Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 97

Thread: Masoni

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Masoni

    Masoni su izasli u javnost 1717. godine u Londonu. Od tada, pa do danasa ova organizacija vuce za sobom brojne kontraverze po pitanju nastanka, pripadnika i uloge u ogromnim drustveno-politickim promjenama na globalnom planu.

    Jeste spremni?
    Vecina ljudi je zla

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam jel u redu da odgovaram samom sebi, ali cisto da produbim temu.

    Zanimljivo je pitanje porijekla masona. Uvrijezeno je misljenje da oni vuku porijeklo iz srednjovjekovnih kamenorezackih cehova, sto je prilicno kvalitetno opovrgnuto u knjizi "Rodjeni u krvi" u kojoj se tvrdi da su oni produzetak srednjovjekovnog reda templara, koji su unisteni u periodu 1307-1312
    Vecina ljudi je zla

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa oni jesu tad poceli, makar tako kazu sami masoni.
    Sto se tice samih clanova masona i njihovog uticaja na svijet, pa ja se iz dana u dan sve vise i vise ubjedjujem da oni stvarno kontrolisu svijet. Pogledajte nasu javnu scenu, koliko nasih masona je u vlasti. Sto iz Srbije sto iz Crne Gore, i svi su vezani za neke afere. Takodje svetske, skoro da nema koji predsjednik nije mason.
    Znajuci neke ljude iz nasih loza, svjestan sam da mogu da rade sta im je volja. Al' u bukvalnom smislu. Sta im padne na pamet, jer je toliko raznih uticajnih ljudi takodje prikljuceno zidarima pa im pomazu.
    Da li neko zna gdje je to njihova loza? Mora postojati znak na zgradi u kojoj se sastaju!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne mogu da vjerujem...
    zavrsio sam post, koji sam pisao 15 min i onda mi je racunar nesto kiksnuo i sve je poslo u nepovrat. sjutra cu ponoviti, danas nemam snage
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aj sad ponovo, daako mi komp ne pocne opet kiksat;

    Problem sa masonima upravo lezi u njima samima. Uopste ne postoji tacno utvrdjena verzija porijekla masona, njihovim aktivnostima prije 1717 i pripadnicima.

    Zvuci prihvatljivijei teorija da oni poticu od srednjovjekovnog reda templara, sto je opet mnogo vjerovatnije negoli ona sa srednjovjekovnim kamenorezackim cehovima, koji, ako je vjerovati knjizi "Rodjeni u krvi", uopste nisu ni postojali u Engleskoj, rodnom mjestu masonerije.
    Sto se tice tih kamenorezackih cehova, oni su povezivani s masonima zbog masonske opsjednutosti geometrijom (cak se i vrhovni stepen posvecenja u masoneriji naziva Vrhovni Arhitekta Svemira) i ni zbog cega vise. Niti su srednjovjekovni kamenoresci imali potrebe za tajanstvenoscu, skrivanjem od vlasti, mistifikacijom (jedino ako nisu u pitanju profesionalne, tj. tajne zanata), misterioznim ritualima i cime vec sve ne.
    S druge strane, nakon unistavanja templarskog reda 1307 (zvanicno okoncano malo kasnije), Engleska je jedina zemlja gdje su hapsenja templara pocela sa znacajnim kasnjenjima i bila su simbolicna (posebno ako se porede sa Francuskom).

    E sad, da ne bih duzio previse pricu, dokaza da kamenoresci nemaju bas nikakve veze sa masonima ima sasvim dovoljno, ali onih koji bi solidno potkrijepili vezu sa templarima ima tek toliko da tu vezu smjestimo u ravan realne pretpostavke.

    Poslije 1717. kad su masoni izasli u javnost (dakle 400 godina nakon unistenja templara, ako prihvatimo teoriju o njihovoj vezi), tako da se malo zagubio smisao cijele price. Pocelo se sa nekim fantasticnim naklapanjima o clanovima masonskog reda (Julije Cezar, i kompanija)- prakticno nema ko nije bio mason, ako je imao iole znacajniju ulogu u istoriji. Ali vec krajem toga vijeka, stvari se pocinju konsolidovati...

    Da bi se razumjela prica o masonskom uticaju na globalna politicka desavanja, mora se imati u vidu da su oni bili nosioci (malo klimava teorija, ali...) onih kljucnih promjena koje su rezultirale transformacijom zapadnog svijeta u gradjansku, sekularnu civilizaciju, sa jako naglasenim elementom tolerancije prema razlicitostima (masonom moze postati svako ko vjeruje u Vrhovno bice, bez obzira na ime toga bica- Alah, Jehova, Marko Markovic).

    Kako je zvanican razlog opkupljanja u masonske loze- rad na samopoboljsanju, uz drustvo sa "dobrim" ljudima, kako bi, kao kvalitetan pojedinac, mogao s pravom ugraditi sebe u dio ogromnog bozjeg hrama/gradjevine... tesko da ce iole normalna osoba povjerovati da tu nema niceg osim toga. I kljucna misterija o masonima upravo lezi u tom jazu izmedju samoproklamovanog cilja i nivoa koriscenja mogucnosti koje im leze pod nogama (kao clanovi udruzenja mocnih i uticajnih ljudi). Tesko da su u stanju preci preko toga

    Sto se tice masona na nasim prostorima, prva masonska loza (eng.lodge- smjestaj, prenociste, ali za neki rkatak period- nesto kao danas motel) je osnovana u Kotoru, od strane francuskih oficira, koji su 1806/7 stigli sa Napoleonovom vojskom namjesto Austrijanaca u Boku, ali ta loza nije dugo trajala. Za BG nisam siguran, ali mislim da tamo danas postoje 4 loze koje, uz jednu u PG, cine Regularnu Veliku Lozu Jugoslavije. Ali je i tu bilo mnogo podjela- pogotovo s kraja 1980-ih, pa je cak dolazilo i do postojanja paralelnih masonskih loza, sto opet ima veze sa osnivacima, tj. od koje su Velike loze "dobile svjetlost". Mislim da su francuski masoni bili najaktivniji na ovom podrucju.

    S time u vezi jos jedna zanimljivost:
    Jovan Plamenac, predsjednik crnogorske vlade u emigraciji, je u svopjim spisima naveo da su francuski masoni 1918 podrzali princip prpajanja Crne Gore Srbiji i da su cak natjerali proindependisticke crnogorske masone (na polozajima, naravno) da tu odluku prihvate i pasivizaraju svoje ucesce u aktivnostima emigracionih crnogorskih vlada (cak se i navode imena nekih crnogorskih masona koji su uslijed prijetnji morali poslusati te odluke).

    Mozda istina, mozda propaganda, ali svakako je zanimljiva prica iz razloga sto ocitava vaznost koju su masonima i njihovom uticaju na politicka desavanja jos tada pridodavali. Sto se desava danas, vrlo je zanimljivo pitanje...

    Ali ne treba smetnuti s uma, da masoni, koliko god uticajni bili nisu jedinstveni po svakom pitanju, niti isto razmisljaju. Svakojake politicke borbe se desavaju i unutar njihovih redova. Dakle, unutar njihovih redova, a ne javno.
    Takodje je vrlo zanimljivo i pitanje da li postoji neki centralni organ, koji donosi neku vrstu odluka, smjernica itd. jer mi takodje djeluje malo nemoguce da svaka Velika loza funkcionise sama za sebe- jer bi se u tom slucaju svakako u jednom momentu sudarili medjusobni interesi... Sto ne znaci da se i ne sudaraju, ali ostaje tajna kako se rjesavaju.


    Vecina ljudi je zla

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Hiramov kljuc je knjiga koja u potpunosti objasnjava porijeklo mason,a njihove rituale i uopste njihvou istoriju.
    Samo nisu dali odgovor na jednu obicnu stvar - sta je poenta masona. Sad ce rec da otkriju istinu, ali opet zasto je tako sebicno cuvaju za sebe.

    Ima jedan fin citat iz ove knjige - jer nema nista skriveno sto se nece otkriti, ni tajno sto se nece doznati.

    Nek su oni samo zivi i zdravi i mocni, ali su cisti jevrejski produkt kojeg zanima MOC i KONTROLA.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim kako su tu Jevreji umijesani. Sem ako ne mislis na Templare koji su zivjeli u Jerusalimu?! Il' nesto slicno..

    Sto se tice skrivenosti, pa Masoni su danas izgubili smisao skrivenosti ko je imalo upucen zna o Masonima sve, sem njihove TAJNE! Tajne su ostale kakve treba da budu, a sve ostalo je otkriveno. Masoni se ne kriju uopste.

    Zasto je cuvaju za sebe? Pa kad bi je otkrili izgubili bi smisao
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Ne vidim kako su tu Jevreji umijesani. Sem ako ne mislis na Templare koji su zivjeli u Jerusalimu?! Il' nesto slicno..

    Sto se tice skrivenosti, pa Masoni su danas izgubili smisao skrivenosti ko je imalo upucen zna o Masonima sve, sem njihove TAJNE! Tajne su ostale kakve treba da budu, a sve ostalo je otkriveno. Masoni se ne kriju uopste.

    Zasto je cuvaju za sebe? Pa kad bi je otkrili izgubili bi smisao
    Jevreji su svugdje umjesani. Pazljivo procitaj moj tekst ispod. i templari nisu bili Jevreji...
    Vidi, masoni kolko god bili otkriveni su us stvari tajni. Da ne znas gdje im se odrzavaju sastanci, sta rade, kakvi su im rituali, kolika im je zapravo moc.... nemamo ni ja ni ti pojma o tome.
    A tajna normalno treba da se cuva, al neka onda ne pricaju o tome kako je to istina koja mora ostati sakrivena bla bla truc truc

    Evo isroijata

    Ovo vjerovatno i znate, al cisto ako nekoga zanima ko je neupcen...
    Kratka istorija koliko je se sjecam iz knjige. Ovo je sve sa brda napisano, vjerovatno je red malo izmjenjen ali shvaticete poentu

    Prvo da naglasim da masoni imaju rituale koji su dosta cudni, i mnogi ih nisu shvatali. Medjutim istrazivanja su pokazala da su ti rituali imali veze sa ritualima koje su stari egipatski faraoni sprovodili kada bi se krunisali. Zakljucno sa faraonom Sekener Tao-om koji je valjda bio poslednji faraon koji se krunisao na taj posebni nacin. Bio je ubijen, kasnije je nastalo ****** u Egiptu i rituali su se izgubili na kratko.
    Dalje imamo Mojsija, koji tajnu nosi u Izrailj, onda kralja Solomona koji je gradio cuveni solomonov hram, a glavni graditelj je bio izvjesni Hiram Abif koji je ubijen jer nije htio da oda izvjesne tajne trojici sitnijih majstora. Ubijen je, a njegova smrt koja je vrlo zanimljiva je detaljno opisana u ritualu inicijacije koji se sprovodi za cini mi se poslednji stepen masona. Crnjak mi je sad da pisem, nek me neko podsjeti drugi put da to potanko objasnim.
    Dakle, Hiram Abif je ubijen jer nije htio da oda izvjesne tajne(moram opet da citam knjigu da provalim sta su te tajne u stvari bile) Njegove ubice su pohvatane, kastrirane i zive zakopane.
    Ocigledno da su tajne bile zapisane, i vrlo vjesto skrivane... sledeci dolazi na red Isus Hrist. U knjizi se tvrdi da je on bio obican covjek, i da su u stvari postojala 2 Isusa - Isus Jeshua i njegov brat Jakov 'Baraba". Poenta je bila da je Jeshua ben Josif bio duhovni vodja, a njegov brat Jakov ben Josif nesto kao svetovni. Po jevrejskoj tradiciji, postoje 2 stuba Jahin i Voas, a spaja ih luk koji se zove Shalom. Ovdje Jahin i Voas predstavljaju stubode tj. duhovnog i svetovnog vodju Jeshuu i Jakova, dok je Shalom Bog. Tako spojeni, oni su cvrsti kamen temeljac jedne drzave i naroda. Dakle ovo se moze podvezati pod poentu svega, jaka duhovna i svetovna moc, ujedinjeni pod Bogom daju stabilnost svemu.
    Isus je kasnije bio razapet jer je narod odabrao Jakova kad mu je data ta mogucnost od strane Pilata. Posebno kad se zna da je bilo suludo da rimljani tek tako oslobode nekog kriminalca... ovaj potez je napravljen da bi se zadovoljili rabini kao i stanovnistvo koji bi sigurno diglo pobunu da su htjeli da pobiju obadvojicu. Dakle cuveni Baraba je po ovome u stvari rodjeni brat Isusa.

    Nakon toga, oko 66 g.n.e. digla se pobuna i Rimljani su je surovo ugusili. Da bi sacuvali svoje spise i tajne, jevreji su ih zakopavali na odredjenim lokacijama, a najvaznija dokumenta i bogatsva su bila pohradnjena ispod Irodovog hrama koji je bio srusen od strane rimljana.

    Tu su stajali sve do dolaska Iga De Pejna, vodje siromasnih templara koji su tu vrsili otkopavanja. Nasli su pored spisa ocigledno i velike kolicine bogatsva, sto ih je za tako kratko vrijeme o siromasnog reda ucinilo najbogatijom silom u Evropi koja se mogla mjeriti sa vatikanom.

    Tako je sve bilo, templari su bili jaka sila koja je jedino odgovarala vatikanu. Sve dok kralj Francuske Filip Lepi nije postavio svog covjeka za papu i odlucio da otme bogatsvo templarima. Da bi mogao da ih napadne, upravo mu je trebala podrska crkve koju je sada imao. Templari su bili optuzeni da cine najgore moguce stvari, da su satanisti i pagani itd itd. Zapecacene naredbe su bile otvorene 12. oktobra 1307, i sjutradan na petak 13.oktobar oko 15000 templara je bilo uhvaceno na celu sa njihovim vodjom Zak de Mole-om. Bili su muceni, iznudjena su priznanja i najveci broj njih je bio pogubljen. Bogatsva su im uzeta, a tvrdi se da je cuveni torinski pokrov za koji se predpostavljalo da pprikazuje lik Isusa Hrista u stvari lik Zak de Mole-a nakon sto su ga skinuli sa raspeca(bio je mucen na isti nacin kao i Isus)

    Jedan dio templara je uspio da pobjegne, mnogi tvrde u Skotsku gdje su od prije bili uvuceni u sve spore. Tu je bio cuveni Vilijem Volas iz brave heart-a krajem 1297 g. a tvrdi se da su pomogli kasnije Robertu Brusu da porazi Engleze i da Skoti izdejstvuju nezavisnost.
    Zbog toga sto je Robert Brus pomagao templare, bio je ekskomuniciran iz crkve kada je vatikan poceo da progoni templare jer se bas Robert Brus pokazao kao njihov zastitnik, dok su mu oni u zauzvrat pomagali u bobenoj strategiji i u prosvecenu. Ipak, posto je zbog ekskomunikacije Skotske bilo koja hriscanska zemlja imala pravo da je napadne, Robert Brus je bio prinudjen da pristane na neke uslove crkve, nakon cega je ekskomunikacija skinuta. Ipak templari nisu bili gonjeni, ali su bili prinudjeni da se povuku u tajnost.
    Nakon toga su cekali dugi niz godina da se katolicanstvo zamjeni protestantizmom, i tek nakon kraljice Elizabete i njenih reformi religije (dobro ajd da racunamo Henrija debelog kao zacetnika te ideje), polako pocinju da izlaze iz tajnosti i dolaze na otvorenu scenu. U skotskoj se prve masonske loze spominju oko 1599, onda se javno u Engleskoj "otvara" prva lozha sa prvim velikim majstorom ser Entoni Sejerom na celu.

    U Skotskoj, prvi veliki majstor slobodnog zidarstva je bio cuveni Vilijem Sent Kler od Rosalina. Izgradio je cuvenu Rosalinsku crkvu, koja je zanimljiva zbog sledecih stvari. Identicna je kopija Irodovog hrama iz Jerusalima, vjeruje se da cuva tajanstvene svitke sa crnog mora koje je pronasao Ig de Pejn sa svojim templarima. Takodje, u njoj su razne statue i ornamenti, dekoracije koje ciljaju na njihove egipatsko/izrailjske korijene(duga prica, ne mogu o tome sad da piskaram)
    Sta ce biti sa ovim spisima, da li ikad da budu dostupni javnosti jos ne znam. Moracu malo da se pozabavim tom temom kad mi obaveze dozvole.
    Ove nove podjele masona su cista glupost, dokaz da ih zanima samo moc i pare. No to je sve jevrejsko ucenje

    Eto, to je u NAJKRACIM mogucim crtama istorija masonstva. Iako sam se solidno ispisao, ovo je tek malo dio ali opet dovoljno da se shvati neka sustina. Mozda cu uskoro napisati jos ponesto, ako vas zanima. Mozete i pitat slobodno...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam mislio direktno na Templare kao Jevreje, vec na njihovu umijesanost jer se zna da su Templari bili i u Jerusalimu tokom odredjenog perioda.
    Znaci prakticno ti si opisao istorijat masona, kakav je on u danasnjici predstavlja. Al' ne znam da li mislis na uticaj Jevreja u novijoj dobi i njihovoj dominaciji medju masonima pa sa tim i dominirajucom njihovom logikom moc i pare?! Il' sta konkretno? Jer mi je to sve mutno, sobzirom da su masoni nastali u Skotskoj i odatle se sirili! Znaci objasni uticaj Jevreja.

    Sto se tice rituala, ima dosta toga na internetu o njima. Znaci, to mozda nije iz prve ruke al' ima ga dovoljno. Gdje se skupljaju? Pa njihove simbole uklesane negdje na zgradi, makar bi morali imati. To je ono sto sam ja procitao, znaci oni moraju imati na zgradi obiljezje. Takodje masoni na sebi imaju obiljezja masonstva. Poput raznih sitnih bedzeva il' recimo ona podloga u satu sa odredjenim obiljezjem itd.

    Mozes li nesto opisat o globalnom upravljanju masona? Ako znas.
    Mislim sobzirom da svaka loza ima svoga Master-a itd, al' sumnjam da svaka loza djeluje za sebe, znaci interesuje me iskljucivo ta globalna organizovanost. Koje lozu su najznacajnije? Pretpostavljam da neke od Engleskih imaju primat? Ciji Master-i vode politiku masonstva?
    Jer se zna da masoni imaju svoje ciljeve, i ne moze se desit da izbije neki veci raskol medju njima!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preporucila bih vam knjigu:

    Deirdre Manifold

    PREMA SVJETSKOJ VLADI
    Novi svjetski poredak

    uz dodatak
    Cornelia R. Ferreira
    Pokret New Age: Kraljevstvo Sotone na Zemlji

    To se pominje kompletna istorija masonerije: kako je nastala, ko je inicijator, ko su finansijeri... koje krize i ratove su masoni izazvali...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    To dodje novija istorija, ali napominjem - da bi se masonstvo shvatilo, ne bi bilo lose procitati ovu knjigu Hiramov kljuc. Jer **** ga, sve lezi u istoriji...

    <<Znaci prakticno ti si opisao istorijat masona, kakav je on u danasnjici predstavlja. Al' ne znam da li mislis na uticaj Jevreja u novijoj dobi i njihovoj dominaciji medju masonima pa sa tim i dominirajucom njihovom logikom moc i pare?! Il' sta konkretno? Jer mi je to sve mutno, sobzirom da su masoni nastali u Skotskoj i odatle se sirili! Znaci objasni uticaj Jevreja. >>

    Prvo, Masoni su samo provizorno nastali u Skotskoj. Masoni su proizisli iz templara, templari su svoje znanje i bogatsvo naslijedili od Jevreja... znaci u srzi je jevrejska ideja i jevrejske pare. Sve je poteklo manje vise od njih.
    Dalje, Jevreji su bili protjerani iz skoro svake drzave Evrope, osim cini mi se Skotske. Skotska je bila zemlja koja je vrlo mali period vremena bila pod katolickom crkvom. Kad ih je Engleska rastjerivala, krili su se po budzacima ili su bjezali po Skotskoj. Oni sami se tada nisu mnogo isticali, ali su vukli mnoge konce u masonskim lozama. Jer zaboravljas da su jevreji strasno bogati, kako i nece kad su najcrnji kamatashi. A poznato je da u masone mogu da udju samo uticajni i mocni ljudi, a sllozices se da su 2 osnovna preduslova da covjek bude uticajan i mocan visoko obrazovanje i novac
    Ako nije jasno, ne znam sta vise da ti kazem.

    <<Sto se tice rituala, ima dosta toga na internetu o njima. Znaci, to mozda nije iz prve ruke al' ima ga dovoljno. Gdje se skupljaju? Pa njihove simbole uklesane negdje na zgradi, makar bi morali imati. To je ono sto sam ja procitao, znaci oni moraju imati na zgradi obiljezje. Takodje masoni na sebi imaju obiljezja masonstva. Poput raznih sitnih bedzeva il' recimo ona podloga u satu sa odredjenim obiljezjem itd. >>

    U pravu si. Ali eto jel iko ko nije mason ikad zavirio na ta mjesta i prisustvovao ijednom ritualu. Mi o njima znamo nesto, ali to je tek mozda 100-ti dio. U prevodu - iako su poznati svima, malo ko zna u stvari nesto konkretno o njihovim ciljevima i sve se svodi na nagadjanja


    <<Mozes li nesto opisat o globalnom upravljanju masona? Ako znas.
    Mislim sobzirom da svaka loza ima svoga Master-a itd, al' sumnjam da svaka loza djeluje za sebe, znaci interesuje me iskljucivo ta globalna organizovanost. Koje lozu su najznacajnije? Pretpostavljam da neke od Engleskih imaju primat? Ciji Master-i vode politiku masonstva?
    Jer se zna da masoni imaju svoje ciljeve, i ne moze se desit da izbije neki veci raskol medju njima>>

    Globalno upravljanje - s obzirom da skupljaju najuticajnije ljude oko sebe, logicno je da su ti ljudi poznati industrijski magnanti, bankari, brodovlasnici i politicari. I vjerujem da su u stvari jedna organizacija koja funkcionise sirom svijeta, i drzi (bar prividno) ogromnu moc u svojim rukama. Vjerovatno odlucuju o nacinima poslovanja, globalizaciji, vrse uticaj na diplomatije raznih zemalja i izmedju ostalog se bore za neke svoje ciljeve i ideale izmedju ostalih. ALi ponavljam, sve su ovo nagadjanja.
    To ko vodi danas glavnu rijec, ne znam. Iskreno me i ne zanima, jer moja su interesovanja pretezno vezana za istoriju.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok..

    Sto se tice Jevreja, diskutabilno je koliko su stvarno ti Jevreji o kojima pricas bili bogati u Engleskoj il' Skotskoj! Ja bih rekao da i nisu mnogo bogati, al' pazi Templara nije bilo dugo vremena dok Masoni nisu nastali, tu treba da bude nesto posebno da se toliki period prodje a da ideja ostane medju ljude i opet se pokrene!
    Trebao je uc medju Templare koje su druge religije..

    Sve je to diskutabilno, slazem se da DANAS Jevreji imaju moc medju masonima al' ne i da ima od samog starta!

    Pozdrav!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ej!

    Drago mi je sto se raspisali. Pridruzicu se raspravi sjutra cim popijem kafu.

    Uzivajte!
    Vecina ljudi je zla

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Ok..

    Sto se tice Jevreja, diskutabilno je koliko su stvarno ti Jevreji o kojima pricas bili bogati u Engleskoj il' Skotskoj! Ja bih rekao da i nisu mnogo bogati, al' pazi Templara nije bilo dugo vremena dok Masoni nisu nastali, tu treba da bude nesto posebno da se toliki period prodje a da ideja ostane medju ljude i opet se pokrene!
    Trebao je uc medju Templare koje su druge religije..

    Sve je to diskutabilno, slazem se da DANAS Jevreji imaju moc medju masonima al' ne i da ima od samog starta!

    Pozdrav!
    vjeruj mi da gdje god su bili, uvjek su imali dosta novca. Jedino se nisu isticali jer nisu bili aristokratija, mnogi su ih mrzjeli ali sta je tu je.
    Vidi, templari su zvanicno zbrisani 1307, ali postoje jasni dokazi da su mnogi prebjegli u Skotsku, a smatra se da postoje dokazi da su pojedini sa brodovima isli cak i za Ameriku (koju su btw. zvali La Merika, valjda po nekoj zvijezdi i to je bilo jevrejsko ime)
    Ideja je ocigledno bila zapisana, tako da nije bilo tesko odrzavati je, a sto se tice toga da jevreji nisu mogli uc medju templare- u pravu si, ali su zato templari preuzeli jevrejske ideje. To izgleda jos bolje, mada kad se covjek zadubi te ideje u stvari poticu od Boga, a jevreji su bili kao izabrani narod prenosioci te ideje. Samo me jedna stvar tu kopka - koliko su prvobitnu ideju izmjenili jevreji zarad njihov ciljeva :roll:

    Anything else?? 8)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U prethodnom mom postu sam spomenula knjigu, koja odlicno prikazuje kako je masonerija nastala.

    Posebno ih izdvojila 9. poglavlje knjige, gdje je napisano integralno ispitivanje Kristijana G. Rakovskog (jedan od osnivaca Komunisticke partije u SSSR-u), u kome je naveo kako je unistena carska Rusija, ko je tacnije stajao iza svega toga i ko je finansirao i td. Plus, Rakovski je naveo neke stvari koje su se u narednih 20-30 godina desile u svijetu.

    Jos jedan dio iz knjige bih citirala:

    "Skupinu zvanu Iluminati (prosvijetljeni) osnovao je u Bavarskoj 1. maja. 1776. godine (obratite paznju na datum, i na godinu :!: ) ADAM WEISHAUPT, univerzitetski profesor, kojeg je porodica ROTHSCHILD angazovala da uoblici i precizira njihov plan o vladavini svijetom. :!: :?:

    Cilj iluminata bio je unistiti sve ustanovljene vlade, kraljeve i oltare. Kralju njie bilo mjesta jer je stitio oltar. Weishaupt je unovcio priblizno dvije hiljade placenih sljedbenika, kojima je obecavao uspjeh u zivotu cak i ako ne dozive upravljanje svijetom. Bili su to neki od najinteligentnijih ljudi s podrucja knjizevnosti, obrazovanja, nauke, finansija i industrije. Prosli su uistinu rigoroznu obuku.

    Da bi se nadziralo ljude na visokim polozajima u vladi i ostalim vaznim funkcijama trebalo se koristiti monetarnim i seksualnim podmicivanjem. (...)"

    Da ne bih navodila jos ovaj citat, jer je povelik, recu ukratko sta dalje pise. Najbolji i najinteligentini studenti univerziteta su postajali clanovi od povjerenja u grupi iluminata. Ali, dok je glasnik nosio tajne poruke i planove, desilo se uzasno nevrijeme i glasnik je poginuo. Bavarska vlada je saznala za namjere iluminata, zabranila ih je zakonom i proganjala i obavjestila cijelu Evropu o opasnosti koja vreba od iluminata. Ali, ovi su se duboko inflitirali u sve domene drzave, tako da su svi pokusaji da se iluminati uniste propali. Djelovali su tajno; preselili se u Francusku, gdje su preuzeli vlast nad vec postojecim masonskim lozama. U Francuskoj su izazvali ravoluciju 1789. godine - sto predstavlja prvi divovski korak u osvajanju zemlje.

    Najbolje smisljen dio Weishaupt-ovog plana jeste potpuna kontrola novinarstva - informacije se mogu uobliciti tako, kako bi uvjerile mase da je JEDINSTVENA SVJETSKA VLADA PRAVO RJESENJE NASIH BROJNIH I RAZLICITIH PROBLEMA I JEDINI PUT K MIRU U OVOM SVIJETU :?: :!:

    Weishaupt je rekao: "Kontrolisite kanale informacije - tad cete imati kontrolu nad ljudskim umovima i sve sto to sobom povlaci."
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    MASONI HIT MIT MOC!
    Vladan DINIC

    Ko su masoni, frank-masoni, slobodni zidari?
    Nema nikakve sumnje da je red slobodnih zidara (na engleskom mason, a na francuskom macon znaci zidar) jedna od najcudnijih i svakako najtajnijih organizacija na svetu. Vec vekovima masonski rituali, njihova moc i uticaj raspaljuju mastu svih onih koji veruju da gospodari sveta nisu ni vodeci politicari, ni ekonomski giganti, vec upravo tihi ljudi iz senke, masoni.
    Da li u tim pricama ima istine?
    U poslednjih 50 godina o masonima se, zahvaljujuci poplavi knjiga i tekstova, saznalo vise nego za gotovo pet vekova njihovog postojanja. Ali to sto se o masonima zna vise ne znaci da su oni slabiji, ili da je javnost izmakla njihovoj kontroli, vec je u pitanju prilagodjavanje jedne mocne organizacije novostvorenim uslovima kako u svetskoj politici i ekonomiji, tako i u medijskom prostoru i shvatanju znacaja informacije. Kakvo je poreklo masona? I danas mnogi masoni veruju da su direktni potomci Hirama, arhitekte koji je napravio Solomonov hram, a koji je i sam direktni potomak Adama i Eve. Ovde je, razume se, rec o legendi, ali tama koja okruzuje rodjenje masonske organizacije pothranjuje najneverovatnije pretpostavke i nagadjanja. Posto legenda pocinje pricom o hramu, a na francuskom hram se kaze temple, masoni se dovode u blisku vezu i sa Templarima, legendarnim vitezovima koji su, po predanju, bili cuvari Isusove krvi i koje je raspustio kralj Filip Lepi. Takodje, masoni su u organskoj vezi sa jos jednom tajnom i veoma razgranatom organizacijom - rozenkrojcerima, o cijoj moci se pletu jos neverovatnije price i koji, za razliku od masona, imaju dosluha i sa visim silama. Pa ipak, prvo mesto po intrigantnosti i dalje drze masoni.
    Prema britanskom istoricaru Dejvidu Stivensonu sve pocinje 1598. godine u Skotskoj, u Edimburgu. Vilijam So, ministar tada nezavisnog skotskog kraljevstva, koji ima titulu nadglednika kraljevskih gradjevina, organizovao je graditeljsku profesiju uvodeci u nju cinove.
    Istovremeno on teritoriju deli na ?loze? koje su u pocetku bile samo barake za majstore. Bilo je to, dakle, jedno cisto operativno, odnosno profesionalno zidarstvo, za razliku od frank-masonerije, takozvanog ?spekulativnog? slobodnog zidarstva, koje je proisteklo iz te prvobitne, striktno profesionalne organizacije posla. Jezicki strucnjaci pretpostavljaju da se i kroz sam pridev frank (na engleskom free) moze videti prelazak sa profesionalnog na tajni plan. U originalu se, prema dostupnim podacima, govorilo o freestone masons, odnosno o zidarima sa obradjenim kamenom. U sirem smislu su, dakle, u organizaciju ulazili i kamenoresci, skulptori i vajari. Ali rec frank znaci i sloboda. Otud i pretpostavka da se, zapravo, u pocetku radilo o organizaciji koju su sacinjavali putujuci zidari i koji su isli od grada do grada, odnosno od gradilista do gradilista po Evropi i koji nisu bili vezani samo za jedno mesto. Velika je nepoznanica, medjutim, sto se u renesansnoj Skotskojne moze pronaci nikakav trag toj organizaciji. Pretpostavka je da se organizacija upravo u to vreme preobrazila u tajno drustvo.
    Najzad, po trecoj pretpostavci, prve masonske loze, koje su proizisle iz ?Soovog pravilnika?, okupljale su ne-profesionalce koji su, iz raznih razloga, bili zainteresovani za majstorski posao, ali sami nisu radili i medju kojima je bilo onih koji su izdavali naredjenja, civilnih i crkvenih vlasti. Radilo se, znaci, o nekoj vrsti ?pocasnih? zidara, pa bi pridev frank, zapravo, znacio prihvacen. Tajna koja obavija poreklo, postojanje sifri i tajnih obreda, dovelo je do negovanja nekih znanja koja nadilaze proste zahteve zanata. Glas o tajnom drustvu u Skotskoj uskoro je stigao i do vecito radoznalih Engleza koji su, na svojim proputovanjima kroz Skotsku, preuzeli neke gotove formule i u XVII veku stvorili vlastite klubove zatvorenog tipa koji su bili inspirisani, kako se tada govorilo, ?skotskim ritualima?. U to vreme Englesku su razdirali verski i politicki sukobi, pre svega izmedju katolika i protestanata, kao i izmedju kraljevskih kuca. Zbog toga je postojala velika potreba za strukturama koje ne bi pripadale nikome, nijednoj strani i koje bi nezavisno mogle da resavaju sporove, ili da razvijaju ideje bez ucesca, ili uticaja zakrvljenih strana. Organizacija slobodnih zidara pruzala je upravo takvu sansu. Po nekom cudnom sistemu povratne sprege, nacin na koji su Englezi organizovali masonske loze presao je severne granice Engleske i u samoj Skotskoj doziveo izvanredan prijem. Tako masonerija postaje medjunarodni fenomen. Francuzi su prvi kontinentalni narod kod kojih masoni postaju znacajnija organizacija. Krajem XVII veka nekoliko regimenti engleske dinastije Stjuart prelazi na stranu Francuza, donoseci Francuzima, zajedno sa oruzjem, i tajni masonski kult. (Neke od tih regimenti ce, kasnije, ucestvovati i u ratu za nezavisnost Sjedinjenih Drzava, tako da ce se ideja masonstva prosiriti i na zemlje preko Atlantika.) U isto vreme, neki francuski intelektualci, medju kojima je svakako najznacajniji Monteskje, svom snagom sire nove ideje koje su im dosle iz Londona. Zahvaljujuci velikoj energiji Francuza, masonstvo se veoma brzi siri kontinentalnom Evropom, tako da masoni postaju istinsko bratstvo koje se nalazi iznad svih verskih i politickih sukoba. Kako se kult tajnovitosti odrzavao od samog pocetka, masonstvo ostaje zagonetna i privlacva organizacija za ogroman broj slavnih, bogatih, ali i sasvim obicnih ljudi. Prema nekim istoricarima moc masona varira od epohe do epohe, ali je izvan svake sumnje da je njihov uticaj stalno prisutan, narocito ako se uzme u obzir da su cesto najmocniji politicari i bogati ljudi upravo - masoni. Francuski istoricar Ogist Kosen, na primer, tvrdi da su masoni odigrali izvanredno vaznu ulogu u francuskoj revoluciji, kao i da su doprineli veoma brzom sirenju revolucionarnih ideja. Jedan od paradoksa masonstva je i striktno postovanje pravila, kao i odanost redu.
    Tako se i dogogilo da je veliki majstor Filip Egalite, vojvoda od Orleana i kraljev rodjak, izglasao smrt Luja XVI koji je, 1892. godine, i giljotiniran. Posle samo nekoliko mesec i vojvoda je giljotiniran. Masonsko bratstvo mu, ocigledno, nije pomoglo, iako je, sudeci po tadasnjoj moci, to moglo da uradi. Moze se samo pretpostaviti da se vojvoda od Orleana bio ogresio o organizaciju...
    Kolika je, medjutim, stvarna moc masona danas, ostaje samo da se nagadja. Uzimajuci u obzir broj clanova, kao i njihov ugled, analiticari smatraju da je - velika.
    Kolika tacno, to niko ne zna?!
    S obzirom na cvrstu i striktnu hijerarhiju, to ne zna ni najveci broj clanova. U tajnu su upuceni samo veliki majstori masonskih loza. o


    MASONI KOD MILANA NEDICA
    Price o masonima, aktuelizovane posle prerane Tapijeve smrti, izazvale su ogroman interes javnosti. U redakciju "SVEDOKA" prispele su dve izuzetno zanimljive knjige, dosad nepoznate siroj javnosti:
    SUSRET SRPSKIH MASONA I MILANA NEDICA 1941. GODINE, Vojislava Paljica i,
    SLOBODNO ZIDARSTVO ILI MASONERIJA (izdanje Radnog komiteta antimasonske izlozbe) ? koje govore "za" i "protiv" masona.
    "Svedok" je prenosio najzanimljivije odlomke i vjerovatno negdje ima na netu.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sta je o masonima rekao Generalni sekretar spoljnih poslova Velike loze Orijenta Francuske,Klod Borneri, rekao ekskluzivno za "Blic" tj. novinaru Aleksandru Trtici prije par godina.

    Politicari u Srbiji pazljivo slusaju sta govore masoni

    U Beogradu ovih dana boravi mason Klod Borneri, generalni sekretar spoljnih poslova Velike loze Orijenta Francuske. Razlog njegove posete je ceremonijalno paljenje plamena novoosnovane loze Velikog Orijenta u Beogradu, "Vernost" i, kako kaze, "pre svega kontakt s bracom Srbima u Beogradu". Tim povodom gospodin Borneri za "Blic" govori o ciljevima i ulozi masonskog pokreta danas i rasvetljava nedoumice koje ga vekovima prate.
    Masonski pokret je stolecima bio obavijen velom tajne. Zasto?

    - U vreme kad je pre mnogo vekova osnovana masonska organizacija zivelo se u nekoj vrsti mraka, jer su na vlasti bili razni totalitarni sistemi. Masoni su morali da se izbore za svoje mesto i u pocetku se sve radilo vrlo diskretno. Bilo je zabranjeno sastajanje ili razgovor sa drugim ljudima dok danas imamo opste otvaranje savesti. Nema zabrane u kontaktima.
    Na koje "druge ljude" mislite?

    - Mislim na ljude koji nisu masoni. Masoni su u proslosti bili zatvoreni, hermeticni. Sada postoji sloboda savesti, sto znaci da otvorenost kao sto je Veliki Orijent. Do takvog preokreta doslo je pre dve godine.
    Kakva je danas uloga masona u svetu?

    - Masonski pokret jos uvek brani iste stavove moralnosti i intelektualne slobode. Danas smo mnogo vise prisutni u modernom drustvu i ne moramo da se krijemo kao za vreme velikih svetskih ratova. Prisutni smo u svim zemljama gde vlasti nisu autoritarne. Pokret vise nema tajni, vrlo je otvoren. Sednice Velikog Orijenta Francuske otvorene su za ceo svet, nema skrivanja aktivnosti, sto omogucava da pomogne i deluje na gra?ane, npr. Francuske. Braca koja cine nase loze imaju razlicite politicke stavove, razlicita religiozna opredeljenja, razlicito obrazovanje... poticu iz razlicitih slojeva drustva. To bogatstvo raznolikosti u celom bratstvu daje nam snagu da delujemo u stvarima u kojima inace ne bismo mogli. clanovi Velikog Orijenta deluju bukvalno u celom drustvu ? kroz sindikate, udruzenja kojima pripadaju, politicke partije... Na taj nacin se uspelo da mnogi drustveni zakoni pro?u u parlamentu.
    Neki analiticari postavljaju znak jednakosti izme?u masona, humanizma i komunizma?

    - Ne vidim nikakvu vezu. Mozda samo kada se izvorno govori o jednakosti, ali inace nema nikakve veze. Pokret Velikog Orijenta Francuske zalaze se za slobodu, jednakost i bratstvo. zelim da naglasim tri velike stvari koje su masoni uspeli da urade tokom istorije: izborili su se za jednako pravo glasa, za slobodno udruzivanje i za ukidanje ropstva!
    Postoji teza da je drustvena potreba za masonskim organizacijama potrosena jos pocetkom proslog veka?

    - Vrednosti masonerije ne mogu da budu potrosene. Nase ideje su uvek napredne. Tacno je da su masoni posle Drugog svetskog rata bili masakrirani kao i Jevreji i Romi - kako u Nemackoj tako i sa druge strane gvozdene zavese. Posle tog teskog perioda moralo se krenuti ispocetka, jer je veliki broj masona ubijen, ali danas svakim danom pokret sve vise raste.
    Kako objasnjavate podatak da su u Beogradu za vreme Drugog svetskog rata nemacki oficiri izbavljali iz zatvora masone?

    - Ja to potpuno razumem, jer je vrednost humanistickih ideja u masona univerzalna i veca od bilo cega drugog. To mozemo ilustrovati i drugim primerima. Ti oficiri su verovatno bili masoni, a isto se desavalo u Francuskoj, u cileu za vreme rezima Pinocea, 1912. godine u Rusiji itd.

    Istoricari masonskog pokreta zastupaju tezu da su se, nakon sto ih je Napoleon rehabilitovao, masoni priklonili vlasti i da je to do danas ostalo osnovno obelezje pokreta u celom svetu. - Da je to tacno, da su masoni nosioci vlasti, ne bi bilo nigde ratova u svetu, ali, nazalost, to nije slucaj i nazalost masoni su uvek bili proganjani u totalitarnim rezimima.
    Da li raspolazete podatkom da je pokojni Josip Broz bio mason?

    - Ne verujem u to.
    Da li ne verujete u to zbog Brozove ideoloske pripadnosti ili ne postoji uvid u vase clanstvo na svim nivoima?

    - Ne, kazem to zato sto ja ne verujem... Onaj ko je mason, a ima vrlo velike odgovornosti kakve je on imao, mora ipak da radi diskretno. Verovatno da u svetu postoje veliki politicari koji su bili ili jesu masoni i koji ne zele da se to zna. Prema dokumentaciji Velikog Orijenta izricito se tvrdi da Broz nije bio mason niti je mogao da bude.
    Koji su kriterijumi za prijem u clanstvo?

    - Ako neko hoce da postane mason, prvo treba da to zeli. Postoje dva nacina da se to postigne: jedan je da se kontaktira Organizacija koja onda posalje osobu da razgovara s kandidatom. Drugi nacin je da poznajete nekoga ko je vec brat, da pricate s njim ili da neko ko je vec mason u svojoj okolini prepozna osobu koja ima neke kvalitete i predlozi je u clanstvo. U svakom slucaju, pre nego sto neko postane mason, postoje tri ispitivaca koji razgovaraju s kandidatom i kad se zavrsi neka vrsta ispita, odnosno ankete, onda se odlucuje da li ce on biti primljen ili ne.
    Da li zene mogu pristupiti masonskoj lozi?

    - Postoje i zenske masonske loze. Neke od njih su iskljucivo zenske, neke su mesane. Za njih vazi isti kriterijumi kao i za muske loze.
    Otkud onda price koje govore o iskljucivosti kriterijuma za prijem?

    - Uvek postoje ljudi koji su protiv masona. Ponekad samo zato sto su ljubomorni i zavidni. To su cesto oni ljudi koji nisu prosli neku vrstu testa ili oni koji su prihvaceni, ali su pokazali svoje pravo lice i bili proterani iz pokreta. Ima ljudi koji misle da ako su postali masoni imaju neverovatnu moc i pripadnost pokretu koriste za licne ambicije. To je velika greska. Mason ima veliku odgovornost prema clanstvu, prema braci i mnogo obaveza koje mora da ispuni. Kad clanu istekne mandat na nekoj funkciji, on se vraca me?u obicnu bracu. Vrlo je vazno da svako ostane skroman, pokoran i da ne misli o sebi kao o nekom posebnom.
    Ovo shvatanje blisko je hriscanskom, a masoni i crkva su u sukobu.

    - Vrlo je vazno da se ne mesa odnos masona i religije sa odnosom crkve kao institucije i masona, jer su to dve razlicite stvari. Posebna je tema relacija masoni ? katolicka crkva. U Velikom Orijentu Francuske postoje vernici svih religija, kako oni koji idu u bogomolje, tako i oni drugi, a postoje i ateisti. To dokazuje da mi prihvatamo i apsolutno smo otvoreni za sve religije. Ono sto nije kompatibilno sa masonstvom je bilo kakva vrsta ekstremizma ? politicka ili religijska.
    Kako objasnjavate postojanje paralelnih masonskih loza u Srbiji koje se uzajamno ne priznaju?

    - U Beogradu ima vise masonskih loza. Dve su u saradnji i potpomagane od strane Velikog Orijenta Francuske ? "Zora" (osnovana pre desetak godina) i "Vernost". Veliki Orijent Francuske je organizacija koja je nedogmatska i liberalna. "Zora" i "Vernost" pripadaju njemu i bore se za apsolutnu slobodu savesti, a me?u njihovim clanstvom ima razlicitog sveta. Veliki Orijent Francuske prisutan je u 40 zemalja sirom sveta gde je nosilac tih vrednosti. U svetu postoje i drugi, dogmatski oblici masonerije. To su uglavnom americke i engleske obedijencije u kojima je uslov za clanstvo verovanje u Boga.
    Da li se u zemljama u tranziciji vodi borba za prevlast uticaja dva razlicita masonska pravca koje ste pomenuli i da li je to razlog za podeljenost masonskih loza u Beogradu?

    - Ovde, kao i bilo gde, uvek postoje dve tendencije. Ono sto bi trebalo i sto bi bilo pozeljno jeste da jednoga dana te dve tendencije priznaju jedna drugu i pocnu da razgovaraju me?usobno. Na dobrom smo putu da to i ostvarimo.
    Da li su to dva jedina pravca u masoneriji?

    - Na svetskom nivou postoje dve tendencije, a u svakoj od njih postoje razlicite struje. Postoje i struje koje se druze i rade zajedno. Bilo je, naravno, i mesovitih struja izme?u dogmatika i liberala. Nije bas tako crno-belo. Ipak, postoji tendencija smanjivanja gnosticke masonerije na svetskom nivou i u tome ima oko 40 obedijencija (vise loza cine jednu obedijenciju op.a), a ima ih jos koje nisu pristupile. Ono sto mogu da kazem kao neko ko je zaduzen za spoljnu politiku Velikog Orijenta jeste da se trudimo da stupimo u kontakt i druzimo se sa strujama sa kojima do sada to nije bilo moguce. To daje rezultate i sad postoje susreti masona na svetskom nivou koji imaju sve vise znacaja u masonskom delovanju.
    Nekada su u svetu bile aktivne jevrejske masonske loze, poput loze "Srbija" koja je osnovana 1911. Da li su takve podele prisutne i danas?

    - U jednoj normalnoj obedijenciji ne postoje loze nacionalnog, esnafskog ili partijskog predznaka. Osnovni cilj je upravo da postoji raznovrsnost ljudi da bi mogli da komuniciraju, a ne da budu odvojeni po kategorijama. To sto pominjete postojalo je zbog toga sto Jevreji nisu bili adaptirani u drustvo i trazili su kroz masoneriju nacin da se brane.
    Da li je ujedinjenje Evrope jedna od ideja liberalnog pravca u masonskom pokretu?

    - Da. Mogu da kazem da danas u izvesnim evropskim zemljama gde je izgradnja nove Evrope vrlo krhka, politicari vrlo pazljivo nadgledaju sta rade masoni u tom procesu. Neki politicari su nam poslednjih meseci dali izvesne znake i vrlo su zainteresovani za masonske metode u konstruisanju Evrope.
    Koji su to metodi?

    - Vazno je misliti o onome sto nas spaja, a ne sto nas razdvaja. Treba da se sedne i me?usobno razgovara. To je to - nije samo zelja, vec i potreba. Politicari cesto dolaze kod masona da na?u resenje za problem koji ih boli.

    Da li se ideje Velikog Orijenta oslanjaju na ideju "velike Evrope" sarla de Gola, koja je predvi?ala i ukljucivanje jake Rusije u zale?u? - To je samo san.
    Ali, san koji, ipak, postoji?

    - Da, a snovi jednoga dana postaju realnost.
    Da li Veliki Orijent u sklopu delovanja ima i plan infiltracije u Rusiju i jacanje tamosnjeg masonskog pokreta?

    - U Moskvi imamo dve loze koje nas obavestavaju o tome sta se desava. Ima jos mnogo posla da se uradi.
    Da li su srpski politicari spremni za lobisticku podrsku uticajnih ljudi, pripadnika masonskog pokreta Velikog Orijenta?

    - Politicari u Srbiji, kao i u drugim zemljama, vrlo pazljivo slusaju sta govore masoni, ali sad imaju prioritete koji su mnogo vazniji.
    Da li je nedovoljna efikasnost srpskih politicara u pregovorima posledica visedecenijskog odsustva masonskog pokreta u Srbiji?

    - Ne mogu da odgovorim na to pitanje.
    Da li cete imati kontakte sa srpskim i jugoslovenskim zvanicnicima?

    - Zvanicno, takvi susreti nisu predvi?eni.
    Nismo ubili kralja Aleksandra

    Prema nekim istorijskim izvorima masonska loza Francuske bila je umesana u atentat na kralja Aleksandra I Kara?or?evica. To se cesto navodi kao razlog losih odnosa izme?u porodice Kara?or?evic i masonskog pokreta.

    - Atentat na kralja Aleksandra I nije organizovan od strane masona i apsolutno ne znam koji su odnosi izme?u masona i kraljevske porodice Kara?or?evic.
    Da li cete ovom prilikom imati kontakte s kraljevskom porodicom?

    Ne, to nije predvi?eno.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je najvjerovatnija prica o Templarima, al' ipak ima masa rupa u sebi, koje moraju biti objasnjene. Meni je jednostavno nemoguce da ideja nestane za 300g, a onda se odjednom pojavi.

    Takodje u drugom tekstu se pominju zenske loze, ja NIKAD nisam cuo ni procitao da postoje zenske loze, koliko ja znam Masonstvo je bratstvo. Sto znaci da ne primaju zene!

    Trinity, ja sam takodje sklon vjerovanju o teorijama zavjere protiv nacija i mnogo drugih stvari. Al' ti u tome prednjacis primijetio sam da si ubijedjena da su ustvari Jevreji unistili carsku Rusiju. O tome bih mogao da pisem danima, cinjenica je da je car bio totalno pogresna licnost za Cara i definitivno je vodio najgore moguce sto je mogao! Promjena vlasti je neminovna.
    Ja znam o cemu ti pricas, tj. o finansiranju komunista od strane Jevreja. Ja smatram da je to iz razloga sto je MASA Jevreja bilo u vrhovima komunisticke partije Rusije. Pocevsi od Trockog, koji je bukvalno bio drugi covjek Rusije, al' covjek iz sjenke. Covjek koji se bio desna ruka Lenjina, i covjek koji je vodio rat! A zasto Jevreji? Pa iz prostog razloga sto su Jevreji oduvijek bili veoma obrazovani, i onda su shvatali neke stvari. Vrh komunizma u Rusiji je inace bio sav obrazovan na visokim fakultetima u tadasnje vrijeme!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ideja nije nestala 300 godina, samo je zivjela UNDERGROUND 8)
    U tome je poenta, templari su samo promjenili zvanicno ime u masoni. Ali masoni su samo nastavili da praktikuju obicaje templara, ovi Jevreja i Egipcana, a ovi isti Sumera.

    Kad zavrsim sa citanjem istorije Sumerije, dacu neke precizne podatke. Spominje se i rodonacelnik Jevreja, Avram tako da vjerujem da ce stivo da bude veoma zanimljivo

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ali da li je moguce drzati tajno 300g, toliko underground da niko nema pojma o njoj?
    A biti u drzavi kojoj malo fali da te istrijebi.. Mislim bili su u Skotskoj, a Skotska je strijepila masu od Engleske koja bi sigurno tad Templare ubila! Kasnije ih je kako vidimo primila Recimo sad loze Engleske imaju oko 600 000 ljudi..
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kod Masona ima 33 nivoa. Najveci je 33. E sad mene interesuje jesu li likovi koji su "u" 33cem nivou Illuminati? I moze li neko reci shta je 3p sa "Svevidecim Okom"? I znali iko neshto vishe o Illuminatima? Ne treba mi pricha "Osnovao ih je taj i taj...."

    Inache, ako niste znali, najpoznatiji masoni su:
    Wolfgang Amadeus Mozart
    Lav Tolstoj
    Stevan Mokranjac
    Josip Broz Tito
    Benjamin Franklin
    ...i masu americhkih predsejdnika...

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    S time u vezi jos jedna zanimljivost:
    Jovan Plamenac, predsjednik crnogorske vlade u emigraciji, je u svopjim spisima naveo da su francuski masoni 1918 podrzali princip prpajanja Crne Gore Srbiji i da su cak natjerali proindependisticke crnogorske masone (na polozajima, naravno) da tu odluku prihvate i pasivizaraju svoje ucesce u aktivnostima emigracionih crnogorskih vlada (cak se i navode imena nekih crnogorskih masona koji su uslijed prijetnji morali poslusati te odluke).

    Mozda istina, mozda propaganda, ali svakako je zanimljiva prica iz razloga sto ocitava vaznost koju su masonima i njihovom uticaju na politicka desavanja jos tada pridodavali. Sto se desava danas, vrlo je zanimljivo pitanje...
    Masoni kroje svjetsku politiku. Imaju projekciju svijeta za narednih 500 godina. Oni su Rusiji nametnuli komunizam jer se bila naglo uzdigla...

    U poslednjih 50 godina o masonima se, zahvaljujuci poplavi knjiga i tekstova, saznalo vise nego za gotovo pet vekova njihovog postojanja. Ali to sto se o masonima zna vise ne znaci da su oni slabiji, ili da je javnost izmakla njihovoj kontroli, vec je u pitanju prilagodjavanje jedne mocne organizacije novostvorenim uslovima kako u svetskoj politici i ekonomiji, tako i u medijskom prostoru i shvatanju znacaja informacije.
    Normalno mi znamo o njima vishe zato shto oni tako zhele. Koliko ima istine od sve ove priche niko ne zna...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Masoni kroje svjetsku politiku. Imaju projekciju svijeta za narednih 500 godina. Oni su Rusiji nametnuli komunizam jer se bila naglo uzdigla...
    Kad je u Rusiji pobijedio komunizam stvarno je bila uzdignuta samo ne znamo u cemu?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na ***** se bila pridigla!
    AP, ne lupetaj, Rusija je prije pocetka Martovske revolucije (koja kasnije kulminira Oktobarskom!) na DNU DNA Evrope! Potpuno sjebana, i odbacena, nazadna i siromasna!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neko je trazio o Illuminati-ma:

    http://www.prolognet.qc.ca/clyde/illumin.htm

    http://www.conspiracyarchive.com/ - obratite paznju na ovaj sajt

    http://www.geocities.com/Athens/Olym...eryBabylon.htm

    http://www.mysteries-megasite.com/ma.../luminati.html - 150 linkova o illuminati-ma

    http://www.theparafiles.com/articles/illuminati.html - ukratko sta su radili illuminati od 18. vijeka pa do danas... obratite paznju na neke dogadjaje
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •