Results 1 to 8 of 8

Thread: Montenegrina - digitalna biblioteka crnogorske kulture

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Montenegrina - digitalna biblioteka crnogorske kulture

    Montenegrina - digitalna biblioteka crnogorske kulture

    Svim zainteresovanim za odrzavanje i promociju crnogorske kulture i istorije.



    Ovim nacinom vam saopstavamo da je na internet sajtu www.montenegro.dk/montenegrina (uskoro sopstveni domen) pokrenut novi projekat pod nazivom "Montenegrina - digitalna biblioteka crnogorske kulture". Cilj projekta je da se, u saradnji sa sto vise saradnika, stvori mjesto na internetu posveceno crnogorskoj kulturi i pruzi lak, koncentrisan i objektivan pristup integralnih djela, tekstova, naucnih radova, komentara, iz crnogorske istorije, antropologije, arheologije kao i literature, muzike, vajarstva i slikarstva.

    Digitalizacija sto veci broj tekstova iz gore navedenih nauka ce nam biti prvi prioritet. To je rad koji obicno trazi ogromne resurse, ali pokusacemo ga sprovesti time sto cemo angazovati sto veci broj saradnika, koji ce na besprofitnoj bazi donirati svoj trud, znanje i vrijeme na stvaranju ove kulturne biblioteke. Takodje nastojimo animirati saradnju sa nasim institucijama, skolskim kao i drzavnim, i sa naucnicima (domacim i stranim), literarnim krugovima, umjetnickim drustvima i galerijama.

    Nasim radom zelimo takodje, boljom upotrebom tehnologije i modernog pristupa pedagogike, stvoriti sajt koji moze biti interesantan za sirok spektar korisnika, od djece do penzionera.

    Ovim nacinom takodje molimo citaoce da, ako zele da doprinesu ovom projektu, i ako imaju znanje iz gore navedenih disciplina, da nam se jave. Projektu su potrebne osobe koje zele doprineti sa svojim znanjem iz tehnicke obrade slika, daktilografije, prevodioce (engleski) i uopste osobe koje posjeduju knjige ili dokumenta od odredjene istorijske ili druge vaznosti za ovaj projekat. Na sajtu postoji mogucnost pristupa Saradnickom programu.

    Nadamo se velikom interesovanju i zelimo da se sto vise osoba prikljuci ovom nasem zajednickom projektu.



    S postovanjem,



    Uprava, Montenegrina - dbcg

    www.montenegro.dk/montenegrina
    mailto: [email protected]

    Kopenhagen, 30. 11. 2004

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    borcanac, standardna naucna praksa je da se istrazivac predstavi imenom i prezimenom. sto vise, standardna praksa je da se navedu izvori. no posto si "skolovanje" zavrsio kod Broza, ne moze ti se previse zamjeriti!

    sam naslov sajta je glup, kao uostalom, i sadrzaj. "montenegrina" vise zvuci kao nadimak neke podgoricke prostitutke nego li ime za "enceklopediju".

    sa ovakvim smecem bi te jedino primili kod Broza, Mila ili onog zagrebackog frizera.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neguse,

    Svaka kritika je dobrodosla. Hvala.

    Razlog zasto se istrazivac ne predstavja imenom, jeste zato sto ne postoji istrazivac. Postoji grupa ljudi - neistrazivaca. I pravilno si ustvrdio: ja sam zavrsio skolu kod Broza, kao i oko 45 miliona ljudi u vremenu od 1945. do 1991.

    Zao mi je sto ti se ne svidja ime 'Montenegrina' i sto te podsjeca na prostitutku. Mnogo zao.

    Pozdrav.

    http://www.montenegro.dk/montenegrina/o%20nama.htm

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Beranac, svaka cast na radu i namjeri. Posto je ovaj jadni njegus izgledao umakao 29-om i od njega nece postati ni njeguska prsuta nadam se da ce moderator izbrisati njegove budalastine.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Borcanac je obican plagijator koji pokusava da kopira www.rastko.org.yu i Rakovicev www.njegos.org . Moj Borcanac nemas ti kvaliteta da izvedes tako nesto. Nikakvih. Prvo svoj osnovni sajt ne mozes godinama da napravis a kamoli sto drugo. Ma smijesan si totalno

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jedan dokaz da Jankovi sajtovi lazu !

    Quote Originally Posted by Janko23-
    Borcanac je obican plagijator koji pokusava da kopira www.rastko.org.yu i Rakovicev www.njegos.org . Moj Borcanac nemas ti kvaliteta da izvedes tako nesto. Nikakvih. Prvo svoj osnovni sajt ne mozes godinama da napravis a kamoli sto drugo. Ma smijesan si totalno
    Evo Janko hvalise neke sajtove koji se sluze poluistinama i desetinama od istine i cistim lazima.

    Jedan od dva sajta koja je Janko pomenuo ima veliko poglavlje koje se zove: "Peroj srpsko selo u Istri". http://www.njegos.org/peroj/barbalic.htm

    Naravno sto je i za ocekivati cista je laz da je Peroj srpsko selo u Istri, a evo i jednog nepobitnog istorijskog dokaza koji cu sad pokazati.



    Pismo koje ću sada pokazati je prijepis originala pisanog rukom Vladike Danila.
    Izvor: AOMC, fond: Mitropolit Danilo 1697-1735, br. 33.

    ================================================== ======
    Preporuka za Iva i Marka Perova

    6. I 1723.

    Danil vladika Cetinjac Božijeju milostiju mitropolit skenderijski i [primorski]
    1723, maija 6.
    Činim ovu pravu vjeru mojeju rukoju Ivu Perovu i bratu mu Marku kako su vazde bili dobri hristijani i dobro i čisto služili Gospodina Boga i zapovijedi njegove tvorili. A sad ih nađe napast ot silnijeh i superbijeh ljudih koji Boga i zapovijedi Božje ne slušaju, nego siromahe nejače napadaju i biju. Ubiše mu zločinci i mitnici bratučeda. Tade i Marko ubi onoga zločinca. I za tu nevolju i napast idu u Istriju iskat mjesto za sebe i za nekoliko kuća. Preporučujemo ih vama, svijema hristijanima Crnogorcima u Peroje, da ih lijepo prifatite i u sve pomožete i avizate za svaki poso.

    ================================================

    Eto prosto i jednostavno vladika Danilo kaze da u Peroju zive Crnogorci, te tako istina izbija na vidjelo, pa makar lazi bile ponovljene milion puta !

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23-
    Borcanac je obican plagijator koji pokusava da kopira www.rastko.org.yu i Rakovicev www.njegos.org . Moj Borcanac nemas ti kvaliteta da izvedes tako nesto. Nikakvih. Prvo svoj osnovni sajt ne mozes godinama da napravis a kamoli sto drugo. Ma smijesan si totalno

    JANKICU ne rekosmo li mi ko je rak-ovic ubazda nad ubazdama,NEcojek koji boravi u CG dobar dio svoga prokletoga zivota i truje narod IZ CRNE GORE svojom proserbaljskom propagandom za koju dobiva ogromna finasijska srestva !!! e zato moj mrceni jankicu nemozemo mi koji od srca odvajamo da nacinimo nesto korisno za CRNOGORSKI narod poredit se sa velöjeserbaljima koji su svoje proklestvo vjekovima nadavijali oko Crne Gore !!!! Ali jankicu zato ve DOBRI BOG kaznjava koko moze i ostadoste ono famozno " SUPAK OD SVIJETA" sa okolinom !!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  8. #8
    kuratomir Guest

    Default

    tako je trifunovicu, tako je. vrijeme je bilo da se izdvojish iz ovoga bazda i napravish sluzbenu postavku trenutno zvanichne crnogorske istorije i umljetnosti. pazi samo da te ne ujede to shto radjash, il da vidimo da to udesimo ka shto je svirachu u guzicu proshao njegov projektat. koje ti se vishe svisja, a? pozdravio te vuk vulevic, veli da si mu bio jedan od najboljih jataka u zadnjih ses godina. a veli i da ce svratit da te obidje i vidi makedonku.
    siiiikteeeeeerrrrrrrr smrrraaaaaduuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!1

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •