeftinije. Nego ti zahvali državi Crnoj Gori i Republičkom fondu za zdravstvo i sistemu zdravstvene zaštite što plaćaju troškove liječenja debelo "milosrdnoj" Srbiji.
    Bas tako, najgore sto neko misli da se mi tamo besplatno lijecimo, studiramo i sta vec ne.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  22. #47
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Vujanović: Izbrisati dvije strofe državne himne

    22. april 2010.



    Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović danas je u reagovanju na stav poslanika SDP-a Raška Konjevića, koji je njega i predsjednika SNP-a Srđana Milića pozvao da prilikom mijenjanjanja državnih simbola poštuju Ustavnu proceduru, indirektno podržao inicijativu lidera najjače opozicione partije o brisanju dvije strofe crnogorske himne za koje se vjeruje da ih je napisao Sekula Drljević.
    - Nezavisno od stava lidera SNP-a, Predsjednik države ne smatra istorijskim i istinski utemeljenim cjelinu tekstualne sadržine ove himne čiji se tekst utvrđuje zakonom. Predsjednik je Crnu Goru uvijek doživljavao, prije svega i iznad svega, kao antifašističku i smatrao je da niti u jednom dijelu himna ne treba da ima sadržaj koji ne slijedi antifašističku vertikalu kojoj će Crna Gora vječno pripadati, kazano je u sopštenju iz Vujanovićevog kabineta.
    Dodaje se, da je nesumnjivo da dio himne po svom autorstvu ili prenošenju ne pripada onome ko se istorijski predstavio kao antifašista. Zato je Predsjednik više puta javno saopštio da smatra primjerenim da se himna učini podobnom jasnom antifašističkom htjenju.
    U regovanju na na stav poslanika SDP-a, Vujanovićev kabinet je saopštio da je Konjević pravilno citirao odredbe člana 155 i 157 Ustava Crne Gore koji propisuju proceduru za promjenu Ustava kao i činjenicu da je, shodno stavu 4 člana 4 Ustava, himna Crne Gore „Oj svijetla majska zoro“.
    - Međutim, vjerujem bez loše namjere i omaškom, propustio je da konstatuje da Predsjednik Crne Gore nikada nije niti će smatrati potrebnim da se mijenja Ustav u određenju da je himna Crne Gore „Oj svijetla majska zoro“.
    Ovu himnu Predsjednik doživljava istinskom i istorijski utemeljenom državnom simbolikom Crne Gore. Istovremeno, što je u kontinuitetu saopštavao, i . Niti će ona biti manje himnična niti za to treba mijenjati Ustav. Treba samo izmijeniti član 3 Zakona o državnim simbolima. I to može da učini Skupština preko Ustavom ovlašćenih predlagača za izmjenu zakona. To pravo ne pripada Predsjedniku, a da li će izmjena zakona biti inicirana i usvojena ne zavisi od njega. - Zato nema potreba da poslanik Konjević ili bilo ko drugi upozorava Predsjednika na bilo čiju spremnost da se brane simboli nezavisne Crne Gore. Predsjednik će ih uvijek braniti kao što će braniti i crnogorski antifašizam, koji nije simbol već vječna vrijednost Crne Gore. Što se tiče simbola Predsjednik je imao i čast i privilegiju da kao Predsjednik nezavisne Crne Gore za koju se politički borio u ime njenog interesa, a ne protiv bilo koga, bude ispred UN kada je simbolički naša zastava svojim podizanjem označila prepoznatljivost nezavisne Crne Gore u Međunarodnoj zajednici, zaključuje se u saopštenju iz Vujanovićevog kabineta.

    http://www.portalanalitika.me/politi...vne-himne.html

  23. #48
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Konjević: „Neshvatljivo ponašanje predsjednika Vujanovića"

    23. april 2010.



    Reagujući na današnju izjavu crnogorskog predsjednika Vujanovića koji je najavio ideju o brisanju dva stiha državne himne, poslanik SDP Raško Konjević je podsjetio javnost da Vujanović nije imao nikakav zvaničan prigovor na tekst himne kada je, kao predsjednik države, proglašavao Zakon o državnim simbolima i Ustav koji je upravo ovjekovječio sadašnje državne

    simbole Crne Gore.
    - Ukoliko predsjednik države smatra da ne treba mijenjati Ustav, nego Zakon, a da on po Ustavu nije ovlašćeni predlagač izmjena zakona, onda čudi da dogovor oko izmjene zakona pravi sa liderom opozicije, a ne sa liderima stranaka koji su obnovili nezavisnost i proglasili Ustav, kaže Konjević napominjući da mu nije jasno u kojim je stihovima predsjednik Vujanović uočio da sadržajem odudaraju od „crnogorske antifašističke vertikale“.
    - Nemoguće je ne pitati koji dio crnogorske himne „ima sadržaj koji ne slijedi antifašističku vertikalu“. Zar stihove iz himne „Dok lovćenskoj našoj misli.... Biće gorda, biće slavna domovina naša mila ..... Da je vječna Crna Gora“ koje bi predsjednik Vujanović da izbriše mogu „slijediti“ neku drugu ideologiju osim one koja slavi državu Crnu Goru, kaže poslanik Konjević, smatrajući da je, stavovima oko državne himne, sam predsjednik Vujanović sebe stavio u politički neprirodnu poziciju.
    - Nepojmljivo je da predsjednik države ima iste stavove sa onima koji su bili protiv obnove crnogorske nezavisnosti i nijesu glasali za Zakon o državnim simbolima. Neshvatljivo je da predsjednik nezavisne Crne Gore bude dio kampanje onih koji su se borili protiv crnogorske nezavisnosti i danas je, nažalost, smatraju „nelegalnom građevinom, zaključuje Raško Konjević.

    http://www.portalanalitika.me/politi...erenosti-.html

  24. #49
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Vujanović: Izbrisati dvije strofe državne himne

    22. april 2010.



    Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović danas je u reagovanju na stav poslanika SDP-a Raška Konjevića, koji je njega i predsjednika SNP-a Srđana Milića pozvao da prilikom mijenjanjanja državnih simbola poštuju Ustavnu proceduru, indirektno podržao inicijativu lidera najjače opozicione partije o brisanju dvije strofe crnogorske himne za koje se vjeruje da ih je napisao Sekula Drljević.
    - Nezavisno od stava lidera SNP-a, Predsjednik države ne smatra istorijskim i istinski utemeljenim cjelinu tekstualne sadržine ove himne čiji se tekst utvrđuje zakonom. Predsjednik je Crnu Goru uvijek doživljavao, prije svega i iznad svega, kao antifašističku i smatrao je da niti u jednom dijelu himna ne treba da ima sadržaj koji ne slijedi antifašističku vertikalu kojoj će Crna Gora vječno pripadati, kazano je u sopštenju iz Vujanovićevog kabineta.
    Dodaje se, da je nesumnjivo da dio himne po svom autorstvu ili prenošenju ne pripada onome ko se istorijski predstavio kao antifašista. Zato je Predsjednik više puta javno saopštio da smatra primjerenim da se himna učini podobnom jasnom antifašističkom htjenju.
    U regovanju na na stav poslanika SDP-a, Vujanovićev kabinet je saopštio da je Konjević pravilno citirao odredbe člana 155 i 157 Ustava Crne Gore koji propisuju proceduru za promjenu Ustava kao i činjenicu da je, shodno stavu 4 člana 4 Ustava, himna Crne Gore „Oj svijetla majska zoro“.
    - Međutim, vjerujem bez loše namjere i omaškom, propustio je da konstatuje da Predsjednik Crne Gore nikada nije niti će smatrati potrebnim da se mijenja Ustav u određenju da je himna Crne Gore „Oj svijetla majska zoro“.
    Ovu himnu Predsjednik doživljava istinskom i istorijski utemeljenom državnom simbolikom Crne Gore. Istovremeno, što je u kontinuitetu saopštavao, i . Niti će ona biti manje himnična niti za to treba mijenjati Ustav. Treba samo izmijeniti član 3 Zakona o državnim simbolima. I to može da učini Skupština preko Ustavom ovlašćenih predlagača za izmjenu zakona. To pravo ne pripada Predsjedniku, a da li će izmjena zakona biti inicirana i usvojena ne zavisi od njega. - Zato nema potreba da poslanik Konjević ili bilo ko drugi upozorava Predsjednika na bilo čiju spremnost da se brane simboli nezavisne Crne Gore. Predsjednik će ih uvijek braniti kao što će braniti i crnogorski antifašizam, koji nije simbol već vječna vrijednost Crne Gore. Što se tiče simbola Predsjednik je imao i čast i privilegiju da kao Predsjednik nezavisne Crne Gore za koju se politički borio u ime njenog interesa, a ne protiv bilo koga, bude ispred UN kada je simbolički naša zastava svojim podizanjem označila prepoznatljivost nezavisne Crne Gore u Međunarodnoj zajednici, zaključuje se u saopštenju iz Vujanovićevog kabineta.

    http://www.portalanalitika.me/politi...vne-himne.html

    Hoce da izbrisu najljepse strofe, ima li ovaj narod obraza da se pobuni protiv ovih "antifasista u pokusaju"?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  25. #50
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Najljepša himna!!!
    Neću da se mijenja!!!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 27-02-09, 11:30
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-02-08, 19:16
  3. DPS pristaje da prepolovi himnu...
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 170
    Last Post: 07-04-07, 01:03
  4. Amfilohije ispoštovao državnu himnu
    By p.u.l.s.e. in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 75
    Last Post: 22-01-07, 22:48
  5. kad cujem himnu i vidim zastavu ja..
    By TiJaNaaaA in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 99
    Last Post: 03-11-06, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •