Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 124

Thread: Fiksna proteza

  1. #51
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Nema shto,kad sam stavljao moju prije 4 mjeseca,rekla mi je da sam ugrabio zadnji voz po starim cijenama(platio sam 550 za gornju) zato shto su skochile cijene materijala...E da,placam mjesechno 10e za kontrole...
    Reci mi,fixator,to je ona obichna shto se poslije nosi,je li?
    te kontorle.. uhhhh kje su obavezne jer ako neku preskosis taj mjesec si bacio skroz, a sto kad dodje vrijeme na 15 dana da je kontrola?
    koliko ja znma rijetko ko naplacuje i kontrolu na onu obicnu protezu, a ne na fixnu..
    Fixator, jeste slicno onoj obicnoj mobilnoj, samo nema zica, sa njom treba da spavas da ti se zubi ne bi vratili

    PS: po racunici te tvoje dr sa 5 kontrola ti si dostigao cijenu od 600e, i onda joj ostaje samo da nabija cijenu, zalosno
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #52
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Meni su kontrole svake 2 nedjelje,a placam svaku drugu kontrolu tj jednom mjesechno po 10e...

    Cijena fixatora nije urachunata u tu pochetnu cijenu,on se dodatno placa?

  3. #53
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    koliko kosta da se postavi proteza, ali mi treba samo na gornjoj vilici. Ovaj ocnjak je skrenuo sa puta pa bih da ga vrnem u polozaj.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Meni su kontrole svake 2 nedjelje,a placam svaku drugu kontrolu tj jednom mjesechno po 10e...

    Cijena fixatora nije urachunata u tu pochetnu cijenu,on se dodatno placa?
    to sve zavisi od doktora, eto ona tebi i kontrole naplacuje, tako da mi je vjerovatno da nije uracunata

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    koliko kosta da se postavi proteza, ali mi treba samo na gornjoj vilici. Ovaj ocnjak je skrenuo sa puta pa bih da ga vrnem u polozaj.
    600E,i ni centa vise ni za kontrole ni za fixator ni nista drugo ili trece
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  5. #55
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    kako tebe dere ta ``beogradjanka``...
    Fixna proteza 600 po vilici, mogucnost placanja na tri rate, kontrole besplatne.... Ovo ti je cijena koju ja znma a znma da s emoze naci i jeftinije i opet besplatne kontrole..... Tebe ce tvoja fixna na kraju kostati preko 2-3ooo jos kad bude treba da ti radi fixator ima i za njega da ti uzme pare kad uzima za kontrole... kako bih ja toj reka posao... dja mi broj na pm da zakazem pregled da se popricamo oko cijene
    stari zezas li se to?po tvome treba da uzmemo proteze koje su 600 eura po vilici i da nam je dzabe kontrola?razmisli malo,ja sam moje obadvije platio 1000 eura,svaki mjesec treba da joj ponesem po 10 eura,sto je to ?-nista....nosicu protezu godinu ipo(ako ne i manje),to ti onda ispada 180 eura za kontrole ...znaci opet 20 eura manje placam no sa tvojim besplatnim kontrolama...aj ispravi me,jer sam sigurno nedje pogrijesio...

  6. #56
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    stari zezas li se to?po tvome treba da uzmemo proteze koje su 600 eura po vilici i da nam je dzabe kontrola?razmisli malo,ja sam moje obadvije platio 1000 eura,svaki mjesec treba da joj ponesem po 10 eura,sto je to ?-nista....nosicu protezu godinu ipo(ako ne i manje),to ti onda ispada 180 eura za kontrole ...znaci opet 20 eura manje placam no sa tvojim besplatnim kontrolama...aj ispravi me,jer sam sigurno nedje pogrijesio...
    pogrijesio si druze, iz prostog razloga sto nijesi uracunao fixator u tu cijenu, a da ne govorimo o duzini nosenja proteze, to je nesto sto ni jedan doktor sa sigurnoscu ne moze da ti kaze, koliko ces da je nosis, bez ovi sto sve znaju, pa i postavljjau fixnu i popravljaju zbudem, cak i oralno operisu, impanti su za njih vrtic
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  7. #57
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    pogrijesio si druze, iz prostog razloga sto nijesi uracunao fixator u tu cijenu, a da ne govorimo o duzini nosenja proteze, to je nesto sto ni jedan doktor sa sigurnoscu ne moze da ti kaze, koliko ces da je nosis, bez ovi sto sve znaju, pa i postavljjau fixnu i popravljaju zbudem, cak i oralno operisu, impanti su za njih vrtic
    dobro,kad budem isa na sledece zatezanje pitacu je jel taj fixator uracunat u tu cijenu...

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Još neko u CG za preporuku za protezu?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #59
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još neko u CG za preporuku za protezu?
    Dr Ivan Cerovic, specijalista ortodont, radi u Podgoricu, Baru, Ulcinju i Cetinje
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  10. #60
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene konkretno interesuje spajanje zuba.. razdvojene su mi gornje jedinice, i to me ludi !
    mislila sam da stavim keramicku , znam da je teska za odrzavanje ali ajde. . moze li mi neko reci koliko traje taj proces spajanja? i jos nesto, da li mi neko moze reci na kakvom je glasu ordinacija PRODENT ? navodno , za fixne proteze dolazi zubarka iz bg ...

  11. #61
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ja sam nosio donju fiksnu nekih 8-11 mjeseci, ne sjecam se tacno koliko, prije nekih 2ipo god, i toliko mi je trebalo da popunim prostor posle vadjenja dvije petice, tako da nije puno... Posle zatezanja i mijenjanja gumica, nisam nikad imao bolove, nego neki cudni osjecaj, kao da nesto ne valja, da ce da mi se "slome" zubi itd. ipak je to pritisak... a taj fiksator nikad stavio nisam, kostao je nekih 60 eura, a ****** obicno, nekvalitetna plastika, bezvezna, nikakvu korist nisam vidio u tome pa ga nisam ni nosio

  12. #62
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad sam mali bio (osnovna shkola nedje) nekakva kravetina mi je napravila onu protezu ne fixnu no obicnu (nisam siguran da je tad uopshte i bilo fixnih kod nas) i jebala mi mater, iskrivila mi se vilica tako da povremeno imam problema i da grizem, jedna strana je vec od druge, a i suzila se nekako vilica a imam konjske zube (aka ogromne) tako da ne mogu stat svi. Ne znam samo shto je moji tad ne tuzhishe grkljan joj se zapetljao i onome ko joj dade da radi to....Tako da sam planirao da nedje uskoro podjem da mi to snime,pregledaju,povade shto treba i naprave protezu, neki zubari su mi rekli da uradim to ako ne zbog izgleda itd onda zbog zdravlja jer valjda mozhe doc do problema s kichmom zbog toga kasnije...eto tako.

    Pa, moje pitanje je dje preporuchujete da podjem ? Prije svega nije bitna cijena nego da to bude kako treba jer ne zhelim josh jednom greske maloumnih "strucnjaka"....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  13. #63
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Kad sam mali bio (osnovna shkola nedje) nekakva kravetina mi je napravila onu protezu ne fixnu no obicnu (nisam siguran da je tad uopshte i bilo fixnih kod nas) i jebala mi mater, iskrivila mi se vilica tako da povremeno imam problema i da grizem, jedna strana je vec od druge, a i suzila se nekako vilica a imam konjske zube (aka ogromne) tako da ne mogu stat svi. Ne znam samo shto je moji tad ne tuzhishe grkljan joj se zapetljao i onome ko joj dade da radi to....Tako da sam planirao da nedje uskoro podjem da mi to snime,pregledaju,povade shto treba i naprave protezu, neki zubari su mi rekli da uradim to ako ne zbog izgleda itd onda zbog zdravlja jer valjda mozhe doc do problema s kichmom zbog toga kasnije...eto tako.

    Pa, moje pitanje je dje preporuchujete da podjem ? Prije svega nije bitna cijena nego da to bude kako treba jer ne zhelim josh jednom greske maloumnih "strucnjaka"....
    nadje li koga da kvalitetno radi ovo?
    i ja se razmisljam da je stavim,mada cini mi se da ne bi morao preko pola godine da je nosim jer su u pitanju sitne korekcije...
    niujedne mi gace lastike nema

  14. #64
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razmisljam da stavim lingvalnu fiksnu,bitno mi je da se ne vidi.Zna li neko koliko kosta?

  15. #65
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    PG
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ponosni vlasnik fixne proteze, družim se s njom već duže vrijeme i nekako mi je prirasla uz srce

    mislim da je grota kriti jer zaista nije ružna, a i ako se sakrije ne vide se gumice Možeš staviti gumice istih boja, a možeš i da praviš svoje kombinacije. Sad nosim samo rozu (chain), i baš mi dobro ide uz boju kose

    Nikakve probleme nijesam imala s njom, rijetko kad me šta boljelo (a i to prođe za dan-dva), potpuno normalno jedem, zvaćem zvake, ljubim se, sve bez problema. Ko god je smatra preprekom, biće mu prepreka.

    Nailazila sam na ljude koji su nalazili da je bzvz, truć truć bla bla, da bi se kasnije ispostavilo da su zapravo bili na neki način zavidni jer je oni nemaju, a trebala bi im.

    @Dolores hrhrhr

    Kad sam stavljala fixnu raspitivala sam se i za lingvalnu, ali rečeno mi je da ona ne može da se stavi u svim slučajevima. Takođe, od nje ćeš šuškati, teže ćeš odžavati higijenu.. ne znam valjda treba da pođeš na konsultacije i vidiš da li uopšte možeš da je staviš

  16. #66
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li realno da citam kako su fixne proteze lijepe i cakane..

    Dodjavola.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    PG
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne no ću da se stidim nje i da pravim face ko majmun ne bih li je sakrila

    edit : Mada, ne stoji svima ovako dobro kao meni
    Last edited by Nebula; 17-12-10 at 00:50.

  18. #68
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko ti kaze da moras da se stidis?

    Samo priznaj da je odvratna i da licis na simpanzu sa njom?
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  19. #69
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    PG
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad nijesi srećan s nečim za šta si vezan osjetiš neku vrstu sramote i zelis to da sakrijes.

    Sviđa mi se tvoj potpis, obožavam L.N., to je sve što ću da priznam

  20. #70
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kako je ta proteza lijepa


    upravu ste, bas je sexy, jos kad mozes te gumice da mijenjas, kombinujes, pa pravis neke fancy boje i kombinacije, pa neke kao dijamantice stavljas....to je prava stvar, jos kad znas da su svi ljubomorni jer nemaju tu protezu...
    Njak Njak Njak

  21. #71
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nebula View Post
    JNikakve probleme nijesam imala s njom, rijetko kad me šta boljelo (a i to prođe za dan-dva), potpuno normalno jedem, zvaćem zvake, ljubim se, sve bez problema. Ko god je smatra preprekom, biće mu prepreka.
    je li se dragom kad zapetlja jezik u one sarafe, a onda ti nategnes onu rozu gumicu i pecnes ga po jeziku hahahahaaha
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  22. #72
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    PG
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aaaa to jeste, dešava se Meni se nije desilo, ali momak moje drugarice je sav jezik izrezao na njenu protezu.. bljak.

    Čula sam isto da je jednom liku tokom felacia nekako zapeo . u protezu, valjda se nekako koža zakačila za bravicu, a cura uopšte to nije registrovala i kad je cimnula glavom.. :shock:
    Last edited by Nebula; 17-12-10 at 17:24.

  23. #73
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    ...sunet...?

  24. #74
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Neverland
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritElf View Post
    mene konkretno interesuje spajanje zuba.. razdvojene su mi gornje jedinice, i to me ludi !
    mislila sam da stavim keramicku , znam da je teska za odrzavanje ali ajde. . moze li mi neko reci koliko traje taj proces spajanja? i jos nesto, da li mi neko moze reci na kakvom je glasu ordinacija PRODENT ? navodno , za fixne proteze dolazi zubarka iz bg ...
    zavisi koliko godina imas.
    ako si mladja, pa ti nije zavrsen razvoj vilice (do 21. god otprilike traje), sacekaj, mozda se dijastema zatvori.

    keramiku zbog toga ti ne bih preporucio.
    i kako se to keramicke krunice odrzavaju?
    zbog razlike u mehanickim svojstvima gledji i keramike (keramika je tvrdja), gledj antagonista (u tvom slucaju donjih sekutica) se "trosi" (abrazija).

    najjeftinija i najpogodnija terapija dijasteme ti je kompozitna plomba.
    raspitaj se koji od stomatologa ti je najbolji u smislu estetike (ipak je front u pitanju), a bgm i kvaliteta.

  25. #75
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eo ja iskustvo da vam docaram...
    prije skoro 2 mjeseca sam stavio fixnu kod Cerovica...
    nista o$etio nisam kad mi je stavlja, prve 2 dana je bio onaj cudni osjecaj kad god taknes zube mali bol ali to je brzo proslo , posle zatezanja[kontrole] isto to , nista strasno...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. M:TEL fiksna telefonija
    By ivan.pg in forum Operatori
    Replies: 4
    Last Post: 01-11-07, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •