Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: AZIL za napuštene životinje KOTOR

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default AZIL za napuštene životinje KOTOR

    Zivotinje znaju da nas vole, brane, obraduju, nasmiju, da nam se raduju, da nas raznježe, da iskreno pate kada nas nema...Voljeti životinje nije teško jer one, jednostavno, ne mogu bez nas. Ali, da li bismo i mi bili to što jesmo da nema njih?

    http://www.facebook.com/pages/AZIL-z...5275466?ref=ts

    POMOZIMO IM!!!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    koliki god azil da opstina kotor napravi bice mali jer nase naravi su takve, uzme se kuce za decu da se igraju kad malo poraste drzanje je zahtevnije onda taj vec odrastao pas zavrsi na ulicu, dok opstina ne donese zakon ili opstinski propis (ali da se stvarno primenjuje za svakog) da se takvi vlasnici dobro , dobro rebnu po dzepu, ako tako ne bude azili ce uvek biti mali
    smile if you fucked today

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo dans u novine citah pravi se azil za 200 pasa ja mislim u dan da sam citao dansnji

  4. #4
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    INTENZIVIRANE AKTIVNOSTI OKO IZGRADNjE AZILA Na Kavču mjesta za 200 kučića KOTOR - Aktivnosti u vezi sa novim azilom za smještaj pasa i mačaka sa područja opština Kotor i Tivat, čija se izgradnja planira u Kavču, intenzivirane su u posljednje dvije sedmice. Po riječima Zorana Mrdaka, direktora Komunalnog preduzeća, koje je nosilac posla, geometri su odredili lokaciju, urađena je geopodloga i od Sekreterijata za urbanizam dobijene su potrebne dozvole. Nakon projekta slijedi izbor izvođača koji će po povoljnim uslovima izgraditi azil. Mrdak najavljuje da će se, dok se čeka ponuda za izvođača, raditi na prikupljanju pasa sa područja Kotora i Tivta, kako bi se njihovo preseljenje spremno dočekalo. Novi azil imaće kapacitet od 200 mjesta, prateće objekte i sadržaje, kuhinju, kao i prostoriju za veterinare. Izgradnjom azila trajno bi se i kvalitetno riješio dugogodišnji problem napuštenih životinja koji je ovih dana ponovo kulminirao, jer čopor pasa luta naseljem Dobrota, a čak ih je jedno vrijeme bilo i u dvorištvu dječijeg vrtića u blizini Doma zdravlja

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a neka je sa srecom vise da i ti psi ako bog da dobiju konacno vlasnike koi ce ih voljeti a ne da ih kao sad gadaju i puckaju jace pse na njih barem neka prvo mknu one kod gimnazije i sava ilica pa su dosta uradili

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na zalost,ovih dana se do azila ne moze doci zbog velikih rupa koje su kamioni napravili,i zbog kishe koja je od puta napravila zivo blato...
    Na zalost,mnogo pasa je uginulo,dali od bolesti,dali od gladi-zaista ne zna niko,mnogo pasa je povredjeno...nadjena je velika pracka kojom se neko "igrao" i vjezbao gadjanje na jadnim psima...
    Situacija je uzasna...

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    Na zalost,ovih dana se do azila ne moze doci zbog velikih rupa koje su kamioni napravili,i zbog kishe koja je od puta napravila zivo blato...
    Na zalost,mnogo pasa je uginulo,dali od bolesti,dali od gladi-zaista ne zna niko,mnogo pasa je povredjeno...nadjena je velika pracka kojom se neko "igrao" i vjezbao gadjanje na jadnim psima...
    Situacija je uzasna...
    od raka se raspadali.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se radi od kotora nekad bio ljep grad a sad od kad dodose ovi sa strane i sa brda unakazise nam sve sto smo nekad imali mene bi otac kad sam bio mali ubio od batina ako bi kamenom gadao galeba(inace nam je na porodicnom grbu) ili macku psa a sad ovi kvazi ocevi jetva cekaju da im se sinovi tuku da igraju ragdbi sa psom ili da ih sutiraju i bacaju u more po najvecoj zimi sramota

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ne,mi kad smo bili mali,igrali smo se zmurke,rata,lastisa...a danasnja omladina uhvati psa ili macku i muce je do smrti...
    Bas prije par dana je u azil dovedeno kuce sa raznesenom donjom vilicom...huligani su mu ubacili petardu u usta i drzali dok nije pukla...na zalost,pas sadmora na operaciju i potrebna mu je pomoc.
    Ako neko dobrovoljno zeli da ga chuva posle operacije,neka se javi...ili da ga udomi...


    http://www.facebook.com/pages/AZIL-z...d=366307793214

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja priznajem da sam gadjao macke vazdusnom koja je sa 5m limenku od kokakole jedva udubila al samo zato sto su mi pojele tri papagaja u sred bjela dana a sad cujem neke kako zaliju macku benzinom i zapale je uzas. nema vise onog starog kotorskog mentaliteta slave i ponosa malo nas je ostalo sa tom osnovnom kulturom al se drzimo i nedamo.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Montenegro
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzas! Ne mogu da citam ovo
    Kennel "Montenegro-stars"

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MAX THE KING OF CATARO View Post
    ja priznajem da sam gadjao macke vazdusnom koja je sa 5m limenku od kokakole jedva udubila al samo zato sto su mi pojele tri papagaja u sred bjela dana a sad cujem neke kako zaliju macku benzinom i zapale je uzas. nema vise onog starog kotorskog mentaliteta slave i ponosa malo nas je ostalo sa tom osnovnom kulturom al se drzimo i nedamo.
    bas imas osnovnu kulturu kad gadjes macku bilo cime!!!

    oli dat meni tu vazdusnu da gadjem tebe??? daj mi samo jedan taj metak, koji limenci nije mogao nista, stani na 5m od mene da te gadjem u neko ne zasticeno podrucje :burp:

    znam dosta kotorana sa "onim starim kotorskim mentalitetom slave i ponosa" (kao sto ti rece) i niko od njih to nebi ni pomislio da uradi, a kamoli da uradi...

    prema tome, ti o tome nemas pravo da pricas :mad:

  13. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitaj zasto sam je gadjao i to nije vazdusna puska na one limene metke no ona na kuglice plasticne i ne radi donjet cu ti je slobodno skinut cu maicu ili sta vec hoces pa me gadji i nisam njih gadjao nego oko njih da bi ih prepao ali posto su mi pojele dva papagaja prije toga i jednog poslje toga vidio sam da ne funkcionise nismo ni kupovali papagaje vise sad imamo psa i sad reci da je normalno da covjek ne cera macku ako mu jede paagaje pogotovo najmilijeg carlija izele su ga kad sam imao 6g a toliko toga je znao zanjeg papagaja sam imao sa 10 i izgleda da ih vise necu drzat

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    iako ne razumijem pola ovoga sto si napisao jer je sve jedna recenica, svejedno te osudjujem. a i nisu macke krive, to je zov prirode. radi toga ja ribicu drzim na ormar, bas radi toga da je macke ne bi dovatile :0

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja OSUDJUJEM svakog ko naudi nekom ko nije kriv zbog toga sto je...ja mislim da sam u proslom zivotu bila machka chim ih toliko volim...u stanju sam ubiti nekog ako vidim da zlostavlja neku zivotinju...zivotinje su toliko bolje od ljudi...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kapirate li vi da ja nisam njih pogodio ni jenom nego oko njih gadjao da ih prepadnem ali posto nisu ni tad bjezale onda vise nisam drzao papagaje a toj zeni sto je drzala te macke sam se zalio svaki put i ona je rekla da idem u p.... m....... i da je briga za moje papagaje O.o a da ne pricam kolko smo stolica bacili sa balkona zato sto one dodju pisaju pare se ili sta vec rade na njima da je to ubistvo kolko je smrdjelo sad zivim u pg al svaki put kad odemo u kotor uvjek nam je balkon u haosu al barem uvece mozemo mirno spavat jer nam ne grebu stakla i ne ulaze u kuhinju kroz prozor jer je max tu e sad vi meni objasnite kako ja da njima da objasnim da mi ne ulaze u kucu i da mi ne jedu ljubimce nego da setaju kroz naselje i gledaju svoja posla a jos iza naselja imaju livadetine ogromne al ne zato sto ih svi ceraju i biju one bas na nas balkon vole da ispolavaju svoju prirodnu stranu. eto objasni mi sto da uradim i ja cu vjeruj mi to uradit nikad nisam ni jednoj zivotinji naudio pa necu ni njima i zato prije no sto pocnete da jaucete i kukate da ih ubijam procitajte sto sam napisao pa pomozite ako hocete ze dobro svih nas

  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj azil je totalno napushten i nikog vishe nije briga za te pse...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini sto cu ti ovo ovako reci, ali umjesto sto pises i zalis se po forumu kako nema nikoga i kako niko ne pomaze tim psima bolje je da odes i koliko toliko pomognes tim psima ( a siguran sam da uvijek mozez da nadjes 1 ili 2 osobe koje ce ti pomoci ).... Organizujte se, jedan dan zavrsite jedno drugi dan drugo... Radite, a kad oni koji novcano ili bilo kako drugo mogu da pomognu pomoci ce kad vide da ste se stvarno angazovali oko tih pasa....Vi ocete da drugi rade vas posao i da jos dobijate donacije...to ne ide tako!

    I nas u Podgorici je veoma malo (svega 6 ), i nama je tesko ali to ne znaci da ako nam je tesko da treba da odustanemo i svi kuci sjednemo za kompom, i onda na prvi forum na koji udjemo pocnemo da se zalimo kako su uslovi tamo katastrofa,kako ovo kako ono,kako nema nikoga ko ce nam pomoci oko tih pasa,kako nema donacija itd.






  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Primjecujem da ti samo vrebas po ovom podforumu kako bi nekog popljuvao i napao...za tvoju informaciju,ja VEC volontiram u ovom azilu i pomazem...od samog pochetka,kad je bilo blata do koljena,kad je padala kisha,duvala bura...nikad nisam napustila to iako sam prebukirana drugim poslom...tako da prije nego shto napadnesh mene ili nekog drugog,izbroj do 10 pa tek onda pishi!!!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    probajte da kontaktirate happy dog u nk da vam donira par dzakova hrane. sta je najpotrebnije azilu? kucice, boksevi, hrana? imate li veterinara koji je zaduzen da brine o psima? ako nema obavezno kontaktirajte nekoga iz opstine da to srede

  21. #21
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto vidim da pratis moje postove, zamolio bih te da navedes jedan koji nije na mjestu, a kada to uradis onda mozemo da pricamo o mom vrebanju O.o

    Na pocetku sam napisao da se izvinjavam sto cu na takav nacin iznijeti ono sto sam imao da kazem, ali ti to ocigledno nisi primijetila ili nisi htjela da uvazis. Samo sam htio da kazem da je traziti pomoc na ovom podforumu uzaludno ( to ti kazem iz mog i iskustva meni bliskih ljudi sa ovoga foruma...kad kod smo trazili da uradimo nesto zajedno, da se okupimo oko nekog problema, niko od nasih forumasa se nije odazvao)... Volio bih da nisam u pravu, ali trenutno je situacija takva...

    Bio sam grub, ne poricem... Ali samo sam htio da vas kol'ko tol'ko savjetujem... Stvarno treba da se organizujete. Prvo treba da promovisete azil u svom gradu, da informisete ljude o eventualnim akcijama, da prvo upoznate svoje sugradjane sa problemom pa tek onda ostale...U koliko radite posao kako treba, u koliko ljudi stvarno vide da ste se angazovali oko toga i da neete otici za dan,nedelju ili mjesec, bice onih koji ce vam pomoci ( donirace vam hranu, materijal za izgradnju boksecva i kucica itd. itd. )....

    Zamolio bih te, ako nije problem, da nam kazes nesto vise o azilu??? u kakvom je stanju, koliko je volontera u azilu, sta vam je najpotrebnije???


  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne pratim ja TVOJE postove,ja u ovom podforumu chitam sve teme jer zhivotinje obozhavam...evo jedan konkretan primjer-djevojka je pitala koliko koshta sterilizacija i ti si je na jako ruzhan nachin "spustio"...nisi trebao gubiti vrijeme na onoliki post,mogao si joj samo napisati odgovor na postavljeno pitanje...Sterilizacija koshta od toliko do toliko(60-80E)

    Toliko o tome...

    Nisi ti mene uvrijedio,ja sam navikla na takav razgovor sa ljudima ovdje(chast izuzetcima)...

    Ljudi u Kotoru su itekako informisani o stanju u azilu,ali je jako malo njih koji nesto i rade da bi se pomoglo tim zivotinjama...samo par nas...
    Stanje je uzasno,dobili smo par kucica,donacija je jako malo,iako smo pravili reklame,oglashavali se na radiju Kotor...dzaba...prvih 10 dana ljudi su dolazili,ali posle toga-zastoj,svi su digli ruke...
    Veterinara nemamo,takodje nemamo dovoljno kucica,hrane itd...Put do azila je grozan...sve u svemu-stanje je katastrofa...

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako, obrisala sam ove prethodne postove jer ste prevršili svaku mjeru i ubuduće vam se ovo više neće tolerisati!
    Što se Azila u Kotoru tiče, ono TUGA, JAD I ŽALOST! To je i odlika ljudi i grada u kojem jeste! Mi smo zimus bili tamo, ponijeli smo hranu i kasnije dostavili par kućica. Nažalost, nismo u mogućnosti više da pomognemo osim podrške koju Vi imate od strane nas iz Društva za zaštitu životinja Podgorica.
    Drago mi je što postoje ljudi koji tamo pomažu i rade, znam da je teško i neuslovno, ali iskreno se nadam da ćete uskoro dobiti pravi Azil. Dati će Ćatovićka ispuniti obećanje koje je javno dala.
    Naša realnost je takva da se ljudi na tren ponesu JAOO JA VOLIM ŽIVOTINJE, JAOOO KAKO MI IH JE ŽAO, JA ĆU DA IM POMOGNEM i to ostane tako. Samo na priči! Mi smo krenuli u Azil sa četom volontera, a evo ih sad 6 reče Slaven, a mislim da nas ni toliko nema.
    Ljudi u Crnoj Gori neće da se bore ni za svoja prava, a kamoli za prava životinja. Kao da ih je sramota da stanu u zaštitu tih stvorenja koja zavise od nas. Pogledaj studente! Što rade? Ništa! Svugdje u svijetu studenti prave revolucije, osim kod nas. Glavno im je da odu na studentsku žurku i to je to.
    Iskustvo naše ovdje je sljedeće: svega par ljudi brine o životinjama i oni nose sav teret. I udomljavanja, i zbrinjavanja i liječenja, i teških odluka sa kojima se srijeću tokom rada.
    Manekenka svaka čast tebi na brizi o tim jadnim psima i nadam se da će se tvoj trud isplatiti.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Tatjana shto si obrisala one postove,jer zaista su bili "jadni"...
    Ja sam ovu temu otvorila prvenstveno da bi se josh neko angazhovao oko azila,jer par nas ne mozemo mnogo...uvijek naidjem na osude...a volontera nam zaista treba...ide ljeto,vrucine,njima treba krov nad glavom-ja zaista ne znam kucice da pravim,ali nadam se da neko zna nekoga ko bi to mogao uraditi...za hranu se snadjemo,jedan chovjek kupi iz hotela,restorana i skola otpadke i to je glavna hrana za pse...nije mnogo,ali bolje nemaju...

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjela sam se predsjednicom vašeg Društva dolje. Žena se baš angažovala oko izrade novog Azila. Nisam se sa njom čula odavno doduše, ali mi se čini da je baš ozbiljna u namjeri da uspije da uradi nešto za te životinje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Azil PG
    By Extrim in forum Kućni ljubimci
    Replies: 179
    Last Post: 19-01-17, 07:39
  2. www.kotor.com
    By noodle in forum Primorski
    Replies: 19
    Last Post: 13-04-06, 19:42
  3. 'Azil' za topic :)
    By shrek in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-05, 21:40
  4. Kotor
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-04, 13:54
  5. Fiser trazi azil u Crnoj Gori
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 04-08-04, 10:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •