Results 1 to 16 of 16

Thread: Mreza mobilnih telefona u USA

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mreza mobilnih telefona u USA

    Treba mi info kako funkcionise sistem sa cell phones u USA. Znam za razlike u mrezi i tehnicke razlike od evropskog sistema tako te informacije mi ne trebaju.

    To sto zelim da znam je koji je operator dobar, kako se placa, sta ti treba da otvoris accunt, postoji li pre-paid sistem, koliko je telefon i kako najlakse doci do takve stvari?

    Unapred hvala

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako znam... Bojana ce ti pomoc
    Io ci credo!

    Welcome



  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC/Bar
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo dok Bokile dodje,

    obicno ti treba credit history tj. credit kartica da otvoris racun za post paid (to im dodje kao neka garancija) i neka identifikacija. koja kompanija je najbolja zavisi gdje ces da zoves najvise i gdje ces ti biti. mogu ti reci da je T-mobile ok imas dosta dobar prijem, international messaging i oni isto nude pre paid. ATT/Cingular je isto dobar. pogledaj njihove websites

    http://tmobile.com/

    http://www.attwireless.com/
    Live and let live

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam vise zainteresovana za pre-paid, kako to funkcionise?
    Vec sam bila na t-mobile.com ali slabo imaju info oko tih stvari malo vise

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC/Bar
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podjes u prodavnicu dje prodaju pre-paid kits i kupis. obicno dobije telefon i karticu. stos je to sto moras da kupis mobilni od iste kompanije od koje kupujes pre-paid i neiskoriscene minute gubis poslije mjesec dana (tmobile) ili 3 mjeseca (att). btw motorola V300 je uzasna ne trosi pare na nju

    http://www.t-mobile.com/prepaid/overview.asp

    http://www.attwireless.com/cell-phon...go/index.jhtml
    Live and let live

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    sous le soleil
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja se vec duze mucim oko ovog pitanja. Pre-paid je UZASNO skup (i naplacuju ti dolazne pozive jednako kao da ti zoves :!: ), a monthly plan mi se nesto i ne isplati previse jer ne koristim puno mob. Sve zavisi gdje i koliko namjeravas da zoves!

    Osim ATT i T-Mobile, probaj i Verizon i Cingular...
    ~Sans toi les émotions d'aujourd'hui ne seraient que la peau morte des émotions d'autrefois~

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm...kolko ljudi tolko informacija.Na kraju cemo te toliko zbuniti da neces znat gdje se nalazish :wink: .
    Moje iskustvo:Shto se tiche mobilnih,koristim T mobile,iako cu ga prvom prilikom,dakle,nakon sto mi istekne godishnji kontrakt,promjeniti i uzeti Verizon,koji ima :"Do you hear me now"?,dakle,konekciju,besprijekornu,u odnosu na cjelokupnu konkurenciju!!!!A,to je jako bitno,obzirom da cijene,od kompanije do kompanije,ne variraju!
    Drugo,ovdje je obavezna mjesechna pretplata,koju,odprilike,sve kompanije nude po istim cjenovnicima,shto se tiche (neizbjeznih)planova.Onda,zavisi,kakve su tvoje potrebe..?Ako ces telefon koristiti,nek ti u uvidu bude minimalna pretplata od $50(s taksom)*dakle,ona$39.99,i 600 minuta po lokalu,a svaka pisana poruka je:5C ona koja jeposlata,i 10C,ona koju ti shaljesh).Pre payd karte mozes koristiti za regularne,kao i za mobilne telefone.S tim,sto ces ih s mobilnim,najvise koristiti vikendom,jer su,uglavnom,vikendom,razgovori besplatni.
    Suma sumarum,Verizon ti je najbolja opcija.Shto se tiche NYa i okoline.
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zajebavate me da moram placati i za te pozive sto dobijam??? Dako su oni normalni....

    Bicu u USA par meseca i trebace mi telefon i kartica. Ne treba mi neke kamere i cuda u telefonu, samo da mogu da saljem sms i da zvonim, nista drugo.
    Ma da ovaj "T-mobile to go" zvuci ok (thnx mick!)... Izgleda da cu ja morati da citam dosta o ovome jos...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa neka je sa SRECOM!
    Ma ima da te mazimo i pazimo, da nikad ne pozelis nazad kuci
    Mozda ti i u goste svratimo prije nego ti nas posjetis Vec se nesto planira u feb da se cini...

    Sto se tice telefona, zavisi dje ces biti...ako si u nekoj vukoebini kao ChaSnut-a onda ces morati uzeti ono sto ti se pruzi...a ako si na neko normalnije mjesto, uzmi t-mobile (SIGURNA VEZA ) 80% naseg naroda ima t-mobile iz prostog razloga sto mozes da saljes i primas poruke (A ako si opet u vukoebinu kao Micko, onda samo mozes da primas ) Telefon mozes kupiti nedje u nekom velegradu (Chicago, npr.) a sto se tice punjenja te kartice mislim da to moze i preko neta, nisam sigurna.

    nadam se da te i ja nisam jos vise zbunila nego da si izvukla nesto korisno
    Ljubim mala pa se vidimo uskoro

    "A ja sa Zeljko Joksimovic...telo vreteno" hahahahhaah
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci T-mobile ti je jedini i provjereni s kojim mozes da saljes i primas poruke sa 064, 067, 069 i ponekad procera i 063 (ne znam na koju foru). Do prije nekoliko mjeseci su sve te poruke bile bedza, tako da sam ja slao i do 500 (koje su mi ukljucene u plan) mjesecno - ustvari broji ti se i kad primis i kad posaljes. Ali od skoro naplacuju kad posaljes poruku u inostranstvo, i to 15 centi po svakoj - i ako ti nisu ukljucene u plan onda placas jos. Tako, sad valjda nema manje od 39,99 planova, al moj je 29,99 - imam 300 minuta i dzabe weekends, i 500 poruka. )) Dosta sam zadovoljan sa T-mobile-om, mada nemam bas dobru recepciju u stan.-
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e sad, malo je pain in the ass to sto ti gledaju credit history - meni su trazili deposit od $500, pa sam morao da uzmem broj na bratovo ime. E da, i svaki contract ti je minimum 12 months.
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    sous le soleil
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    Sto se tice telefona, zavisi dje ces biti...ako si u nekoj vukoebini kao ChaSnut-a onda ces morati uzeti ono sto ti se pruzi...a ako si na neko normalnije mjesto, uzmi t-mobile (SIGURNA VEZA ) 80% naseg naroda ima t-mobile iz prostog razloga sto mozes da saljes i primas poruke (A ako si opet u vukoebinu kao Micko, onda samo mozes da primas )

    "A ja sa Zeljko Joksimovic...telo vreteno" hahahahhaah
    Kako se presmijah sad, ovi me u biblioteku jako cudno gledaju hahaha

    Savjet za Shiney: Dobro ispitaj sve uslove, jer kao sto rekoh prepaid DERE KOZU :P, jedno 25 centi je minut bez obzira ko zove... A ako nisi znala odje se placa i kad PRIMAS poruke... Eh, sto ti je Amerika :roll:
    ~Sans toi les émotions d'aujourd'hui ne seraient que la peau morte des émotions d'autrefois~

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blentavi, ne treba mi sms za CG, trebace mi za moju Sweden iz USA ali to nije problem s obzirom da operatori ovde imaju dogovor sa svim tim velikim operatorima u USA (proverila sam).
    A plan nemogu uzeti jer necu imati credit card tamo njihove niti cu biti tamo 12 meseci, tako da mi to odpada

    Raspitacu se ja dobro.. 25 centi minuta je ovde standardna cena tako nije mi bas tako skupo... Videcemo sta ce biti

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahahahaha, kakvo je ovo prozivanje za vukojebinu :lolblue:

    Shiney, ajde sto si se stisla :P
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC/Bar
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zeznuto je kad saljes poruke iz vukoebine u vukoebinu, tesko prolaze poruke :P
    Live and let live

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    sous le soleil
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mick
    zeznuto je kad saljes poruke iz vukoebine u vukoebinu, tesko prolaze poruke :P
    hahahhahaha a taman tako!
    ~Sans toi les émotions d'aujourd'hui ne seraient que la peau morte des émotions d'autrefois~

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •