Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 124

Thread: Fiksna proteza

  1. #26
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I zovi na zurku.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    I zovi na zurku.
    Ofskroz
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fixna proteza je extra ali ne mislite da je nosite godinu ili dvije ako kasnije ne vodite racuna o reteinerima ..

    Ja sam promijenila 2 fixne, jednu na maturi a jednu dok sam bila apsolvent

    Nisam plakala tokom zatezanja mijenjanja i slicnih stvari ali mislim da je definitivno neophodna i to ne samo iz estetskih razloga
    I'm a fiend but I'm living for a love supreme.

  4. #29
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ljudi,nemojte me strunjivat' oko toga zatezanja...Ajde,poredjenja radi,boli li koliko popravka zuba?

  5. #30
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zatezanje dovodi do promene pritiska na zube koji zele da se pomere a popravka zuba, pa imas razlicite bolove.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boli isto kao kada vadis zub ali si nedje na pola
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Idem junachki,pa shto bude...
    Boki,za ovo shto me zezash si me razocharao i kao chovjek i kao komunista

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma to je samo malo da te opustim pred zahvat

    Prvih par dana ce ti biti neobicno i mozda malo bolno...
    Na kraju, "ziv se covjek na sve navikne" sto bi rekla nasa estradna umjetnica CECA
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  9. #34
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam fresak u ovome i svacije iskustvo mi puno znaci.Volim da znam sta me ceka! Nosim protezu 2 nedjelje i nisam imao vecih problema. Doduse, ja sam mali "eksperiment", ali imam povjerenje u moju zubarku. Naime, stavila mi je protezu samo na trojke i povezala sa 5icama i 6icama. Zdrave cetvorke mi je izvadila jer nije imalo dovoljno mjesta. Ne vidi mi se proteza za sada dok pricam i se ovo mi za sada ni malo ne smeta. Naprotiv, srecan sam sto sam konacno poceo da resavam problem. Malo me je proteza u pocetku grebla, ali to sam rijesio voskom. Za dva mjeseca ide i ostatak proteze. Kako mi je objasnila zubarka to ce mi ustedjeti 2 mjeseca proteze na 2kama i 1inicama. Vidno mi se pravi mjesta u vilici i mislim da ce zubi fino da mi se posloze....
    Za svaki slucaj, i pored mog povjerenja u zubarku, provjerite kod svojih stomatologa sta misle o ovoj novoj metodi!!! :0
    Last edited by slavenbook; 16-02-10 at 17:34.

  10. #35
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja sam stavio gore fix providnu I zbog retardiaren trojke koja je izrastala iz nepceta izvadio sam cetvorku i dovukao nazad trojku O.o jad i cemer. Prognozirano je 2 god ja sam smanjio na 8 mjeseci da mi se sredi "kako znaju i umiju" to me ofc kostalo +300e

  11. #36
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Ja sam stavio gore fix providnu I zbog retardiaren trojke koja je izrastala iz nepceta izvadio sam cetvorku i dovukao nazad trojku O.o jad i cemer. Prognozirano je 2 god ja sam smanjio na 8 mjeseci da mi se sredi "kako znaju i umiju" to me ofc kostalo +300e

    to se naziva lopovlukom....


    Meni se licno en svijdaju te providne jer kad se covjek nasmije, ne znas dal su mu zubi glibavi spojeni ili sto li vec... ljepse mi je ona standardna vidi se sto je
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  12. #37
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Da ne znate ima li dje na barem nekoliko rata da se uradi,isto je 600 evra mnoigo za iskesirat ,bar meni

  13. #38
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crawler View Post
    evo i moje iskustvo

    nosio sam fiksnu 11 mjeseci, a sada nosim mobilnu kako bi se održao efekat, evo već godinu i nešto . mene nisu ni najmanje boljela dotezanja zamjena žica gumica i sl niti sam osjećao bilo kakav pritisak.
    jedino sam u pocetku imao 2 ranice ali i to je brzo prošlo. malo mi je bilo crnjak pazit na tvrdu hranu i temeljno prat zube oko bravica ali sam se brzo navikao. rezltatom sam inače prezadovoljan i ne žalim ni eura
    e da fiksnu sam platio 600 , a mobilnu 150.

    Ja svoju placam 700 eura. Sada me svi zbunjujete jer sam ja razumio stomatologa da je to cijena za gornju i donju. Kako vas kapiram 600 eura je samo jedna proteza????

  14. #39
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Da,samo jedna... Ja cu u ponedjeljak da idem kod zubara,da vidim za protezu,samo cu gornju i to je 600 i ne znam oce li se placati pregledi...

    @Feeleep ,nisam shvatio,trebao si da nosish protezu 2 godine i ti si doplatio 300e i nosio si je 8 mjeseci?

  15. #40
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crawler View Post
    evo i moje iskustvo

    nosio sam fiksnu 11 mjeseci, a sada nosim mobilnu kako bi se održao efekat, evo već godinu i nešto . mene nisu ni najmanje boljela dotezanja zamjena žica gumica i sl niti sam osjećao bilo kakav pritisak.
    jedino sam u pocetku imao 2 ranice ali i to je brzo prošlo. malo mi je bilo crnjak pazit na tvrdu hranu i temeljno prat zube oko bravica ali sam se brzo navikao. rezltatom sam inače prezadovoljan i ne žalim ni eura
    e da fiksnu sam platio 600 , a mobilnu 150.
    to te debelo zeznuo stomatolog, jer je to kao i sve kontrole placeno u prvobitnih 600


    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    @Feeleep ,nisam shvatio,trebao si da nosish protezu 2 godine i ti si doplatio 300e i nosio si je 8 mjeseci?
    tako ga i ja shvatih zato sam napisao onakav prethodni post
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  16. #41
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja tokom sledece nedjelje stavljam gornju... Nista od vadjenja zuba, makar za sad...
    Just to slip the skin...

  17. #42
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Pored dr. Mugoshe,predlozhite mi zubara koji dobro radi fixne i cijene ako znate,fala

  18. #43
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    I ja moram da stavljam gornju :hammer:

    Gledao sam onu sto se iza stavlja al zajebano izgleda to hmm pa sad gledam totalno bijelu ako ima, pa da se uklopi

  19. #44
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ima,ali bih prije stavio obichnu tj i stavljam obichnu...Ona bijela,neko gore reche,ne znash je li proteza ili su ti zubi prljavi,a ovako znash da je nosish,za te djevojke shto im smeta,briga te ionako...

  20. #45
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima dobar sajt o fiksnoj, www.mojafiksna.rs , pogledajte!

  21. #46
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanima me da li neko ima keramicku fixnu protezu, kakva su vam iskustva sa njom ? Koliko kosta, samo gornja vilica ?

  22. #47
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    keramicka je u PG uglavnom oko 800 eur, jedna vilica

    nosim klasicnu, metalnu, vec preko god ipo, nista mi ne smeta... keramicka je samo malo komplikovanija za odrzavanje i treba je vise paziti... neka je prica, koliko sam ukapirao, ako se odlomi neka bravica veca je filozofija da se zamijeni... ali nisam siguran, pa ako ima ko strucniji, neka me ispravi

  23. #48
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Ljudi,nemojte me strunjivat' oko toga zatezanja...Ajde,poredjenja radi,boli li koliko popravka zuba?
    ao ljudi ne zajebavajte....kad odes da ti zubarka zamijeni one gumice i da ti zategne onu zicu to ne boli ni malo...ja nosim obadvije evo 3 mjeseca i nenormalno je koliko se vidi razlika...platio sam ih 1000 e i svaki mjesec dajem po 10 eura za tu kontrolu,i dala mi je na rate ,prvo platim pola,znaci 500 eura pa onda iducih 5 mjeseci po 100 eura + svaki mjesec 10 eura za tu kontrolu,gumice i zatezanja...najveca muka oko fiksne proteze je prva 2 mjeseca,tj kad ti je postave ja nisam moga 2 nedelje ka coek nista da pojedem,posle je bol prestanuo..ista ta prica kad sam otisa iduci mjesec na mijenjanje ovih gumica...2 nedelje sam muku mucio koji je to bol bio kad zagrizem nesto...ali sad zadnji put kad sam mijenja nisam ima takvih problema a i mozete da birate boju tih gumica,moje su nandzaraste obavezno uzmite gumice u boju jer ona nekako ubije velicinu onih plocica a i + ove moje su neke mini ,tako da to i nije toliko grdno ,ni malo se ne sekiram sto se izgleda tice e i zadnje,ja sam radio ovo kod labovica na zlaticu,tj ne radi on,nego svaki mjesec dolazi neka zubarka iz bg-a pa ona to radi ...eto ja vam ispricah moj slucaj

  24. #49
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    ao ljudi ne zajebavajte....kad odes da ti zubarka zamijeni one gumice i da ti zategne onu zicu to ne boli ni malo...ja nosim obadvije evo 3 mjeseca i nenormalno je koliko se vidi razlika...platio sam ih 1000 e i svaki mjesec dajem po 10 eura za tu kontrolu,i dala mi je na rate ,prvo platim pola,znaci 500 eura pa onda iducih 5 mjeseci po 100 eura + svaki mjesec 10 eura za tu kontrolu,gumice i zatezanja...najveca muka oko fiksne proteze je prva 2 mjeseca,tj kad ti je postave ja nisam moga 2 nedelje ka coek nista da pojedem,posle je bol prestanuo..ista ta prica kad sam otisa iduci mjesec na mijenjanje ovih gumica...2 nedelje sam muku mucio koji je to bol bio kad zagrizem nesto...ali sad zadnji put kad sam mijenja nisam ima takvih problema a i mozete da birate boju tih gumica,moje su nandzaraste obavezno uzmite gumice u boju jer ona nekako ubije velicinu onih plocica a i + ove moje su neke mini ,tako da to i nije toliko grdno ,ni malo se ne sekiram sto se izgleda tice e i zadnje,ja sam radio ovo kod labovica na zlaticu,tj ne radi on,nego svaki mjesec dolazi neka zubarka iz bg-a pa ona to radi ...eto ja vam ispricah moj slucaj
    kako tebe dere ta ``beogradjanka``...
    Fixna proteza 600 po vilici, mogucnost placanja na tri rate, kontrole besplatne.... Ovo ti je cijena koju ja znma a znma da s emoze naci i jeftinije i opet besplatne kontrole..... Tebe ce tvoja fixna na kraju kostati preko 2-3ooo jos kad bude treba da ti radi fixator ima i za njega da ti uzme pare kad uzima za kontrole... kako bih ja toj reka posao... dja mi broj na pm da zakazem pregled da se popricamo oko cijene
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  25. #50
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nema shto,kad sam stavljao moju prije 4 mjeseca,rekla mi je da sam ugrabio zadnji voz po starim cijenama(platio sam 550 za gornju) zato shto su skochile cijene materijala...E da,placam mjesechno 10e za kontrole...
    Reci mi,fixator,to je ona obichna shto se poslije nosi,je li?

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. M:TEL fiksna telefonija
    By ivan.pg in forum Operatori
    Replies: 4
    Last Post: 01-11-07, 14:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •